Új Néplap, 1999. február (10. évfolyam, 26-49. szám)

1999-02-08 / 32. szám

1999. február 8., hétfő Sport 9. oldal Férfi kosárlabda NB L, A-csoport, 19. forduló A sima győzelem is lehet értékes Pannon Pipe-DAKK—Phylaxia Szolnoki Olaj KK 52-71 (23-38) Vízilabda, Magyar Kupa, 1. forduló Bejött a papírforma Debrecen, 1200 néző, vezette: Vasvári, dr. Smied. DAKK: Horváth 6, Jakab 9/3, Turcsán 3/3, ANDER­SON 17/3, Varga 2. Csere: Takács E. 2, Simon 1, Hamza, ÁDÁM 12/6, Csorna. Edző. Ráthonyi Tamás. Olaj KK: Takács A. 6, ALEXE 18/9, PARKER 34/6, Boldizsár 5, FOSTER 8/3, Csere: Vojvoda, Cziczás, Szarvas. Edző: Tóth Zoltán. Kipontozódott: Foster a 40. percben. Az eredmény alakulása. 5. p.: 12-7, 10. p.: 16-14, 15. p.: 18-27, 25. p.: 28-41, 30. p.: 42- 52, 35. p.: 42-58, 38. p.: 49-64. A csoportrangadón az Alba- comp legyőzte a Matáv-Pécset, ami azt jelenti, hogy a fehérvá­riak minden bizonnyal meg­szerzik a szakaszgyőzelmet. De vajon hányadik lesz az Olaj KK? A piros-feketék jelenleg a hetedik helyen tanyáznak, de az eddig megszerzett kilenc győ­zelmük még nem elég a nyolc közé jutáshoz. Ahhoz, hogy biztonságban érezzék magukat vagy előrelépjenek, egy Debre­cen kvalitású csapatot le kell győzniük, még idegenben is. Mindig gyanús, ha egy edző panaszkodik. Ráthonyi Tamás ugyanis csak gondjairól beszélt a meccs előtt, mondván, hogy két Férfi teke Taroltak Kántorék A kézilabdázók után a két település tekézői is össze­mérték erejüket a hét végén. A szolnoki csapat semmit nem bízott a véletlenre, vé­gig vezetve biztosan nyerte a régiórangadót. A kék-sár­gák közül különösen a rang­idős Kántor Sándor reme­kelt, aki 927 fával a mezőny legeredményesebb játéko­sának bizonyult. Szolnoki MÁV-Jármű- Ceglédi TTK 7:1 (5294:5081) MÁV: Kántor 927, Berta 889, Bíró 877, Mátyás 870, Rigó (Földi) 868, Finta 863. embere, Senánszky és Habuczki fekvő betegek, a többiek pedig „összedrótozva” vállalták a fel­lépést. Ennek ellenére jól kezd­tek a hazaiak, elsősorban az ame­rikai Anderson révén sorra sze­rezték pontjaikat a rosszul véde­kező olajosokkal szemben. Az első nyolc percben a játék min­den elemében sokat hibáztak a szolnokiak, ráadásul a büntető­ket is elhibázták, így előbb 14-7- re, majd 16-9-re vezettek Tur- csánék. Jót tett Tóth edző időké­rése, mert a három idegenlégiós vezényletével meglódult az Olaj KK. Foster korlátlan úr volt mindkét palánk alatt, támadás­ban pedig Alexe és Parker szórta a gólokat. Elsősorban nekik kö­szönhetően hat perc alatt 15 pon­tot dobtak a szolnokiak, ellenben egyet sem kaptak, és a mérkőzés ezen része el is döntötte az al­földi rangadó sorsát. Fordulás után nem adta föl a Debrecen, le­támadással próbálkoztak játéko­saik, közben sokat szabálytalan­kodtak. A büntetőket pedig rendre kihagyták a piros-feketék. A folytatásban Alexe és Parker azonban újra megszórta magát, így nem lehetett vitás a vendégek váratlanul biztos, jóleső győ­zelme. Ráthonyi Tamás: - Tragi­kus támadójátékot produkál­tunk. Tóth Zoltán: - Elértük cé­lunkat, simán megvertük a tar­talékos Debrecent. Köszönjük szurkolóinknak a fergeteges biztatást. További eredmények: Al­bacomp-Matáv Pécs 75-72, ZTE KK-Soproni Ászok KC 76-71, Kaposvár-Hódmezővá- sárhelyi KKE 94-72, Atom­erőmű SE-D. Honvéd 82-69. (varga) Szombaton megkezdődtek a Magyar Kupa csoportmérkőzé­sei. A Szolnoki MTE-nek ne­héz ellenfél jutott a tavalyi baj­nok BVSC személyében, az első fordulóban. Sajnos bejött a papírforma. A Szőnyi úti uszodában nem ter­mett babér a piros-feketéknek, ugyanis súlyos, 15 gólos vere­séget szenvedtek. A Tisza-par- tiak mentségére legyen mondva, nem készülnek külön a kupasorozatra, ráadásul hi­ányzott soraikból sérülés és be­tegség miatt Török Péter (ka­pus), Krasznai Béla, valamint Kazincbarcika, 100. n., v.: Lip­csei, Soós. Jászberény ’77 JE: Lajkó A. - BÁLLÁ (1), Kátai, Si­mon, SZERDAHELYI 2, Si­pos, SZABADOS, SZAJKA (1), HAVRÁN P. 2, Bujdosó 1, Bálint (1). Zs., Nagy, Szikszai (1), Bathó, Baranyi (kapus). Edző: Havrán Péter. Kiállítás: 20 perc, illetve 32+10 perc fegyelmi+végleges fegyelmi (Simon). Már a találkozó első percei­ben érezhették a jászberényiek, hogy nem lesz egyszerű dol­guk. A játékvezetői kettős igencsak meg akarta fogni a ta­lálkozót, s ennek jegyében - túl szigorúan - Simont már a 4. percben végleg az öltözőbe küldték. Ez sem zavarta azon­ban meg a Havrán-gárdát, hi­szen a 12. percben Bujdosó a kék vonalról ritkán látható bombagóllal szerzett vezetést. Öt perccel később a másik oldal örülhetett, amikor a házigaz­dáknak sikerült egyenlíteni. A folytatásban egyre inkább fölénybe kerültek a jászságiak. A sorozatos vendégtámadások a második harmad 9. percében vezettek eredményre. Ekkor Szerdahelyi szerzett ismét ve­eltiltás miatt Mohi Zoltán. A vasutasok pedig nem bíztak semmit a véletlenre, már az első negyedben döntésre vitték a dolgot. A következő hét perc­ben még tartotta magát a Varga-legénység, ám a folyta­tásban számolatlanul szórta a gólokat a hazai gárda, és meg sem állt 21 találatig. A jövő heti fordulóban a Vasas Piákét ven­dégei lesznek a Tisza-partiak. BVSC-Szolnoki MTE 21-6 (6-1,1-1,7-2, 7-2) Szolnoki gólszerzők: Varga Zs. 2, Lukács, Balogh Z, Fazekas, Körmendi 1. (v. cs.) zetést, majd hét perccel később duplázott. Kétgólos herényi előnynél a harmad vége előtt egy több mint félórás áramszü­net következett. A harmadik harmadban, pi­henés ide vagy oda, a jászberé­nyiek valódi hokisulit rendez­tek. Ebben a játékrészben az if­jabb Havrán örvendeztette meg két találattal játékostársait, a herényi szurkolókat - a nézők jó része jászberényi volt -, va­lamint a pad mellett álló edző­édesapját. Különösen második találata volt élményszámba menő. Emberelőnyben játszott a herényi csapat, s Havrán a kék vonal környékéről bombá­zott védhetetlenül a hazaiak kapujába. Négy mérkőzés után három győzelem és egy vereség a Jászberény ’77 mérlege, s mi­után a miskolciakat mindkét­szer legyőzték Balláék így biz­tosnak tűnik, hogy az alapsza­kaszt követően már a legrosz- szabb esetben is a 3. helyért mérkőzhetnek majd a jászberé­nyiek, akik eddig magasan a várakozás felett teljesítettek. Pénteken 17 órai kezdéssel Szegeden vendégszerepei a jászberényi gárda. (szántai) Alexe betörései rendre pontokat hoztak csapatának Kosárlabda - rajt az NBA-ben Dávid Kornél: Chicago Bikája A várakozásnál is jobban si­került Dávid Kornél bemu­tatkozása a Chicago Bulls együttesénél: a hazai pályán szerepelt Utah Jazz elleni vesztes mérkőzésen a magyar bedobó 12 percet töltött a parketten, ami alatt 11 pon­tot és 4 lepattanót szerzett A legutóbbi két bajnoki döntő résztvevőinek összecsapásán a hatszoros bajnok chicagóiak egyetlen pillanatig sem vezet­tek, és a 104-96-os végered­mény még a Bikákra hízelgő. A hazaiaknál a 206 centiméte­res center, Karl Malone 21 ponttal és 8 lepattanóval fe­jezte be a találkozót, míg a 37 éves hátvéd, John Stockton 13 pontot és 12 pontot érő átadást jegyzett. All ponttal a Bulls negyedik legeredményesebb játékosának bizonyult Dávid Kornél 8 mezőnykísérletéből ötször betalált, egyetlen bünte­tőjét értékesítette, és 3 tá­madó-, valamint egy védőle­pattanót is jegyzett. A magyar játékos statisztikájához egy labdaeladás és labdaszerzés, valamint egy személyi hiba is hozzátartozik. A Chicago leg­eredményesebb játékosa a horvát csatár Toni Kukocs volt 32 ponttal. Houstonban a nyitónap má­sik rangadóján a vendég Los Angeles Lakers legyőzte a Chigagóból frissen átigazolt Scottie Pippennnel felálló Rocketset. A vendégeknél Shquille O’Neal 30 pontig ju­tott, míg a hazaiaknál Charles Barkley nyújtott kiemelkedőt: 31 pontja mellé 15 lepattanót szerzett. Pippennek ezúttal nem ment, hiszen 18 mezőny- kísérletéből mindössze négy­szer talált a gyűrűbe. Jégkorong OB I. Az áramszünet felvillanyozta a Havrán-legényeket Miskolci Jegesmedvék JE-Jászberény ’77 1-5 (1-1, 0-2, 0-2) Kovács, LAJKÓ Férfi és női röplabda NB I., 18. forduló Hazai pályán nem volt félnivaló Szolnoki Titász RK—Veszprém RC 3:0 (10, 8, 13) Cselgáncs, Magyar Köztársaság Kupa Tavaszváró éremhozók Az UTE Megyeri úti dzsúdócsarnoka adott otthont a Ma­gyar Köztársaság Kupa országos rangsorversenynek, me­lyen ezúttal hivatalosan a felnőtt korosztály férfi és női csel- gáncsosai léptek tatamira. Bár a válogatottak közül csak azok vettek részt a viadalon, akiknek felkészítő jelleggel szüksége volt a „mozgásra”, azért több fiatal élt az indulás lehetőségével, s megmérette magát a nagyok között. Természetesen nem hiányoztak a Szajol-Sector és a Szolnoki HSE versenyzői sem, bár az előbbi egyesületet sérülés (Ko­vács), influenza (Tóvizi, Kál­lai), valamint külföldi szereplés (Zelei, Perge) miatt csupán Fe­kete Zsuzsa képviselte. Igaz, ő ismét kivágta a rezet: ha a kü­lönböző korosztályos eredmé­nyeit is figyelembe vesszük, immár 10(!) Magyar Köztársa­ság Kupa-győzelmét aratta. A volt válogatott Faragót (BHSE) csípődobással, a kunszállási Kézit leszorítással, ipponnal verte. Formája elismeréseként február 11-én Párizsba repül, ahol felnőtt A-kategóriás válo­gatón vesz részt, majd az EJU edzőtáborában tréningezhet a Szajna-parti városban. Ä szolnoki dzsúdósok négy bronzéremmel és egy ötödik helyezéssel a tarsolyukban tér­hettek haza fővárosi kirándulá­sukról. Török Ferenc tanítvá­nyainak remek felkészülési le­hetőséget nyújtott a kupa kö­zelgő franciaországi csapatver­senyükre. Kovács Imre (60 kg) erőnyerőként jutott a nyolc közé, majd revánsot vett egyik rendszeres legyőzőjén - külö­nösen a tavalyi „ob-betli” volt fájó -, a ceglédi Vargán. Sajnos ezt követően vereséget szenve­dett a honvédos Ollárytól, így ötödikként végzett. Kosztyú Tamás (73 kg) két győzelme között kikapott a későbbi nyer­tes Brauntól (Paks), ezzel bronzérmet szerzett. A legné­pesebb súlycsoportban (81 kg) ketten is képviselték a szolnoki színeket: Németh Tibor olyan meccsen veszített, ahol értékel­hető dobást csak ő mutatott be, ám ezzel együtt is elbúcsúzott, míg Hajdú László a vigasz­ágon elért három győzelmének köszönhetően harmadik lett. Kovács Gábor (+100 kg) ugyan vereséggel mutatkozott be, ám ezt követően végigverte a mezőnyt, így bronzérmes he­lyen végzett. Farda Krisztina (63 kg) örök mumusától, Csiz­madia Esztertől kapott ki, s mi­vel többi vetélytársát legyőzte, ő is a dobogó harmadik fokára léphetett fel. (GJ) Szolnok, 200 n., v.: Szabó, Csemák. Titász: JUHÁSZ, Aggod, Szegedi, Gulyás, CSORDÁS, PÉNZES. Csere: Tánczos (li­beró). Edző: Surányi Márton. A sérült Szalai és a tanulmá­nyi vizsgái miatt hiányzó Surá­nyi Szabolcs nélkül állt háló mögé a hazai gárda. A veszp­rémiek a nyitásaikkal okoztak gondot a hazaiaknak, akik a szellős sáncaikkal segítették pontokhoz a Titászt. A vendé­gek a harmadik szettben pontos leütéseikkel meglepték a szol­noki játékosokat, akik, miután koncentráltak Surányi mester utasításaira, megfordították az eredmény állását, és végül „hi­bátlanra hozták” a találkozót. Surányi Márton: - Csapa­tom fegyelmezett játékkal hozta a fontos mérkőzést. Magi Gábor: - Tíz pont fö­lött egyik szettben sem voltunk figyelmesek (MG) JRK-Ajka 3:1 (5, -8, 7, 2) Jászberény, 100 n„ v.: Bereg­szászi, Szabó K. . JRK: Pesti, Kreigel O., SÁPI, Kreigel É., Karakas, Tóth. Csere: Fényes (liberó), Szeles, Selmeczi. Edző: Deme Gábor. Két (vesztes) rangadó után könnyebb mérkőzés várt a jász­berényiekre. Meglepetésre a vendégek kezdtek jobban (0-3), a hazaiaknak idő kellett, míg bemelegedtek. Ezt követően vi­szont sorra gyártották a pontokat Sápiék, és 18 perc alatt nyerték a játszmát. A folytatásban Deme mester Szelest és Selmeczit is pályára küldte, ám 7-5 után szét­esett együttese játéka, és a keve­sebbet hibázó vendégek egyenlí­tettek. A harmadik szettben is­mét a kezdők voltak pályán, és 7-6 után már csak egy pontot engedélyeztek a vendégeknek. A negyedik játszma hozta azt a játékot, különbséget, amely a két együttes között van. Mindössze két pontra futotta az ajkaiak ere­jéből. Deme Gábor: - A második szettben én is hibáztam, de ez sem menti fel a lányokat annak elvesztéséért. Gulyás Feri megtalálja a sáncon fellelhető rést, és „padlózza” a labdát fotó: i. cs.