Új Néplap, 1999. február (10. évfolyam, 26-49. szám)

1999-02-18 / 41. szám

1999. február 18., csütörtök Sport 11. oldal Rövidpályás gyorskorcsolya, utánpótlás bajnokság Hetet egy csapásra a jégen Remekeltek a jászberényiek A szegedi jégcsarnokban ötödik lett. A serdülő lányok­rendezték a Magyar Köz­társaság utánpótlás rövid­pályás gyorskorcsolya baj­nokságát, melyről nem hiá­nyozhattak a jászberényi Balczó DSE versenyzői. A Zagyva-partiak nem po­tyára indultak el, szinte minden korosztályban és távon a legjobbak között (gyors)korcsolyáztak a né­pes mezőnyben. Belovai József tanítványai közül a kezdő lányoknál No- vák Eliza harmadik, Lencse Szilvia negyedik lett. Az újonc lányoknál Darázs Ró­zsa egy korcsolyahosszal ma­radt le a dobogóról, a negye­dik helyen végzett. A fiúknál viszont már éremnek örülhet­tek a herényiek, hiszen Bá- bosi Zoltán a dobogó második fokára állhatott. Farkas Dá­niel a nyolcadik, Novák Péter a tizenegyedik lett. A gyer­mek lányok küzdelmében született az első jászsági aranyérem. Lencse Lívia győ­zött, Belovai Judit az ötödik, Farkas Éva a hetedik helyen végzett. A gyermek fiúknál nem­csak a bajnoki aranynak örül­hetett a herényi csapat, melyet Darázs Péter nyakába akasz­tottak, hanem annak is, hogy Peti 400 méteren kétszer is megjavította a korosztályos csúcsot. így már minden tá­von övé a legjobb magyar idő. Ugyanitt Szöllősi Szabolcs nál sem volt kérdéses a jász­berényi siker, Nagy Mariann végzett az élen, Szöllősi Bog­lárka bronzérmes lett. Ebben a korosztályban a fiúknál is a jászberényiek gyűjtötték be a bajnoki címet. Közülük külö­nösen Kovács Adám tett ki magáért, aki nagy fölénnyel végzett az élen, s Huszár At­tila révén az ezüstérem is a Balczó DSE versenyzőjének nyakába került. Az ifjúsági nőknél Huszár Erika szerzett bajnoki ara­nyat. Sikerének értékét nö­veli, hogy egy korcsoporttal feljebb nevezték, azaz serdü­lőként lett ifjúsági bajnok. A fiúknál egy ezüstérem volt a herényiek termése, Jeney Pat­rik végzett a második helyen. Az egyéni versenyek után a váltókban is jól szerepelt a Balczó DSE kvartettje. D-E-F összevont korosztályos váltó­ban a Belovai Judit, Lencse Szilvia, Lencse Lívia, Darázs Rózsa összetételű négyes a második helyen ért célba. A fiúknak sajnos nem sikerült érmet szerezniük, a negyedi­kek lettek. Az A-, B- és C-korcsopor- tos lányoknál a Huszár Erika, Nagy Mariann, Szöllősi Bog­lárka,Farkas Éva négyesfogat nem adta alább a bajnoki címnél, s ebben a korcsoport­ban a fiúk is, Darázs Péter, Huszár Attila, Kovács Ádám, Jeney Patrik az első helyen végeztek. Szántai Férfi kézilabda NB I., 18. forduló A kiesés szele fujdogál a Tiszaligetben Mól Szolnok KK- Százhalombattai VSE 25-28 (17-11) Tiszaligeti Sportcsarnok, 500 n. v.: Soltész, dr. Soós. Mol KK: Köteles - Bendó 5 (2), Soós 5, GOLOVIN 7, Klemán 2, Berkó 1, Gara- muczi 3. Csere: Szemenov (kapus), Nagy J. 1, Szörnyi, Bodnár 1. Edző: Nagy Ká­roly. SZVSE: Kerekes KUZMA 5, Kende, Lopez, Molnár 3, SCULL 7, FÓ­NAGY 6. Csere: Hemela (ka­pus), Adorján 3 (3), Elek 2, Veres 2. Edző: Koller János. Kiállítások: 12, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 6/3. A Ceglédhez hasonlóan két félelmetes hírű kubaival érke­zett a Tiszaligetbe a battai le­génység, ahol sokkal nyugod- tabb hangulat fogadta a feleket, mint a kedd esti kosárrangadón. Ragyogóan kezdett a Mól KK, szilárd volt a védelmi fa­luk, ami mögött Köteles több­ször is jól hárított, támadásban pedig szinte minden helyzetből gól lőttek Garabucziék. A 9. percben már 7-2-őt mutatott az eredmény jelző, ekkor időt kér­tek a vendégek, és rendezték soraikat. Kisvártatva már csak két gól - 8-6 - volt a távolság a küzdők között, főként a kubai bal átlövő Scull jóvoltából /x) Kedden este hadszíntérré változott a körcsarnok küzdőtere Megint az Olaj húzza a rövidebbet? Mióta a felső házban szerepel a Szolnoki Olaj kosárlabdacsapata, azóta mindig különlegesen nagy csatákat hoz a Honvéd elleni mérkőzése. így volt ez kedden este is, bár Sitkuék jól helytáll­tak, a szolnokiak győzelmét mégsem tudták megakadályozni. Közülük csak egy ember nem tudta elviselni a vereséget, az amerikai Davis, aki szinte az egész mérkőzésen kötözködött vala­melyik ellenfelével. Az utolsó pillanatokban ő indította el azt a lavinát, amely után kis híján bot­rányba fulladt a mérkőzés. Tóth Zoltán, a szolnokiak edzője testközelből szemlélte az eseményeket.- Már ünnepeltük a győzelmünket, mikor a kispadunktól három méterre Davis egy óriási po­font adott Alexének, erre föl többen is beavatkoz­tak, és sajnos óriási csetepaté alakult ki, amely­ben senki nem maradt adósa a másiknak. Hála isten, a rend­őrök szétszedték a verekedő­ket, és a közönséget is sikerült megakadályozniuk abban, hogy bejussanak a pályára. Végül is nagy nehezen meg­nyugodtak a kedélyek, és le­játszották a felek a mérkőzés utolsó másodperceit. Sajnos Alexe kiállítása a lehető leg­rosszabbkor jött nekünk, amennyiben ugyanis eltiltják, nem vehet részt a rájátszás első fordulóiban. Jól jöhet, hogy videóra rögzítettük a mérkőzést, remélem, a felvé­tel bizonyítja, hogy Alexe vét­len az ügyben, és nem kap el­tiltást. Mészáros László, az Olaj ügyvezetője: - A legnagyobb gond az, hogy Alexét a Kör­mend elleni hazai találkozó lefújása után az öltözőfolyo­són Szabó György játékvezető szöveg miatt kiállította, ezért a fegyelmi bizottság decem­ber közepén három mérkő­zésre eltiltotta, de büntetését három hónapra fel­függesztette. Elvileg a Honvéd ellen történt kiál­lítás, csak egy meccsre szóló eltiltást vonna maga után, tehát ha újra „elmeszelik”, nagy bajba kerü­lünk, tudniillik március 20-án kezdődik a ráját­szás. (vécsé) mindez nem törte le a piros-fe­ketéket, akik hamarosan szebb­nél szebb támadások révén visszaállították a régi rendet, 14-10. A félidő hajrájában sem változott a játék képe, sőt még két góllal meg is fejelték elő­nyüket a molosok a szünetig. A térfélcsere után, mintha mezt cserélt volna a két együt­tes, a Szolnok - ki tudja, miért - kapkodni kezdett, a rutinos bat- taiak pedig éltek a lehetőséggel, és 12 perc alatt ledolgozták te­temes hátrányukat, 18-18. A né­zőtérről is látszott, hogy mint fejben, mind fizikailag elfáradt a molos legénység, ráadásul sze­rencséjük sem volt, mert a kapu­fáról kipattanó labdákból rendre a vendégek indítottak támadá­sokat, és azokat gólokkal fejez­ték be. Az 52. percben már 21-25 volt az állás, innen még felzárkóztak a hazaiak két gólra, ám ziccereket és büntetőt hibáz­tak Bendóék és ez megpecsé­telte sorsukat. Újabb hazai vere­sége után a mólosoknak már nem az osztályozó, hanem a kie­sés elkerüléséért kell küzdeniük a tavaszi szezon hátralévő mér­kőzésein. Nagy Károly: - A második félidőben nem volt megfelelő cserém, és taktikailag is fe­gyelmezetlenül játszottunk. Koller János: - Csak a má­sodik fél órára emlékszem visz- sza szívesen. (v. cs.) További eredmények Kézilabda: Szeged - Ózd 27-21, Dunaferr - PMKC 23-20, Komló - Fotex 23-26, Nyíregy­háza - Tatabánya 36-24, Győr - Cegléd 27-24. Kosárlabda: Matáv - Hódme­zővásárhely 71-74, Kaposvár - Körmend 82-92, Debrecen - ZTE 59-63 A fordulás után elveszítették a fonalat a molosok Az MKOSZ lezárta az ügyet Alexe és Davis: pihenő A Magyar Kosárlabdázók Or­szágos Szövetsége a szerdán délután megérkezett ellenőri jelentés alapján nem kezde­ményez eljárást a kedd esti Phylaxia-Szolnoki Olaj KK - Danone-Honvéd férfi bajnoki mérkőzésen kitört verekedés­sel kapcsolatban, a két „fősze­replő” eltiltást kapott - mondta érdeklődésünkre Horváth Frigyes, az MKOSZ főtitkára. Horváth Frigyes elmondta, hogy a találkozó ellenőri je­lentése nem tesz említést semmiféle rendezői hiá­nyosságról vagy nézői rend­bontásról - „mivel csak a já­tékosok civakodtak” -, ezért a kosárlabda szövetség nem kezdeményez eljárást. A két kiállított játékos, Alexe és Davis egy-egy mérkőzésre szóló eltiltást kapott. 11. Farsang-kupa, gyermek-labdarúgótorna , Apró” gólok a Vihar-sarokban Tájkép csata után - Boldizsár arca mindent elárul A Szolnok Városi Sportiskola és a kunhegyesi Dózsa általá­nos iskola gyermeklabdarúgói három napra Békéscsabára tették át a székhelyüket. A vi­harsarki „stafétafoci” évek óta a hagyományoktól eltérő rendszerben zajlik. Az azonos szakosztályt képviselő, kü­lönböző korosztályú együtte­sek összesített eredménye után hirdetnek végső győz­test, de emellett külön-külön is díjazzák a csapatokat. All. Farsang-kupát a sze­gedi Tisza Volán nyerte, megelőzve az SZVSI-t (edzők: Jegesi László, Né­meth Lajos, Papp Attila) és a Békéscsabai Focisulit. A Dó­zsa (edzők: Szabó András, Szabó István) a negyedik lett, de minden mérkőzésén csu­pán egyetlen góllal maradt alul ellenfeleivel szemben. A szolnoki csapatok közül - csoportjukat megnyerve - a ’85-ös korosztály kergette a labdát a legeredményesebben (a ’86-osok és a ’87-esek má­sodikok lettek, a ’84-esek pe­dig ötödikek). A kunhegyesieknél a leg­idősebbek, a 15 évesek a má­sodik helyen, a többi korosz­tály a mezőny hátsó felében végzett. A legjobbak különdíjakat is átvehettek. A kapusok közül Modla Sándort (SZVSI, ’87) és Nagy Ádámot (Kunhegyes, ’85), a mezőnyjátékosoknál Krajcs Gábort (SZVSI, ’86) és Hevesi Tóth Tamást (Kun­hegyes, ’84) jutalmazták, míg Bogdán Balázs (SZVSI, ’85) öt találatával gólkirály lett. (MG) Edzőmeccsek Szerdán újabb barátságos mérkőzéseket rendeztek azokon a pályákon, ahol já­tékra alkalmasak voltak a pályák. Kunszentmártonban amo­lyan angol-magyar vég­eredmény 3-6 (0-4) szüle­tett a Szolnoki MÁV ven­dégjátékán. A gólokon Tóth T. 2 (egyet 11-esből) és Ne- delea illetve Major S. 2, Boda, Bemáth, Bontovics és Csikós osztozott. A Jászbe­rény - Tápiószentmárton ta­lálkozó eredménye 4-2 (2- 0), míg a Fegyvernek - Uj- szász meccs 5-2 (2-0)-re végződött. A TSE - Rákó- czifalva és a KUTE - Mező­túr összecsapásokat csütör­tökön 15.00-kor rendezik. 7. heti totótippek 1. I860 Münc.-Frankfurt 1 2. Duisburg - Bayern 2 3. Hertha BSC - Dortmund lx 4. VfB Stuttgart - Schalke 1 5. Nürnberg - Bremen x 6. Bologna - Empoli 1 7. Juventus - Vicenza 1 8. Lazio - Intemazionale xl 9. Salemitana - Parma 2 10. Sampdoria - Piacenza 1 11. Udinese - Bari x 1 12. Venezia - Perugia x 13. Fiorentina - Roma x +1 mérkőzés 14. M.’gladbach - K.’lautem x Asztalitenisz Vegyes szereplés Férfiak NB IL LRI Malév SE II.- Szolnoki Tisza HSE 10:8 Győzött: Fehér - Lesskó pár, Fehér 3, Kovács L. 2, Kálmán 2. Jól kezdődött a mérkőzés a szolnokiak számára, mert a párosok lejátszása után döntetlenre állás alakult ki. Ezek után is jól alakultak az események, mert egyéni összecsapások során Fehér hozta formáját és egymás után nyerte a mérkőzéseit. Már 7:4-re a szolnokiak ve­zettek, azután azonban erő­sített a Malév, sőt öt mérkő­zést nyertek zsinórban és így a maguk javára fordítot­ták a mérkőzés állását. Ezek után sajnos még a döntetlent sem sikerült kicsikarni a vendégeknek. A zord időjárással da­colva is elutazott Makóra a Volán-Nefag csapata. A ne­hézségek ellenére is játszott, hogy egyre jobb formába lendültek a Volán-Nefagos pingpongosok. Közülük kü­lönösen Nagy Sándor volt elemében, hiszen a játékos egyetlen játszmát veszített, így a győzelemben kiemel­kedő eredményei voltak. Már a párosok után 2:0 volt az eredmény a szolnokiak­nak, utána pedig még in­kább elhúztak, egyértelmű győzelmet arattak. Makó PSE - Volán-Nefag 5:13 Győz: Nagy Sándor 4, Mol­nár 3, Baráth 2, Tóth J. 2, - Báli és a Nagy S. - Tóth J. pár. 0. AZ E HETI FŐNYEREMÉNYEK 0 400 MILLIÓ HAT0SI 1 75 MILLIÓ \:S,J 22 MILLIÓ Országszerte Pénzeső, tévíshow vasárnap 1 2.05-kor az MTV1 Szerencsepercek című műsorában!