Új Néplap Vasárnap Reggel, 1998. szeptember-december (1. évfolyam, 1-15. szám)

1998-11-29 / 11. szám

TUDÓSÍTÓ: HAJDÚ B. ISTVÁN, SZABÓ TAMÁS Hungária körút, 7000 néző Vezette: Hajdó MTK Győr in Babos 3 Molnár L. 3 Lőrincz 4 Lakos 3 Molnár Z. 3 Korsós 3 Komlósi 3 Stark 2 Szamosi 3 Mracskó 2 Erős 5 Csiszár 4 Illés 5 Somogyi 3 Halmai 4 Salagean 3 Balaskó 3 Fodor 2 Preisinger 3 Szarvas 3 Kenesei 5 Vayer 2 Cserék: Cserék: Szekeres _ Lázár 3 (Preisinger helyett, 66.) (Vayer helyett, 56.) Kozma­Balia M.­(Kenesei helyett, 85.) (Fodor helyett, 85.) Szakvezető: Szakvezető: Egervári Sándor Reszeli Soós István Szombathely, 8000 néző Vezette: I Haladás Vác Németh 3 Hámori 3 Varga 3 Lévai 3 Balassa 3 Nagy T. 3 Koller 3 Kovács P. 3 Horváth * 3 Kasza 3 Bonchis 3 Vojtekovszki 3 Kovács S. 3 Vén 3 Vidóczi 3 Ny i kos 3 Balog 3 Horváth P. 4 Bodor 3 Füle 3 Kocsis 3 Burzi 3 I Cserék: Cserék: 1 Nagy Cs. 3 Vitelki 3 (Kovács S. helyett, 35.) (Burzi helyett, 46.) ; Tóth P.­Grezsák­: (Kocsis helyett, 74.) (Füle helyett, 80.) Plókai M.­Bábik­; (Vidóczi helyett, 74.) (Vén helyett, 85.) Szakvezető: Szakvezető: Mihalecz István Csank János Gólszerző: 0-1: Füle (52., 11-esből) A MECCS ELEMZESE Az első félidőben végig a szombathelyiek irányították a játékot, a váciak egyetlen­egyszer sem veszélyeztették a Haladás kapuját. A második játékrészben is a hazaiak játszottak jelentős mezőnyfö­lényben; Csank János csapata mind­össze egyszer jutott el Németh Gábor ka­pujáig, és ekkor Megyebíró játékvezető be is fújt a vendégeknek egy erősen vi­tatható büntetőt. A 11-est Füle Antal nagy nyugalommal a kapu jobb oldalába lőtte, majd a játék ugyanúgy folytatódott, mint előtte. Támadott a Haladás, de a legnagyobb helyzeteket is elpuskázták Mihalecz István fiai. Két perccel a vége előtt Bonchist buktatták a váci 16-oson belül, a játékvezető sípja azonban ezút­tal néma maradt. Az eredmény már nem változott, Megyebírót a biztonsági embe­rek kísérték az öltözőbe. I .»félidő Mára huszadik másodpercben veszélyeztetett az MTK. Erős - mint a kezdőrúgást elvégző Sándor Csikar egykoron - elment a jobb oldalon, középre adását azonban Korsós szögletre mentette. A 9. percben tűzijáték alakult ki a győri kapu előtt. Egymás után négyszer kísérletezett gól­szerzéssel az MTK, mindannyiszor sikertelenül. A 12. percben Molnár Zoltán és Somogyi akaszkodottössze az MTK térfelének közepén, pár másodperc múlva hatal­mas csődület támadt, ám Lőrincznek sikerült mindenkit ellökdösnie a tett színhelyéről. Nem kis bravúr volt. A já­téktérre ezután bő negyedórára béke költözött, azaz semmi sem történt. A 28. percben aztán Preisinger lövé­se Erős elé vágódott, aki 19 méterről ballal irgalmatla­nul nagy gólt lőtt a jobb felsőbe. Kilenc perccel később Vayer fejesét kellett Babosnak védenie, az ellentáma­dásból viszont gólt szerzett a hazai csapat. Preisinger lö­vése ismét levágódott, ezúttal a felső lécről a gólvonal mögé. Ritkaság, hogy magyar pályán egy félidő alatt két ekkora gólt lássunk. A félidő hajrájára feljött a Győr, Stark fejese a háló tetején landolt, Lakos szabadrúgását pedig Babos hárította magabiztos öklözéssel. 1998. november 29. .»félidő Csiszár már az első percben tesztelte Babos reflexeit, 25 méteres lövését szép vetődéssel hárította az MTK kapu­sa. Az 58. percben Babos ismét védett, de ezért nem di­csérik majd meg, mivel Somogyi 26 méteres szabadrú­gását épp a frissen beállt Lazar elé tenyerelte, aki első labdaérintéséből könnyedén szépített. Mracskó lövése két perccel később még azt jelezte, hogy a Győr nem mondott le a pontszerzésről, ám ezt követően szinte csak az MTK volt a pályán. A 70. percben Halmai öt mé­terről csúsztatta mellé Kenesei szögletét, majd Erős 13 méteres surranó bombája adott munkát Molnár Leven­tének. A 78. percben aztán Illés kitűnő ütemben ugratta ki Erőst, aki átemelt a kifutó Molnár felett. Ezt az ívelést Korsós a gólvonalról még kiollózta, ám az érkező Kenéseinek (aki a mérkőzésre kékre festette haját, bár az néha zöldnek látszott) nem okozott gondot a hálóba helyezni. A 82. percben aztán a 10 napos edzéskihagyás után visszatért Illés hintába ültette Lakost, és Molnár fe­lett a hálóba pöttyintette az MTK negyedik gólját. A kék- , fehérek őszi bajnokhoz méltó játékkal és eredménnyel zárták a szezont. Labdarúgás Tizenegyedik oldal Gólszerzők: 1- 0: A 28. percben Erős 8 méterről nevéhez méltó lövést eresztett a jobb felső sarokba. 2- 0: A 37. percben Preisinger 28 méterről még Erősénél is erősebb lövést zúdított a léc alá. 2- 1: Az 58. percben Lazar Somogyi Babosról kipattant szabadrúgását passzolta a kapuba. 3- 1: A 78. percben Kenesei három lépésről emelt a hálóba. 4- 1: A 82. percben Illés tanári módon ívelt a kimozduló Molnár fölött a kapuba. A MECCS VISSZATÉRŐIÉ Október 17-én Nyíregyházán Reszeli Soós István lecserélte Fodor Tibort. A Játékos dúlva-fúlva és mást is csinálva Jött le a pályáról. Büntetésül Reszeli a tartalék csapatba száműzte. Fodor megbánta tet­tét, a Junioroknál Jól Játszott, és Baumgartner sérülése miatt ma vissza­tért az első csapat kezdő tizenegyébe. A találkozó előtt a győri edző mosolyogva mesélte, hogy kettejük között nincs ha­rag, és arra kérte Fodort, hogy ha esetleg lecserélné, lehetőleg ne köpje őt le. A 85. percben Jött a csere, Fodor és Reszeli pe­dig barátságos kézfogással jelezte, hogy valóban szent a béke. TUDÓSÍTÓ: BERNAU PÉTER A MECCS UNNEPELTJE Sándor Károly, az MTK legendás jobbszélsője a hé­ten ünnepelte 70. születésnapját. A népszerű Csi­kart a mérkőzés előtt a két szurkolótábor vastaps­sal, a két edző meleg kézfogással köszöntötte. Fü- löp Ferenc, az MTK klubigazgatója kedves ajándé­kokat nyújtott át az élő legendának: egy 70-es szá­mú, Sándor Csikar feliratú kék-fehér mezt és egy dí­szes futballcsukát. A meghatott egykori csodacsa­tár ezután magabiztosan végezte el a meccs kezdő­rúgását. TUDÓSÍTÓ: FARKAS MIHÁLY A MECCS TABLAJA Az MTK első gólja az eredményjelző tábla kezelőit a jelek szerint nem hat­hatta meg túlságosan, hiszen a máso­dik gólig nem módosították a 0-0-s ál­lást, akkor viszont érthetetlen módon mindjárt 8-0-ra. A lefújás után 8-1-es végeredményt Jelzett a tábla. így aki csak a végén esett volna be, azt hihet­te, abszolút kiütéses kék-fehér győze­lem született. TUDÓSÍTÓ: ILLYÉS GÉZA Akasztó, 3000 Vezette: Puhl nezo Fáy utca, 3000 néző Vezette: Kurmai I Gázszer Újpest J I Vasas Videoton li:; Kövesfalvi 4 Bíró 3 Végh 4 Milinte 3 Szalai 3 Fehér 3 H1 Mónos 4 Makrickij 2 Salacz J. 3 Kiskapusi 2 Geress 3 Mester 2 Korol 4 Tamási 2 Juhár 4 * Urbonas 2 Salacz Z. 3 Jenei 3 1 ff! f! Tóth A. 3 Kellner 3 Dulics 3 Pető 3 Farkasházy 2 Szalai 3 Nagy L. 3 Kvasz 2 Galaschek 3 Kuntics 3 Dvéri 4 Szlezák 3 Váczi 4 Vancsa 4 Medvid 3 Herczeg 3 Aranyos 3 Zsivóczky 2 Móri 3 Korsós 2 Hámori 4 Waltner 4 Tiber 4 Tóth N. 2 Pál 4 Djurisics 2 Cserék: Cserék: I Cserék: Cserék: Király 3 Eszenyi 2 Maczó 2 I Győrök •3 (Tiber helyett, 42.) (Tóth N. helyett, 45.) (Tóth A. helyett, 56.) (Djurisics helyett, 32.) Zimmermann . ­Bérczy 3 Szilveszter 3 Fogarasi 2 (Móri helyett, 89.) (Kvasz helyett, 46.) (Farkasházy helyett, 71.) (Kuntics helyett, 46.) G. Kopunovics 4 Nyerges­Lukács 3 (Korsós helyett, 50.) (Pál helyett, 91.) (Zsivóczky helyett, 46.) Szakvezető: Szakvezető: Szakvezető: Szakvezető: Hartyáni Gábor Várhidi Péter Gellei Imre Verebes József Gólszerzők: 1-0: Tamási (öngól, 14.), 2-0: Tiber Gólszerzők: 1-0 1: Váczi (38.), 2-0: Juhár (42.) (17), 2-1: G. Kopunovics (64.) 2-1: Waltner(87.) A MECCS EMBERE Tiber Krisztián, a tavalyi gólkirály bebizonyította, hogy egy félidőnyi játékkal is lehet maradandót al­kotni: a Gázszer csatára ugyanis először „rácsalo­gatta” a labdát Tamási fejére, amely így az Újpest kapujába csapódott, majd pedig egy látványos technikai bravúrt követően szemtelenül Bíró fölött a hálóba emelt. Aztán eljött a 42. perc, s Tibemek el kellett hagynia a pályát, mert megsérült. A MECCS PARTJELZŐJE Többször nem szembesül a „Les volt! Nem volt les!” dilemmával dr. Bozóky Imre, aki Akasztón lengetett utoljára élvonalbeli meccsen. Puhl Sándor hűséges segítője megszabadul az állandó szitkozódástól, a futballal azon­ban nem szakad meg a kapcsolata, hi­szen továbbra is a Bács-Klskun Megyei Labdarúgó Szövetség elnöke marad. A MECCS BUCSUZOI Kurmai játékvezető és Zvolenszky partjelző ezen a mérkőzésen búcsúzott az első osztályú bíráskodás­tól. A sors fintora, hogy a nézők számára sosincs ki­fogástalan bírói teljesítmény. A Vasas szurkolói né­hány elmaradt sárga lapot, a vendégek szimpatizán­sai pedig egy meg nem adott gólt róttakfel az összes­ségében jó teljesítményt nyújtó sípmestemek. A MECCS FEJESE Félóra játék után még 0-0 állt az eredményjelzőn, amikor Kuntics végezhetett el szabadrúgást 18 méterre a hazai kaputól. A nyáron éppen a Vasas­tól érkezett játékos jobblábas lövése a jobb kapu­fán csattant, majd visszapattanva a meglepett Végh fejét találta el. A portás azonban akaratlanul is jó irányba fejelte a labdát, hiszen az nem a háló­ban, hanem az alapvonalon túl kötött ki. Néhány perccel később pedig az angyalföldiek megszerez­ték a lélektanilag oly fontos első gólt. Bundesliga, 15. forduló Müncheni siker a bajor rangadón A müncheni Fink és a nürnbergi Kurth fejpárbaja A Bundesligában szereplő magyarok közül egyedül Király tudta megismételni az előző fordulóban nyújtott remek teljesítményét. A hullámvölgy, úgy tűnik, a múlté, hiszen a Hertha kapusa pénteken Rostockban is kitűnően védett, nagy szerepe volt a berli­niek 2-1-es győzelmében. Dárdai csereként a 72. percben lépett pályára a mérkőzésen. Legutóbb Lisztes a forduló válogatottjába is bekerült, ezúttal azonban, bár a meccset végigjátszotta, nem sokat tudott tenni csa­patáért. A Stuttgart 2-0-ra kapott ki Freiburgban, és ez a vereség könnyen lehet, hogy Schäfer edző búcsúját jelenti a sváb kispadtól. Ralf Weber A Bundesliga további szombati eredményei: Wolfsburg-Bochum 4-1, Leverkusen-Duis­burg 2-0, Bremen-1860 München 4-1, Hamburg-Mönchengladbach 3-0, Bayern München-Nürnberg 2-0. Vb-CD-szenzáció Új kiadvánnyal jelentkezett az Aréna 2000 kiadó. Az eddig csak könyveket megjelentető társaság az ezredvég technikai fejlődéséhez igazodva egy CD-ROM-ra gyűjtötte össze az eddig lejátszott labdarúgó-világbajnokságok történetét és ada­tait. Szekeres Tamás tájékoztatta a kiadó képvi­seletében a sportsajtó képviselőit a multimédia- sportújdonságról, és bemutatta a budapesti atlé­tikai világbajnokságról szóló könyvüket is, ami szintén most jelent meg. így osztályzunk mi 6 = Beférne a Real Madridba 5 = Bicskei figyelmébe ajánljuk 4 = Megéri a pénzét 3 = Hozta a magyar átlagot 2 = Harmatgyenge 1 = Övé a labda?! I iáIAAaA PANNON GSM ▼▼▼▼▼ Az élvonal. Az élvonal meccseiről a Pannon GSM segítségével tudósítottunk. A PNB állása 1. MTK 17 13 2 2 41-13 41 2. Győr 17 10 5 2 32-19 35 3. Diósgyőr 17 10 4 3 42-26 34 4. Dunaferr 17 10 2 5 33-22 32 5. Vác 17 9 4 4 30-24 31 6. Ferencváros 17 8 6 3 30-21 30 7.ZTE 16 8 5 3 23-17 29 8. Újpest 17 9 2 6 30-26 29 9. Vasas 17 7 3 7 25-26 24 10. Gázszer 17 5 7 5 21-20 22 11. DVSC 17 6 3 8 24-24 21 12. Nyírség 17 5 4 8 27-32 19 13. Kispest 17 5 4 8 22-33 19 14. Siófok 17 2 6 9 15-25 12 15. III. kerület 16 3 3 10 15-35 12 16. Haladás 16 3 1 12 11-33 10 17. BVSC 16 1 6 9 12-23 9 18. Videoton 17 2 3 12 22-36 9 A BVSC-Haladás mérkőzés eredményét az MLSZ fegyelmi bi­zottsága megsemmisítette, a három pontot 3-0 s gólkülönb­séggel a Haladás javára írta. A BVSC fellebbez a döntés ellen, ezért az eredmény táblázatunkban nem szerepel. A III. Kerület-ZTE mérkőzést ma játsszák. On egyet fizet... ... de nem mindegy, hogy hol teszi, és mennyit kap a pénzéért. Amennyiben a Vasárnap Reggel 11., novem­ber 29-ei számát a Hungaropress Kft. Kálvin tér 3. sz. alatt nemrégiben megnyílt sajtóüzletében veszi meg, és e kupont felmutatja, értékes, külföldi lapokból álló ajándékcsomagot adunk Önnek. Sajtó ♦Térkép I NYITVA: Budapest, V. kér., Kálvin tér 3. | y. 08-14 h Egy vásárlótól egy kupont fogadunk el.