Új Néplap, 1998. december (9. évfolyam, 281-305. szám)

1998-12-21 / 298. szám

1998. december 21., hétfő Sport 7. oldal Férfi kosárlabda NB I., A-csoport, 14. forduló Foster, Pariser és Alexe volt a show-mester Phylaxia Szolnoki Olaj KK-Zalaegerszegi TE KK 68-57 (37-27) Tiszaligeti Sportcsarnok, 3000 néző, vezette: dr. Valovics, Földházi. Olaj KK: Takács 2, ALEXE 12, PARKER 27/6, Vojvoda 6, FOSTER 21. Csere: Boldizsár, Szarvas. Edző: Tóth Zoltán. ZTE KK: Bodrogi 9/6, Brown 7/3, Mészáros R. 8/3, Béres 4, BUKVA 19. Csere: SIMON 10, Kámán. aq (£ íto 00 Megbízott edző: Kovács László. Az eredmény alakulása: 5. p.: 9-8, 10. p.: 23-16, 15. p.: 27-22,25. p.: 45-32,30. p.: 51- 40,35. p.: 58-49,38. p.: 63-53. Kipontozódott: Takács a 33., Béres a 38. percben. A szolnokiaknál Alexe ismét csatasorba állt, ami jócskán nö­velte a vendéglátók esélyét. Az egerszegiek kispadjáról viszont hiányzott edzőjük, Heinrich Ró­bert, aki a minap egy amatőr meccsen bokatörést szenvedett, helyette a szakmai vezető, Ko­vács László irányította a kékeket. Az elején Foster gyűjtögette az Olaj KK pontjait, míg a má­sik oldalon az egykori szolnoki nevelésű Mészáros Ricsi ügyeskedett. Az ismét szép­számú szurkolótábor igazából akkor emelte fel a hangját, amikor Alexe előbb Bodrogi lába között átvezette a labdát, majd utána sima ziccert dobott. Tíz perc után hét ponttal meg­lógott a Szolnok. Különösen védekezésben jeleskedtek játé­kosai, jól fogták az ellenfél két kulcsemberét, Bodrogit és Bukvát. A félidő hajrájában sem változott a játék képe, a mieink közeli találatokkal tíz pontra hizlalták előnyüket a szünetig. Érdekesség, hogy az első húsz percben a Szolnok 37 pontjából Parker hatvanszáza­lékos dobóteljesítménnyel 14 pontot, míg Foster hetvenöt százalékkal 15 pontot „ter­melt”. Fordulás után ismét Parker percei következtek, előbb két trojkát dobott, majd Alexe passzából a levegőben úszva te­relte gyűrűbe a játékszert. A későbbiekben a hazaiak eladott labdáinak köszönhetően hat pont távolságra felzárkózott a ZTE, ráadásul Takács kiponto­zódott, Parkemek és Vojvodá- nak pedig négy hibája volt a 33. percben. A hátralévő időben azonban elmaradt a vendégek feltámadása, főként azért, mert Fosterék tovább szigorították védekezésüket, ráadásul Alexe is elkapta a fonalat. Végül is végig vezetve, biztosan nyert az Olaj KK, és bizakodva utazhat szerdán Szombathelyre. Tóth Zoltán: - Számunkra egyelőre a győzelem volt a leg­fontosabb. Kovács László: - Nem talál­tuk meg a Szolnok védekezésé­nek ellenszerét. (vécsé) Foster 21 pontot szórt a hórihorgas Bukva szorításában Vezetés nélkül A Magyar Lovassport Szö­vetség közgyűlésén lemon­dott Papócsi László elnök, a küldöttek az elnökségtől megvonták a bizalmat. A szövetség rendkívüli köz­gyűlését január 30-ra hívták össze. Az ügyvivői teen­dőkkel a közgyűlés Keller- mayer Sándor főtitkárt bízta meg. Emlékfal Tarjámban Olimpiai falat avattak a sal- gótaijáni városi sportcsar­nokban azon sportolók tisz­teletére, akik Nógrád me­gyét képviselték a nyári, il­letve téli olimpiákon. Az emlékfalon megtalál­ható Botos András és Farkas Sándor (ökölvívás), Katkó Pál (sportlövészet), Mecser Lajos, Kovács Dusán és Konka Magdolna (atlétika), Szalai Miklós, Szojka Fe­renc, Básti István (labdarú­gás), valamint Bereczki Brigitta és Géczi Tibor (bi­atlon) neve, versenyének helyszíne és ideje. Női és férfi röplabda NB I. A bravúr közelsége bénítólag hatott Kecskeméti RC-Jászberényi RK 3:0 (8, 13, 12) Kecskemét, 150 n„ v.: Pelikán, JDonkó. Jászberényi RK: Kriegel É., Pesti, Sápi, Karakas, Tóth, Seji. Csere: Fényes (li­beró), Selmeczi. Edző: Deme Gábor. Az első játszmában 8-ig tudott lépést tartani ellenfelével a Deme-csapat. A folytatásban a hazaiak szerezték a pontokat, míg a herényiek csak forgásokig jutottak. Nem vette kedvét az első elveszített szett Pestiéknek. Elsöprő lendülettel kezdték a második játszmát, s 13-8-as ve­zetésüknél úgy tűnt, sikerül egyenlíteniük. A hajrára azonban elfogyott a lendület, s ezt a ruti­nos hazaiak remekül használták ki. Sorozatban hét pontot sze­rezve nyerték a második szettet. A harmadik játszma a második ismétlését hozta. Ismét remekül kezdtek a jászságiak, már 10-4- re, majd 11-6-ra is vezettek, ám a szépítés mégis elmaradt. A job­ban koncentráló kecskemétiek szerezték meg a lélektani ponto­kat, és innen is fordítva nyerték meg 3:0-ra a mérkőzést. December 29-én a fővárosban az ifjúsági válogatott elleni mér­kőzéssel búcsúznak az évtől a lányok. Szántai LRI Malév- TltászRK 3:2 (-6, 7, -12,11,11) Budapest, 100 néző, vezette: Maróth, Prukner. Titász: Juhász, Csordás, SZEGEDI, Pénzes, Aggod, SURÁNYI. Csere: Szabó, Tánczos. Edző: Surányi Már­ton. Az első játszma elején nem látszott a vendégeken a megille- tődöttség, nagyszerű játékkal felőrölték a hazaiakat, és nyerték Versennyel ünnepeltek a kiósok Apróságok a küzdőtéren A szolnoki Banzai Kyokushin Karate Kai - egykori és mai - versenyzői már két évtizede, hogy karácsony előtt pár nappal hagyományosan összegyűlnek a Széchenyi körúti dojóban, s megadva a módját, méltókép­pen búcsúznak az esztendőtől. . Idén változtatott az eddigi megszokott programon Furkó Kálmán (6. dan), s a legújabb korosztály, a még hivatalos ver­senyen egyszer sem küzdött kez­dők számára versenyt írt ki, melyre a hazaiakon kívül Martfű­ről, Kengyelről és Besenyszögről érkeztek gyerekek. Míg az apró­ságok bőszen „csépelték” egy­mást, a nagyok feldíszítették a fenyőfát, így az eredményhirde­tésre már ünnepélyes keretek kö­zött, a karácsonyfa alatt kerülhe­tett sor. Eredmények, lányok: 1. Pásztor Mónika, 2. Szilágyi Á. (Banzai), 3. Barta (Kengyel), Farkas (Besenyszög). Fiúk, könnyűsűly: 1. Tóth Dániel (Martfű), 2. Barta (Besenyszög), 3. Kéri (Banzai), Szénási (Martfű). Nehézsúly: 1. Magna Gergő, 2. Munkácsy (Banzai), 3. Hovodzák (Kengyel), Héja (Besenyszög) (GJ) az első szettet. A második elején kicsit kiengedett a vendégcsapat, ami aztán kitartott a szett végéig. Folytatódott a Szolnok mélyre­pülése a harmadik játszma elején is, pillanatok alatt 8-2-re „elre­pültek” a malévosok, de jó nyitá­sokkal és jó befejezésekkel fel­zárkózott a Titász, és óriási vég­játékban újból nyerte a játszmát. Valószínűleg a nagy lehető­ségtől egy kissé visszafogottabbá vált a játéka a vendégcsapatnak a negyedik játszmában, elemi hi­bák sokaságát követték el, mégis fölzárkóztak 12-9-re. Ekkor úgy tűnt, nyerhető is a játszma, ám elég volt egy rövidzárlat ahhoz, hogy a Malév kiegyenlítsen. A döntő játszmában a játékban egységesebb hazaiak nyertek. Összességében az erősen tar­talékos Tisza-parti csapatnak nem sok hiányzott ahhoz, hogy bravúrt éljen el a Malév otthoná­ban. Pénzes A legifjabb kiósok (megfelelő védőfelszerelés mellett) nagy vehemenciával vetették magukat a küzdelmekbe, majd áhítattal figyelték a karácsonyt jelző gyertyagyújtást Hétfőtől Télisportok hírszolgálata A Főpolgármesteri Hivatal értesíti a télisportokat űzni szándékozókat, hogy a hiva­tal téli szabadidősport-hír­szolgálata hétfőn megkezdi adatszolgáltató, felvilágo­sító jellegű működését - tá­jékoztatott a Zöldpont. A tervek szerint az ön- kormányzat számítógépé­ben sok száz hazai és kül­földi síterep leírása, vala­mint a hó minőségével, a pá­lyákkal,* a felvonókkal és a közlekedéssel kapcsolatos, naponta frissített adatok lesznek hozzáférhetők. A télisportok iránt ér­deklődők a Főpolgármes­teri Hivatal ügyfélszolgá­lati irodájában, illetve az Interneten keresztül a www.zoldpont.hu címen kaphatnak hasznos informá­ciókat. Női kézilabda Eb, elődöntő és bronzmeccs Harmadik a magyar válogatott Norvégia- Magyarország 28-14 (13-8) Magyarország: Farkas A. - Balogh 1, Siti 1, Kökény 2, Simics, Farkas Á. 1/1, Pig- niczki. Csere: Pálinger (ka­pus), Deli 3, Kulcsár 3/2, Né­meth 3, Pádár. Hétméteres: 11/8, ill. 3/2. Kiállítások: 4, ill. 10 perc. A norvég csapat góldobói: Grini 9/2, Haltvik 6/1, David- sen 5/5, Larsen, Hausmann, Hundvin 2-2, Eriksen, Hilmo. A másik elődöntőben: Dá- nia-Ausztria 35-24 (22-9). A 3. helyért: Magyarország­Ausztria 30-24 (18-11) Magyarország: Pálinger Ka­talin - Kántor Anikó 4, Siti Beáta 4, Kökény Beatrix 1, Farkas Ágnes 10/5, Takács Gabriella 3, Pigniczki Krisz­tina 3 cserék: Pádár Ildikó 2, Németh Helga 3. Az osztrák csapat góldo­bói: Fridrikas 11, Morhammer, Syplcuviene 3-3, Cieloch 3/2, Logvin 2, Meitzer, Strass 1-1. Hétméteresek: 6/5, ill. 3/2. Kiállítás: 4, ill. 6 perc. Biztos első játékrészbeli ve­zetésünk után a második félidőt Németh Helga gólja vezette be, majd Fridrikas lőtt látványosan Pálinger kapujába. Jól védeke­zett a magyar csapat, több do­bást blokkolt a fal. Az ifjú Pá­linger továbbra is remekelt, és Ausztria még emberelőnyben sem tudta csökkenteni hátrá­nyát. A játékrész közepén Ta­kács Gabriella kétszer is beta­lált. Az 50. percben már nyolc góllal vezetett Magyarország (26-18). Ezután egy rövid sza­kaszt 3-1-re hoztak az osztrá­kok, amire még keményebb vé­dekezéssel válaszolt a magyar gárda. Három perc volt hátra, és 28-22-re vezettek a magya­rok, amikor Mocsai Lajos időt kért. A végén még egy kis kö­zönségszórakoztatás is belefért a magyarok részéről. Az utolsó percben a közönség felállva tapsolta meg a magyarokat, akik a kontinensvetélkedőről bronzéremmel térhetnek haza. Vízilabda OB I. 13-14. forduló A terveknek megfelelően Szolnoki MTE-Kontavill Szentesi VK11-9 (2-2, 5-2, 2-3, 2-2) Damjanich uszoda, 300 n., v.: Kosztolánczy, Koós. Szolnok: Kucser - KRÁSZNAI B. 3, Mohi Z. 2, Lukács 1, Varga ZS. 3, KISS Z. 1, Fazekas 1. Csere: Hajas, Hidasi. Edző: Varga József. Szentes: Horváth T. - Dongó L. 1, Komlósi, Halápi 1, Tóth, SZEBENI 4, Szenánszky 1. Csere: Kiss I. 1, Tari, Zentai 1, Dongó T., Piti. Edző: Kádár József. Gól - emberelőnyből 6/1, ill. 7/4. Mohi Zoliék győzelemmel búcsúztak közönségüktől Halápi fifikás találatával indult a vidéki rangadó, de a vendé­gek nem sokáig örülhettek, mert Krasznai Béla hatalmas lövése szintén a hálóba csapó­dott. Varga folytatta a gólgyár­tást, s erre megint csak vála­szoltak a szentesiek a negyed végén. A következő hét perc két vendégtalálattal indult, ám ettől nem rettentek meg a piros­feketék, egy egészen szenzá­ciós öt percet produkáltak Lu­kácsék, szinte akkor lőttek gólt, mikor akartak, és 2-4 után 7-4- re alakították az állást. A kö­vetkező negyedben a szolno­kiak egyik legjobban védekező embere, Fazekas kipontozódott, ám ettől még nem lett túl szoros az állás, mindössze egy gólt hoztak be a Kurca-partiak. A zárónegyed, mint ahogy az vár­ható is volt, óriási birkózást ho­zott, 10-8-nál már eldönthette volna a Szolnok a meccset, ám Hajas fölöslegesen ellőtte a labdát. Mint ahogy az lenni szokott, büntetett az ellenfél Szebeni révén. Már-már biza­kodtak a vendégek, de Kiss Zoltán áthúzta számításukat, egy lesipuskás találattal beállí­totta a végeredményt. A játékos ezzel a győzelmet érő góllal búcsúzott az MTE-től, ugyanis januártól az olasz A/2 ligában szereplő Como játékosa lesz. Varga József: - Örülök a győzelemnek. Kádár József: - Ennyi ka­pott góllal nem lehet nyerni. Vasárnap játszották: FTC-Vitaiin SZMTE 14-5 (3-1,5-2, 2-1,4-3) Népliget, 300 néző, vezette: Császár, Kun. SZMTE: Kucser - Krasznai B., Mohi Z VARGA ZS 4, Lukács 1, Kiss Z Fazekas. Csere: Hajdú, Mohi A., Hidasi, Weither (ka­pus). Edző: Varga József. A bajnokesélyes Fradi ottho­nában nem sok sansza volt a szolnokiaknak, ráadásul a bírók is tisztelték a zöldeket, rendesen megfűjták a hazai pályát. Ehhez hozzá kell tenni, a vendégek meglehetősen enerváltan játszot­tak. Az MTE veresége ellenére is hatodik helyről várhatja a tavaszi folytatást, tehát elérték a kitűzött célt a fiúk. (v. cs.)