Új Néplap, 1998. október (9. évfolyam, 230-255. szám)

1998-10-05 / 233. szám

Férfi és női kézilabda NB I/B, 3. forduló Rigó Gabi hátára vette a csapatát Alföldi Gabona TSE—Ózdvidéki Bányász KC 38-30 (19-14) Férfi és női röplabda NB I., 1-2. forduló Nem sikerült az ünneprontás Szolnoki Titász RK-NAFA RC Kaposvár 3:1 (-9, 9, 10, 5) Szolnok, 500 néző, vezette: Fábri, Kovács. TSE: Tóth - BORDA 6, SZLOSKA 4/1, RIGÓ 9/2, GULYÁS 9/2, Baranyi 1, Pa- tocskai 5. Csere: Polgár (ka­pus), Bukta 4, Medgyessy, Vi­tális, Szuromi. Csapatvezető: Tóth András. Kiállítás: 2, ill. 8 perc. Hétméteres: 7/5, ill. 6/5. Jó rajtot vett a Miklós, 3-1-es vezetése birtokában azonban hamar megnyugodott és néhány játékosa kiengedett, a lelkes bá­nyászok pedig vérszemet kap­tak. Először ledolgozták hátrá­nyukat, majd 5-6-ra és 9-10-re is vezettek. Sok védekezésbeli hiba csúszott a hazaiak játékába, mígnem aztán Rigó vezérletével szárnyakat kapott az együttes. Gulyás, Szloska, Borda és Pa- tocskai nagyszerű találatokkal nyugtatta meg a közönséget a já­tékrész utolsó harmadában. A második félidő első felében tar­totta 4-5 gólos előnyét a gabonás gárda. Bár a védekezés megint sok kívánnivalót hagyott maga után, ezúttal viszont a támadá­sokban mutatott játék ellensú­lyozta a mulasztásokat. A kriti­kus pillanatban megint Rigó lé­pett elő vezéregyéniséggé, a 45- 50. perc között egymaga hatszor volt eredményes. Innen aztán nem volt pardon, a miklósi „könnyűlovasság” valósággal szétfutotta az ózdiak lelkes, ám időnként a durva belemenések- től sem visszariadó csapatát. Teljesen megérdemelt győzel­met aratott tehát a Törökszent- miklós, amit elsősorban annak köszönhet, hogy rutinos játéko­sai révén bármelyik pillanatban képes volt gólt szerezni. Tóth András: - Ismét he­lyén volt a szívük a fiúknak, nagyon remélem, hogy egy év múlva már otthon biztathat bennünket ez a csodálatos kö­zönség. Szabolcs és Rapi Róbert be­mutatkozása a felnőttek kö­zött. Surányi Márton: - Gör­csös kezdés után szettről szett­re javult a játékunk. Nők, 2. forduló Jászberényi RK- Atlant-Angyalföld 0:3 (-13, -10, -4) Jászberény, 150 n., v.: Ratkó- cai, Járosi. Jászberényi RK: Kriegel É., PESTI, Tóth, Sápi, Kara- kas, FÉNYES. Csere: Kriegel O. Edző: Deme Gábor. Nagy küzdelmet hozott a két, többségében fiatalokból álló együttes összecsapása. Az első és a második játszmában is a hajráig a jászberényiek vezettek, de egyiket sem sike­rült megnyerniük. A végletek jellemezték Deme Gábor csa­patának játékát. Nagyszerű megoldások után elemi hibá­kat vétettek a lányok, akik ha­dilábon álltak a nyitásokkal, így aztán a nehezen megszer­zett előnyt az első két szettben könnyen adták el. A harmadik játszmára már a lelkiereje is elfogyott a házigazdáknak. A látottak alapján a megérde­meltnek mondható a vendégek győzelme. Deme Gábor: - A sok nyi­tásrontás miatt vesztettünk. NŐK Delfin K( ­JTK-DSE 25-26 (12-14) Kecskemét, 200 néző, vezette: Fehér, Nádas. JTKF DSE: Gyarmati - Szűcs, FARKAS 7, Viczián 2/1, FEKETE E. 8, Pesti 2, Pénzes 3. Csere: Csenge (ka­pus), Nagy 2, Szenczy, Fekete K. 2/2. Edző: Ugrin György. Kiállítás: 10, ill. 10 perc. Hétméteres: 14/13, ill. 3/3. Remekül kezdődött a talál­kozó a jászságiak számára. Ne­gyedóra elteltével 4-7 állt az eredményjelző táblán. Lendü­letben volt a herényi gárda, ám a játékvezetés túlzottan érvé­nyesítette a hazai pálya előnyét. A bírók ténykedését jelzi, hogy az első játékrészben a hazaiak tíz, a jászberényiek csak egy büntetőt dobhattak. Sőt a 25. percben a herényi gárda egyik kulcsembere, Viczián a piros lapot is megkapta. A második félidő is vendéggólokkal kez­dődött. A bírói nyomást el­szántsággal próbálták ellensú­lyozni főiskolások, 13-18-ra, majd 14-20-ra vezettek. A vége felé feltámadt a hazai gárda, s egyre inkább megközelítette az óriási iramtól fáradni látszó vendégeket. Hatalmas küzde­lem folyt a pályán, amelyből végül minimális különbséggel a herényi főiskolások kerültek ki győztesen. (Szántai) Patocskai a beállóban alakított jó formát Szolnok, 200 néző, vezette: Szabó, Csemák. Titász RK: Pénzes, JU­HÁSZ, SZALAI, Szegedi, Surányi Sz., Gulyás. Csere: RAPI, Csordás Edző: Surá­nyi Márton. A találkozót kedves ünnep­ség előzte meg, amelynek ke­retében a szolnokiak elbúcsúz­tatták az aktív játéktól vissza­vonuló Császi Sándort, Illés Zsoltot, Tóth Gábort és Novák Pétert. Az első játszmában 3-0 után fordítottak a vendégek, és szívós mezőnymunkával meg­lepték a szolnokiakat. A foly­tatásban szinte mindhárom szett egyformán alakult, a titá- szosok tetemes előnyre tettek szert, majd csak arra vigyáz­tak, hogy ellenfelük túlságo­san ne közelítse meg őket. A hajrára már elfáradtak a ka­posváriak, így a Titász 115 perces küzdelemben hozta a kötelező győzelmet. Biztatóra sikerült a két fiatal srác, Szalai Gulyásék (sötétben) a végére lendültek bele Labdarúgás, NB I., 11. forduló Arc nélküli robotfutball a hazaiaknál Szolnoki MÁV Neusiedler-Matáv Sopron 0-2 (0-1) Szolnoki MÁV - Edző: Rabold Péter Bak 7 Draskóczi 4 Antal 5 Luca 4 Balogh 5 Szalai 6 Sinkó 5 Horváth Cs. 5 Ludasi 4 Fedor 5 Major S. 5 Takács 6 Bognár 5 Kovács 7 Mlinkovics 6 Varga 6 Perger 5 Sánta 7 Lantai 6 Szabados 6 Horváth R. 6 Horváth T. 6 Határ Soporon - Edző: Róth Antal Szolnok, 1000 néző, vezette: Sápi (8) (Vida L., Vida J.). Csere: Luca h. Szecsei, Per­ger h. Körmendi (szünetben), Ludasi h. Bemát a 66., Sinkó h. Major L. a 82., Takács h. Ba- usz, a 87., Kovács h. Nagy a 90. percben. Sárga lap: Szabados a 13., Sánta a 32., Horváth Cs. a 34. Lantai a 40., Szecsei az 54., Kovács a 70., Major S. a 71., Bognár a 90. percben. 4. perc: Varga cselezett jobbról befelé a 16-os előtt, kö­zépre érve, ballal nagy erővel ellőtte a labdát, amely egy vé­dőn megpattanva a bal sarok­ban kötött ki, 0-1. 21. perc: Takács tört be a 16- oson belülre a jobb oldalon, visszagurított labdáját először Varga perdítette rá hat méter­ről, de Bak kitenyerelte, az is­métlés Mlinkovicsot találta helyzetben, de az ő lövésébe is bele vetődött a szolnoki kapüs. 30. perc: Mlinkovics sorra hámozta át magát a szolnokia­kon, középről 14 méterről tisz­tán lőhetett, a labdát Bak bra­vúrral tette ártalmatlanná. 65. perc: Jobbról, az oldal­vonal közeléből Draskóczi csa­varta be félmagasan a labdát, amely a rövid sarokra érkező Szecsei fejéről hajszállal csú­szott mellé. 78. perc: Varga húzott el Ba­logh mellett a jobb szélen, fél­magas beadására Mlinkovics érkezett az ötösön, de Dras­kóczi kilökte őt a labda alól. A büntetőből Takács bombázott a kapu jobb oldalába, 0-2. Sápi játékvezetőjól kézben tar­totta a mérkőzést, igaz, ehhez elég sok lapot „elhasznált”. Semelyik csapatrészében, de főleg a védelemben nem volt partiban a MÁV. Hátsó embereitől csak a rombolásra futotta, de a középpályán és elöl is arc nélküli robotfut- ballt mutatott a hazai gárda. Rubold Péter: - Valós a kü­lönbség, a Matáv egyelőre eny- nyivel jobb. Róth Antal: - Helyzeteink és mezőnyfölényünk alapján rászolgáltunk a három pontra. néder Major Sanyit a kopasz Szabados sanyargatja fotó: i. cs. Vízilabda ob I., 3. forduló Eltékozolták az emberelőnyöket Kontavill Szentesi VK- Szolnoki MTE 10-6 (3-1, 2-2, 3-2, 2-1) Szentes, 300 néző. Vezette: Koós, Németh. Szentes: HORVÁTH - dr. Dongó L., KOMLÓSI2, PETŐVÁRY 4, Berki 1, Halápi, Szebeni 1. Csere: Dongó T., Piti, Szénánszki. Edző: Kádár József. Szolnok: Török - Kör­mendi, Mohi Z., LUKÁCS 1, Varga Zs. 3, Krasznai B. 1, Kiss Z. 1. Csere: Krasz­nai G., Ridzyk, Hajas, Fa­zekas. Edző: Varga József. Gól - emberelőnyből: 9/7, ill. 11/5. Ezúttal is jó mérkőzést vívott egymással a két régi vetélytárs. A Kurca-partiak most végig kézben tartották az irányítást, és a vártnál biztosabban nyertek. Első­sorban annak köszönhetik győzelmüket, hogy jó száza­lékkal használták ki ember- előnyös helyzetüket, míg a piros-feketék kihagyták azokat. A találkozó uni- kumja volt a két Zsolt utó­nevű center, a szentesi Pe- tőváry és a szolnoki Varga hatalmas csatája. Ebből a gólpárbajt a hazaiak rutinos középcsatára nyerte, aki négy gólt vágott Török ka­pujába. A szolnokiak szom­baton a fővárosban az UTE ellen szállnak vízbe. Kádár József: - Az idő kiderült, csapatom teljesít­ménye pedig feljavult. Varga József: - Kellő összpontosítás nélkül ját­szottunk. Cselgáncs, 46. országos magyar bajnokság Egy érem, négy ötödik hely Mind a Szajol-Sector JK, mind a Szolnoki Repülőtiszti Főis­kola HSE tagjai részt vettek a Miskolcon megrendezett fel­nőtt magyar dzsúdóbajnokságon a hét végén, ahol Farda Krisztina révén egy bronzérem is jutott a „katonáknak”. Farda Krisztina érmet ho­zott a szolnokiaknak A nők 57 kg-os súlycsoportjá­ban győzelmi reményekkel várta a sorsolást Farda Krisztina, ám Fortuna elpártolt tőle. A nehe­zebbik ágra került, ráadásul fo­gyasztása miatt fizikálisán sem volt tökéletes állapotban, így bár Sápi Edinát legyőzte, Kondor Zsófiától vereséget szenvedett. A bronzmeccsen aztán a debre­ceni Madait nagy fölénnyel verte. A még elsőéves ifikorú Kovács Angéla (Szajol) bátran versenyzett a felnőtt nők 63 kg- os súlycsoportjában, ötödik he­lye dicséretes eredmények szá­mít. Tóvizi Andrea (78 kg) munkahelyi elfoglaltság miatt nem tudott rendesen felkészülni az ob-ra, ám ötödik helye így is értékes pontot jelent klubja szá­mára. A férfiak közt a szajoliaknak két ötödik, a szolnokiaknak - Boros és Ronyai révén - két he­tedik hely jutott. Kállai Zoltán (66 kg) indulása az utolsó percig kérdéses volt, ám betegségéből éppenhogy felépülve is reme­kelt. Bár első meccsén vereséget szenvedett a válogatott Dallostól (BHSE), két ipponos győze­lemmel életben tartotta pont­szerzési reményeit. A bronzme- csen azonban a rutinos Kunyik- kal (MVSC) nem bírt, így ötö­dikként fejezte be a viadalt. Ko­vács Krisztián (90 kg) ezúttal nemcsak mint versenyző, hanem mint edző is dolgozott. Fi­gyelme megoszlott saját mérkő­zései és tanítványai csatája kö­zött, ennek ellenére két győze­lemmel és két vereséggel zárta a magyar bajnokságot, melynek ötödik hely lett a jutalma. Az ifjú trénert az eredményhirdetést követően Sápi Miklós felkérte az utánpótlás-bizottság munká­jában való részvételre. (GJ) A szajoli Kállai Zoltán el­sőéves ifiként ötödikként zárt a felnőtt ob-n