Új Néplap, 1998. szeptember (9. évfolyam, 204-229. szám)

1998-09-14 / 215. szám

Férfi kosárlabda NB I., A-csoport, 1. forduló Rendbontás és győzelem nélkül Soproni Ászok KC-Phylaxia Olaj KK 64-61 (32-35) Labdarúgó NB I., 8. forduló A végén mégis kinyílt a bicska Rákóczi FC Kaposvár-Szolnoki MÁV Neusiedler 2-1 (0-1) Sopron, 2500 néző, vezette: Faidt, Szabó IV. Sopron: Papac 12, Mérész 2, GREEN 19/3, STAN 13, IVKOVICS 11. Csere: Csap- lár-Nagy, Radovics 7/3. Edző: Goran Miljkovics. Szolnok: TAKÁCS 14/9, Mészáros 4, ALEXE 17/6, PARKER 20/3, Boldizsár 2. Csere: Vojvoda 2, Ward 2., Bitvai. Edző: Tóth Zoltán. Az eredmény alakulása: 5. p.: 7-7,10. p.: 14-21,15. p.: 21- 28, 25. p.: 40-43, 30.p. : 49-49, 35. p.: 57-58, 38. p.: 59-58. Kipontozódott: Stan a 38., illetve Alexe a 33. percben. Kitalálni sem lehetett volna érdekesebb nyitányt a kosár­labda-bajnokságban, mint a Sopron-Szolnok meccset, ugyanis a nyáron a vendéglá­tókhoz igazolt Miljkovics edző mellett négy Tisza-parti játé­kos. A minap pedig Balogh László exiigyvezető is a sörös csapathoz került. Ahogy az lenni szokott, a maródiak, Stan és Takács is rendbe jöttek a rangadóra. A soproni nyitány első talála­tát Alexe érte el, ami triplát ért. Nem ijedt meg az Olaj a nagy nevekből álló hazaiaktól, Bol- dizsárék jól védekeztek, táma­dásban pedig Parker és Alexe csaknem minden dobása gyű­rűbe érkezett. Nem a véletlen műve volt tehát, hogy a 10. percben 21-14-re vezettek a szolnokiak. A folytatásban elég volt néhány rutintalanság a Ti- sza-partiak részéről, s ezt a ha­zaiak Ivkovics révén rendre ki­használták. Egyenlíteniük a 18. percben sikerült, de Takács két triplája lehűtötte a tomboló ha­zai publikumot. Térfélcsere után, egészen a 28. percig ve­zettek a piros-feketék, ám Green hárompontosával átvet­ték a vezetést 47-45-re, ráadá­sul Alexe már négy faultjánál tartott. Nemsokára kipontozó­dott, de ekkor még nem látszott meg a hiánya a szolnoki csapat játékán, mert Parker ellenállha­tatlanul játszott. A hajrában, so­rozatos bíróbakik közepette, a jól zónázó és szerencsésebb soproniak megnyerték a mér­kőzést. Goran Miljkovics: - Ilyen nehéz mérkőzésre számítottam, a végén jobban koncentráltunk. Tóth Zoltán: - Gratulálok a hazaiaknak, örülök, hogy a Sopron újra a felsőház tagja. Sok sikert kívánok neki. v. cs. Bitvai Attila is bemutatkozott a szolnokiaknál Magyar Nagydíj Kettős hazai siker Kettős magyar siker szüle­tett az idén 6. alkalommal megrendezett, tizenhatezer dollár összdíjazású öttusa Magyar Nagy díjon. A Nemzetközi Öttusa Szövet­ség ezen a bemutatóverse­nyen tesztelte új versenyfor­máját, a World Tourt. Újítás, hogy a szervezők egy mobil uszodát is felépítettek az atlé­tikai pályán, ami lehetővé te­szi, hogy a közönség egy helyszínről követhesse végig a versenyt. Új akadályok ke­rültek a lovaspályára, sőt a versenyzők ruházata is meg­újult. Áz öttusázók egy speci­ális dresszben versenyeztek, ami úszásra és a futásra egy­aránt alkalmas volt. A női döntőben Simóka Bea és Parties Katalin küz­delme első nekifutásra döntet­lent hozott, mivel a verseny- bíróság megismételte a finá­lét. A két sportolónőnek ez­után számonként fél távot kel­lett teljesítenie a női győztes- 1 nek járó 1500 dollárért. A ! döntőben Parties Katalin sze- : rezte meg az aranyérmet. A férfi döntőben a címvédő Sárfalvi Péter a világranglis- l;m harmadik helyezett, orosz iiitrij Szvatkovszkijjal csa­pói! össze a nagyszámú kö­zöm g előtt. A magyar ver­senyző magabiztosan védte meg címét, és már a célban volt, amikor orosz ellenfele nekivágott az utolsó 400 mé­teres távnak. Sárfalvi Péter amellett, hogy megvédte baj­noki címét, a győztesnek járó 4000 dollárt is átvehette Deutsch Tamás leendő ifjú­sági és sportminisztertől. Pályagolf országos bajnokság, záróforduló Jól céloztak a Zagyva partján Szolnokon a helyi minigolfklub Szana Antal úti pályáján bo­nyolították le a bajnokság utolsó fordulóját, amelyhez egy nemzetközi amatőr viadal is pá­rosult. A Zagyva-part melletti „ékszerdobozban” a hazaiak nagyon kitettek magukért a zá­rókörben, sőt a végelszámolás­nál is a legjobbak közé került dr. Bede János csapata. A Szolnoki Mini Golf Klub versenyzőinek eredményei: Záró forduló, felnőtt nők: 1. Berkó Annamária 121 pont, 2. Bátaszéki Jánosné 124; fér­fiak: Újhelyi Sándor 111. Ifi fiúk: 1. Bátaszéki Zsolt 118, 2. Titkos Gergely 122. Férfi csa­pat: 1. Szolnok II. 116, 3. Szol­nok I. 130 pont. Nők, felnőtt: 1. Szolnok 127. Ifi (vegyes): Szolnok 123. Az országos bajnokság végeredménye: ifi fiúk: 1. Tit­kos, 2. Bátaszéki. Nők: 3. Báta­széki Jánosné. Férfiak: 1. Új­helyi. Vegyes csapatban, ifi: 2. Szolnok; nők: 3. Szolnok, fér­fiak: 2. Szolnok II. Amatőrök, ifi: 1. Pálinkás Csaba 134; leányok: Bernáth Barbara 131; férfiak: Szabó Gergely 131 (mind szolnoki). Újhelyi Sándor lett az abszolút magyar bajnok Kaposvár - Edző: Horváth Lajos Házi 6 Itvás 4 Zahorecz 6 Barna 5 Deme 5 Tóth G. 5 Implom 4 Bubcsó 5 Bány 6 Rajczi 4 Czonev 5 Fedor 6 Major S. 5 Ludasi 6 Pelles 6 Horváth 5 Szecsei 5 Balogh 6 Fehér 6 AntaI5 Draskóczi 5 Bak 5 Szolnoki MÁV - Edző: Rubold Péter Kaposvár, 1000 n., v.: Balajti 8 (Vavika, Szökrény). Csere: Implom helyett Máté a 46., Czonev h. Göblös (5), Rajczi h. Piri (mindkettő) az 58., Szecsei h. Luca a 61., Draskóczi h. Szalai a 84. p. Gólszerző: Major S. a 45., Piri a 80., Zahorecz a 85. perc­ben. Sárga lap: Fedor a 74. p., Bubcsó a 89. percben. 15. perc: Pelles bejátszotta magát a tizenhatoson belülre, majd a jobbról érkező Horváth elé passzolt, aki éles szögből, hét méterről a kapusba rúgta a labdát. 28. perc: Rajczi jobb oldali begurítását Czonev 6 méterről a felső kapufára vágta. 38. perc: Major S. jobbról belőtt labdája egy védő fején megcsúszott, ám az érkező Lu­dasi kapásból a bal felső sarok mellé bombázott. 45. perc: Major S. mesteri labdát adott középen Fedornak, aki tétovázás nélkül, 12 méter­ről, nagy erővel a hálóba küldte a labdát, 0-1. 56. perc: Bány egy balról át­lőtt labdát kapásból kapura tű­zött, de Bak védett. 80. perc: Bubcsó szögletét röviden mentették a szolnoki védők, Piri pedig a jobb felső sarokba fejelt, 1-1. 85. perc: Tóth G. szöktette Zahoreczet, aki futtából a ka­puba vágta a labdát, 2-1. Enyhe hazai mezőnyfö­lénnyel kezdődött a mérkő­zés. A vendégek felállt védel­mével szemben nem boldo­gultak a kaposváriak, az egyetlen kapufán kívül nem­igen forgott veszélyben a Szolnok kapuja. A MÁV kontrákból próbálta veszé­lyeztetni Házi hálóját, amit a vezetésen kívül két, gólt ígérő támadásban mutatkozott meg. A második játékrészben is a hazaiak próbálkoztak többet, ami a 80. percben góllá érett. Végül a szerencsés körülmények között a győ­zelmet is sikerült megszerez­niük egy végig alacsony szín­vonalú mérkőzésen. Balajti játékvezetőnek nem volt nehéz dolga az aránylag végig sportszerű mérkőzésen. Horváth Lajos: - Csapa­tunk az idény leggyengébb já­tékával is három pontot tudott szerezni. Rubold Péter: - Öt perc alatt lenulláztuk csapatunkat, és semmivé vált nyolcvanöt perc derekas munkája. Kovács Vízilabda, Kontavill-kupa nemzetközi férfitorna Nyeretlenül utolsó az MTE Esőisten siratja a motorosokat Nagyon úgy tűnik, az Easy Wolf motoros gyorsulási verseny szolnoki szervezői nincsenek jóban az égiek- kel, hiszen a nyolcfordulós országos rendezvény záróe­seményét már második alka­lommal mosta el az eső. Hiába tettek meg mindent a helyi - a Szolnok expós Radványi Andrásék - és a fővárosi rendezők a siker érdekében, a nagyközönség és a versenyzők újfent po­tyára készültek a vasárnapi „őrült száguldásra”. Pedig a rajtgép és a célfotómasina, a megfelelő hosszúságú mo­bilkerítés mind-mind beve­tésre készen várta a program résztvevőit. Hogy végül is mikor hir­detnek végeredményt a hét kategóriában? Azt csak a jó Isten tudja, hiszen a jelek szerint lehetnek bármeny­nyire is körültekintőek a há­zigazdák, az időjárás-fele­lőssel nincsenek jó barát­ságban. Márpedig az ő tá­mogatása nélkül nerç lehet motoros gyorsulási versenyt rendezni Szolnokon. (GJ) Férfi teke szuperliga Fradi-fölény a Körösi úton A férfi szupeligás tekebaj­nokság második fordulójá­ban a szolnokiak neves el­lenfelet fogadtak a fővárosi zöld-fehérek személyében. Mint az várható volt, a győ­zelmet nem sikerült itthon tartani, a Fradi-fölény a Kö­rösi úton is kidomborodott. Szolnoki MÁV Jármű- FTC Ybl Tervező 2:6 5184:5410 MÁV: Tihanyi 884, Berta 897, Földi - Mészáros 839, Bíró 972, Kántor 864,. Rigó 828. FTC: Mocsinka 914, Szabó Gy. 904, Rákos 926, Botházy 860, Hergét 835, Szabó S. 971. A hét végén újabb nemzet­közi megmérettetésre volt hi­vatalos a Szolnoki MTE pó­lóscsapata. Varga József le­génysége ezúttal Szentesen szállt vízbe. A nyitótalálkozón a szolnoki piros-feketék a Honvéd-Spar- tacus csapatával meccseitek, és szoros mérkőzésen 8-6-os vere­séget szenvedtek. A szombati napon sem sok babér termett a szolnokiaknak, előbb a jugo­szláv bajnok, Becsej legénysé­gétől kaptak ki 12-6-ra. A foly­tatásban az egriek elleni vidéki rangadón 9-8-ra alulmaradtak Lukács Dénesék. Három vere­ség után a vasárnapi zárónapon már csak az lehetett a kérdés, hogy megszerzik-e ' első győ­Vasámap a német Michael Schumacher (Ferrari) nyerte a Forma-1-es gyorsasági autós világbajnokság 01asz: Nagydí­ját Monzában. A második he­lyen Schumacher csapattársa, a brit Eddie Irvine végzett, míg a harmadik a kétszeres vb-győz- tes öccse, Ralf Schumacher zelmüket a Tisza-partiak a tö­rök Galatasaraj gárdájával szemben. A reváns azonban elmaradt. A helyosztók eredményei: a 7. helyért: Galatasaray (török) - Szolnoki VSE 8-6, az 5. he­lyért: Novaky (szlovák) - Hon- véd-Spartacus 12-6, a 3. he­lyért: Kontavill-Szentesi VK - UVMK-Egervin 10-5, az 1. he­lyért: UTE - VK Becsej (jugo­szláv) 9-6. Különdíjak: legjobb játé­kos: Molnár Tamás (UTE), gólkirály: Petőváry Zsolt (Gala­tasaray), Vaszovics (Becsej) 12-12 gól, legjobb kapus: Ko­vács Zoltán (UTE), legjobb külföldi játékos: Sostar (Be­csej), legsportszerűbb csapat: Galatasaray. (Jordan Mügén Honda) lett. M. Schumacher győzelmével a világbajnoki pontversenyben ledolgozta hátrányát a finn Mika Häkkinennel szemben, aki a hajrában kicsúszott, s csak negyedikként ért célba. Két fu­tammal a vége előtt mindkét versenyzőnek 80 pontja van. A kétszeres világbajnok Michael Schumacher győzelmével ledolgozta hétpontos hátrányát az eddigi éllovas, Mika Häkkinennel szemben Autósport: Forma-1, Olasz Nagydíj Minden kezdődhet elölről