Új Néplap, 1998. augusztus (9. évfolyam, 179-203. szám)

1998-08-24 / 197. szám

8. oldal Sport Extra 1998. augusztus 24., hétfő Labdarúgás - Professzionális nemzeti bajnokság, 5. forduló Harmadszor nyert zsinórban a Dunaferr Dunaferr SE - HL Kerület FC 3-0 (0-0) Dunaújváros, 5000 néző, v.: Hosszú Gólszerzők: Lengyel (53.), Cseke (72.), Za- vadszky (90.) Piros lap: Milovanovics (87.) Jók: Kovácsevics, Len­gyel, Tököli, illetve Lippai, Bence Az első félidőben többet támadott a Dunaferr, a ül. Kerület viszont veszélyesen kontrázott. A második felvo­násban Lengyel vezető gólja után WukovicS és Vittitoe akár a vezetést is megszerez­hette volna a vendégeknek. A hajrában egyértelműen a Du­naferr volt fölényben, s meg­érdemelten szerezte meg a győzelmet. Nyírség-Spartacus - MTK Hungária 1-3 (0-1) Nyíregyháza, 11 000 néző, v.: Juhos Gólszerzők: Kirchmayer (76.), illetve Szekeres (43.), Illés (60., 85.) Piros lap: Capatina (45.), illetve Preisinger (45.) Jók: Celeszki, Kirch­mayer, illetve Lőrincz, Ma­dár, Kenesei, Illés A várakozásnak megfele­lően a rutinos fővárosiak irányították a játékot és győzelmük megérdemelt. Vasas Danubius Hotels - Haladás Milos elmaradt Az angyalföldiek spa­nyolországi túrája miatt a mérkőzést szeptember 16- án rendezik meg. Videoton FCF ­Gázszer FC 0-2 (0-1) Győri ETO FC - Újpest FC 3-1 (2-0) Győri ETO FC - Edzőt Reszeli-Soós István Molnár Korsós Lakos Stark Mracskó Csató S. Somogyi Salagean Baumgartner Bállá Vayer (Szarvas, 72.)(Csiszár, 90.) Korsós A. Kovács Tóth N. Fehér Pető Jenei (Herczeg, 68.) Szlezák Tamási Sebők Kiskapusi (Szanyó, 46.) Bíró Újpest FC - Edző: Várhidi Péter Győr, 12 000 néző, vezette: Vágner Gólszerzők: Bállá (22., 32.), Salagean (74.), illetve Szanyó (64.) Sárga lap: Salagean (37.), illetve Korsós A. (4.), Jenei (37.), Kiskapusi (39.), Tamás (74.), Fehér (82.) Jók: Salagean, Somogyi, Bállá, illetve Pető, Fehér A kezdést jelző bírói sípszó után már az első győri támadás nagy gólhelyzetet hozott, de Mracskó 14 m-es lövését Bíró védte. Élénk iram jellemezte az első perceket, hazai fölény mellett. A lilák a 12. percben veszélyeztettek első alkalommal Pető révén, aki 25 m-ről lőtt a kapu fölé. Egy perc múlva következett Salagean, akinek nagy lövését magabiztosan fogta Bíró. A 22. percben Vayer viharzott el a balszélen, középre adott, és Bállá 6 m-ről a kapu közepébe fejelt (1- 0). A 32. percben Korsós Gy. indításával Bállá tört kapura, lövését Bíró először menteni tudta, de a kapusról kipattant labdát a győri csa­tár másodszorra a hálóba lőtte (2-0). A félidő hátralévő részében is a Győr játszott fölényben, de újabb gól nem született. A második fél­időt támadóbb szellemben kezdték az újpestiek, hiszen gólt kellett rúgniuk. Játékuk azonban egyáltalán nem volt meggyőző, és tíz perc után ismét a hazai csapat vette át a kezdeményezést. A 64. percben szabadrúgást harcolt ki az Újpest a győri 16-os előtt, amit Szanyó a léc alá csavart (2-1). A 74. percben a győriek is megmutatták, hogy ők is tudnak szabadrúgásból gólt szerezni. Somogyi gurított 20 m-re a kaputól Salagean elé, aki élesen a bal sarokba lőtt (3-1). A harma­dik gól után megadta magát az Újpest, tudomásul véve, hogy ezen az estén nem terem számára babér Győrött. A hazai csapat az ősszel nyújtott eddigi legjobb játékával maga­biztosan nyert a csúcsformától messze lévő Újpest ellen. Diósgyőri FC - Kispest-Honvéd FC 0-0 Diósgyőr, 20 000 néző, v.: Csema Piros lap: Csertői (83.) Jók: Szmiljanics, Kiser, Téger, Kulcsár, illetve Ve­zér, Rótt, Hungler, Gabala A Diósgyőr játékából ez­úttal hiányzott a tűz és a lendület, így be kellett érnie az egy ponttal. Ferencváros ­Siófok FC 2-0 (0-0) Üllői út, 8000 n„ v.: Piller Gólszerzők: Vincze (73.), Selimi (88.) Jók: Mátyus, Vincze O., Selimi, illetve Posza, Bimbó A végig lendületesen, jól játszó Ferencváros biztos győzelmet aratott a csak „ügyeskedő” Siófokkal szemben. Zalahús ZTE FC - DVSC-Epona 3-0 (3-0) Zalaegerszeg, 9000 néző, v.: Kiss G. Gólszerzők: Strasser (29.), Németh (36.), Sebők (39., 1 l-esből) Jók: Strasser, Sebők, Somfalvi, illetve Sándor Cs. Harminc percig alig fo­rogtak veszélybçn a kapuk, majd a ZTE tíz perc alatt há­rom gólt rúgott, és ezzel el is döntötte a mérkőzést. Vác FC-Zollner - BVSC-Zugló 1-0 (1-0) Vác, 3000 néző, v.: Arany Gólszerző: Schwarcz (33.) Jók: Schwarcz, Horváth, illetve Koszta, Usvat A hazai csapat a megszo­kott pontrúgást követően sze­rezte gólját, majd ügyesen megőrizte minimális előnyét. NB III. Mátra- és Alföld-csoport, 3. forduló Nyolcból négyet megnyertünk Selyp-Újszász 0-3 (0-1) Selyp, 300 n., v.: Farkas Újszász: Rézsó P. - Po- mázi, Kerekes, Birinyi, Boros - Rézsó T., Vígh, Vasas (Ka­tona) - Kollár, Szilvási, Konka. Edző: Vígh Tibor Gólszerző: Kollár (34.), Szilvási (63.), Konka (90.) Kiállítva: Niki (Selyp) A minden csapatrészben jobb Újszász még tizenegyest is hibázott. Bálint József: - A jobban akaró csapat nyert. Vígh Tibor: - Kitűnő védő­játékunk mellett szenzációs kontratámadásainkból sikerült iskolajátékkal nyernünk. Ifi: Selyp - Ujszász 2-4 Molnár I. Besenyőtelek - Tiszafüred 2-1 (2-0) Besenyőtelek, 300 n„ vezette: Molnár Tiszafüred: Katona - Por­koláb, Görbe, Daraban, Sin­ti e! (Jeczó) - Rózsa, Kalló, zöróczki, S. Nagy (Kotvász) Tóth L., Horváth (Tóth F.). dzőc Szűcs Árpád Gólszerző: Szollár (5.), Ágó 32. perc - 1 l-esből), illetve (álló (48. perc - tizenegyesből) Jók: Ágó, Veres, Szilágyi, Szollár, ill. Katona, Rózsa Alacsony színvonalú mérkő­zésen a fürediek hadilábon áll­tak a góllövéssel. Lengyel Lajos: - Első fél­időben bebiztosítottuk a győ­zelmet. Szűcs Árpád: - Egyéni hi­bák miatt kaptunk ki. Ifi: Besenyőtelek - Tiszafü­red 4-1 Ábrahám Sieves ­Rákóczifalva 2-1 (1-0) Heves, 700 n„ v.: Tolnai Rákóczifalva: Átok - Sze- berényi, Csabai, Urbán, Ká- cser - Németh, Mihályi, Cim- pián, Erdei (Bontovics) - Varga, Molnár (Szokolai). Edző: Gömöri Béla Gólszerző: Puzsoma (33.), (50.), Besenyei (57.), illetve Cimpian (50.) A Rákóczifalva kihagyta a helyzeteket és ez megbosszulta magát. Balázs Tihamér: - Küzdel­mes mérkőzésen az elszántság diadala volt a győzelem. Gömöri Béla: - Saját ma­gunkat vertük meg. Ifi: Heves-Rákóczifalva 6-3 Bagi Salgó Öblös ­Jászberényi Vasas 0-0 S.tarján, 250 n., v.: Szabó S. Jászberényi SE Vasas: Szín - Lukácsi, Nyíri, Tóth G. (Tóth Cs.), Molnár - Bató, Mosonyi, Tasi (Tóth J.), Kö- vesdi - Ládi, Gephart. Edző: Szabó Imre Jók: Lázár, Kőházi, Csatlós, Ispinszki ill. Gephart, Bató. Néha felbillent a pálya a vend­fölény miatt. Simon Attila: - Ismét a lel­kes, agresszív és fegyelmezett játékunk hozott újabb pontot. Szabó Imre: - Ilyen játékkal nem érdemeltünk győzelmet. Ifi: S. Öblös-JSE l-2Szalóki Békés ­Kisújszállás 0-3 (0-2) Békés, 500 n., v.: Tóth G. Kisújszállás: Gál - Kocsis, S. Nagy, Kállai, Czika, Hor­váth (Balogh) - Varga (Szom­bat), Majláth, Csillag - Jodi, Muresán (Kása). Edző: Ká­dár József Góllövők: Jodi (6.), Muresán (33.), Csillag (52. p.) Kiállítva: Majláth (28.) A kisújszállási gárda ember- hátrányban is vesélyesen kont­rázott. Jók: Szalai, Kovács, illetve Gál, Horváth, Csillag, Jodi Királyvári Károly: - Gratu­lálok az ellenfélnek, tíz me­zőnyjátékossal is megaláztak bennünket. Kádár József: - Minden el­ismerésem a pályán maradt tíz játékosomé. Ifi: Békés - Kisújszállás 1-3 Váradi Monor - Karcag 1-1 (1-1) Monor, 400 n., v.: Buda Karcag: Móga - Albert, Czinege, Méhes (Varga L.), Kemecsi (Nicaura), Varga László, Bese, Varga J., Bé­kési, Szatmári, Binder (Kiss L.). Edző: Csontos Lajos. Gólszerzők: Gubucz (43.), ill. Szatmári (45.) A Karcag az első félidőben eldönthette volna a mérkőzést. Jók: Kajli, Csőke, László, ill. Móga, Békési, Szatmári. Varga Károly: - Játékban nem nyújtottunk megfelelőt. Csontos Lajos: - Győzelmi lehetőséget szalasztottunk el, de így is elégdett vagyok. Ifi: Monor - Karcag 2-0 Orosz Szajol ­Csongrádi 3-2 (1-2) Szajol, 700 n, v..: Spirják Szajol: Fejes - Balogh - Kohári, Tákos - Gergely, Si­pos, Hegedűs (Vona), Peszeki (Kiss), Vasas (Orosz) - Viola, Babella. Edző: Szatmári Já­nos. Csongrád: Soós - Móra, Márta, Pálfi (Faragó), Koncz- Verebélyi, Sehol (Tóth J.), Szarvas, Tóth T. - Basánszki, Juhos. Edző: Kurucz István. Gólszerző: Babella (15.), Sipos (55.), Vasas (56.), ill. Ju­hos (19.), Basánszki (30.). Két egyenlő képességű csa­pat küzdelméből a több helyze­tet kihasználó szajoli gárda győzedelmeskedett. Jók: Vasas, Kohári, Balogh, Viola, ill. Márta, Juhos. Szatmári János: - Jó iramú, változatos mérkőzésen nagyon képzett ellenfelet fektettünk kétvállra. Kurucz István: - A máso­dik félidő alapján megérdemel­ten nyert a hazai csapat. Ifi: Szajol - Karcag 2-3 Dér Mélykút - KUTE 2-3 (0-1) Mélykút, 500 n., v,: Makai Sándor KUTE: Berta - Hóbei, Im­rei (Aszalai), Földvári, Módos- Tóth Tibor, Palla, Gazdag, Bende - Czapkó (Csikós), Tóth Tamás. Edző: Sólyom Vilmos. Gólszerző: Margit (67. 11- esből), Kovács (82)., ill. Bende (42.), Csikós 70., 86.). Jók: Kárász, Kovács, ill. Földvári, Tóth Tibor, Bende, Csikós. Alföldi Albert: - Ezekre a potyagólokra nem tudtunk rea­gálni. Sólyom Vilmos: - Mélyk- úton győzni nem kis dolog. Ifi: 1 -0 Dobos További eredmények NB I. 5. forduló: Érd-Békéscsaba 2-1, Salgótarján-Hajdúszoboszló 2-0, Soproni Dreher-Tiszakécske 2-0, Soroksár-Kaposvár 2-1, Lombard-Tatabánya-Szegedi LC 4-3, Komló-Matáv Sopron 2­2, Kecskeméti TE-Demecser 0-3, Tiszavasvári-Pécsi MSC 3-1, Nagykanizsa-Tiszaújváros 3-0. NB ni., Alföld-csoport 3. forduló: Battonya-Gyomaendrőd 0-1, Hódmezővásárhely- Örkény 5-2, Baja-Mezőberény 3-1, LRI Malév-Makó FC 1-3, Kerekegyháza-Jamina 5-1. NB m. Mátra-csoport 3. forduló: Balassagyannat-Mezőkövesd 1-1, Gödöllő-Pásztó 2-3, Mátranovák-Poroszló 2-4. Futballtabellák PNB 1. MTK 5 4 1 — 11- 5 13 2. Diósgyőr 5 3 2­10- 5 11 3. Ferencváros 5 3 2­8- 4 11 Győr ETO 5 3 2­8- 4 11 5. Vác 5 3 1 1 8- 6 10 6. Vasas 4 3 — 1 11- 6 9 7. Gázszer 5 2 3­6- 2 9 8. Dunaferr 5 3 _ 2 10- 7 9 9. Újpesti FC 5 3­2 10- 9 9 10. Kispest Honvéd 5 2 1 2 6- 9 7 11. Zalaegerszegi TE 5 1 2 2 6- 6 5 12. Nyírség FC 5 1 1 3 8-12 4 13. Videoton 5 1­4 6- 7 3 14. Haladás 4 1­3 3- 4 3 15. BVSC 4­2 2 2- 6 2 16. Debrecen 4­1 3 3- 8 1 17. Siófok 5­1 4 6-12 1 18. III.Kerület 5­1 4 3-13 1 A Debrecen-BVSC meccset szeptember 7-én, a hely meccset pedig szeptember 16-án játszák. NB I. Vasas-Szombat­1. Salgótaijáni BTC 5 5­­13- 6 15 2. Lombard FC Tatabánya 5 4 1­14- 7 13 3. Demecseri FC 5 4­1 13- 8 12 4. Soroksári TE 5 4­1 8- 9 12 5. Szolnoki MÁV 5 3 2­6- 2 11 6. Nagykanizsai 5 3 1 1 13- 6 10 7. Szegedi LC 5 3 1 1 13- 7 10 8. Komlói Bányász 5 2 2 1 6- 5 8 9. Érdi VSE 5 2 1 2 8- 7 7 10. Tiszakécske FC 5 2 1 2 3- 3 7 11. MATÁV-Sopron 5 1 3 1 11-11 6 12. ICN Tiszavasvári 5 1 3 1 5- 5 6 13. Komárom FC 5 1 1 3 9- 9 4 14. Soproni FAC 5 1 1 3 7-11 4 15. Tiszújvárosi FC 5 1 1 3 5- 9 4 16. Előre FC Békéscsaba 5 1­4 8-11 3 Kaba-Hajdúszoboszló 5 1­4 8-11 3 18. KFC 5­2 3 3- 9 2 Rákóczi SE Kaposvár 5­2 3 3- 9 2 20. Pécsi MSC 5­­5 5-16 0 NB III. Alföld-csoport 1. Hómezővásárhely 3 3­­11-3 9 2. Kisújszállás 3 3­­6-1 9 3. Szajol 3 3­­7-3 9 4. Gyomaedrőd 3 2 1­4-2 7 5. Csongrád 3 2­1 8-5 6 6. Kunszentmártoni TE 3 2 1 7-4 6 7. Örkény 3 1 1 1 5-5 4 8. Baja 3 1­2 4-4 3 9. Kerekegyháza 3 1­2 7-8 3 10. Mélykút 3 1­2 5-6 3 11. Mezőberény 3 1­2 4-6 3 12. Makó 3 1­2 3-6 3 13. Jamina 3 1­2 3-7 3 14. Békés 3­2 1 1-4 2 15. Battonya 3­­3 0-5 0 16. MALÉV 3 — — 3 2-8 0 NB III. Mátra-csoport 1. Heves 3 3 10- 2 9 2. Jászberényi SE-Vasas 3 2 1 14- 0 7 3. Újszász 3 2 1­6- 0 7 4. Poroszló 3 2­1 8- 5 6 5. Karcag 3 1 2 5- 3 5 6. Pásztó 3 1 2 5- 4 5 7. Rákóczifalva 3 1 1 1 6- 6 4 8. Gödöllő 3 1 1 1 5- 5 4 9. Monor 3­3 — 6- 6 3 10. Besenyőtelek 3 1­2 3- 5 3 11. Salgó Öblös 3­2 1 2- 3 2 Tiszafüredi VSE-City Gas 3­2 1 2- 3 2 13. Mezőkövesd 3­2 1 4- 6 2 14. Selyp 3­2 1 2- 5 2 15. Balassagyarmat 3­1 2 1- 9 1 16. Mátranovák 3­­3 3-20 0 A 6. forduló párosítása PNB. 08.29., Szombat: Deb- recen-Vác 17., Győr-Dió- sgyőr, UFC-ZTE, BVSC- FTC, Siófok-Videoton, Gáz­szer-Nyíregyháza, Vasas-III. kér, Haladás-Kispest, 19. 08.30, Vasárnap: MTK- Hungária-Dunaferr, 19. NB L, 08.29.: T. újváros-So- roksár, Matáv-Tatabánya, PMSC-TFC, B. csaba-Szol- nok 17, Szeged-Nagykanizsa, 19. 08.30.: Kaposvár-SBTC, KFC-SFAC, Demecser- Komló, H.szoboszló-Érd, Komárom-T. vasvári, 16.30. >