Új Néplap, 1998. augusztus (9. évfolyam, 179-203. szám)

1998-08-17 / 192. szám

8. oldal Sport Extra 1998. augusztus 17., hétfő Labdarúgás, Professzionális Nemzeti Bajnokság, 4. forduló Otthon fogott padlót az Újpest Gázszer FC-Ferencváros 1-1 (0-0) Gázszer FC - Edző: Hartyányi Gábor Kövesfalvi Szalai Korol Salacz Z. (Salacz J. (88.) Nagy Dulics Árky Dvéri Bekő (Szekeres, 65.) Földes Tiber (Simek, 65.) Biikszegi . Selimi (Fülöp, 50.) Nagy Kovács Lendvai Vámosi Nyilas (Kriston, a szünetben) Mátyus Telek Szűcs Udvarácz Ferencváros - Edző: Nyilasi Tibor Akasztó, 8000 néző, v.: Varga S. Gólszerzők: Szalai (88.), illetve Biikszegi (60.). Sárga lap: Fülöp (66.). Piros lap: Dvéri (61.). Jók: Szalai, Dulics, Árky, illetve Udvarácz, Vámosi, Lendvai. A 19. percben került először valamelyik kapu is veszélybe. Az FTC első szögletét követően sokáig a 16-oson belül pattogott a labda, végül Selimi 8 méterről fölé lőtt. A 23. perc hozta a Gázszer első kapura lövési kísérletét. Az ellenakcióból Nagy húzott el a bal oldalon, a beadás után Nyilas csak centiméterekkel vétette el a bal felső sarkot. A 30. percben Udvarácz rosszul rúgta ki a labdát, Dvéri azonnal kapura emelt, Udvarácznak bravúrra volt szüksége a hárításhoz. Három perc múlva Szalai utolsó emberként cselezge­tett, Selimi szerelte, de Kövesfalviba vezette a labdát. A második félidő 15. percében Vámosi vágtatott végig a pályán. A jobbössze­kötő helyén kiugró Bükszegi elé tolta a labdát, aki a kapu közepébe vágta azt (0-1). Egy perc múlva Nyilas tört ki, Dvéri lerántotta, Varga játékvezető pedig kiállította a Gázszer játékosát. A 67. perc­ben Korol fejelhetett tiszta helyzetből, de Udvarácz hárított. Há­rom perc múlva Árky hatalmas bombája után kellett Udvarácznak Bicskei Bertalan kapitány válogatási elveit igazolnia. A 80. perc­ben Vámosi kétszer is ziccert hibázott. Az utolsó percben Szalai egyenlített egy beívelés utáni lecsorgó labdából, 1-1. Az első félidő kicsit unalmasra sikeredett, a másodikra aztán felpörögtek az események. Nyilasi Tibor edző joggal bosszanko­dott, hogy csapata engedte a már padlón levő Gázszert felállni. Labdarúgó NB III. Alföld- és Mátra-csoport Veretlenek maradtak csapataink! Kispest-Honvéd- Vasas DH 0-4 (0-2) Bozsik-stadion, 7000 néző, v.: Bukovics. Gólszerzők: Farkasházy (11.), Váczi (37.), Szilvesz­ter (81.), Hámori (88.). Jók: Dubecz, illetve Végh, Farkasházy, Hámori. A Vasas jobb támadójá­tékkal még ilyen arányban is megérdemelt győzelmet aratott a gyengélkedő kis­pestiek ellen. BVSC-Zugló FC- Zalahús ZTE FC 1-1 (0-1) Szőnyi út, 1000 néző, v.: Tóth V. Gólszerző: Bondarenko (80. - 11-esből), illetve Se­bők (17.). Jók: Bondarenko, Usvat, Kiss, illetve Vlaszák, Stras- ser. Somfalvi. Két ellentétes félidőt ho­zott a találkozó, a hazaiak jól hajráztak, s valamivel közelebb is voltak a győze­lemhez. DVSC-Epona- Győri ETO FC 1-2 (0-1) Debrecen, 6000 néző, v.: Hajdó. Gólszerző: Dombi (70.), illetve Vayer (7.), Korsós (91.) Piros lap: Vadicska (54.), illetve Lazar (54.). Jók: Szatmári, Dombi, il­letve Stark, Korsós, Baum­gartner, Vayer. Az első félidőben a korai gólnak köszönhetően maga­biztosan játszott a vendég Győr, ám a második 45 percben nyújtott teljesítmé­nyével a DVSC rászolgált volna az egyik pontra, ha já­tékosai a hármas sípszóig koncentrálnak. Siófok FC­Vác FC-Zollner 2-4 (1-2) Siófok, 4000 néző, v.: Dub- raviczky. Gólszerzők: Kovács B. (15.), Győri (68.), illetve Horváth (17., 55.), Vén (33.), NagyT. (86.). Piros lap: Juhász (88.). Jók: Bimbó, László, il­letve Halász, Horváth, Nagy. Minden elgondolást nél­külöző, gyenge játékot nyúj­tott a hazai csapat, amely nem tudott a lelkes és jól fut­ballozó váciak fölé kere­kedni. A vendégcsapat telje­sen megérdemelten győzött. Haladás-Milos­Dunaferr SE 0-1 (0-0) Szombathely, 4500 néző, v.: Kiss G. Gólszerző: Tököli (87.). Jók: Varga, Zugor, illetve Jäkl, Lengyel, Tököli. A győzelmet jobban akaró vendégcsapat megér­demelten szerezte meg Szombathelyen a három pontot. Újpest FC­Diósgyőri FC 1-3 (0-0) Megyeri út, 5000 néző, v.: Puhl. Gólszerzők: Kopunovics (68.), illetve Téger (53.), Búzás (65.), Szabados (79.). Jók: Tóth N., illetve Nota, Kuttor, Búzás, Eg- ressy. A Diósgyőr a második félidőben rá tudta kényszerí­teni1 akaratát a hazai csa­patra, és gyors ellentámadá­sokból szerzett góljaival megérdemelten nyert. III. Kerület FC- Nyírség Spartacus 2-2 (1-2) ‘ MTK Hungária FC­Videoton FC 2-1 (1-0) Kunszentmárton- Malév 3-0 (3-0) Kunszentmárton, 400 n., v.: Kalmár. Kunszentmárton: Berta - Hóbei, Paul, FÖLDVÁRI - CZAPKÓ, BENDE, Palla, Gazdag (Csikós), Imrei - TÓTH TIBOR (Magyar), Tóth Tamás. Edző: Sólyom Vilmos. Gólszerzők: Bende (15., 39.), Tóth Tamás (40.) A minden csapatrészben jobb KUTE megérdemelt győ­zelmet aratott. Sólyom Vilmos: - Három nap alatt két tétmérkőzést ját­szottunk, ennek ellenére nem volt kétséges győzelmünk. Bodnár István: - A jobb támadójátékot mutató hazaiak­kal nem tudtuk felvenni a küz­delmet. Ifi: 0-1 Dobos Péter Makó-Szajol 0-2 (0-1) Makó, 1000 n., v.: Majoros Pál. Szajol: FÉNYI (Fejes)- Balogh - TÁKOS, GERGELY - He­gedűs (Vona), Sipos, (Kiss V.), Peszeki, VASAS, Kohári - VIOLA, Babella. Edző: Szathmári János. Gólszerző: Viola (26., 82.). A kitűnően védekező Szajol a mezőnyben jól futballozó, de kapu előtt veszélytelen Makó ellen megérdemelten szerezte meg a három pontot. Kolozsvári János: - Csak ennyire voltunk képesek a jól játszó vendégcsapat ellen, mely ragyogóan használta ki helyze­teit. Szathmári János: - Kiváló játékkal egy nagyszerű csapatot sikerült legyőznünk. Ifi: 4-3 Dér István Kisújszállás- Baja 1-0 (0-0) Kisújszállás, 500 n., v.: Samu. Kisújszállás: Gál - Kocsis, S. Nagy, KÁLAI, Czika, Hor­váth, Varga, (Majláth), KÁ­DÁR, Csillag, JODI, Balogh (Melnyikof). Edző: Kádár Jó­zsef. Gólszerző: Czika (59.). Kiállítva: Kádár (80.), ill. Barna (82.). Második félidei játékával megérdemelten tartotta otthon a három bajnoki pontot a hazai csapat. Kádár József: - Végig irá­nyítottuk a játékot, megérde­melten győztünk. Raffai Rudolf: - A hazai csapat megérdemelten nyerte a mérkőzést. Ifi: 2-1 Váradi János JSE Vasas­Mátranovák 13-0 (3-0) Jászberény, 500 n., v.: Deme. Jászberény: Szén (Bugyi) - Lukácsi, Nyíri, Tóth G., Mol­nár, Bató (Tóth Cs.), Mosonyi, Tasi (Tóth J.), Kövesdi, Ládi, Gephart. Edző: Szabó Imre. Gólszerzők: Kövesdi (13., 18., 68.), Tóth G. (50., 53.,74.), Tóth Cs. (67.. 72., 86.), Ládi (55., 70.), Molnár (26.), Pintér (83.). Kiállítva: Tóth M. (64. perc, a partjelző megsértése miatt). A szerény képességű vendé­gek ellen Ládiék kétpercenként alakítottak ki helyzetet, és ezekből a legtöbbet be is lőtték. Szabó Imre: - Az újonc el­len ilyen arányban is megérde­melt győzelmet arattunk. Tóth Miklós: - Gratulálok a Jászberénynek. Ifi: 14-0 Szalóki István Balassagyarmat- Újszász 0-3 (0-0) Balassagyarmat, 400 n., v.: ifj. Kóródi. Újszász: Rézsó P. - Pomázi (Vasas), Kerekes, BIRINYI, BOROS, Szilvási, Vígh, Máj, KOLLÁR, (Katona), KONKA, Rézsó T. Edző: Vígh Tibor. Gólszerzők: Kollár (66., 71.), Konka (89.). Kiállítva: Szalánszki, Varga, Szilágyi, ill. Máj. Csernyi István nem nyilat­kozott. Vígh Tibor: - Átgondoltabb játékunkkal megérdemelten nyertünk, bár a kiállítások ben­nünket is megzavartak. Ifi: 1-0 Molnár Illés Karcag-Salgó Öblös 1-1 (1-0) Karcag, 800 n., v.: Csukás. Karcag: Móga - Varga La­jos, Cinege (Kiss L.), Méhes, Kemecsi, Varga László (Ni- koara), Bese, Varga János, Békési, Szatmári, Albert. Edző: Csontos Lajos. Góllövők: Bese (31.), ill. Is- dinszki (50.). A rengeteg helyzetet kihagyó hazai csapatnak gólokkal kel­lett volna nyernie a mérkőzését. Csontos Lajos: - Nagyon szomorú vagyok a gyenge, lé­lektelenjáték miatt. Sípos Attila: - Bár az ellen­fél több helyzetet alakított ki, fegyelmezett játékunkkal érzé­sem szerint rászolgáltunk az egy pontra. Ifi: 4-3 Orosz István Rákóczifalva- Monor 3-3 (1-1) Rákóczifalva, 300 n., v.: Mol­nár. Rákóczifalva: ÁDOK SZEBERÉNYI, Surman, Csabai (Varga) - Kácser, Német, Mihályi, CIMPIAN, Bárány (Molnár) - Erdei, Szokolai (Bontovics). Edző: Gömöri Béla. Gólszerzők: Német (14.), Cimpián (67., 79.), ill. Füle (3.), Gubucz (71., 72.). Gömöri Béla: - Akaratban kiegyenlítettük elenfelünk na­gyobb tudását. Varga Károly: - Sajnálom, hogy három rúgott góllal sem sikerült megnyernünk a mérkő­zést. Ifi: 1-4 Bagi József Tiszafüred- Gödöllő 1-1 (1-0) Tiszafüred, 400 n., v.: Buda. Tiszafüred: Katona - Por­koláb, GÖRBE, Tóth J., Ró­zsa - Sindel, SZÚRÓCZKY, KALLÓ, Tóth F. (Dajka) - Tóth L., Horváth (Vörös). Edző: Szűcs Árpád. Gólszerzők: Kalló (17.), ill. Kiss (86.). Kiállítva: Dajka (75.), 01. Hutter (59.). A látottak alapján igazságos a pontosztozkodás. Szűcs Árpád: - Nyerhettünk volna. Híres Gábor: - Egyenlő erők küzdelmében a végén nyerhettünk volna. Ifi: 3-0 Ábrahám Tamás További eredmények NBI. 4. forduló: Tiszaújváros-Tatabánya 1-1, Matáv Sopron-Kecs- keméti FC 2-2, Békéscsaba-Salgótarján 3-4, Szegedi LC- Komló 2-1, Demecser-Soproni Dreher FAC 4-0, Kaposvári Rákóczi-Nagykanizsa 1-2, Hajdúszoboszló-Soroksári TE 6-0, Komárom-Erd 4-0. NB III. Alföld-csoport 2. forduló: Gyomaendrőd-Békés 1-1, Jamina SE-Hódmezővá- sárhely 1-2, Mezőberény-Mélykút 1-2, Örkény-Battonya 3-0, Kerekegyháza-Csongrád 2-3. NB III. Mátra-csoport 2. forduló: Pásztói SE-Selyp 2-2, Poroszló-Besenyőtelek 3-1, Mezőkövesd-Heves 1-3. 1. Diósgyőr FC Táblázatok PNB 4 3 1 10- 5 10 2. MTK-Hungária 4 3 1­8- 4 10 3. Vasas DH 4 3 ­1 11- 6 9 4. Újpest FC 4 3 ­1 9- 6 9 5. Ferencváros 4 2 2­6- 4 8 6. Győri ETO FC 4 2 2­5- 3 8 7. Vác FC 4 2 1 1 7- 6 7 8. Gázszer FC 4 1 3­4- 2 6 9. Dunaferr SE 4 2 ­2 7- 7 6 10. Kispest-Honvéd 4 2 ­2 6- 9 6 11. Nyírségi Spartacus 4 1 1 2 7- 9 4 12. Videoton FC 4 ' 1 ­3 6- 5 3 13. Haladás-VFC 4 1 ­3 3- 4 3 14. Zalaegerszegi TE 4 _ 2 2 3- 6 2 15. BVSC-Zugló 3- -2 1 2- 5 2 16. Debreceni VSC-Epona 3- 1 2 3- 5 1 17. Siófok 4- 1 3 6-10 1 18.ni.Ker. 4- 1 3 3-10 1 1. Salgótarjáni BTC NBI 4 4 ­11- 6 12 2. Szegedi LC 4 3 1­10- 3 10 3. Lombard FC Tatabánya 4 3 1­10- 4 10 4. Demecseri FC 4 3 ­1 10- 8 9 5. Soroksári TE 4 3 ­1 6- 8 9 6. Szolnoki MÁV 4 2 2­3- 1 8 7. Nagykanizsa 4 2 1 1 10- 6 7 8. Tiszakécskei FC 4 2 1 1 3- 1 7 9. Komlói Bányász 4 2 1 1 4- 3 7 10. MATÁV-Sopron 4 1 2 1 9- 9 ' 5 11. Komáromi FC 4 1 1 2 8- 6 4 12. Érdi VSE 4 1 1 2 6- 6 4 13. Tiszaújvárosi FC 4 1 1 2 5- 6 4 14. Hajdúszoboszló 4 1 ­3 8- 9 3 15. Előre FC Békéscsaba 4 1 ­3 7- 9 3 16. ICN Tiszavasvári 4- 3 1 2- 4 3 17. Kecskeméti FC 4- 2 2 3- 6 2 18. Kaposvári Rákóczi 4- 2 2 2- 7 2 19. Soproni Dréher FAC 4- 1 3 5-11 1 20. Pécsi MFC 4- ­4 4-13 0 1. Hódmezővásárhely NB III. Alföld-csoport 2 2 ­6-1 6 2. Csongrád 2 2 ­­6-2 6 3. Szajol 2 2 ­4-1 6 4. Kisújszállás 2 2 ­­3-1 6 5. Örkény 2 1 1­3-0 4 6. Gyoma 2 1 1­3-2 4 7. Kunszentmártoni TE 2 1 ­1 4-2 3 8. Mezőberény 2 1 ­1 3-3 3 Mélykút 2 1 ­1 3-3 3 10. Jamina Patrick 2 1 ­1 2-2 3 11. Békés 2- 2­1-1 2 12. Baja 2- ­2 1-3 0 13. MALÉV 2- ­2 1-5 0 14. Battonya 2- ­2 0-4 0 15. Kerekegyháza. 2- ­2 2-7 0 16. Makó 2- ­2 0-5 0 1. Jászberényi SE-Vasas NB III. Mátra-csoport 2 2 ­14- 0 6 2. Heves 2 2 ­­8- 1 6 3. Újszász 2 1 i­3- 0 4 4. Karcag 2 1 1­4- 2 4 5. Rákóczifalva 2 1 1­5- 4 4 6. Gödöllő 2 1 1­3- 2 4 7. Poroszló 2 1 ­1 4- 3 3 8. Monor 2- 2­5- 5 2 9. Pásztó 2- 2­2- 2 2 Selyp 2- 2­2- 2 2 11. Tiszafüred 2- 2­1- 1 2 12. Salgó Öblös 2- 1 1 2- 3 1 13. Mezőkövesd 2- 1 1 3- 5 1 14. Besenyőtelek 2- ­2 1- 4 0 15. Balassagyarmat 2- ­2 0- 8 0 16. Mátranovák 2- ­2 1-16 0 Nyeregbe pattannak Ma délután három órakor a szolnoki Aral-kút elől rajtol el a Tiszántúli körverseny mező­nye. Az első szám a csapatvia­dal lesz, melyben indulók kö­zött láthatunk majd román, ju­goszláv és természetesem hazai bringásokat is. A Szolnoki Cu­korgyár a Steig, Deák, Csor- vási, Vilmányi, Ördög összeál­lításban veszi fel a harcot. Este már a Bimbó és Áchim út környékén kritériumversenyen tekernek a kerekesek, ezért hat órától nyolc óráig lezárják két utcát a jármű forgalom elől. Pihenő nem sok lesz, mert másnap 13 órakor a Tiszaliget- ből lassú, majd a sportreptértől gyors rajttal vág neki a mezőny az országúti viadalnak, amely­nek Szegeden lesz a befutója. ■ i