Új Néplap, 1998. június (9. évfolyam, 127-151. szám)

1998-06-08 / 132. szám

1998. június 8., hétfő Sport Extra 9. oldal Labdarúgás, megyei I. osztály, 29. forduló A játékos-edző góljaival lépéselőnybe került Kenderes Vegyiművek SK-Jánoshida 3-3 (1-3) Vegyiművek, 100 n., v.: Jakab. Vegyiművek: Szabó S. - Bontovics, Kun, Fenyvesi, Nagy (Bálint), Vadkerti, Rimóczi Z„ Bujáki (Koós), Rimócz Cs„ Felföldi, Szarnák. Edzó': Hajdú Gábor. Jánoshida: Répási A. - Re'pási Z, Badari, Kátai, Eszes, Fodor (Borics), Csirke, Szabó S., Csikós, Tóth Cs., Sándor (Trangusz). Edző: Eszes Béla. 10. perc: Gyors kontratáma­dás után a kapusról kipattanó labdát TÓTH CS. lőtte két lépésről a hálóba, 0-1. 11. perc: Répási Z. a tizen­hatoson belül akasztotta a ki­ugró Rimóczi Cs.-t. A meg­ítélt büntetőt BONTOVICS értékesítette, 1-1. 20. perc: ESZES 20 méte­res szabadrúgásból a bal felső sarokba csavarta a labdát, 1-2. 21. perc: Még fel sem eszméltek a kapott találat után a hazaiak, mikor CSIRKE növelte a hidaiak előnyét, 1-3. 70. perc: Szarnák szögletét FELFÖLDI vágta a hálóba, 2-3. 89. perc: Vadkerti jobb ol­dali beadását RIMÓCZI CS. pofozta a jobb alsóba, 3-3. Az első félidőben a gyer­meteg hibákat vétő hazaiak kétgólos hátrányba kerültek, de fordulás utáni jobb telje­sítményükkel rászolgáltak az egy pontra. Jók: Fenyvesi, Bontovics, ill. Badari, Tóth Cs. Hajdú Gábor: - Nem ve­reséggel búcsúztunk a Ve­gyiművek névtől. Eszes Béla: - A gyenge edzéslátogatás miatt erőnk csak 60 percre volt elég. Ifi: Vegyiművek SK-Já- noshida 9-0 Hajdú Tószeg-SZVSI 0 5 (0-1) Tószeg, 150., v.: Patai. Tószeg: Szikora - Tóth, Pintó, Ozsvárt, Bárány, Ács, Gyurkó, Csomós, Ló'di, Erkán, Vincze, (Búkor). Edző: Papp István. SZVS1: Kupeczki - Nász R. (Csillag), Német, Molnár (Szabadi), Serucza, Konka, Dorcsák, Antal, Nász N., Sós, Papp. Edző: Rózsavölgyi László. Kenderes-Homok 7-0 (3-0) Kenderes, 200 n., v.: Munkácsi. Kenderes: Takács - Baktai S., Pádár G. (Túri), Pádár M., Lajtos, Ficzere (Monoki), Szendrei, Szerencsi, Baktai B., (Sass), Hídvégi, Simon. Edző: Hídvégi Attila. Homok: Major - Tibrik, Herkó, Hürkecz, Kovács, Szarvas, Tóth L, Tubák (Szőke), Feldrichán, Balogh, Papp. Edző: Papp János. 22. perc: NÁSZ N. két védőt kicselezve okosan gurított a há­lóba, 0-1. 72. perc: KONKA tizen­egyesből vette be Szikora kapu­ját, 0-2. 82. perc: SÓS a szögletből beívelt labdát a léc alá csúsz­tatta, 0-3. 85. perc: CSILLAG közel­ről védhetetlen gólt lőtt, 0-4. 89. perc: PÄPP egyéni ak­cióból állította be a végered­tos győzelmet aratott a vendég­csapat a gólképtelen hazaiak el­len. Jók: Szikóra, Pintó, Ozsvárt, ill. Nász N., Papp, Molnár, Sóss, Német. Papp István: - Jobb képes­ségű csapattól nem szégyen ve­reséget szenvedni. Rózsavölgyi László: - Sportszerű mérkőzésen egy szimpatikus csapatot sikerült legyőznünk. Ifi: Tószeg-SZVSI 1-1 Kormos 19. perc: SZERENCSI 20 mé­teres szabadrúgásból, a sorfal fölött a bal felső sarokba bom­bázott, 1-0. 27. perc: SZERENCSI tá­volról, a védők között a hálóba gurított, 2-0. 42. perc: BAKTAI B., mi­után védőjét kicselezte, a jobb alsó sarokba pofozta a labdát, 3-0. 48. perc: HÍDVÉGI szép Alattyán-TSE 1-1 (0-1) Alattyán, 350 n., v.: Györjfy. Alattyán: Kupeczki - Nagy, Iványi, Juhász, Mihályi, Varga, Vadicska, Mosonyi L., Mosonyi Zs., Mosonyi Cs., Puzsomai (Baktai), Edző: Ladányi István. Törökszentmiklós: Bak - Nagy, Csatári (Molnár), Deák (Lengyel), Berekszá- szi, Bana (Szendrei), Görög, Rupa, Kinyik, Barabás, Lóié. Edző: Nagy Attila. 25. perc: BARABÁS a kapus kezei közül gurított a kapuba, 0-1. 57. perc: Jobb oldali be­adásból MOSONYI CS. fe­jelt a léc alá, 1-1. Jók: Kupeczki, Juhász, Mosonyi Cs., Vadicska, ill. Lóié, Rupa, Nagy. Ladányi István: - Ritkán tapasztalható akaratgyenge és nemtörődöm játékkal lep­tük meg a közönséget, ami­ért elnézést kérek a csapat nevében. Nagy Attila: - Kicsit kö­zelebb álltunk a győzelem­hez, de helyzeteink ismét kimaradtak. Ifi: Alattyán-TSE 0-7 Vadkerti Martfű-Abony 1-1 (0-0) Martfű, 150 n., v.: ZAbrák. Martfű: Berta - Göncző, Blaskó, Bartusz, Kun, Kovács T, Fenyves, Merena, Hanga, Kollár, Holub (Benedek, Mári). Edző: Kardos Mihály. Abony: Kiss - Térjék, Földi, Su­lyok, Boros, Retkes, Csizmadia, Janik, Lendvai (Makai), Ri­móczi (Bálint), Falusi. Edző: Tóth György. 47. perc: RIMÓCZI tizen­egyesből szerzett vezetést a vendégeknek, 0-1. 53. perc: Hanga jobb oldali beadását BENEDEK, a régi időkre emlékeztetve, a kapust megelőzve pörgette a rövid sa­rokba, 1-1. Az erősen tartalékos hazaiak kis szerencsével akár a győ­zelmet is megszerezhették volna a lelkesen játszó vendé­gekkel szemben. Jók: Berta, Bartusz, Kun, Kollár, Göncző, ill. Kiss, Földi, Boros. Kardos Mihály: - Akik azt hitték, hogy nyolc kezdőjáté­kost nélkülözve feladjuk a mérkőzést, azoknak csalódniuk kellett. A mai csapat minden tagja előtt megemelem a kala­pom. Tóth György: - Folytattuk tavaszi sorozatunkat, végig a helyzetek sorozatát hibáztuk el. Ifi: Martfű-Abony 0-2 Juhász egyéni alakítás után lepókhá- lózta a jobb felsőt, 4-0. 57. perc: HÍDVÉGI szinte lemásolta előző találatát, 5-0. 73. perc: HÍDVÉGI ezúttal fejjel volt eredményes, 6-0. 82. perc: A változatosság kedvéért HÍDVÉGI kapásból bombázott a léc alá, mestemé- gyes, 7-0. 87. perc: Szőkét utánrúgá- sért a játékvezető kiállította. 71. perc: Balogh G. beadását a hosszú oldalon érkező FA­RAGÓ ZS. éles szögből vágta a kapuba, 0-1. 78. perc: Lencse lövése a felső lécen csattant, a kipattanó labdát URBÁN 6 méterről, higgadtan fejelte a hosszú sa­rokba, 1 -1. 85. perc: NÉMETH a kapu­nak háttal állva védőjét be­csapta, majd fél fordulatból pa­rádés góllal állította be a vég­eredményt, 2-1. A nyomasztó tét, a kieséstől való menekülés szárnyakat adott a kenderesi csapatnak, mely a rekkenő hőség ellenére végighajtotta a mérkőzést, s ez gólokban is megmutatkozott. Klassziskülönbség volt a két együttes között, az eredmény még így is a vendégekre nézve hízelgő. Jók: Takács, Pádár G„ Pádár M., Szerencsi, Hídvégi, ill. Herkó. Hídvégi Attila: - Gratulálok az egész csapatnak a nagyszerű győzelemhez, ami ilyen arány­ban sem mondható túlzottnak. Papp János: - Durrdefektet kaptunk. Ifi: Kenderes-Homok 5-0 Bogdán K. A hazai gárda küzdelmes mérkőzésen, vert helyzetből fordított és parancsolta józan­ságra a korán ítélkezőket. Jók: Golyós, Horváth R., Németh, Urbán, ill. Faragó Zs. Karkusz Pál: - A nagy me­legben is jól küzdöttek a gyere­kek. Öllé János: - Ennyi kiha­gyott helyzet nem maradhatott büntetlenül. Ifi: Jászapáti-Fegyvernek 3-2 Illés ményt, 0-5. Rekkenő hőségben magabiz­Felnőttek l.Szajol 27 21 3 3 83-16 66 2. SZVSI 27 17 4 6 68-30 55 3. Mezőtúr 27 12 11 4 46-28 47 4. Fegyvernek 27 13 5 9 50-35 44 5. Jászapáti 27 13 5 9 44-44 44 6. Vegyiművek 28 12 6 10 64-53 42 7. Abony 27 11 6 10 37-36 39 8. Jánoshida 27 10 7 10 48-56 37 9. Alattyán 27 9 7 11 41-55 34 10. Kunhegyes 27 9 5 13 49-41 32 11. Martfű 27 8 8 11 46-56 32 12. Homok 27 8 3 16 36-73 27 13. Tószeg 27 5 10 12 36-65 25 14. Kenderes 27 6 4 17 35-62 22 15. Törökszt. 27 6 2 19 25-58 20 16. Cibakháza visszalépett Ifjúságiak 1. Vegyiművek 28 22 3 3 115­29 69 2. Szajol 27 18 4 5 86­34 58 3. Mezőtúr 27 18 3 6 98­34 57 4. Törökszt. 27 17 6 4 76­28 57 5. SZVSI 27 16 4 7 81­36 52 6. Tószeg 27 13 3 11 62­50 42 7. Jászapáti 27 13 2 12 56­53 41 8. Fegyvernek 27 12 3 12 73­69 39 9. Abony 27 12 3 12 64­62 39 10. Kunhegyes 27 10 5 12 54­48 35 11. Kenderes 27 9 3 15 51­52 30 12. Jánoshida 27 9 2 16 43­69 29 13. Martfű 27 6 1 20 47­89 19 14. Homok 27 4 5 18 38­88 17 15. Alattyán 27­1 26 8-211 1 16. Cibakháza visszalépett A megyei I. osztályú játékvezetők támogatója a FORD NESZTOR KFT. Mezőtúr-Kunhegyes 1-1 (l-O) Mezőtúr, 300 n., v.: Urbán. Mezőtúr: Darvasi - Liszkai, Szabó, Erdősi, Juhász S., Juhász J. (Sólyom), Sőrés L., Panyik, Tanács, Ramos, Békési (Kiss). Edző: Szabó István. Kunhegyes: Láng - Lengyel, Garáz, Varga Gy., Szabó L, Sós (Szász), Zentai (Pócsi), Kiss (Tóth), Novák, Varga Zs., Bernáth. Edző: Varga László. 36. perc: Juhász J. jobb oldali szögletére jó ütemben érkező Ramost Varga Gy. fellökte, a megítélt büntetőt PANYIK magabiztosan értékesítette, 1-0. 70. perc: Erdősi szabályta­lan szereléséért tizenegyest ítélt Urbán játékvezető, ám Kiss nem tudott élni a kínál­kozó egyenlítési lehetőséggel. 85. perc: Darvasi kirúgása rövidre sikerült, Novak mes­terien indította GARAZ-t, aki a hosszú sarokba vágta a lab­dát, 1-1. Nagy sebességgel kezdett a hazai gárda, de ahogy múlt az idő, egyre kiegyensúlyo­zottabb lett a játék, sőt a má­sodik játékrészben a vendég­csapat került fölénybe. A jól játszó kunhegy esi együttes teljesen megérdemelten ju­tott az egyik bajnoki pont­hoz. Jók: Liszkai, Panyik, Ra­mos, ill. Garáz, Novák, Ber­náth. Szabó István: - Az ilyen erőtlen, gyenge játék a tavaszi edzéslátogatásunk természe­tes következménye. Varga László: - Úgy ér­zem, a jó képességű Mezőtúr ellen második félidei jobb erőnlétünkkel közelebb áll­tunk a győzelemhez. Ifi: Mezőtúr-Kunhegyes 7-2 Búzi Lajos Elhunyt Szántó József Nyolcvannégy esztendős korában elhunyt Szántó József, a Szol­noki MÁV egykori válogatott labdarúgója. Pályafutását 17 éves korában kezdte a vasutasklubnál, és 20 év múltán ugyanott fe­jezte be. Az NB I.-ben 238 alkalommal játszott, a MAV-játéko- sok névsorában - a szereplések számát illetően - a második he­lyen áll. Négy alkalommal magára ölthette a magyar válogatott, 35 esetben a vasutas-válogatott és hússzor a KÖLASZ-válogatott mezét. Edzői képesítést szerzett, Szolnokon dolgozott a Szikrá­ban. a Dózsában, az MTE-ben. a MÁV-ifinél, tevékenykedett Törökszentmiklóson, Martfűn, Jászapátin, Jászárokszálláson és Tiszakécskén. Az ő neveltjének vallhatja magát többek között: Kelemen József, Pallai István, Bánhidi Öcsi, Baricza György, Vörös László, Szántai Tibor, Karakat József és Frikker Márton is. Eredményes munkája elismeréseként 1961-ben a „Testnevelés és Sport Érdemes Sportolója”, 1997-ben pedig a .Jász-Nagykun- Szolnok Megye Labdarúgásáért” kitüntetést kapta. Emlékét megőrizzük! Jászapáti-Fegyvernek 2-1 (0-0) Jászapáti, 400 n., v.: Zagiba Jászapáti: Demeter - Golyós, Horváth R., Molnár (Sárközi), Németh, Oláh (Madarasi), László, Urbán, Előhegyi (Csomós), Bobák, Lencse. Edző: Karkusz Pál. Fegyvernek: Faragó A. - Fridrik, Bata, Zsemberi, Budai, Iványi, Faragó Zs., Balogh G., Kapás, (Pápai), Vágány, Bohács (Balogh S.). Edző: Öllé János. Árva és Szekeres remeklése Budapesten a hét végén nyolc ország válogatottjá­nak részvételével rendezték meg az Európa-kupa küz­delmeit. Az újjávarázsolt Népstadionban a magyarok között szolnoki atléták is szerepeltek. Közülük Sze­keres Judit 400 gáton élete harmadik legjobb idejével (55.25) a második helyen végzett. A sérüléséből nem­régiben felépült MÁV-os hölgy helyet kapott a 4x400-as síkfutóváltóban is, melyben hajráemberként győzelemhez segítette nem­zeti csapatunkat. A fiatal Árva Petronella a 4x100-as váltóban kapott helyet, és ő is nagy szerepet játszott ab­ban, hogy 44.82-vel az első helyen végeztek lányaink. Árva egyéniben 100 síkon „csak” a meghívásos verse­nyen vehetett részt, melyben 11.74-gyel nyerni tudott. A férfi súlylökésben Biber Zsolt képviselte hazánkat, 17.31-et teljesített, ami a he­tedik helyet jelentette szá­mára. Magyarország har­madikként a végzett a ro­mánok és a görögök mögött az EK A-csoportjának küz­delmében. Adóiján a 15. Adorján Zoltán a 15. helyen zárta a salakmotoros Lech Grand-Prix 2. fordulóját, amelyet szombaton rendez­tek a németországi Poc- kingban. A magyar ver­senyző ötször állt starthoz, két futamban győzött, ket­tőben utolsó lett, egyszer pedig motorhiba miatt nem tudta teljesíteni a négy kört. Kovács Ági győzelme Kovács Ágnes nyerte a spa­nyolországi Barcelonában az úszó Grand Prix-viadal 100 méteres női mellúszó­számát. A magyar ver­senyző a lengyel Alicia Peczak és az ukrán Szvet­lána Bondarenko előtt érke­zett célba. Güttler Károly szintén a 100 méteres mell­úszásban indult, és a negye­dik helyen végzett. Magyar fölény A magyar ökölvívó-váloga­tott a Nemzeti Sportcsar­nokban fölényes győzelmet aratott az Észak-írország el­leni barátságos mérkőzésen. Magyarország- Észak-Írország 14:0 54 kg: Kertész Henrik - Charles Nash pontozásos győzelem (13-7), 57 kg: Nagy János - David Lowry p. gy. (19-6), 63.5 kg: Ba­logh Vilmos - Paul McLos- key döntő fölény a 3. me­netben, 67 kg: Nagy József - William Cowan p. gy. (11- 6), 81 kg: Hídvégi György - Tommy Donnelly p. gy. (15-8), 91 kg: Kiss Zoltán - Ren McGabrigle p. gy. (11- 2), plusz 91 kg: Hart Péter - Tom Clare - Clare sérülés miatt a 2. menetben feladta. A nagy különbség ellenére színvonalas, kemény csatá­kat láthatott a mintegy 300 fős nézősereg. Macedón malőr A magyar férfi röplabda-vá­logatott 3:0-ra legyőzte Ma­cedóniát Eb-selejtező mér­kőzésen, amelyet Szegeden rendeztek. Magyarország­Macedónia 3:0 (10,6,8) Szeged, 300 néző, vezette: Wörtig, Möhrle (németek). Magyarország: Mészáros P., Mészáros D., Toma- nóczi, Pásztor, Kántor, Ve­res. Csere: Gubik, Hul- mann, Gelencsér, Berkes, Úrfi, Pampuch.