Új Néplap, 1998. április (9. évfolyam, 77-101. szám)

1998-04-06 / 81. szám

1998. április 6., hétfő Sport Extra 11. oldal Labdarúgás, megyei I. osztály: 19. forduló Nézőcsúcs előtt nyerte a tavasz mérkőzését Szajol Kunhegyes-Abony 3-1 (1-1) Kunhegyes, 400 n., v.: Kalicz Kunhegyes: Láng - Lengyel, Gál, Varga Gy., Szabó L. (Szél), Szőke, Pócsi, Kiss L. (Szász), Novak (Tóth G.), Varga Zs., Tóth J. Edzó': Varga László Abony: Kiss - Térjék, Kozma, Bálint, Tarjányi, Sulyok, Boros (Falusi), Retkes, Lendvai, Csizmadia, Raffael, Rimóczi- Ezdő. 34. perc: Gál bal oldali szögle­tét a védők elvétették, SZŐKE pedig 3 méterről a kapu köze­pébe bombázott, 1-0. 45. perc: SULYOK 35 méte­res szabadrúgása az erős szél és Láng kapus segítségével talált utat a kapuba, 1-1. 71. perc: KISS L. a lesre ját­szó védők között, a kapust is kicselezve, négy méterről he­lyezett a jobb sarokba, 2-1. 90. perc: A mérkőzés végét váró abonyiak között TÓTH J. jó cselek után állította be a vég­eredményt, 3-1. • Tóth György A több helyzetet kidolgozó hazai csapat megérdemelten nyert a mezőnyben jól adogató, de kapura veszélytelen abo­nyiak ellen. Jók: Varga Zs., Tóth J., Lengyel, ill. Csizmadia. Varga László: - Szépszámú közönségünk előtt végig nagy akarással játszottunk, biztosan győztünk. Tóth György: - A mai na­pon fejetlenül, gyámoltalanul futballoztunk. Ifi: Kunhegyes-Abony 0-0 Varga Gy. Jánoshida-Homok 3-1 (1-0) Jánoshida, 200 n., v. : Vígh Tibor Jánoshida: Répási - Bagi, Badari, Kátai, Eszes (Borics), Fodor, Csirke, Szabó (Berkó), Csikós (Trangusz), Tóth Cs., Sándor. Edzó': Eszes Béla. Homok: Major (Gácsi) - Papp (Kovács), Tibrich, Zrupkó, Kis, Szar­vas, Silye, Tubák, Feldrichán, Balogh, Herkó. Edző': Papp János. saroknál könnyedén bólin­totta a hálóba, 3-0. 76. perc: Badari rosszul szabadított fel, a keresztbe lőtt labdát BALOGH közelről a hálóba pofozta, 3-1. Jók: Répási, Tóth Cs., Sándor, ill. Kovács Eszes Béla: - Nagyon fon­tos mérkőzésen sima győzel­met arattunk riválisunk fölött. Papp János: - Az eredmé­nyen kívül a legszomorúbb, hogy egy szabadnapos közle­kedési rendőr is jobban leve­zette volna a találkozót. Ifi: Jánoshida-Homok 2-0 Szöllősi Mátyás 44. perc: Jobb oldali beadás után nagy kavarodás támadt a vendégek kapuja előtt, SÁN­DOR lecsapott a labdára és a hálóba passzolt, 1 -0. 48. perc: Tóth Cs. buktatá­sáért megítélt büntetőt Csikós hanyagul az elvetődő kapusba lőtte. 55. perc: A vendégek ka- * püsa rosszul végzett el egy ki­rúgást, ESZES ragyogó hely­zetfelismeréssel, 40 méterről kapura emelt, lövése védhe- tetlenül vágódott a jobb felső sarokba, 2-0. 74. perc: Fodor jobb oldali szögletét TÓTH CS. a hosszú Vegyiművek SK-Törökszentmiklós 3-4 (2-2) Szolnok, 100 n., v.: Tóth Vegyiművek: Fási (Szabó) - Bontovics, Bulyáki, Kun József, Fenyves, Rimóczi Z., Vadkerti, Nagy (Koós), Szarnák, Felföldi, Rimóczi Cs. (Kun János). Edzó': Hajdú Gábor. Törökszentmiklós: Bak - Nagy, Csatári, Győré, Beregszászi (Görög), Kinyik, Lóié (Molnár), Kovács, Bana, Rupa, Barabás. Edző': Nagy Attila. 10. perc: Jobb oldali vendég­támadás után BARABÁS 10 méterről nagy gólt lőtt, 0-1. 16. perc: Vadkerti óriási partdobása után NAGY-fejéről a saját kapujába pattant a labda, öngól, 1-1. 21. perc: Vadkerti újabb nagy partdobása FELFÖLDI elé hul­lott, aki a hálóba bombázott, 2-1. 37. perc: Gyors miklósi kontratámadás végén Fási a ti­zenhatoson belül szabálytalan­kodott, a büntetőt BARABÁS értékesítette, 2-2. 60. perc: Sorozatos hazai ziccerek után Bulyáki labdáját FELFÖLDI 10 méterről vágta a tehetetlen Bak hálójába, 3-2. 89. perc: Bal oldali szöglet után MOLNÁR közelről egyenlített, 3-3. 93. perc: RUPA mindenkit kicselezve gurított a hálóba, 3-4. Mindkét csapat a szél segít­ségét kihasználva támadott többet, s ebben a vendégek pon­tosabbnak bizonyultak. Jók: Felföldi, ill. Rupa, Bana, Kovács. Hajdú Gábor: - Erkölcsi, morális csőd. Nagy Attila: - Nagyon fon­tos győzelmet arattunk, helyen­ként már jó játékkal. Ifi: Vegyiművek-Török­szentmiklós 3-3 Hajdú Bár a védő Nagy emelkedett a legmagasabbra, fejéről a sa­ját kapujába pattant a labda FOTÓ: ILLYÉS A megyei 1. osztályú játékvezetők támogatója a FORD NESZTOR KFT. Szajol-Szolnok Városi Sportiskola 2-1 (1-1) Szajol, 1000 n., v.: Búzás Szajol: Fényi - Sipos - Orbán, Tákos - Hegedűs (Orosz), Gergely, Peszeki (Kiss J.), Kiss V., Viola (Kollár), Vona (Pozderka), Babe lia. Edzó': Csontos Lajos. SZVSI: Simédilusz - Antal - Molnár, Konka - Serucza, Tóth T. (Tóth Cs.), Német, Nász, Sós - Czapkó, Csikós. Edzó'. Rózsavölgyi László. Rangadó előtt Csontos Lajos: - Döntőnek bizonyulhat csatársorunk gyorsasága. Rózsavölgyi László: - Jó meccset és győzelmet várok. I. félidő 2. perc: Rövidre sikerült hazai felszabadítás után CZAPKÓ 20 méterről tüzelt, lövése Fé­nyi feje fölött a léc alá vágó­dott, 0-1. 17. perc: Kiss Vencel erő­szakosságának köszönhetően egyenlítettek a szajoliak. A középpályás lövésébe Smidé- liusz belevetődött, Viola is­métlése Antalról pattant ki, végül VONA a kapu közepébe bombázott, 1-1. Szünetben Csontos Lajos: - A gyorsan bekapott gól felborította el­képzeléseinket, át kellett szer­veznünk játékunkat. Sajnos időbe tellett, míg átálltunk a háromcsatáros variációra, de a lényeg, hogy egyenlítettünk. Rózsavölgyi László: - Ra­gyogóan kezdődött a meccs, ám érthetetlen módon minket zavart meg a vezetés. II. félidő 60. perc: Peszeki az alapvo­nalról mesterien kanyarította középre a labdát, Viola azon­ban senkitől sem zavartatva, 8 méterről a kapu fölé fejelt. 63. perc: Czapkó a félpá­lyánál megkerülte őrzőjét, majd a kint álló Fényi fölött azonnal, mintegy 40 méterről kapura emelt, a labda azonban a háló tetejére hullott. 64. perc: Még a kimaradt helyzet miatt bosszankodtak a sportiskolások, mikor Gergely jobb oldali beadását BA- BELLA 10 méterről, védhe- tetlenül fejelte a léc alá, 2-1. 85. perc: Antal 25 méteres zúgó lövése a jobb kapufa tövéről Csikós elé pattant, ám a csatár 10 méterről nem találta el az üresen tátongó ketrecet. Jó iramú, izgalmas mérkő­zésen tartotta otthon a három bajnoki pontot a listavezető. Jók: Sipos, Orbán, Tákos, Gergely, Kiss V., ill. Antal, Konka, Német, Czapkó. Rangadó után Csontos Lajos: - Ha kis sze­rencsével is, de sikerült le­győznünk jó képességű ellen­felünket. Rózsavölgyi László: - Saj­nos nem tudtunk élni a felzár­kózás lehetőségével. Ifi: Szajol-SZVSI 1-2 (GJ) A fehér mezes szajoliak lépéselőnybe kerültek a sportis­kolásokkal szemben fotö: Illyés Jászapáti-Tószeg 1-1 (1-0) Jászapáti, 400 n., v.: Sulyok Jászapáti: Horváth Z, Molnár, Bolyós, Horváth R., Előhegyi, Oláh (Sárközi), Németh, Urbán, László, Bobák, Lencse (Antal). Edzó': Karkusz Pál. Tószeg: Szikora - Tóth N., Csizmadia (Búkor), Burján, Bárány, Erkán, Ozsváth, Csomós, Ló'di, Burnicz, Vágó. Edzó': Bárány László 4. perc: Bobák a tizenhatos sarkáról végzett el szabadrú­gást, középre gurítását MOL­NÁR védhetetlenül zúdította a kapuba, 1-0. 35.perc: Szöglet után a vé­dők röviden szabadítottak fel, ERKÁN pedig 14 méterről megszerezte az egyenlítő talála­tot, 1-1. 70. perc: Bárány sérülés mi­att elhagyta a pályát, így csa­pata tartalék hiányában 10 főre fogyatkozott. Jászapáti a fölényét nem tudta gólokra váltani, játékából ezúttal hiányzott minden elképzelés. Jók: Molnár, ill. az egész csapat. Karkusz Pál: - Hiába tá­madtunk 70 percen át, gólra nem futotta erőnkből. Bárány László: - Szeren­csénk volt, de az ellenfél sem volt csúcsformában. Ifi: Jászapáti-Tószeg 1-3 Illés Martfű-Kenderes 3-0 (3-0) Martfű, 150 n., v.: Madácsi Martfű: Berta - Kollár (Kun), Blaskó, Bartusz, Hanga, Méri, Kiss A., Kesjár (Kontos), Barna (Fenyves), Nagy J., Enyedi (Lengyel). Edző: Kardos Mihály. Kenderes: Takács - Pádár M., Pádár G., Sas, Lajtos, Süveges, Kovács (Hídvégi), Szerencsi, Baktai B. (Simon), Ficzere, Baktai S. Edző: Hídvégi Attila. 3. perc: Kollár jobb oldali be­adását a remek ütemben érkező KISS ATTILA pofozta a há­lóba, 1-0. 24. perc: ENYEDI remekül beívelt szöglete ellen a vendé­gek kapusa tehetetlennek bizo­nyult, a labda érintés nélkül hullott a hosszú sarokba, 2-0. 32. perc: A védőkről lepat­tanó labdát BARNA okosan, kapásból a bal felső sarokba bombázta, 3-0. A hazaiak már az első fél­időben eldöntötték a három pont sorsát, fordulás után vi­szont a helyzetek sokaságát hi­bázták el a sportszerűen küzdő vendégekkel szemben. Jók: Bartusz, Blaskó, Kollár, ill. Ficzere. Kardos Mihály: - Megér­demelt győzelmet arattunk, de ennél sokkaljobban kellene ját­szanunk a közeljövőben. Hídvégi Attila: - Korrekt já­tékvezetés mellett a martfűi csapat megérdemelten nyert. Ifi: Martfű-Kenderes 1 -2 Juhász Nálunk mindenki labdába rúghat! A díj 100 OOP forint! Keressük a megye legjobb tizenegyesrúgóit JELENTKEZÉSI LAP az 1998. április 26-án (vasárnap), 9 órakor Szolnokon, a MÁV Véső utcai sporttelepén megrendezendő tizenegyesrűgó versenyre. Név:................................................................................................................................................. . C ím: ................................................................................................................................................... Születési idő:........................................................................................ Kérjük aláhúzással jelezze: kapusként rúgójátékosként kíván részt venni a rendezvényen! A jelentkezési lapot a befizetést igazoló csekk fénymásolatával 1998. április 16-ig az alábbi címre kérjük beküldeni: Új Néplap, Szolnok, Kossuth tér I. sz. irodaház. Nevezési csekk szerkesztőségünkben, illetve jászberényi irodánkban kapható. További információ: 20/376-593, ill. 20/209-536. Mezőtúr-Alattyán * 5-0 (2-0) “ Mezőtúr, 200 n., v.: Tűhegyi Mezőtúr: Darvasi - Liszkai Szabó (Sólyom), Erdősi, Panyik, Juhász J. (Jakab), Múzsái, Sőrés L, Ta­nács, Ramos, Békési (Máté). Edző: Szabó István. Alattyán: Kupeczki - Nagy, Irá­nyi, Juhász, Baktai (Besenyei), Ladányi, Vadicska, Mosonyi L, Mosonyi Zs. (Puzsonmi), Mihá­lyi, Kiss. Edző: Ladányi István. 26. perc: Juhász jobb oldali be­adását BÉKÉSI kapásból a léc alá zúdította, 1 -0. 36. perc: Békési egyéni játék után a bal kapufát találta telibe, a kipattanó labdát JUHÁSZ J. a hálóba passzolta, 2-0. 65. perc: Ramos nagyszerű indítását a jó ütemben érkező PANYIK a rövid sarokba vágta, 3-0. 66. perc: Erdősi csúsztatását RAMOS a hosszú sarokba to­vábbította, 4-0. 85. perc: SÓLYOM 17 mé­teres, jól eltalált lövéssel állí­totta be a végeredményt, 5-0. Az alacsony színvonalú mérkőzésen a végeredmény Alattyánra nézve hízelgő. Jók: Juhász J., Békési, Pa­nyik, Ramos, ill. senki. Szabó István: - Örülök, hogy ilyen győzelemmel aján­dékozhattuk meg születésnap­ján csapatkapitányunkat, Lisz­kai Zolit. Dr. Mosonyi Sándor elnök:- A sok rossz egyéni teljesít­mény után örülhetünk, hogy megúsztuk ennyivel. Ifi: Mezőtúr-Alattyán 12-1 Búzi Felnőttek 1. Szajol 19 14 2 3 52-13 44 2. Mezőtúr 19 11 5 3 32-14 38 3. SZVSI 19 11 4 4 41-18 37 4. Jászapáti 19 11 3 5 31-21 36 5. Vegyiművek 19 8 4 7 36-32 28 6. Martfű 19 7 5 7 33-31 26 7. Abony 18 7 5 6 22-25 26 8. Alattyán 19 6 6 7 31-36 24 9. Fegyvernek 18 6 5 7 29-25 23 10. Tószeg 18 5 8 5 28-32 23 11. Kunhegyes 18 6 4 8 31-27 22 12. Jánoshida 18 5 5 8 26-40 20 13. Homok 19 5 2 12 25-50 17 14. Törökszt. 19 4 1 14 20-44 13 15. Kenderes 19 3 3 13 21-50 12 Ifjúságiak 1. Vegyi 19 15 2 2 69- 17 47 2. Mezőtúr 19 13 3 3 69- 18 42 3. SZVSI 19 12 3 4 55- 25 39 4. Törökszt. 19 12 3 4 53- 23 39 5. Szajol 19 11 4 4 61- 25 37 6. Tószeg 18 10 1 7 45- 31 31 7. Jászapáti 19 10 1 8 44-'37 31 8. Fegyvernek 18 9 3 6 52- 37 30 9. Kenderes 19 7 2 10 42- 40 23 10. Kunhegyes 18 5 5 8 33- 30 20 11. Martfű 19 6 1 12 38- 55 19 12. Jánoshida 18 5­13 23- 50 15 13. Abony 18 4 2 12 29- 52 14 14. Homok 19 3 5 11 26- 62 14 15. Alattyán 19­1 18 7-144 1 Férfi teke, Szuperliga Búcsú az elittől? A rájátszás utolsó forduló­jában Pécsett randevúzott az a négy csapat, amelyik a hátsó régióban a kiesés ellen küzd. A Szolnoki MÁV-Jármű tekézőinek sajnos nem úgy sikerült ez a forduló sem, ahogy a sportág kedvelői elváiják tőlük. A kék-sárgák ismét csak a negyedik he­lyet szerezték meg a cso­portjukban, amely az össze­sítésben a kiesést jelenti számukra az elit osztályból. Ennek ellenére elképzel­hető, hogy bent maradnak, ugyanis a jövőben bővíteni kívánja a Szuperliga lét­számát a szövetség. B-csoport, rájátszás, 4. forduló: 1. Kaposvár 5411 fa, 2. Pécs 5368, 3. Pápa 5315, 4. Szolnoki MÁV JÁRMŰ 5267 (Kántor 936, Rigó 897, Mészáros 878, Tihanyi 859, Bíró 854, Má­tyás 843).