Új Néplap, 1998. március (9. évfolyam, 51-75. szám)

1998-03-09 / 57. szám

"Älsf* HM Labdarúgás, NB I/B, 21. forduló (Villany)fényes siker a Tisza-parton Szeged Dorozsma-Szolnoki MÁV Neusiedler 2-3 (1-2) Szeged Dorozsma- Edző: Pataki Tamás Csehó 6 Tóth-Kovács 5 Szentmiklósi 5 Kovács P. 5 Udvari 6 Bozó 5 Polonkai 7 Stefanov 5 Pelles 6 Kenesei 7 Molnár 6 Major S 6 Fedor 7 Ludasió Horváth 7 Draskóczi 5 Bernáth 7 Kohári 6 Fehér 5 Antal 6 Szalai 6 Géléi 8 Szolnoki MÁV Neusiedler - Edző: Rabold Péter Szeged, 2500 n., v.: Makai (8), Sóthy, Bócsik. Csere: Molnár h. Szamosi a 66., Draskóczi h. Szecsei a 72., Szentmiklósi h. Szabó a 77., Kovács P. h. Anania a 83., Fe­dor h. Dorcsák a 78., Ludasi h. Balogh a 88. percben. Gólszerző: Bemáth a 3., Molnár a 14., Fedor a 28., Bozó az 53., Fedor a 75. percben. Sárga lap: Tóth-Kovács a 23., Csehó a 28., Polonkai a 35., Kohári a 45., Fehér a 73. percben. Szögletarány: 9:7 (5:4). 3. perc: Bemáth a hazai tér­fél közepén szépen lefordult őrzőjéről, és két védő között vezetve a labdát Csehó fölött a hálóba emelt, 0-1. 14. perc: Kontratámadásból egyenlítettek a hazaiak. Egy előreívelt labdával Kenesei el­futott a jobb oldalon, beadását Molnár a tétovázó vendég vé­dők között 12 méterről a jobb felső sarokba vágta, 1-1. 22. perc: Ludasi szépen kényszerítőzött Bemáthtal, akit Tóth-Kovács a 16-os előtt csak szabálytalanul tudott szerelni. 28. perc: Ludasi jobbról be­csavart szögletét Fedor a jobb alsó sarokba bólintotta. 1-2. 40. perc: Kenesei jobbról be­ívelt szabadrúgását Molnár ka­pásból nagy erővel kapura küldte, de Géléi bravúros moz­dulattal hárított. 51. perc: Draskóczi a 16- oson belül buktatta Udvarit, a büntetőnek Molnár futott neki, de Géléi a bal sarokra laposan helyezett labdát vetődve fogta. 53. perc: Kenesei balról be­lőtt labdája a felső kapufáról visszavágódott, az érkező Bozó közelről a hálóba kotorta, 2-2. 71. perc: Szamosi 13 méter­ről leadott bombáját Géléi újból bravúrral védte. 75. perc: Major Bemáthoz passzolt a hazai 16-os jobb ol­dalán, a középpályás remek labdát tálalt Fedorhoz, aki egy­ből a kapu közepébe lőtt, 2-3. 88. perc: Kenesei elfutott a bal oldalon, de nagy helyzetben a kapu előtt keresztbe rúgta a labdát. 94. perc: Dorcsák a félpá­lyánál faképnél hagyta a kitá­madó hazaiakat, egyedül ve­zette a labdát, de a kifutó Cse­llónak sikerült szögletre hárí­tani. Bátran kezdtek a vendégek, amivel sikerült meglepniük a hazaiakat. Mindkét csapat nyílt sisakkal támadott, és ezért vál­tozatos és élvezetes volt a játék. A második félidőt nagy hajrá­val nyitotta a Szeged. Sikerült is egyenlítenie, sőt 11-est is hi­bázott. A Szolnok ezután újra bátran kezdeményezett, a ka­puk felváltva forogtak veszély­ben. Pataki Tamás: - Úgy ér­zem, a csapat jól játszott, főleg a második félidőben, de gyer­Sr.n'ii Sotond, a másik „újhulló vos’’ is megállta a helyéi meteg gólokat kaptunk, saját magunkat vertük meg. Rubold Péter: - Remek mérkőzésen nagyon jó ellenfe­let sikerült legyőznünk, mert a srácok elhitték, hogy idegenben is lehet nyerni. Kovács Autósport, Forma-1, Ausztrál Nagydíj Häkkinen második Grand Prix-győzelme Mika Häkkinen nyerte az idei Forma-l-es autós gyorsasági vi­lágbajnokság első futamát, az Ausztrál Nagydíjat. A McLaren- Mercedes finn pilótája csapattársa, a brit David Coulthard és a német Heinz-Harald Frentzen (Williams-Mécachrome) előtt diadalmaskodott a melbourne-i viadalon. neuve (kanadai, Williams-Mé­cachrome) 1:32:30.546, 6. Johnny Herbert (brit, Sauber- Petronas) 1:32:30.970. Világbajnoki pontversenyek: pilóták: 1. Häkkinen 10 pont, 2. Eddie Irvine mentette meg a Ferrari becsületét Häkkinen pályafutása második Grand Prix-győzelmét aratta. Első sikerét a tavalyi sorozat utolsó viadalán, a jerezi Európa Nagydíjon érte el. A világbaj­noki címvédő kanadai Jacques Villeneuve (Williams-Mécach­rome) ötödik lett az Ausztrál Nagydíjon. Az 1996-os világ­első brit Damon Hill (Jordan- Mugen-Honda) a nyolcadik he­lyen ért célba. A kétszeres vi­lágbajnok (1994, 1995) német Michael Schumacher (Ferrari) öt kör után kiállásra kénysze­rült. Az Ausztrál Nagydíj vég­eredménye (58 kör, 305.602 km): 1. Mika Häkkinen (finn, McLaren-Mercedes) 1:31:45.996 0-201.101 km/óra átlagsebesség, 2. David Coult­hard (brit, McLaren-Mercedes) 1:31:46.698, 3. Heinz-Harald Frentzen (német, Williams-Mé­cachrome) 1:31:54.664,4. Eddie Irvine (brit, Ferrari) 1:31:55.743, 5. Jacques Ville­Coulthard 6, 3. Frentzen 4, 4. Ir­vine 3, 5. Villeneuve 2, 6. Her­bert 1. Konstruktőrök: 1. McLa­ren 16 pont, 2. Williams 6, 3. Ferrari 3,4. Sauber 1. Női kosárlabda NB I/B A TE ellen eldől Sz. MÁV SE- Vadkakasok KC 70-43 (32-19) Szolnok, Véső utca, 100 n., v.: Bukta, Czékoly. MÁV: Kormány 18, Zavadovics 8/3, Janik 5/3, Arlett, Merecicki 15/3. Csere: Cseh 17/9, Horváth 7/3, Csabai, Király. Edző: Tóth Attila. Kormányék végig könnye­dén, sokszor túl könnyelműen vették a mérkőzést a sereg­hajtó, de az utóbbi időben so­kat fejlődött hajdúsági fiata­lok ellen, akik mindössze hat játékossal álltak ki. A történ­tekre kár a sorokat veszte­getni; a sokkal jobb erőkből álló kék-sárgák magabiztos győzelemmel búcsúztak kis­számú szurkolótáboruktól. Az utolsó forduló keretében a TFSE otthonába látogatnak a szolnokiak, amennyiben győznek, akkor az 5-8. hely valamelyikéért játszhatnak a folytatásban. Női és férfi röplabda, osztályozó az Extraligáért Kiesett a JRK, feljuthat a Titász Jászberényi RK—Pulzus SC 3:2 (—11, 8, —11, 13, 12) Jászberény, 200 n., v.: Csemák J., Szabó K. Jászberényi RK: Hallgat, Sápi, Illésné,, Pesti, Meskova, GLAVATSKIH. Csere: Ka- rakas, BÚS NAGY. Edző: Szőke Péter. Még két utolsó esélyt kapott a jászberényi csapat az Extrali­gában való maradásra. Már az első találkozó előtt vita volt azon, egy vagy két szettet ve- szíthet-e a Szőke-csapat. A legmegnyugtatóbb egy 3:0-s hazai siker lett volna, ám erről 25 perc alatt le kellett mondani, mert az első szett elejét átalud- ták a „nagyok”, s az előny máris a vendégeknél volt. A folytatásban lendületbe jött a JRK, és a harmadik szettben már ll:6-ra vezetett az együt­tes, amikor érthetetlenül meg­torpantak a lányok. A negyedik játszmában 10:5-ös hazai veze­tésről 10:13-ra fordítottak a vendégek, de ismét lábra kapott a Szőke-csapat, és kiharcolta a döntő szett lehetőségét. A talál­kozó 105. percében kezdődött a mindent eldöntő játszma, amely negyedóra alatt hazai sikert ho­zott ugyan, a jól számolók sze­rint a jászberényiek szettaránya már akkor sem lehet jobb ellen­felüknél, ami az Extraligától való búcsút jelentette a szá­mukra. Férfiak, NB I. MAFC-Titász RK 0:3 (-7, -14, -12) Káposztásmegyer, 100 n., v.: Békési, Simái. Titász: SZEGEDI, JU­HÁSZ, TÓTH, GULYÁS, SURÁNYI, CSÁSZI. Csere: ILLÉS, AGGOD, PÉNZES. Edző: Surányi Márton. Szoros küzdelemben 7:10- es vendégvezetés után sánco- lási bemutatót tartottak a Ti- sza-partiak. Könnyed 3:0-as hazai vezetéssel indult a kö­vetkező játszma, de zsinórban szerzett nyolc pont már jelen­tős szolnoki előnyt mutatott. A befejező játékban ismét az egyetemisták kezdtek jobban (4:1 ), de Surányi mester Ag­god beállásával felmagasí­totta a sáncot, amit aztán No- vákék már képtelenek voltak áttörni. Közel másfél órás játék után a szolnokiak örülhettek, akik szerdán este öt órakor már az Extraligába jutásért lépnek pályára Csepelen. Férfi teke, Szuperliga Kis különbséggel Szombaton a Szuperliga B-csoportjának küzdelmeit bo­nyolították le a Szolnoki MÁV Körösi úti tekecsamokában. A megméretésen négy csapat volt érdekelt, köztük a házigazda MÁV Jármű, amely végül is ki­tett magáért, hiszen minimális, hat fa különbséggel szorult a szakaszgyőztes pécsiek mögé. A kék-sárgák játékosai végig egyenletes teljesítményt nyúj­tottak a nap folyamán, főkép­pen ezért előzték meg két ve- télytársukat, a Kaposvárt és a Pápát. Amennyiben a követ­kező két körben is megszerzik a második helyet a szolnokiak, akkor jövőre is a Szuperligában szerepelhetnek. Eredmény: 1. Pécsi DD Gáz 5199 fa, 2. Szolnoki MÁV Jármú 5193 fa (Kántor 884, Bíró 879, Tihanyi 879, Mátyás 864, Mészáros 860, Rigó 827), 3. Kaposvári Strabag 5119 fa, 4. Pápai Elmax-Vasas 4967 fa. A beugró söprögető esete Angol közmondás szerint: „A tehetség olyan, mint a vízár: utat tör magának.” A magyar futballista olyan, ha tehetséges is, még nem biz­tos, hogy lesz belőle valaki, mert hát... Antal Gábor, a MÁV 20 esz­tendős védője eleddig jobbára a „fakóban” kapott lehetősé­get, s bizony ott sem mindig nagybetűs játékkal igazolta azt, hogy mocorog benne va­lami. Pedig szerencsés alkatú, kemény, jó rúgótechnikával és csaknem a szimfonikusok ütemérzékével rendelkezik. Mindez persze jobbára a téli felkészülés során derült ki, no meg a Nyíregyháza ellen a második félidőben. Akkor a sérült Major Laci helyét vette át. Látszott rajta, nem ijedős fajta, kissé távol esik a szen- timentalizmustól, inkább a ra­cionális gondolkodás híve. Némi túlzással azt is mond­hatnám: tipikus liberóalkat. Szegeden élete (kezdőként) első NB I/B-s meccsére sem készült külön műgonddal, hi­szen két órával a kezdő sípszó előtt lehetett csak biztos a csapatba kerülése.- Persze már hét közben lehetett sejteni, hogy kezdő leszek, már csak ezért sem rezzentem meg a mester beje­lentésénél. Másodsorban pe­dig jól tudtam, a társak segí­teni fognak, így aztán én is arra törekedtem, ahol tudok, segítsek mindenkinek, hiszen ez a kölcsönösség a csapat­egység alapja. Belülről jó iramú volt a meccs, nekem jobbára a lecsorgó labdák jutottak, egy az egyben szinte nem is próbáltak ki a szege­diek. Nagyon örülök a győze­lemnek, s továbbra is azon leszek, hogy a csapat szerep­lését szolgáljam. Azt viszont már nem az én dolgom eldön­teni, hogy a következő talál­kozókon kezdő leszek-e vagy sem. En nem a Major Laci el­len focizom, hanem a csapa­tért és magamért. Továbbra is keményen dolgozom, mert azt hiszem, ctz valamennyi­ünk hasznára válik. Való igaz. Mint mindenhol, Szolnokon is csapatügy a fut­ball, ami nem jelenti azt, hogy néhány egyén ne hívhatná fel benne magára a figyelmet. Mint például Antal, a húsz­éves Gabi. (ni) Férfi kosárlabda, NB I., A-csoport Lépéselőnyben az Olaj KK A héten a 20. forduló mérkőzéseit játszották a csapatok. Hétfőn az Olaj KK hozta a kötelező győzelmet a vártnál gyengébb Ka­posvárral szemben. Ami többi mérkőzést illeti, a körmendiek nyertek a fővárosban, ezzel minden bizonnyal megszerzik a második helyet az alapszakaszban. Az éllovas és szakaszgyőz­tes Albacomp a ZTE-vel szemben is igazolta klasszisát. A Paks meglepetésre kikapott az egyre jobban összeálló Pécstől, így többet nem hibázhat Rezák mester csapata, különben nem lesz kedvezményezett a rájátszásban. Igaz, a paksiak sorsolása ked­vezőbb, mint a szolnokiaké, tehát nagy harc várható a bajnok­ság hajrájában. A folytatásban szerdán este hatkor a Tiszaligeti Sportcsarnokban Olaj-ZTE meccs lesz. Eredmények: Olaj KK-Kaposvár 103-51. Honvéd-Kör- mend 74-82, ZTE-Albacomp 82-86, Pécs-Paks 74-73, Dom- bóvár-Falco 73-75, Debrecen-Százhalombatta 59-56. Az élcsoport allása 1. Albacomp-SZÜV 2. Marc-Körmend 3. Danone-Honvéd 4. Szolnoki Olaj KK 5. Atomerőmű SE 6. Zalaegerszegi TE KK 7. Matáv-Pécsi SE 8. Falco-Lépték KC 9. Klíma-Vili Kaposvári SE 20 18 2 1678-1832 0.950 20 15 5 1484-1249 0.875 20 14 6 1621-1439 0.850 19 13 6 1401-1272 0.842 19 12 7 1529-1448 0.816 19 11 8 1495-1445 0.789 20 10 10 1546-1571 0.750 20 9 11 1662-1707 0.725 20 8 12 1504-1676 0.700 Jégkorong OB II. Méltóan az éremátadáshoz Jászberény ’77-DAHC 11-2 (3-0, 2-1, 6-1) Jászberény, 300 n., v.: Lipcsey (Lipcsey, Füzesi). Jászberény 77: Lajkó A. - BATÓ 1 (2), Kátai )1), SI­MON 2 (2), SZERDAHELYI 2(2), Sipos 2 (2),Lajkó Zs. (1), Szabados, SZAJKA 3, Hav- rán (1), SZIKSZAI (2), Buj­dosó, Kovács, Bagi, Zimonyi, Nagy, Oláh, Bálint, Baranyi (kapus). Edző: Havrán Péter. Kiállítás: 12 perc, ill. 8+10 perc fegyelmi. Szombaton este a hűtőgép- gyári műjégpályán az 1997/98- as OB Il-es bajnoki évad utolsó mérkőzését vívta a Jászberény ’77 csapata a debreceniek gár­dája ellen. A két együttes egy korábbról elmaradt találkozóját pótolta, mely esélyesének már fordulókkal ezelőtt a jászberé­nyi együttes mutatkozott. Még akkor is, ha az elmúlt két hét megerőltető programjának be­tudhatóan az előző este Pomá- zon elszenvedte első vereségét az idei szezonban a Havián- csapat. A pomáziaktól kapott ki 7-3 arányban a jászberényi gárda, amely a debreceniek el­len azonban semmit sem bízott a szerencsés véletlenre. Az első húsz perc után már 3-0 volt az eredmény, majd egy csendesebb harmad után a vé­gére ismét beindult a gólgyár­tás. A szurkolók remekül szó­rakoztak, a debreceniek jó part­nernek bizonyultak a bajnoki záráshoz. Igazán persze mindenki a ta­lálkozó végét várta, amikor a bajnokságot nyert csapat játé­kosai megkapták a jól megér­demelt bajnoki aranyat, melyet dr. Kis Zoltán, a Felső-Jászság országgyűlési képviselője akasztott az „aranyos” jászbe­rényi jégkorongozók nyakába. Egyben a képviselő a csapat kapitányának, Bató Andrásnak adta át azt a kupát, melyet a bajnokcsapat tiszteletére aján­lott fel. A fiúk a jégen hason csúszva köszöntötték lelkes szurkolóikat, akik a nehéz időkben is hűségesen kitartot­tak mellettük, azaz újra igazi jeges ünnep volt szombaton este Jászberényben, a hűtőgép- gyári műjégpályán. Szántai