Új Néplap, 1998. március (9. évfolyam, 51-75. szám)

1998-03-02 / 51. szám

J Jótékonysági sportbált rendezett a Szolnoki MÁV SE. A Tisza Szállóban megtartott mulatságon a nagy múltú egyesület sportolói és a szponzorok jó hangulatban töl­tötték az estét. Ehhez hozzájárult a kiváló vendéglátás és a színvonalas műsor is. Felvéte­lünkön a Melody Társastánc Klub versenyzői láthatók, akik látványos bemutatójukkal szóra­koztatták a telt háznyi publikumot. fotó mészáros János Férfi kosárlabda, NB I, A-csoport, 20. forduló Hajrá előtt a piros-feketék Rendhagyó időpontban, ma este hatkor fogadja a ka­posváriakat a Szolnoki Olaj KK együttese. Hogy miért hétfőn? A találkozót eredeti­leg március 7-ére írták ki, ám ezen a hét végén rende­zik az óriási érdeklődéssel várt autókiállítást a kör­csarnokban, ezért hozták előre találkozójukat az ola­josok. A vendégeknek régen, mint­egy 11 éve termett babér utol­jára Szolnokon, akkor SAÉV- Építők néven nyertek a Tisza- ligetben. Azóta sok víz lefolyt mind Tiszán mind a Kapóson, a somogyiak évről évre sokat botladoznak, nem igazán tud­nak beleszólni a legjobb nyolc csapat küzdelmébe. Idén vi­szont még van esélyük beke­rülni a felsőház rájátszásába, a Falcóval lehetnek nagy harc­ban a nyolcadik helyért. Nem­régiben megint edzőváltás tör­tént náluk, Gellér Sándor he­lyét Simon Károly foglalta el a kispadon. Azóta felpörgött a társaság, igaz, játékos- állományuk többre hivatott, mint amit eddig produkált. Két centerük, Slivancanin és Fili- povics hasznosan játszanak, az irányító, Varga Roland több, mint ügyes kosaras, a Tungs- ramban nevelkedett bedobó Turcsán Zsolt még ma is ké­pes tripláival mérkőzéseket eldönteni. Jó lesz vigyázni! A két fél legutóbbi kapos­vári találkozóján 80-71-es Olaj-győzelem született, tehát a logika azt diktálja, hogy si­mán nyernek Takácsék ide­haza is. - Bárcsak így lenne! ­Labdarúgás, NB I/B., 20. forduló Jobb csapattól csíptünk pontot Szolnoki MÁV-Neusiedler - Nyíregyháza FC 0-0 Sz. MÁV Neusiedler - Edző: Rabold Péter Géléi 8 Szalui 6 Bernáth 5 Major L. 5 Bontovics 5 Major S. 5 Fehér 6 Horváth 6 Fedor 5 Kohári 7 Ludasi 5 Milosevics 6 Janies 5 Kirchmayer 6 Göncz 6 Karkusz 5 László 6 Kondora 6 Kiss 5 Szatke 6 Barna? Vadon 6 Nyíregyháza FC - Edző: Őze Tibor vélekedett Balogh László a szolnokiak ügyvezetője. - Sajnos több játékosunk sérü­léssel bajlódik: Ivkovicsnak a dereka fáj, Mihálovicsnak to­vábbra sincs rendben a térde, képtelen százszázalékos edzés munkát végezni. Ráadásul pontgyárosunk, Alexe szintén fájlalja a lábát, mellette az inf­luenza is kerülgeti, azért nem játszhatott a román válogatott soraiban az Eb-selejtezőkön. Mindezek ellenére remélem, hogy hazai pályán lelkes szur­kolótáborunk előtt legyűrjük a jó erőkből álló somogyiakat. A realitás azt diktálja, hogy ötödik helyre futunk be az alapszakasz végén, ehhez még két győzelem szükségeltetik, tehát a Kaposvárt és a Zetét vernünk kell idehaza - jelen­tette ki az ügyvezető, (vécsé) Szolnok, 3000 néző, vezette: Kurmai (9) (Birincsik, Zvo- lenszky) Csere: Major h. Antal, Bon­tovics h. Dorcsák, mindkettő a 62., Janics h. Barva, László h. Cap, mindkettő a 67., Fedor h. Szecsei a 80. percben. Sárga lap: Janics a 29., Kirchmayer a 66. percben. Egyperces néma felállással adóztak a jelenlévők a közel­múltban elhunyt egykori szolnoki játékosok, Sándor István, Horváth László és Dobos László emlékének. 6. perc: Bontovics partdobását Major S. tovább csúsztatta Fe­dor elé, aki a kaputól 6 méterre kihagyta az első gólalkalmat. 8. perc: László jobb oldali kapu elé ívelését Janics 8 mé­terről ráfejelhette, de Kohári. ugyancsak fejjel mentett. 29. perc: Karkusz előreíve- lésénél Fehér alászaladt a lab­dának a 16-osnál, a tisztán ma­radt Janics Géléi fölött próbált átemelni, ám a szolnoki portás ujjheggyel menteni tudott. 32. perc: Kirchmayer 20 mé­teres szabadrúgását Géléi a jobb felső sarokból „kipisz­kálta” Janics elé, aki az ötösről a kapusba vágta a labdát, a má­sodik ismétlésnél Göncz bom­bája vágódott le a védőkről. 42. perc: Ludasi balról ívelt a túlsó ötös sarkára, a Fehér fe­jéről a bal felső sarokba tartó Vízilabda OB I. MAEC - Szolnoki MTE 9-8 (2-3,1-2, 2-2, 4-1) Az MTE gólszerzői: Varga Zs. 4/1, Körmendi 3, Mohi Z. 1. Az idénynyitón a fővá­rosban csobbant a meden­cébe a piros-fekete legény­ség. Az első három negyed­ben a szolnokiak akarata ér­vényesült, és az utolsó hét perc előtt 7-5 volt az állás a javukra. A záró negyedben azonban a Tisza-partiak meghatározó játékosai sorra pontozódtak ki, így a lelkes házigazdák óriási meglepe­tésre nem csak hogy meg­fordították az állást, meg is nyerték a mindkét fél szá­mára fontos találkozót. Labdarúgás, NB L, a 18. forduló Rekordközönség előtt nem esett gól Tiszakécskei FC - Újpesti TE 0-0 Tiszakécske - Edző: Szurgent Lajos Tóth J. 7 Balia L. 7, Barna 6, Thaly 6, Bujáki 6 Molnár 6-2=4 Major 5, Nagy L. 6, Szántó 6 Holló 5 Nedelea 6 Tóth N. 5 Korsós 5 Herczeg 6 Szlezák 5 Véber 5 Kozma 6 Pető 5 Tamási 5 Sebők 6 Fehér 5 Bíró 0 Újpesti TE - Menedzser: Várhidi Péter Kézilabda Férfi BEK, negyeddöntő, visz- szavágó: FC Barcelona (spa­nyol) - Fotex KC Veszprém 32-27 (13-15) Továbbjutott a Barcelona, 60-60-as összesítéssel, idegen­ben lőtt több góllal. Férfi KEK, negyeddöntő, visszavágó: Dutenhofen (né­met) - Elektromos 22-16 Továbbjutott a Dutenhofen, 40-38-cal. A női EHF-kupa negyeddön­tőjének visszavágó: Dunaferr - Trondheim (norvég) 35-19 Továbbjutó: a Dunaferr SE, 58-43-as gólkülönbséggel. Tiszakécske, 8500 néző, ve­zette: Arany (6) (Varga S., Me­gyebíró) Csere: Balia L. h. Izsák a 61., Holló h. Maczkó a 63., Tamási h. Jenei a 71., Nedelea h. Báföldi, Tóth N. h. Kvasz, mindkettő a 79. percben. Sárga lap: Major a 3., Sebők a 26., Molnár az 50., Korsós az 53., Véber az 56., Holló az 59. percben. Kiállítás: Molnár a 65. perc­ben. 12. perc: Kozma lapos labdá­jával Herczeg fordult kapura, 17 méteres lövését Tóth J. a bal sarok elől mentette szögletre. 30. perc: Szántó balról ívelt keresztbe, a kapu előtt a túlol­dalra szállt labdát Szlezák az alapvonal közelében a tizenha­tos sarkánál kézzel érintette a vonalon belül legalább egy mé­terrel. Megyebíró partjelző fel­emelte a zászlaját, de Arany úgy döntött, szabadrúgás jár a vonalon kívülről. 54. perc: Major jobb oldali szöktetésével Molnár került az alapvonal közelébe, pontos be­adását Nedelea az ötösről bel- sőzte a jobb kapufa mellé telje­sen tiszta helyzetben. 70. perc: Szántó futotta le Petőt a bal oldalon, lapos beadását Nedelea 12 méterről estében vágta a kapu mellé. 73. perc: Herczeg tálalt Vé­ber elé a balösszekötő helyén, az újpesti játékmester 14 méte­res lövését Tóth J. kiöklözte, Véber ismétlése azonban csú­nyán fölé repült. 83. perc: Sebők jobbról, az alapvonalról gurított vissza Je­néinek, a középpályás kapu mellé tartó lapos lövésébe a le­sen álló Szlezák beletette a lá­bát, de a labda hiába került a hálóba, találata nem volt érvé­nyes. Kissé megkésett az UTE, hiszen az autóbuszuk Kecs­kemét határában lerobbant, és csak háromnegyed órás várakozás után taxikkal foly­tathatták útjukat. Az első fél­időben egyik fél sem tudott fölényt kiharcolni, sőt gól­helyzetet sem tudott terem­teni. Nem úgy a második já­tékrészben, amikor Nedelea, Korsós és Véber szalasztott el jó lehetőségeket. Molnár kiál­lítása után már csak az ered­mény tartására törekedett a pályaválasztó, amelyet hősies küzdelembe sikerült megsze­rezni. Szurgent Lajos: - Kitűnően küzdöttek a fiúk. A kiállításig egyenrangú partnerek voltunk, de utána vissza kellett állnunk, nehogy a gyors újpesti csatá­roknak teret adjunk. Várhidi Péter: - Az egész első félidőre rányomta a bélye­gét viszontagságos érkezésünk. Szünet után tovább folytatódott a balszerencse-sorozatunk, hi­szen minden lövésünk kifelé pattant s nem befelé. N. I. labdát Vadon villámmozdulat­tal tolta fölé. 48. perc: Bontovics újabb nagy partdobása után Fehér Vadon kezéből kifejelte a lab­dát, amely alig gurult mellé. 69. perc: Dorcsák gyors el­futás után jobbról beadott, Ma­jor S. egyből a bal sarokra he­lyezte a labdát, amit Vadon a túloldal felé tenyereit, de az ér­kező Fedor közelről nem tudott a hálóba helyezni. 71. perc: Kirchmayer jobb­ról ívelt át a 16-oson belülre, a felfutó Göncz hatalmas kapás­lövését Géléi ismét bravúrral mentette. Eleinte szemernyit sem lát- szódott a két együttesen a he­lyezésbeli különbség. Jó tem­póban peregtek az akciók. mindkét oldalon kimaradt egy-egy jó lehetőség. A fizika­ilag erősebb Nyíregyháza fej­játékban és a párharcokban került előnybe, míg a szolno­kiak a széleken próbálkoztak, de a befejezések rendre elma­radtak. Félóránál vendégfö­lénynek lehetett tanúja a szépszámú nézősereg, Kirchmayer mesteri szabad­rúgása, Janics elmés ejtése éppen úgy a kiemelkedő ka­tegóriába sorolható, mint Gé­léi parádés védései. Fordulás után is a vendégek középpá­lyásai szereztek több labdát, de a hazai védelem állta az egyre erőteljesebb szabolcsi próbálkozásokat. Az utolsó percig nyílt maradt a talál­kozó, egyik fél sem nyugodott bele a döntetlenbe. Hogy mégis így sikerült, annak oka, hogy a szolnoki „szórvány­támadások” éppen úgy nem hoztak sikert, mint a nyírsé­giek folyamatos rohamai. Rubold Péter: - Határozat­lan labdakihozatalaink és tá­madásvezetéseink miatt meg kellett elégednünk a döntetlen­nel, amihez némi szerencse is párosult. Őze Tibor: - Az első félidő­ben voltak nyerési esélyeink, de az őszhöz képest feljavult Szolnok otthonában a döntetlen is értékes. (ni) Kohári becsúszik, a labda Gönznél marad Csank János nem ad esélyt magának Kíváncsi volt a kapitány Elégedetlen újpestiek, viruló arcú, diadalittas boldog tisza- kécskeiek kerítették hatalmukba a stadionban álló mozgó büféket a döntetlennel végződött találkozó után. Várhidi Péter szinte magába roskadva támasztotta az öltözőfolyosó falát, Szurgent Lajos pedig nem győzte fogadni a gratuláci­ókat. Nem is csoda, hiszen tartalékos csapatával, amely ráa­dásul a 65. percben tíz főre olvadt, derekasan megállta a he­lyét az egyik bajnokesélyessel szemben, és győzelemmel fel­érő döntetlent harcolt ki. Látta mindezt a nézőtéren helyet foglaló Csank János, a (még) hivatalban lévő szövetségi ka­pitány is, aki a találkozó után elárulta látogatásának okát.- Kíváncsi voltam mind a két csapatra. Az újpestiekre azért, mert sokáig külföldön tartóz­kodtak és itthon keveset ját­szottak, a tiszakécskieknél in­kább az új játékosokat figyel­tem.- Szakmailag mit várt il­letve mit nem kapott meg a ta­lálkozót értékelve ?- Az első félidőben megle­pett a tisztátalan küzdelem, amelyben játék nem alakulha­tott ki. Csupán kevés labda­rúgó volt partnere a játékve­zetőnek, számos indokolatlan szabálytalanság szabdalta a folyamatosságot. Én nem fo­gadom el az idény eleji for­mára való hivatkozást, főleg azok után, hogy ezen a télen remek körülmények mellett készülhettek a csapatok. A második félidőben látszódott, hogy az UTE játékosai jobban mernek támadni, nagyobb az önbizalmuk, de a labdabiz- tonságuk nem az igazi.-Egyénileg akadt-e szem­revaló teljesítmény valame­lyik együttesben?- Nemigen. Minden részt­vevő lelkesen, odaadóan tette a magáét, de azt hiszem, ez alapkövetelmény. Sajnos senki nem hívta fel magára a figyelmet azzal, hogy döntő fontosságú mozzanattal ruk­kolt volna elő. A lilák túlfű­tött hangulatban erőltették a győzelmet, a döntetlen inkább a kécskeiekre nézve hízelgő, bár a meccs legnagyobb hely­zetét éppen ők hagyták ki.- Mennyi esélyt ad magá­nak arra, hogy meghosszab­bítják a kapitányi szerződé­sét?- Semennyit. Szerintem az új MLSZ-vezetése új kapi­tányban gondolkodik. Már korábban is jeleztem jó előre, bárhogyan alakulnak a dolgok körülöttem, különösebb ne­heztelés nélkül adom át a he­lyemet, annak ellenére is, hogy a szerződésem június 30-áig szól. (néder)