Új Néplap, 1998. március (9. évfolyam, 51-75. szám)

1998-03-16 / 63. szám

1998. március 16., hétfő Sport Extra 9. oldal Labdarúgás, megyei I. osztály, 17. forduló Abony - Vegyiművek SK 4-2 (1-2) Abony, 300 n., v.: Merczel Abony: Kiss L. -Makai (Herédi), Kozma, Bálint, Földi, Sulyok, Andó (Raffael), Retkes, Lendvai, Csizmadia, Falusi (Rimóczi B.). Edző: Tóth György. Vegyiművek: Fási-Bontovics, Koós, Kun József, Fenyvesi, Rimóczi Z., Szarnák, Vadkerti, Bulyáki, Felföldi (Kun János), Rimóczi Cs. Edzó': Hajdú Gábor. 3. perc: Makai átadását egy csel után LENDVAI a hosszú sarokba lotte, 1-0. 20. perc: SZAMÁK az el- alvó hazai védők közül fejelt a kapuba, 1-1. 32. perc: Rimóczi Cs. lab­dáját FELFÖLDI passzolta a hálóba, 1-2. 53. perc: Csizmadia elfu­tott a bal szélen, nagyszerű beadását KOÓS saját kapu­jába helyezte, öngól, 2-2. 68. perc: Retkes 20 méte­res bombáját Fási csak kiütni tudta, Lendvai ismétlését is­mét hárította a kapus, de MAKAI lövésével szemben már tehetetlen volt a portás, 3-2. 80. perc: A Vegyi kapuja előtt kialakult tűzijáték végén RIMÓCZI B. elé pattant a labda, aki nem hibázott, 4-2. Két ellentétes félidő után a jobb helyzetkihasználás dön­tött a vendéglátó javára. Jók: Kiss, Retkes, Sulyok, Lendvai, ill. Rimóczi Cs., Fenyvesi, Bulyáki Tóth György: - Csapni­való első félidő után nagyobb sebességre kapcsoltunk, és si­került fordítanunk. Hajdú Gábor: - Nem csak a szél fogott meg bennünket ezen a félig megnyert mérkő­zésen. Ifi: Abony - Vegyiművek 0-2 Tarjányi Kunhegyes - Jánoshida 1-2 (1-2) Kunhegyes, 200 n., v.: Nagypál Kunhegyes: Kovács-Tóth G. (Lengyel), Gál, Varga Gy., Szabó L, Szőke, Pócsi (Garáz), Kiss L, Novák, Varga Zs., Szász. Edző: Varga László. Jánoshida: Répási A.-Bagi, Badari, Kátai Sz■ (Berkó), Eszes (Borics), Fodor, Csirke, Szabó, Csikós, Tóth Cs., Sándor (Trangusz). Edző: Eszes Béla. Varga György ugyan meg­keserítette hidai csatárok életét, ám így is vereséget szenvedett csapata 35. perc: Gál bal oldali be­adásából Varga Zsolt 10 méter­ről, kapásból telibe találta a felső lécet. 36. perc: KISS L. a védőktől előreívelt labdával lefordult vé­dőjéről, majd futtából nagy gólt lőtt a kapu bal felső sarkába, 1 -0. 40. perc: A viharos erejű szél segítségével támogatott vendégek kihasználták a hazai védők megingását, és TÓTH CS. okosan gurított a hosszú sa­rokba, 1-1. 44. perc: Az egymásra váró hazai védők között CSIKÓS passzolt a kapuba, 1-2. 58. perc: Gál 18 méteres, bomba erejű lövése a felső lécről vágódott vissza a mezőnybe. Hiába támadott többet a ha­zai csapat, nem tudta meddő mezőnyfölényét gólra váltani. A vendégek (a szél segítségé­vel) jól használták ki az első félidőben a hazai védők megin­gását. Fordulás után a szél el­állt, de így is a kapujához szö­gezte vendégeit (akik a szeren­csével sem álltak hadilábon) a KESE. Jók: Gál, Varga Gy., Kiss L., ill. Badarival és Tóth Csa­bával az élen az egész csapat. Varga László: - Csak a ve­zetőség kérésére vállaltam a to­vábbi edzősködést. Eszes Béla: - Gratulálok csapatomnak, remélem, feled­tetni tudjuk kupavereségünket. Ifi: Kunhegyes - Jánoshida 0-1 Varga Homok - Mezőtúr 0-0 Homok, 100 n., v.: Gyekiczki Homok: Gácsi-Hiirkecz, Herkó, Kiss, Szarvas, Zrupkó, Szőke (Tibiik), Eeldrichán, Balogh, Tóth, Papp. Edző: Papp János. Mezőtúr: Darvasi-Liszkai, Szabó, Kiss, Erdó'si, Juhász (Sólyom), Sőrés (Varjú), Panyik, Budai, Huzai, Ramos. Edző: Szabó István. A nagy szél irreálissá tette a mérkőzést, kis szerencsével nyerhetett volna Homok. Jók: Hürkecz, Kiss, Papp, Feldrichán, ill. Darvasi, Erdősi Papp János: - Kitűnő já­tékvezetés mellett, nagy küz­delemben igazságos döntetlen született. Szabó István: - Annyira nem játszottunk rosszul, hogy még meleg vizet se kapjunk. Ifi: Homok - Mezőtúr 0-0 Makó Mihály Felnőttek Ifjúságiak 1. Szajol 16 11 2 3 42-11 35 1. Vegyi. 16 14­2 64- 14 42 2. Mezőtúr 16 9 5 2 23- 8 32 2. Mezőtúr 16 11 3 2 55- 16 36 3. Jászapáti 16 10 2 4 26-17 32 3. Törökszt. 16 11 1 4 48- 19 34 4. SZVSI 16 9 4 3 35-15 31 4. Szajol 16 10 3 3 55- 20 3 5. Vegyiművek 16 8 3 5 32-25 27 5. SZVSI 16 10 3 3 47- 22 ? 6. Abony 16 7 4 5 20-21 25 6. Fegyvernek 16 9 3 4 51- 31 ,o 7. Alattyán 16 6 5 5 29-27 23 7. Jászapáti 16 8 1 7 31- 31 25 8. Martfű 16 6 4 6 28-28 22 8. Kenderes 16 6 2 8 38- 33 20 9. Fegyvernek 16 6 3 7 26-22 21 9. Kunhegyes 16 5 4 7 33- ?8 19 10. Kunhegyes' 16 5 4 7 27-23 19 10. Tószeg 15 6 1 8 37- j.53 19 10 33- 47 16 11. Tószeg 15 4 6 5 23-29 18 11. Martfű 16 5 1 12.Jánoshida 15 4 3 8 19-35 15 12. Homok 16 3 4 9 24- 56 13 13. Homok 16 4 2 10 21—42 14 13. Jánoshida 15 4­11 19-j 46 12 14. Törökszt. 16 3 1 12 13-34 10 14. Abony 16 3 1 12 27-51 10 15. Kenderes Cibakháza 16 2 2 12 17-44 8 visszalépett 15. Alattyán Cibakháza 16­1 15 5-120 1 vis/zalépett Fegyvernek - Szajol 1-2 (0-0) Fegyvernek, 400 n., v.: Ludas Fegyvernek: Faragó A.-Fridrik (Göblyös), Bata, Kapás (Csortos), Zseniben, Szász, Balogh G., Meggyes, Náhóczki, Faragó Zs., Bohács. Edző: Öllé János. Szajol: Fényi-Tákos, Sipos, Viola, Kiss, Orbán, Hegedűs, Gergely, Babella, Peszeki, Vona. Edző: Csontos Lajos. 48. perc: Fordulás után, vi­tatható tizenegyesből PE­SZEKI szerezte meg a listave­zető első gólját, 0-1. 69. perc: A kimozduló Fa­ragó Attila fölött VIOLA a hosszú sarokba emelte a labdát, 0-2. 80. perc: BALOGH G. 18 méteres, jól eltalált szabadrú­gása a jobb sarokba vágódott, 1-2. 88. perc: Faragó Zsolt lábá­ban volt az egyenlítés, de ka­páslövése a kapu fölé szállt. A fegyvemeki csapat egyen­rangú ellenfele volt a jó képes­ségű, bajnoki címre pályázó szajoli gárdának. A látottak alapján a döntetlen talán igaz­ságosabb lett volna. Jók: Balogh G., Bata, Fa­ragó Zs., illetve Tákos, Sipos, Orbán Öllé János: - Küzdeni tu­dásból jelesre vizsgáztak a gye­rekek, sajnos azonban a vereség ezúttal nem csak játékosaimon múlott. Csontos Lajos: - Egy na­gyon lelkes Fegyvernek ellen nehezen sikerült nyernünk. A szajoli Gergely a védeke­zésben jeleskedett Ifi: Fegyvernek - Szajol 0-3 Ipacs Alattiján - Kenderes 2-1 (2-1) Alattyán, 200 n., v.: Jancsó Alattyán: Kupeczki-Nagy, Iványi, Juhász, Mihályi, Ladányi, Vadicska, Mosonyi L, Mo Sony i Zs., Mosonyi Cs., Kiss (Bessenyei). Edző: Ladányi István. Kenderes: Takács-Tachov, Süveges, Pádár, Baktai S., Túri, Sas (Kovács), Szerencsi, Baktai B., Simon (Ficzere, Monoki), Lajtos. Edző: Magyari József. 20. perc: MOSONYI ZS. kapu előtti kavarodásból talált a hálóba, 1-0. 22. perc: BAKTAI B. egy lepattanó labdát kotort a ka­puba, 1-1. 35. perc: MOSONYI CS. a kifutó kapust megelőzve szép mozdulattal emelt a léc alá, 2-1. Az időnként orkán erejű szélben nem alakulhatott ki folyamatos játék. A szoros eredmény ellenére végig a hazai csapat akarata érvénye­sült, Kenderes alig jutott el vendéglátója kapujához. Jók: Iványi, Mihályi, Mo­sonyi Cs., ill. Takács, Pádár, Süveges, Baktai S. Ladányi István: - Kissé nehezen, de hoztuk a kötelező győzelmet, amihez ezúttal egy félidei jó játék is elég volt. Magyari József: - Jól küzdött a csapatodé a befeje­zések ismét nem sikerültek. Ifi: Alattyán-Kenderes 1-1 Vadkerti Törökszentmiklós - Martfű 1-1 (1-1) Törökszentmiklós, 200 n., v.: Munkácsi Törökszentmiklós: Németh-Györe, Nagy, Bán (Görög), Lóié (Beregszászi), Molnár, Csatári, Rupa, Kinyik, Barabás (Kovács), Bana. Edző: Nagy Attila. Martfű: Berta-Nagy, Blaskó, Bartusz, Hanga, Méri, Kiss, Kesjár, Lengyel, Kollár (Mészáros), Fenyves (Kun). Edző: Kardos Mihály. SZVSI - Jászapáti 2-2 (0-1) Szolnok, 200 n., v.: Fisc hoff SZVSI: Smidéliusz - Szathmári, Tóth, Molnár S., Német M., Konka, Dorcsák (Kupeczki), Papp (Szabadi), Czapkó, Sós, Csikós. Edző: Rózsavölgyi László. Jászapáti: Horváth Z. - Hor­váth R., Molnár A., Urbán, László, Oláh, Előhegyi, Lencse, Németh Z., Bobák, Bolyós. Edző: Karkusz Pál. 18. perc: Sós indította a bal oldalon felfutó Csikóst, aki az alapvonalról középre gurított, de az érkező Konka lapos lövé­sét Horváth Z. bravúrral védte. 43. perc: Bal oldali vendég­szögletet követően a labda CZAPKÓ-ról a saját kapujába pattant, öngól, 0-1. 46. perc: Csikós remek indí­tást kapott, de tizennyolc méte­res bombája centiméterekkel elkerülte Horváth Z. kapuját. 49. perc: CZAPKÓ lövését Horváth Z. már csak a hálóba tudta segíteni, 1-1. 52. perc: Dorcsák futott el a bal szélen, majd távolról a hosszú sarokba bombázott, de a játékvezető les miatt nem adta meg a gólt. 86. perc: Czapkó tizennyolc méteres szabadrúgása a sorfal­ról SÓS elé pattant, aki az elve­tődő Horváth Z. mellett a ka­puba bombázott, 2-1. 90. perc: Smidéliusz lerán­totta a gólhelyzetbe került Né­meth Z.-t, a büntetőt BOBÁK értékesítette, 2-2. Jó iramú, eseménydús mér­kőzésen a lelkesen játszó ven­dégeknek az utolsó pillanatban sikerült pontot rabolniuk. Jók: Csikós, Czapkó, ill. Horvá h Z., Horváth R., Bolyós. Ró savölgyi László: - Helyi teink alapján gólokkal kelle ’na nyernünk. K Pál: - Gratulálok csa így pontért jöt­tür is szereztük. 'ászapáti 3-2 Turcsányi 5. perc: Szabadrúgáshoz ju­tott a vendégcsapat a hazaiak kapujától 19 méterre. MÉRI ragyogóan eltalált, nagy erejű lövésével szemben tehetetlen­nek bizonyult Berta, a labda védhetetlenül vágódott a jobb alsó sarokba, 0-1. 19. perc: Barabás 12 méter­ről, fordulásból szétforgácsolta a felső kapufát. Egyenlítési al­kalom volt! 25. perc: Jobb oldali hazai szögletrúgás után a lepattanó labdát BARABÁS passzolta a tehetetlen Berta mellett a kapu közepébe, 1-1. Közepes színvonalú, küz­delmes mérkőzést játszott a két csapat. A játékvezető mindkét együttes számára sokat téve­dett. Az eredmény a látottak és a helyzetek alapján reálisnak mondható. Jók: Nagy, Rupa, Győré, Csatári, ill. Nyíri, Kesjár Nagy Attila: - Az ilyen mérkőzéseken a pontokat biz­tosabban kellene begyűjteni, mert változatlanul a szakadék szélén egyensúlyozunk. Kardos Mihály: - Igazságos eredmény született. Ifi: Törökszentmiklós ­Martfű 4-0 Nagy Kálmán idenki labdába rúghat! A díj 100 OOP forint! i a megye legjobb tizenegyesrúgóit JELENTKEZÉSI LAP :6-án (vasárnap), 9 órakor, Szolnokon, a MÁV Véső utcai sporttelepén megrendezendő tizenegyesrúgó versenyre. izületési idő: Kérjük aláhúzással jelezze: kapusként rúgójátékosként kíván részt venni a rendezvényen! A jelentkezési lapot a befizetést igazoló csekk fénymásolatával 1998. április 16-ig az alábbi címre kérjük beküldeni: Új Néplap, Szolnok, Kossuth tér I. sz. irodaház Nevezési csekk szerkesztőségünkben, illetve jászberényi irodánkban kapható. További információ a 20/376-593, illetve a 20/209-536-os telefonszámon. Lövészet Szombaton Észtország fő­városában, Tallinnban foly­tatódott a 27. légfegyveres Európa-bajnokság. A junior lányok versenyében egy Ti- sza-parti leányzó is érdekelt volt, nevezetesen Tóth Anita, aki a Szolnoki MÁV-LK kiválósága. A légpuskások között a rop­pant erős mezőnyben 387 körrel a 14. helyet szerezte meg. Csapatban még jobban kitett magáért a Tisza-parti leányzó, hiszen Magyari Lillával és Vincze Kingával 1155 kört értek el - néggyel kevesebbet, mint a svédek, illetve ugyanannyit, mint a bronzérmes lengyelek, de a rosszabb köreredményük­nek köszönhetően a leszo­rultak a dobogóról a magyar lányok. Az Eb további szá­maiban versenyzőink közül a futó-céllövő Sike József remekelt, aki 389 körrel aranyérmet szerzett. Snowboard Az ausztriai Murauban bo­nyolították le a sportág or­szágos bajnokságát. A via­dalon érdekelt volt, Kiss Anett Júlia, a Szolnoki Sí­klub hódeszkása is, aki a fő­iskolás bajnokságon elért aranyérme után ezúttal is szépen szerepelt. A népes és erős mezőnyben két futam alapján az ötödik helyet csípte el Anett, bizonyítva ezzel, hogy az Alföldön is teremnek igazi snowboar- dosok. Teke Ezúttal Pécsett randevúztak a szuperliga B csoportjának résztvevői. A második for­dulóban is pályára lépett a Szolnoki MÁV-Jármű csa­pata, amelyik ezúttal nem tudta megismételni az el­múlt héten nyújtott jó telje­sítményét, hiszen akkor mindössze 6 fával marad le a mostani házigazda pécsiek mögött, s végzett a második helyen. Kántoréknak most nem sikerült a verseny, még a harmadik helyezett pápa­iak is 103 fával verték őket. Eredmény: 1. DD Gáz 5265 fa, 2. Kaposvári Közút Strabag 5248, 3. Pápai EL- MAX-Vasas 5206, 4. Szol­noki MÁV-JÁRMŰ 5104 (Mátyás 918, Rigó 867, Kántor 853, Mészáros 843, Bíró 836, Tihanyi 787). A csoport állása: 1. DD Gáz 20 pont, 2. Kaposvár 12, 3. Pápa 9, 4. Szolnok 9. Zsarufoci A Jászberényi Rendőrkapi­tányság első alkalommal rendezte meg a Jász Kupa teremlabdarúgó-baj noksá- got. A herényi rendőrök hívó szavát a tiszafüredi, az orosházi, a nagykátai, a fü­zesabonyi és a Pest megyei zsaruk fogadták el. A hat együttes két hármas cso­portban kezdte meg a küz­delmeket. Már az első kör­ben kiderült, hogy me­gyénket ezúttal a házigaz­dák képviselik sikereseb­ben, akik csoportjukban előbb 2-2-es döntetlent ér­tek el a füzesabonyiak el­len, míg a fürediek 8-1-re kaptak ki a nagykátaiaktól. A csoport első helyét az döntötte el, hogy a Zagyva­partiak csak 3-0-ra verték az orosháziakat, míg a fü­zesabonyiak 5-0-ra, így az utóbbiak kerültek a finá­léba, ahol az egykori MTK- , majd Újpest-játékos Ko­vács Béla vezérletével a Pest Megyei Rendőr-főka­pitányság alakulata 1-0-ra diadalmaskodott az abo- nyiak felett. A herényiek a harmadik helyért folyó küzdelemben simán 4-0-ra verték a nagykátaiakat. A labdarúgótorna leg­jobb kapusának - a két gólt is szerzett - Kovács And­rást (Füzesabony), legjobb játékosának Kovács Bélát választották, míg a gólki­rály öt találattal Kiszel Csaba (Nagykáta) lett. k