Új Néplap, 1997. november (8. évfolyam, 255-279. szám)

1997-11-24 / 274. szám

1997. november 24., hétfő Sport Extra 11. oldal Labdarúgás, megyei I. osztály: 15. forduló Hazai győzelmével Szajol az őszi első NB I. Tószeg - Jánoshida 2-1 (1-0) Tószeg, 100 n., v.: Tóth Gábor Tószeg: Szikorci-Burján, Tubák, Erkán (Kelemen), Pető', Horthy, Kiss V., Raffael, Ló'di, Kis A., Barna (Bodac). Edző: Géczi Lajos. Jánoshida: Re'pási A.-Badari, Bagi, Reczkó, Eszes, Fodor, Tóth, RépásiZ., Trangusz (Fejes), Kátai, Sándor. Edző: Eszes Béla. 10. perc: Pető 30 méteres szabadrúgása alig zúgott el a kapu mellett. 25. perc: Lődi a kapus kezébe bombázott. 26. perc: KIS A. 20 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot, 1 -0. 40. perc: Tóth a Sándortól kapott labdát mellé gurította. 50. perc: Fodor közeli lövését Szikora bravúrral öklözte a mezőnybe. 51. perc: Kátai jól eltalált lövése a felső lécen csúszott végig. 60. perc: Szögletből SÁNDOR fejessel egyenlített, 1-1. 75. perc: Pető TUBÁK fejére varázsolta a labdát és a csatár nem hibázott, 2-1. Jó játékvezetés mellett, két azonos képességű együttes csatá­jából a hazaiak kerültek ki győztesen. Jók: Kis A., Tubák, Szikora, ill. Bagi, Fodor. Géczi Lajos: - A csapat a kitűzött célt teljesítette. Ami en­gem illet, ezzel a mérkőzéssel búcsúztam Tószegről. Ezzel a szakosztállyal - tisztelet a kivételnek - nem vagyok hajlandó dolgozni. Eszes Béla: - Úgy érzem, a három pont nem maradhat Tó­szegen. Ifi: Tószeg - Jánoshida 1 -0 Kormos János Óvnak a vendégek Alig fújták le a találkozót, mikor a jánoshidaiak bejelentették, megóvják a meccset. Eszes Béla, a vendégek mester az alábbi­akkal indokolta döntésüket: - Az ifimérkőzésen mintegy 20 per­cet játszott Bodac Tamás, majd lecserélését követően az elnök, Bodac József tévedésre hivatkozva kihúzatta a meccs jegyző­könyvéből a fia nevét a felnőtt összecsapás éppen öltözködő di­rigensével. Ezt követőn a „nagyok” mérkőzésen, a második fél­időben annak rendje és módja szerint becserélték a játékost. Még szerencse, hogy a két partbíró emlékezett a 16-as mezszá­mot viselő srácra, aki így szándékosan jogosulatlanul szerepelt. Természetesen megkérdeztük a tószegi edzőt, Géczi Lajost is: - Bár én állítottam össze a csapatot, az elnök két ifijátékost „sa­ját szakállára ” nevezett be a meccsre, majd a szünet után telje­sen átvette az irányítást. Ő intézte a cseréket is, hiába tudtam, hogy szabálytalan, amit csinál, tehetetlen voltam. (GJ) Martfű - Fegyvernek 1-2 (1-0) Martfű, 350 n., v.: Takács Martfű: Berta - Bartusz, Blaskó, Hanga, Kontos, Méri, Kiss, Enyedi (Kollár), Lengyel, Nagy J., Hábensusz (Mészáros). Edző: Kardos Mihály. Fegyvernek: Faragó A. - Fridrik, Bata, Csortos, Zseniben, Pápai (Szász), Balogh G., Medgyes, Nahóczki, Faragó Zs., Bohács. Edző: Öllé János. 31. perc: Méri jobb oldali be­adását a jókor érkező KISS védhetetlenül fejelte a léc alá, 1-0. 48. perc: A kapusról kipat­tanó labdát a jókor érkező FA­RAGÓ ZSOLT magabiztosan lőtte a hálóba, 1-1. 89. perc: MEDGYES tizen­egyesből megszerezte a vendé­gek győztes találatát, 1-2. Küzdelmes mérkőzésen, a lelkesebb és szerencsésebb Szajol - Kunhegyes 2-1 (1-0) Szajol, 400 n., v.: Fishof Szajol: Féhyi - Kiss J., Szállási (Kapusi), Kiss Cs., Kollár T. (Kóródi), Orbán, Hegedűs, Gergely (Orosz), Babella, Peszéki, Sipos. Edző: Csontos Lajos. Kunhegyes: Láng - Kemecsi, Varga, Tóth, Szabó, Szőke, Varga Zs., Pócsi (Kovács Z.), Novák, Horváth, Bese. Edző: Varga László. 25. perc: Peszeki a bal oldali oldalvonaltól szabadrúgást lőtt be, mely a kapusról kipat­tant, és BABELLA közelről a hálóba kotorta , 1 -0. 58. perc: Sipos meredek indításával BABELLA indult meg a jobb oldalon, befűzött két védőt, majd éles szögből, a kifutó kapus mellett a há­lóba gurított, 2-0. 71. perc: Hosszú indítással BESE lépett ki a védők közül és 16 méterről, laposan a bal sarokba bombázott, 2-1. 78. perc: Egy előre ívelt labdát a tizenhatoson belül Orbán kézzel érintett, a meg­ítélt büntetőt Horváth fölé bombázta. Nem kisebb volt a tét a a hazai csapat számára, mint az őszi elsőség kivívása. Ehhez egy keményen és jól is játszó Kunhegyest kellett legyőznie a nagy iramú, izgalmas mér­kőzésen. Jók: Babella, Peszeki, Or­bán, ill. Horváth, Kemecsi, Varga Gy. Csontos Lajos: - A közön­ségnek szép ajándékot adtunk egy egyenrangú ellenféllel szemben. Varga László: - Óriási csatát vívott egymással a két csapat, szerintem nem érde­meltünk vereséget. Ifi: Szajol - Kunhegyes 0-0 Török A megyei I. osztályú játékvezetők támogatója a Ford Nesztor Kft. Vegyiművek SK - Cibakháza 6-2 (3-0) Vegyiművek, 100 n., v.: Nagypál Vegyiművek SK: Fási (Szabó S.) - Bontovics, Kiss, Szabó M. (Szabó Z.j, Kun József, Rimóczi Z., Vadkerti, Bujáki (Nagy), Rimóczi Cs., Felföldi (Koós), Kun János Edző: Hajdú Gábor. Cibakháza: Németh - Bartha, Tóvizi, Baricza, Molnár, Burka, Lóié, Rigó, Pálinkás, Szikora, Magyar. Edző: Fazekas András. 12. perc: Rimóczi Cs. remek jobb oldali beadását FEL­FÖLDI lőtte 10 m-ről a kapu jobb oldalába, 1-0. 16. perc: Kun Józsefet buk­tatták a 16-oson belül, a meg­ítélt büntetőt Bontovics a ka­pusba lőtte. 18. perc: RIMÓCZI Z. 20 m-es lövése a védőkön irányt változtatott, így a tehetetlen Németh már nem tudott közbe­avatkozni, 2-0. 40. perc: KUN JÁNOS 40 m-es vágta után mindenkit ki­cselezve szép gólt lőtt, 3-0. 55. perc: ^ RIMÓCZI Z. mindenkin átverekedve magát védhetetlen gólt lőtt a kapu jobb oldalába, 4-0. 63. perc: Vadkerti bal oldali beadását RIMÓCZI Z . csúsz­tatta a hosszú sarokba, 5-0. 70. perc: Az első veszélyes vendégtámadás RIGÓ révén góllal végződött, 5-1. 75. perc: RIMÓCZI Z. ne­gyedik gólját 16 méterről sze­rezte, 6-1. 80. perc: Bal oldali kontra­Alattyán - SZVSI0-0 csapat a „hajrágóllal” győzött. Jók: Bartusz, Kiss, ill. Zsemberi, Faragó A., Medgyes. Kardos Mihály: - Ismét alapvető egyéni hibákat vétet­tünk, de a legnagyobb baj, hogy már huzamosabb ideje nem ta­nulunk belőle. Öllé János: - Második fél­idei játékunk alapján, úgy ér­zem megérdemelten nyertünk. Ifi: Martfű - Fegyvernek 2-2 Juhász támadás után SZIKORA ki­lőtte a jobb alsó sarkot, 6-2. A minden csapatrészében jobb hazaiak óriási mezőnyfö­lényüket nem mindig tudták gó­lokra váltani, így az eredmény a vendégek számára hízelgő. Jók: Rimóczi Z. (a mezőny legjobbja), Rimócz Cs., Fel­földi, Vadkerti, ill. Németh, Tóvizi, Baricza. Hajdú Gábor: - Örülök fia­taljaink sikeres bemutatkozásá­nak, és remélem, szerénységük továbbra is megmarad. Fazekas András: - Kívá­nom, hogy a Vegyiművek új tu­lajdonosa szponzorálja ezt a jó kis csapatot. Ifi: elmaradt, a cibakházi ifi együttes nem érkezett meg a mérkőzésre. Hajdú Gábor Bár felvételünkön létszámfölényben vannak a cibakiak, az eredmény mégsem ezt tükrözi. Alattyán, 250 n., v.: Lakatos Alattyán: Kupeczki-Nagy, Ivá- nyi, Juhász, Mihályi, Szabó (Szebenyi), Vadicska, Mosonyi Zs., Mosonyi L. (Puzsomai), .. Mosonyi Cs,, Ladányi, ... Edző: Ladányi István. SZVSI: SmidéliusZJVona:»BIri­nyi, Molnár, Csillag, Serucza, Tóth, Antal, Bárány (Nász N.), Sós, Tóth (Papp). Edző: Rózsavölgyi László. A két csapat 90 percen keresztül élvezetes, nagy iramú mérkőzést játszott, a kapuk felváltva forog­tak veszélyben, ám mindkét por­tásnak jó napja volt. Az alattyáni gárda az utolsó kilenc forduló­ban nem talált legyőzőre. Jók: Kupeczki, Iványi, Szabó, Mosonyi Cs., Ladányi, ill. Smidéliusz, Birinyi, Tóth, Molnár. Ladányi István: - Köszö­nöm a csapatnak ezt a féléves munkát. Örülök, hogy a vezetés segítette az együttest és bízott a fiúkban. Rózsavölgyi László: - Nagy iramú, sportszerű mérkőzésen mindent megtettünk a győzelem érdekében. Ifi: Alattyán - SZVSI 0-8 Vadkerti Kenderes - Törökszentmiklós 0-1 (0-0) Kenderes, 150 n., v.: Nagy I. Kenderes: Takács-Agócs, Lajtos, Süveges, Simon, Andrási (Fábián), Szilágyi, Sztitovszki (Lódi), Baktai B., Kugler, Kovács. Edző: Magyar József. Törökszentmiklós: Bak-Czakó (Papp), Nagy, Győré, Bana, Kovács (Szendrei), Beregszá­szi, Kinyik, Barabás, Csatári. Edző: Nagy Attila. 57. perc: Csatári beadását BARABÁS védhetetlenül bom­bázta 5 méterről a bal alsó sa­rokba, 0-1. Mindkét félidőben a vendég­csapat akarata érvényesült, mely végül egy gólban ki is fejezte a két csapat közti különbséget. Jók: Lajtos, ill. Gyüre, Bán, Beregszászi. Magyar József: - Ennél már csak jobb jöhet. Erősen tartalé­kos csapatunk végig alárendelt szerepet játszott a mezőnyben. Nagy Attila: - Lenni, vagy nem lenni - ez itt a kérdés. Ifi: Kenderes - Törökszent­miklós 5-1 Bogdán Kálmán Mezőtúr - Abony 4-0 (1-0) Mezőtúr, 300 n., v.: Kormos Mezőtúr: Darvasi - Múzsái, Szabó, Erdősi, Juhász S. (Hadaghián), SőrésZs., SőrésL., Panyik, Tanács (Juhász J.), Ramos (Forgács), Békési (Sólyom). Edző: Szabó István. Abony: Kiss - Terjéki, Kozma, Csizmadia, Barna, Sulyok, 'Boros’, AndófMakaírHbmola (Földi), (Bálint), Rimóczi. : Edző: Tóth György. 13. perc: Szöglet után Békési a kapufát találta telibe, a ki­pattanó labdát RAMOS he­lyezte a hálóba, 1-0. 60. perc: Egy előre ívelt labdát Erdősi csúsztatott SŐ- RÉS ZS. elé, aki közelről nem hibázott, 2-0. 65. perc: Békési megmoz­dulása után a jogosan megítélt büntetőt SŐRES L. biztosan értékesítette, 3-0. 75. perc: Forgács indítását ERDÓSI a bizonytalanul ki­induló Kiss mellett a kapuba helyezte, 4-0. A hatvan percen keresztül támadó vendégekkel szemben a hazaiak nagy akarással és remek kontrákkal operáltak. A jó színvonalú mérkőzésen biztos, megérdemelt hazai győzelem született. Jók: Múzsái, Erdősi, Sőrés L., Békési, ill. Térjék, Csiz­madia, Boros. Szabó István: - Hiába tá­madott többet az Abony, mégis a mi akaratunk érvé­nyesült. Köszönöm társaim­nak az egész őszi hozzáállást, illetve az egyesült vezetőitől kapott bizalmat és támogatást. Tóth György: - Aki nem látta a mérkőzést, nem hiszi el, hogy szinte végig nálunk volt a labda. Egyébként gratu­lálok a túriaknak. Ifi: Mezőtúr - Abony 3-0 Búzi Lajos Jászapáti - Homok 3*0 (0-0) Jászapáti, 300 n., v.: Berta Jászapáti: Horváth Z.(Demeter) - Horváth R., Molnár, Bolyós, Bécsi, Oláh (Kiss), Csomós, Németh, Urbán, Lencse, Bobák. Edző: Karkusz Pál. Homok: Gácsi - Hürkecz, Makó, Jakab, Fenyves (Boros), Papp (Kovács) Silye, Bartusz, Feldrichán, Nicula (Pomázi), Tóth. Edző: Papp János. 1. ETO FC 17 11 5 1 25-11 38 2. MTK 17 10 3 4 34-17 33 3. UTE 16 10 3 3 30-16 33 4. Vasas 17 10 2 5 34-26 32 5. FTC 17 9 4 4 30-20 31 6. Diósgyőr 17 8 .3 6 25-15 27 7. Vác FC 17 8 3 6 25-29 27 8. DVSC 17 7 4 6 26-20 25 9. BVSC 17 6 6 5 24-23 24 10. Gázszer 17 4 9 4 27-20 21 ll.ZTE 17 6 3 8 30-27 21 12. Videoton 17 5 5 7 27-23 20 13. Szombath. 17 5 4 8 24-27 19 14. Siófok 17 5 2 10 17-23 17 15. Tiszakécske 17 4 4 9 23-43 16 16. B.csaba 17 4 4 9 12-34 16 17. Kispest 16 4 1 11 15-30 13 18. Stadler 17 1 5 11 11-35 8 A Kispest-UTE találkozót ma este hétkor játsszák, az MTV2 is közvetítést ad róla! NBI/B. l.NYVSC 18 10 7 1 28-10 37 2. III. kér. 18 10 6 2 41-15 36 3. Matáv 18 9 6 3 31-15 33 4. Dunaferr 18 9 4 5 27-16 31 5. K.dorozs. 18 8 6 4 36-25 30 6. Pécs 18 8 6 4 22-15 30 7. N.kanizsa 18 9 3 6 27-22 30 8. Kaposvár 18 7 5 6 22-24 26 9. Kaba 18 7 3 8 18-20 24 10. KTE 18 7 3 8 19-27 24 11. Salgótar. 18 6 5 7 20-25 23 12. Sz. MÁV 18 6 5 7 25-31 23 13.SFAC , 18 5 7 6 15-22 22 14. Érd 18 5 6 7 26-26 21 15. Paks 18 5 7 6 13-17 20 16. Komló 18 5 2 11 17-31 17 17. Tiszaűjv. 18 5 2 11 20-35 17 18. Tiszavas. 18 2 9 7 11-19 15 19. Dorog 18 3 5 10 17-27 14 20. Csepel 18 3 5 10 13-26 14 A Pakstól két pont le­vonva. További eredmények: Pécs - Csepel 2-0, Dorog - KTE 1-2, Nyíregyháza - Paks 2-0, Matáv Sopron - Érd 3-1, Rákóczi Ka- poscukor - Kaba CFC 2-0, Sze- ged-Dorozsma - Nagykanizsa 3-0, Dunaferr - Soproni FAC 1 - 1, Komló - Tiszavasvári 0-1, III. kér. TVE - Salgótarján 0-2. Az utolsó, 19 forduló páro­sítása. November 29. szom­bat: Salgótarján-Matáv Sporon, Tiszavasvári-Nyíregyháza, Érd-Tiszaújváros, Sopron-Do- rog, Kecskeméti TE-Pécs. No­vember 30. vasárnap: Szol­noki MÁV-Neusiedler-Komló, Kaba CFC-III. kér TVE, Cse- pel-Rákóczi Kaposcukor, Paks-Szeged Dorozsma, Nagykanizsa-Dunaferr, 13.00. Megyei I. osztály 1. Szajol 15 10 2 3 40-10 32 2. Mezőtúr 15 9 4 2 24- 6 31 3. Jászapáti 15 10 1 4 24-15 31 4. SZVSI 15 8 4 3 33-14 28 5. Vegyiművek 15 8 3 4 34-23 27 6. Abony 15 7 4 4 18-17 25 7. Fegyvernek 15 7 3 5 25-17 24 8. Kunhegyes 15 6 4 5 30-20 22 9. Alattyán 15 6 4 5 28-25 22 10. Tószeg 15 5 5 5 24-28 20 11. Martfű 15 5 4 6 25-27 19 12. Jánoshida 15 3 4 8 18-35 13 13. Homok 15 4 1 10 22—42 13 14. Törökszt. 15 3 i 11 12-32 10 15. Kenderes 15 2 3 10 15-40 9 16. Cibakháza 15 1 5 9 9-30 8 Ifjúságiak 70. perc: BOBÁK 16 méterről tették gyengébb vasárnapi tel­1. Vegyi 14 12­2 59- 13 36 óriási erővel bombázott a léc jesítményüket. 2. Mezőtúr 15 10 3 2 53- 15 33 alá, 1-0. Jók: Horváth Z., Horváth R., 3. Fegyvernek 15 10 3 2 60- 23 33 84. perc: Oláh középre gurí­Molnár, Urbán, Lencse, ill. 4. Törökszt. 15 10 1 4 43- 20 31 tott, és LENCSE félfordulat­Hürkécz, Jakab, Papp, Bartusz. 5. Szajol 15 9 3 3 48- 20 30 ból, védhetetlenül perdített a Karkusz Pál: - Gratulálok a 6. SZVSI 15 9 3 3 46- 20 30 felső sarokba, 2-0. csapatnak az őszi teljesítmé­7. Jászapáti 15 9 1 5 36- 24 28 89. perc: Urbán fejesét még nyéhez, a vezetőknek pedig 8. Kunhegyes 15 6 5 4 39- 22 23 hárította a homoki védelem, de megköszönöm az ehhez nyúj­9. Kenderes 15 7 1 7 38- 30 22 a fölpattanó labdát BOBÁK tott segítséget. 10. Tószeg • 15 6 1 8 36- 32 19 közelről a kapuba vágta, 3-0. Papp János: - Gratulálok 11. Martfű 15 5­10 34- 46 15 A mérkőzés hajrájáig a ven­Jászapátinak. A csapatom be­12. Abony 15 4 1 10 33- 44 13 dégek három száz százalékos­csülettel helytállt. Ilyen gyenge 13. Cibakháza 14 4­10 23- 60 12 nak tűnő helyzetet is elpuskáz­játékvezetést régen láttam. 14. Homok 15 3 2 10 24- 58 11 tak. A hazaiak aztán a hajrában Ifi: Jászapáti - Homok 4-0 15.Jánoshida 15 3­12 18- 48 9 három nagyszerű góllal feled­Illés Péter 16. Alattyán 15­­15 4-119 0 Lépéselőnyben az ausztrálok Szombaton Teheránban ren­dezték az Irán - Ausztrália labdarúgó világbajnoki pótse­lejtező „első felvonását”. A párharc győztese vb-részvételt harcol ki, méghozzá az utolsó, még kiadó egyetlen helyét a 32-es mezőnynek. Az Azadi­stadionban rendezett találkozó 1-1-es döntetlennel ért véget, ami az ausztrálok végső sike­rét ígéri. A találkozót óriási érdeklődés előzte meg, több ezer rajongó már a mérkőzés előtti éjszakát is a stadion kör­nyékén töltötte. A visszavágót november 29-én Melbourne- ben rendezik, amelyen már egy gól nélküli döntetlen is elég az ausztráloknak. Irán - Ausztrália 1-1 (1-1) Teherán, 128 ezer néző. Gólszerzők: Azizi (39. perc), illetve Kewell (18.)