Új Néplap, 1997. november (8. évfolyam, 255-279. szám)

1997-11-10 / 262. szám

Férfi kosárlabda NB I., A-csoport, 9. forduló Kaposvár is behódolt Szolnoknak Klíma-Vili Kaposvári SE-Szolnoki Olaj KK 71-80 (38-45) Kaposvár, 1500 néző, vezette: Szabó IV. Gy., Parádi. Baloghék támadásban is túltettek ellenfelükön lipovics 10, SZLIVICSANIN 21. Csere: Ágfalvi 1, Vojvoda 2. Edző: Geller Sándor. Olaj KK: Takács 9/6, ALEXE 25, Mihálovics 3/3, Stan 8, IVKOVICS 27. Csere: MÉRESZ Cs. 3/3, Radonjics, BALOGH 5/3. Edző: Goran Miljkovics, Tóth Zoltán. Az eredmény alakulása: 6. p.: 11-12,12. p.: 26-28, 17. p.: 32-36,25. p.: 48-52, 32. p.: 61- 60,37. p.: 62-73. Kipontozódott: Filipovics a 30., Balogh a 32., Stan a 37. percben. Az elmúlt vasárnap a két vá­ros futballcsapata viaskodott egymással, szombaton a kosa­rasok is összemérték tudásukat. Az olajosok négy és fél éve nem nyertek Somogyország- ban: most megszakad a rossz sorozatunk - fogadkoztak a ta­lálka előtt. Nos, fogadkozásuk nem volt hiábavaló, a szenzáci­ósan játszó Ivkovics vezérleté­vel biztosnak mondható győ­zelmet arattak a kaposvári oroszlánbarlangban. Gellér Sándor: - Az akarati tényezők, no meg csapatom fe­gyelmezetlenségei döntöttek a Szolnok javára. Goran Miljkovics: - A fiúk azt játszották, amit megbeszél­tünk, ezért sikerült nyernünk. Labdarúgás, NB I/B, 15. forduló Kiütéses vereség a fővárosban III. Kerületi TVE-Szolnoki MÁV Neusiedler 8-1 (2-0) III. Kerületi TVE - Edző: Gergely Károly Tóth I. 0 Földvári 6 Varga L. 6 Korolovszky 7 Metzger 6 Szabó A. 6 Perger 7 Novák 7 Gyura 7 Lendvai 6 Wukovics 9 Fedor 4 Bontovics 4 Ludasi 4 Lilinger 5, Balogh 4 Horváth 5 Kohári 6 Szecsei 4 Draskóczi 4 Major L. 4 Géléi 5 Sz. MÁV Neusiedler - Edző: Szatmári János Budapest, Kalap u., 1500 n., vezette: Hanacsek (8) (Molnár L., Szökrény) Csere: Ludasi h. Dorcsák a 62., Novák h. Bencze a Metz­ger h. Tordai a 68., Gyura h. Pálfi a 74. percben Gólszerző: Novák az 1., Wukovics a 23., 48., 50., 65. percben (mesternégyes), Metz­ger a 69., Novák a 73., Horváth a 85., Lendvai a 89. percben Sárga lap: Gyura a 23., (labdaelrúgásért), Metzger a 32. (buktatásért), Szecsei a 37. percben (buktatásért). 1. perc: Bal oldali beadás után Major L. kifejelte a labdát, és az érkező Novák 14 méterről a lába között a jobb alsó sa­rokba lőtt, 1-0. 18. perc: Bontovics 20 méte­res szabadrúgását Tóth bravúr­ral szögletre ütötte. 23. perc: Szecsei ügyetlen­kedett el egy labdát, amit Wu­kovics Géléi mellett a hálóba továbbított, 2-0. 48. perc: Wukovics a bal ol­dalon kapott labdából nagy gólt lőtt a bal felső sarokba, 3-0. 50. perc: Jobbról belőtt lab­dára a védők közül Wukovics indult, és közelről a hálóba passzolt, 4-0. 65. perc: A vendég védők a saját 16-osukon belül passzol- gattak, Szabó elcsípte a labdát. majd Wukovicshoz továbbított, aki a hálóig gyalogolt, 5-0. 69. perc: A fejelni felugró Major L. kezére pattant a labda. A játékvezető 11-est ítélt, amit Metzger értékesített, 6-0. 73. perc: Novák lefordult Major L.-ről, és a jobb sarokba vágta a labdát, 7-0. 80. perc: Lilinger bal oldali beadását Bontovics kapásból a bal felső sarok mellé lőtte. 85. perc: Bontovics legurí­tott szabadrúgását Horváth 12 méterről a hálóba rúgta, 7-1. 89. perc: Lendvai lerázta magáról Szecseit, és bombagólt lőtt a jobb felső sarokba, 8-1. A gyorsan bekapott gól után még próbálkozott a Szolnok, de egy újabb nagy védelmi hiba végén növelte előnyét a Kerü­let. A második félidő is gyors góllal indult. Ezután teljesen szétesett a vendégcsapat. Vé­dekezésük csődöt mondott. Hanacsek játékvezetőnek nem volt nehéz dolga, a mérkő­zést jól vezette. Gergely Károly: - A szol­nokiak visszafogottan játszot­tak, mi pedig ráéreztünk arra, hogy ezen a délutánon esetleg gólkülönbséget is javíthatunk. Szatmári János: - Kellemes edzőpartnerek voltunk. Kovács így látták a polgármesterek Köztudomású, hogy Szita Károly, Kaposvár, illetve Várhegyi Attila, Szolnok polgármestere szereti a kosárlabdát, emellett még támogatják is a klubot. A két elöljárót egy kis tippe- lésre kértük fel a rangadó kapcsán. A mérkőzés előtt: Szita Károly: - Jól ismerem mindkét csapatot. A szolnokiak­nak nagyobb hagyományaik vannak, és a mienknél jobbak az eredményeik. Remélem, lelkes közönségünkkel együtt hazai sikernek örülhetünk a mérkőzés végén. Várhegyi Attila: - Természetesen nyerni fogunk. Mindezt arra alapozom, hogy az elmúlt öt forduló statisztikája szerint a mi centereink nyújtották a legjobb teljesítményt a honi me­zőnyben. Ráadásul most nagyon együtt van a társaság is. A szünetben: Sz. K.: - Ha a második félidőben is annyi labdát adunk el, mint azt az első húsz percben is megtettük, akkor komolyan számolnunk kell a vereséggel. V. A.: - Amennyiben a következő játékrészben jobb száza­lékkal dobunk kintről, akkor mi nyerjük meg a mérkőzést. Az összecsapás után: Sz. K.: - Ivkovics vezérletével remekül védekezett a Szolnok. A mieink sajnos nagyon pontatlanok voltak, sok labdát elszór­tak, így törvényszerű volt a vereségük. Ráadásul kiütközött a fiúkon a fáradtság a hétközi zalaegerszegi meccs után. Csak gratulálni tudok a Miljkovics-legénységnek és polgármester­kollégámnak a győzelemhez. V. A.: - Mint ahogy azt vártuk, nagy és sikeres csatát vívtunk Somogyország fővárosában. Azt hiszem, nem tévedtem a fel­dobás előtt, amikor azt mondtam, hogy már igazi csapatot alkot az Olaj KK. (vécsé) Férfi vízilabda OB I. a Dréher-kupáért, 5-6. forduló Bravúr Szentesen, malőr a Damiban Szolnoki MTE-Vasas Piákét 6-15 (1-4, 1-4, 3-6, 1-1) Szolnok, Damjanich uszoda, 200 n., v.: ifj. Juhász, Maijay. SZMTE: Török - Kör­mendi 1, Lukács 2, Varga Zs. 1, Krasznai, Fazekas, Mohi A. 1. Csere: Welthner (ka­pus), Ridzyk, Hajdú, Dankó, Balogh 1. Edző: Varga József. Vasas: Kökény - BEREZ- VAI6, TÓTH L. 3, Molnár 2, Tóth F. 1, VÁRI 2, Martino­vics. Csere: Bíró (kapus), Re­gős Ádám, ‘Felvégi I, Szabó G. Edző: Dr. Faragó Tamás. Gól - emberelőnyből: 4/3, ill. 8/3. A hét végén ismét visszatér­tek a bajnoksághoz pólócsapa­taink. Igaz, csak két forduló erejéig, hiszen az ősz további mérkőzéseit tavaszra halasz­totta el a szövetség, szem előtt tartva a válogatott világbajnoki felkészülését és a kupában ér­dekelt csapatok programját. Férfi röplabda NB I. Rémálom után könnyed ébredés Castellum SC-Szolnoki Titász RK 2:3 (6, —8, 0, -13, -13) Keszthely, 500 n., v.: Pelikán, Jäger Titász: Gulyás, Juhász, TÓTH, SZEGEDI, SURÁ- NYI SZ., Császi. Csere: Ag­god, Illés. Edző: Surányi Márton. Az első szettben alaposan rá­ijesztett az esélyesebb szolnoki csapatra a házigazda, szinte vé­gig vezetve szerezte meg a játszmagyőzelmet. A folytatás­ban nagyobb sebességre kap­csolt a Titász, jó védekezés mellett a kidolgozott támadá­sok ellen nem volt ellenszere a lelkesen küzdő keszthelyiek­nek. A harmadik menet maga volt a rémálom, hiszen a titá- szosok még pontot sem tudtak szerezni. Nem véletlen, hogy a szépszámú hazai szurkolótábor már-már győztesnek látta ked­venceit. A szolnokiak azonban másképp gondolták, két látvá­nyos, izgalmas szettben meg­fordították az állást, és ezzel a győzelmet is megszerezték. Pe­dig a döntő játszmában még a bírói nyomást, illetve Gulyás Az emtéisták szombaton este Szentesen csobbantak vízbe, ahol két látványos góllal meg­érdemelten szereztek vezetést. A második negyedben már ma­gasabb fokozatra kapcsoltak a hazaiak, de a Szolnok fiataljai jól tartották a lépést a rutinos Kurca-partiakkal, akik csak a harmadik negyedben tudták ki­í, '■ Lukácsék (fehérben) hamar megadták magukat egyenlíteni hátrányukat, innen­től egészen a dudaszóig egyik fél sem tudott elhúzni a másik­tól, így igazságos döntetlen szü­letett az alföldi rangadón. Tegnap délelőtt a kupagyőz­tes Vasassal szemben szerepelt a szolnoki legénység. A beteg­séggel küszködő Mohi Zoltán helyére öccse, Antal került a csapatba. A vendégek gyorsan a hazaiak tudtára adták, hogy ki a jobb, szinte tetszés szerint ér­ték el látványos találataikat. A piros-feketék végig álmosan és fáradtan szenvedtek a meden­cében, és csak ellenfelük köny- nyelműségeinek köszönhetik, hogy nem szenvedtek még en­nél is súlyosabb vereséget. Varga József: - Ez a nagy falat megakadt a torkunkon. Dr. Faragó Tamás: - Va­sárnap délelőtt. Templom he­lyett pólómeccs. (v. cs.) reklamálása miatt kapott bünte­tőpontot is el kellett viselniük. Zagorszki János: - Nyerő állásból vesztettünk. Surányi Márton: - Bravúr kellett a győzelemhez. Csak a második szettben volt hatékony a szolnoki sánc Férfi teke szuperliga Közúti gázolás Kaposvári Közút S.­Sz. MÁV Járműjavító 6:2 (5309-5023) Kaposvár: Horváth L. 957, Lukvár 901, Lapat 900, Ilyés 875, ifj. Horváth 871, Kiss N. (Tihanyi) 805. Szolnok: Mátyás 901, Tihanyi 876, Berta 832, Kántor 829, Rigó 805, Földi 780. Sajnos a múlt heti, hazai pályán nyújtott jó teljesít­ményt szombaton nem tud­ták megismételni a MÁV tekézői. Talán a hosszú uta­zás is lehetett az oka, hogy Kaposváron esélyük sem volt a győzelemre. A ven­déglátók közük hárman is 900 fa fölött gurítottak, ez a Tisza-partiaknál csupán Má­tyásnak sikerült. Rajta kívül egyedül Tihanyi játszott el­fogadhatóan, a többiek tu­dásuk alatt teljesítettek. Férfi kézilabda NB I/B-csoport Pontbetakarítás idegenből Kiskunmajsa-Alföldi Gabona TSE 25-34 (15-18) Kiskunhalas, 200 n., v.: Szend- rei, Szentesi. TSE: KÖTELES - Borda 3, Danyi 4, BUKTA 8, Gulyás 6, Baranyi 6, Patocskai 1. Cse­rék: Tóth (kapus), Sipos, Meggyesy 2, Takács 4, Zakar. Edző: Kovács Béla. Hétméteres: 9/5, ill. 9/7. Kiállítás: 14, ill. 20 perc. Különleges izgalmak előzték meg a mérkőzést, mivel a kez­dés előtt három órával született meg Köteles kapus leánya. így a remek portás csak az utolsó percekben érkezett mint boldog apa a mérkőzés színhelyére. A csapat ünnepelni akart, és ezért alaposan bekezdett. Gulyás nyi­totta meg a gólok sorát, majd Baranyi volt kétszer eredmé­nyes, 1-3. Tovább fokozta az iramot a TSE, s már 4-8-ra ve­zetett a félidő közepén. Külö­nösen szép gólokat láthatott a közönség Danyitól és Takács­tól. Ritkán volt teljes létszám­mal a pályán a TSE, de hősie­sen küzdött. A második félidő eleje még egy rövid ideig szo­rosra alakult, de miután az ifjú apa három hetest hárított, el­dőlni látszott a mérkőzés. A majsai gárda csak nem akart megtörni, de ekkor jött az addig is jól játszó Bukta, aki hatszor vette be a hazaiak hálóját. A Gabona fokozatosan felőrölte a majsai legénységet, s tovább növelte előnyét még olyankor is, amikor kettős emberhát­rányba került. Kovács Béla: - Ma bizonyí­totta a csapat, hogy van tartása, s minden körülmények között győzelemre játszik. Személy szerint abban bízok, hogy az idén már nem lesz több sérül­tünk. Tóth S Kaposvár: VARGA 15, Turcsán 16/6, Farkas 6/3, Fi-