Új Néplap, 1997. november (8. évfolyam, 255-279. szám)

1997-11-03 / 256. szám

1997. november 3., hétfő Sport Extra 9. oldal Labdarúgás, megyei I. osztály, 12. forduló Megrogyni látszik a Tószeg, feltámadt a TSE Törökszetmiklós - Tószeg 4-1 (3-0) Törökszentmiklós, 150 n., v.: Pál Törökszentmiklós: Bak - De'kány, Nagy, Győré, Csatári (Kelemen), Czakó, Görög (Szendrei), Kinyik, Beregszászi, Barabás, Bana (Kovács). Edző: Nagy Attila. Tószeg: Szikora - Tóth, Burján, Erkán, Raffael, Kiss, Horthy, Lődi, Kis, Vágó, Tubák. Edző: Géczi Lajos. Vegyiművek SK - Szajol 2-1 (2-0) Vegyiművek, 100 n., v.: Gyurkovics. Vegyiművek: Fási - Felföldi, Szabó M., Kiss S. (Csomós), Szabó Z, Rimóczi Z., Vadkerti (Nagy), Kun, Bulyáki, Rimóczi Cs., Szarnák. Edző: Hajdú Gábor. Szajol: Fényi - Golyha, Kiss J., Kiss Cs. (Orosz), Gergely, Dobos (Szőllősi), Kollár, Peszéki, Babella, Hegedűs, Sipos. Edző: Csontos Lajos. 16. perc: Bulyáki bal oldalon szép cselek után VAD- KERTI-t hozta helyzetbe, aki 16 méterről nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba, 1-0. 18. perc: Szarnák jobb ol­dali szabadrúgása Fényiről ki­pattant, BULYÁKI 3 m-ről biztosan fejelt a kapus fölött a hálóba, 2-0. 73. perc: Sipos jobb oldali szabadrúgását BABELLA 10 m-ről, kapásból vágta a há­lóba, 2-1. 88. perc: Rimóczi Cs. meccslabdáját Csomós 3 m- ről, senkitől sem zavartatva Fényi kezébe gurította. Két ellentétes félidő után, rendkívüli jó játékvezetés mel­lett, határtalan lelkesedésének és fegyelmezett, jó játékának köszönhetően megérdemelten nyerte a szomszéd várak ran­gadóját a Vegyi. Jók: Rimóczi Z., Rimóczi £?• ~Í * Cs., Bulyáki, Vadkerti, Fási, ill. nem akadt kiemelkedő tel­jesítmény. Hajdú Gábor: - Elvesztet­tük a „nagy mellényt”, viszont szereztünk három pontot. Csontos Lajos: - Az egy félidő előny túl soknak bizo­nyult. A lelkesebb csapat győ­zött. Ifi: Vegyiművek SK - Sza­jol 1-2 Hajdú----­A fehér mezes hazaiak lelkesedése három pontot ért Kunhegyes - Jászapáti 2-0 (0-0) Kunhegyes, 250 n., v.: Mihályi Kunhegyes: Láng-Kemecsi, Tóth G., Varga II., (Kovács Z.), Szabó L, Szőke, Varga /., Pócsi, Tóth J., Horváth, Bese. Edző: Varga László. Jászapáti: Horváth Z. -Horváth R., Molnár, Urbán, Bécsi, Oláh, László, Lencse (Kiss), Németh, Bobák, Bolyós. Edző: Karkttsz Pál. 9. perc: Csatári 8 m-es fejesét Szikora a léc alól, óriási bravúr­ral szögletre ütötte. 25. perc: BEREGSZÁSZI 22 m-ről kilőtte a jobb alsó sar­kot, 1-0. 27. perc: BARABÁS a bal oldalról, jobbal a hosszú sa­rokba ívelt, 2-0. 31. perc: Barabás beadását CSATÁRI 8 m-ről biztosan ér­tékesítette, 3-0. 72. perc: VÁGÓ kihasználta a miklósi védők hibáit, 3-1. 80. perc: Barabás lefutotta védőjét, élesen középre lőtt, és a jó ütemben érkező KOVÁCS 7. perc: Varga 20 m-es szabad­rúgása a kapufán csattant. 18. perc: Homola beadását Boros a felső lécre emelte. 56. perc: Varga 16 m-es sza­badrúgását Takács bravúrral védte. 75. perc: Az abonyi nyomás góllá érett, Andó beadását Ri­móczi vágta a hálóba, 1-0. 86. perc: Homola a mérkő­zés legnagyobb helyzetét hagyta ki. 90. perc: Sulyok a bal szélen mindenkit kicselezett, beadás­beállította a végeredményt, 4-1. Alacsony színvonalú, köze­pes iramú mérkőzésen ötven percnyi játék elég volt a mikló- siaknak a biztos győzelemhez, mely akár nagyobb arányú is lehetett volna. Jók: Beregszászi, Nagy, Csa­tári, Dékány, ill. nem akadt ki­emelkedő teljesítmény. Nagy Attila: - Kellett a siker ahhoz, hogy érzelmileg moti­válni tudjuk csapatunkat. Géczi Lajos: - Győzött a Törökszentmiklós. Ifi: Törökszentmiklós - Tó­szeg 3-1 Nagy Kálmán szerű lövését Takács bravúrral szögletre ütötte. Takács bravúros védései és az abonyi csatárok tehetetlensége miatt maradt el a gólszüret. Jók: Homola, Barna, Ri­móczi, ill. Süveges, Szilágyi, Takács (a mezőny legjobbja). Tóth György: - A kötelező győzelmek a legnehezebbek. Takács Attila: - Az egy gó­los mérkőzésen szerencsétlen találattal maradtunk alul. Ifi: Abony - Kenderes 1-2 Tarjányi Jánoshida - Mezőtúr O-l (O-O) Jánoshida, 150 n., v.: Török Jánoshida: Répási A. - Badari, Borics, Bagi, Eszes, Fodor, Ká- tai (Gazsi), Répási Z., Rangucz (Molnár), Tóth Cs., Sándor (Berkó). Edző: Eszes Béla. Mezőtúr: Darvasi - Liszkai, Szabó, Juhász, Erdősi, Muzsia, Tanács, Sőrés L., Panyik, Sőrés Zs. (Forgács), Békési, Ramos. Edző: Szabó István. 26. perc: Badari 30 m-es lövé­sét Darvasi csak üggyel-bajjal tudta hárítani. 63. perc: Kátai éles szögből leadott lövését a vendégkapus óriási bravúrral, visszavetődve tornászta szögletre. 69. perc: Sándor a félpályá­ról gyönyörű szólót mutatott be, a kaputól 15 m-re lerántot­ták, ám a játékvezető sípja néma maradt­83. perc: Forgács bal oldali átívelésére az elmélázó Borics és Répási között SŐRÉS ZS. berobbant és közelről a hálóba lőtt, 0-1. Mozgalmas, színvonalas mérkőzésen hiábavaló volt a hazai csapat egész mérkő­zésre szóló mezőnyfölénye, az utolsó pillanatokban a vendégeknek kedvezett a sze­rencse. Jók: Badari, Kátai, Bagi, ill. Darvasi (a mezőny legjobbja), Szabó, Sőrés Zs. Eszes Béla: - Mezőnyfölé­nyünk ellenére nem bírtunk a Fortuna által támogatott Mező­túrral. Szabó István: - A mai na­pon is csak a három pontnak tudok örülni, de annak nagyon. Ifi: Jánoshida - Mezőtúr 0-4 Szőlősi Mátyás Kispályás foci Az utolsó előtti fordulót bo­nyolították le a Szolnok vá­rosi bajnokság első osztá­lyában. Az ősz mérkőzésé­nek titulált két veretlen csa­pat, a Konstrukció és a Ne- fag csatájából a második fél­időben mutatott jobb telje­sítményének köszönhetően megérdemelten nyert a Konstrukció. Az őszi utolsó fordulót november 4-én kedden (15.45-kor) rendezik! Eredmények: Épvillszer - Castrum-Ex 5-3, Aréna - Stihl 3-8, Konstrukció - Ne- fag 6-2, Szökőkút - Kilián 2-1, Grafitéria - Trojka 0-0. Az élmezőny állása 1. Konst. 11 11 - -57-20 22 2. Nefag 12 10 1 1 31-12 21 3. Stihl 12 8 1 349-23 17 37. perc: Bese ajándéklabdát kapott a védőktől, de nem élt a nagy lehetőséggel, 5 méterről a kapusba bombázott. 47. perc: Horváth szögletét BESE egy védőt érintve fejelte a kapu bal felső sarkába, 1 -0. 62. perc: HORVÁTH bea­dása a bizonytalankodó kapus fölött a jobb felső sarokba hul­lott, 2-0. 72. perc: Besét a tizenhato­son belül fölvágták, a jogosnak tűnő büntető elmaradt. 85. perc: Bese tört be a 16- oson belülre, ahol akasztották, ám a tizenegyes ismét elmaradt. Jó iramú, közepes színvonalú 53. perc: A Faragóról kipattanó labdát JUHÁSZ félmagasan a hálóba lőtte, 0-1. 60. perc: BOHÁCS egy hosszú indítással meglépett és a kapu közepébe bombázott, 1-1. Jók: Náhóczki, Csortos, ill. Mihályi, Mosonyi Cs., Iványi. 30. perc: Szép homoki támadás végén TÓTH helyezett a ki­mozduló kapus mellett a há­lóba, 1-0. 51. perc: Birinyi beadását NÁSZ N. vágta a hálóba, 1-1. 67. perc: Tóth beadását FELDRICHÁN a felső sa­rokba fejelte, 2-1. A jobb képességű vendége­ket taktikus játékkal, megérde­melten verte meg a tartalékos, de nagyon lelkes Homok. mérkőzésen a hazaiak kapujuk­hoz szögezték ellenfelüket, és megérdemelten tartották otthon a három bajnoki pontot. A lis­tavezető enerváltan és gólve­szély nélkül játszott. Jók: Kemecsi, Varga Zs. I., ill. nem akadt kiemelkedő telje­sítmény. Varga László: - A sok bal­szerencse és sérülések ellenére erősen tartalékos csapatom biz­tosan verte a listavezető Jász­apátit. Karkusz Pál: - Két gólt összehoztunk a Kunhegyesnek. Ifi: Kunhegyes-Jászapáti 0-0 Varga Öllé János: - Az első fél­időben mi, a másodikban Alaty- tyán játszott jobban. Ladányi István: - A máso­dik félidő alapján benne volt já­tékunkban a győzelem. Ifi: Fegyvernek - Alattyán 11-0 Csőke Jók: Feldrichánnal az élen az egész csapat, ill. Pintó. Papp János: - Köszönöm a fiúk maximális helytállását. Akár több góllal is nyerhettünk volna. \ Rózsavölgyi László: - Az eredmények ismeretében so­kadszor nem tudtunk élni a fel­zárkózás lehetőségével. Gratu­lálok a Homoknak. Ifi: Homok-SZVSI CÉ7 Makó Kézilabda Eb-selejtező Döntőben vagyunk Férfi kézilabda Európa-bajnoki selejtezőn, az 5. csoportban Magyarország válogatottja öt góllal legyőzte Dániát. Ezzel biztosította helyét a jövő évi EB mezőnyében. Magyarország - Dánia 22-17 (12-10) Cegléd, 1500 néző, Vezette: Kalin, Koricz (szlovén). Magyarország: Szathmári- Kertész 2, Csoknyai, Rosta, Éles 9/2, Kiss 1, Pásztor 4, cserék: Sótonyi 4, Gulyás, Kotormán 1, Zsigmond 1. Hétméteresek: 5/2 ill. 1/1 Kiállítások: 6 ill. 10 perc. Jók: Szathmári, Éles, Pász­tor, Kertész, illetve Jacobsen és Jörgensen. NB I/B, férfiak Alföldi Gabona TSE - Békés 29-19 (13-8) Szolnok, 500 néző, vezette: Keszi, Lövész. Törökszentmiklósi SE: Kö­teles-Borda 4, Danyi 4, Bukta 7, Patocskai 1, Gulyás 6, Bá­rány i 5. Csere: Polgár, Tóth (kapusok), Sipos, Takács 2, Medgyes, Kerekes. Edző: Kovács Béla. Hétméteresek: 2/2 ill. 3/2. Kiállítások: 10 ill. 10 perc. Kovács edző végre azt a csa­patát küldhette pályára, amelyet még augusztusban megálmo­dott és amely Danyi lövésével rögtön megszerezte a vezetést. A második helyen tanyázó bé­késiek nem akartak beletörődni abba, hogy „megszökjön” a miklósi csapat. A félidő végére elért előny megnyugtatónak látszott a jól védekező és ered­ményesen támadó gabonás fiúk számára. Szünet után is jól szó­rakozott a miklósi közönség, mivel kedvenceik egyre inkább elhúztak. 34. perc: 17-10, 45. perc: 22-11, 50. perc: 26-14. A mérkőzés befejező perceiben már „trükközött” a TSE, ez azonban nem mindig járt siker­rel. A tízgólos győzelem nagy különbséget mutat, de a pályán mindvégig élvezetes, izgalmas küzdelem folyt. Kovács Béla: - Ezt a telje­sítményt várom el a fiúktól, an­nak ellenére, hogy apróbb hi­bák még bőven vannak. Nők TFSE - JTKF DSE 28-23 (15-11) Budapest, 100 néző, vezette: Gáspár, Pordán JTKF DSE: Zsibók­SZŰCS 2, FARKAS 7, Fekete K. 3, Fekete E. 3, Pesti 2/1, Pénzes 5/2. Csere: Gyarmati, Csönge (kapusok), Szenczy 1, Gergi. Hétméteres: 7/7 ill. 4/3. Kiállítás: 6 ill. 6 perc. A hetedik percben még 4-2- / re vezetett a JTKF DSE, de az4 tán egyre inkább lábra kaptak a házigazdák, és előbb egyenlítet­tek, majd elhúztak 10-7-re. a félidő hajrájában már öt góllal is vezettek. A második játék­részt is Ugrin György tanítvá­nyai kezdték jobban. Farkas vezérletével tíz perc alatt egy gólra csökkentették hátrányu­kat, sőt a vezetést is átvehették volna, ám két szabályosnak tűnő góljukba is „belefújtak” a játékvezetők. Ez zavart okozott a jászberényi sorokban, s a há­zigazdák három gyors találattal eldöntötték a két bajnoki pont sorsát. Férfi teke Szuperliga Sz. MÁV Járműjavító SE - Pápai Elmax Vasas 7:1 (5159-4987) Szolnoki MÁV SE: Rigó 883, Berta 874, Tihanyi 872, Mátyás 862, Kántor 857, Mészáros (Földi) 811. Pápai Elmax-Vasas: Nagy 864, Horváth 845, Makkai 833, Váradi 826, Kalmár 814, Szabó 805. A Szuperliga nyolcadik for­dulójában végre megszületett az első szolnoki győzelem. A Pápa ellen, hazai pályán maga­biztos, kiegyensúlyozott játék­kal, fölényesen nyert a jármű­javító csapata, még úgy is, hogy Mészárost kényszerűség­ből Földi váltotta fel. Talán ez­zel a diadallal végre sikerül el­mozdulniuk a holtpontról Má- tyáséknak. Felnőttek 1. Jászapáti 12 8 1 3 19-11 25 2. Mezőtúr 12 7 3 2 16- 6 24 3. Szajol 12 7 2 3 29- 9 23 4. Abony 12 6 4 2 13-12 22 5. Kunhegyes 12 6 3 3 28-15 21 6. SZVSI 12 6 3 3 27-14 21 7. Vegyi 12 6 2 4 26-21 20 8. Fegyver. 12 5 3 4 17-12 18 9. Martfű 12 4 4 4 21-19 16 10. Tószeg 12 4 4 4 22-25 16 11. Alattyán 12 4 3 5 22-24 15 12. Jánoshida 12 3 4 5 17-25 13 13. Homok 12 3 1 8 20-36 10 14. Cibakháza 12 1 5 6 7-17 8 15. Törökszt. 12 2 1 9 11-25 7 16. Kenderes 12 1 3 8 12-36 6 / Ifjúságiak 1. Vegyi 12 10­2 52-10 30 2. SZVSI 12 8 3 1 37-16 27 3. Mezőtúr 12 8 2 2 44-15 26 4. Törökszt. 12 8 1 3 34-14 25 5. Fegyver. 12 7 3 2 51-20 24 6. Szajol 12 7 2 3 39-17 23 7. Jászapáti 12 7 1 4 28-18 22 8. Kunhegyes 12 6 3 3 37-18 21 9. Kenderes 12 6­6 29-24 18 10. Tószeg 12 4 1 7 30-28 13 11. Abony 12 4 1 7 30-34 13 12. Cibakháza 12 4­8 22-52 12 13. Martfű 12 3­9 26-41 9 14.Jánoshida 12 3­9 16-37 9 15. Homok 12 2 1 9 14-50 7 16. Alattyán 12­­12 2-97 0 A megyei I. osztályú játékvezetők támogatója a Ford Nesztor Kft. ________________Cibakháza - Martfű 0-0 Cibakháza, 300 n., v.: Ráczk Cibakháza: Németh - Faragó, Molnár L, Barta, Katona, Burka, Rigó, Magyar, Szikora, Lóié, Nagy A. Edző: Fazekas András. Martfű: Berta - Kollár, Blaskó, Hanga, Bartus, Méri, Enyedi (Kiss A.), Kés jár, Lengyel, Nagy J. (Horváth), Hábensusz (Nagy L.). Edző: Kardos Mihály. 7. perc: Lólé-Szikora kombi­náció után utóbbi 10 m-es lö­vését Berta elvetődve védte. 10. perc: Egy előrevágott labdával Méri kiugrott, már csak a kapussal állt szemben, de Németh bravúrral hárított. 13. perc: Újabb Szikora- Lólé akció végén, most Lóié került nagy helyzetbe, de 8 ni­es lövését Berta lábbal men­tette. 50. perc: Fergeteges jobb oldali hazai támadás végén Burka középre lőtt labdáját Magyar a kapufára fejelte, a kipattanót Lóié nem jól talált el, így Berta a gólvonalon el­csípte a játékszert. 71. perc: Szikora cselezte ki az egész védelmet, egyedül húzott kapura, de a kifutó Berta mellett elgurított lab­dája a jobb kapufa tövénél hagyta el a játékteret. Óriási helyzet volt. A vártnál kisebb érdeklő­dés mellett sem az iram, sem a színvonal nem emelkedett az átlag fölé. A jó csapatmunkával, mindkét együttes adós ma­radt, csak egy-egy egyéni megoldás keltett izgalmakat a kapuk előtt, de a kapusok mindkét oldalon remekeltek. Jók: Németh, Lóié, Fa­ragó, Szikora, ill. Berta, Kiss A., Hábensusz, Lengyel. Fazekas András: - Kitűnő játékvezetés mellett, a körül­ményekhez képest elfogad­ható eredményt értünk el. Kardos Mihály: - Változa­tos mérkőzésen reális ered­mény született. Ifi: Cibakháza - Martfű 4-2 Bíró Abony - Kenderes 1-0 (0-0) Abony, 400 n., v.: Csányi Abony: Kiss - Térjék, Varga, Csizmadia, Barna, Sulyok, Boros (Földi), Gulyás (Bálint), Makai (Andó), Homola, Rimóczi. Edző: Tóth György. Kenderes: Takács - Agócs, Lajtos, Süveges, Fábián, Baktai S. (Andrási), Ficzere, Szilágyi, Baktai, Simon, Kovács. Mb. edző: Takács Attila. Fegyvernek - Alattyán 1-1 (0-0) Fegyvernek, 200 n., v.: Váraljai Fegyvernek: Faragó A. -Fridrik, Bata, Csortos (Göblyös), Zsemberi, Szász, Balogh G., Meggyes, Náhóczki, Faragó Zs., Bohács. Edző: Öllé János. Alattyán: Kupeczki-Nagy, Ladányi, Iványi, Juhász, Mihályi, Szabó, Mosonyi L., (Puzsomai), Vadicska, Csikós, (Mosonyi Zs.), Mosonyi Cs. Edző: Ladányi István. Homok - Szolnoki VSI2-1 (1-0) Homok, 200 n., v.: Gyekiczki Homok: Gácsi-Hürkecz, Makó, Nicula, Szőke, Jakab, Herkó, Fenyves, Feldrichán, Tóth, Papp (Lőrinczi). Edző: Papp János SZVSI: Smidéleusz-Papp (Nász N.), Herczeg (Szigetvári), Molnár, Csillag, Nász R-, Pintó, Antal, Birinyi, Sós, Tóth Cs. (Bárány). Edző: Rózsavölgyi László.