Új Néplap, 1997. október (8. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-20 / 245. szám

1997. október 20., hétfő Sport Extra 9. oldal Labdarúgás, megyei I. osztály, 10. forduló Hét csapat maradt nulltalálatos a hét végén Cibakháza - Kenderes 0-0 Cibakháza, 200 n., v.: Vígh Cibakháza: Németh - Faragó, Molnár L, Bartha, Burka, Nagy A., Magyar, Lénárt (Baricza), Szikora, Lóié, Rigó. Edzó': Fazekas András. Kenderes: Takács - Agócs, Lajtos, Süveges, Simon (Fábián), Baktai S. (Kovács), Ficzere, Túri, Baktai B. (Lódi), Kugler, Szilágyi. Edző: Magyar József. 35. perc: Szikora nagy szó­lója után elgurította a labdát Takács mellett, de Agócs a gól­vonalról menteni tudott. 62. perc: Baktai B. lépett ki a hazai védők közül, 10 m-es lö­vése a jobb kapufán csattan. Jók: Burka, ill. Süveges, Ta­kács, Agócs, Kugler Az akarásra és a küzdelemre nem lehet panasz, de a színvo­nal elmaradt a várakozástól. A játék képe, illetve a helyzetek alapján Cibakháza valamivel közelebb állt a győzelemhez az alsóházi rangadón. Fazekas András: - Vere­séggel felérő döntetlen. Magyar József: - A helyze­tek alapján jogos az iksz. Ifi: Cibakháza-Kenderes 2-3 Bíró Kunhegyes - Alattyán 1-1 (1-1) Kunhegyes, 100 n., v.: Szabari Kunhegyes: Láng - Kemecsi, Varga Gy., Varga II. (Tóth G.), Szabó L, Szőke, Varga Zs. /., Pécsi (Tóth J.), Novák, Horváth, Bese. Edző: Varga László. Alattyán: Kupeczki - Mosonyi L, Iványi, Ladányi, Mihályi, Szabó S., Vadicska, Mosonyi Zs., Csikós, Mosonyi Cs., Nagy. Edző: Ladányi István. 23. perc: Kupeczki kapus a büntetőterületen kívülről, kézből végezte el a kirúgást, a megítélt közvetett szabadrú­gást Horváth BESE elé gurí­totta, aki 17 m-ről megsze­rezte a vezetést csapata szá­mára, 1-0. 44. perc: Csikós szögleté­ből MOSONYI CS. csukafe­jessel egyenlített, 1-1. 45. perc: Pécsi szögletét Szőke óriási erővel a felső kapufára fejelte. 57. perc: Horváth beadását Novák a kapufára vágta. 80. perc: Horváth alapvo­nalról visszagurított labdáját Tóth G. 4 m-ről a lécre bom­bázta. Ez volt a hazai csapat ötödik kapufája. Jók: Láng, Kemecsi, ill. Ladányi, Mihályi Elképzelés és lelkesedés nélkül játszó hazai csapat nagy csalódást okozott játé­kával közönségének. A ven­dégek taktikusan futballoztak és megérdemelten szerezték meg az egy pontot. Varga László: - A kapufák mérkőzése volt, ennek elle­nére győzelmet vártam a csa­pattól. Ladányi István: - Kimon­dottan jó csapattól értékes egy ponttal térünk haza. A továb­biakban sok sikert kívánok a kunhegyesi csapatnak. Ifi: a vendégcsapat távol- maradása miatt elmaradt. Varga Gy. Jánoshida - Jászapáti 0-2 (0-2) Jánoshida, 250 n., v.: Munkácsi Jánoshida: Répási A. - Badari, Borics, Tóth Z., Eszes, Fodor, Kátai, Répási Z., Bagi, Tóth Cs. (Molnár), Sándor (Trangucz)■ Edző: Eszes Béla. Jászapáti: Horváth Z. - Horváth R., Molnár, Urbán, Bécsi, Oláh, László, Lencse Zs., Németh, Bobák, Bolyós (Csomós). Edző: Karkusz Pál. 11. perc: László a bal olda­lon ellökte Boricsot, lapos be­adását a védők és a kapus is el­vétette, LENCSE ZS. ott ter­mett, és 4 m-ről a kapu köze­pébe belsőzött, 0-1. 16. perc: Tóth Cs. jobb ol­dali éles lövése centiméterekkel kerülte el a bal alsó sarkot. 44. perc: A hazai védők rö­viden szabadítottak fel, LEN­CSE ZS. 10 m-ről villámgyor­san a jobb sarokba spiccelt, 0-2. 74. perc: Kátait húzták-von- ták a kaputól 18 m-re, így erőt­len lövése elkerülte a bal alsó sarkot. Homok - Tószeg 3-3 (1-0) Homok, 200 n., v.: Tűhegyi Homok: Gácsi - Nikula, Makó, Herkó, Papp, Feldrichán, Szőke, Jakab, Fenyves, Tibrik, Tóth. Edző: Papp János. Tószeg: Szikora - Tóth, Erkán, Horti, Tubák, Raffael, Kiss, Falusi (Ozsvát), Lőri, Kiss A., Vágó. Edző: Géczi Lajos. 43. perc: FENYVES 25 méterről egy csel után bom­bázott a felső sarokba, 1-0. 54. perc: Bal oldali beadást Tubák fejelt a hosszúba, 1-1. 60. perc: Feldrihán remek indítását TÓTH a kapus felett emelte a hálóba, 2-1. 75. perc: FELDRICHÁN büntetőből növelte az előnyt 3-1. 76. perc: KISS erőtlen lö­vése megpattant Gácsi előtt, s ez becsapta a kapust, 3-2. 89. perc: TUBÁK kapu előtti kavarodásból egyenlí­tett, 3-3. Jók: Szőke, Feldrihán, Ja­kab, Papp, Fenyves, ill. Tu­bák, Kiss A., Lődi Az újonc Homok balsze­rencsés körülmények között vesztett pontot a lelkes Tó­szeg ellen. Papp János: - Nyert meccsen vesztettünk pontot, ilyen gólokat az utcabajnok­ságban sem lehet kapni. Géczi Lajos: - 1-3 után talpra álltunk. A csapat egy­ségét dicséri, hogy egyenlí­teni tudtunk. Ifi: Homok - Tószeg 0-3 Makó Fegyvernek - Törökszentmiklós 3-0 (l-O) Fegyvernek, 200 n., v.: Gombos Fegyvernek: Faragó A. - Fridrik, Bata, Csortos, Balogh S. (Göblyös), Balogh G„ Kapás (Vágán), Medgy es, Náhóczki, Faragó Zs., Bohács (Pápai). Edző: Öllé János. Törökszentmiklós: Bak - Czakó, Nagy, Dékány, Bán (Papp), Görög, Győré (Bárdos), Szendrei (Lengyel), Beregszászi, Barabás, Bana. Edző: Nagy Attila. • 20. perc: Kapu előtti kava­rodás végén a kipattanó labdát BOHÁCS 11 m-ről, okosan lőtte a jobb alsó sarokba, 1-0. 32. perc: Bohács már a ka­pust is kicselezte, de az érkező Dékány az utolsó pillanatban menteni tudott. 69. perc: Hosszú indítással FARAGÓ ZS. meglépett, és a hátráló védők mellett hatalmas gólt lőtt, 2-0. 75. perc: A menteni akaró védőkről a labda lepattant, a szemfüles FARAGÓ ZS. azonnal értékesítette a helyze­tet, 3-0. Jók: Fridrik, Faragó Zs., Balogh G., Bohács, Náhóczki, 01. Dékány, Bana, Győré Kitűnő játékvezetés mellett, a rutinosabb hazai csapat akár nagyobb arányban is győzhe­tett volna. Öllé János: - Hasznos, fe­gyelmezettjátékkal nagyon ér­tékes három pontot szerez­tünk. Nagy Attila: - Kor- és erő­hátrányunkat csak több moz­gással és fegyelmezettebb csapatjátékkal lehetne kie­gyenlíteni, de ennek sajnos gá­tat szab a félelem. Ifi: Fegyvernek - Török­szentmiklós 1-4 Csőke Vegyiművek SK - Martfű 1-1 (O-l) Vegyiművek pálya, 200 n., v.: Gern Vegyiművek: Fási (Szabó S.) - Felföldi, Bontovics, Kun, Szabó M. (Csomós), Bujáki (Kiss), Rimóczi Z., Varga (Nagy), Zsidei, Rimóczi Cs., Szarnák. Edző: Hajdú Gábor. Martfű: Berta - Kesjár, Kontos, Blaskó, Lengyel, Hanga (Nagy), Hábensusz (Bartus), Nagy J„ Enyedi, Méri, Kollár. Edző: Kardos Mihály. 79. perc: Boricsot második sárga lapját követően a játékve­zető kiállította. Jók: Tóth Cs., ill. Molnár, László, Németh, Lencse Zs. Egyenlő erők küzdelméből kapu előtti határozottságával a vendégcsapat rászolgált a győ­zelemre. Eszes Béla: - Súlyos vé­delmi hibánkért három pontot ajándékoztunk Apátinak. Karkusz Pál: - Szimpatikus csapatot sikerült otthonában le­győznünk. Ifi: Jánoshida - Jászapáti 2-1 Szőlősi Mátyás 2. perc: Szarnák 18 méteres szabadrúgása a felső lécen csat­tant. 10. perc: Méri jobb oldali beadását KOLLÁR pofozta há­rom méterről a hálóba, 0-1. ' 60. perc: Szarnák tízméteres lövését bravúrral védte Berta, ám a kipattanó labdát RI­MÓCZI CS. közelről a hálóba vágta, 1-1. 70. perc: Remek jobb oldali beadása után Csomós a lécre fe­jelte a labdát. Változatos, eseményekben gazdag mérkőzésen a több százszázalékos helyzetet kidol­gozó és elpuskázó hazaiaknak méltó ellenfelei voltak a harco­san és szervezetten játszó ven­dégek. Jók: Zsidei, Rimóczi Cs., Nagy, ill. Berta, Bartus, Blaskó Hajdú Gábor: - Ha ilyen helyzeteket nem értékesítünk, nem is érdemelünk győzelmet. Kardos Mihály: - Nagyon meg kellett dolgozni az egy pontért. Ifi: Vegyiművek SK - Martfű 7-0 Hajdú Szajol - Mezőtúr _ l<)(lfO)_ Szajol, 400 n., v.: Scsitovics Szajol: Fényi - Kiss J., Tákos, Dobos (Kiss Cs.), Kollár, Orbán, Hegedűs (Orosz), Gergely, Babella, Peszeki, Sipos. Edző: Csontos Lajos. Mezőtúr: Darvasi - Liszkai, Abony - SZVSI 0-0 Abony, 300 n., v.: Mihályi Abony: Kiss - Térjék, Kozma, Csizmadia, Barna, Sulyok, Bálint (Boros), Gulyás (Varga), Makai, Homola (Földi), Andó (Rimóczi). Edző: Tóth György. Szolnok: Smidéliusz - Papp, Birinyi, Molnár, Csillag (Nász R ), Serucza, Herczeg, Szalai, Bárány, Sós, Vona. Edző: Rózsavölgyi László. 7. perc: Andó lövése alig kerülte el a kaput. 18. perc: Gulyás szép egyéni akció végén a kapus kezébe emelt. 26. perc: Papp elhúzott a jobb oldalon, lövését Kiss bravúrral védte. 42. perc: Bárány szabadrú­gása után Sós a kapu mellé fe­jelt. 55. perc: Andó labdájával Makai kilépett a védők közül, de a kivetődő kapusba lőtt. 61. perc: Papp kecsegtető helyzetben mellé bombázott. 69. perc: Csizmadia óriási ziccert hibázott. 70. perc: Gulyás 17 méter­ről az üres kaput sem találta el. 74. perc: Bárány egyedül tört kapura, ám Kiss parádés vetődéssel levette a lábáról a labdát. 85. perc: Sulyok szabadrú­gását Rimóczi 5 m-ről az üres kapu fölé vágta. Óriási gól­szerzési lehetőség volt. Kiállítva: Csizmadia, ill. Vona Jók: Térjék vezérletével az egész csapat, ill. Herczeg, Papp. Változatos, jó iramú mér­kőzésen, helyzetei alapján nyerhetett volna az újonc abonyi csapat. Tóth György: - Nyerési esélyt szalasztottunk el, saj­nos Fortuna ezúttal elpártolt tőlünk. Rózsavölgyi László: ­Igazságos eredmény született. Ifi: Abony - SZVSI 0-3 Tarjányi Az SZMTE-vel „gazdagodott” abonyiak (csíkosban) fel­adták a leckét a sportiskolásoknak Felnőttek Ifjúságiak Szabó, Juhász, Erdősi, Múzsái, 1. Jászapáti 10 7 1 2 18- 9 22 1. Vegyi 10 9­i 47- 6 27 ideig nem tudott verse­Sőrés L, Panyik (Forgács), ' 2. SZVSI 10 6 3 1 26-11 21 2. Mezőtúr 10 7 2 1 38-11 23 nyezni, majd a sérülést kö­Békési, Sőrés Zs. (Tanács), 3. Szajol 10 6 2 2 21- 6 20 3. SZVSI 10 7 2 i 29-15 23 vetően csak a 25. helyen Ramos. Edző: Szabó István. 4. Abony 10 5 4 1 11-10 19 4. Fegyver. 10 6 2 2 39-19 20 végzett a zürichi világbaj­5. Mezőtúr 10 5 3 2 12- 6 18 5. Törökszt. 10 6 1 3 26-13 19 nokságon. Póth Diana a 10. 6. Vegyi 10 5 2 3 24-17 17 6. Jászapáti 10 6 ..­4 21-18 18 helyen végzett. Végered­33. perc: Hegedűs bal oldali 7. Tószeg 10 4 4 2 20-14 16 7. Szajol 10 5 2 3 34-16 17 mény: 1. Lu Chen (kínai) beadása egy ütközés után 8. Kunhegyes 10 4 3 3 23-15 15 8. Kenderes 10 5­5 27-22 15 2.5 helyezési szám, 2. Tonia KOLLÁR-nál maradt, aki az 9. Fegyver. 10 4 2 4 15-11 14 9. Kunhegyes 9 4 2 3 33-18 14 Kwiatkowski (amerikai) ötösről a tehetetlen Darvasi 10.Jánoshida 10 3 4 3 16-17 13 10. Tószeg 10 4 i 5 29-22 13 2.5, 3. Julija Vorobjeva mellett a hálóba lőtt, 1 -0. 11. Martfű 10 3 3 4 14-18 12 11. Abony 10 3 i 6 22-32 10 (azeri) 6.0, 4. Miriam Man­59. perc: Remek hazai tárna­12. Alattyán 10 3 2 5 19-22 11 12. Jánoshida 10 3­7 15-30 9 zaro (ausztrál) 7.5, 5. Tat­dás végén Hegedűs beadását 13. Cibakháza 10 1 4 5 7-16 7 13. Cibakháza 10 3­7 18^13 9 jana Pljucseva (orosz) 8.0, Sipos ajtó-ablak helyzetben 14. Homok 10 2 1 7 18-31 7 14. Homok 10 2 1 7 14-38 7 6. Zoe Jones (brit) 8.0, ...10. kapu mellé gurította. 15. Kenderes 10 1 3 6 12-32 6 15. Martfű 10 2­8 21-36 6 Póth Diana 15.5. 63. perc: Sipos 16 méteres 16. Törökszt. 10­1 9 3-24 1 16. Alattyán 9­­9 2-76 0 bombája a jobb kapufát találta telibe. A két csapat szempontjából egyaránt fontos mérkőzésen nyert a hazai csapat a mezőny­ben jól játszó Mezőtúr ellen. Jók: Hegedűs, Sipos, ill. Szabó, Erdősi Csontos Lajos: - Az akarat­tal elégedett vagyok, a helyze­teket viszont be kellene rúgni. Szabó István: - A jó képes­ségű Szajolnak nincs szüksége bírói segítségre. Ifi: Szajol - Mezőtúr 3-4 Török Szolnok városi kispályás bajnokság Nem hivatkozhatnak ese- ménytelenségre a kispályás foci szerelmesei Szolnokon. A tizedik forduló rangadóján pontot vesztett az idáig hibát­lanul menetelő Nefag, és ala­posan megizzadt a győzele­mért a Konstrukció. Játékve­zetői bojkott miatt elmaradt a Kilián-Áréna találkozó. A következő kört az ünnepek miatt október 21-én (kedden), 16 órakor rendezik a Tiszali- getben. Eredmények: Epvillszer- Stilh 3-6, Nefag-Kórház III. 2-2, Trojka-Konstrukció 4-5, Castrum-ex-Grafitéria 5-1, MÁV-Szökőkút 2-4, Kórház I.-Pannon Petrol 2-2. Az élmezőny állása 1. Nefag 109 1-28- 6 19 2. Konstruk.10 9 — 47-17 18 3. Stihl 107 1241-19 15 Viseu Vereséget szenvedett Portu­gáliától Európa-bajnoki se­lejtezőn a magyar 18 éven aluli labdarúgó-válogatott. Piski Elemér csapata a 7. percben Balaskó révén szer­zett vezetést, és ezzel az előnnyel térhetett pihenőre, miután Takács egy 11-est is hárított. A végig zuhogó esőben a portugálok a 70. percben egy kapu előtti ka­varodás után egyenlítettek Almeida révén, majd a 85. percben a középpályás a győztes gólt is megszerezte. A magyarok utolsó ellenfele Szlovénia lesz. Belgrád A jugoszláv labdarúgó-baj­nokság 9. fordulójában: Ze- leznik Beograd - Buducnost Podgorica 2-0, Zemun Be­ograd - Proleter Zrenjanin 2-1, Rad Beograd - Partizán Beograd 1-1, Mladost Lu- cani - Cukaricki Beograd 0- 0, Hajdúk Kula - Obilic Be­ograd 0-4, Crvena Zvezda - Vojvodina 5-0. Az élcso­port: 1. Obilic 25 pont, 2. Crvena Zvezda 22, 3. Parti­zán 20 ponttal. Pozsony A szlovák labdarúgó-baj­nokság 10. fordulójában: Chemlon Humenne - SKP Zilina 0-0, Slovan Bratis­lava - Dukla Banska Bystrica 1-3, FC Kosice - JÁS Bardejov 2-0, Tauris Rimavska Sobota - Loko- motiva Kosice 3-0, OD Trencin - DAC Dunajska Streda 1-0, Petrimex Prievi- dza - Artmedia Petrzalka 1- 0, Spartak Tmava - Inter Bratislava 2-0, Tátrán Pre- sov - SCP Ruzomberok 0-0. Budapest A Pest megyei Páty határá­ban rendezték meg az egye­temisták és főiskolások he­gyikerékpáros bajnokságát. Eredmények: férfiak: 1. Ha- senfratz Péter (Könnyűipari Műszaki Főiskola), 2. Or­bán Edgár (Soproni Egye­tem), 3. Krámli Norbert (Soproni Egyetem), nők: 1. Papp Katalin (Testnevelési Egyetem), 2. Pálos Zsófia (Szegedi József Attila Tu­dományegyetem), 3. Gyön­gyösi Adrienn (Állatorvosi Egyetem). Csapatban a fér­fiaknál a szombathelyi ta­nárképzősök, a nőknél a veszprémi egyetemisták voltak a legjobbak. Bécs A nőknél is hirdettek vég­eredményt a Karl Schäfer műkorcsolya-emlékverse­nyen, amely egyben kvalifi­káló viadal is a naganói téli olimpiára. A győzelmet az 1995-ös világbajnok kínai Lu Chen szerezte meg, aki Bergamo A profi kerékpáros Világ­kupa zárófutamán: Lombard körverseny, 250 km: 1. Lau­rent Jalabert (francia) 5:48:44 óra, 2. Paolo Lanf- ranchi (olasz) azonos idő­vel, 3. Francesco Casag- rande (olasz) azonos idővel. A VK dobogósai: 1. Mi­chele Bartoli (olasz) 280 pont, 2. Rolf Sörensen (dán) 275, 3. Andrea Tafi (olasz) 240 ponttal.