Új Néplap, 1997. szeptember (8. évfolyam, 203-228. szám)

1997-09-01 / 203. szám

1997. szeptember 1., hétfő Sport Extra 7. oldal Labdarúgás: megyei I. osztály, 3. forduló A tavaly még bajnokesélyes TSE idén pont nélkül zárja a táblázatot Tószeg - Kenderes 2-2 (2-1) Tószeg, 150 n., v.: Knerczer Tószeg: Szikora - Tóth, Burján, Erkán, Pető', Herédi (Horthy), Kiss, Falusi, Ló'di, Raffael, Vágó. Edző: Géczi Lajos Kenderes: Takács - Agócs, Andrási, Lajtos, Monoki (Fábián), Baktai S., Ficzere, Szilágyi (Simon), Magyar, Kugler, Baktai B. (Kovács). Edző: Magyar József. 40. perc: RAFFAEL távoli lö­vése meglepte Takácsot, csak belenyúlni tudott, kezéről a labda a hálóban kötött ki, 1-0. 42. perc: LŐDI szép labdát kapott Falusitól, melyet aztán biztosan értékesített, 2-0. 44. perc: BAKTAI B. 11 méterről fejelt a hálóba, 2-1. 70. perc: BAKTAI B. meg­ismételte előző alakítását, ezút­tal Kugler beadását bólintotta a léc alá, 2-2. 80. perc: Tizenegyeshez ju­tott a hazai csapat, Pető lövését Takács bravúrral hárította. Jók: Kiss, ill. Baktai B., Fic­zere, Lajtos, Baktai S. Viharos erejű szélben nem alakult ki folyamatos játék. A hazai csapattól ezen a hét végén még Fortuna is elpártolt, biz­tosnak látszó helyzeteket ha­gyott ki, így meg kellett elége­dni az igazságos döntetlennel. Géczi Lajos: - Bár az orkán erejű szél volt a legnagyobb el­lenfelünk, a csapat is gyengén teljesített. Magyar József: - A mai na­pon küzdeni tudásból jelesre vizsgázott csapatom, megér­demelten szereztünk pontot Tó­szegen. Ifi: Tószeg - Kenderes 1-3 Kormos Alattiján - Jászapáti 1-2 (1-2) Alattyán, 200 n., v.: Solymosi Alattyán: Kupeczki - Szebenyi, Iványi, Juhász, Mihályi (Csiklya, Mosonyi L.), Szabó, Vadicska, Mosonyi Zs., Csikós, Mosonyi Cs., Puzsomai. Edző: Ladányi István. Jászapáti: Horváth Z. - Horváth R., Molnár, Urbán, Bécsi, Oláh, László, Lencse, Németh, Bobák, Madarasi. Edző: Karkusz Pál 17. perc: Szabó beadását MOSONYI CS. 16 méterről a jobb sarokba vágta, 1-0. 32. perc: Ajándék tizen­egyesből BOBÁK egyenlí­tett, 1-1. 37. perc: LENCSE a hosz- szú felső sarokba lőtt, 1 -2. Az egész mérkőzést a ki­hagyott helyzetek jellemez­ték, a két csapat lelkesen küz­dött, s a szerencsésebb nyert. Jók: Juhász, Vadicska, Mosonyi Cs., ill. Horváth R., Urbán, László, Lencse Ladányi István: - Az aka­rással, a második félidei já­tékkal elégedett vagyok. Karkusz Pál: - Mindkét csapat sok helyzetet hagyott ki, mi voltunk a szerencsé­sebbek. Ifi: Alattyán-Jászapáti 1 -4 Vadkerti Megyei I. osztály Ifjúságiak Törökszentmiklós - Mezőtúr 0-3 (0-3) Törökszentmiklós, 200 n., v.: Kiss Z. Törökszentmiklós: Major - Dékány (Járóka), Nagy, Szilágyi (Kovács), Bán, Győré (Szendrei), Görög, Beregszászi (Szőke), Kinyik, Barabás, Bana. Edző: Nagy Attila. Mezőtúr: Darvasi - Liszkai (Sőrés Zs.), Szabó, Juhász S., Erdősi, Múzsái, Sőrés J., Panyik (Juhász J), Ramos (Hadignán), Békési, Tanács (Forgács). Edző: Szabó István 12. perc: Ramos pontos át­adása után BÉKÉSI húsz mé­terről kilőtte a jobb felső sar­kot, 0-1. 18. perc: Sőrés J. távoli lö­vése még nem talált utat a há­lóba, ám az akciót követő BÉKÉSI feltette az i-re a pon­tot, 0-2. 22. perc: Ramos bal oldal­ról élesen kapu elé lőtt, az ér­kező BÉKÉSI pedig 8 méter­ről a háló közepébe továbbí­totta a labdát, 0-3. 48. perc: Kinyik tíz méter­ről a felső kapufára fejelt, a labda a gólvonalra pattant, majd a védők menteni tudtak. Közepes iramú és színvo­nalú mérkőzésen az első fél­időben a vendégek tíz perc alatt eldöntötték a mérkőzés sorsát. A második játékrész­ben a hazaiak végig támadták a 45 percet, de nem volt sze­rencséjük. Jók: Nagy, Kinyik, Bán, ill. Múzsái, Ramos, Békési, Ta­nács. Nagy Attila: - Nyolc perc alatt elvesztettük a mérkőzést. Szabó István: - Az első fél­időben játszottunk, utána ráül­tünk az eredményre. Ifi: Törökszentmiklós - Mezőtúr 1-0 Nagy Kálmán Fegyvernek - Vegyiművek SK 2-0 (1-0) Fegyvernek, 200 n., v.: Márta Fegyvernek: Faragó A. - Frid- rik, Bata, Csortos (Balogh), Zsemberi, Szász, Balogh G., Meggyes, Náhóczki (Bukta), Kapás (Faragó Zs.), Bohács. Edző: Öllé János Vegyiművek: Fási - Bontovics, Felföldi, Nagy (Csomós), Kiss, Rimóczi Z., Varga, Vadkerti, Bujáki (Kun), Szarnák, Rimóczi Cs. (Bálint). Edző: Hajdú Gábor 15. perc: Csortos a bal oldalon elfutott, középre adott labdáját ZSEMBERI 18 méterről, ka­pásból a jobb alsó sarokba lőtte, 1-0. 20. perc: Szamákot szövege­lésért a játékvezető kiállította. 75. perc: Bohács indítását a felező vonalról induló' Faragó Zs. a védőit lefutva, a kiinduló Fási mellett a hálóba bombázta, 2-0. 88. Varga megkapta második sárga lapját, így ő is mehetett zuhanyozni. A győzelemre éhes hazai csapat nagy lendülettel kezdett a változatos, kemény mérkőzé­sen. Akarásának meglett az 1. SZVSI CFC 3 3­­12- 1 9 1. SZVSI CFC 3 3 - ­10- 4 9 eredménye, fegyelmezetten 2. Szajol 3 2 1­8- 2 7 2. Szajol 3 2 1 ­15- 5 7 játszva megérdemelten nyerte a 3. Tószeg 3 2 1­7- 3 7 3. Kenderes 3 2 - 1 20- 3 6 mérkőzést. 4. Mezőtúr 3 2 1 _ 5- 1 7 4. Kunhegyes 3 2 - 1 16- 6 6 Jók: Zsemberi, Fridrik, 5. Jászapáti 3 2­1 5- 3 6 5. Jászapáti 3 2 - 1 9- 5 6 Meggyes, ill. Felföldi, Rimóczi 6. Jánoshida 3 1 2­4- 3 5 6. Vegyiművek 3 2 - 1 5- 5 6 Z., Vadkerti, Rimóczi Cs. 7. Vegyiművek 3 1 1 1 3- 3 4 7. Mezőtúr 3 1 1 1 12- 4 4 Öllé János: - Azt hiszem, 8. Fegyvernek 3 1 1 1 2- 2 4 8. Fegyvernek 3 1 1 1 7- 8 4 jobban akartuk a győzelmet, s 9. Alattyán 3 1­2 9- 8 3 9. Homok 3 1 1 1 6-13 4 ennek meg is lett az eredménye. 10. Kunhegyes 3 1­2 5- 5 3 10. Tószeg 3 1 - 2 11- 6 3 Hajdú Gábor: - A meg nem 11. Abony 3­3­3- 3 3 11. Törökszt. 3 1 - 2 4- 6 3 adott tizenegyes után a kiállítás, 12. Homok 3 1­2 6- 8 3 12. Abony ‘ 3 1 - 2 4- 8 3 majd egy lesgól megpecsételte 13. Martfű 3 1­2 3- 8 3 13. Martfű 3 1 - 2 5-10 3 sorsunkat. Gratulálok Fegyver­14. Cibakháza 3­1 2 2- 7 1 14. Cibakháza 3 1 - 2 5-12 3 neknek a lelkes játékához. 15. Kenderes 3­1 2 5-15 1 15. Jánoshida 3 1 - 2 4-11 3 Ifi: Fegyvernek - Szolnoki 16. Törökszt. 3­­3 0- 7 0 16. Alattyán 3- - 3 1-28 0 Vegyiművek 4-0 Csőke Kunhegyes - Cibakháza 4-1 (1-1) Kunhegyes, 300 n., v.: Nagy S. Kunhegyes: Láng - Horváth, Varga Gy., Kemecsi (Sós), Szabó L., Novák, Pócsi, Varga I. (Tóth), Szász, Varga II., Bese. Edző: Varga László Cibakháza: Németh - Faragó, Tóvizi, Barta (Molnár I.), Katona, Molnár L., Müller (Fehér), Lénárt, Szikora, Lóié, Nagy A. Edző: Fazekas András 12. perc: LÉNÁRT a félpályá­ról indulva, szép cselek után, 25 méterről nagy gólt lőtt a bal felső sarokba, 0-1. 14. perc: Horváth átadásából BESE kicselezte védőjét, majd a jobb sarokba helyezett, 1-1. 74. perc: Novák labdája egy védőn megpattanva HOR­VÁTH elé került, aki négy mé­terről a rövid sarokba lőtt, 2-1. 80. perc: HORVÁTH egy csel után 15 méterről kilőtte a bal alsó sarkot, 3-1. 84. perc: BESE ugrott ki, és 12 méterről a bal felső sarokba bombázott, 4-1. Az első félidőben a gyorsan bekapott gól után a hazai csapat játéka még akadozott, de fordu­lás után szebbnél szebb táma­dásokat vezetett, s helyzeteiből négyet értékesített is. Jók: Kemecsi, Horváth, Pó­csi, Szabó L., ill. Szikora, Tó­vizi, Németh, Lóié. Varga László: - Harmadik mérkőzésünkön végre a me­zőnyfölényünket gólokra tud­tuk váltani. Fazekas András: - Sajnos a második félidőben ismét elfo­gyott erőnk, és ezt a hazai csa­pat könyörtelenül kihasználta. Ifi: KESE - Cibakháza 7-1 Varga Gy. SZVSI - Martfű 4-1 (2-0) Szolnok, 300 néző, vezette: Major SZVSI: Smidéliusz - Vona, Hercegh, Molnár, Csillag (László), Serucza (Szabadi), Birinyi, Antal, Bárány (Papp), Sós (Nász), Tóth. Edző: Rózsavölgyi László Martfű: Berta - Göncző, Blaskó, Hanga, Kontos (Bartusz), Méri, Kiss (Fodor), Kesjár, Lengyel, Nagy, Kollár (Hábensusz). Edző: Kardos Mihály 37. perc: VONA a hálóba fe­jelt, 1-0. 45. perc: VONA a kapu jobb oldalába bombázott, 2-0. 53. perc: KISS vette be az üres kaput, 2-1. 64. perc: BÁRÁNY helye­zett a hálóba, 3-1. 83. perc: BÁRÁNY a jobb alsó sarokba gurított, 4-1. A helyzeteiket jobban ki­használó hazaiak megérde­melten győztek. Jók: Bárány, Serucza, Molnár, ill. Hanga, Kiss. Rózsavölgyi László: - Vé­gig nyílt mérkőzésen megér­demelten nyertünk. Kardos Mihály: - Figyel­metlenségeinket a szolnokiak könyörtelenül kihasználták. Ifi: SZVSI CFC-Martfű 5-1 NB III. Mátra és Alföldi csoport Szombaton még gólt sem kaptak csapataink Füzesabony - Újszász 0-0 Füzesabony, 200 n., v.: Komjáti. Újszász: Rézsó P. - Kere­kes, Katona, Györgyei, Má­riusz, Szilvási, Rézsó T. (Barna), Nagy, Erdei (Ger­gely), Konka, Kónyár. Edző: Vígh Tibor 55. perc: Konka futott fel a bal oldalon, beadását a hazai vé­dők az alapvonalon túlra rúg­ták. 63. perc: Novák T. hatal­mas szabadrúgása ä felső léc­ről pattant vissza a mezőnybe. 69. perc: Erdei középre adá­sát Rézsó T. vágta kapura, lö­vése az oldalsó lécen csattant. 72. perc: Szilvási labdájával Konka iramodott meg, lövése azonban elakadt a kapusban. Jók: Novák T., Novák Z., Bódi , ill. Kerekes, Györgyei, Szilvási, Nagy. A második félidei helyzetek kevésnek bizonyultak az új- szásziak számára a győzelem kivívásához, a lelkesen küzdő hazai fiatalok ellen, így a meccs igazságos döntetlennel végződött. Lőrinc János: - A helyze­tek alapján igazságos döntetlen született. Vígh Tibor: - Az összkép alapján reális az iksz, ám két hatalmas ziccernél hibáztunk, tehát nyerhettünk is volna. Ifi: Füzesabony-Újszász 3-1 Nagy Kati Jászberényi SE Vasas ­Gyöngyösi AK 5-0 (4-0) Jászberény, 200 n., v.: Csapó Jászberény: Bak - Balogh, Nyíri, Juhász G., Keresztes (Tóth J.), Bató, Mosonyi, Tasi, Kövesdi, Ládi, Tóth G. (Juhász R.). Edző: Szabó Imre Gyöngyös: Molnár ­Patkó, Pásztor, Varga, Kala- fut, Szilágyi, Csivincsik, Dá­vid, Káposzta (Takács), Agócs (Márkus), Jaros. Edző: Szélesi János 8. perc: Bató jobb oldali be­adása átszállt a hosszú oldalra. Kövesdi levette, igazított egyet, majd nyolc méterről ki­lőtte az alsó sarkot, 1-0. 10. perc: Tóth G. alapvo­nalról belőtt labdája az egyik gyöngyösi védő kezén csattant, a büntetőt Ládi magabiztosan helyezte a kapu bal alsó sar­kába, 2-0. 21. perc: Bató kis szöglettel felérő szabadrúgást ívelt Ládi elé, aki az ötös sarkáról, ka­pásból a hosszú sarokba bom­bázott, 3-0. 25. perc: Ládi egy remek csel után betört a tizenhatoson belülre, lágyan a másik oldalra ívelt és Tasi öt méterről a léc alá fejelt, 4-0. 66. perc: Vargát második sárga lapos figyelmeztetés után kiállította a játékvezető. 78. perc: Ládi remekül ug­ratta ki Juhász R.-t, aki a ka­pujából kilépő Molnár mellett a háló közepébe gurított, 5-0. A szerény képességű, fiata­lokból álló vendégcsapat eleve védekezésre rendezkedett be, mindhiába. A hazaiak hat gól­juk ellenére sok gólszerzési le­hetőséget puskáztak el. Az eredmény a vendégekre nézve hízelgő. Jók: Nyíri, Ládi, ill. Patkó. Szabó Imre: - Van még ja­vulni valónk. Készülünk a kö­vetkező mérkőzésre. Széles János: - A mai mér­kőzésen nemcsak tudásban, hanem akarásban is alul ma­radt a csapat. Ifi: Jászberényi SE Vasas - Gyöngyös 0-0 Szalóki Kunszentmártoni TE - Dömsöd 1-0 (0-0) Kunszentmárton, 300 n., v.: Makay. KUTE: Ladányi - Kocsis, Paul, Kiss Zs., Módos, Tóth T., Imrei L., Albert, Tatár, Aszalai, Vasas (Demeter). Edző: Sólyom Vilmos. Dömsöd: Lázár - Barati (Czaniga), Jaksa I., Fehérdi, Király, Málnai, Döbrentei, Ispán (Jaksa Cs.), Sallai, Dudás, Czuk (Hegedűs). Edző: Árky Lajos 50. perc: A kaputól 26 mé­terre Vasas végzett el egy sza­badrúgást. A legurított labdá­val Imrei L. tört be a büntető- területre, ahol Fehérdi szabály­talankodott vele szemben. A jogosan megítélt tizenegyest Vasas értékesítette, 1-0. 88. perc: Paul sípszó előtt végezte el a szabadrúgást, ezért Makay játékvezető sárga lapot adott a söprögetőnek. Miután az első félidőben már kiosztott egyet az idegenlégi­ósnak, így Paul idő előtt mehe­tett zuhanyozni. A labdát többet birtokló ha­zai csapat megérdemelt győ­zelmet aratott a küzdelmes mérkőzésen jó képességű ven­dégei ellen. Jók: Paul, Módos, Aszalai, Kiss Zs. ill. Lázár, Jaksai I. Sólyom Vilmos: - Nagyon akartuk a győzelmet, ezért görcsössé vált játékunk. Árky Lajos: - Közepes színvonalú mérkőzésen meg­érdemelten nyert a hazai csa­pat, mi az előző heti 6-0 után öntelté váltunk. Ifi: Kunszentmárton ­Dömsöd 3-1 Dobos Abony - Jánoshida 1-1 (O-l) Abony, 300 n., v.: Tűhegyi Abony: Kiss - Barna (Retkes), Kozma, Csizma­dia, Földi, Sulyok, Bálint (Térjék), Gulyás, Boros, Rimóczi, Homola, Andó. Edző: Tóth György Jánoshida: Répási A. - Ba- dari, Borics, Fejes, Eszes, Fodor, Sándor (Tóth P.), Gazsi (Varga), Répási Z., Tóth Cs., Kátai (Tranbusz). Edző: Eszes Béla 4. perc: Szabadrúgáshoz ju­tottak a jánoshidaiak 20 mé­terre az abonyi kaputól, Kátai lövése a kapufán csattant. 10. perc: Tóth Cs. lépett ki a védők közül, egyedül vitte kapura a labdát, ám Kiss bravúrosan védett. 18. perc: Vendégszöglet utáni kavarodásból TÓTH CS. talált a hálóba, 0-1. 30. perc: Csizmadia lö­vése a kapusról pattant a mezőnybe. 37. perc: Andó lövése centikkel szállt kapu mellé. 60. perc: Szép abonyi támadás végén RIMÓCZI megszerezte az egyenlítő gólt, 1-1. A hazai csapat állandó mezőnyfölényben játszott, de támadásait nem tudta gólra váltani, így győzelme is elmaradt. Jók: Csizmadia, ill. Tóth Cs., Borics, Badari. Tóth György: - Akargat- tunk, de ez kevés volt a győzelemhez. Eszes Béla: - Ha apró lé­pésekkel is, de haladunk előre. Ifi: Abony-Jánoshida 2-0 Tarjányi Homok - Szajol 1-5 (0-0) Homok, 500 n., v.: Pintér Homok: Gácsi-Hürkecz, Herkó, Kovács (Szőke), Erdei (Jakoda), Fenyves, Silye (Komáromi), Papp (Danyi), Feldrichán, Mi cula, Tóth. Edző: Papp János. Szajol: Fényi (Fejes)-Kiss, Tá kos, Dobos (Szőllősi), Kollár (Golyha), Orbán, Hegedűs, Ger gely, Bábeli a (Orosz), Pe széki, Sipos. Edző: Csontos Lajos. 46. perc: BABELLA a hosszú sarokba helyezett, 0-1. 47. perc: A Babella buktatá­sáért megítélt büntetőt PE- SZEKI értékesítette, 0-2. 60. perc: BABELLA lőtt a kapuba, 0-3. 70. perc: GERGELY fejelt a hosszú sarokba, 0-4. 75. perc: HEGEDŰS gurí­tott a kapuba, 0-5. 80. perc: Jakoda szögletét TÓTH fejelte a hálóba, 1-5. A bajnokesélyes megérde­melten nyert az újonc ellen. Jók: Tóth, Hürkecz, Feny­ves, ill. Kiss, Babella. Papp János: - Gratulálok a kulturáltan játszó Szajolnak. Csontos Lajos: - Ä második félidei gyors gól lendületet adott a csapatnak. Ifi: Homok - Szajol 3-3 Fenyő fűrészáru már 20.000 Ft/m’-től Fenyő rúdfa és állványfa már 18.000 Ft/m’-től Kiváló minőségű lambéria 1.250 Ft/mJ Kiváló minőségű hajópadló 1.550 Ft/mJ Fenyő bányaszéldeszka 60 Ft/fm B-30 falazóblokk 50 Ft/db Áraink az áfát tartalmazzák.