Új Néplap, 1997. szeptember (8. évfolyam, 203-228. szám)

1997-09-15 / 215. szám

Férfi kosárlabda NB I., A-csoport, első forduló Nike-ban a legjobb négy közé Szolnoki Olaj KK — Százhalombattai KK 77-56 (33-26) Labdarúgás, NB I., 8. forduló A mentőövet Balia Mihálynak hívják Tiszakécske FC-Eurobusz - Haladás VFC 4-3 (2-1) Szolnok, 1200 néző, vezette: Hartyáni, Benczúr Szolnoki Olaj KK: BA­LOGH 6/6, ALEXE 28/3, Mi- hálovics 9/3, Stan 11, Ivkovics 18. Csere: Radonjics 3, Mé- rész 2. Edző: Goran Miljko- vics, Tóth Zoltán, Szalay Fe­renc. Százhalombatta: PUSKÁS 29/3, Balog, Katona 6/3, Mla- den 2, Molnár 8/3. Csere: Gócs, Szűcs 9, Kis, Bánsági 2. Edző: Heinrich Róbert, Klein Péter. Kipontozódott: Katona a 29., Mladen a 33., Balogh a 34. és Balog a 39. percben. Az eredmény alakulása: 2. p.: 5-0, 7. p.: 12-13, 13. p.: 17- 17, 16. p.: 28-22, 24. p.: 43-28, 28. p.: 45-29, 34. p.: 58-39, 37. p.: 70-51. A szokott módon, Alexe-ko- sárral kezdődött az 1997/98-as bajnokság a Tiszaligetben. Az első percekben a kitűnő román légiós ontotta a pontokat, Mol­nár és Puskás azonban tartotta vele a lépést, sőt a vendégek rövid időre a vezetést is átvet­ték, a játékrész hajrájára azon­ban - a fogcsikorgatva ugyan, de - megnyugtató előnyt sze­reztek a piros feketék. Fordulás után - a Szolnokot is megjárt Katona révén - parázs jelenetek játszódtak le a pályán, a vendé­gek ugyanis meglehetősen ne­hezen viselték, hogy ritmust váltott az Olaj KK. A hajrára aztán már nem maradt izgalom, a házigazdák kötelező győzel­mükkel begyűjtötték első két bajnoki pontjukat. Goran Miljkovics: - Kemé­nyen játszott az ellenfél, de győzelmünk egy pillanatig sem forgott veszélyben. Köszönöm a szurkolóknak, hogy mellénk álltak. Heinrich Róbert: - Az első félidőben mindent megtettünk a jó eredményért, ám szünet után játékosaim nem tudták végre­hajtani a taktikai utasításokat és a kihagyott ziccerek is meg­bosszulták magukat. Feldobás előtt hitelesítette aláírásával az újabb kétéves Nike-szerződést dr. Simon János, az S. H. Impex Kft. ügyvezetője, Balogh László, az Olaj KK ügyvezető igazga­tója és Kékesi István klub- igazgató. A megállapodás szerint a Nike kizárólagos magyarországi forgalmazója minden felszereléssel - mér­kőzés, edzés, utcai viselet - el­látja a piros-feketéket, cse­rébe a bajnokság végén az első négy közé várja a szol­noki együttest. Női NB I/B Szolnoki MÁV SE - Szegedi KE 78-95 (40-51) Szolnok, 100 néző, vezette: Földházi, Jobbágy Sz. MÁV SE: Lőcsei 8/3, Sajti 2, Váczi 6, Horváth 12/6, TÓTH 24. Csere: Cseh 4, MERKICZKI 22, Janik. Edző: Tóth Attila. Szeged: CZIRJÁK 20/9, RÉVÉSZ 20/9, Budánovics 14/6, Zsemberi 13/3, KA­SZAB 12. Csere: Nemes 9, Láng 2, H. Kiss 2, Huszka, Csapó 4. Edző: Domokos Mi­hály. Kipontozódott: Sajti a 26. és Csapó a 34. percben. Végig fölényben játszott a vendégegyüttes, bár az első fél­időben csupán néhány ponttal vezettek a szegediek. Szünet után azonban lépésről lépésre elhúztak, pontosabb játékukkal magabiztosan nyertek. Úszóból lett gólvadász Bállá Mihály neve immár fogalom, és talán nemcsak Bács-Kis- kun megyében, hanem a labdarúgó NB I-ben is. Nyolc forduló alatt hétszer vette be az ellenfelek hálóját, ami egy újonc együt­tes újonc csatárától igazi kalaplengető cselekedet. Á legutóbbi fordulóban háromszor „köszöntötte” a Haladást, méghozzá úgy, hogy az utolsó percekben szerezte a három pontot érő győztes gólt. Azt megelőzően a BVSC-nek kétszer, a Gászernek és a Diósgyőrnek egy-egy alkalommal adott okot a középkez­désre a hazai találkozókon.- Ha így megy tovább, akkor a soros hazai találkozón már négy Bállá Mihály-találat kö­vetkezhet? - szegeztük neki a mokány, Romarió-alkatú, 25 éves mesterlövésznek.- Nem, nem hiszem, sokkal fontosabb az, hogy a csapat jól szerepeljen, de ha abban benne vannak a góljaim is, természe­tesen az külön öröm számomra.- Idegenben nem sikerült még hálót porolnia, miért?- Én is keresem a magyará­zatát, ami talán az lehet, hogy idegenben mást játszunk, és ta­lán a kelleténél defenzívebb felfogásban lépünk pályára.- A Tiszakécske nem csak elöl, hanem hátul a védelemben is „eredményes”.- Sajnos, igaz a megállapí­tás, rengeteg a kapott góljaink száma, közülük pedig jó né­hány amolyan „nokedli” jel­legű, és amelyek egy kis figye­lemmel egyszerűen elkerülhe­tőek lennének.- Mit érez egy „nokedli” után az élcsatár.- Borzasztóan megvisel ide­gileg, de nem sokáig mérgelő­döm. Ilyenkor fokozatosan úrrá lesz rajtam a dac, s még jobban a szépítésre vagy a győztes talá­latra összpontosítok. Persze azt is tudomásul veszem, ha én hi­bázok, abból még kisebb baj születik, viszont a hátsó sorok nem ronthatnak büntetlenül.- Újabban a tizenegyeseket is magára vállalja.- Ketten, a Molnár Pistával vagyunk kijelölve a pontrú­gásra, de miután ő már másod­szor szólt, hogy rúgjam én, nem tehettem mást. Kosztával szemben könnyű volt a dolgom, most szombaton azonban éppen csak megakadt a labda a „pipá­ban”.- Holtversenyben a góllista élén tanyázik Illés, Tieber és Hámori - ő még vasárnap ja­víthat - társaságában.- Nagyon kellemes a társa­ság, megtisztelő a névsor, de semmi több. Nincsenek gólkirá­lyi törekvéseim, mint korábban is mondottam, a csapatszerep­lést tartom a legfontosabbnak. Mégpedig olyat, amely a biztos bentmaradásunkat jelenti.- Hat esztendeje került a KSC-ből Tiszakécskére a me­gyei I. osztályba. Látványosan lépett eló're, az NB Ill-ban és az NB II-ben gólkirályként tisztel­ték. De annak eló'tte egyetlen korosztályos válogatottnak sem volt tagja.- Dehogynem. Úszásból IB V ezüstérmet nyertem a serdülők­nél, ugyanis csak a tizenhetedik évemhez közelítve tértem át a focira.- Nagyválogatottság?- Nem kergetek hiú álmokat, jól tudom, egy ilyen kiscsapat­ból nem lehet esélyem a címe­res mezre. Nem áltatom ma­gam, maradok továbbra is föl­dön járó, és egy csepp lazítást sem engedek meg magamnak a munkában. néder Kyokushin karate Szombaton délután Székes­fehérvárott rendezte meg a Magyar Kyokushin Karate Szervezet a nyílt, súlycso­port nélküli magyar bajnok­ságát. Az idei esztendő je­lentősebb eseményei - Éb, súlycsoportos magyar baj­nokság, XX. nyári nemzet­közi edzőtábor - sorába tar­tozó OB-re, mely az őszi szezon kezdetét is jelenti egyben, a szokottnál keve­sebben neveztek. Bár ebben a „műfajban” a könnyűsú- lyúak általában eleve hát­térbe szorulnak, a közép- és nehézsúly foghíjas mezőnye szemet szúró volt. A nők vi­adala előtt szinte biztosra lehetett volna fogadni a Kalmár Árpád vezette stabi- litásos lányok végső sike­rére, akik igazolták is a pa­pírformát, és a dobogó mindhárom fokára fellép­tek. „Kívülállóként” egye­dül a szolnoki Banzai ver­senyzőjének, Mészáros Henriettának sikerült érmet szereznie. A férfiak mező­nyében több Furkó-tanít- vány is pályázott a dobo­góra, köztük az Európa-baj- noki bronzérmes Telek Gyula, aki 1996-ban meg­szerzett trónja megvédésre készült. Sikerrel tette, mindvégig remek formában verekedett, a döntőben pe­dig legyőzte győri vetélytár- sát. Mögötte csapattársa, Licska István bronzérmet szerzett. Eredmények - nők: 1. Sztankó Rita, 2. Lehr Ág­nes, 3. Olácsi Andrea (mind Stabilitás), és Mészáros Henriett (Banzai). Férfiak: 1. Telek Gyula (Banzai), 2. Leitner Ferenc (Sátori), 3. Licska István (Banzai), Si­mon Péter (Pagoda) Tiszakécske FC-Eurobusz - edző: Szrugent Lajos Nagy Zs. 5 Balia L. 6 Nagy L. 5 Thaly 5 Maczkó 5 Molnár 6 Unyatinszki 5 Bujáki 6 Szántó 6 Balia M. 8 Török 0 Fehér 6 Plókai M. 6 Balogh 5 Vidóczi 5 Kovács 7 Baumgartner 7 Varga 6 Gabala 5 Tóth M. 5 Koller 5 Németh G. 5 Haladás VFC - edző: Hihalecz István Tiszakécske 4000 néző, ve­zette: Kiss B. (8) (Márton, Hra- bovszy) Csere: Török h. Szarvas (5) a 25., Gabala h. Balassa (5), Vidóczi h. Tóth L. (6) mind­kettő a szünetben, Unyatinszki h. Beserman (6) az 56., Szántó h. Collons a 70., Plókai M. h Negrau a 84. percben. Sárga lap: Tóth M. a 8., Baumgartner A. a 42., Nagy L. az 51., Balassa az 56., Bállá L. a 62., Balia M. a 85. perc­ben. 8. perc: Bujáki nagyszerűen indította a bal szélen robogó Szántót a bal oldalon, akit a ti­zenhatos sarkánál Tóth M. rosz- szul becsúszva a talajra vitt, a ti­zenegyest Balia M. a bal „pi­pába” emelte, 1-0. 12. perc: Szántó befelé ve­zette balról a labdát, a rátámadó védők mellett Ballá M. elé tálalt, a hazai gólrekorder egy átvétel után 12 méterről a kapu jobb ol­dalába lőtt, 2-0. 22. perc: Baumgartner vi­harzott el a jobb szélen, a túlsó oldalra ívelt beadása a kaputól három méterre álló Fehér fejére szállt, a szombathelyi csatár kényelmesen fejelhetett a jobb sarokba, 2-1. 67. perc: Kovács megfor­gatta a védőket a tizenhatoson belül, aztán Tóth L. elé tolta a labdát, a cserejátékos négy lé­pésről egyenlített, 2-2. 70. perc: Kovács balról indí­tott cselsorozatával mindenkit állva hagyott, és 12 méterről a jobb sarokba gurított, 2-3. 76. perc: Collins Tóth M. lába között vitte el a labdát, bal­ról jól centerezett, a középen érkező Molnár kapásból egyen­lített 10 méterről, 3-3. 83. perc: Jobb oldali szögle­tet röviden mentették a védők, Beserman egyből középre emelt, az üresen hagyott Bállá M. spiccel továbbította a labdát a hálóba, 4-3. Néhány perces ismerkedés után Szántó és Balia M. át­rendezte nemcsak a- szom­bathelyi védelmet, hanem az erőviszonyokat is. A vasaiak becsületére legyen mondva, a huszadik percre magukhoz tértek, és több veszélyes ak­ció végén szépítettek. Miha- lecz kettős cseréje meghozta az eredményét, gólhelyzetek sorozata adódott a vendégek előtt a Tiszakécske látvá­nyos összeomlása miatt. Igen ám, de a ziccerek csak a ve­zetésre voltak elegendők, a mérkőzés megnyerésére már nem, mert a vége felé telje­sen kitámadó TFC vissza­fordította a futball „kere­két”, elsősorban megint Bállá Mihálynak köszönhe­tően, aki fantasztikus lélek­jelenlétről és helyzetfelisme­résről tett ismét tanúbizony­ságot. Szurgent Lajos: - Elisme­rem, az első húsz perc kivételé­vel jobbára szenvedtünk, ellenfe­lünknek több helyzete is akadt, de a három pont itthon maradt, s ez a lényeg. Mihalecz István: - Azért szenvedtünk vereséget, mert a gólhelyzetek garmadáját hagy­tuk ki, védelmünk pedig átjáró­háznak bizonyult. N. I. Labdarúgás, NB I/B, 8. forduló Alelkesedés és a tudás harmóniája Szolnoki MÁV Neusiedler — Nagykanizsai Olajbányász 2-0 (1-0) Szolnoki MÁV Neusiedler - edző: Szatmári János Géléi 6 Major L. 6 Balogh 6 Szecsei 6 Kohári 6 Draskóczi 7 Lilinger 6 Horváth 7 Ludasi 6 Major S. 6 Fedor 6 Horvát L. 5 Horváth Gy. 5 Crnomarkovics 7 Visnovics 6 Kiss 7 Kovács 6 Farkas 5 Agics 6 Szalai 5 Horváth J. 6 Gelencsér 6 Nagykanizsai Olajbányász FC - edző: Madár Gábor Szolnok, 4200 néző, vezette: Bukovics (9) (Tóth S„ Fridély) Csere: Balogh h. Dorcsák a 63., Farkas h. Gordián, Horváth L. h Gersics a 74., Fedor h. Bemát a 79., Ludasi h. Szalai a 90. percben. Sárga lap: Agics a 43., Hor­váth Cs. az 50., Kiss a 70., Ger­sics a 83. percben. 7. perc: Horváth Cs. húzott el a jobb szélen, centerezése Li­linger elé került, a középpályás léc alá tartó lövését Gelencsér ujjheggyel segítette fölé. 13. perc: Kiss tört előre a jobb oldalon, az alapvonalhoz közeledve Major L. mellett kö­zépre gurított, az érkező Cmo- markovics 8 méterről perdített a jobb sarok mellé. 28. perc: Major S. szökteté- sével Ludasi hagyta faképnél a védőket, bal oldali, derékma­gasságú beadását Fedor közép­ről fejelte a hálóba, 1 -0. 33. perc: Lilinger nagy len­dülettel tört előre középen, a söprögetőre rávezette a labdát, majd Major S. elé tálalt, ám a hazai gólfelelős ballal nem tudta meglőni a hosszú sarkot. 65. perc: Lilinger balról ívelt szabadrúgást középre, a této­vázó védők között Dorcsák mindenkit megelőzve bólintott a hálóba, 2-0. 69. perc: Gelencsér mentése Fedor elé pattant, a hazai csatár balra kisodródva visszacsele­zett az ötös sarkán, lövésébe azonban együttesen vetődtek bele a védők. 79. perc: Dorcsák hagyta állva a kanizsai védelem bal ol­dalát, középre gurítását Kiss vágta ki a kapu torkában Major S. elől. Dobos II. László egykori MÁV-játékos halálának tiszte­letére egyperces gyászszünettel indult a meccs. A szolnokiakat meglepte a zalaiak agresszív­harcmodora, amely különö­sen a középpályán érvénye­sült. Lilinger hatalmas zic­cere saját vágányára terelte a vasutasokat, akik a széleken próbáltak a védővonal mögé kerülni. Sokat használt az iramnak és a színvonalnak a kölcsönösen nyílt gólszerzési szándék. A játékrész derekán érezhető volt, az a csapat szerzi a vezető gólt, amelyik többet kockáztat a védekezés terhére. A Szolnok megtette az első lépést, és bizony a szü­netig még jó néhány ismétlési alkalmat elszalasztott. Fordulás után beszorult a hazai csapat, hosszú percekig nem tudta előrébb tolni állá­sait, mígnem egy precíz sza­badrúgás és egy jó ütemű csere ismét felbátorította a pályaválasztót. Megint a kék­sárgák nyerték a párharco­kat, a versenyfutásokat - fő­leg Dorcsák és persze a mérkőzést is, mert átlagon fe­lüli lelkesedésük újból felsró­folta tudásszintjüket. Szatmári János: - Újabb szép győzelmünkkel megerősí­tettük pozíciónkat az élme­zőnyben. Madár Gábor: - Kitűnő já­tékvezetés mellett megint állva haltunk meg. Fedor (fehérben) és Horváth J. fóldharca döntetlen fotó: i cs. Az egykori szolnoki, Kis „Kipe” Péter (fehérben) számára nem sok babér termett Ivkovics mellett fotó: Illyés cs.