Új Néplap, 1997. május (8. évfolyam, 101-125. szám)

1997-05-12 / 109. szám

1997. május 12., hétfő Sport Extra 9. oldal Labdarúgás: megyei I. osztály Martfűn vesztett kiesési rangadót Mezőtúr Martfű - Mezőtúr 4-2 (1-0) Martfű, 350 n., v.: Paróczai Martfű: Németh - Kollár (Fodor), Blaskó, Hanga, Kontos, Méri, Göncző, Ke sjár, Kiss (Lengyel), Nagy J., Hábensusz (Horváth D.) Edző: Kardos Mihály. Mezőtúr: Darvast - Liszkai, Szabó, Juhász S., Erdősi, Sőrés, Múzsái (Karsai), Panyik, Békési, Máté (Forgács), Ramos. Edző: Földesi János. Kunszentmártoni TE - Kenderes 4-0 (2-0) Kunszentmárton, 300 n., v.: Agócs Kunszentmárton: Ladányi (Rácz) - Demeter, Paul, Kiss Zs., Módos, Tóth, Imrei L. (Varga), Kis A., Tatár (Aszalai), Rostás, Imrei K. (Faiul). Edző: Sólyom Vilmos. Kenderes: Galó - Süveges, Pádár G., Monoki (Magyar), Ficzere (Szilágyi), Baktai S., Simon, Baktai B. (Kovács), Rupa, Pócsi, Lajtos (Takács). Edző: Magyar József. 4. perc: Nagy J. helyezett lövését Darvasi kapus bravúr­ral még KOLLÁR fejére ütötte, onnan azonban a labda a léc alá vágódott, 1-0. 47. perc: Kollár beadását Méri felpörgette, és NAGY J. a bal felsó sarokba bombá­zott, 2-0. 49. perc: Hanga jobb oldali beadását Kollár még elvétette, de a jókor érkező GÖNCZŐ a hálóba sodorta a labdát, 3-0. 51. perc: A csereként beállt KARSAI szépített, 3-1. 54. perc: Kapu előtti kava­rodás után a rutinos NAGY J. a léc alá vágta a pettyest, 4-1. 90. perc: RAMOS egy le­pattanó labdából állította be a végeredményt, 4-2. 6. perc: VARGA keresztbe futott a 16-os előtt, és ballal a hosszú sarokba lőtt, 0-1. 10. perc: VARGA közelről lőtt a rövidbe, 0-2. 26. perc: Ismét VARGA csavart a tizenhatosról a kapu bal sarkába, 0-3. 60. perc: KOMÁROMI lö­vését Kemecsei bevédte, 0-4. 65. perc: VIOLA nagy szóló után szép gólt lőtt, 0-5. 68. perc: Újra VIOLA volt eredményes, 0-6. 76. perc: BANKÓ Kátai Zs. beadását kapásból a jobb felső sarokba lőtte, 1-6. A rekkenő hőségben leját-30. perc: Szöglet után VíGH lábáról a jobb sarokba pattant a labda, 0-1. 86. perc: ZSIDEI lövése a léc alá vágódott, 0-2. A vendégek valamivel tuda­tosabban játszottak, és szeren­csés gólokkal ugyan, de meg­szerezték a győzelmet. Jó iramú mérkőzésen a több helyzetet kidolgozó ha­zaiak megérdemelt győzelmet arattak rutinos vendégeikkel szemben. Jók: Hanga, Lengyel, Nagy J., Németh, ill. Panyik Kardos Mihály: - Megér­demeltük a győzelmet, úgy érzem, mindkét csapatnak a megyei I. osztályban van a he­lye jövőre is. Földesi János: - Ameddig az edzéslátogatottságunk egyenlő a nullával és ehhez még fegyelmezetlenség, fi­gyelmetlenség is párosul, ad­dig nem lehetünk eredménye­sek. Ifi: Martfű - Mezőtúr 2-1 Juhász Sándor szott mérkőzésen mindkét csa­pat idegesen játszott, ami a já­ték rovására ment. Jók: Kátai Zs., Bankó Z., Szabó I. ill. Varga, Viola, Csa­bai, Komáromi Földi János: - Elkerülhető gólokat kaptunk, ám a játékban biztató jelek is voltak, további sok sikert a rákóczifalviaknak. Gömöri Béla: - A nagy me­leg rányomta bélyegét a játékra, de ilyen különbséggel is meg­érdemelten nyertünk a nagyon lelkes és sportszerű hazai csa­pat ellen. Ifi: Jászalsószentgyörgy-Rá­­kóczifalva 0-3 Vadkerti Jók: Kiss Cs., ill. Varga, Pa­taki, Kun, Vadkerti, Zsidei Csontos Lajos: - A papír­forma érvényesült. Hajdú Gábor: - Kisütött a nap fölöttünk, remélem, nem jön borulás. Ifi: Szajol - Vegyiművek 0-1 Török 1. perc: Imrei L. szögletét MÓDOS mesterien fejelte a hosszú sarokba, 1 -0. 14. perc: Az első perc ese­ménye ismétlődött meg, csak ezúttal TÓTH volt eredmé­nyes, 2-0. 29. perc: Rupa 18 méteres szabadrúgását Ladányi a bal kapufa tövénél hárította. 40. perc: Tóth második sár­gája után mehetett zuhanyozni. Tószeg - Jánoshida 1-2 (1-2) Tószeg, 150 n., v.: Gyertyás Tószeg: Szikora - Tóth N. (Pallagi), Burján, Erkán, Pető, Sós, Kiss, Menyhárt (Kacsó), Ozsvárt, Lődi, Vágó. Mb. edző: Pető Sándor. Jánoshida: Túróczi - Marinka Tóth R , Szalma, Bagi (Répási), Eszes, Szűcs, Bathó, Szabó, Tóth G., Tóth P., Tóth J. Edző: Szabó Imre. 3. perc: TÓTH P. a hazai védők tétovázását kihasználva, öt méterről helyezett a kapuba, 0-1. 7. perc: Erkán a felezővonal­tól meglódult, az akciót közé­pen kísérő LŐDI-hez ívelt, aki a léc alá fejelt, 1 -1. 23. perc: TÓTH G. a kapu előtti kavarodást kihasználva talált a hazaiak kapujának jobb alsó sarkába, 1-2. Az eseménydús első 30 perc után mindkét csapat sorra ki­hagyta gólszerzési lehetőségeit. Hiába próbálkoztak a hazaiak az egyenlítéssel, a jánoshidai védők minden támadást sikerrel hárítottak. Jók: Erkán, Menyhárt, Ozs­­váth, Lődi, ill. Szalma, Bathó, Tóth G. Pető Sándor: - Két azonos képességű csapat találkozóján úgy érzem, minimum a döntet­lent megérdemeltük volna. Egyébként gratulálok az ellen­félnek. Szabó Imre: - Győztünk! Ifi: Tószeg - Jánoshida 1-2 Kormos Jászapáti - TSE 2-1 (2-0) Jászapáti, 400 néző, vezette: Balogh Jászapáti: Acs - Horváth, Molnár, Németh, Bécsi, Oláh (Bolyós), Bobák, Urbán, Lencse, Kiss, Juhász. Edző: Karkusz Pál. TSE: Fényi - Kiss (Nagy), Nyíri, Görög, Kinyik, Orbán (Dékány), Tákos, Gergely, Babella, Barabás (Dr. Bodó), Lóié. Edző: Márton Ferenc. 15. perc: LENCSE 8 mé­terről fejelt a hosszú sa­rokba, 1-0. 40. perc: A szemfüles URBÁN közelről növelte a hazaiak előnyét, 2-0. 50. perc: KINYIK ka­pásból hatalmas gólt lőtt a felső sarokba, 2-1. A vendégek bizonyítot­ták, hogy a tabella élén a he­lyük, ám ezúttal hadilábon álltak a góllövéssel. Karkusz Pál: - Jó iramú mérkőzésen lelkes játé­kunknak köszönhetjük a győzelmet. Márton Ferenc: - Hiába támadtuk végig a mérkő­zést, sajnos csatáraink gó­línségben szenvednek. Ifi: Jászapáti - TSE 0-3 Illés 67. perc: Imrei Lászlót lerán­tották a büntetőterületen belül, a megítélt tizenegyest ROS­TÁS biztosan értékesítette, 3-0. 79. perc: Imrei L. tizenhatos sarkáról benyesett labdáját Ros­tás átlépte, a túlsó oldalon ér­kező KIS A. pedig kilőtte a hosszú sarkot, 4-0. A kiváló játékvezetés mellett lejátszott találkozón a hazai csapat sok gólhelyzetet kidol­gozott, és ebből kettőt az első­ben, kettőt a második játék­részben értékesített is. Jók: Paul, Kiss Zs., Imrei K., Kis A., Módos, Imrei L., ill. Pádár, Baktai S., Monoki, Sü­veges Sólyom Vilmos: - Kicsit lö­työgősre vettük a mérkőzést, de azért pozitívum, hogy ötven­­percnyi emberhátrányunk elle­nére a második félidőben is két gólt szereztünk. Magyar József: - Sajnos már az első percben gólt kap­tunk, ezzel megkönnyítv a bajnokesélyes dolgát. Ettől függetlenül a hazaiak megér­demelt győzelmet arattak. Ifi: Kunszentmártoni TE - Kenderes 1-0 Dobos Női kézilabda NB I/B Fontos győzelem Gyömrő - JTKF DSE 16-20 (9-5) Gyömrő, 100 n., v.: Marsi, Szilágyi JTKF DSE: ZSIBÓK - Szűcs 1, Farkas 3, Fekete 7/6, Pesti 1, SZENCZY 5, Pénzes 3. Csere: Edző: Ugrin György. Hétméteres: 6/2, ill. 7/7. Kiállítás: 4, ill. 4 perc. A házigazdák az első já­tékrészben jól kihasználták a jászberényiek hibáit. Far­­kasékon érződött a francia­­országi nemzetközi torna fá­radtsága, sok helyzetet ki­dolgoztak, de azokat rendre elhibázták. Nem tudtak megfelelően koncentrálni Ugrin mester tanítványai, ám szerencséjük volt, hogy a kapuban Zsibók bravúrt bravúrra halmozott. Zicce­reket, büntetőket védett, neki volt köszönhető, hogy az első harminc perc végén csak négygólos előnnyel zá­rult. A második játékrészt már egy „új” JTKF DSE kezdte. Fekete sorozatban értékesí­tette a csapata számára meg­ítélt büntetőket, s egyre több támadást fejezett be ered­ményesen a főiskolás csa­pat. Fogcsikorgató küzde­lem, de rendkívül sportszerű játék folyt a pályán. Szen­­czyék az 50. percre nemcsak ledolgozták hátrányukat, hanem át is vették a veze­tést. A két bajnoki pont sorsa a következő három percben dőlt el. Gyors egy­másutánban három gólt szerzett a jászberényi együt­tes, s mivel ezekre a talála­tokra egyetlen válasz sem érkezett, 14-15-ről 14-18-ra alakult az eredmény. Ez a négygólos különbség meg is maradt a találkozó végéig. Formula-1 Vasárnap délután rendezték meg a Forma-l-es autós gyorsasági világbajnokság idei ötödik futamát a Mona­cói Nagydíjért. Michael Schumacher magabiztosan száguldott az élen, csak az utolsó körök egyikében ijesztett rá szurkolóira. A versenyzők 62 kört tettek meg, a futamot a kétórás időhatár miatt intették le. Az 55. Monacói GP végered­ménye: 1. Michael Schu­macher (német, Ferrari) 2:00:05.654 óra 104.264 km/órás átlagsebesség, 2. Rubens Barrichello (brazil, Stewart-Ford) 53.306 mp hátrány, 3. Eddie Irvine (brit, Ferrari) 1:22.108 p hátrány, 4. Olivier Panis (francia, Prost-Mugen- Honda) 1:44.402 p h" 5. Mika Salo (finn, Tyrrell- Ford) 1 kör h, 6. Giancarlo Fisichella (olasz, Jordan- Peugeot) 1 kör h, 7. Jan Magnussen (dán, Stewart- Ford) 1 kör h, 8. Jós Vers­­tappen (holland, Tyrrel- Ford) 2 kör h, 9. Gerhard Berger (osztrák, Benetton- Renault) 2 kör h, 10. Ukyo Katayama (japán, Minardi- Hart) 2 kör h. KOVÁCS TÜZÉP, ALATTYÁN Szibériai fenyő fűrészáru, ászt. és ép. minőségben Akác kerítésléc: 1 m-es 130 Ft 1,2 m-es 160 Ft 1,5 m-es 200 Ft Fenyő bányaszéldeszka 60 Ft/m Román és hejőcsabai cement, már 1.120 Ft-tól (mennyiségtől függően) TeIeFon: 57/461 058, 60/586-465 Alattyán - Kunhegyes 3-0 (2-0) Alattyán, 300 n., v..- Nagypál Csaba Alattyán: Kupeczki - Nagy, Kiss, Juhász, Mihályi, Szabó, Vadicska, Mosonyi Cs., Káplár, Csikós J., Puzsomai, (Mosonyi L). Edző: Ladányi István. Kunhegyes: Láng - Varga Zs., Szabó Gy. (Novák), Sós, Szabó L., Varga Gy., Varga Zs. II., Kovács Z., Sipos, Horváth, Vona. Edző: Szabó György. 16. perc: Gyors hazai táma­dás végén Mosonyi Cs. beadá­sát a jó ütemben érkező VA­DICSKA a léc alá fejelte, 1 -0. 17. perc: Tovább növel­hette volna előnyét a hazai csapat, de Vadicska sarkalását a középen érkező Káplár 10 méterről a kapusba lőtte. 23. perc: Puzsomai belőtt labdáját CSIKÓS kapásból lőtte a hálóba, 2-0. 59. perc: Káplár remekül futott el a jobb oldalon, be­adását MOSONYI CS. a jobb alsó sarokba vágta, 3-0. Az utóbbi mérkőzéseken egyre jobban játszó Alattyán végig mezőnyfölényben volt, a jó színvonalú és iramú mér­kőzésen semmi esélyt nem adott vendégeinek a pontszer­zésre. A hazaiak megérdemelt győzelme még nagyobb ará­nyú is lehetett volna. Jók: Vadicska, Káplár, Mosonyi Cs., Csikós, ill. Varga Zs. II. Ladányi István: - Ered­ményes és jó játékkal megfe-Vadicskával nem boldo­gultak a vendég védők lelően kiszolgáltuk közönsé­günket. Szabó György: - Kiderült, kinek mi fontosabb. A gyenge játék és a vereség ellenére is azok döntöttek jól, akik a bal­lagás és az esküvő helyett a meccset választották. Ifi: Alattyán - Kunhegyes 1-9 Papp Dobozi Gyula az alelnök, Varga Ferenc a főtitkár Az első ülés döntései Pénteken este már a szava­zás után néhány perccel megtartotta első elnökségi ülését a frissen megválasz­tott megyei labdarúgó-szö­vetség vezérkara. Dr. Mo­­sosnyi Géza újabb négyéves elnöki megbízatása abban is eltér a korábbi ciklustól, hogy ez alkalommal bizony a megye minden szegletéből sikerült elnökségi tagokat mellé állítani.- Mégpedig olyanokat, akik vállalják a munkát, és nem hozzák olyan helyzetbe a szö­vetséget, hogy kényszerből kooptálással pótolja a lemon­dottak helyét és szerepét. Erre egyébként az új alapszabály nem is nyújt lehetőséget - új­ságolta Mosonyi doktor az ilyenkor dukáló pezsgőspohár­ral a kezében. Az elnök úr azt is elárulta, hogy javaslatára a tagok egyhangúlag elfogadták Dobozi Gyula alelnökké tör­ténő kinevezését. A MÁV­­Neusiedler szakosztálymene­dzsere olyan esetekben helyet­tesíti teljes jogkörrel az elnö­köt, ha az akadályoztatása mi­att nem tud eljárni.- Elnök úr! A javaslattevők közül a legtöbben ismét a bí­rókérdéssel foglalkoztak, őszig milyen változások vihe­tők végbe ezen a téren?- Természetesen a játékve­zetőkkel közösen kell meg­tárgyalnunk azt, valóban ho­gyan lehetne legalább az úti­költségeken lefaragni, ami a kiscsapatoknak rendkívüli terheket jelent. A másik kér­dés ugyanúgy sok vitát váltott ki, nevezetesen, a bírói díjak szövetségi pénztárba való egyösszegű befizetése. Mind­kettőt a szezonkezdetig meg­nyugtatóan rendezni akarjuk.- Ünneprontás nélkül, Ön szerint miért nem volt ellen­fele a választásnál?- Nem tudom igazán. Talán azért nem, mert a jelölőbizott­ság nem tudott egy nálam többet nyújtó egyént találni, másrészről pedig ezt is be kell vallanom, a főtitkár úr nagy­mértékben támogatott.- Ha már említette Varga Ferencet, ő nem elnökségi tag.- Valóban, ám a következő négy évre munkaszerződés köti a szövetséghez, s felada­tát ugyanúgy magas színvona­lon fogja ellátni, mint idáig tette.- A vidéki elnökségi tagok jelenléte és a megtervezett Szolnok-centrikus utánpótlás­­nevelés nem lehet ütköző­pont?- Egyáltalán, hiszen a vi­déki területi felelősök segít­ségével könnyebben megold­hatjuk a fiatalok megyén be­lüli felfelé áramoltatását. Hi­szen valamennyiünk érdeke az, hogy a régióban maradja­nak a jó futballisták. N. I. Jászalsószentgyörgy - Rákóczifalva 1-6 (0-3) Jászalsószentgyörgy, 200 néző, vezette: Kolláth Jászalsószentgyörgy: Kemecsei - Bajzáth, Major, Szabó J., Szabó F. (Túri) - Bankó Z., Kátai J., Szentpéteri, Győr - Kátai Zs., Tóth K. (Tóth I.) Edző: Földi János. Rákóczifalva: Major - Erdei - Csabai, Viola, Kácser - Szakali, Mihályi, Szeberényi - Szokolai, Varga, Molnár. Edző: Gömöri Béla. SZVSI CFC - Cibakháza 2-1 (l-O) Szolnok, 200 néző, vezette: Varga L. SZVSI CFC: Smidéliusz - Honti, Herczeg, Antal - Kovács 1. (Sós), Rózsavölgyi (Papp), Pintó, Szarvas (Kovács Cs.) - Bárány (Szabadi), Serucza, Tóth. Edző: Árvái István Cibakháza: Csécsei - Faragó - Molnár L. (Baricza), Barta, Tóvizi, Nagy - Honos (Molnár /.), Lénárt, Szikora - Keresztfalvi, Kálmán (Müller). Edző: Fazekas András 27. perc: Birinyi még a lé­cet találta telibe, a kipattanó labdát azonban TÓTH az üres kapuba rúgta, 1 -0. 36. perc: Antal második sárga lapja után mehetett zu­hanyozni. 47. perc: Honos bal oldali beadása után a jókor érkező SZIKORA egyenlített, 1-1. 73. perc: SÓS 25 méteres bombája vágódott a bal felső sarokba, 2-1. 77. perc: Tóvizit Tóth buk­tatásáért kiállították. Kiegyenlített mérkőzésen a hazai védők jó ütemérzékkel állították lesre a cibaki csatá­rokat. Jók: Honti, Herczeg, Pintó, Rózsavölgyi, Serucza ill. Ho­nos, Molnár, Szikora, Tóvizi Árvái István: - Ismerve a körülményeket, bravúros győzelmet arattunk a máskor oly „szerény” cibakiak ellen. Fazekas András: - Két védelmi hibánkat ellenfelünk könyörtelenül kihasználta, de nem érdemeltünk vereséget. Ifi: SZVSI CFC - Cibak­háza 3-1 Szajol - Vegyiművek SK 0-2 (O-l) Szajol, 300 néző, vezette: Pál Szajol: Gerhát - Kiss J., Ábel, Nagy, Kollár (Szöllősi), Bódi, Golyha, Hegedűs, Peszeki, László (Kiss Cs.), Kapusi (Pozderka). Edző: Csontos Lajos. Vegyiművek: Fási - Bontovics, Pataki, Kun, Szabó Z., Szarnák (Zsidei), Varga (Szabó M.), Vadkerti, Vígh (Bulyáki), Felföldi (Rimóczi Z.), Rimóczi Cs. Edző: Hajdú Gábor.