Új Néplap, 1997. április (8. évfolyam, 75-100. szám)

1997-04-01 / 75. szám

8. oldal Sport Extra 1997. április 1., kedd Labdarúgó NB I., 23. forduló Már nem kieső a Pécs, bajnok az MTK? Labdarúgó NB II., Keleti csoport Csak az egyik szemünk könnyes Kecskeméti SC-KSC-Szolnokl MÁV Neusidler 0-1 (0-0) Kecskemét, 800 n. V.: Balajti 7 (Győr, Hrabovszki). KSC: Kirí 6 - Kovács 5, Salamos 6, Csepregi 5, Thaly 5 - Osztermájer 6, Vén 6, Danes 5, Némedi 5 - Zsoldos 5, Dani 5. Edző: Németh Imre. Szolnoki MÁV: Géléi 7 - Major 6 - Czapkó 6, Nagy 6, Kohári 6 - Bontovics 6, Balogh 6, Horváth 6, Ludasi 5 - Markóczi 5, Fedor 7. Edző: Szatmári János. Csere: Danes h. Molnár 5, 58. p., Ludasi h. Lilinger 62. p., Kirí h. Balázs 76. p. Gólszerző: Fedor (egyéni játék után 10 méterről a kapu jobb oldalába lőtt) a 75. percben, 0-1. Sárga lap: Zsoldos 11., Vén 38., Nagy 44,p„ Csepregi 87. percben. Tapogatózó játékkal kezdtek a csapatok. Az első veszélyes támadás a 20. percben gördült, amikor Fedor átadása Markóczit tiszta helyzetben találta, de a csatár hét méterről csak belepisz­kált a labdába. Negyedóra elteltével a hazaiaknak is akadt lehe­tősége, de Dani nyolc méterről leadott lövését Géléi bravúrral kiütötte. Látszott, hogy a Szolnok a védekezésre koncentrál, ami a szükségszerű átszervezésekből adódóan érthető volt. A vendégek fegyelmezett emberfogással jól látták el feladatukat, a főleg középen próbálkozó „szép szál” hazaiakkal szemben. Nem látványos, de annál küzdelmesebb mérkőzésen végül Fe­dor helyzetfelismerése és egyre fokozódó gólerőssége döntötte el a három pont sorsát. Németh Imre: - Tartalékos csapatom nem volt képes felnőni a feladathoz. Szatmári János: - Hét közben sok gonddal küszködtünk, így különösen értékesnek tartom a győzelmet. Kovács Tiszafüredi VSE City Gas-Diósgyőri FC 0-1 (0-1) Debrecen, 1000 néző, v.: Juhos (9) (Birincsik, Varga L.) Tiszafüred: Nagy Z. 8 - Földvári Cs. 7 - Porkoláb 4, Ka- szonyi 5, Antal 6 - Dajka 6, Kalló 5, Gombos 6, Németh 5 - Dorcsák 6, Bese 5. Edző: Albert Csaba. Diósgyőr: Rácz 7 - Dzsinovics 6, Földvári T. 6 - Nagy 5, Farkas 5 - Kotula 5, Danes 6, Kiser 7, Buliga 6 - Lehoczki 5, Ruskó 0. Edző: Tomyi Barnabás. Csere: Ruskó h. Berecz (5) a 17., Lehoczki h. Bozó (5) a szünetben, Porkoláb h. Tóth a 72., Danes h. Varga a 86. percben Gólszerző: Buliga (a Kiser buktatásáért megítélt büntetőt ér­tékesítette) a 44. percben (0-1) Sárga lap: Dajka a 80., Farkas a 86. percben A diósgyőri szurkolóktól való félelmében Debrecenbe vitte hazai mérkőzését a füredi együttes, bár ez nem látszott meg a nézőszámon. Ragyogó rendezés mellett a bajnokesélyes bor­sodi legénység mindvégig nyomasztó fölényben futballozott, ám mégis az utolsó pillanatig izgulnia kellett. Helyzetek soka­ságát puskázták el ugyanis játékosai - illetve Nagy Zoltán vé­dett szenzációs formában -, s néhány gyors hazai kontrát köve­tően csupán Rácz kapus bravúrjainak köszönhető, hogy érintet­len maradt a DFC hálója. Albert Csaba: - Becsületesen helytálltunk, helyzetei alapján megérdemelten nyert a DFC, bár a büntető túl szigorú volt. Tomyi Barnabás: - Nem is érezzük jól magunkat, ha nem szenvedünk. Megtapasztalhattuk, az ellenfél kapusa mennyit tud szakmájából. Géléi Kadett és junior vívás Horváth Árpád világbajnok Békéscsabai EFC - ZTE FC 3-1 (1-0) Békéscsaba, 5000 néző, v.: Varga S. Gólszerzők: Szabados (5.), Kulcsár (68.), Kasik (77.), il­letve Németh (76.) Békéscsaba: Baji - Raducu- Medgyesi, Czipó, Kovács - Todorovic, Major, Stoica, Kasik - Szabados, Kulcsár ZTE: Vlaszák - Kocsárdi, Balog, Csóka, Filó - Sebők, Somfalvi, Tóth Gy., Németh - Kámán, Szabó II. Csere: Stoica h. Balog Z. (71.), Kasik h. Balog Zs. (83.) Todorovic h. Janics (85.), ill. Tóth Gy. helyett Nagy (27.) Ecker-Stadler FC - Ferencváros 0-0 Akasztó, 7000 néző, v.: Molnár L. Stadler: Kurucsai - Károly- Demkovics, Resko - Kovács, Mikóczi, Jeremejev, Molnár, Kertész, Jaszinszkij - Farkas Ferencváros: Szeiler - Ko­rol - Hrutka, Szűcs - Za- vadszky, Jagodics, Limper- ger, Nyilas, Nagy N. - Ni- csenko, Horváth F. Cserék: Farkas h. Hetesi (72.), Mikóczi h. Murai (80.), ill. Szeiler h. Udvarácz (30.), Zavadszky h. Schultz (61.), Ja­godics h. Milovanovic (66.) Siófoki Bányász ­m. kér. IVE 2-1 (0-0) Siófok, 2000 néző, v.: Arany Gólszerzők: Fiíipovic (48.), Szabó Z. (88.), illetve Szabó A. (65., 1 l-esből) Siófok: Posza - Kriston, Bimbó, Virág, Perger A., Szabadi - Kovács, Bozsér, Sallai - Szabó Z., Fiíipovic III. kér. TVE: Lippai - Tordai, Krecska, Bencze, Szamosi - Varga, Jankov, Perger Gy., Páling - Szabó A., Novák Csere: Szabadi h. Carajev (46.), Perger h. Kolovics (75.), Sallai h. Csák (82.), ill. Tordai h. Szeitl (48.), Bencze h. Albert (65.), Jankov h. Győré (80.) Újszász-Monor 2-0 (0-0) Újszász, 300 n. V.: Schoblo- cher. Újszász: Rézsó P. - Kere­kes, Katona, Györgyei, Barna - Szilvási, Rézsó T., Nagy, F. Tóth - Máriusz, Mérész. Edző: Papp István. 4. perc: Mérészt a 16-oson belül buktattak, de a bíró sípja néma maradt. 60. perc: Mérész bombáját Finna hárította. 64. perc: Katona beadását Mérész vágta a hálóba, 1-0. 69. perc: A pattogó labdát Györgyei rúgta kapura, amit a kapus a hálóba ütött, 2-0. 75. perc: Rézsó P. kirúgását Mérész kezelte le, lövését óriási szerencsével tornázta ki Finna. A sok nehézséggel küzdő hazaiak lelkes játékukkal szép húsvéti ajándékot adtak az új- szászi nézőknek. Jók: Máriusz, Rézsó T., Györgyei, Katona, Mérész, ill. Dinka, Zakó, Bittmann. Papp István: - Megérdemelt győzelmet arattunk egy nemes ellenfél ellen. Ágh Gábor: - Ma mi vol­tunk a húsvéti nyulak... Ifi: Újszász-Monor 1-1 Nagy Kati JSE Vasas-Dunakeszi 0-2 (0-1) Jászberény, 400 n. V.: Berta Jászberényi SE Vasas: Kol­lár - Bakonyi (Mosonyi), Far­kas R., Lukácsi, Török, Bató, Juhász, Németh, Kövesdi (Farkas J.), Ládi, Vasas. Edző: Sárközi Gyula. 34. perc: Vasas bal oldali beadását Kövesdi 8 méterről gyengén emelte kapura. 40. perc: Balázs labdáját Simon 5 méterről előrevetődve fejelte a hálóba, 0-1. Kispest-Honvéd FC - Győri ETO FC 1-1 (1-0) Bozsik stadion, 2500 néző, v.: Tóth V. Gólszerzők: Arany L. (5.), illetve Hámori F. (59.) Kispest: Vezér - Hahn - Plókai A., Farkas - Dubecz, Bárányos, Tarlue, Gabala, Cipf - Tóth, Arany Győr: Balogh T. - Puglits, Csató S., Stark, Salagean - Mracskó, Cseke I., Lakos P., Balea - Fodor T., Fehér M. Cserék: Gabala h. Kovács (a szünetben), Tóth h. Plókai M. (61.), ill. Balea h. Hámori (56.), Fodor h. Farkas (81.) Cseke h. Szarvas (91.) Csepel SC - Pécsi MFC 0-1 (0-1) Csepel, 1000 néző, v.: Mohácsi Gólszerző: Schneider (23.) Csepel: Bíró - Füzesi, Ke­resztúri, Tyukodi - Deák, Rósa, Oláh, Varga, Szekeres - Baranyi, Nagy Pécs: Mitring - Hofecker - Kislőrincz, Szaszovszky Győri, Bücs, Schneider, Far­kas, Romanek J. - Azoitei, Pest R. Cserék: Tyukodi h. Jakab Cs. (40.), O. helyett Bubcsó (55.), Deák h. A. Mészáros (74.), ill. Pest h. Juhász P. (66.), Bücs h. Romanek I. (80.), Romanek J. h. Tímár K. (89.) Piros lap: Szekeres J. (50.) MTK FC - DVSC-Epona 1-0 (1-0) Hungária körút, 3000 néző, v.: Vágner Gólszerző: Farkasházy (16.) MTK: Babos - Lőrincz - Kuttor, Szekeres - Farkas­házy, Molnár, Csillag, Hal­mai, Zsivóczky - Csertői, Orosz DVSC: Kövesfalvi - Gojan - Vadicska, Sándor Cs., Szatmári - Böőr, Sándor T., Madar Cs., Stupar, Pető - Dombi Cserék: Csertői h. Kenesei (a szünetben), Csillag h. Zim­48. perc: Lukácsi Ládi elé tá­lalt, akinek 16 méteres lövését Telek szögletre tolta. 60. perc: Vasas jobb oldali szögletét Ládi éppen a kapu mellé csúsztatta. 82. perc: Bató hibája után Törteli ellopta a labdát, és a ka­pust is kicselezve helyezett a hálóba, 0-2. Jók: Lukácsi, Juhász, ill. Szöllősi, Balogh, Simon, Steidl Á., Törteli. Kitűnő játékvezetés mellett az első félidőben a széllel tá­mogatott vendégek többet bir­tokolták a labdát. A második­ban a Jászberény sokkal jobban játszott, de a helyzeteket elhi­bázta. Egy védelmi megingás után kapott gól végleg megpe­csételte a sorsát. Sárközi Gyula: - Becsület­tel küzdöttünk, de két durva egyéni hiba eldöntötte a mér­kőzés sorsát. Steidl Sándor: - Én azt hi­szem, Jászberényben nyerni mindig bravúr. Ifi: JSE-Dunakeszi 0-0 Szalóki Kisújszállás-Gyöngyös 4-1 (3-0) Kisújszállás, 400 n., v.: Pécsi Kisújszállás: Hatvani­Kása, Csillag, Bakos, Kurilla, Szerencsi, Hídvégi, Iványi, S. Nagy, Jodi, Bakos. Edző: Ká­dár József. 15. perc: Bakos Z. a kaputól 18 méterre lefordult védőjéről, és hatalmas gólt lőtt a jobb sa­rokba, 1-0. 20. perc: Bakos J.-t gólhely­zetben lerántották, a büntetőt Jodi értékesítette, 2-0. 37. perc: Szerencsi bedobá­sát Iványi tovább csúsztatta Jo- dinak, aki egy csel után a há­lóba lőtt, 3-0. 60. perc: Nemodát kiszorí­mermann (56.), Molnár h. Prei- singer (75.), ill. Stupar h. Ilea (a szünetben), Sándor Cs. h. Ma­dar T. (70.) Haladás VFC- Yideoton FC Fehérvár 0-0 Szombathely, 7000 néző, v.: Pillér Haladás: Király G. - Zu- gor, Tóth M., Neudl G. - Ba­lassa, Kovács, Szekér, Tóth P., Usvat - Király E., Fehér Videoton: Bíró - Csordás, Dulic, Schindler - Tóth A., Horváth, Vancsa, Makric- kij, Tóth N. - Takács, Kor­sós Csere: Tóth P. h. Varsányi (36.), Fehér h. Negrau (71.), Király E. h. Baumgartner A. (83.), ill. .Csordás h. Urbanas (78.), Tóth N. h. Bekő (89.), Korsós h. Róth (91.) Vác - Újpesti TE 0-1 (0-1) Vác, 3000 néző, v.: Csema Gólszerző: Herczeg (40.) Vác: Tóth I. - Lévai, Nagy T., Strasser - Vojtekovszki, Babos Á., Boda, Kriska, Nyi- kos - Horváth P., Füle UTE: Szűcs - Kiskapusi, Sebők, Bérczy - Jenei, Fehér, Véber, Zombori, Szlezák - Kovács Z., Herczeg Csere: Füle h. Borgulya (57.), Kriska h. Szoboszlai, Vojtekovszki h. Andrássy (72.), ill. Zombori h. Kvasz (83.), Herczeg h. Árgyelán (86.), Ko­vács Z. h. Babati (91.) Piros lap: Nagy T. (87.) BVSC - Vasas DH 0-1 (0-1) Szőnyi út, 3000 néző, v.: Puhl Gólszerző: Szilveszter (26.) BVSC: Végh - Dragoner - Bondarenko, Komlósi - Bük- szegi, Erős, Simon, Fűzi, Far­kas - Kiss, Egressy Vasas: Sáfár - Mónos, Ge- ress, Juhár, Aranyos - Mári- ási, Galaschek, Simon, Szil­veszter - Fischer, Hamar Cserék: Fűzi h. Stanici, Kiss h. Potemkin (a szünetben), Si­mon T. h. Zováth (74.), ill. Fis­cher h. Váczi Z. (a szünetben), Simon A. h. Maczó (70.) tott helyzetben ellökték, a bün­tetőt Csomós értékesítette, 3-1. 85. perc: Iványi középre gu- rítását S. Nagy a kapuba he­lyezte, 4-1. A sérülésektől, kiállításoktól megtizedelt hazai csapat ritkán látható első félidő után impo­náló játékkal nyert. Jók: Jodi, Hídvégi, Iványi, ill. Nemoda, Csomós. Kádár József: - A csapat elkezdte a tavaszi szezont, re­mélem, még nem későn. Nagy László: - Fegyelme­zetlenül játszottunk, egy félidő előnyt adtunk az ellenfélnek. Ifi: Kisújszállás-Gyöngyös 1-2 Galambos Karcagi Joma SE- Balmazújváros 0-0 Karcag, 500 n. V.: Petus Karcag: Móga - Zsemberi, Czinege, Méhes, Varga J. (Nagy G.), Albert, Molnár, Tasi, Békési - S. Nagy, Bin­der. Edző: Antal István. 28. perc: A Molnár beadá­sára berobbanó Békésit a 16- oson belül lerántották, de a bí­rói továbbot intett. 58. perc: Méhes 18 méteres lövését Plutzár tornázta ki a jobb alsó sarokból. 62. perc: Az első vendégtá­madás végén Nagy Cs. ziccer­ben Mógába lőtte a labdát. A karcagiak az első perctől fogva kapujuk elé szögezték el­lenfelüket, akik lelkesen, néhol keményen védekeztek. Antal István: - Elnézést ké­rünk a szurkolóinktól. Gyarmati András: - Korán tíz főre fogyatkoztunk. A dön­tetlen így is reális. Kiállítás: Halmi 55. percben Jók: Czinege, Békési, ill. Plutzár, Nagy L., Stefanik Ifi: Karcag-Balmazúj város 0-0 Bartha Mestermunka Az Országos Testnevelési és Sporthivatal Sportfőosztálya a •’ myűipari Műszaki Főisko- rendezte meg a Kiváló Ifjú­sági Sportoló és Kiváló Nevelő Munkáért kitüntető címek díj­kiosztó ünnepségét. Az elmúlt, esztendőben több világra szóló eredményt értek el hazánk fiai, ezért nem volt meglepő, hogy a főiskola aulája zsúfolásig telt az érdekeltekkel. Közöttük volt az ausztráliai ifjúsági atlétikai világbajnokság egyik szolnoki hőse, Kővágó Zoltán is, aki diszkoszvetésben ért el negye­dik helyezést. A városi sportis­kola kitűnősége méltán vehette át az elismerést, csakúgy, mint trénere, Kocsis István, a MÁV-Ideál SE mesteredzője, aki már több, világversenyeken is helytállt élsportolót nevelt az országnak. Nem a kitüntetése­kért él az ember, tudjuk jól, ám azért jólesik, ha időnként nyil­vánosan is értékelik kiemel­kedő munkáját. Vélhetően így vannak ezzel az érintettek is, ráadásul egy olyan sportágban, mely nincs igazán a reflektor­fényben. Bízunk benne, ez a díj további munkára sarkallja a „párost”. Fél gőzzel... Alföldi Gabona TSE- Egri KC 29-20 (13-12) Szolnok, 400 n., v.: Hegyesi, Kisfalvi. Törökszentmiklós: Tóth P. - Rigó 4, Patocskai 4, Med- gyessy, Danyi 4 (1), Gulyás 4, SZLOSKA 7 (1). Csere: KÖ­TELES (kapus), Hodosi 5, Borda 1, Zakar. Edző: Fejes László. Kiállítás: 8 p., ill., 10 perc. Hétméteres: 3/2, ill., -. Az NB I/B-s férfi kézilabda­bajnokság hét végi fordulójában a szerény játékerőt képviselő eg­riek látogattak az Olaj-csar­nokba. Többen jól választottak, mikor úgy döntöttek, az ifjúsá­giak mérkőzését is megtekintik, hiszen - mint utóbb kiderült - a sportág sava-borsát ez nyújtotta. Ä parázs jelenetekkel tarkított derbin 23-22-es hazai győzelem született. A „nagyok” összecsa­pása már nem hozta lázba a pub­likumot, Gulyásék meg sem kö­zelítették a Békés ellen nyújtott teljesítményüket. Szenvedett az első negyedórában a TSE, míg a vendégek megpróbáltak kézi­labdázni, 10. p.: 3-5. A sokat bi­zonytalankodó Tóth helyett Kö­teles érkezett a kapuba, aki be­váltotta a hozzá fűzött reménye­ket. A védelem azonban to­vábbra is átjáróháznak bizo­nyult. Szünet után színesebb, és főként eredményesebb lett a Miklós játéka, míg az egriek „el­szürkültek”. Könnyen felejthető találkozón, a fél gőzzel játszó TSE végül megérdemelten tar­totta itthon a bajnoki ponto­kat. (sl.) Szolnok, 200 néző, vezette: Tö­rök, Kormos Hamar magára talált a szol­noki együttes, mindössze 77 pon­tot és egyetlen szettet adomá­nyozva ukrán ellenfelének maga­biztosan győzött és jutott tovább a bajnokok ligájában. Hosszú évek után tavaly első Újabb éremmel, méghozzá a legfényesebbel, azaz arany­éremmel gyarapodott a magyar küldöttség gyűjteménye a spa­nyolországi kadett és junior vívó-világbajnokság vasárnapi versenynapján. Horváth Árpád a kadett férfi párbajtőrözők kö­zött mindvégig biztosan nyerte asszóit. Udvarhelyi Kornél ta­nítványa az elődöntőben a dél­koreai Changot 15-10-re, majd a döntőben az ukrán Efremen- kót 15-8-ra verte. A párbajtőrö­zők mezőnyébe egyébként 78 alkalommal sikerült a csapatbaj­nokságot megnyernie a Szolnoki Lábtenisz Baráti Társaságnak. A bajnoki címe mellé jogot szerzett arra is, hogy a nemzetközi szö­vetség (IFTA) által kiírt bajnokok ligája küzdelemsorozatban in­dulhasson. A mieink eddig erő­nyerőnek számítottak. vívó nevezett be. Hanghy Bo- tond (Honvéd-Kim) a 16, Som­fai Péter (MTK) már a 64 kö­zött kiesett. Ezen a napon még a junior kardozók léptek pástra, ahol 82-en próbáltak szeren­csét. Nemesik Zsolt (Vasas) a 16 között kiesett, Kalmár Krisz­tián (BVSC) a 32 között szen­vedett vereséget Decsi András­tól (ÚTE-Falcon). Decsi 15-12- re verte honfitársát, majd a nyolc között 15-13-ra kikapott a német Kraustól, így az ötödik helyen zárt. A negyeddöntőre a szolnoki Mol-csamokban került sor. Páros mérkőzéssel kezdődött az ütkö­zet, ahol az első pontokat az uk­ránok érték el az idei első tétmér­kőzéstől ideges hazai játékosok ellen, azonban 3-8-nál végre ma­gára talált a Szigeti-Pál duó, s 11-8-ra megnyerte az első szettet, majd fordulás után a meccset is. Az első siker megadta az alap­hangot a továbbiakhoz, és ezek után a két egyéni és a hármas mérkőzést is botlás nélkül vette az SZLBT. A vendégek csupán a záró páros számban, amikor már eldöntött volt a továbbjutás kér­dése, tudtak egy szettet abszol­válni. A szolnokiak 5-0-val jutot­tak az április 12-i kassai elődön­tőbe. Eredmények: Ignácz-Szigeti (Pál) - Lazarenko - Szavcsukov 2-0, Kántor - Szobotyuk 2-0, Ács-Fehér-Kántor-(Szigeti, Pál) - Szobotyuk-Lazarenko- Szavcsukov 2-0, Pál-Lazarenko 2-0, Ács-Fehér- (Kántor) - Ki- nosenko-Szobotyuk 2-1. NB III. Mátra- és Tisza-csoport Táltosok Kisújon, bakik Jászberényben Lábteniszbajnokok ligája negyeddöntő Fölösleges volt izgulni az elején Szolnoki LBT-Ukrainian Kiev Cossacky 5:0 Kántor spiccel szerez értékes pontot a hazaiaknak fotó: m. j.