Új Néplap, 1997. április (8. évfolyam, 75-100. szám)

1997-04-14 / 86. szám

1997. április 14., hétfő Sport Extra 9. oldal Labdarúgás, megyei I. osztály - 20. forduló Az éllovasok nem adnak esélyt egymásnak Alattyán - Mezőtúr 2-1 (0-1) Alattyán, 200 n., v.: Sebestyén Alattyán: Kupeczki-Nagy, Kiss T„ Juhász Zs., Mihályi, Szabó S., (Kiss L.)., Mosonyi Zs. (Mosonyi L.), Vadicska, Csikós (Tóth), Mosonyi Cs., Puzsomai (Káplár). Edző: Ladányi István. Mezőtúr: Darvasi-Liszkai, Szabó /., Juhász S. (Sólyom), Erdősi, Múzsái (Sőrés Zs.), Sőrés L., Panyik, Békési, Forgács (Beregszászi), Máté. Edző: Földesi János. 23. perc: ERDŐSI kapott labdát a hazai térfél közepén, egy igazítás után 35 méterről megcélozta a kaput, a viharos szél pedig Kupeczkit megtré­fálva a hálóba juttatta a lab­dát, 0-1. 40. perc: Jobb oldali szög­let után Vadicska a rövid sa­roknál tovább csúsztatta a labdát. Kiss T. azonban a hosszú oldalon, 5 méterről a kapu fölé bombázott. 48. perc. Kiss T. átadásával Mosonyi Cs. lépett ki a védők közül, 11 méteres lövése a ki­vetődő kapusról pattant a me­zőnybe. 54. perc: CSIKÓS 17 mé­terről lőtt, labdája Juhász lá­bán megpattanva, az elmoz­duló kapus mellett a háló kö­zepébe vágódott, 1-1. 72. perc: A védők közül remek ütemben kitörő Káplárt Szabó a tizenhatoson belül elgázolta. A játékvezető bün­tetőt ítélt, melyet CSIKÓS a bal alsó sarokba lőtt, 2-1. 77. perc: Csikós 24 méte­res szabadrúgását Darvasi a léc alól, reflexmozdulattal bokszolta szögletre. A viharos erejű szél által koreografált mérkőzésen a rendkívül lelkes hazaiak vé­gig irányítva a mérkőzést, sok gólhelyzetet kidolgozva, megérdemelt győzelmet arat­tak a mezőnyben ügyesen ját­szó vendégek ellen. Jók: Mosonyi Cs., Juhász, ill. Darvasi, Erdősi, Máté Ladányi István: - A fura gólok mérkőzésén megérde­melt győzelemmel hagytuk el a játékteret. Földesi János: - Amíg a mérkőzéseken meglesznek az ügyeletes hibázok, addig na­gyon nehezen tudunk ponto­kat szerezni. Ifi: Alattyán - Mezőtúr 0-7 Papp K. Martfű - Tószeg 1-0 (O-O) Martfű, 300 n„ v.: Pintér Martfű: Németh-Kollár (Horváth D.), Blaskó, Hanga, (Fodor T.), Kontos, Méri, Göncző (Lengyel), Kesjár, Kiss A. (Bartusz), Nagy J., Hábensusz. Edző: Kardos Mihály. Tószeg: Szikora-Tóth N., Szilágyi, Erkán, Pető, Horti, Kiss V., Menyhárt, Lődi, Ozsváth, Vágó. Edző: Szilágyi Béla. 32. perc: Méri 16 méteres lövése centiméterekkel kerülte el a jobb alsó sarkot. 34. perc: Ismét Méri hibá­zott óriási helyzetben. 43. perc: Méri a változatos­ság kedvéért abszolút gólhely­zetben a kapufát találta telibe. 48. perc: Kollár lövését Szi- kora bravúrral ütötte szögletre. 65. perc: A mozgékony Hanga elhamarkodottan lőtt fölé biztos gólhelyzetben. 82. perc: NAGY J. a bal ol­dalról okosan nyeste a pettyest a hosszú sarokba, 1 -0. A kitűnő játékvezetés mellett lejátszott találkozón a hazaiak gólhelyzetek sokaságát hibáz­ták el. A vendégek szórványos kontratámadásai is veszélyt je­lentettek, végül azonban a haj­rájában a hazaiak egy jól elta­lált lövéssel jutottak újabb, igen értékes három ponthoz. Jók: Hábensusz, Nagy J., Hanga, Kontos, ill. Erkán, Kiss V., Szilágyi Kardos Mihály: - Kataszt­rofális helyzetkihasználásunk miatt végig idegeskednünk kel­lett. Szilágyi Béla: - Egy gólt még véletlenül is rúghat egy csapat. Sajnos most nem mi voltunk azok. Ifi: Martfű - Tószeg 2-2 Juhász Kunhegyes - Cibakháza 0-3 (0-1) Kunhegyes, 300 n„ v.: Markóth I. Kunhegyes: Láng-Varga Zs. II., Szabó Gy., Kemecsi, Szabó L. (Sós), Varga Gy., Varga Zs. /., Sípos, Szász, Horváth, Kovács. Edző: Szabó György. Cibakháza: Csécsei-Faragó, Molnár, Tóvizi, Honos, Rigó (Muller), Lénárt, Szikora, Keresztfalvi, Nagy. Edző: Fazekas András. 12. perc: A felezővonal tájé­káról járt volna szabadrúgás a vendégeknek, ehelyett jó 10 méterrel előrébb és mozgó-pat- togó labdából leindították HONOS-t, aki senkitől sem zavartatva megszerezte a ven­dégek vezető gólját, 0-1. 20. perc: Kovács szabadrú­gásból Sipos fejére ívelte a lab­dát, mely azonban a kapufán csattant. 32. perc: Sipos szabályosnak tűnő gólját a partjelző beinté- sére érvénytelnítette a játékve­zető, ami sokkolóan hatott a hazai játékosokra. 52. perc: Varga Zs. II. há­rom méterről, az üresen álló kapu helyett az oldalhálóba lőtt. Óriási helyzet volt. 55. perc: Sipos-Horváth összjáték után utóbbi 6 méter­ről a kapu mellé bombázott. 68. perc: A kitámadó és fel­lazult hazai védelem hibájából MOLNÁR ügyesen kilőtte a hosszú sarkot, 0-2. 87. perc: Horváth a kapust is kicselezte, de 5 méterről mellé gurított. 89. perc: SZIKORA lefu­totta védőit, és beállította a végeredményt, 0-3. A mérkőzés óriási hazai me­zőnyfölényben telt el, a játék­idő 80 százalékában a KESE birtokolta a labdát, de helyzet­kihasználása a nullával volt egyenértékű. A vendégek oko­san és taktikusan fociztak, igaz, a játékvezető nagy hibája befo­lyásolta a mérkőzés végered­ményét. A bírói hármas felké­szültsége sajnos nem érte el a megyei első osztály kívánal­mait. Jók: Kemecsi, Varga Zs. II., ill. Molnár, Honos, Szikora Szabó György: - Óriási me­zőnyfölényben, de nagyon bu­tán, helyenként fegyelmezetle­nül játszottunk. Nyugdíjba pe­dig 62 évesen mehetek, ha megérem! Fazekas András: - Kunhe­gyesen győzni bármely csapat számára dicsőség. Ifi: Kunhegyes - Cibakháza 1-0 Varga Szajol - KUTE O-l (O-O) Szajol, 400 n., v.: Kerepesi Szajol: Gerhát - Kónyár, Ábel, Nagy, Bódi, Golyha, Hegedűs, Majzik (Kapusi), László (Szőlősi), Peszeki, Csontos. Edző: Szabó Zoltán KUTE: Ladányi - Demeter, Paul, Kiss Zs., Módos, Tóth, Imrei L, Kiss A., Tatár, Rostás, Imrei K. Edző: Sólyom Vilmos 88. perc: Jobb oldali szöglet után a tizenhatosnál pattogott a labda, ROSTÁS pedig ballal a jobb felső sa­rokba bombázott, O-L­Jó iramú mérkőzésen a hazaiak mindent megtettek a listavezető ellen, de egy jól eltalált lövés eldöntötte a mérkőzés sorsát. Jók: Ábel, Peszeki, He­gedűs, Csontos, illetve Paul, Módos, Kiss Zs., Rostás, Kiss A Szabó Zoltán: - Jól ját­szottunk, de a mai napon sem állt mellénk Fortuna a végén. Sólyom Vilmos: - Óriási fegyverténynek tartom, hogy egy nagyon jó csapat ellen tudtunk győzni. Ifi: Szajol - Kunszent- márton 1-0 Török SZVSI CFC - Kenderes 1-0 (O-O) Szolnok, 100 néző, vezette: Nagy SZVSI CFC: Smidéliusz - Kovács Cs., Serucza (Sós), Antal, Kovács /., Papp (Nagy), Pintó, Szálai, Bárány, Tóth, Birinyi. Edző: Árvái István Kenderes: Takács - Süveges, Pádár G„ Pádár M., Sótus (Baktai S.), Ficzere, Lajtos, Baktai B. (Kovács M.), Rupa (Kenéz), Pócsi, Magyar. Játékos-edző: Magyar József 10. perc: Pócsi átszlalomo- zott két szolnoki védőn az alapvonal mellett, de lövését Antal kivágta a gólvonalról. 55. perc: Rupa 17 méteres lövése kipattant Smidéliuszról, ám a jókor érkező Baktai B. az elvetődő kapusba lőtte a labdát. 59. perc: Pintó távoli bom­bája a fölső lécen csattant. 90. perc: Sós bal oldali kö­zépre ívelését Antal fejelte vissza BIRINYI-nek, aki az elmozduló Takács mellett a há­lóba bólintott, 1-0. Sok szabálytalansággal tarkí­tott, de lendületes mérkőzésen a labdát jobban megbecsülő ha­zaiak csak nehezen tudták meg­szerezni a győzelmet. Jók: Smidéliusz, Antal, Ko­vács Cs, Kovács I., illetve Ru- pával és Pócsival az élen az egész csapat Árvái István: - Gratulálok a csapatnak a második félidei tel­jesítményhez, mellyel kiszen-i vedtük a győzelmet. Magyar József: - Pócsi első félidőben szerzett szabályos gólját nem adta meg a játékve­zető, majd közvetlenül a lefújás előtt egy talált góllal nyert a szolnoki csapat. Ifi: SZVSI CFC - Kenderes 6-3 Turcsányi Jászalsószentgyörgy -Jánoshida 1-6 (1-2) Jászalsószentgyörgy, 400 n., v.: Pál Tibor Jászalsószentgyörgy: Kemecsei-Filipcsei (Muhoray), Szita, Szabó J., Szabó F., Lévai N. (Bajzáth L), Kátai J. (Tóth), Bankó (Bajzáth A.), Győr, Kiss, Tóth K. Edző: Földi János. Jánoshida: Túróczi-Marinka, Szalma, Bagi, Eszes, Fodor, Bathó, Szabó, Tóth G., Csirke (Répási), Tóth J. Edző: Szabó Imre. Jászapáti - Sz. Vegyiművek 1-2 (1-2) Jászapáti, 300 néző, vezette: Csató Jászapáti: Horváth Z. - Borics, Horváth R., Molnár, Nagy, Oláh (Lencse), Bobák, Bolyós, Németh, Kiss, Juhász- Edző: Karkusz Pál Vegyiművek: Szabó S. - Bontovics, Felföldi, Kun, Szabó Z. (Zsidei), Rimóczi Z., Bujáki, Vadkerti (Csomós), Szarnák, Vígh (Varga I), Rimóczi Cs. Edző: Hajdú Gábor 3. perc: Rimóczi átadását SZAMÁK senkitől sem zavar­tatva rúgta a hosszú sarokba, 0-1. 16. perc: BUJÁKI távolról megeresztett lövése még Hor­váth kapust is becsapta, úgy vágódott védhetetlenül a haza­iak hálójába, 0-2. 19. perc: BOBÁK-ot fel­lökték a vendégek tizenhato­sának vonalán belül, a jogos büntetőt a sértett magabizto­san értékesítette, 1 -2. A mezőnyben nyugodtab- ban és jóval pontosabban ját­szó vendégegyüttes - ha ti­zenegyessel is, de - megér­demelt győzelmet aratott a fiatal, lelkes játékosokból összetevődő hazai csapattal szemben. Jók: Bobák, Horváth R., Molnár, Nagy illetve Szabó S., Szabó Z., Rimóczi Z., Bujáki, Szarnák Karkusz Pál: - Ilyen aka­ratgyenge játékkal nem lehet nyerni. Hajdú Gábor: - Halat ugyan már találtunk, de hor­gászni még mindig nem tu­dunk. Ifi: Jászapáti - Sz. Vegyi­művek 1-5 Illés Rákóczifalva - Törökszentmiklós 1-2 (l-O) Rákóczifalva, 300 néző, vezette: Kormos Rákóczifalva: Kupeczky - Erdei, Csabai, Viola, Kácser, Pintér, Farkas (Molnár, Győré), Szeberényi, Szokolai, Varga, Szakali. Edző: Gömöri Béla. Törökszentmiklós: Fényi - Nagy (Dékány), Nyíri, Görög (Kiss), Kinyik, Orbán, Tákos, Gergely, Babella, Barabás (dr. Bodó), Banna (Lóié). Edző: Márton Ferenc. 44. perc: SZOKOLAI nyolc méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 1-0. 65. perc: Lesgyanús hely­zetből BABELLA egyenlített, 1-1. 68. perc: Védelmi hibából LÓLÉ szerzett gólt, 1-2. Rangadóhoz illően 15 perc tapogatózó játék után Rákóczi végig irányította a mérkőzést, a helyzetek sokaságát dolgozta ki, de azok ki is maradtak. A jól kontrázó Miklós két helyzetből kettőt berúgott, így megsze­rezte a győzelmet. Ä játékveze­tés sok kívánnivalót hagyott maga után. Jók: Kácser, Varga, Szoko­lai, Viola illetve Fényi, Orbán, Babella Gömöri Béla: - Végig mi irányítottuk a mérkőzést, jól játszottunk, de két rövidzárlat elég volt, hogy a tizenöt hazai mérkőzés veretlenségi sorozata megszakadjon. Márton Ferenc: - Második félidei játék alapján megérde­melten nyertünk. Ifi: Rákóczifalva - Török­szentmiklós 1-2 Bagi 17. perc: FILIPCSEI Győr keresztlabdáját átvéve, 15 mé­terről a hosszú felső sarokba lőtt, 1-0. 30. perc: SZABÓ üresen maradt, és 7 méterről a bal alsó sarokba bombázott, 1-1. 43.perc: TÓTH G. 16 mé­terről a jobb alsó sarokba he­lyezte a labdát, 1-2. 47. perc: TÓTH G. a védők hibáját kihasználva biztosan he­lyezte a labdát a hálóba, 1-3. 50. perc: TÓTH G. a védők között talált utat az újabb ven­déggólnak, 1-4. 57. perc: ESZES egy gyors kontratámadás után talált be a hazaiak kapujába, 1-5. 70. perc: TÓTH G. állította be a végeredményt, 1-6. Az idei nézőcsúcs előtt leját­szott mérkőzésen mindkét csa­pat nyílt sisakkal játszott, de a rutinosabb vendégek magabiz­tos győzelmet arattak a lelkes, ám még kialakulófélben lévő alsószentgyörgyiek felett. Jók: Szabó J., Kemecsei, ill. Marinka, Bathó, Tóth G. Földi János: - A rutinosabb és szerencsésebb gárda győzött, mi folytatjuk a csapatépítést. Szabó Imre: - Úgy érzem, ez kötelező győzelem volt. Ifi: Jászalsószentgyörgy - Jánoshida 1-7 Vadkerti II. Sibál. A szolnoki Eötvös és Herman A. I. aulájában bú­csúztatták az idei havas idényt a szolnoki síbarátok pénteken éjszaka. A talpalávalót az Origó együttes szolgáltatta, felvéte­lünk tanúsága szerint közmegelégedésére. fotó: illyés Jubileumi magyar bajnokság Egyre közeledik a kyokus- hin karatésok jubileumi ma­gyar bajnokságának idő­pontja - hangzott el a pén­teki sajtótájékoztatón a bu­dapesti Old Man’s Pub-ban, ahol a hetvenes évek nép­szerű zenésze, a Mini együt­tes egykori frontembere, Török Ádám fogadta házi­gazdaként a sajtó munkatár­sait.- Huszonöt esztendeje, hogy az első hivatalos kyós edzést megtartotta Mészá­ros Attila a Testnevelési Fő­iskolán - kezdte mondandó­ját Furkó Kálmán (5. dán). - A kezdeti lépéseket követően mára Nyíregyházától Sop­ronig, Salgótarjántól Pécsig szerte az országban megta­lálhatóak klubjaink, s a tá­vol-keleti harcművészeti ágak közül a legnagyobb létszámmal rendelkezünk. A jól sikerült márciusi, berlini Európa-bajnokságot követően óriási az érdeklő­dés az április 26-án, szom­baton délután a fővárosi Körcsarnokban sorra kerülő viadalra.- Már tavaly is itt rendez­tük meg bajnokságot, mely annak ellenére telt házat vonzott, hogy a szomszédos BS-ben ugyanabban az idő­ben zajlott a birkózók Eu- rópa-bajnoksága, és szintén a közelben folyt az utcai har­cosok vetélkedője. Idén har­mincöt klub nevezte be ver­senyzőit a viadalra, ahol formagyakorlatokban és küzdelemben - a férfiaknál három, a nőknél két súlycso­portban - hirdetnek vég­eredményt. A legnagyobb létszámban a szolnoki Ban­zai és a Pólyák József vezette soproniak indulása várható - tájékoztatta a megjelenteket Kalmár Árpád (2. dan), a . Stabilitás Karate Kai, a.ren­dezők mestere. q^l'jc — .ü-Oja<5ií*1 .A3'{irjTílDit‘J t'JOíifOA Huszonnégy órás foci Senki sem mondhatja, hogy nem sportszerető nevelők al­kotják a szolnoki „Zöldis­kola” néven elhíresült okta­tási intézmény tantestületét, hiszen pénteken délutántól kezdődően olyan huszonnégy órás programnak adtak he­lyet, ahol diákok és szüleik, tanárok és meghívottak egy- végtében focizhattak. Míg napközben az általános isko­lás gyerekek vitték a prímet, addig este tíztől reggel hétig a felnőttek vették át a stafé­tabotot. Több tanár- és szü­lőcsapat verbuválódott a rendezvényre, exdiákok al­kalmi társulata is mezbe öl­tözött, sőt a közeli Bercsényi laktanya együttese is elfo­gadta a meghívást. Es ter­mészetesen mi, mármint a megyei újságírók „ Gösser- Firkász” névre hallgató, idegenlégiósokkal kiegészí­tett csapata sem hiányozha­tott a tomarendszerű talál­kozóról. Hogy végül ki nyert? Mindenki, hiszen va­lamennyien becsülettel kitöl­töttük a ránk kiszabott időt. Folytatás jövőre. (géléi) ( ' 77“^ KOVÁCS - TUZEP ALATTYÁN Fenyő bányaszél- deszka 60 Ft/fm (áfával) Hossz: 1,0-2,0-2,5 m Telefon: 57/461-038 . 60/386-463 *129787/1H*