Új Néplap, 1997. március (8. évfolyam, 51-74. szám)

1997-03-17 / 63. szám

Férfi vízilabda-bajnokság a Dreher-kupáért Verejtékes győzelem a sereghajtó ellen Szolnoki VSE-Hódmezővásárhelyi VSC 9-8 (3-1, 1-2, 2-3, 3-2) Kiss Zoli (tízessel) veszélyezteti Tóth kapuját Szolnok, 200 néző, vezette: dr. Kiss, dr. Konrád. Szolnoki VSE: Sűrű - CSEH 3, Mohi, Kiss Z. 1, PINTÉR 1, VARGA 4, Lu­kács, Hidasi, Kiss A. Edző: Merész András Hódmezővásárhelyi VSC: Tóth - Vörös, Lehmann 1, Király, TISKIVSZKU 3, KASZA 4, Hajdú, Lehota, Nagy S., Juhász, Hyc. Edző: Lengyel Gábor Gól - emberelőnyből: 8/4, illetve 5/2 Négyméteresből: 1/-, illetve 1/1 FOTÓ: CSABAI Feltétlenül győzni kellett a Szolnoknak, már csak azért is, mert a bajnokság első szaka­szában, Hódmezővásárhelyen elért döntetlent követően az az alaptalan vád érte (a KSI részé­ről) a Tisza-partiakat, hogy le­­paktáltak a hazaiakkal. Az első negyedben úgy fes­tett, itt bizony nem lesz gond, különösen akkor, mikor Kiss Z., Varga, majd Pintér találatait követően 3-0-ra elhúzott az SZVSE. Jól zárt a honi véde­lem, Lehmannék csak elvétve jutottak gólszerzési lehetőség­hez. A játékrész vége előtt a vendégek új szerzeménye, az ukrán Tiskivszkij szépített. A második felvonás gyorsan egy Kasza-góllal indult, ami meg is adta az alaphangot a folyta­tásra, 3-2. Ahogy lenni szokott, vérszemet kaptak a vásárhe­lyiek, míg a mieink váratlanul elbizonytalanodtak. Kiegyenlí­tett küzdelem folyt, azonban a HVSC idegenlégiósának egali­zálását követően félő volt, még inkább az ellenfél irányítja majd a mérkőzést. Nem így tör­tént, Varga Zsolt leleményes megoldása után ismét Tóth há­lója zörrent, 4-3. A gól a Csongrád megyeieket hozta tűzbe, olyannyira, hogy előbb Kasza, majd az ex-szolnoki Lehmann rázta meg magát, 4-5. Izgalmas, ám alacsony színvo­nalú összecsapás szemtanúja lehetett a publikum, mely min­den bizonnyal nem számított ekkora vásárhelyi ellenállásra. Cseh Sanyi találata jókor jött, hiszen egyre nagyobb vehe­menciával küzdöttek Királyék, akik szemlátomást a győzele­mért hajtottak, 5-5. A finisben újra Cseh hűtötte le a Lengyel-legénység kedélyeit, mely nem igazán akarta megadni magát. A Szolnok 7-6-os vezeté­sénél még betalált a vetélytárs, de ezt követően már nem tudott újí­tani, így a sereghajtó továbbra is győzelem nélkül, egyetlen pont­tal a tarsolyában, a tabella utolsó helyén tanyázik. Merész András: - Kiizzad­tuk a győzelmet... Lengyel Gábor: - Sajnos a hazaiak kiénekelték a sajtot a szánkból. (S. L.) Férfi és női kézilabda NB I/B Fél siker a második vonalban Tisza Volán EMERGÉ­­Alföldi Gabona TSE 32-37 (17-16) Szeged: 200 n., v.: Géczi, Pál. TSE: Tóth - Szloska 5/1, CSISZÁR 9, DANYI 10/5, Hodosi 2, PATOCSKAI 5, Bukta. Csere: KÖTELES (kapus), Takács, Medgyessy 1, Rigó 3, Gulyás 2/1, Borda. Edző: Fejes László. Kiállítás: 6., ill. 4. perc Hétméteres: 4/2, ill. 7/7. Mindkét csapat meggondo­latlanul tüzelt az első percek­ben, így a védekezésre nem ma­radt energia. A 8. percben már 6-6 állt az eredményjelzőn. Ek­kor egy kisebb „gödörbe” lép­tek a miklósi fiúk, és három góllal elhúzott a hazai gárda. Ezután ők követték el ugyanazt a hibát, és öt góllal úszták meg könnyelműségüket. Az előbbi­ben a Szeged játékosa Berta, az utóbbiban Danyi és Szloska volt „ludas”. Továbbra is kap­kodás, türelem nélküli táma­dásszövés és gyenge védekezés volt jellemző. Hamar elfogyott a vendégek előnye, sőt a félidő végére a hazai gárda fordított. ők kezdték jobban a máso­dikat is. A 34. percben már 21- 18-ra vezettek. Ekkor Fejes edző időt kért, kapust cserélt és jobb védekezésre buzdította fiait. így nem volt meglepő, hogy öt perc alatt hatgólos so­rozatot produkáltak a gabonás fiúk, 21-24. Gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés. Előbb Patocskai, majd Csiszár lőtt szép gólokat, amelyekkel araszolt a győze­lem felé a miklósi gárda. Az sem volt mellékes, hogy a má­sodik félidőben mindkét kapus rendkívül jó teljesítményt nyúj­tott. A szeged legjobbjai: Berta 10, Nagy 8, Buday 6, Erdei 5. Fejes László: - Bízom benne, hogy a soron következő három hazai mérkőzésünkön nem csak győzünk, hanem szé­pen is fogunk játszani. Kiskőrös-JTKE DSE 30-22 (15-9) Kiskőrös, 400 n„ v.: Berki, Bi­­niferi JTKF DSE: Zsibók - Szűcs 1, FARKAS 10, Fekete 3, Ré­­dei, Szenczy 1, PESTI 6/4. Csere: Gyarmati (kapus), nagy, Pénzes 1. Edző: Ugrin György Kiállítás: 6, ill. 8 perc Hétméteres: 8/6, ill. 6/4 Nem a legjobb előjelekkel indult a kiskőrösi oroszlánbar­langba a jászberényi együttes. A csapat pénteki edzésén ugyanis kiderült, hogy Viczi­­ánnak részleges izomszakadása van. Pedig a tabella második helyén álló házigazdák ellen még teljes csapattal is csak a tisztes helytállás lehetett volna a főiskolások célja. A gondok ellenére az első félidő feléig jól tartotta magát a JTKF DSE: a hazaiak na­gyobb játékerejét Feketéék fe­gyelmezett, lelkes játékkal tudták kiegyenlíteni. A 15. percben még csak két gól volt a különbség a két csapat kö­zött, majd számos gyors indí­tás végén szerzett találattal el­döntötte a találkozó sorsát a hazai gárda. Amíg a jászberé­nyieknél csak Farkas és Pesti tudott többször is eredményes lenni, addig a kiskőrösiek há­rom átlövője sokszor állította megoldatlan feladat elé a JTKF DSE védőfalát. Ráadásul a hazaiak a cserék tekintetében is sokkal jobban álltak,- így hi­ába zárkózott fel a második fél­idő közepén a Jászberény, a hajrá ismét a kiskőrösieké volt. Most jön a harmadik A férfi kosárlabda ráját­szásból a ZTE-Olaj KK pá­ros mérkőzések harmadik randevúja következik. Az elsőn (84-60) a zalaiak, a másodikon a szolnokiak (93-59) törtek borsot a má­sik orra alá. Pénteken a Ti­­szaligetben már a szünetben (53-27) azt lehetett érezni, hogy a ZTE a félelmetes Dzuniccsal és Andersonnal, valamint Benczével és Pols­­terrel együtt is „vékony”. Nem úgy a szolnokiak, akik tizennégy triplával „ked­veskedtek” - ebből. Takács egymaga hatot vállalt - partnerüknek. Ma este harmadszor ta­lálkoznak a felek, és megint a zalai fővárosban. Ha csak a legutolsó emlékekre tá­maszkodunk, akkor úgy érezzük, most megszerez­hető az az egyetlen idegen­beli győzelem, amely a leg­hatásosabb érvként megtá­mogathatná az Olaj KK négybe jutási terveit. Nehéz elképzelni, hogy egy átütő siker után három nappal el­felejtsék a szolnoki fiúk azt, hogy mit műveltek. Olyan első félidőt diktáltak, amelyhez még a nagy sike­rekre éhes, olykor fanyalgó szurkolók is csak tapssal tudtak asszisztálni. Teljesen megérdemelték a csapat tag­jai úgy összesen és egyen­ként is. Győzelmük mértéke jóval meghaladta a várako­zást, ami bizonyára ellenlá­basukat is alaposan meg­lepte. De annak értéke még jobban emelkedhet akkor, ha a ma esti derbin ugyan­olyan elán, bátorság, vállal­kozó szellem és valamivel nagyobb felelősség társul a mezhez, nadrághoz. Labdarúgó NB II., 18. forduló Török-verte vendégsereg az éjszakában Tiszakécske Eurobusz-Szolnoki MÁV Neusiedler 5-1 (2-1) Tiszakécske, 3500 néző, ve­zette Megyebíró (8) (Makai, Sóthy) Tiszakécske: Nagy Zs 0 - Balia L. 7, Barna 6, Sipos 6, Vidákovics 6 - Maczkó 7, Molnár 7, Beserman 6, Cimpian 6 - Török 10, Balia M. 8. Edző: Szurgent Lajos Szolnok: Géléi 5 - Major 5 - Draskóczi 6, Szecsei 5, Balogh 5 - Szín 6, Bonto­­vics 7, Horváth 5, Ludasi 5 - Markóczi 5, Fedor 6. Edző: Szatmári János. Csere: Ludasi h. Kohári (-) a 62., Balia L. h. Hegedűs (-) a 72., Horváth h. Bernáth (-), Szín h. Rácz (-) a 76., Beser­­man h. Mike (-) a 82., Török h. Tóth a 85. percben. Sárga lap: Balia L. és Hor­váth a 24., Fedor a 49., Maczkó az 54., Bontovics az 56., Géléi a 64., Szín a 71. percben Talán a tavalyi osztályozón volt ennyi néző a kécskei sporttelepen, akik már a 8. percben azt láthatták, amint Maczkó elviharzik a jobb szé­len, és a beadásról lekéső Szecsei mellett Török kilövi a bal sarkot, 1-0. Mindjárt le is fékezett a hazai gárda. Bán­hatta, mert a középpályán rendezettebb vasutasok egyre veszélyesebben támadtak. Nem hiába. A 19. percben egyenlíthettek, mégpedig úgy, hogy a Nagy Zs.-ről ki­pattanó Bontovics-szabadrú­­gást Fedornak csak be kellett pöccinteni a hálóba, 1-1. So­kan már a szünetet jelző síp­szóra vártak, mikor az egyenlő felek csatájában me­gint a hazaiak szereztek veze­tést. Ismét a jobb oldalon in­dult az akció, ezúttal Molnár robogott végig - az elkésett Major nem tudta megállítani -, a centerezésnél megint Tö­rök érkezett a legjobb helyen, 2-1 Fordulás után kissé beke­ményített a MÁV, szabályta­lanságaikat Megyebíró érté­kelte lapokkal. Érezhetően nagyobb fordulaton pörgött a Tiszakécske. Sorozatos of­­fenzíváját megint Török ko­ronázta meg Balia M. nagy­szerű fejpasszából a 70. perc­ben, 3-1. És még nem volt vége. Négy perc múlva ismét Török és Balia M. forgatta meg a középső védőket, a mesternégyes nem maradt el a jobblábas lövés nyomán, 4- 1. Csattanóként Maczkó fu­totta le megint a szolnoki bal oldalt, pontos passzát az ad­digi kiszolgáló, Balia M. pör­gette a rövid sarokba, 5-1. Szurgent Lajos: - Örülök annak, hogy egy közönségszó­rakoztató mérkőzésen a futball minden szépségét sikerült be­mutatnunk. Szatmári János: - A har­madik hazai gól után összeom­lottunk, gratulálok a Kécskének. így ugrotta át ellenfelét a TFC, mint Balia L. a belépő szolnoki lábat fotó: illés Kiküldött munkatársunk jelenti Berlinből Minden idők legjobb magyar kiós szereplése Fodor Andrea ezüst-, Telek Gyula bronzérmes Harminc esztendő után adott otthont Európa-bajnokságnak Berlin, a kyokushin karate kontinensvetélkedőjét rendez­ték meg a német fővárosban. A magyar csapat teljes létszám­ban vett részt a női kata (for­magyakorlatok), súlycsoport nélküli kumite, valamint a férfi súlycsoportos küzdel­mekben. Az alaphangot a He­gedűs Lívia-Fodor Andrea kettős adta meg, akik magabiz­tosan utasították maguk mögé a katás mezőnyt. A bukaresti Eb-n ezüstérmes Hegedűs egy fokot előrébb lépett, míg az újonc szolnoki Fodor Andi ezüstérmet szerzett. Női küz­dőink balszerencsés sorsolá­suknak köszönhetően „csak” egy érmet gyűjtöttek be. Sztankó Rita például bemutat­kozó mérkőzésén egyből a lit­vánok nehézsúlyú Eb-arany­érmesével, Jomantaitével ta­lálkozott. A kontinens to­ronymagasan két legjobb női verekedője alaposan meggyö­törte egymást, végül a Stabili­tás versenyzője diadalmasko­dott. Ettől kezdve egészen a döntőig simán vette az akadá­lyokat Rita, a fináléban azon­ban sérülései már annyira aka­dályozták a küzdelemben, hogy nem bírt a litván Miksy­­tével. Férficsapatunk minden kép­zeletet felülmúlóan szerepelt, hat versenyzőnkből négyen do­bogóra léphettek. Az utóbbi évek legerősebb könnyűsúlyú mezőnyében magyar házidön­tőre került sor, a kétszeres Eb­győztes Bencze Antal (Nyír­egyháza) a trónkövetelő újonc, Dörgő Sándor ellen szaporította aranyai számát. Középsúlyban Friss Ferenc csalt mosolyt a magyar arcokra, technikás ve­rekedést bemutatva szerzett bronzérmet. A szolnokiak ked­vence, Telek Gyula régen látott vehemenciával vetette magát a küzdelmekbe, Ivan Stanic (hor­­vát) és Hakan Karadis (német) nem is tudott mit kezdeni vele. Az elődöntőben régi mumusa, a litván Turcinskas várt rá, aki el­len már az is dicsőségnek szá­mított, hogy hosszabbítást csi­kart ki. Bronzérmével igazolta a szakvezetés elvárását, válto­zatlanul Európa élmezőnyében tanyázik. Külön meg kell emlí­teni a berényi Yakuzák meste­rét, Agócs Tibort, aki ugyan „csak” az 5-8. helyen végzett, de technikás verekedésének kö­szönhető két hónapos japán meghívást kapott. Az Eb után kijelölték azt a tízfős konti­nensválogatottat, mely a júniusi Világ Kupán képviseli Európát. Sztankó Rita, Bencze Antal és Dörgő Sándor kapott meghívást az utazó csapatba. (géléi) Férfi teke szuperliga Hármas versenyfutás, szolnoki siker A férfi teke szuperliga ráját­szásának második fordulóját a kaposvári Strabag csapata rendezte meg. A népes szurkolótábor hatalmas biz­tatása mellett a hazai csapat kitett magáért, és meggyőző fölénnyel, megérdemelten végzett az első helyen. A Szegedi Snowfox, a Cegléd Germán Rt. és a Szolnoki MÁV együttese elkeseredett küzdelmet folytatott a második he­lyért, melyet végül is a Szolnoki MÁV csapata szerzett meg, és így ezúttal is az elvárásnak megfele­lően szerepelt. A Mátyás 919, Tihanyi 888, Szlo­­venszki 887, Bíró Ervin 870, Kántor 859, Rigó 856 összeállításban pályára lépő Szolnoki MÁV csa­pata - megbízható, nyu­godt, kiegyensúlyozott já­tékkal - ismét darabolta a mezőnyt, és ezzel „vész­helyzetbe” kényszerítette a szegedi együttest. A második forduló vég­eredménye: 1. Kaposvári Strabag 5376, 2. Szolnoki MÁV 5279, 3. Cegléd Germán Rt. 5244, 4. Snow­fox Szeged 5142. A pont­verseny állása: 1. Szolnoki MÁV SE 16, 2. Cegléd Germán Rt. 13, 3. Kapos­vári Strabag 12, 4. Snow­fox Szeged 9 pont. %