Új Néplap, 1997. február (8. évfolyam, 27-50. szám)

1997-02-10 / 34. szám

8. oldal Sport NHL-eredmények Eredmények: Pittsburgh Penguins - Detroit Red Wings 5-6 - hosszabbítás után, New York Islanders - New York Rangers 2-5, Boston Bruins - St. Louis Blues 3-3 - hosszabbítás után, Colorado Avalanche - Chicago Blackhawks 2-4, Montreal Canadiens - Hart­ford Whalers 3-2 - hosszab­bítás után, New Jersey De­vils - Philadelphia Flyers 4- 2, Ottawa Senators - San Jose Sharks 3-3 - hosszabbí­tás után, Tampa Bay Light­ning - Buffalo Sabres 1-3, Toronto Maple Leafs - Van­couver Canucks 4-2, Phoe­nix Coyotes - Dallas Stars 4-5 - hosszabbítás után, Edmonton Oilers - Anaheim Mighty Ducks 1-2 - hosz- szabbítás után. Lékó remizett, Alinási kikapott A spanyolországi Ubedában megkezdődött a XVI-os ka­tegóriájú nemzetközi sakk- torna. A nyitófordulóban a mezőny legfiatalabbja, a 17 esztendős Lékó Péter vilá­gossal remizett a spanyol Miguel Illescasszal. A má­sik magyar, a 20 éves Al- mási Zoltán a sötét bábukat vezetve vereséget szenve­dett a az örmény Vlagyimir Akopj antól. Az I. forduló eredmé­nyei: Lékó Péter - Miguel II- lescas (spanyol) döntetlen, Vlagyimir Akopjan (ör­mény) - Almási Zoltán 1-0, Jevgenyij Barejev (orosz) - Alekszandr Beljavszkij (szlovén) döntetlen, Jan Timman (holland) - Artur Juszupov (német) döntetlen, Joel Lautier (francia) - Vik­tor Korcsnoj (svájci) 1-0, Ulf Andersson (svéd) - Alekszandr Halifman (orosz) döntetlen.-o>l .1 csúcs • i I .f, 0» Íl|>/ női rúdugrásban Új szabadtéri1 világcsúcsot állított fel Emma George női rúdugrásban. Az auszt­rál sportoló a melboume-i Olimpiai parkban, Victoria állam atlétikai bajnokságán átvitte a 4.50 métert, s ezzel öt centiméterrel megjaví­totta korábbi saját rekordját, amelyet tavaly július 14-én Japánban ért el.- Nagyon örülök a világ­csúcsnak, és úgy érzem, többre is képes vagyok - mondta a 22 éves mel- bourne-i egyetemista, aki 1995 novembere óta már nyolcadik alkalommal javí­totta meg a világrekordot női rúdugrásban. A nyolcadik szakasz A Hongkong Challenge földkerülő vitorlásverse­nyen Kopár István és csa­pata a Mol-Hungária 1100- zal honolului idő szerint va­sárnap délben elrajtolt a nyolcadik - Honolulutól Fukuokáig tartó - szakaszra. A Csendes-óceán e két pont­jának távolsága 3900 ten­geri mérföld, azaz 7100 km. Bár elég nehéz a szélviszo­nyokat megjósolni, a hozzá­értők szerint körülbelül 18- 22 napot fog igénybe venni ez az etap. A honolului tartózkodás magyar szempontból hasz­nosra sikeredett, hiszen ma­radt idő arra, hogy Kopárék kiemeljék a vízből a Mol- Hungária 1100-at, és a ta­valy október óta a hajó fe­nékre tapadt, rengeteget fé­kező algákat eltávolítsák. A hajó teljes revíziója mellett jutott idő másra is; a Ha­waii-szigetek mintegy 200 fős magyar kolóniája, Kom­játhy Emese konzulnő szer­vezésében, folyamatosan programokkal látta el a Mol-Hungária 1100 kilenc­fős legénységét, amely any- nyiban változott, hogy Ba- zsantik János, Heinemann István és Borbély Ferenc he­lyét Fónagy László, Hege­dűs Tibor és Csala József foglalták el. Paks, 800 n., v.: Váradi, dr. Páli Atomerőmű SE: Hencsey 4, Munteán 4, Buzelis 12/3, VI- SOCKAS 15, GULYÁS 34/9. Csere: Mihály 5, MONOK 11/6, Siska. Edző: Vertetics István. Szolnoki Olaj: Takács 9/6, Alexe 21/3, MERÉSZ T. 17, Radonjics 12, Ivkovics 19. Csere: Jusztin, Boldizsár, Ba­logh. Edző: Rezák László, Tóth Zoltán. Rögtön a kezdés után kide­rült, két közel azonos tudású gárda néz egymással farkas­szemet. A 8. percben aztán 17- 9-re megugrottak a hazaiak, így nem volt meglepő, hogy Rezák edző időt kért. Valamennyire rendeződtek a szolnoki sorok, a jó védekezésnek, az eredmé­nyes támadójátéknak köszönhe­tően az utolsó öt percre csupán egypontos hazai előnnyel ér­keztek a csapatok. A végjáték azonban az Atomnak sikerült jobban. Gulyás kétszer hatal­masat zsákolt, majd a félidő vége előtt két másodperccel 8 (!) méterről már a harmadik tripláját dobta. Jól indult a második játék­rész, másfél perc alatt három labdát lopott és hét pontot do­bott az Olaj. A vezetést azon­ban nem sikerült átvenni, mert a vendégek az „iskolás” zicce­reket rendre kihagyták. A kriti­kus helyzetekben mindig Hen- cseyék voltak nyugodtabbak, ám 59-57-nél újra megcsillant a remény, de három labdát is el­szórtak a piros-feketék, míg a Merész T. előtt és fölött lezárul az út a gyűrű felé túloldalon az örökifjú Monok nem tudott hibázni. A hazaiak teljesen megér­demelten nyertek a rangadón a tiszta ziccerek tömegét kihagyó szolnokiak ellen. Vertetics István: - Célunk az volt, hogy a hétközi fiaskót követően győzzünk. Sikerült, de magunkat okolhatjuk, hogy nem nagyobb különbséggel. Rezák László: - Egy egész idényre való ziccert hibáztunk el ezen a mérkőzésen. Minket is meglepett Gulyás első félidei három triplája. Férfi kosárlabda NB I., A-csoport Egy idényre való ziccer maradt ki Atomerőmű SE—Szolnoki Olaj KK 85-78 (45-35) Röplabda, férfi NB I. és női Extraliga A jobban hajrázok nyertek Szolnoki Titász RK-Zalaegerszegi TE 3:0 (11, 13, 9) A meccs legjobbja Gulyás Ferenc ütései éppen a legjobbkor érkeztek a szé­leken, ráadásul gyakran a feladó posztjáról is kisegí­tette társait. Belülről így látta a mérkőzést:- Technikailag és magas­ságban egyaránt ellenfelünk fölé nőttünk, az egerszegiek nemigen találtak ellenszert a támadásainkra. Hosszú lab­damenetek sem voltak, egy- egy ütésváltás után már jött is a következő nyitás. Éppen en­nek köszönhető, hogy kissé langyos meccset láthattak a szurkolók. Úgy érzem, köze­pesnél valamivel jobban ment a játék, de messze nem a ma­ximumot nyújtottam. íflÍ>T>/ I > «fi*»* •»*' Szolnok, 200 néző, vezette: ifj. -f Kiss, ifj. Juhász / / Szolnoki Titász RK: Surá- nyi, MAKAI, Tóth G., Pén­zes, GULYÁS, Hajdú. Csere: Illés, Novák, Juhász, Nedba- lek, Nagy. Edző: Surányi Márton Zalaegerszegi TE: PÉTER, Markó, Czotter, Erdei, Jan- kóczky, Tóth T. Csere: Jezeri, Kiss, Tompos. Edző: Boros- nyai Sándor. Meglepő, de nehezen lendül­tek játékba a vendéglátók, 2-1 után három pontot a zalaiaknak ajándékoztak. Rossz nyitásfo­gadás, gyenge mezőnyjáték jel­lemezte ezt a szakaszt a Titász részéről. Csupán 7-7 után ráz­ták meg magukat Gulyásék, vil­lámgyorsan 10-7-re alakították az állást. Czotter és társai azon­ban nem adták fel, tizenegynél újra együtt volt a két csapat, ezután viszont nem kegyelme­zett a szolnoki együttes. Ä foly­tatásban valamelyest javult a já­ték színvonala, kezdték komo­lyan venni a meccset a Tisza- partiak. Néha egy-egy hosszabb labdamenet is „közbecsúszott”, Makai látványos megoldásaival pedig már 12-6-ra vezettek a hazaiak. Ekkor feltámadtak a ZTE játékosai, Péter vezérleté­vel egyre magabiztosabban bombázták a túlsó térfelet, míg a szolnokiak sáncmunkája job­bára elméleti síkon mozgott - elmagyarázták egymásnak, mit, hogy kellene csinálni. így nem meglepő, hogy rövidesen 12- 12-t mutatott az eredményjelző, ám a hajrában jobban koncent­ráltak a mieink. A zárószettben pályára léptek a cserejátékosok. Tehették, hiszen mire a dunán­túliak észbe kaptak, már 10-4- re vezetett a Titász. Amíg a ki­egészítő emberek elgémbere­dett tagjaiat bemelegítették, 13- 9-re feljött az ellenfél. Utána azonban nem volt kegyelem, Il­lés bombája pontot tett a szett s vele a mérkőzés végére. Nők JRK-Vértes Volán 1:3 (-13, -14, 7, -9) Jászberény, 200 néző, vezette: Szabó F„ Csikós. Jászberényi RK: Teron, NAZARENKO, BENKE, Kovács, Illésné, Pesti. Csere: Tóth, Sápi. Edző: Litkei Gá­bor. Vértes Volán: SZABÓ A., KALINYUK, Balázs, Or- szágh, Forgó, Fellegvári. Csere: Szabó J. Edző: Ka- sziba István. Az esélytelenek nyugalmá­val pályára lépő jászberényiek idei legjobb teljesítményüket nyújtották. Az első szettben 4- 1 -ről fordítottak a tatabányaiak 4-7-re, de 10-9-nél már ismét a hazaiaknál volt az előny.. Sőt 13-11 -re is Pestiék vezettek, ám a nyitószett hajrája a vendégeké volt. Színvonalas játéknak, nagyszerű ütéseknek, blokkok­nak, látványos labdamenetek­nek tapsolhatott a közönség. A kitűnően játszó jászberényiek már 14-12-re is vezettek, ám két játszmalabda sem volt elég. A JRK jó játéka a harmadik szettben hozta meg eredmé­nyét, 18 perc alatt nyertek Ko­vácsék, s a negyedik játszmá­ban is 7-9-ig partiban voltak. Litkei Gábor: - Csak így szabad veszíteni. Kasziba István: - Az is nagy tanulság, ha a küzdőszel­lemmel tudunk nyerni. Védd magad, ZTE! Indul a Tóth Gabi-bomba. fotó: i. Cs. 1997. február 10., hétfő --------------------------------------I Férfi teke Szuperliga Rigó mentette a becsületet Elekthermax Vasas Pápa-Szolnoki MÁV SE 7:1 (5512-5214) Pápa: Makkai 918, Nagy 933, Szabó 929, Kalmár 905, Vá­radi 901, Papp 926. . Szolnoki MÁV: Mészáros 844, Berta 814, Tihanyi 875, Mátyás 882, Kántor 837, Rigó 962.' Amint várható volt, a szol­noki gárda nem tudta elkerülni a nagyarányú vereséget. Egye­dül Rigó gurított eredménye­sen, játékával sikerült megsze­rezni a becsületpontot. Ifjúságiak Elekthermax Vasas Pápa- Szolnoki MÁV SE 3:1 (1626-1620) Pápa: Nagy 819, Fodor 814 Szolnok: Vas 787, Bíró 833 Az ifik mérkőzését hatalmas í küzdelem jellemezte. Minimá- | lis előnnyel végig a szolnoki fiúk vezettek, de a befejező gu- rításoknál a pápai csapatot na- gyobb szerencse kísérte. Női kosárlabda - NB I/B A szezon legjobb játékával > MAFC—Szolnoki MÁV SE 56-75 (34-37) ■■ , 1 Budapest, MAFC-csarnok, 150 n., v.: Aranyosi B„ Major I. Szolnoki MÁV: SZAVER- CSENKO 11, KURUCZ 22, Pasek 3, JANIK 3, Tóth 16. Csere: Horváth 2, KOR­MÁNY 14/6, Cseh 2, Szom­bathelyi 2, Csabai. Edző: No­vák Gábor. A mérkőzés alakulása: 5. p.: 2-9, 10. p.: 11-17, 15.p.: 15- 27, 19. p.: 34-35, 25.p.: 36-48, 30. p.: 38-58, 35. p.: 45-67. A mérkőzésre győzelmi eséllyel indultak a Tisza-parti lányok, annak ellenére, hogy irányítójuk, Kormány a pénteki edzésen megsérült. Áz első ko­sarakat a vendégek érték el Tóth és Kurucz révén, ezt jó védekezésükkel és higgadt tá­madójátékukkal fokozatosan növelték. Mindkét palánk alatt az ezen a napon jó teljesítményt nyújtó Kurucz volt a légtér ura. * A biztos vezetés tudatában No- 1 vák edző az első játékrész utolsó perceire beküldte a baj- / nokságban kevés lehetőséget kapott lányokat, így a félidő eredménye szorossá vált. A szünet után a szezon legjobb já­tékát mutatták be Tóth Katiék. Janik jó irányításával védeke­zésben és támadásban egyaránt az ellenfelük fölé kerekedtek. Ebben a játékrészben Szaver- csenko és a sérüléséből felépült Kormány is rendre betalált az ellenfél gyűrűjébe. így a mér­kőzés végére megérdemelt, nagy különbségű győzelmet arattak a szolnoki lányok. Novák Gábor: - Szerintem a bajnokság legjobb játékával és Kurucz kiemelkedő teljesít­ményével megérdemelten nyert, > a csapat. j Tenisz Davis Kupa Tét nélküli zárónap ■Az eurO^&frikai zóna 1. cso­portjában lejátszott Dánia- Magyarország tenisz Davis- kupa-összecsapás zárónapján már csak két nyert játszmára mentek a mérkőzések, mert a továbbjutás kérdése szomba­ton a páros vereséggel eldőlt. Előbb a két első számú te­niszező, Kenneth Carlsen és Krocskó József találkozott egymással. A mérkőzés első órájában a magyar teniszező nem tudott mit kezdeni a szőke dán hatalmas szervái­val, és miután saját adogatójá­tékaiból szettenként egyet- egyet elveszített, úgy tűnt, vi­szonylag sima vereség lesíz íi vége. Krocskó azonban küz-i deni tudásból ezúttal is jelesre! vizsgázott: 3:6, 4:5-ös állás­nál elnyerte Carlsen szerva­gémjét, és a játszmát záró rö­vidített játékbán is hibátlanul összpontosított. A döntő szettben újra a pa­pírforma érvényesült: Carlsen megint csak egyszer breakelt, míg a saját adogatásaira már jobban ügyelt. Összesen 16 ászt szerválva, 1 óra 46 perc alatt 6:3, 6:7, 6:3-ra nyert a 23 éves dán. Euro-afrikai zóna, 1. csoport, 1. forduló: Dá- nia-Magyarország 4-0 Vízilabdakupák Európában Benedek a Vasas ellen Egygólos hátránnyal érkezett Rómába a Vasas-Plaket vízilabda­csapata, s így csodának számított volna, ha továbbjut az olasz Ra­cing Roma ellenében a Kupagyőztesek Európa Kupájának negyed­döntőjében. Racing Roma-Vasas-Plaket 8-8 (0-2, 3-1, 3-3, 2-2) Róma, 300 néző, v.: Petrovic, Nielsen (jugoszláv, dán) - i Racing Roma: Averaimo - Buffardo, Giustolisi, Capuani, Temellini 1, Zimonjic 1, Ranalli, Benedek 3, Serio, Cescon, Ferretti 3, Minorenti, Vittorioso Vasas-Plaket: Kosz - Berezvai 2, Méhes, Konrád, Liebhau- ser 3, Gorskov 2, Kökény, Molnár, Tóth F. 1, Vári, Szabó G., Regős, Martinovics. A végső dudaszó előtt 18 mp-cel a magyarok vezettek és támad­tak, de ekkor a jugoszláv játékvezető megunta Liebhauser villogá- > sát. Vitatható módon kiállította, s így a lehető legkedvezőbb pilla* ,» natban került létszámfölénybe hazai gárda. Az olaszok az utolsó i pillanatig kihúzták az időt, és Ferretti 5 mp-cel a játék vége előtt i egyenlített. A Racing 15-14-es összesítéssel jutott tovább. A LEN-kupa negyeddöntőjének visszavágóján az olaszországi Firenzében egy góllal ugyan kikapott az FTC-Vitalin együttese, de hazai környezetben szerzett háromgólos (11-8) előnyének köszön- , hetően továbbjutott. i Carifi Florentia-FTC-Vitalin 8-7 (3-3, 2-0,1-2, 2-2) Továbbjutott: a Ferencváros, 18-16-os gólkülönbséggel. A horvátországi Splitben óriási meglepetésre 9-6-os győzelmet aratott az UTE-Office and Home férfi vízilabdacsapata a LEN- kupa negyeddöntőjének visszavágó mérkőzésén. Az újpestiek, akik az első találkozón hazai környezetben 6-5-re kikaptak, 14-12- ’■ es összesítéssel bizonyultak jobbnak a horvát Slobodna Dalmaci­jánál, és jutottak a következő fordulóba. . Bajnokok Ligája, Kék csoport, 2. forduló: BVSC-Westel-Madost Zagreb 9-12 (3-4, 3-3, 2-2,1-3) Szőnyi út, 800 néző, v.: Afanaszjev (orosz), Timoc (román) BVSC-Westel: Ambrus - Monostori 1, Vargyas, Varga 1, Märtz 3/1, Varjas 1, Lihotzky 1. Csere: Bürk 1/1, Császár 1, > Tiba, Mészáros, Németh. Mladost Zagreb: Vicán - Kobescak 3, Herceg 5, Glavan, Ve-ti gar, Bukics 2, Rogin 1. Csere: Jerkovic 1, Stritof, Damjanic rj