Új Néplap, 1996. október (7. évfolyam, 229-254. szám)

1996-10-28 / 251. szám

1996. október 28., hétfő Sport 9. oldal Labdarúgás, megyei I. osztály: 12. forduló Idegenbeli győztesek - négy gólra hitelesítve Martfű-Rákóczifalva 0-4 (0-2) Martfű: 200 n., v.: Gyurkovics Martfű: Sagáth (Berta) - Bartucz, Blaskó, Lengyel R. (Nagy L.), Rupa, Méri, Sülye (Enyedi), Kesjár, Lengyel A., Nagy J., Kiss A. (Takács K.). Edző: Nász Mihály. Rákóczifalva: Kupeczki - Erdei (Komáromi), Csabai, Szeberényi, Kácser, Zsidei, Mihályi (Romvári), Pintér (Molosits), Szokolai, Veres, Molnár, Edző: Gömöri Béla. 11. perc: A kapusról kipattanó labdát SZOKOLAI vágta a há­lóba, 0-1. 35. perc: Balról belőtt lab­dára MOLNÁR érkezett és a kapuba emelt, 0-2. 84. perc: SZOKOLAI a bal alsó sarokba lőtt, 0-3. 89. perc: Egy lepattanó lab­dát VERES biztosan értékesí­tett. 0-4. Ideges hangulatú találkozón az agresszíven játszó vendégek könyörtelenül kihasználták a hazai védők hibáit, így biztosan győztek a szomszédvárak csatá­jában. A martfűiek nemcsak csatát vesztettek, hanem csatárt is, ugyanis a harmadik percben az egyik vendégvédő feltűnően durva belépőjét követően a ha­zaiak egyik meghatározó csa­tára, a gólveszélyes Kiss Attila az egész szezonra harcképte­lenné vált. Jók: senki, illetve Csabai, Erdei, Szokolai, Szeberényi Nász Mihály: - A helyzet változatlan. Gömöri Béla: - Végig mi irányítottunk, a gólkülönbség hűen tükrözi a játék képét. Ifi: Martfű-Rákóczifalva 5-5 Juhász Újabb gól a hazai kapuban, szerzője Szokolai SZVSI CFC-Jászapáti 3-0 (O-O) Szolnok, Tiszaliget, 150 n., v:: Pál SZVSI: Smidéliusz - Honti, Szarvas (Kecsmárik), Antal, Hercegh, Retkes (Rózsavölgyi), Pintó, Szalai (Nagy), Serucza, Sós', Tóth Cs. Edző: Árvái István. Jászapáti: Tajti - Horváth, Molnár, Németh, Nagy, Zsidei, Tóthi. (Szűcs), Bobák, Bécsi, Káposztás (Oláh), Szabari. Edző: Karkusz Pál. 58. perc: SERUCZA elcsí­pett egy labdát a büntetőterü­let jobb oldalán, majd kapás­ból kilőtte a hosszú sarkot, 1-0. 63. perc: Sós középrelövé- sét NAGY a kifutó Tajti mel­lett pörgette a háló közepébe, 2-0. 71. perc: Tóth bal oldali beadását KECSMÁRIK az ötösről belsőzte a rövid sa­rokba, 3-0. Az egész mérkőzésen me­zőnyfölényben játszó hazaiak a második félidőben felőröl­ték a vendégcsapat ellenállá­sát. Jók: Antal, Hercegh, Se­rucza, Rózsavölgyi, ill. Tajti, Horváth, Németh Árvái István: - Fordulás után feljavultunk, és ilyen arányban is megérdemelten nyertünk. Karkusz Pál: - Jobb csa­pattól kaptunk ki. Ifi: SZVSI CFC-Jászapáti 3-1 Turcsányi Kenderes-Mezőtúr 2-1 (l-O) Kenderes, 150 n., v.: Gyenge Kenderes: Galó - Varga L., Kocsis, Pádár M. (Fábián, Sas), Molnár J., Baktai S. (Magyar), Varga Z., Szerencsi, Simon, Hídvégi (Baktai B.), Pádár G. Edző: Magyar József Mezőtúr: Kegyes - Liszkai, Kiss, Máté, Békési, Kocsis, Múzsái, Panyik, Beregszászi, Forgács (Sólyom), Tanács. Edző: Földesi János 9. perc: MOLNÁR J. kapott jó labdát a tizenhatos vonalán, lendületesen kapura húzott és tíz méterről a hálóba lőtt, 1 -0. 65. perc: Baktai S. buktatott a tizenhatoson belül, a büntetőt FORGÁCS értékesítette, 1-1. 88. perc: Sast akasztották a büntetőterületen belül, a tizen­egyest MOLNÁR J. vágta a hálóba, 2-1. Alacsony színvonalú, küz­delmes mérkőzésen szervezet- lenül, rossz felfogásban játszott a hazai csapat, de még így is több gólhelyzetet teremtett a vendégek kapuja előtt. A fiata­lokból álló mezőtúri csapat me­zőnyben ügyesen játszott, és második félidei teljesítménye alapján rászolgált volna a dön­tetlenre. Jók: Pádár G., Varga Z., ill. Liszkai, Tanács Magyar József: - Szenved­tünk, szenvedtünk, de a végére kiizzadtuk a győzelmet. Földesi János: - Azok a já­tékvezetők, akik lerontják a labdarúgás színvonalát, válto­zatlanul vezetik a megyei I. o. bajnokságot. Az edzőket, játé­kosokat „az illetékes elvtársak” pedig eltiltják. Ifi: Kenderes-Mezőtúr 2-2 Korpás Keddi kupamenetrend Kedden rendezik meg az UEFA-kupa-visszavágókat a legjobb tizenhat közé jutásért: Szpartak Moszkva (orosz) - Hamburger SV (német) (0-3), 15 ó, Trabzon (török) - Schalke 04 (német) (0-1), 17.45, Casino Graz (osztrák) - Intemazionaíe (olasz) (0­1) , 19, AS Monaco (francia) - Borussia Mönchengladbach (né­met) (4-2), 19.30, Besiktas (török) - Legia Warszawa (lengyel) (1-1), 20, National Bucuresti (román) - FC Bruges (belga) (0­2) , 20, Neuchatel Xamax (svájci) - Helsingborg (svéd) (0-2), 20, Bröndby IF (dán) - Aberdeen (skót) (2-0), 20.10, Ander- lecht (belga) - Vitoria Guimaraes (portugál) (1-1), 20.30, Feye- noord (holland) - Espanyol (spanyol) (3-0), 20.30, AS Roma (olasz) - Karlsruhe (német) (0-3), 20.45, Newcastle United (an­gol) - FERENCVÁROS (2-3), 21, Sporting Lisboa (portugál) - Metz (francia) (0-2), 21.30, Valencia (spanyol) - Slavia Praha (cseh) (1-0), 22, Boavista (portugál) - Dinamó Tbiliszi (grúz) (0-1), 22.30, Tenerife (spanyol) - Lazio (olasz) (0-1), 22.30. Szajol-Kuhhegyes 30(2-0) Szajol, 250 n., v.: Paróczai Szajol: Gerhát - Kónyár, Ábel, Nagy (Szőlősi), Rigó, Golyha, Bódi, Kollár (Bernáth), Hegedűs, László, Kapusi (Kiss) Edző: Szabó Zoltán. Kunhegyes: Szabó J. - Kemecsei, Soós, Baráth, Szabó L, Balogh, Pócsi (Szabó), Oláh (Varga), Sipos, Horváth, Szász (Faragó). Edző: Szabó György. 17. perc: Bódi lefutott a jobb oldali alapvonalig, beadását a jókor érkező KAPUSI bólin­totta a hálóba, 1-0. 40. perc: Hegedűs kicselezte a rátámadó védőket, majd a ka­pust is, de hálóba tartó labdáját Soós kézzel mentette. Jogosan villant a piros lap. A büntetőt HEGEDŰS végezte el, lövését Szabó J. kiütötte, a kipattanót már biztosan helyezte a hálóba, 2-0. 82. perc: Bódi az alapvonal­ról visszagun'tott, HEGEDŰS hat méterről egyből a bal sa­rokba lőtt, 3-0. A hazai csapat végig kézben tartotta a játék irányítását, és biztosan győzött az alsóházi rangadón. Ä vendégeknek még gólhelyzetük sem akadt. Jók: Ábel, Kónyár, Bódi, Hegedűs, Rigó, ill. Szabó Gy., Sipos, Baráth Szabó Zoltán: - Ma a hely­zetek felét berúgtuk, így sima győzelmet arattunk, korrekt és jó játékvezetés mellett. Szabó György: - Úgy gon­dolom, a mai napon a hazaiak nem panaszkodhatnak a sze­rencséjükre, de többet is tettek a győzelemért. Ifi: Szajol-Kunhegyes 1-0 - Török Jánoshida-Törökszentmiklós 2-4 (1-1) Jánoshida, 300 n., v.: Nagy I. Imre Jánoshida: Fényi - Marinka, Szalma, Mihályi (Berkó), Eszes, Acél, Erdei, Sándor, Bárány, Vasas, Tóth József. Edző: Szabó Imre. Törökszentmiklós: Tőke - Barabás, Nyíri, Kinyik, Erdősi (Dékány), Orbán, Tákos, Gergely, Babella (Kiss), Ramos (Lóié), Dobos. Edző: Márton Ferenc. 23. perc: Szalma kapott jó labdát a kaputól 18 méterre, éles lövése centiméterekkel elkerülte a vendégek kapujá­nak jobb felső sarkát. A gyors jobb oldali ellentámadásból Mihályi a kapu előtt nem ta­lálja el a labdát, így BARA­BÁS a kifutó Fényi mellett, 7 méterről a jobb sarokba gurí­tott, 0-1. 37. perc: Eszes 24 méter­ről a jobb kapufát találta te­libe. 44. perc: Vasas szögletét BÁRÁNY a rövid sarokba csúsztatta, 1-1. 55. perc: A jobb oldali ven­dégbeadást BARABÁS kézzel és a kapufa segítségével jut­tatta a hálóba, 1 -2. 57. perc: BARABÁS a fél­pályáról indult, majd a kifutó Fényi kapus mellett a bal alsó sarokba gurított, 1-3. 62. perc: A vendégek Er­dősi révén a bal oldali kapufát találták el, a kipattanó labdát BABELLA éles szögből a hosszú sarokba vágta, 1 -4. 74. perc: Az Eszes buktatá­sáért megítélt büntetőt VA­SAS értékesítette, 2-4. Hazai támadásokkal kezdő­dött a dobogós helyezésért ví­vott rangadó, de a hidai fölény meddőnek bizonyult. A ven­dégcsapat ügyesen kontrázott, s helyzetei alapján nagyobb kü­lönbséggel is nyerhetett volna. A hazaiak lelketlen játékukkal csalódást okoztak mindvégig ki­tartó közönségüknek. Jók: senki, ill. Babella, Ba­rabás, Erdősi Eszes Béla (csapatkapi­tány): - Megérdemelt miklósi győzelem született. Márton Ferenc: - Egy jó csapatot sikerült legyőznünk veszélyes kontráink révén. Ifi: Jánoshida-Törökszent­miklós 1-5 Szöllősi *** Mivel az eltiltott hidai edző, Szabó Imre fellebbezést nyúj­tott be, a fegyelmi bizottság újratárgyalta a KUTE-János- hida mérkőzésen történteket. Az edző visszavonta a találko­zót követő nyilatkozatát, melyben csalónak nevezte Markóth játékvezetőt, ám azt változatlanul fenntartotta, hogy a kunszenti gólt lesállás előzte meg. A fegyelmi bizottság hely­benhagyta előző ítéletét, esze­rint Szabó Imrét 1996. decem­ber 31-ig mind játékosként, mind edzőként eltiltotta a lab­darúgástól. ) Ugyan az ominózus ösz- szecsapást nem láttuk, ám a fegyelmi bizottság súlyos ítélete felkeltette érdeklő­désünket. Az erős felindu­lásában nyilatkozó edző mondandója nyilvánvalóan sportszerűtlen, tehát elíté­lendő. Ám azt már nem ért­jük, Vígh partjelzőt, aki mindvégig kitartott azon ál­láspontja mellett, miszerint a kunszenti gólt valóban lesállás előzte meg, miért , jegeli” a megyében a já­tékvezetői bizottság? Ki látta jobban a történteket: a vonalban álló partbíró vagy az esettől 30 méterre, „mélységben” lévő játékve­zető? (géléi) KUTE-Vegyiművek SK 1-0 (l-O) Kunszentmárton, 300 n., v.: Nagy Sándor Kunszentmárton: Ladányi - Aszalai, Paul, Határ, Módos, Demeter (Varga), Imrei László, Kis A., Tatár, Rostás, Imrei Kálmán. Edző: Sólyom Vilmos. Vegyiművek: Fási - Bontovics, Busi, Kun József Szarnák (Varga), Rimóczi Z. (Vígh G.), Kiss S„ Vadkerti, Rimóczi Cs., Felföldi, (Csomós), Horváth (Bálint). Edző: Hajdú Gábor, 1. perc: Rimóczi Csaba 17 mé­teres lövését Ladányi bravúrral ütötte a mezőnybe. 11. perc: Rostás elemi erejű 35 méteres szabadrúgását Fási a léc alól bokszolta szögletre. 24. perc: Kiss S. szögletét Rimóczi Z. 4 méterről egyből kapura rúgta, a védők a tehetet­len Ladányi mellett a gólvonal­ról mentettek. 33. perc: Rostás jobb oldali beadását Imrei K. tovább pör­gette, a vendég védelem rövi­den mentett, Határ azonban ki­szorított helyzetből az oldalhá­lóba fejelt. 41. perc: Kis A. labdáját Ha­tár ügyes mozdulattal maga elé perdítette, betört a tizenhatoson belülre, ahol a keresztező vé­dők szabálytalankodtak vele szemben. A megítélt büntetőt ROSTÁS magabiztosan érté-' kesítette, 1-0. 49. perc: Imrei K. beadását Aszalai pörgette kapura, de Fási a gólvonalon mentett. 58. perc: Felföldi elől utolsó emberként Tatár mentett abszo­lút ziccerben. 87. perc: Rostás 23 méteres szabadrúgását Fási hihetetlen bravúrral mentette szögletre. Kitűnő játékvezetés mellett az elért eredmény a hazai csa­patra nézve hízelgő, hiszen a közönség csak a 3 bajnoki pontnak örülhetett. A Vegyi­művekben egy szimpatikus szolnoki csapatot ismerhettek meg a kunszenti szurkolók, mely az első perctől kezdve győzelemre játszott. Játéktu­dása alapján nem érdemelt ve­reséget a szolnoki legénység a gyenge napot kifogó KUTE el­len. A hazaiak önmaguknak tet­ték nehézzé a sportszerű mér­kőzést. Jók: Ladányi, Aszalai, Paul, Rostás, ill. Fási, Bontovics, Kun J., Rimóczi Cs. Sólyom Vilmos: - Kulturál­tan játszó szolnoki csapatot si­került egy küzdelmes mérkőzé­sen legyőznünk. Hajdú Gábor: - Mit sem ér a nyolcvanpercnyi mezőnyfö­lényünk, ha nem adják meg szabályos gólunkat, valamint tizenegyesünket. Ifi: Kunszentmárton-Ve­gyiművek SK 6-2 Dobos Tószeg-Cibakháza 1-4 (1-2) Tószeg, 200 n., v.: Tóth Sándor Tószeg: Szikora, Zsidai, Szilágyi, Tóth N, Pető, Kiss, Ács, Orosz, Ozsvárt (Varga), Peszeki, Vágó. Edző: Szilágyi Béla. Cibakháza: Csécsei, Faragó, Tóvizi, Barta, Nagy, Honos, Kalmár (Zatykó), Csontos, Szikora, Keresztfalvi, Kálmán. Edző: Fazekas András. 8. perc: Orosz nagy helyzet­ben közelről a kapu mellé bó­lintotta a labdát. 25. perc: Orosz szabadrú­gása centiméterekkel kerülte el a bal sarkot. 26. perc: Jobb oldali ven­dégtámadás végén KE­RESZTFALVI szerezte meg a vezetést Cibakháza számára, 0-1. 27. perc: Zsidai szabályta­lan szerelése miatt megítélt büntetőből CSONTOS nö­velte csapata előnyét, 0-2. 30. perc: Pető 30 méteres szabadrúgását tenyerelte ki Csécsei a bal sarok elől. 35. perc: ÁCS ügyesen emelte át Csécsei a felett a labdát, 1-2. 50. perc: Keresztfalvit a já­tékvezető kiállította. 55. perc: Szilágyinak is pi­ros lapot mutatott fel Tóth Sándor. 73. perc: Zsidai is meg­kapta második sárga lapját, így mehetett zuhanyozni. 75. perc: Bal oldali táma­dásból TÓTH a saját kapu­jába csúsztatott, öngól, 1-3. 76. perc: CSONTOS állí­totta be a végeredményt: 1-4. Nem jó előjellel készülődött a hazai csapat Cibakháza el­len. Kiállítások, sérülések és sértődések(l) tizedelték a kezdő tizenegyet. A mérkőzés elején jó iramú, élvezetes csa­tát láthatott a közönség, de ezt az iramot a játékvezető nem tudta felvenni, így olykor ért­hetetlenül osztogatta a sárga és piros lapokat. Jók: Ács, ill. Csécsei, Cson­tos, Honos Szilágyi Béla: - Gratulálok a Cibaknak. Fazekas András: - Szívós és lelkes csapatmunka ered­ménye ez a szép győzelem. Ifi: Tószeg-Cibakháza 1-1 Kormos Jászalsószentgyörgy- Alattyán 1-4 (0-2) Jászalsószentgyörgy, 300 n., v.: Tóth Béla Jászalsószentgyörgy: Dósa (Kemecsei) - Szita, Jánosi, Borics, Bankó, Győr, Major, Bujáki (Muhorai), Majzik, Csirke Tóth Cs. (Tóth G.). Edző: Kiss Béla. Alattyán: Kupeczki - Tóth, Kiss T, Juhász, Györgyei, Kalmár, Mosonyi Zs. (Mosonyi L), Szabó S., Csikós, Mosonyi Cs., Kiss Cs. Edző: Ladányi István. 30. perc: Mosonyi Csaba a 16-os sarkáról kellemetlen, pattogós lövést engedett meg, ami Dósáról kipattant, ám MOSONYI ZS. jókor érkezett, és 2 méterről az üres kapuba vágta a labdát, 0-1. 44. perc: Mosonyi Csaba ugrott ki a félpályáról, Já­nosi már csak a tizenhato­son belül tudta buktatni. A tizenegyest CSIKÓS bizto­san értékesítette, 0-2. 55. perc: Kalmár egy vé­delmi hiba után üresen ma­radt a jobb szélen, a tizenha­tos vonala előtt keresztbe gurított, és CSIKÓS a há­lóba bombázott, 0-3. 82. perc: CSIKÓS hozta fel a labdát, majd két csel Után 20 méterről lövésre szánta el magát, a rosszul el­talált, pattogós labdát azon­ban Kemecsei bevédte, 0-4. 86. perc: BORICS tizen­egyesből szépített, 1 -4. Az első félidő közepéig semmi nem utalt arra, hogy a vendégek ilyen simán nyerik a mérkőzést. A hazai csapat a kapujához szegezte vendé­geit, ám a bekapott gól után már nem tudott újítani, és Alattyán Csikós mesterhár­masával megérdemelten nyerte a találkozót. Jók: senki, illetve Csi­kóssal az élen az egész ven­dégcsapat Kiss Béla: - Sikerült négy gólt összehoznunk a vendégcsapat részére. Ladányi István: - Nem a legjobb játékkal, de nagy akarással a csapat hozta a mérkőzést. Ifi: Jászalsószent­györgy-Alattyán 2-0 Vadkerti