Új Néplap, 1996. szeptember (7. évfolyam, 204-228. szám)

1996-09-26 / 225. szám

10. oldal Sport 1996. szeptember 26., csütörtök Férfi kosárlabda NB I, A-csoport, 5. forduló Itt hagyta veretlenségét a Zsoldos-sereg Szolnoki Olaj KK — Danone Honvéd BT 77-70 (40-36) Szolnok, 3000 néző, vezette: dr. Gencsev, Geréb Szolnoki Olaj KK: TA­KÁCS 12/12, ALEXE 31/3, Mérész T. 4, IVKOVICS 18, ECSERI 6. Csere: Radonjics 4, Jusztin 2, Balog. Edző: Re- zák László, Tóth Zoltán Danone Honvéd: MÉSZÁ­ROS Z. 10/6, Moore 6, AD- DERLY 27/9, Orosz 10, Sitku 7. Csere: BOROS 11, Ru- zsinszki, Kangyal, Kis. Edző: Zsoldos András Az eredmény alakulása: 5. p. 10-9, 12. p. 26-24, 16. p. 31- 29, 24. p. 49-38, 28. p. 53-41, 33. p. 61-54, 37. p. 67-62. Kipontozódott: Sitku a 37., Alexe, Orosz, Adderly a 40. percben Óriási iramban indult a talál­kozó, melynek első szakaszá­ban a Honvéd pontosabban tá-' madott, de a hazaiak üdvöskéje, Alexe az ötödik percben fordí­tott, a másik kedvenc, Ivkovics büntetőivel és Takács hármasa­ival már távolodott Szolnok. Mindkét együttes keményen védekezett, így inkább a bedo- bókra hárult a főszerep. A sza­bályt az irányító Mészáros Z. két duplái, mint kivételek erősí­tették, bár a hazai középjátékos, Ecseri is beejtett kettőt. Moöre triplájával a fővárosiak vezet­tek néhány pillanatig, Adderlyt Mérész T. szerelte, és robogott a túloldali gyűrűig. Rezák mes­ter időkérése után ismét Takács hármasa lendített a saját tempó­jától megtorpanni látszó pálya- választón. Ádderly őrzését a pihent Jusztin vette át, a Hon­védőt Boros mozgatta, Alexe dupláját Orosz tromfolta, aztán a szolnoki bedobó egy mesteri hármassal is bizonyította, jó formában van. Szünet után alaposan bekez­dett a Tisza-parti együttes, Ta-^ kács és Alexe már az első perc­ben kilenc pontra hizlalta a A hazai kispad boldogsága teljesen érthető, Rezák edző jól kitalálta a győzelmi stratégiát vendéglátó előnyét, ráadásul sa­ját palánkja alatt oroszlánként harcolt az Olaj KK minden já­tékosa. Mindez előkészítetlen távoli dobásokat csalt ki a ven­dégekből, tehát a különbség nemigen változott. A játékrész második felében letámadtak a piros-fehérek, húzásuk egy­részről azért bizonyult hatásos­nak, mert a szolnoki büntetők felesben hullottak a gyűrűbe, másodsorban a pozíciós játék igencsak akadozott a hajráig. Ábban aztán az igazi rangadó minden sajátossága fellelhető volt, még a kosárlabda is. Vé­gül okos, taktikus, büntetőkre apelláló játékával az Olaj KK megfosztotta veretlenségétől Zsoldos András együttesét, amely emlékezetes leckét ka­pott a Tiszaligetben. Rezák László: - Lehet, hogy az idén jók leszünk? Zsoldos András: - A Szol­nok nagyon jól védekezett, mi pedig rendkívül bután támad­tunk. néder Görkorcsolya, osztrák bajnokság Badeni sikerek / Eremhalmozó golfozók A szeles, hideg idő ellenére több mint kétszáz indulót (26 csapat és 14 családi csapat) re­gisztráltak a tőserdei pályagolf országos bajnokságon. A szol­noki Minigolf Klub versenyzői igen sikeresen szerepeltek, há­rom bajnoki címmel és számos éremmel tértek haza. Az ifjú­sági lányok között Molnár Szilvia, a férfiaknál Veres Já­nos, a családok viadalában a Bátaszéki család nem talált le­győzőre. Ezüstérmet szerzett az ifi fiúcsapat (Szepesi, Ivády, Bátaszéki, Szpiró), illetve az Ivády család. Ä dobogó harma­dik fokára állt fel Berkó Judit női egyéniben, a női csapat (Berkó A., Berkó J., Dobos, Dósáné) és a férfigárda (Báta­széki, Dósa, Újhelyi, Veres). A hét végén az ausztriai Ba- denben az osztrák görkorcso- lyázó-bajnokságon vettek részt a jászberényi görkorisok. Az indulók kis száma miatt a ren­dezők ezúttal nem két-, hanem háromévenkénti korcsoportokat határoztak meg. Azaz így na­gyobb volt a korkülönbség egy korcsoporton belül a megszo­kottnál. Ez pedig természetesen befolyásolta a verseny eredmé­nyeit is. Mindenféle változtatás ellenére a jászberényi fiatalok ezúttal is szokásos formájukat hozták. Belovai József tanítvá­nyai minden olyan kategóriát megnyertek, amelyben indul­tak. A mini lányoknál Pethő Réka, Novák Eliza volt a sor­rend az első két helyen. Teljes jászsági siker született a fiú­knál. Novák Péter győzött Far­kas bániéi és Szalai Milán előtt.! A tanuló lányok és fiúk versengésében is csak jászbe­rényi fiatalok állhatták az eredményhirdetés során a do­bogóra. Belovai Judit és Darázs Péter arányérmes, Darázs Ró­zsa ésj Bábosik Péter ezüstös, Farkad Éva és Bábosik Zoltán bronzds lett, míg Vas András az ötödik íhelyet szerezte meg. Az ifjúsági fiúk vetélkedését Belo­vai Déjps nyerte Kovács Ádám és Farkjas Roland előtt. Bábosik Dénes az amatőrök között sze­rezte meg az első helyet, s aranyérmet nyert a jászberé­nyiek egyes számú váltója is. A 2-es csapat második, a 3-as he­tedik, a 4-es számú pedig a ki­lencedik helyen ért célba. Berény Rali - Jászberény Amatőr kettős végzett az élen Berény Rali Jászberény elneve­zésű pontszerző autós túraver- sertyt rendezett a Jászság fővá­rosában a Rali Túra Szövetség a Jászberényi SE autósport szak­osztálya közreműködésével. Bár az időjárás nem fogadta ke­gyeibe a lóerők, pilóták és na­vigátorok csatáját, mégis 94 pá­ros nevezett. Szombaton a pro- lóggal kezdődött a vetélkedés. Ez ugyan szerves része volt a versenynek, ám az elért idő­eredményeket nem számították be a végső értékelésbe. Lógott az eső lába, időnként szemerkélt is az égi áldás, mégis több százan állták körbe a pályát, melyet a budapesti Schirger Péter-Bakonyvári Tamás kettős teljesített a leg­gyorsabban tuningolt VÁZ 2101-es 1300 köbcentis autójá­val. A második a szintén fővá­rosi Kosai Gábor-Takács And­rás páros lett (Subaru GLT 4 WD), míg a harmadik helyet a szigetszentmiklósi Ilosvai Pé- ter-Fenyvesi István duó sze­rezte meg (VÁZ 2105 1300 T). Vasárnap 9 órakor a Margit­szigetről indult az első autó, hogy a hűtőgépgyári parkoló­ban kialakított ügyességi szla­lompályát teljesítse. A követ­kező állomás a Katonák-föld- jén, a közelmúltban átadott au­tós ralipálya lett volna, ám az időjárás közbeszólt. Az esőzés­től felázott terepet olyan veszé­lyesnek ítélték a verseny rende­zői, hogy ezt a szakaszt töröl­ték. Át kellett azonban vergődni az újerdei homokos, földes gyorsasági szakaszon. Mindkét állomáson háromszor fordultak meg az autók. Az időjárás ala­posan megnehezítette a ver­senyzők feladatát. Nem vélet­len, hogy a 94 páros közül csak 77 teljesítette a verseny távját. Hat kategóriában versengtek egymással az indulók. Négyben az amatőrök mérték össze tudá­sukat, kettőben a lincences és az erősebb autókkal indulók vetél­kedtek. Nagy meglepetésre az abszolút sorrendben a képzelet­beli dobogóra csak amatőrök állhatták. A győztes kecskeméti Major István-Baracsi Norbert kettősből a kormányt kezelő Major István, idén kezdett ver­senyezni, ez volt ötödik verse­nye, s a második, melyet be tu­dott fejezni. Baracsi Norbert pedig először ült mellette navi­gátorként A mezőnyben termé­szetesen ott voltak a házigazda JSE autósport szakosztály páro­sai is. Közülük a legjobb ered­ményt az N2 kategóriában a Já­romi Lajos-Gsontos Gerald ket­tős érte el, a negyedik helyen végeztek. A jászberényiek kö­zül egyedül ők tudtak a legjobb hat közé kerülni. Jászsági siker az is, hogy az A4-es kategóriá­ban negyedik lett a jászszen- tandrási Donkó László-Szabó Szabolcs kettős. Egy félidős góliszony Tatai Cserép KC - MÓL Szolnok KK 20-18 (8-4) Női labdarúgás Csak a juniorokkal voltunk partiban Jászdózsai NFC- Bp. Renova 0-9 (0-5) Jászdózsa, 80 néző, vezette: Hagyó Jászdózsa: Horváth - Horthiné, Kiss Zs., Antal, Bereczki; Matica, Bolya, Király, Ocsai, Nagypál A., Faragóné (Pálszabó). Mb. edző: Juhász István. Óriási irammal kezdett a hat válogatottal felvonuló, bajnokságra törő Budapesti Renova csapata. A góljaikat majdnem percnyi pontos­sággal rúgták. Már a 8. percben megvolt az első gól, melyet a 20., 23., 25., 66., 80. 83. és 90. percben kö­vette a többi. Ä Budapesti Renova ilyen szép játékkal várhatóan bajnokságot nyer, ha így tudja folytatni. Ám a Jászdózsa ezzel a lagymatag hozzáállással bele sem tu­dott szólni a küzdelembe. Ilyen játékfelfogással nem­hogy bajnokok lettek volna az NB Il-ben, de még a kö­zépmezőnyt sem közelítet­ték volna meg. Egy kis aka­rattal és odafigyeléssel sok­kal jobb eredményt el lehe­tett volna érni a kitűnő fővá­rosi csapat ellen is. Az NB I-ben ennél sokkal többet kell nyújtani, ha a kitűzött 6-7. helyet el akarja érni az együttes. Juhász István: - Ilyen kedvetlenül és kiábrándító felfogásban talán még nem játszott a csapat. Bár nekünk nem a Renovát kell meg­vernünk, tisztes eredményt érhettünk volna el. Abádszalók Juventa- Renova Jun. 1-1 (0-0) Abádszalók, 100 néző, ve­zette: Major Abádszalók: Oláh, Szó­kéné, Kupái K. (Kupái E.), Pál, Sipos, Varga, Bozsó (Antal), Havellant, Bo- dzás, Kontra, Borbély (Pergéné). Edző: Pál An­tal. Esős időben, igen csúszós pályán, végig nagy küzdel­met vívott egymással a két NB Il-es csapat. Meglepe­tésre az első félidőben az abádszalóki lányok többet veszélyeztették az eddig még pontot sem vesztett Renova kapuját. A gólhely­zetek azonban ismét kihasz­nálatlanok maradtak. A má­sodik játékrészben erősített a Revona, de egy váratlan lövéssel a Juventa szerzett vezetést. A sérülések miatt átszervezett szalóki csapat azonban nem bírta a főváro­siak nyomását, akiknek a 65. percben sikerült az egyenlítés. Ezután még mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, de az eredmény nem változott, amely végül is igazságosnak mondható. Férfi kézilabda NB I Tatabánya, 600 n., v.: Ambrus, Hummel Tatabánya: Lepsényi, Csil­lag 6/1, Himmer 2, Pongrác, Kranes 1, Nagy A. 3, Iváncsik 8/3. Csere: Nagy P. (kapus), Tríz, Tóth, Bodnár. Edző: Baskay Péter. Szolnok: Köteles, Szép Kiss R. 1, Golovin 2, Szotyori 3, Kana 1, Kökény 1/1, Bendó 7. Csere: Dobos (kapus), Dávid 1, Berkó 2/2, Makai, Doros. Edző: Káló Sándor Hétméteres: 5/4 ill. 5/3 Kiállítás: 6 ill. 6 perc Nyitányként Golovin lövése a kapufán csattant, a megszer­zett labdát Bendó hibázta el. A hazaiak támadását a jól záró vendégvédelem rendre szerelte, kontratámadás után Bendó javí­tott, ám Csillag büntetőből egyenlített. Mindkét oldalon ziccerek, majd hetesek marad­tak ki, aztán ismét Csillag jut­tatta vezetéshez a hazaiakat. Köteles sorozatban védte a lö­véseket, de az ellentámadások­nál türelmetlen volt a MÓL tá­madósora, Lepsényi kapust „naggyá” tették Szotyoriék. Érthetetlen volt, miért lövik el idő előtt - pontatlanul - a lab­dákat a szolnokiak. A tatabá­Szolnoki Tisza SE- Budaörsi SC 13:5 Győzött a Csiszár-Lesskó pár, Lesskó 4, Csiszár 3, Börzsei 3, Romhányi 2., ill. Acker- mann-Széll pár, Ackermann 3, Széli 1. Az elmúlt idényben a két csa­pat még az NB I-ben találkozott; akkor a Tisza SE felé billent a mérleg. A vendégek szinte telje­sen átalakított csapattal érkeztek Szolnokra, csak Äckermann és Nagy Attila neve volt ismert. A Fehér nélkül felálló helyiek vé­gig biztosan tartották magukat a budaörsiekkel szemben. Külö­nösen értékes volt Lesskó 100 százalékos teljesítménye, Bör­zsei egyre biztatóbb formája - három győzelme, valamint Romhányi Nagy Attila elleni biz­tos győzelme. Ä úszások az LRI Malév elleni elmaradt mérkőzést figyelembe véve az NB II. Vár- konyi-csoportjában az élbolyhoz tartoznak. A Volán Nefag-BVSC II. mérkőzés elmaradt. A szövet­ség mulasztása miatt a hazaiak csak a helyszínen értesültek a tényekről. A Volán a költségek megtérítését követeli. Tisza-Mezőtúr VSI- Statsztika M. II. 5:13 A Mezőtúron megrendezett mérkőzésen a fiatal szol­nyaiak ellenben higgadtan és nyugodtan támadtak, és a jó formában játszó Csillag jóvol­tából 7-3-ra növelték előnyü­ket. A csereként beálló Tisza- parti kapus, Dobos mindjárt ziccert fogott, de a vendégeknél helyzetek sokasága maradt ki­használatlanul. A Tatabánya góllal indult a másik játékrész­ben: Nagy kilőtte a bal felső sarkot, 9-4. A játék egyre ke­ményebb lett, aztán Kökény il­letve Iváncsik eredményessé­gének köszönhetően 10-7-re alakult az állás. A Szolnok cse­rékkel próbálta támadójátékát eredményesebbé tenni, de hol Lepsényi kapus, hol a kapufa hárított. A mérkőzés hajrájában letámadtak a vendégek, és öt perccel a befejezés előtt 19-17- re szépítettek. A „bányászokat” ez teljesen megzavarta, ezért aztán Dávid góljával már 19- 18-ra alakult az állás. Elérhető közelségbe került a pontszer­zés; Dobos bravúrosan hárított, ám a kipattanó labdát Csillag megszerezte, és beállította a 20­18-as végeredményt. Horváth *** MK-mérkőzés a 32 közé jutá­sért: Alföldi G. TSE - Tisza- vasvári Alkaloida 22-21 (13-8) nok-mezőtúri sportiskolás csa­pat derekasan helytállt a fővá­rosiakkal szemben. Győzött a Csabai-Hajdú A. pár, Hajdú A. 3, Csabai NB III, Márton-csoport Szolnoki Tisza II.- Gödöllő 13:5 Győzött Kálmán-Tóth pár, Börzsei-Molnár pár, Kálmán 4, Börzsei 3, Tóth 3, Molnár Cs., ill. Czukker 3, Tóth, Katona Jászárokszáliás- Szolnok MAHIR SC 3:15 Győzött a Zsidei-Kókai pár, Zsidei, Kókai, ill. a Simó-Fa- ragó pár, Simó 4, Faragó 4, Gu­lyás 4, Szőllősi 2. Debrecen BIKI-HIFI- Kisújszállás 8:10 Győzött Füzesi 3, Varga 2, Hajdú 2, Szilágyi, ill. a Ga- láth—Varró pár, Ágoston-Mol- nár pár, Galáth 3, Varró 2, Ágoston 2, Molnár Bélapáfalva-Kisújszállás 4:14 Győzött Magyar 2, Kovács, Cseh, ill. a Galáth-Varró pár, Ágoston-Molnár pár, Galáth 4, Ágoston 4, Varó 3, Molnár Jászkürt DSE-Karácsond 10:8 Győzött Horváth 4, Szádvári 4, Szarvas, Gyurkó, ill. Bánszki-Csombók pár, Sán- dor-Bemát pár, Sándor 2, Ber- nát 2, Bánszki 2. Asztalitenisz-csapatbajnokságok „Csak” a házigazdákat nem értesítették Veszteséglistán a Bayern és a Parma A labdarúgó UEFA Kupa első fordulója vaskos meglepetések­kel zárult. A hozzáértők aligha mondtak volna olyasmit a visz- szavágókat megelőzően, hogy a kupavédő Bayern München tét­len szemlélő marad a folyta­tásra. S persze a nem várt ese­mények rovatába írandó a nagy hírű olasz Parma kiesése is. Le­het dönteni, melyik a nagyobb szenzáció. Az itáliai gárda ott­honában csak 2-1-es előnyt szerzett a portugál Vitória Gui- maraesszel szemben; kedden este simán alulmaradt Ibériában 2-0-ra, és vége! Ugyancsak ibé­riai klub, a spanyol Valencia „tett keresztbe” a Bayern Mün­chennek. A müncheni Olimpiai stadi­onban már a 2. percben faragott hátrányából a bajor csapat, majd a 15. percben elégedetten dőltek hátra székükben a nézők. Tizen­egyeshez jutott a hazai gárda. Némi vita, többen Lothar Matt- häust kérlelték, álljon oda a bün­tetőhöz. A veterán futballista ingatta a fejét. Jött hát Jürgen Klinsmann. A lövés gyenge volt, maradt az 1-0. Mivel utána az otthonából 3-0-ás diadallal érkezett Valencia a szerencsével is jó viszonyban állt, 3-1-gyei továbblépett. Említett parmai kiesés ide, is- tenhozzád oda, az olaszok azért örvendezhetnek, hiszen három gárdájuk azért ott van a 32-es mezőnyben. (Ismert, további két UEFA Kupa-csatára szerda este került sor.) Az Intemazionale, az AS Roma és a Lazio például a ferencvárosiak riválisa is lehet a legjobb 16 közé jutásért. Varga Zoltán vezető edző legénysége az itáliaiak ellen igazán lemérhetné, valóban jó úton halad-e. A pireuszi varázs­latos 2-2 után - a zöld-fehérek 5-3-mal mentek tovább a görög Olympiakos Pireus ellenében kedden este - csillagos jelest ér­demel az Üllői úti legénység, hi­szen az utóbbi hetek „zűrjeit” követően éppen a legjobb he­lyen, a gyepen mutatta meg, hogy nem pletykákkal és külön­féle személyi változásokkal kell foglalkozni, hanem azzal, ami a dolga. A játékkal. Elégedett lehet Kevin Kee- gan is. Az egykori nagyszerű angol válogatott futballista a Newcastle United mestereként dörzsölheti a tenyerét. A United is a 32 között van. Az otthoni 4- 0-ra a svéd Halmstad csak 2-1- gyel válaszolt. A svédek ugyan nyertek, de ahogy mondani szo­kás: „minek”...? „Nem játszottunk jól. Kö­zépszerű csapatként vonulha­tunk el Svédországból. Ez bánt. Kikaptunk, mert a csa­patrészek között nem volt megfelelő az összhang. A job­bik gárda nyert. Más kérdés, mi mentünk tovább. Az a fajta edző vagyok, akinek nem mindegy, hogy miként jutunk följebb” - fogalmazott kriti­kusan Keegan.