Új Néplap, 1996. szeptember (7. évfolyam, 204-228. szám)

1996-09-23 / 222. szám

1996. szeptember 23., hétfő Sport Extra 9. oldal Labdarúgás: megyei I. osztály, 7. forduló Újoncbravúr Jánoshidán, KUTE-győzelem a rangadón KUTE - Tószeg 3-2 (1-0) Kunszentmárton, 500 n., v.: Pintér Béla KUTE: Ladányi - Kiss Zs. (Varga Z.), Paul, Határ, Módos, Demeter, Imrei L., Kis A. (Madarassy), Tatár, Rostás, Imrei K. Edzó': Sólyom Vilmos. Tószeg: Szikora - Zsidai, Ács (Ozsvárt), Erkán, Pethó', Kiss V., Vendel, Varga L, Orosz, Tóth T, Peszéki, Vágó. Edzó': Szilágyi Béla. 18. perc: Kis A. 19 méteres lövése a felső kapufát érintve vágódott a kapu mögé; 36. perc: ROSTÁS éles szögből elvégzett szabadrú­gása védhetetlenül csavaro­dott a bal felső sarokba, 1-0. 55. perc: Rostás pazar indí­tását Határ a jobb szélen leke­zelte, egy csel után beadott, a védők gyűrűjéből kiemelkedő IMREI K. pedig a kapu jobb oldalába fejelt,' 2-0. 67. perc: Kis A. mintaszerű indítását Határ a jobb szélről egyből középre vágta, és a jó­kor érkező IMREI K. a ki­mozduló kapus mellett nö­velte csapata előnyét, 3-0. 78. perc: Egy ártalmatlan­nak tűnő vendégtámadás vé­gén szabálytalankodtak a ha­zai védők az alapvonal és a ti­zenhatos találkozásánál. A megítélt szabadrúgást Vágó élesen a kapu elé csavarta, OROSZ mindenkit meg­előzve a bal kapüfa segédle­tével védhetetlen gólt fejelt, 3-1. 87. perc: Tóth Jibor egy kényszerítőzés után a tizenha­toson átesett egy védő lábán, a büntetőt VARGA L. bizto­san értékesítette. 3-2. Jók: Módos (a mezőny leg­jobbja), Kiss Zs„ Rostás, Im­rei K., Határ, ill. Varga L., Orosz, Kiss V., Pető A minden csapatrészben jobb hazai csapat megérde­melten nyerte a mérkőzést, melyen a játékvezetői hármas is kitett magáért. Sólyom Vilmos: - Nyolc­van percig nem volt sansza a tószegi csapatnak, az utolsó percekben bekapott gólokért pedig csak saját magunkat okolhatjuk. Szilágyi Béla: - Öt sérül­tünk van, azt hiszem, ez megmagyaráz mindent, egyébként kiváló volt a pör­költ illata a mérkőzés alatt. Ifi: KUTE-Tószeg 6-0 D. P. 11. perc: Egyéni játék után PINTÓ talált a hálóba, 0-1. 17. perc: A kapufáról kipat­tanó labdát FORGÁCS fejelte a hálóba, 1-1. 29. perc: Jobb oldali szög­letből SZALAI emelt a hálóba, 1-2. 82. perc: Szabót a játékve­zető kiállította. A több elképzeléssel játszó Törökszentmiklós - Kunhegyes 4-1 (2-0) Törökszentmiklós, 200 n., v.: Mezei Törökszentmiklós: Tóke-Kiss, Nyíri, Erdó'si, Kinyik, Barabás, Tákos, Görög (Dékány), Babella, Ramos (Gergely), , Dobos (Dr. Bodó). Edzó': Márton Ferenc. Kunhegyes: Faragó-Horváth, Sipos, Kemecsi, Szabó L, Varga Gy., Pócsi, Novák (Baráth), Balogh (Sós), Varga Zs., Szász. Edzó': Szabó György. 5. perc: Ajtó-ablak hely­zetben Kinyik 4 méterről az üres kapu mellé lőtt. 12. perc: Formás miklósi támadás végén DOBOS 8 mé­terről a bal alsó sarokba fejelt, 1-0. 32. perc: Ramos labdáját BARABÁS 12 méterről a kapu közepébe bombázta, 2-0. 47. perc: Nyíri jobbról ér­kező labdáját BARABÁS ügyesen lekezelte, majd ki­lőtte a bal alsó sarkot, 3-0. 65. perc: Pócsi balról belőtt labdája Tákoson megpattant, és a kapuba vágódott, öngól, 3-1. 66. perc: BARABÁS 14 méterről, kapásból a jobb felső sarokba vágta a labdát, 4-1. Kitűnő játékvezetés mellett, de csak közepes iramú mérkő­zésen a hazaiak végig irányí­tották a játékot. A miklósiak magabiztos győzelme akár nagyobb arányú is lehetett volna a meglepően enerváltan játszó vendégekkel szemben. Jók: Tákos, Kiss, Barabás, Dobos, ill. Faragó, Sós, Pócsi Márton Ferenc: - Játé­kunk végre eredményben is megmutatkozott. Szabó György: - Régen lá­tott harmatos produkciónk pá­lyacsúcsot eredményezett. Ifi: Törökszentmiklós ­Kunhegyes 3-1 Nagy Kálmán Mezőtúr-SZVSI CFC 1-2 (1-2) Mezőtúr, 150 n., vezette: Tóth Imre Mezőtúr: Darvasi-Liszkai, Szabó, Juhász, Múzsái, Beregszászi, Kiss, Panyik (Varjú), Békési (Sőrés, Szaszkó), Forgács, Tanács. Edző: Földesi János. SZVSI CFC: Smidéliusz-Honti, Rózsavölgyi, Antal, Herceg, Retkes (Serucza), Pintó, Szalai, Kecsmarik (Birinyi), Sós, Tóth (Nagy). Edző: Árvái István. vendégek megérdemelt győ­zelmet arattak. Jók: Forgács, ill. Antal, Ró­zsavölgyi, Honti Földesi János: - Képesség­beli hiányosságok miatt to­vábbra is csak szenvedünk. Árvái István: - Végig irá­nyítottuk a játékot, így megér­demelten nyertünk. Ifi: Mezőtúr-SZVSI 4-lBúzi Kenderes - Martfű 3-1 (1-0) Kenderes, 100 n., v.: Major Kenderes: Galó-Pádár G., Kocsis, Pádár M., Molnár J., BaktaiS. (Simon), Varga L., Szerencsi, Sass (Baktai B.), Molnár T, Magyar J. Edző: Magyar József. Martfű: Sagát-Bartusz, Blaskó (Nagy), Kosik, Kontos, Méri, Súlyé (Bíró), Enyedi (Takács), Lengyel, Nagy T., Kiss. Edző: Nász Mihály. 35. perc: VARGA L. fejelt a hálóba, 1-0. 60. perc: Egy kipattanó sza­badrúgást SASS T. 10 méterről a kapuba vágott, 2-0. 70. perc: A kiugró MOL­NÁR T. 11 méterről volt ered­ményes, 3-0. 80. perc: A hazai védők hi­báját kihasználva NAGY T. szépített, 3-1. Mély talajú pályán a hazaiak megérdemelten kerekedtek fe­lül a vendégcsapat felett. Jók: Pádár G., Szerencsi, Simon, ill. Bartusz, Nagy T. Magyar József: - A gól­helyzetek alapján megérdemelt győzelmet arattunk. Nász Mihály: - Sajnos két potyagólt kaptunk, ami eldön­tötte a mérkőzést. Ifi: Kenderes - Martfű 1-1 Korpás Vegyiművek SK - Jászalsószentgyörgy 3-1 (1-1) VARGA 20 méterről bom­bázta a léc alá, 2-1. 83. perc: A kitámadó védők között CSOMÓS átemelt a ki­lépő Dósa fölött, 3-1. Jók: Bálint, Vadkerti, Varga, Bontovics, ill. Szita, Bankó. A hazaiak helyzeteik alapján biztosan győztek. Hajdú Gábor: - Végre a csapat nyilatkozik helyettem. Kis Béla: - A fegyelmezet­len játék vége vereség. Ifi: Vegyiművek-Jászalsó- szentgyörgy 5-2 Hajdú Vegyiművek, 100 n., v.: Csőké Vegyiművek SK: Pálfi - Busi, Bontovics, Kun, Horthi (Kiss), Varga (Sós), Vadkerti, Bálint, Szarnák (Szabó Zs.), Rimóczi Cs., Vígh, (Csomós). Edző: Hajdú Gábor. Jászalsószentgyörgy: Dósa - Jánosik, Borics, Szita, Bankó, Bujáki, Majzik, Győr, Csirke, Tóth Cs. (Kiss T), Tóth G. (Bajzáth). Edző: Kiss Béla. 25. perc: Rövid felszabadí­tás után BANKÓ 25 méterről nagy gólt lőtt, 0-1. 26. perc: Még vezető gól­juknak örültek a vendégek, mikor RIMÓCZI CS. egyen­lített, 1-1. 55. perc: A kifejelt labdát Jánoshida - Szajol 2-2 (l-O) Jánoshida, 250 n., v.: Kálé Jánoshida: Fényi-Marinka, Aczél (Sándor), Mihályi (Fodor), Eszes, Szalma, Erdei, Szabó, Bárány, Vasas, Tóth J. Edző: Szabó Imre. Szajol: Gerhát-Bemáth, Bódi, Nagy, Rigó, Golyha, Kónyár, Kollár, Szatmári, Rideg (Szöllősi), László. Edző: Szabó Zoltán. 10. perc: SZALMA kényszerí­tőzött Eszessel, majd egy szép csel után elegánsan a bal alsó sarokba gurított, 1-0. 45. perc: Bárány már Gerhá- tot is elfektette, majd kapura emelt, de Bódi a gólvonalról tisztázni tudott. 51. perc: Szalma kitört a vé­dők közül, és 14 méterről zúgó kapufát lőtt. 59. perc: Jobb oldali táma­dás végén LÁSZLÓ 14 méter­ről, Fényi segítségével a bal alsó sarokba lőtt, 1 -1, 85. perc: Eszes tisztára ját­szotta magát, de 5 méteres lö­vését Gerhát bravúrral hárította. 88. perc: A hazai védők a félpályánál eladták a labdát, a csereként beállt SZÖLLŐSI pedig a kifutó kapus mellett a bal sarokba lőtt, 1-2. 90. perc: Fodor mintaszerű jobb oldali beadását SZALMA 7 méterről a jobb sarokba bólin­totta, 2-2. A hazai csapat csatárjátéka hetek óta sok kívánnivalót hagy maga után, ezúttal csupán egy védő által elért két gól biztosí­totta Jánoshida további veret­lenségét. Jók: Szalma (a mezőny leg­jobbja), ill. Gerhát, Bódi Szabó Imre: - Ebből a sok Kocsis Zoltánból nem bánnám, ha páran a „zongoracipelést” is felvállalnák. Szabó Zoltán: - Ma már végre majdnem megízleltük a siker ízét, de az utolsó pillanat­ban elkövetett figyelmetlenség megfosztott bennünket tőle. Ifi: Jánoshida - Szajol 0-0 Szöllősi Mátyás Rákóczifalva - Jászapáti 6-1 (4-0) Rákóczifalva, 200 néző v.: Horváth Ferenc Rákóczifalva: Kupeczki - Deák, Erdei 1. (Erdei II.), Csabai, Zsidei (Komáromi), Kácser, Romvári (Milosics), Mihályi, Pintér, Szokolai, Szakali, Molnár. Edző: Gömöri Béla. Jászapáti: Tajti - Horváth, Molnár (Zsidei), Németh, Nagy, Oláh, Tóth, Fodor (Krigel), Bécsi, Kiss (Kimák), Szabari. Edző: Karkucz Pál. 9. perc: SZOKOLAI 10 méterről a jobb sarokba bombázott, 1-0. 40. perc: MOLNÁR 12 méterről lőtt a kapuba, 2-0. 42. perc: PINTÉR a ti­zenegyesről a léc alá emelt, 3-0. 44. perc: MOLNÁR szép egyéni játék után gurí­tott a hálóba, 4-0. 70. perc: SZOKOLAI kilőtte a bal sarkot, 5-0. 79. perc: MOLNÁR szép mozdulattal közelről fejelt a kapu bal sarkába, 6-0. 87. perc: A kapusról ki­pattanó labdát NEMETH a hálóba passzolta, 6-1. A hazai csapat végig irá­nyította a játékot. A vasár­napi mérkőzésen osztálykü­lönbség volt az együttesek között. Jók: Szokolai, Molnár, Pintér, illetve Tajti, Horváth Gömöri Béla: - Végig irányítottuk a mérkőzést, a játék képe alapján akár két számjegyű is lehetett volna az eredmény. Karkucz Pál: - Az utolsó három mérkőzésen lelkesed­tünk, de most azt is otthon hagytuk. Ifi: Rákóczifalva - Jásza­páti 1-1 Bagi Cibakháza - Alattyán 1-1 (O-O) Cibakháza, 300 n., v.: Veres Sándor Cibakháza: Csécsei-Faragó, Tóvizi, Nagy A., Zatykó, Honos, Csontos (Lénárt), Kalmár (Kálmán), Szikora, Keresztfalvi, Boros. Edző: Fazekas András. Alattyán: Kupeczki-Katona, Kiss T, Juhász, Györgyei, Kalmár T, Csikós, Szabó (Káplár), Mosonyi Zs. (Mosonyi L.), Mosonyi Cs., Kiss Cs. Edző: Ladányi István. 17. perc: Csontos hozta fel a labdát, egy lövőcsel után Szi­komhoz játszott, aki azonban 10 méterről fölé emelt. 43. perc: Csontos 25 méte­res szabadrúgását Kupeczki bravúros mozdulattal, a jobb alsó sarok előtt csípte el. 57. perc: Keresztfalvi saját térfeléről indulva végigszá- guldotta a pályát, már gól­helyzetben volt, amikor a ti­zenhatoson belül felrúgták. A büntetőt CSONTOS értékesí­tette, 1-0. 60. per: A hazai védők nem tudtak felszabadítani, a felper­dülő labdát CSIKÓS 16 mé­terről a jobb alsó sarokba bombázta, 1-1. 79. perc: Csontos bal oldali szögletrúgása után Szikora el­hibázta a meccslabdát, két lé­pésről fölé emelt. A végig szitáló esőben, ren­geteg hibával tarkított mérkő­zésen kemény csata folyt, a hazai csatárok ziccerek sorát hibázták el. Jók: Csontos, Tóvizi, Bo­ros, Keresztfalvi, ill. Ku­peczki, Csikós, Juhász Fazekas András: - Amíg a kidolgozott helyzeteket egy méterről sem tudjuk értékesí­teni, addig győzelemre sajnos nem számíthatunk. Ladányi István: - Férfias küzdelemben úgy érzem, egy kicsivel közelebb álltunk a győzelemhez. A továbbiakban sok sikert kívánok Cibakházá­nak. Ifi: Cibakháza-Alattyán 5-3 Bíró Ándrás NB III Mátra-csoport Új szász első döntetlené egyben a forduló meglepetése is Palotás - Éj szász 0-0 Kisújszállás - Gödöllő 3-2 (1-0) Palotás, 300 n., v.: Barpataki Újszász: Rézsó P. - Pető, Czapkó, Viola, Máriusz, Szilvási, Rézsó T., Nagy, F. Tóth (Kerekes), Konka, Mérész. Edző: Papp István. 19. perc: Mérész-Szilvási-Czapkó kényszerítő után Czapkó lőtt kapura, ám Jeszenszki szerencsével hárítani tudott. 42. perc: Petőt második sárga lapja után Barpataki játékvezető kiállította. 72. perc: Sokadik szabadrúgását végezhette el a hazai gárda, de Sas 20 méterről ezúttal sem találta el a kaput. Az első félidőben egyenrangú ellenfélként küzdött a két csapat, de a kiállítást követően védekezésre kényszerült az újszászi le­génység. A nagy sztárokat felvonultató Palotástól hősies küzde­lemben sikerült pontot rabolni. Jók: Lénárt, ill. Czapkó, Márisuz, Viola, Rézsó P. Majnik János: - Az Újszász nagyon jól védekezett, hiszen tíz emberrel szerezte meg a döntetlent. A második félidőben hatal­mas fölényünket nem tudtuk gólra váltani. Papp István: - Fegyelmezett játékunkkal úgy érzem, a profi já­tékosakkal kiálló Palotás ellen megérdemeltük a döntetlen. Ifi: Palotás - Újszász 2-3 Nagy Katalin Kisújszállás, 400 n., v.: Sinka Kisújszállás: Láng-Vona (Faragó), Kálai, Süveges, Csíki (Csillag), Litauszki, Kurilla, Dán, Iványi, Mirczea, Kincs (Ko- lics). Edző: Kádár József. Gödöllő: Kovács-Hutter (Legéndi), Szuróczki, Kiss (Haj­nal), Birinyi, Máyer, Haraszti, Pál, Bajkai (Barna) Szerdahe­lyi, Tóth. Edző: Mezei József. 7. perc: Kincs beadását Dán a hosszú sarokba vágta, 1-0. 10. perc: Kurilla 10 méterről, tiszta helyzetből mellé lőtt. 25. perc: Mirczeát és Mayert a játékvezető kiállította. 52. perc: A játékvezető Hajnal műesését tizenegyesnek minő­sítette, melyet Szerdahelyi értékesítette, 1 -1. 67. perc: Csillag lövése a kapufáról kipattant, Dán ügyesen ki­várt, majd a hálóba helyezett, 2-1. 80. perc: Szögletrúgást követően Kiss a tétova védők között a hálóba fejelt, 2-2. 85. perc: Litauszki élesen belőtt szabadrúgása a védőkről ki­pattant, Kolics érkezett, s nem hibázott, 3-2. Az egységesebb kisúji csapat szervezettebb játékával megér­demelten jutott az értékes három ponthoz. Jók: Dán, Litauszki, Kurilla, ill. Szuróczki, Kiss Kádár József: - A csapat igazi közösségi szellemben, szerve­zettjátékkal hozta az eredményt. Mezei József: - Ezen a mérkőzésen mindent megtettünk a győzelemért, de ez ma sajnos lehetetlen volt. Ifi: Kisújszállás - Gödöllő 3-2 Galambos Szécsény - Jászberényi SE Vasas 2-0 (1-0) Szécsény, 150 n., v.: Kalicz Jászberény: Kollár-Török (Németh), Balogh, Lukácsi, Pa­taki, Bató, Bakonyi, Tasi, Kövesdi, Farkas J. (Ludasi), Farkas R. Edző: Sárközi Gyula. 12. perc: Geczkó bombáját Kollár bravúrral hárította. 19. perc: A vendégvédők nem tudtak felszabadítani, a labda Árva elé perdült, aki kíméletlenül kilőtte a bal sarkot, 1-0. 48. perc: Bal oldali szabadrúgást az ötösről visszafejelték, és Mátyus 8 méterről a bal sarokba bólintott, 2-0. A vártnál nagyobb mezőnyfölényben játszottak a vendégek, de gólt nem tudtak elérni, ezért vesztettek. Jók: Mátyus, Juhász, ill. Bató, Pataki Sinkó Sándor: - Hosszú nyeretlenségi sorozatnak sikerült vé­get vetnünk. Úgy érzem, hogy megérdemeltük a győzelmet. Sárközi Gyula: - Becsülettel küzdöttünk, ennyire tellett. Ifi: Szécsényi VSE - JSE Vasas 2-1 Szalóki