Új Néplap, 1996. augusztus (7. évfolyam, 179-203. szám)

1996-08-27 / 199. szám

7 7 7 6 5 5 5 4 4 3 3 3 2 I 1 1 9 9 7 7 6 6 6 4 3 3 3 I 1 1 1 0 9 9 7 6 6 5 5 4 4 3 3 3 3 1 0 0 1. 0: ir­á­a­9 9 9 9 7 7 6 5 3 3 2 0 0 0 0 0 9 9 9 7 6 6 4 4 4 4 3 3 1 0 0 0 1. ő, 0: C, u 7 7 6 6 6 6 6 6 6 6 3 } 1 1 0 0 Sport 1996. augusztus 27., kedd Labdarúgás, megyei II. osztály: Kunsági és Jászsági csoport Három pontveszteség nélküli csapat a Kunságban Fegyvernek - Cserkeszőlő 5-1 (2-0) Fegyvernek, 200 n., v.: Nagy I. Fegyvernek: Faragó-Vágán, Meggyes, Szász, Bata, Balogh S. (Csortos), Náhóczki, Fridrik, Bohács, Göblyös (Rabóczki L. j, Kapás. Edző: Öllé János. Cserkeszőlő: Tálas-Egedi, Benke, Tóth Cs., Hábensusz, Nyitrai, Tóth J., Molnár, Szabó, Varga, Kovács. Edző: Mann­heim Mihály. Gólszerzők: Kapás, Ná­hóczki, Bohács, Göblyös 2, ill. Kovács. A lelkes vendégcsapat erejét a második félidőre felőrölték a hazaiak, a jó egyéni teljesítmé­nyeknek köszönhetően csak a gólkülönbség volt kérdéses. Jók: Bohács, Kapás, ill. Benke, Tóth Cs., Varga, Ko­vács. Öllé János: - A játék még akadozott, de nyertünk, s ez a lényeg. Mannheim Mihály: - Úgy érzem, a bajnokjelölttől kap­tunk ki, de a gólkülönbség nem reális. Ifi: Fegyvernek - Cserke­szőlő 2-2 Kelemen Öcsöd - Túrkeve 0-3 (0-1) Öcsöd, 200 n., v.: Kapolcsi. Öcsöd: Kovács l.-Bata, Si­pos, Kövér, Csató, Pintér, Ko­vács Zs., Dékány (Msátéfi), Sütő, Tóth, Gyulai (Tóth L.). Edző:'Makai János. Túrkeve: Katona-Teleki, Fe­kete, Csáki, Páfi, Kalmár, Jandó, Nagy I. (Nagy J.), Ta­kács (Finta), Laskai (Ökrös), Farkas (Faggyas). Játékose­dző: Barna Gábor. Góllövők: Kalmár 2, Nagy J. A többet támadó hazai csapat gólképtelennek bizonyult, az el­lenfélnek pedig minden sike­rült. Jók: Sipos, Kövér, Sütő, ill. Kalmárral az élen az egész csa­pat. Makai János: - Ha a játéko­sok nem hiszik el, hogy többre is képesek, csak ilyen ered­mény születhet. Barna Gábor: - Már Kun­hegyes ellen is gólhelyzetek tömkelegét hagytuk ki, ma vi­szont a legtöbbet értékesítet­tünk. Ifi: Öcsöd - Túrkeve 1-0 Kovács I. Tiszaszentimre - Homok 0-3 (0-0) Tiszaszentimre, 150 n., v.: Deák. Tiszaszentimre: Pocsai ­Hídvégi, Juhász, Kiss Zs.. Jár­dán (Postás I.), Ladányi R. (Bállá), Postás Zs. (Nagy), Lendvai (Kapás), Szoboszlai, Poczók, Ladányi L. Edző: Jeczó András. Homok: Gácsi-Hürkecz, Szőke J., Kovács (Makó), Herkó, Feldrikán (Simonyik), Silye (Papp), Nikula, Szóké I., Balogh, Tóth. Edző: Papp Já­nos. Gólszerzők: Tóth 3. Az első félidei játék után fá­radt csapat benyomását keltő Szentimre megadásra kénysze­rült a rendkívül rutinos ellenfél­lel szemben, bár ehhez hozzájá­rult a játékvezető kritikán aluli működése. Jók: Poczók, ill. Tóth, Herkó, Szőke, Silye. Jeczó András: - Bénák vol­tunk, mint a bolti porcelánbaba. Papp János: - Örülök a győzelemnek, nagy sikernek könyvelem el a szentimrei győ­zelmet, erősen látszik Jeczó Bandi barátom szakmai mun­kája. Ifi: Tiszaszentimre - Hon- mok 4-2 Papp liszaföldvár - Tiszapüspöki 1-3 <M) Tiszaföldvár, 200 n., v.: Nagy II. István. Tiszaföldvár: Suki Zs.-Sike, Kulik, Szűcs, Grácsin, Járai, Gál, Kollár, Dutkon, Szolnoki, Herkó. Edző: Seres Ferenc. Tiszapüspöki: Németh-Mol- nár, Lóié, Barna, Kovács, Suki /., Szed Iák, Benedek, Lukács 71, Lukács K, Lukács A. Edző: Fiié Ferenc. Gólszerzők: Herkó, ill.Lu­kács A., Lukács K., Molnár A hazaiak erőtlen játéka jel­lemezte a mérkőzést. Jók: Suki Zs., Sike, ill. Né­meth, Lukács A., Lukács K., Molnár. Ifi: Tiszaföldvár - Tiszapüs­pöki 9-2 Szűcs Tiszagyenda - Nagykörű 3-1 (0-0) Tiszagyenda, 100 n., v.: Sza- bari. Tiszagyenda: Csőke-Toni­gold G., Héder, Varga, Jenei, Tonigold /., (Márton), Farkas A. (Kérészi), Boros, Farkas L., Kolozsi, Tóth. Edző: Töpfer György. Nagykörű: Galsi-Nagy, Kiss, Szöllősi, Szecskó, Csőke, Pong- rácz, Birkás, Csörghe, Lukács, Peinhardt. Edző: Csörghe Ta­más. Góllövők: Tóth, Tonigold I., Kolozsi, ill. Birkás. Jók: Varga, Kolozsi, Tóth, Tonigold I., ill. Galsi, Kiss, Birkás, Csőke. Jó játékvezetés mellett a ha­zai csapat nagyobb gólkülönb­séggel is nyerhetett volna. Töpfer György: - Megér­demelten nyertünk, bár még mindig sok helyzetét kihagy­tunk. Csörghe Tamás: - Hetven percig már egész jó kis csapat vagyunk. Gratulálok a hazaiak­nak, lelkesedésük győzelmet ért. Ifi: Tiszagyenda - Nagykörű 3-1 Töpfer Kun FC - Kengyel 4-0 (1-0) Kunhegyes, 150 n., v.: Munká­csi. Kun FC: Berkes-Gácsi, Mol­nár F., Újfalvi M., Lakatos (Ka- lafut), Rusz (Ádám), Besenyei, Boros Cs. (Karsai), Boros T., Kun, Molnár Cs. Edző: Szabó András. Kengyel: Kozák-Nagy, Lé­vai, Pénzes, Szarvák, Szabó, Gulyás, Ladányi, Kovács, Csi­kós, Borda. Edző: Rimóczi Sándor. Gólszerzők: Gácsi, Molnár Cs., Kun, Karsai A játékot végig a Kun FC irányította, a helyzetek alapján már az első félidőben gólokkal kellett volna vezetnie. A ven­dégek a végére nagyon elfárad­tak, s ekkor mát könnyű dolga volt a hazai csapatnak. Jók: Boros T., Molnár F., Molnár Cs., Berkes, ill. Kozák Szabó András: - Végig mi irányítottuk a játékot, ennek köszönhető, hogy a vendégek sokat hibáztak saját kapujuk előtt. Rimóczi Sándor: - Kritikán aluli volt a játékvezetés. Ifi: Kun FC - Kengyel 8-2 Szabó Rákócziújfalu - Abádszalók 1-1 (1-0) Rákócziújfalu, 200 n., v.: Földi. Rákócziújfalu: Bálint-Buj­dosó, Horváth, Durda, Hellen- pach, Fenyves, Polgár, Hanga (Kollár J.), Vígh, Kollár Z, Hábensusz. Edző: Kardos Mi­hály. Abádszalók: Szabó J.-Kanál (Dányi), Szabó Z., Czicze, Ta­kács, Oláh A., Angyal, Kovács, Németh, Varga T. (Kozák), Oláh S. Edző: Kovrig Zoltán. Góllövők: Vígh, ill. Németh. Gyenge színvonalú mérkő­zésen a nagy mellénnyel pá­lyára lépő hazaiak majdnem mind a három pontot elvesztet­ték. Jók: Vígh, ill. Takács, Né­meth, Czicze, Kozák Kardos Mihály: - Kitűnő játékvezetés mellett 90 percig sírt a játékszer. Kovrig Zoltán: - Kapu előtti határozatlanságunknak köszönhetően csak egy ponttal távoztunk. Ifi: Rákócziújfalu - Abád­szalók 1-2 Beke Tiszatenyő - Kunmadaras 2-2 (2-0) Tiszatenyő, 150 n.,’ v.: Kálé. Tiszatenyő: Kemenczei­Varga A, (Kenyeres), Csípés, Borhi, Kinyik, Krisztián, Erdei, Soós, Földes, Bontovics, Ro- csik. Edző: Lengyel Ágoston. Kunmadaras: Szeghalmi-Ba- logh B., Máté, Hosszú, Lévai (Tóth B.), Rózsa, Tóth S., Len­gyel, Tóth F., Varga Zs., Ba­logh G. Edző: Juhász Imre. Gólszerzők: Rocsik, Bonto­vics, ill. Varga Zs., Rózsa. A mezőnyben Madaras töb­bet birtokolta ugyan a labdát, de igazi gólhelyzete csak a na­gyon tartalékos Tenyőnek volt. Jók: Rocsik, Bontovics, Borhi, ill. Balogh B., Lévai, Varga Zs. Lengyel Ágoston: - A vég­játékban két biztos gólhelyzetet hagytunk ki, míg ellenfelünk­nek elég volt egy lecsúszott lö­vés az egyenlítéshez. Juhász Imre: - A játék képe alapján nyernünk kellett volna. Ifi: Tiszatenyő - Kunmada­ras 2-0 Lengyel Szászberek öt rúgott gólja három győzelmet ér Jászágó - Zagyvaré kas 1-2 (0-1) Jászágó, 150 n., v.: Ferenczi. Jászágó: Pesti-Bordás, Miklós, Vass, Móczár, Besz- teri, Rezes, Dobos, Peredi B., Peredi A., Fekete. Edző: Bréher László. Zagyvarékas: Alapi-Polónyi, Varga, Agócs, Horgosi (Bene), Jánosi, Hajdú Zs. (Major), Hajdú M., Mihályi, Antal, Révész. Szakosztályvezető: Kovács Sándor. Gólszerzők: Peredi A., ill. Révész, Major. Kiállítva: Mihályi (le akarta fejelni a hazaiak játé­kosát) a 66. percben. A játékvezető minősíthetetlen magatartásával és bosszantó, már-már nevetséges ítéleteivel értékelhetet­lenné tette a mérkőzést, melyen a bírói működés elle­nére szép gólok születtek. A döntetlen igazságosabb lett volna. Jók: Miklós, Vass, Rezes, Peredi A., ill. Polónyi, Révész, Major, Antal. Bréher László: - Büntetlenül ennyi helyzetet ki­hagyni nem lehet, de a játékvezetőnek ebben nagy sze­repe volt. Kovács Sándor: - Küzdelmes mérkőzésen értékes győzelmet arattunk. Ifi: Jászágó-Zagyvarékas 2-10 Módé Jásztelek - Szászberek 0-1 (0-1) Jásztelek, 100 n., v.: Mihályi. Jásztelek: Túróczi-Szűcs, Nyeste, Nagy F., Ambrus, Molnár T, Molnár F., Zrupkó, Varga Gy., Gerhát (Völgyi), Burka (Bartus). Edző: Varga György. Szászberek: Kuizs-Juhász, Vasas Zs., Meggyes, Göb­lyös, Bathó, Újfalusi (Burda), Pomázi, Nagy Z, Gara, Vasas L. Edző: Laki Imre. Gólszerzők: Nagy Z. Jók: Túróczi, ill. Göblyös, Bathó, Nagy Z. Varga György: - Én szégyellem magam, pedig a csapatnak kellene ezt tennie. .Laki Imre: - A helyzetek alapján több góllal is nyerhettünk volna. Megérdemelt vendéggyőzlem született, hiszen a mérkőzés során a hazai csapat valamire való helyzetet sem tudott kidolgozni. Ifi: Jásztelek - Szászberek 1-3 Kisbakonyi Jászszentandrás - Jászboldog haza 3-1 (3-1) Jászszentandrás, 200 n., v.: Vígh Tibor. Jászszentandrás: Mályi-Donkó, Urbán P., Koczka, Csató, Urbán T, Kardos, Előhegyi, Antal (Oláh), Ri­deg, Busa. Edző: Birkás Ferenc. Jászboldogháaza: Gömöri A.-Gömöri Gy., Pet- róczki, Nagy, Vári (Farkas J.), Köves (Konkoly), Na- dapi (Papp), Farkas /., Tóth, Báder, Czinger. Edző: Kövér Béla. Gólszerzők: Rideg 2, Urbán, ill. Báder. Kitűnő játékvezetés mellett a hazai csapat húsz perc alatt eldöntötte a mérkőzés sorsát. A hátralévő időben hazai fölény, kihagyott helyzetek és kapufák színesítet­ték a végig sportszerű találkozót. Jók: Urbán P. (a mezőny legjobbja), Előhegyi, Ri­deg, Kardos, ill. Gömöri A., Farkas I., Czinger, Gömöri Birkás Ferenc: - Nehéz szívvel jöttem el Jászapáti­ról, új környezetemben szeretettel fogadtak. Remélem, játékosaimmal még sok örömet szerzünk lelkes szurko­lóinknak. Kövér Béla: - Gratulálok a hazai csapat győzelmé­hez, fiatal együttesemmel tovább dolgozunk. Ifi: Jászszentandrás - Jászboldogháza 4-0. Bessenyei §z. MÁV II. Abony - Pusztamonostor 6-0 (3-0) Abony, 250 n., v.: Csató Mihály. Abony: Kosaras-Kátai (Vígh), Varga, Janik (Barna), Tarjányi, Sulyok, Vadicska, Retkes, Lilinger (Andó), Homola, Gulyás. Edző: Tóth György. Pusztamonostor: Bibők-Szajka, Varga, Lakatos, Németh, Szűcs, Pethes, Peredi, Tóvizi, Sinka, Szabó. Edző: Kovács György. Gólszerzők: Vadicska 3, Retkes, Homola, Gulyás Jók: Lilinger, Homola, Vadicska, Tarjányi, Retkes, ill. Tóvizi. Abony az első perctől kezdve magához ragadta a kezdeményezést, helyzetek tömkelegét dolgozta ki, s megérdemelten nyert. Pusztamonostor csapata végig nagyszerűen küzdött, de ezen a mérkőzésen a hazaiak győzelme nem volt kétséges. Tóth György: - Ilyen arányban is megérdemelten nyertünk egy sportszerű csapat ellen. Kovács György: - Nagyon jó képességű ellenféltől szenvedtünk vereséget, a gólarányt sem túlzott. Ifi: Abony - Pusztamonostor 12-0-nál a 38. percben félbeszakadt Tarjányi Jászkisér - Kőtelek 1-3 (0-3) Jászkisér, 150 n.,,v.: Tűhegyi. Jászkisér: Agócs-Bíró, Farkas, Miskolczi, Jász Suba, Kiss (Kerepesi), Kövesdi, Otta (Tajti Z.), Papp, Sánta, Tajti K. Edző: Gócza Zoltán. Kőtelek: Horváth-Ujj, Matúz, Pálinkás, Sándor, Jó­nás, Asztalos (Szabó K), Bíró, Gulyás (Bozsó), Balogh, Szabó A.. Edző: Papp Lajos. Gólszerzők: Kerepesi, ill. Bíró, Gulyás, Jónás. Kiállítva: Szabó Árpád (a 2. sárga lap után) a 78. percben Az első félidőben a hazai csapat támadott, de két helyzetből a vendégek három gólt szereztek. A máso­dik játékrészben mindent egy lapra feltéve rohamoztak a kisériek, de ziccereiket egy kivételével nem sikerült értékesíteni. Jók: Miskolczi, Kerepesi, ill. Bíró, Gulyás, Jónás. Gócza Zoltán: - Bevonulás és sérülések miatt át­alakított csapatunk ma csak ennyire volt képes. Papp Lajos: - Köszönöm a névnapi ajándékot. Ifi: Jászkisér - Kőtelek 4-4 Gócza Jászárokszállás - Jászjákóhalma 0-0 Jászárokszállás, 300 n., v.: Nagypál. Jászárokszállás: Tóth (Czékmán)-Sós, Simon, Ba­logh, Dósa, Pádár, Éliás, Bobák (Ördög), Dévay, Len­gyel, Ócsai (Szabó). Edző: Treiber Rudolf. Jászjákóhalma: Horváth-Kiss J., Móczó J. Farkas, Tóth (Vaskó), Filipcsei, Kátai (Zsidei), Gólya, Fejes, Kiss A., Móczó K. Edző: Lukácsi Antal. Jó iramú, közepes színvonalú mérkőzésen a fiatal hazai csapat valamivel közelebb állt a győzelemhez. Jók: Simon, Pádár, Dósa, Lengyel, ill. Gólya, Fejes Treiber Rudolf: - A végig jó iramú mérkőzésen helyzeteinket ismét nem használtuk ki. Lukácsi Antal: - Szájjal már nagyon jól ment a foci. Ifi: Jászárokszállás - Jászjákóhalma 2-1 Farkas Jászfényszaru - Besenyszög 3-1 (0-0) Jászfényszaru, 400 n., v.: Kolonai János. Jászfényszaru: Vincze-Jarábik (Palócz S.), Kovács, Borbély, Kocsis, Pál, Horváth, Vidák (Palócz J-), Ra­dies, Balogh (Balázs), Török. Edző: Horváth Tibor. Besenyszög: Csajbók-Lukács, Nagy, Berényi J., Bo­ros, Hanga, Horváth, Kiss (Gilszki), Erdei (Tóth), Fi­csór, Berényi Z. Edző: Kocsis Andor. Gólszerzők: Horváth Z. 2, Balázs, ill. Berényi Z. Gyenge első félidő után biztos győzelmet arattunk. Jók: Horváth, Balázs R., Borbély, ill. Berényi Z., Csajbók Horváth Tibor: - Nehezen indult be a gépezet, de az ellenfél hibáit könyörtelenül kihasználtuk. Kocsis Andor: - Égyéni hibákból veszítettünk. Ifi: Jászfényszaru - Besenyszög 1-2 Kun Jászdózsa - Jászladány 1-2 (1-1) Jászdózsa, 250 n., v.: Csőke. Jászdózsa: Surányi-Zsidei, Dobos, Grósz, Bolya, Bognár, Csömör, Seres (Nyilasi), Kocza, Kabács, Si­mon (Dombai). Edző: Herédi László. Jászladány: Murzsa-Varga, Bakos, Czibak, Nagy, Vince, Lengyel (Suki), Kiss, Szigetvári (Tálos), Csikós, Puzsomai. Edző: Gémesi Zoltán. Gólszerzők: Csömör, ill. Vince 2. Az első félidőben a hazai „csikócsapat”, a második­ban pedig a vendégegyüttes dolgozott ki több helyze­tet. Ä győztes gól szerencsés körülmények között, az utolsó percben esett. Jók: Surányi, ill. Vince, Kiss, Bakos. Herédi László: - Rutintalanságunknak köszönhet­jük a vereséget. Gémesi Zoltán: - A fiatal hazai csapat ellen kiszen­vedtük a győzelmet. Ifi: Jászdózsa - Jászladány 0-7 Kovács