Új Néplap, 1996. augusztus (7. évfolyam, 179-203. szám)

1996-08-26 / 198. szám

1996. augusztus 26., hétfő Sport Extra 9. oldal Labdarúgás, megyei első osztály, harmadik forduló A kihagyott büntető bosszúja Jánoshidán Sz. Vegyiművek SE - Rákóczifalva 2-2 (1-2) Szolnok, 100 n., vezette: Major, Vegyiművek SE: Fási-Bon- tovics, Busi, Szarnák, Kun, Rimóczi Z. (Zsidai), Vad­kerti, Szabó Z. (Sós), Felföldi, Rimóczi Cs. (Vígh, Csomós, (Horthy). Edző: Hajdú Gá­bor. Rákóczifalva: Kupeczki­Erdei Attila (Romvári), Csa­bai, Szeberényi, Kácser, Er­dei Arnold, Zsidei (Komá­romi), Pintér, Szokolai, Sza­kaik Molnár. Edző: Gömöri Béla. 1. perc: Csomós 20 méteres hatalmas lövése először még Kupeczkiről kipattant, ám a jó­kor érkező Felföldi 10 méterről lőtt a hálóba, 1-0. 21. perc: Szép vendégtáma­dás után Molnár labdáját Szo­kolai vágta a hálóba, 1-1. 28. perc: Pintér jó cselekkel átjátszotta a védőket, és higgad­tan passzolt a kapuba, 1-2. 46. perc: Szarnák bal oldali beadását Csomós fejelte 5 mé­terről a hálóba, 2-2. Eseményekben gazdag, vál­tozatos mérkőzésen mindkét csapat sok gólszerzési lehető­séget szalasztott el, ezért az eredmény igazságosnak mond­ható. Jók: Fási, Szarnák, Csomós, Vadkerti, ill. Csabai, Szokolai, Erdei Attila, Zsidei. Hajdú Gábor: - Fegyelme­zetlen játékunk miatt nem ér­demeltünk győzelmet. Gömöri Béla: - Amelyik csapat az 1. és 46. percben gólt kap, nem számíthat győze­lemre. Ifi: Vegyiművek SK - Rá­kóczifalva 2-6 Hajdú Martfű - Szajol 1-1 (0-1) Martfű, 150 n., vezette: Gyenge Martfű: Sagát-Bartusz, Blaskó, Mitykó (Kosik), Enyedi, Méri, (Bíró), Fontos, Kesjár, Lengyel, (Takács K.), Nagy J., Sülye. Edző: Nász Mihály. Szajol: Gerhart-Tóth Zs., Bódi, Nagy, Bernáth, Golyha, Hegedűs, Kollár, Bagossy, Kapusi, (Szathmári), László. Edző: Szabó Zoltán. 30. perc: A mozgékony He­gedűs kilépett a védők közül, és a tehetetlen Sagát mellett bizto­san lőtt a hálóba, 0-1. 38. perc: A kitörő Méribe Tóth Zs. hátulról kíméletlenül belerúgott, nagy meglepetésre a kiállítás elmaradt, később a ha­zaiak csatárát a mentők kór­házba szállították. 40. perc: Kesjár szabadrú­gásból a felső kapufát találta te­libe. 60. perc: Egy jobb oldali be­adás után Nagy J. a kapufára fe­jelt. 67. perc: Nagy J. mesteri át­adását Bíró Gerhart mellett biz­tosan a hálóba vágta, 1-1. Két, pont nélküli csapat ta­lálkozóján a vendégek kímélet­len játéka játszotta a főszerepet, melyben méltó partner volt a já­tékvezető is. Nász Mihály: - Megalkudni nagyon nehéz, de sajnos ez van. Akinek nem inge, ne vegye magára. Szabó Zoltán: - A játék képe és a kidolgozott helyzete­ink alapján 6-0-ra kellett volna nyernünk. Ifi: Martfű - Szajol 3-2 Juhász Kenderes-Alattyán 2-3 (0-1) Kenderes, 300 n., v.: Agócs Kenderes: Galó (Varga) - Pádár G. (Fábián), Kocsics, Pádár M., Molnár J., Baktai S. (Baktai B.), Varga L., Sze­rencsi, Hídvégi (Simon), Molnár T., Magyar. Edző: Magyar József. Alattyán: Kupeczki - Ka­tona, Kiss, Juhász (Kiss L.), Györgyei, Kalmár (Tóth), Csikós, Szabó (Mosonyi L.), Mosonyi Zs., Mosonyi Cs., Kiss (Káplár). Edző: Ladányi István. 15. perc: Csikós 20 méteres szabadrúgása Galóról kipattant, és Mosonyi Zs. öt méterről a hálóba lőtt, 0-1. 58. perc: Szerencsit lerántot­ták a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Molnár T. értékesí­tette, 1-1. 61. perc: Jobb oldali beadást Mosonyi Cs. fejjel csúsztatta a kapu jobb alsó sarkába, 1-2. 79. perc: Amíg a vendégek kapusa a sorfalat igazgatta, Szerencsi 20 méterről a kapu jobb alsó sarkába csavarta a labdát, 2-2. 83. perc: A védőkről kipat­tanó labdát Csikós 18 méterről a bal alsó sarokba lőtte, 2-3. Jó iramú, küzdelmes mérkő­zésen kétszer állt fel a padlóról a hazai csapat. A jobb erőnléttel rendelkező vendégcsapat ellen az első félidőben Lhagyott helyzetek alapján döntetlent ér­demeltek volna a hazaiak. Jók: Szerencsi, ill. Mosonyi vezényletével lelkes játékáért az egész vendégcsapat. Magyar József: - Helyzete­inket ismét kihagytuk, csak fu­tottunk az eredmény után. Ladányi István: - A vártnál nehezebb győzelmet sikerült abszolválni. Ifi: Kenderes - Alattyán 2-2 Korpás Tószeg- SZVSI-CFC 6-1 (3-0) Tószeg: 400 n„ v.: Szabad Tószeg: Szikora - Zsidei, Ács (Ozsvár), Erkán, Pető, Kiss (Tóth), Varga, Orosz, Tóth T., Peszeki, Vágó. Edző: Szilágyi Béla. SZVSI-CFC: Bozsó ­Honti, Ábel, Antal, Kovács, Retkes (Tóth), Pintó, Rózsa­völgyi (Herczeg), Birinyi, Soós, Kecsmarik. Edző: Ár­vái István. 5. perc: Tóth T. 18 méterről a háló jobb oldalába bombázott, 1-0. 28. perc: Peszeki szögletét a kapus nem tudta védeni, 2-0. 44. perc: Tóth T. közeli feje­sét Bozsó csak nézte, 3-0. 60. perc: Varga, a mezőny legjobbja védhetetlen góllal növelte a hazaiak előnyét, 4-0. 67. perc: Kecsmarik a ven­dégek egyetlen találatát sze­rezte meg, 4-1 ■ 85. perc: Orosz ügyes góllal tovább növelte a hazaiak elő­nyét, 5-1. 88. perc: Ozsvár az egész védelmet lefutva nagy gólt lőtt, 6-1. ' Augusztusi majálist rende­zett a hazai csapat, tanultak az „iskolások”. Szilágyi Béla: - Maximális helyzetkihasználással, közön­ségszórakoztató mérkőzést ját­szottunk. Megérdemelt hazai győzelem született. Árvái István: - Technikai K.O.-val győzött a hazai csapat. Minden részben jobbak voltak. Jók: Zsidai, Erkán, Varga, Tóth T., ill. Kecsmarik Ifi: Tószeg-SZVSI-CFC 1-4 Kormos Jánoshida - Jászapáti 4-3 (3-1) Jánoshida, 500 néző, v.: Veress Jánoshida: Fényi-Marinka, Aczél, Mihályi, Meszes, Szalma (Répási), Erdei, Szabó, Fodor (Bárány), Vasas (Bezzeg), Tóth J. Edző: Szabó Imre. Jászapáti: Tajti-Madarasi, Molnár, Németh, Nagy, Bo- bák (Oláh), Horváth, Fodor, Bécsi, Kríger (Szűcs), Szabari (Kiss). Edző: Karkucz Pál. 7. perc: A vendégek ügyes kontratámadása Fodor révén gólt eredményezett, 0-1. 10. perc: Szabót az ötösön lerándották, a 11-est Vasas a jobb sarokba továbbította, 1-1. 16. perc: Vasas jó ütemben kiugratta Szabót, aki 7 méterről bombázott a jobb sarokba, 2-1. 42. perc: Marinka szoron­gatta Bobákot a hazai 16-oson belül, aki elesett, a játékvezető meglepetésre 11-est ítélt, a sér­tett büntetőjét Fényi gyors mozdulattal kiütötte. A kontra­támadásnál Szalma végigvitte a labdát, majd a kapust is kicse­lezve gurított a hálóba, 3-1. 47. perc: Vasas mintaszerű beadását Szabó a jobb felső sa­rokba vága, 4-1. 77. perc: Nagy 18 méteres szabadrúgást mesterien csavart a jobb felső sarokba, 4-2. 85. perc: Fényi kapust Né­meth kilökte a labda alól, így az akadálytalanul gurult a hálóba, 4-3. Jók: Szabó, Vasas, ill. Nagy, Bécsi, Fodor. Fordulatokban bővelkedő mérkőzésen a hazai csapat 4-1- es vezetése után kiengedett, amit a rossz cserék még sú­lyosbítottak. Szabó Imre: - Döcögő sze­kérrel is célba értünk. Karkucz Pál: - Fordulópont a 11 -es kihagyása volt, a dön­tetlent megérdemeltük volna. Ifi: Jánoshida-Jászapáti 10-0 Szöllősi Törökszentmiklós - Cibakháza 0-0 Törökszentmiklós, 400 n., v.: Bakos Törökszentmiklós: Tőke-Dékány (Kiss), Nyíri, Erdősi, Kinyik (Lóié), Orbán, Tákos, Ger­gely (Dr. Bodó), Dobos, Babella, Rumos. Edző: Márton Ferenc. Cibakháza: Csécsei-Barta, Tóvizi, Zatkó, Nagy, Honos, Csontos, Lénárt (Molnár), Szikora, Keresztfalvi (Kollár, Boros. Edző: Fazekas András. 26. perc: Honos szabálytalankodott, sárgalapos figyelmeztetés után szövegelt, így korán mehetett zuhanyozni. 32. perc: Ramos kapuba tartó fejese a gólvonalon álló Bartáról pattant az alapvonalon túlra. 82. perc: Erdősi éles beadását Ramos a jobb alsó kapufára vágta. 89. perc: Ramos bal alsó sarokba tartó lövését Csécsei nagy bravúrral szögletre mentette. Jó iramú, változatos mérkőzésen a nagy fölényben játszó miklósiak a nagy helyzeteket is elhibáz­ták, és a jól védekező vendégek így megérdemelten vihették el az egy pontot. Jók: Tákos, Orbán, Dobos, ill. Csécseivel az élen az egész vendégcsapat. Márton Ferenc: - Sajnos, fölényünk ellenére ismét gólképtelenek voltunk. Fazekas András: - Ez a döntetlen felért egy győzelemmel. Ifi: Törökszentmiklós - Cibakháza 5-0 Nagy Kunszentmárton - Jászalsószentgyörgy 2-0 (1-0) így játszanak a 4. fordulóban Augusztus 31. (szombat) 16.30: Martfű - Török­szentmiklós (Vígh T.), Alattyán - Jánoshida (Sza­bari), Kunhegyes - Szolnoki Vegyiművek (Pathó). Szep­tember 1. (vasárnap) 16.30: Szajol - Tószeg (Ba­logh), SZVSI CFC - Kun­szentmárton (Csőke), Já­szalsószentgyörgy - Kende­res (Mihályi), Jászapáti - Mezőtúr (Heves m.), Rákó­czifalva - Cibakháza (Kol- láth B.) Mezőtúr - Kunhegyes 2-1 (0-0) Mezőtúr, 250 n., v.: Tóth Sán­dor Mezőtúr: Kegyes-Liszkai, Szabó, Múzsái, Juhász, Sőrés L. (Pályi), Beregszászi, Bé­kési, Tanács, Forgács (Szaszkó), Karsai (Sőrés Zs.). Edző: Földesi János. Kunhegyes: Faragó-Varga Zs., Szabó J., Kemecsi, Szabó L., Varga Gy., Pócsi, Balogh (Sipos), Baráth, Horváth, Szász. Edző: Szabó György. 48. perc: Karsai jobb oldali Szögletét Békési kapásból a felső sarokba zúdította, 1-0. 60. perc: Sőrés L. mesterien kiugratta Tanácsot, aki Faragó kapust is kicselezve- gurított a hálóba, 2-0. 86. perc: Juhász a 16-oson belül felvágta Szászt, a megítélt büntetőt Szabó Gy. értékesí­tette, 2-1. Nagy sebességgel kezdett a hazai gárda, amit Karsai ka­pufa-találatai is jeleztek. A nagy akarásnak a második fél­idő elején meg is lett az ered­ménye, és a győzelmet jobban akaró hazai együttes megérde­melten nyert. Jók: Liszkai, Múzsái, Bé­kési, Tanács, ill. Kemecsi, Szabó Gy. Földesi János: - Magunk­nak tettük a végén nehézzé a mérkőzést, összességében megérdemelten nyertünk. Szabó György: - A heti edzésmunka rossz előjel volt, és ez „hozta” is az eredményt. Ifi: Mezőtúr - Kunhegyesi Kunszentmárton, 350 n., ve­zette: Tóth I. KUTE: Ladányi-Varga (Madarasi), Paul, Aszalai, Módos, Demeter, Imrei L., Kiss A., Tatár, Rostás, Imrei K. Edző: Sólyom Vilmos. Jászalsószentgyörgy: Dósa- Jánosi, Csirke, Borics, Bankó, Győr, Bajzáth, Bu- lyáki (Tóth K.), Majzik, Tóth Cs., Tóth G. Edző: Kiss Béla. 17. perc: A hazai csapat a 16-os bal sarkáról végezhetett el pontrúgást, mindenki beadást várt, Dósa kapus is erre számít­hatott, azonban Rostás nagy erővel megcsavart labdája érin­tés nélkül vágódott a hosszú sa­rokba, 1-0. 44. perc: Közvetett szabad­rúgást Kiss A. Rostás elé tolt a 16-os előterében, az élesen meglőtt labdát a vendégek ka­pusa nagy bravúrral szögletre mentette. 72. perc: Egy keresztbe lőtt labdát a 16-os bal sarkánál Im­rei K. lekezelt, és a ki vetődő kapus mellett élesen lőtt a hosszú sarokba, 2-0. 73. perc: Módos a kitörő Majzikot szabálytalanul sze­relte, és a játékvezető túlzott szigora piros lapot eredménye­zett. „Kellemetlen” ellenfélnek bizonyultak a vendégek, hiszen 90 percig védekező csapat ellen nehéz a győzelem. Jók: Paul, Rostás, Imrei K., ill. Csirke, Borics, Győr, Maj­zik, Tóth Cs. Sólyom Vilmos: - A jól tö­mörülő szentgyörgyi csapatot gond nélkül vertük meg, habár nem játszottunk világrengető módon. Kiss Béla: - A bajnokesé­lyes KUTE otthonában tisztes­séges eredményt értünk el, vé­leményem szerint az első gólt lesállás előzte meg. Ifi: KUTE - Jászalsószent­györgy 2-0 Dobos Pályáról pályára A holland labdarúgó-bajnokság élvonalában szerepló' Ajax Amsterdam veterán védője, Danny Blind úgy döntött, hogy nem vállalja többé a válogatottságot. Ezt a klub szóvivője jelentette be. A hírek szerint a 35 esztendó's játékos ezentúl klubcsapatá­ban szeretne minél sikeresebben futballozni. Blind, aki többek között pályára lépett az 1990-es világbajnokságon és az idei Európa-bajnokságon, összesen 42 alkalommal ölthette magára Hollandia narancssárga mezét. Harutyan Arto Van, a svájci Bellelay-ben lévő magánklinika orvosa bejelentette: Diego Maradona, a világszerte jól ismert argentin labdarúgó teljesítette azt a tíznapos programot, amely­nek segítségével kábítószer-függőségétől akart megszabadulni. Úgy tűnik, sikerrel. A 35 esztendős Maradona augusztus 13-án vonult be a La Prairie klinikára, hogy végleg szakítson a kábító­szerekkel. Mint elmondta, gyermekei érdekében szánta el ma­gát a kúrára. A hírek szerint a program során Maradona szá­mára az jelentette a legnagyobb nehézséget, hogy lelkileg se kí­vánja meg az ajzószereket. „Diego Maradonában egy olyan embert ismertem meg, aki az életben már sok mindent meg­nyert, de sikereinek soha nem tudott önfeledten örülni. Erre az lehet a magyarázat, hogy tőle mindenki folyton csúcsteljesít­ményt várt el” - nyilatkozta Harutyan Arto Van professzor, aki hozzátette: „Maradona mindvégig segítőkész volt”. Nem múlik el brazil labdarúgó bajnoki forduló rendbontás nél­kül. A Rió de Janeiróban megrendezett Goias - Recife (3-1) ta­lálkozó után összecsapott a két csapat szurkolótábora. Nyolc­van emberi letartóztattak, két nézőt pedig szúrt sebbel szállítot­tak kórházba. Csank kerete a finnek ellen Csank János, a magyar lab­darúgó-válogatott szövet­ségi kapitánya kijelölte 24 fős keretét a finnek elleni, szeptember elsejei vb-selej- tezőre. A játékosok hétfőn találkoznak, majd a tatai edzőtáborban készülnek az összecsapásra. Lipcsei Péter (FC Porto) egy nappal ké­sőbb, kedden csatlakozik társaihoz. A válogatott szerda délután Tatán meg­mérkőzik az NB Il-es Érdi VSE csapatával. A keret: Hajdú Attila (Ferencváros), Sáfár Sza­bolcs (Vasas CV), Szűcs Lajos (ÚTÉ) - kapusok. Bánfi János (Aalst), Te­lek András (Ferencváros), Plókai Attila(Kispest- Honvéd FC), Sebők Vil­mos (ÚTÉ), Dragoner At­tila (Innstadt Stadler FC) - védők. Mracskó Mihály (Győri ETO FC), Nagy Norbert, Aranyos Imre, Lisztes Krisztián (Ferencváros), Lipcsei Péter (FC Porto), Egressy Gábor (BVSC), Sándor Tamás, Madar Csaba (DVSC-Epona), Ba­log Tibor (Charleroi), Ur- bán Flórián (Ekeren), Halmai Gábor (MTK) - középpályások. Dombi Tibor (DVSC- Epona), Horváth Ferenc (Ferencváros), Orosz Fe­renc (MTK), Klausz László (Admira Wacker), Torma Gábor (Cercle Bruges) - csatárok. Erdei a nyolc között Újabb két negyedik helyet szereztek a magyar ver­senyzők az Atlantában zajló X. paralimpia kilencedik versenynapján. Papp Anita és Ponyori Sándor egyaránt távolugrásban végzett az ér­tékes negyedik helyen. Ülő­röplabdában a magyar válo­gatott 3-2-re (-11, -7, 10, 8, 19) legyőzte Ukrajnát, így az ötödik helyért mérkőzhet. Asztaliteniszben a kate­góriaküzdelmek után meg­kezdődtek a nyílt versenyek. A női egyéni 3. kategóriá­ban korábban Atlantában paralimpiai bajnoki címet szerzett Sasváriné Paulik Ilona betegség miatt, orvosi utasításra nem ülhetett asz­talhoz. A magyarok közül csak a szolnoki Erdei Ilona és Erdős Lajos maradt ver­senyben, ők bejutottak a leg­jobb nyolc közé. Kilenc versenynap után a magyarok négy arany-, két ezüst- és két bronzéremmel állnak, emellett három ne­gyedik, két ötödik és hat ha­todik helyet szereztek. Ifi vb Sydneyben Az ausztráliai Sydneyben zajló ifjúsági atlétikai világ- bajnokság negyedik napján nem jutott érem a magya­roknak: Kovács Tivadar magasugrásban 2.10 méter­rel a 11. helyet szerezte meg, Sugár Barbara 50.02 méteres dobásával a női diszkoszvetés selejtezőjéből bejutott a döntőbe. A világbajnokság negye­dik napjának dobogósai: férfiak, magas: 1. Mark Boswell (kanadai) 2.24 m, 2. Svatoslav Ton (cseh) 2.21, 3. Ben Challenger (brit) 2.21, ...11. Kovács Ti­vadar 2.10, 3000 m akadály: 1. Julius Chelole (kenyai) 8:33.09 p, 2. Kipkurui Misoi (kenyai) 8:33.31, 3. Ali Éz- zine (marokkói) 8:35.60, 200 m: 1. Francis Obiorah Obikwelu (nigériai) 20.47 mp, 2. Riaan Dempers (dél­afrikai) 20.96, 3. Bryan Har- rison (amerikai) 21.10, ka­lapács: 1. Maciej Palyszko (lengyel) 71.24 m, 2. Va- gyim Devjatovszkij (fehér­orosz) 70.88, 3. Roman Ko- nyevcov (orosz) 70.32, hármas: 1. René Luis Her- nandez (kubai) 16.50 m, 2. Michell Calvo Villamil (ku­bai) 16.17, 3. Ionut Punga (román) 16.15.