Új Néplap, 1996. június (7. évfolyam, 127-151. szám)

1996-06-17 / 140. szám

1996. június 17., hétfő Sport Extra 9. oldal Labdarúgás, megyei I. osztály, 34. forduló 1. Kisújszállás,... 16. Kőtelek, 17. Jászboldogháza Martfű­Mezőtúr 1-2 (1-0) Martfű, 200 n., v.: Mihályi Martfű: Sagáth - Kontos, Kesjár, Takács L, Mitykó, Nagy L. (Sülye), Rózsavöl­gyi, Enyedi, Nagy J., Bíró, Kiss A., Edző: Nász Mihály. Mezőtúr: Darvasi (Szűcs) - Múzsái, Szabó, Juhász S., Erdősi, Németh, Sőrés, Panyik, Békési (Pá- lyi), Forgács, Tanács (Szaszkó). Edző: Dávid Ti­bor. 40. perc: A kezezésért megítélt büntetőt Rózsavöl­gyi magabiztosan értékesí­tette, 1-0. 64. perc: Az előrelopa­kodó Juhász S. távolról ka­pura lőtt, a labda a vetődő Sagáthon átpattant, és a bal alsó sarokban kötött ki, 1-1. 70. perc: Remek bal ol­dali beadás után Forgács ki­lőtte a jobb alsó sarkot, 1 -2. Az első félidőben a mart­fűiek mezőnyfölénye a gó­lon kívül csak négy (!!) ka­pufát eredményezett. A má­sodik játékrészben a vendé­gek feltámadtak, és a tarta­lékos hazaiak ellen végül a maguk javára fordították a mérkőzés eredményét. Jók: Kontos, Kesjár, Ró­zsavölgyi, ill. Szabó, Né­meth, Panyik Nász Mihály: - A mai eredménytől függetlenül megköszönöm a csapat egész éves munkáját. Dávid Tibor: - Akik megérdemelték, azoknak köszönöm az egész éves együttműködést. Ifi: Martfű-Mezőtúr 1-4 Juhász Alattyán-Vegyiművek SK 2-1 (1-0) Alattyán, 250 n., v.: Molnár Alattyán: Kupeczki - Szabó S. (Tóth), Burka, Juhász, Györgyei (Kiss L.), Mosonyi Zs., Csikós, Ferencsik, Bujáki (Mosonyi L.), Mosonyi Cs., Kiss Cs. (Nyeste). Edző: Ladá­nyi István. Sz. Vegyiművek: Szabó S. - Bálint, Busi, Kun, Tóth (Szabó Z.), Rimóczi, Kolozsi, Vad­kerti, Bontovics, Felföldi, Csomós. Edző: Hajdú Gábor. 37. perc: Szabó Sándor vé- gigverekedte magát a jobb ol­dalon, éles szögből leadott bombája a hosszú felső sarok­ban akadt meg, 1 -0. 40. perc: Mosonyi Zsolt a védők közül kibújva 13 méter­ről lőtt, de a kifutó Szabó Sán­dor lábbal hárított. Óriási gól­helyzet volt! 55. perc: Jobb oldali beadás után Mosonyi Csaba fejelt ka­pura, Szabó S. csak beleütni tu­dott a labdába, így a lendületből továbbfutó csatár egy méterről Mosonyi Csaba szerezte az alattyániak utolsó gólját ebben a bajnokságban bepasszírozhatta a labdát a há­lóba, 2-0. 76. perc: Felföldi 16 méteres lövését Kupeczki remek moz­dulattal ütötte szögletre a jobb felső sarok elől. 83. perc: Kapu előtti kava­rodás végén Csomós talált a há­lóba, 2-1. Az ezüstérmek átadása utáni, tét nélküli mérkőzésen kelle­mes játszadozás folyt a pályán. Végül a sikert jobban akaró ha­zaiak győzelemmel búcsúztak szurkolóiktól. Jók: Mosonyi Cs., Szabó S., Juhász, ill. Kun, Kolozsi, Vad­kerti, Csomós Ladányi István: - Megkö­szönöm a játékosok, vezetők egész évi, kemény munkáját és a közönség kitartó szeretetét a csapat iránt. ígérem az edzőkol­légának, hogy küldök egy en­ciklopédiát a további idézetek összeszedésére. Hajdú Gábor: - Én nem rú­gom be tokostól az öltözőajtót, mint edzőkollégám tette télen, hanem gratulálok Alattyán egész éves jó teljesítményéhez. Ifi: Alattyán-Vegyiművek SK 3-4 Papp Jászbddogháza-Jánoshida 0-3 (0-0) Jászboldogháza, 250 n., v.: Se­bestyén Béla Jászboldogháza: Gömöri A. - Rácz, Farkas, Mihályi, Erdei, Petróczi, Aczél, Budai (Kon­koly), Gömöri Gy., Vári (Bá- der), Zsidai. Edző: Gömöri Béla. Jánoshida: Pesti - Tóth P., Szalma, Fejes (Berkó), Eszes, Gólya, Marinka, Szabó, Bagi (Tóth Z.), Bezzeg (Pálinkás), Tóth J. Edző: Szabó Imre. 78. perc: Szalma egy, a ka­pusról kipattanó labdát okosan helyezett a jobb alsó sarokba, 0-1. 82. perc: Szabó I. remekül tört kapura, és 14 méterről le- pókhálózta a jobb felső sarkot, 0-2. 86. perc: Berkó pontos át­adását Szabó I. küldte a hálóba, 0-3. Jó iramú, sportszerű mérkő­zésen a hazaiak most sem a gól­lövő cipőjüket húzták fel. Jók: Erdei, Aczél, ill. Szabó Gömöri Béla: - Most nyolcvan percen keresztül volt esélyünk arra, hogy megszakad vereségsorozatunk. Szoká­sunkhoz híven azonban az utolsó tíz percben alulmarad­tunk. Szabó Imre: - Három hó­napja erre várok, hogy vége le­gyen a bajnokságnak. Jó pihe­nést kívánok mindenkinek. Ifi: elmaradt, a hazai csapat nem tudott kiállni. Fajka Törökszentmiklós-Kisúj szállás 4-1 (1-0) Törökszentmiklós, 300 n., v.: Nagy I. Törökszentmiklós: Tőke - Dékány, Dobos, Orbán, Ki­nyik, Bárdos, Görög (Deák), Gergely, Szokolai, Ramos, Lóié (Rajt). Edző: Márton Fe­renc. Kisújszállás: Horváth - Laj­tos (Széli), Kállai, Kása, Mura- sán, Dán, Csontos (Csíki), Mircea, Süveges, S. Nagy, Kincs. Edző: Kádár József. 18. perc: Ramos-Szoko­lai-Lólé volt a labda útja, végül utóbbi magabiztosan lőtt a kapu közepébe, 1-0. 51. perc: Ramos pontos lab­dáját Orbán közelről, könnye­dén helyezte kapu bal alsó sar­kába, 2-0. 54. perc: Mircea második sárga lapos figyelmeztetése után mehetett hamarabb zuha­nyozni. 67. perc: Dobos jobb szélen meghúzta a labdát, visszagurí­tott, és a tiszta helyzetben lévő Ramosnak nem okozott gondot a kapu közepébe találni, 3-0. 82. perc: A miklósi védőkről lepattanó labdát Dán értékesí­tette, 3-1. 89. perc: Horváth kapus buktatta Ramost a tizenhatoson belül, a büntetőt Gergely a jobb alsó sarokba vágta, 4-1. Régen látott jó iramú, válto­zatos mérkőzésen a miklósiak győzelme megérdemelt, sőt akár nagyobb arányú is lehetett volna. A bajnok Kisújszállás já­téka ezúttal csalódást okozott. Jók: Dobos, Ramos, Szoko­lai, ill. Süveges, Kincs, S. Nagy Márton Ferenc: - Ez a nagyszerű győzelem - remélem - erőt ad a következő szezonra. Köszönöm a játékosok, segítők munkáját. Kádár József: - Köszönöm a csapat egész évi, kiemelkedő munkáját. Sajnos a mai mérkő­zésen nem motivált semmi bennünket. Ifi: Törökszentmiklós-Kis­új szállás 1-0 Nagy Gólvadászok Az idei bajnokság gólkirá­lyi címét - mérkőzésen­kénti egygóios átlaggal! - 34 találattal Bese Rómeó (Kunhegyes) nyerte. A góllövőlista élmező­nyének végeredménye - 34: Bese, 22: Kincs (Kisúj­szállás), 18: Szabó I. (Já­noshida), 17: Szikora (Ci­bakháza), Rózsavölgyi (Martfű), 16: Molnár (Rá- kóczifalva), 15: Csikós (Alattyán), Rostás (KUTE) 14: Forgács (Mezőtúr), Ra­mos (TSE), Horváth (Kun­hegyes), 13: Palásti (Jász­apáti), Nász (SZVSI CFC), 12: Mosonyi Zs. (Alattyán), Nagy J. (Martfű), Lődi, Varga (Tószeg), Szokolai (TSE) Rákóczífalva- SZVSI CFC 3-1 (0-0) Rákóczifalva, 150 n., v.: Mezei Rákóczifalva: Balogh - Erdei Arnold (Zsidei), Csabai, Mi­hályi, Erdei Attila (Romvári), Pintér, Szeberényi, Veres, Maj- zik (Komáromi), Kis, Molnár. Edző: Bagi József. SZVSI CFC: Bozsó - Honti, Ábel, Szabadi, Szarvák (Her­ceg), Retkes (Antal), Jeczó, Szálai (Basa), Tóth (Nász), Sós, Dorcsák. Edző: Árvái István. 60. perc: Molnár lefordult a védőjéről, és 8 méterről a jobb sarokba lőtt, 1 -0. 70. perc: Pintér szép hazai támadás végén 12 méterről bom­bázott a kapuba, 2-0. 80. perc: Nász tizenegyesből szépített, 2-1. 87. perc: Molnár egyéni akció után állította be a végered­ményt, 3-1. Szezon végi játékkal megérdemelten győzött a hazai csapat a lelkesen és kulturáltan játszó sportiskolások ellen. Jók: Balogh, Szeberényi, Csabai, Molnár, ill. Bozsó, Retkes, Szalai Bagi József: - Köszönöm a játékosoknak az idei hozzáállá­sukat és azoknak a szponzoroknak a segítségét, akik hozzásegí­tettek a dobogó eléréséhez. Én azonban csalódott vagyok egy kicsit, mert fényesebb is lehetett volna az érem. Árvái István: - Remélem, hasznos alapkövei leszünk Szol­nok új futballjának. A végére megtanultunk futballozni, de nem attól, aki kérdezte. Ifi: Rákóczifalva-SZVSl CFC 3-3 Bagi Kispályás labdarúgás Bajnok a Konstrukció Végéhez közeledik a Szolnok városi bajnokság, melynek első osztályát a Konstrukció csapata a hátralévő két forduló eredmé­nyétől függetlenül már meg­nyerte. I. osztály: MÁV - Áfész 9- 2, Trojka - Pannon Petrol 3-1, Thermo FC - Konstrukció 2-0, Kilián - Nefag 1 -0, Épvillszer - Gólya Vendéglő 6-4, Szabad­időközpont - Grafitéria 6-4. Az állás: 1. Konstrukció 37, 2. Nefag 32, 3. Thermo FC 29 pont. A Bercsényi csapata döntet­lenjének köszönhetően hosszú idő után elvesztette első helyét. II. osztály: Konwex - Lungo Drom 3-2, Szökőkút - Alpin- technika 2-1, MRFK - Iparos 5-4, Aréna - Sasok 4-1, Kórház - Sólymok 4-2, Halak - Ber­csényi 0-0, Kópék-Unió 1-1. Az állás: 1. Aréna 39, 2. Bercsényi 39, 3. Konwex 34 pont. A harmadosztályban dupla fordulót játszottak a héten. III. osztály: Oktogon - Red Bull 10-1, Harcsák - Libresse 4-1, FC Gomb - Iza Ura 4-3, Vad Banda - Lévai SC 7-3, Szaliker - Opel 4-3, Papírsár­kány - Rot Blau 4-3, Harcsák - Oktogon 6-3, Red Bull - Rőt Blau 2-1, Vad Banda - Iza Ura 3-2, Libresse - Papírsárkány 3- 1, Szaliker - Lévai SC 7-1. Az állás: 1. Oktogon 35, 2. Harcsák 34, 3. Party Service 33 pont. Szeniorok: Stafirung - Qua­lität 6-2, Belváros - Vízmű 2-1, Nest - Trojka 4-0, Gólya - Thermotecnik 6-0, MÁV - Rá­kóczifalva 3-2, Klan - Molnár Hús 4-3, Besenyszög - Piros Tulipán 8-0, Klan - Trojka 7-3, Besenyszög - Qualität 7-1, Sta­firung - Molnár Hús 5-1, Rá­kóczifalva - Nest 4-1, Thermo- technik - Vízmű 3-1, Belváros - Konstrukció 0-0, Gólya - Pi­ros Tulipán 14-1. Az állás: 1. Belváros 40, 2. Besenyszög 37, 3. Rákóczi 35 pont. Jászapáti- Kunszentmárton 0-0 Jászapáti, 200 n., v.: Ferenczi Jászapáti: Tajti G. - Molnár, Borics, Nagy, Németh, Tóth L. (Bécsi), Tóth L, Sisa, Kiss A. (Krigel), Palásti (Zsidei), Sza­bad. Edző: Karkusz Pál. Kunszentmárton: Ladányi - Varga, Sipos, Aszalai, Kiss Zs., Demeter, Sütő (Garáz), Madarasi, Valkai, Rostás, Imrei. Edző: Sólyom Vilmos. 49. perc: Tóth I. 20 méteres lövése a felső kapufáról pattant a gólvonal elé. 50. perc: Sütő a kaputól 8 méterre óriási helyzetbe került, de lövését Tajti G. hárította. Rostás tábornokhoz méltóan vezényelte seregét, így a „tehe­tősebb” közkatonákból álló Apáti ellen megérdemelt döntetlent ért el a kunszenti gárda. Ezen a mérkőzésen fejezte be az aktív labdarúgást a 41 éves Tóth László (Pacal), aki pályafutásának két nagy színterén, Jászkiséren és Jászapátin számtalan siker ré­szese volt. Jók: Tajti G„ Borics, Tóth I., ill. Aszalai, Demeter, Rostás Karkusz Pál: - Nekünk már megváltásként jött a bajnokság befejezése. Sólyom Vilmos: - Tisztességes munka, tisztességes eszkö­zökkel, ez volt a bentmaradás titka. Ifi: Jászapáti-KUTE 2-0 Illés Kőtelek-Tószeg 2-6 (14) Kőtelek, 150 n., v.: Kolláth Béla Kőtelek: Egyed - Újj, Matúz, Pálinkás, Nagy, Borók (Gu- zsi), Visnyei (Papp), Balogh, Csörghe, Bozsó, Danku. Edző: Papp Lajos. Tószeg: Szikora - Zsidai, Szilágyi (Csutár), Erkán (Ozs- vát), Pető, Kiss, Varga, Boros, Lődi, Peszeki, Vágó (Vincze). Edző: Szilágyi Béla. 11. perc: Bal oldali támadás után Varga közelről kotorta a hálóba a labdát, 0-1. 15. perc: Lődi kiugrott a vé­dők közül, és Egyed hasa alatt gurított a kapuba, 0-2. 20. perc: Lődi két védőt ki­cselezve helyezett a sarokba, 0­3. 34. perc: Kiss könnyedén emelt a bal alsó sarokba, 0-4. 36. perc: Jobb oldali szöglet­rúgás után a lepattanó labdát Nagy vágta a hálóba, 1-4. 69. perc: „Történelmi pilla­nat” szemtanúi lehettek a nézők, Papp Lajos 11 év után újra baj­noki mérkőzésen lépett pályára. 75. perc: Varga 11 méterről talált a hálóba, 1-5. 75. perc: Kezdőrúgást köve­tően Danku egészen a kapuig cselezte magát, majd a bal alsó sarokba gurított, 2-5. 85. perc: Az Egyed kapusról kipattanó labdát a jól helyez­kedő Ozsváth azonnal értékesí­tette, 2-6. Szegény embert az ág is húzza... Jók: Danku, ill. Szilágyival az élen az egész csapat Papp Lajos: - Á mai mér­kőzésen is beigazolódott az, ami jellemző volt ránk az egész tavaszi szezonra: edzés nélkül nem megy. Köszönjük azok­nak, akik biztosították szá­munkra a megyei I. osztályban való részvételt. Szilágyi Béla: - Ezért dol­goztunk egész évben, hogy biz­tosan bent maradjunk az első osztályban. Köszönjük min­denkinek, akik ebben segítsé­günkre voltak. Ifi: Kőtelek-Tószeg 2-0 Bozsó Kunhegyes­Jászalsószentgyörgy 12-0 (6-0) Kunhegyes, 200 n„ v.: Tűhegyi Kunhegyes: Faragó A. - Varga Zs. (Faragó Zs.), Boros, Kemecsi, Szabó L. (Baráth), Csillag, Kun, Varga Gy., Szász (Vona), Horváth (Balogh), Bese. Edző: Szabó György. Jászalsószentgyörgy: Kemecsei - Bajzáth L., Major, Tóth K. (Muhoray), Módos, Bankó, Bajzáth A., Kátai, Tóth G., Somo­gyi, Koczka. Edző: Major Antal. 5. perc: Szabó L. beívelése után a kapus saját védőjével üt­között, a lepattanó labdát pedig Kun 4 méterről az üres kapuba fejelte, 1-0. 23. perc: A Csillag buktatásáért megítélt büntetőt Faragó A. értékesítette, 2-0. 28. perc: Kun bal oldali visszagurítását Bese az alsó sarokba helyezte, 3-0. 31. perc: Varga Gy. mintaszerű kiugratását Bese a kapu jobb oldalába bombázta, 4-0. 36. perc: Kemecsei rossz kigurítását Bese köszönte, és 10 méterről a jobb sarokba helyezett, 5-0. 45. perc: Varga Zs. gyönyörű kiugratását ismét Bese értéke­sítette, 6-0. 55. perc: Kun bal oldali beadását Szász 6 méterről az üres kapuba gurította, 7-0. 64. perc: Bese egyéni játék után bombázott a háló közepébe, 8-0. 74. perc: Kun beadását Balogh helyezte az árván maradt ka­puba, 9-0. 79. perc: Kemecsi indítása után a labda Faragó Zs. elé ke­rült, aki a kapust kicselezve gurított a sarokba, 10-0. 81. perc: Kun beadását Balogh a hosszú sarokba fejelte, 11-0. 86. perc: Vona buktatása után Bese büntetőből állította be a végeredményt, 12-0. A közönség jól szórakozott a nagy kedvvel játszó hazaiak és a szerény képességű vendégcsapat összecsapásán. Jók: Vona, Bese, ill. Kemecsei, Módos Szabó György: - Sulyok úr a múlt heti mérkőzésen kisze­relte a csapatból a féket, ilyen arányban is megérdemelten nyer­tünk a sportszerűségből jelesre vizsgázó Szentgyörgy ellen. Major Antal: - Hat ifijátékossal felálló csapatom csak arra volt elég, hogy kiálljunk. A szentgyörgyi vezetésnek el kell gondolkoznia, hogy ilyen játékosállománnyal vállalja-e to­vábbra is a megyei I. osztályt. Ifi: Kunhegyes-Jászalsószentgyörgy 5-0 Varga