Új Néplap, 1996. május (7. évfolyam, 102-126. szám)

1996-05-02 / 102. szám

14. oldal Sport 1996. május 2., csütörtök NB III. Tisza-csoport 1. Tiszafüred 22 15 2 5 46-15 47 2. Tiszaújv. 22 13 6 3 51-20 45 3. Nagykálló 22 13 5 4 43-27 44 4. Rakamaz 22 11 6 5 45-16 39 5. Mád 22 10 5 7 28-25 35 6. Kisvárda 22 9 7 6 36-26 34 7. Balmazújv. 22 9 6 7 43-27 33 8. Baktalór. 22 10 2 10 42-38 32 9. Szikszó 22 8 8 6 25-24 32 10. MVSC 22 6 7 9 20-34 25 11. Mátészal* 22 7 4 11 24-40 25 12. Ózd 22 7 3 12 27-31 24 13. Bors. Ép. 22 6 6 10 25-34 24 14. Nyírbátor 22 7 3 12 28-53 24 15. H.böszörm. 22 4 2 16 22-38 14 16. V.pércs 22 4 2 16 17-74 14 További eredmények: Baktalórántháza - Szikszó 2-1, Nyírbátor - Mátészalka 0-0', Mád - Tiszaújváros 1-1, Ózd - Kisvárda 1- 0, Hajdúböszörmény - MVSC 2-0, Nagy­­kálló - Rakamaz 0-0, Vámospércs - Bal­mazújváros 2-0 Megyei I. osztály 1. Kisújsz. 25 19 4 2 50-20 61 2. Alattyán 25 14 8 3 48-27 50 3. Rákóczii. 26 14 4 8 43-30 46 4. Jászapáti 24 13 6 5 54-35 45 5. Kunhegyes 24 12 5 7 50-32 41 6. Jánoshida 26 12 4 10 48-43 40 7. Mezőtúr 26 10 7 9 39-34 37 8. Cibakháza 26 9 7 10 42-39 34 9. Martfű 25 9 7 9 46-46 34 10. Töröksz. 25 10 3 12 36-32 33 11. J.alsósz. 24 8 7 9 36-32 31 12. Sz. Vegyi 25 8 6 11 41-44 30 13. Tószeg 25 8 3 14 25-52 27 14. SZVSI CFC 25 6 6 13 25-37 24 15. Kőtelek 26 7 3 16 28-52 24 16. J.boldogh. 26 4 9 13 20-44 21 17. K.szentm. 18. Tiszaörs 25 5 3 17 19-51 18 visszalépett Ifjúságiak 1. Mezőtúr 25 19 5 i 75-20 62 2. Jászapáti 24 19 2 3 87-19 59 3. Jánoshida 25 14 4 7 62-32 46 4 Töröksz. 24 13 4 7 57-27 43 5. SZVSI CFC 23 13 4 6 63-42 43 6. Sz. Vegyi 25 12 6 7 62-37 42 7. Rákóczii. 26 11 7 8 39-34 40 8. Kisújsz. 25 12 2 11 52-54 38 9. Cibakháza 26 11 5 10 32-49 38 10. Kőtelek 26 9 6 11 37-44 33 11. K.szentm. 25 10-15 50-71 30 12. Martfű 24 7 5 12 39-44 26 13. J.alsósz. 24 7 2 15 42-56 23 14. Alattyán 25 7 2 16 42-73 23 15. Kunhegyes 24 6 3 15 47-78 21 16. J.boldogh. 26 5 5 16 36-88 20 17. Tószeg 18. Tiszaörs 25 2 6 .17 18-72 12 visszalépett NB III., Tisza-csoport Borsodi Építők VSC­­Tiszafiired Ivecospeed 1-0 (1-0) Miskolc, 300 n., v.: Lőrinc Tiszafüred: Gál - Por­koláb, Dajka, Földvári, Kaszonyi, Tóth Gy. (Bule), Antal, Nagy L, Sipos, Lu­­gosi, Csillag. Edző: Albert Csaba. 44. perc: A balról belőtt szabadrúgást Gál kapus még kiütötte, de a kipattanó lab­dát a berobbanó Mező a há­lóba fejelte, 1-0. 58. perc: Nagy L. elfutott a bal szélen, belőtt labdáját a vendégcsatárok háromszor is kapura rúgták, de mind­annyiszor a gólvonalról mentettek a hazai védők. 70. jperc: Porkoláb labdá­ját a kapus Nagy L. elé ütötte, aki senkitől sem za­vartatva néhány méterről fölé lőtt. 85. perc: Porkoláb ismét ragyogóan lőtt középre, lab­dáját Lugosi alig öt méterről a felső kapufára fejelte. Alacsony színvonalú mérkőzésen, végig a vendé­gek mezőnyfölénye jelle­mezte a játékot, ám a rossz passzban lévő füredieket még a szerencse sem segí­tette. Jók: Fenyvesi, Grol­musz, Szabó J., Bodnár, ill. Földvári, Porkoláb Demeter István: - Óriási nagy csatában sikerült csa­patomnak itthon tartani a három pontot. Albert Csaba: - NB III- as képességek nélkül nem­hogy az élbolyban, de jó, ha a középmezőnyben tudunk végezni. Ifjúságiak: Borsodi Épí­tők VSC-Tiszafüred-Ive-cospeed 3-0 Remek Labdarúgás, megyei I. osztály, 27. forduló Mezőtúron szétForgácsolták a kőtelki védelmet SZVSI-Jászalsószentgyörgy 5-0 (1-0) Szolnok, 150 n., v.: Hagyó SZVSI: Újfalusi (Bozsó) - Honti, Ábel, Antal, Kovács, Retkes (Szarvas), Pintó (Barna), Szalai, Tóth, Sós, Serucza (Jeczó). Edző: Árvái István. Jászalsószentgyörgy: Fényi (Kemecsei) - Bajzáth, Módos, Muhoray (Koczka), Szita, Káp­lár, Tákos, Limbóczki, Bankó, Filipcsei, Tóth Cs. (Somogyi). Edző: Major Antal. 10. perc: Jobb oldali hazai szöglet után a védők egymásra vártak a felszabadítással, így Szalai az ötösről könnyedén pörgethetett a hosszú sarokba, 1-0. 15. perc: Tákos pontos be­adását Bankó nagy helyzetben, 8 méterről a kapu fölé fejelte. 51. perc: Tóth Cs. kereszt­­labdájából került helyzetbe Bankó, ballábas lövését azon­ban Újfalusi bravúrral szögletre tornázta a felső sarok elől. 53. perc: Kovács szabadrú­gását Sós csúsztatta a bal sa­rokba, 2-0. 68. perc: Sós közeli lövését Fényi még bravúrral hárítani tudta, de a kipattanó labdát An­tal 18 méterről okosan a bal alsó sarokba helyezte, 3-0. 79. perc: Filipcsei forgoló­dott a vendégek tizenhatosánál, jobbal kapura emelt, lövése a felső lécről az üresen tátongó kapu elé pattant, majd a védők kétségbeesetten mentettek szögletre. 82. perc: Sós bal oldali be­adását az üresen felejtett Jeczó Rákóczifalva-Alattyán 0-1 (0-1) Rákóczifalva, 400 n., v.: Nagypál Rákóczifalva: Balogh - Erdei, Csabai, Szeberényi, Kácser, Romvári, Pintér (Mihályi), Szakali (Veres), Majzik (Zsidei), Kis A., Molnár. Edző: Bagi József. Alattyán: Kupeczki - Szabó (Burka), Kiss T., Juhász, Nyeste, Kalmár (Mosonyi L.), Csikós (Tóth), Ferencsik, Bu­­jáki, Mosonyi Cs., Mosonyi Zs. Edző: Ladányi István. 11. perc: A könnyelműsködő hazai védők között Mosonyi Zsolt labdát szerzett, és a jobb sarokba lőtt, 0-1. Az antifutballt játszó Alattyán az egész mérkőzésen csak vé­dekezett, s bár a hazai csapat végigtámadta a meccset, mégis csak gólhelyzetekig jutott. A játékvezető felfogása is a vendé­geknek kedvezett, hiszen szinte szétfújta a találkozót. Jók: Balogh, Kácser, Kiss A., ill. Kupeczkivel az élen az egész csapat. Bagi József: - Az antifutballt játszó Alattyán ellen csak a helyzetekig jutottunk. Ladányi István: - Két azonos képességű csapat között a jobb helyzetkihasználás döntött, gratulálok csapatomnak a lel­kes játékhoz. Ifi: Rákóczifalva-Alattyán 6-0 Bagi Jánoshida-Kunhegyes 2-1 (0-0) Jánoshida, 300 n., v.: Kormos Jánoshida: Pesti - Tóth P., Bagi, Fejes, Marinka, Eszes, Kisnémeth, Szabó, Berkó, Bez zegh, Tóth J. Edzi): Szabó Imre Kunhegyes: Faragó Varga, Szabó, Kemecsi, Csil lag (Varga), Boros, Szász, Ba ráth (Kun), Vona (Szabó), Horváth, Bese. Edzi): Szabó György. 26. perc: Tóth P. a kint álló Faragó felett a félpályáról ka­pura ívelt, labdája centiméte­rekkel kerülte el a hálót. 51. perc: Bezzeg mintaszerű beadását Szabó estében gyö­nyörűen lőtte a kapu jobb olda­lába, 1-0. 71. perc: Kisnémeth száz­­százalékos helyzetben a ka­pusba rúgta a labdát. 80. perc: Bezzeg ismét gyö­nyörűen ment el a jobb oldalon, beadását Kisnémeth csukafe­jessel juttatta a vendégek háló­jába, 2-0. 87. perc: Jobb oldali vendég­támadás végén Horváth szépí­tett, 2-1. A magas színvonalú mérkő­zésen megérdemelt jász siker született. Jók: Berkó, Tóth P. Bez­­zegh, ill. Kemecsei, Boros Szabó Imre: - A jóindulatú jánoshidai szurkolóknak üze­nem, hogy bírják ki még ezt a hat hetet! Szabó György: - A játék képe és a helyzetek alapján hoznunk kellett volna a mérkő­zést, de a „futball-isten” és a bí­rók ellenünk fordultak. Ifi: Jánoshida-Kunhegyes 3- 1 Szöllősi Tószeg-KUTE 2-0 (1-0) Tószeg, 350 n., v.: Sebestyén Tószeg: Szikora - Zsidói, Szilágyi, Erkán, Peti), Kiss, Varga, Orosz, Lödi (Ozsváth), Peszeki, Vágó (Tóth). Edző: Szilágyi Béla. Kunszentmárton: Ladányi - Sipos, Paul, Aszalói, Kiss, De­meter, Tatár, Valkai, China, Rostás, Imrei. Edző: Sólyom Vilmos. 5. perc: Rostás 40 méteres bombája centikkel zúgott el a jobb kapufa mellett. 10. perc: Pető 30 méteres szabadrúgását szinte zsinóron húz­ták a hálóig, 1-0. 33. perc: Jobb oldali szögletet Pető közelről a kapus kezébe fejelte. 36. perc: Vágó lövését lábbal védte Ladányi. 40. perc: Orosz fejese alig kerülte el a vendégek kapuját. 52. perc: Peszeki kapáslövése centiméterekre szállt mellé. 54. perc: Vágó szögletét Lődi fejelte a lác alá, 2-0. 70. perc: Pető szabadrúgása oldalhálóban kötött ki. 85. perc: Valkai lövését védte jó érzékkel Szikora. Jó játékvezetés mellett színvonalas mérkőzést látott a tószegi közönség. A hazai csapat egy emberként küzdötte végig a mér­kőzést, győzelme megérdemelt. Jók: Orossszal az élen az egész csapat, ill. Ladányi, Paul, Demeter Szilágyi Béla: - Ez a mérkőzés nem mutatta a tabellán elfog­lalt helyét a két csapatnak. Igazi, helyenként színvonalas talál­kozó volt, melyen megérdemelten nyertünk. Sólyom Vilmos: - Két pont rúgás döntött. Ifi: Tószeg-Kunszentmárton 1-0 Kormos könnyedén helyezte a hálóba, 4-0. 85. perc: A bal szélen elro­bogó Kovácsot Filipcsei fel­vágta, ezért piros lapot kapott. 87. perc: Kapu előtti kava­rodás után Barna bombázott a léc alá, 5-0. A jobb erőnléttel rendelkező hazaiak szétfutották vendégei­ket, góljaik mellett még több nagy helyzetet is elhibáztak. Jók: Tóth, Antal, Ábel, Ko­vács, ill. Módos Árvái István: - Végre nyer­tünk... Major Antal: - Ellenfelünk minden tekintetben felülmúlt bennünket, győzelme még ilyen különbséggel is megérdemelt. Ifi: SZVSI-Jászalsószent­györgy 3-1 Szilvási Vegyiművek SK­­Kisúj szállás 0-2 (0-1) Vegyiművek pálya, 200 n., v.: Jancsó Vegyiművek: Szabó S. - Kiss, Bontovics, Szabó M., (Busi), Tóth, Rimóczi Z., (Kolozsi, Felföldi), Varga, Kun, Szarnák (Bálint), Csomós, Rimóczi Cs. Edző: Hajdú Gábor. Kisújszállás: Horváth - Széli, Kállai, Kása, Mure­­sán, Kolics, Mircea (Cson­tos),. Dán, Iványi, S. Nagy K., (Csíki), Kincs. Edző: Kádár József. 22. perc: Bal oldali be­adást követően Kincs 10 méterről magabiztosan lőtte ki a hosszú sarkot, 0-1. 75. perc: Kolics pontosan játszott középre a bal oldal­ról, Muresán pedig közelről nem hibázta el a ziccert, 0- 2. Nagy iramú, élvezetes mérkőzésen a magabiztosan játszó vendégek korai ve­zető góljukat követően meggyőző teljesítménnyel fektették két vállra a lelkes hazaiakat. Jók: Bontovics, Kun, Varga, ill. Muresán, Kincs, Kolics, Dán Hajdú Gábor: - A hoz­záállás már megfelelt, de sajnos helyzeteinket nem ér­tékesítettük. Kádár József: - Maga­biztosan, jól játszott csapa­tom a szimpatikus hazai gárda ellen. Ifi: Vegyiművek-Kisúj­­szállás 2-3 Hajdú Mezőtúr-Kőtelek 4-1 (1-1) Mezőtúr, 300 n„ v.: Kökény Mezőtúr: Darvasi - Múzsái, Szabó, Juhász, Erdősi, Német, Sörés L., Panyik (Sörés Zs.), Karsai (Békési), Forgács, Ta­nács. Edző: Dávid Tibor. Kőtelek: Horváth - Újj, Matúz, Pálinkás, Nagy, Kosik, Jónás (Koszta), Balogh, Csörghe, Bozsó J., Danku. Edző: Papp Lajos. 14. perc: Kosik 30 méterről, a meglepett hazai kapus felett talált a hálóba, 0-1. 44. perc: Sőrés beívelését Erdősi visszafejelte, és a jó tem­póban érkező Forgács a hosszú sarokba lőtt, 1-1. 58. perc: Jobb oldali beadás után Forgács könnyedén helye­zett a bal alsó sarokba, 2-1. 73. perc: Erdősi beadását Forgács vágta a hálóba, 3-1. 80. perc: Egyéni játék után Forgács a kapust is kicselezve állította be a végeredményt, 4-1. A második félidőben a két csapat közötti különbség már gó- i lókban is megmutatkozott. Jók: Forgács (a mezőny legjobbja), Német, Sőrés L„ Mú­zsái, Szabó, ill. Újj, Csörghe, Danku Dávid Tibor: - Végre hazai pályán is nyerni tudtunk, gratu­lálok játékosaimnak. Papp Lajos: - A többet futó csapat megérdemelten nyert. Ifi: Mezőtúr-Kőtelek 2-1 Bűzi Cibakháza-Martfú 2-2 (1-1) Cibakháza, 500 n., v.: Sulyok Cibakháza: Csécsei - Fa­ragó (Varga), Tóvizi, Barta, Zatykó, Honos, Kalmár (Be­regszászi), Boros, Szikora, Ke­resztfalvi, Kálmán (Lénárt). Edző: Fazekas András. Martfű: Sagát - Sülye, Blaskó, Mitykó, Enyedi (Fá­bián), Rózsavölgyi, Bíró, Kesjár, Lengyel, Nagy J., Kiss (Kontos). Edző: Nász Mihály. 6. perc: Szikora beadását Keresztfalvi Sagátot meg­előzve a hálóba fejelte, 1-0. 21. perc: Kapu előtti kava­rodásból Nagy egyenlített, 1-1. 46. perc: Kiss 16 méterről a kimozduló Csécsei fölött a léc alá emelt. 1-2. 65. perc: Lengyel hátulról felrúgta Beregszászit, ezért a já­tékvezető kiállította. 80. perc: Szikora mesterien ugratta ki Vargát, aki a kapust találta telibe, de Honos a kipat­tanót a hálóba vágta, 2-2. A szikrázóan kemény, nagy iramú mérkőzésen végig óriási harc folyt a pályán. A kiegyen­lített első félidő után a hazaiak fokozták a tempót, de a kímé­letlenül játszó vendégek ellen a jobbnál jobb helyzeteket is el­puskázták. Jók: Boros, Szikora, Tóvizi, Honos, ill. Blaskó, Kiss, Sagát Fazekas András: - A sport­szerűtlen és antifutballt jásztó Martfű ellen nem érdemeltünk győzelmet a kihagyott helyze­tek sokasága miatt. Nász Mihály: — A mérkőzés nagyszerű majális volt a né­zőknek. Ifi: Cibakháza-Martíű 4-1 Bíró Jászboldogháza- Jászapáti 0-3 (0-3) Jászboldogháza, 150 n., v.: Nagy I. Jászboldogháza: Havasi - Rácz, Vári, Mihályi (Báder), Aczél, Petróczi, Erdei, Budai, Gömöri Gy., Kövér, Zsidai. Edző: Gömöri Béla. Jászapáti: Demeter - Palásti, Molnár (Lencse), Borics, Nagy, Zsidei, Tóth, Sisa, Németh, Kiss, (Krigel), Szabari. Edző: Karkusz Pál. 16. perc: Kiss ívelt bal oldalról az ötösre, Szabari remek fe­jest küldött a kapuba, 0-1. 21. perc: Németh bal oldali szögletrúgás után újabb fejesgól­lal növelte a vendégek előnyét, 0-2. 27. perc: Palásti indítását Sisa lőtte a hálóba, 0-3. Jók: Havasi, Erdei, Kövér, Zsidai, ill. Tóth, Szabari Gömöri Béla: - A mérkőzés elején kapott gólok megpecsé­telték sorsunkat. Karkusz Pál: - Kötelező győzelmet arattunk. Ifi: Jászboldogháza-Jászapáti 0-6 Fajka Az DITK csapatát fogadta tegnap barátságos mérkőzésen az Újszász együttese. A ha­zaiak ezen a gálameccsen búcsúztatták „veteránjukat”, Nagy Györgyöt, aki 1971 óta szere­pelt újszászi színekben. Sajnos az időjárás közbeszólt, a második félidő huszadik percében, 0-5-ös vendégvezetésnél felhőszakadás miatt le kellett fújni a találkozót. fotó: csabai