Új Néplap, 1996. május (7. évfolyam, 102-126. szám)

1996-05-13 / 111. szám

1996. május 13., hétfő Sport Extra 9. oldal Labdarúgás, megyei I. osztály, 29. forduló Mindössze egy óráig tartott Szentgyörgy szolnoki vendégszereplése! Vegyiművek SK - Jászalsószentgyörgy 7-0 (4-0) A Vegyi kapusának, Szabó Sándornak a tizenegyesét Ke­­mecsei Roland nagy bravúrral hárította. Mezőtúr - Rákóczifalva 0-1 (0-0) Mezőtúr, 250 n., v.: Jancsó. Mezőtúr: Darvasi - Múzsái, Szabó, Német, Juhász, Tanács, Sörés (Karsai), Panyik, Forgács, Erdösi, Békési. Edző: Dávid Tibor. Rákóczifalva: Balogh - Erdei, Csabai, Mihályi, Kácsor, Romvári (Szakali), Szeberényi, Pintér, Majzik, Kis, Molnár (Komáromi). Edző: Bagi József. 44. perc: Molnár lövése a kapufáról pattant a mezőnybe. 54. perc: Békési lövését Balogh kiöklözte, Múzsái résen volt, de 20 méterről a kapufát találta telibe. 76. perc: Erdősi fejesét Balogh kapus óriási bravúrral tolta szögletre. 79. perc: Egy egyéni hiba után Szakali jobbról kapu elé ívelt, a szabadon hagyott Kis a bal felső sarokba fejelt, 0-1. Az alacsony színvonalú mérkőzésen a futball örökérvényű igazsága érvényesült. Mezőtúr csatárai a második félidőben so­rozatban hibázták el a ziccereket, s ez megbosszulta magát, egy épkézláb támadásukat góllal fejeztek be a vendége, Jók: Sőrés, Panyik, Szabó, ill. Balogh. Csabai, Kiss. Dávid Tibor: - Sajnos az utóbbi időben Mezőtúron csak az ifjúsági csapat győzelmének örülhettünk. Bagi József: - Tipikus egygólos mérkőzés volt és ezt a talá­lat most nekünk sikerült megszereznünk. Ifi: Mezőtúr-Rákóczifalva 2-0 Buzi Kisújszállás -KUTE 2-2 (2-1) Szolnok, 100 n., v.: Pál. Vegyiművek: Szabó (Szil­­vási)-Félföldi (Kolozsi), Busi, Tóth (Bálint), Bontovics, Kun, Rimóczi Z., Varga, Vadkerti, Csomós, Rimóczi Cs,. Edző: Hajdú Gábor. Jászalsószentgyörgy: Keme­­csei-Somogyi, Szita, Tákos, Kátai, Muhorai, Major, Baj­zát. Edző: Major Antal. 6. perc: Vadkerti szögletét Busi 8 méterről a jobb alsó sa­rokba fejelte, 1-0. 7. perc: Varga egyéni játék után a kapust is kicselezve he­lyezett a kapuba, 2-0. 10. perc: A kitörő Vadkertit akasztották a tizenhatoson be­lül, ám Szabó kapus büntetőjét Kemecsei hárította. 30. perc: Vadkerti labdájá­val Varga lépett ki a félpályá­ról. s biztosan lőtt a hálóba. 3-0. 39. perc: Vadkerti egyéni szólója után Varga értékesítette a lehetőséget, 4-0. 55. perc: Csomós bal oldali beadását Kolozsi fejelte a léc alá, 5-0. 61. perc: Csomos beívelé­sére Kun érkezett a legjobb tempóban, 6-0. 63. perc: Vadkerti átadását Bálint lőtte a kapus mellett a sarokba, 7-0. Jánoshida - TSE 0-1 (0-1) Jánoshida, 200 n., v.: Agócs. Jánoshida: Pesti - Tóth /'., Szalma, Berkó, Fejes (Pálinkás), Eszes B., Kis­­németh, Szabó, Bagi, Bez­zeg (Eszes K.), Tóth J. Edző: Szabó Imre Törökszentmiklós: Töke - Dékány, Deák, Kinyik, Babella (Görög), dr. Bodó (Lóié), Hegedűs, Gergely, Szokolai, Ramos, Dobos. Edző: Márton Ferenc. 18. perc: Bal oldali tá­madás végén Dobos talált a kapuba, 0-1. 26. perc: Kinyik zúgó kapufát lőtt, az ellentáma­dásból Bezzeg a felső lécre fejelt. Jók: Szalma, ill. Dékány, Dobos, Kinyik, Gergely. A hazai csapat katasztro­fális helyzet kihasználásá­nak köszönheti vereségét. Szabó Imre: - A magam nevében elnézést kérek szurkolóinktól, remélem, já­tékosaim is megteszik ezt. Márton Ferenc: - Hely­zeteink alapján megérde­meltük a győzelmet. Ifi: Jánoshida - Török­szentmiklós 3-0 Szőllösi 64. perc: Mivel a szentgyör­­gyi Major megsérült, az utolsó emberként buktató Somogyit a bíró kiállította, hat főre fogyat­koztak a vendégek, ezért Pál já­tékvezető lefújta a találkozót. A nyolc játékossal érkező vendégek becsülettel küzdöt­tek, de erejükből csak 65 percre tellett. Jók: Bontovics, Varga, Csomós, Vadkerti, ill. a pályára lépők becsületesen küzdöttek Cibakháza, 400 n., v.: Ferenczi. Cibakháza: Csécsei-Bereg­­szászi, Tóvizi, Barta, Zatykó, Honos, Kalmár (Magyar), Ke­resztfalvi, Szikora, Lénárt, (Varga), Kálmán. Edző: Faze­kas András. Jászapáti: Demeter (Tajti)­­Madarasi, Kiss, Tóth II., (Ki­mák), Nagy, Sisa, Tóth /., Fo­dor, Zsidei, Krígel (Bécsi), Szabari. Edző: Karkusz Pál. 9. perc: Kálmán szabadrúgá­sát Honos fejelte a hálóba, 1-0. 20. perc: Barta középre lőtt labdáját Keresztfalvi kapásból a léc alá vágta, 2-0. 64. perc: Bécsi szabadrúgása a bal alsó sarokban landolt, 2-1. Hajdú Gábor: - Amíg lesz­nek emberek, akik dicsőítik a Cézárokat és Napóleonokat, mindig lesznek Cézárok és Na­póleonok, hogy tönkretegyék őket. Nagyon sajnálom Alsó­­szentgyörgy labdarúgást sze­rető közönségét. Major Antal: - Ne szólj szám, nem fáj fejem. Ifi: Vegyiművek - Jászalsó­szentgyörgy 8-1. Hajdú 66. perc: Keresztfalvi a ka­pust is elfektetve a hosszú sa­rokba lőtt, 3-1. 75. perc: Honos alapvonal­ról visszaadott, Szikora a há­lóba gurított, 4-1. 87. perc: Szikora indításával Kálmán kiugrott és futtából a léc alá bombázott, 5-1. Cibakháza ilyen arányban is megérdemelten nyert. Jók: Keresztfalvi, Kálmán, Honos, Szikora, ill. Tóth I. Fazekas András: - Csapat­játékunk még így is akadozott. Karkusz Pál: - A sok sérü­lés miatt ennyire tellett. Ifi: Cibakháza-Jászapáti 2-2 Bíró Nagy valószínűséggel a tavasz legsportszerütlenebb csapatának citromdíját a jászalsószentgyör­gy i gárda kaphatná. Tizenegy mérkőzésén hét alkalommal mu­tattak fel piros lapot valamelyik játékosának a bírók, s emellett a sárgákat is garmadával gyűjtöt­ték labdarúgói. A szűkös játékos­keret volt-e az oka, hogy kezdet­ben igyekeztek a vezetők megvá­sárolni az eltiltásokat, nem tudni, de tény, közel százötvenezer fo­rintot költöttek a piros és sárga kártyák megváltására. A csapat szurkolói kitartása ellenére mo­rálisan megroggyant, s április 20-a óta hat vereséget szedett össze zsinórban úgy, hogy köz­ben mindössze négy góllal tudott válaszolni a bekapott huszonhá­romra. Kiesési gondjai így is csak akkor lenne a klubnak, ha Jászboldogháza és Kötelek meg­táltosodna a hajrára, bár az, hogy a Vegyi ellen mindössze nyolc játékossal kezdte a mécs­esét, mindenféleképpen intő jel. A létszámhiányt nem lehet egy­szerűen az anyagiak hiányával magyarázni. Aki a hidegre, hóra, napsütésre vagy szélre hivat­kozva nem jelenik meg a pályán, az egyszerűen nem szeret focizni. S ez már nem az edző vagy a ve­zetőség bűne! (géléi) Tószeg - Martfű 1-1 (1-1) Tószeg, 300 n., v.: Sütő. Tószeg: Szikora - Zsidai, Szilágyi, Erkán, Pető, Kiss, Varga, Orosz, Vádi (Csu­tár), Peszéki, Vágó (Ozs­­várt). Edző: Szilágyi Béla. Martfű: Sagáth - Kon­tos, Blaskó, Mitykó, Enyedi (Takács I.), Rózsavölgyi, Bíró, Kesjár, Lengyel, Nagy, Kiss A. Edző: Nász Mihály. 42. perc: Peszeki beadá­sát Varga csúsztatta a léc alá, 1-0. 43. perc: Kesjár 30 mé­terről egyenlített, 1-1. 55. perc: Peszeki tizen­egyest hibázott, Mitykót pe­dig a játékvezető kiállította. 81. perc: Szilágyit a bíró kiállította. Jók: Pető, Kiss, Varga, Orosz, ill. Sagáth (a mezőny legjobbja), Kontos, Blaskó, Kesjár. Szilágyi Béla: - Tíz 100 %-os helyzet maradt ki, Martfű örülhet a pontnak. Nász Mihály: - Fortuna kegyeibe fogadott bennün­ket, további sikereket kívá­nok Tószegnek. Ifi: Tószeg - Martfű 1-4. Kormos Kisújszállás, 500 n., v.: Mar­­kóth. Kisújszállás: Horváth-Széll, Csontos, Kása, Muresán, Ko­lks, Csíki, Mircea, Iványi, S. Nagy K., Kincs. Edző: Kádár József. KUTE: Ladányi-Varga, Paul, Aszalni, Kiss, Demeter, Tatár, Kupeczki, China, Rostás, Imrei. Edző: Sólyom Vilmos. 5. perc: China keresztbe lőtt a kapu előtt, és Imrei közelről a hálóba emelt, 0-1. 15. perc: Mircea szöktette Csikit, akinek beadása egy vé­dőről pattant a hálóba, 1 -1. 30. perc: Mircea kapásból, lőtt a jobb alsó sarokba, 2-1. 87. perc: China lesgyanús helyzetben kiugrott, lövésébe Horváth még beleért, de a labda a hálóba gurult, 2-2. A játék képe nem tükrözte a két csapat táblázaton elfoglalt helyét. Jók: S. Nagy K., Muresán, Kolics, Kincs, ill. Paul, China, Imrei. Kádár József: - Helyzete ink kimaradtak, így meg kelleti elégednünk az egyik ponttal. Sólyom Vilmos: - Nagy küzdelemben megérdemelten vittük el az egyik pontot a le­endő bajnokcsapat otthonából. Ifi: Kisújszállás-KUTE 8-1 Galambos Jászboldogháza-Alattyán 1-2 (0-1) Jászboldogháza, 250 n., v.: Gyurkovics. Jászboldogháza: Havasi-Rácz, Farkas, Mihályi, Erdei, Petróczi, Aczél, Budai (Vári), Gömöri Gy., Kövér, Zsidai. Edző: Gömöri Béla. Alattyán: Kupeczki-Mosonyi Zs., Kiss, Juhász, Györgyei, Kalmár (Mosonyi L.), Csikós, Ferencsik, Bujáid (Burka), Mosonyi Cs., Kiss Cs. (Tóth). Edző: ladányi István. 16. perc: Mihályi öngólt vétett, 0-1. 59. perc: Bal oldali beadást Csikós fejelt a hálóba, 0-2. 80. perc: Erdei a jobb felső sarokba emelt, 1-2. Gömöri Béla: - Szerencsével pontot tarthattunk volna itthon. Ladányi István: - Az eredmény nem tükrözi híven a két csapat közti különbséget. Ifi: Jászboldogháza-Alattyán 1-5 Fajka SZVSICFC-Kunhegyes 3-1 (1-1) Szolnok, 100 n., v;: Sipeki. SZVSI CFC: Újfalusi - Herczeg (Szabadi), Ábel, Antal (Szarvas), Kovács, Retkes, Pintó, Szalai (Jeczó), Tóth (Dor­­csák), Sós, Serucza. Edző: Árvái István. Kunhegyes: Faragó - Varga (Pócsi), Szabó Gy., Balogh, Szabó L. (Baráth), Boros, Szász (Herbály), Csillag (Kun), Vona, Horváth, Bese. Edző: Szabó György. 22. perc: Szalai visszagurított Sósnak, majd a középpályás bal oldali beívelését Antal közelről a léc alá vágta, 1-0. 32. perc: Kis szöglet után Szabó Gy. a bal felső sarokba ívelt, 1-1. 49. perc: Szalai remek indítást kapott, majd büntetőterület határán két védőt kicselezve higgadtan a hálóba helyezett, 2-1. 80. perc: Retkes kiugratta a frissen beálló Dorcsákot. aki a kifutó Faragó fölött okosan a kapuba emelt. 3-1 A több helyzetet kidolgozó és azokat jobban kihasználó ha­zaiak magabiztos játékkal győztek. Jók: Serucza, Szalai, Antal, Retkes ill. Balogh. Árvái István: - Második félidei játékunkkal megérdemelten nyertünk. Szabó György: - Amint kihúzzuk a lábunkat otthonról, gyáva, lassú nyulakká válunk. Ifi: SZVSí - Kunhegyes 2-1 Turcsányi. Cibakháza - Jászapáti 5-1 (2-0) Évadzáró banketten jártunk a Jászberényi Röplabda Klubnál Az állandó sérülések ellenére reális a hatodik hely A közelmúltban fejeződött be az első osztályú női röplabdabajnokság küzdelemsoro­zata. Az egyik szemünk sír, hiszen az egykor szebb napokat megélt szolnoki gárda az utolsó előtti helyen végzett, ám a másik nevet, mivel a Jászberényi RK együttese a hato­dikként ért célba, s ezzel újabb egy esztendőre meghosszabbította extraligás tagságát. A csapat vezetőedzőjét, Litkei Gábort, és mindenesét (elnök, szakosztály-vezető, intéző stb.), Sárközi Lászlót kértük meg, hogy értékelje az eltelt bajnoki évadot.- Az az igazság, hogy a vissza­lépések, fúziók miatt külön felkérésre vállaltuk 1995 őszén az Extraligában való szereplést- veszi magához a szót nagy sóhaj közepette Litkei Gábor -, hiszen tizenegyedik helyünk nem jogosított fel az indulásra az elit mezőnyben. Mintha egy sötét barlangba indultunk volna lámpás nélkül, úgy kezd­tük a szezont. Az első kör vé­gére azonban kiderült, mind a Debrecennél, mind a Kapos­várnál jobbak vagyunk, s a szegediek sem vehettek minket félvállról. Nyolc győzelmet terveztünk az alapszakaszra, s ugyan más elosztásban, de haj­szálpontosan teljesítették a lá­nyok az elvárást. A két idegen­­légiósunknak idő kellett, míg beilleszkedtek a gépezet, ráa­dásul az állandó, súlyos sérülé­sek miatt - boka és térdszalag húzódások, szakadások nehezí­tették a folyamatos munkát - szinte sohasem tudtunk a leg­jobb összeállításban pályára lépni. El kell azonban ismemi, hogy hatodik helyezésünk en­nek ellenére reális, a Vasas vagy BVSC ellen kompletten sem boldogultunk volna a rá­játszásban. A táblázaton előttünk végzett együttesek lé­nyegesen jobb kondíciókkal rendelkeznek, mint mi, tehát nincs okunk a bánkódásra. Azt mondtam a lányoknak is, az ötödik hely csak hab a tortán lett volna, ám a torta azért így sem keseredett meg. Igazából csupán két mérkőzésen keltet­tek csalódást a lányok (az egyik Vasas és a Debrecen el­leni vereség alkalmával), míg többször is közönségcsalogató meccset vívtak a Szegeddel és a Vértes Volánnal.- Próbálja meg egy mondat­tal jellemezni „beosztottai" teljesítményét!- Agócs Gabi: ha nagyobb lenne a mersze és az emelke­dése, nemcsak termetre maga­sodna ki társai közül. Benke Anita (a péntek esti fogadáson búcsúztatták el, sérülés miatt kényszerült visszavonulásra - a szerk.): ha az edzéseken is annyit nyújt, mint a mérkőzé­seken, a meccseken még jobb lehetett volna. Hallgat Andrea: Jó játékos akar lenni, de az idei sérülések miatt csúszik a beé­­rése. Illésné Bordás Mónika: sok időbe tellett, míg megér­tette, harcolni kell a helyéért. László Rita: egész évben ra­­koncátlankodott a válla, ezért csak a rájátszásban hozta ma­gát. Lukács Henriett: mindent tud a játékból, amit egy extra­ligásnak tudni kell, csak éppen sajnos nőni nem. Pesti Anikó: végig húzóember volt, a ráját­szásban már igazi válogatott­hoz méltó teljesítményt nyúj­tott. (Az újonnan összeállított keret nyári táborába szóló meghívót a napokban kézbesí­tette számára a posta. - a szerk.) Tóth Andrea: tavaly egyedül játszotta végig a sze­zont, most furcsa volt számára, hogy az edzéseken kevesebb idő jutott rá, de becsületére le­gyen mondva, felvette a kesz­tyűt, s ez jótékonyan hatott tel­jesítményére. Szvetlána Naza­­renkó: sok munkát igénylő já­tékos, aki ha nem sérül meg, előrébb tartana. Natasa Gla­­vatskih: ha az első perctől ve­lünk van, most talán ötödikek lehetnénk - fejezte be mondan­dóját az edző.- Az a szóbeszéd járja, hogy Sárközi László nem esélytelen a női liga megüresedett elnöki posztjára. A sportdiplomáciai siker egyfajta elismerése lenne a herényi röplabdának?- Biztos, hogy utánpótlás csapataink évek óta tartó siker­­sorozat, felnőtt gárdánk helyt­állása közrejátszik abban, több klub engem javasol vezetőnek- vette át a szót Sárközi László. - Korteskedésre azon­ban sem időm, sem energiám nincs, hiszen jelenleg a JRK anyagi bázisának megteremté­sén fáradozom. Ahhoz, hogy a Jásztel elvárásainak megfele­lően ismét előrébb tudjunk lépni, még három millióra szükségünk lenne. Igaz, akkor az Eger és a Vasas mögött harcban lehetnénk a dobogó harmadik fokáért, s talán a nemzetközi porondra is kilép­hetnénk. A kilencvenes évek elejének mélypontjáról töretle­nül küzdöttük tel magunkat az élmezőny mögé. Remélem nem az idei hatodik hely jelenti a végállomást a csapat szá­mára, s a következő bajnok­ságban, 1997-ben talán igazán maradandót tudunk alkotni. Mit lehet ehhez hozzáfűzni, úgy legyen! (Géléi József)