Új Néplap, 1996. április (7. évfolyam, 77-101. szám)

1996-04-01 / 77. szám

1996. április 1., hétfő Sport Extra 11. oldal Labdarúgás, megyei I. osztály, 21. forduló Felföldi-mesterhármas - nyolc perc alatt Vegyiművek SK-Kőtelek 9-1 (7-1) Vegyiművek-pálya, 200 n., v.: Kökény Vegyiművek: Szabó S. - Szabó M., Bontovics, Kun (Bá­lint), Tóth (Kiss), Rimóczi Z., Varga, Vadkerti, Felföldi, Busi (Csomós), Rimóczi Cs. (Szarnák). Edző: Németh Fe­renc Kötelek: Horváth - Ujj, Ma­tűz, Pálinkás, Nagy, Tóth, Koszta, Balogh, Csörge, Bo- zsó, Szabó. Edző: Papp Lajos. 15. perc: Rimóczi Cs. átadá­sát Busi 10 méterről a bal felső sarokba bombázta, 1-0. 17. perc: Busi átadását Fel­földi fejjel juttatta a gólvonal mögé, 2-0. 20. perc: Felföldi egyéni ak­cióból növelte az előnyt, 3-0. 25. perc: Vadkerti beadását Felföldi értékesítette, 4-0. 27. perc: Vadkerti szabadrú­gását Rimóczi Cs. fejelte a léc alá, 5-0. A Vegyi „esze”, Vadkerti Gyula - megfelelő őrizet hi­ányában - kedvére szervez­hette a játékot 29. perc: Rimóczi Cs. be­adását Felföldi fejjel csúsztatta a kapuba, 6-0. Kisújszállás- Alattyán 3-1 (1-0) Kisújszállás, 600 n., v.: Gyer- tyás Kisújszállás: Horváth Széli, Kállai, Kása, Muresán, Kolics, Csíki (Csontos), Dán, Iványi, S. Nagy K., Kincs. Edző: Kádár József. Alattyán: Kupeczki - Szabó (Mosonyi L.), Kiss T., Juhász, Nyeste, Kalmár (Mosonyi Zs.), Csikós, Ferencsik, Bujáki, Mosonyi Cs. (Burka), Kiss Cs. Edző: Ladányi István. 9. perc: Kincs a kapu torká­ból, nagy helyzetben a léc fölé vágta a labdát. 29. perc: Muresán látványos átívelését Dán középre emelte, és a jó ütemben érkező S. Nagy Károly közelről a hálóba lőtt, 1-0. 48. perc: Alig kezdődött el a második félidő, növelhette volna előnyét a kisúji gárda. Muresán került óriási ziccerbe, de kihagyta a kihagyhatatlan- nak tűnő helyzetet, sőt két per­cen belül újabb hazai ajtó-ablak helyzetek maradtak eredmény nélkül. 58. perc: Bujáki remekül be­ívelt szabadrúgását a jó ütem­ben emelkedő Csikós fejelte a hálóba, 1-1. 77. perc: S. Nagy K. haj­szálpontos beadását Kincs gyö­nyörű mozdulattal, félfordulat­Jászalsószentgyörgy- Jászapáti 1-1 (1-0) Jászalsószentgyörgy, 500 n„ v.: Jancsó Jászalsószentgyörgy: Fényi - Filipcsei (Muhoray), Tákos, Módos, Szita, Káplár, Tóth Cs., Bankó, Kátai Sz., Csirke, Tóth G. Edző: Major Antal. Jászapáti: Demeter - Molnár, Borics, Nagy Gy., Tóth, Pa­lásti, Sisa, Fodor (Bécsi), Németh, Krigel, Szabari. Edző: Karkusz Pál. 25. perc: Tóth Csaba mesteri in­dításával Tóth Gábor robogott a vendégek kapuja felé, majd jól elta­lált lövéssel vezetést szerzett csapa­tának, 1-0. 75. perc: Korán örültek góljuk­nak a hazai játékosok, Jancsó játék­vezető ugyanis les címén érvényte­lenítette találatukat. 76. perc: Óriási kavarodás ala­kult ki a szentgyörgyi kapu előtt, a lábak között végül Palásti kotorta a hálóba a vendégek egyenlítő gólját, 1-1. Jók: Fényi (a mezőny legjobbja), Módos, Tákos, Szita, ill. Borics, Molnár, Palásti Jó iramú, izgalmas mérkőzésen szinte mindvégig Jászapáti játszott mezőnyfölényben, ennek ellenére a rendkívül fegyelmezetten futballozó vendéglátók rászolgáltak az egyik pontra. Major Antal: - Az első félidőben játszottunk jobban, rá­szolgáltunk a döntetlenre. Karkusz Pál: - Hetven percig fölényben voltunk, mégis csak egy gólra futotta erőnkből. Ifi: Jászalsószentgyörgy-Jászapáti 2-3 Vadkerti Módos Gábor szoká­sához híven ismét re­mekül fogta a rábízott ellenfelet 35. perc: Kun hibájából Nagy szépített, 6-1. 38. perc: Rimóczi Cs.-Ri- móczi Z. kombinációt követően utóbbi védhetetlenül bombázott a hálóba, 7-1. 75. perc: Csomós lefejelt labdáját Felföldi passzolta a sa­rokba, 8-1. 80. perc: Csomós átadását Varga látványosan emelte a kapuba, 9-1. Jók: Felföldi (a mezőny leg­jobbja), Bontovics, Vadkerti, Varga Németh Ferenc: - Sport­szerű ellenféllel szemben az első félidőben sziporkáztunk, a második részben azonban kien­gedtünk. Papp Lajos: - Ez az ered­mény, azt hiszem, önmagáért beszél. Ifi: Vegyiművek SK-Kőte­lek 5-0 Hajdú tál, védhetetlenül zúdította a te­hetetlen Kupeczki kapus mel­lett a jobb felső sarokba, 2-1. 82. perc: Muresán lövése a vetődő Kupeczkiről tovább perdült, a kapu előtt tébláboló Iványi pedig közelről a hálóba pofozta a hazaiak győzelmét bebiztosító harmadik találatot, 3- 1. A kezdeti tapogatódzó játék után Kisújszállás szép táma­dásból szerzett vezetést. A má­sodik félidő nagy hazai roha­mokkal és kihagyott kisúji helyzetekkel indult. A nagy tét okozta feszültséget Kincs pará­dés alakítása oldotta föl, s a ta­lálkozó végére realizálódott a hazai csapat fölénye. A rendező egyesület ezúton köszöni Ku- rucz István vállalkozó önzetlen segítségét, melyet a pálya elő­készítéséért végzett. Jók: S. Nagy K., Kincs, Kál­lai, Kása, ill. Csikós Kádár József: - Küzdelmes mérkőzésen egységesebb csa­patom megérdemelten tartotta itthon a fontos három bajnoki pontot. Ladányi István: - Az egyiknek sikerül, a másiknak nem... Ifi: Kisújszállás-Alattyán 4- 1 Galambos Martfű­Kunhegyes 1-1 (1-0) Martfű, 300 n., v.: Hagyó Martü: Sagáth - Sülye, Blaskó, Mitykó, Enyedi, Rózsavölgyi, Bíró, Kontos, Lengyel, Nagy, Kiss. Edző: Nász Mihály. Kunhegyes: Faragó A. - Varga Zs., Szabó Gy., Bo­ros (Vona), Varga Gy., Csillag, Herbály, Szabó L. (Kócsi), Horváth, Bese, Kun (Szász). Edző: Szabó András 16. perc: Rózsavölgyi mesterien ugratta ki Bírót, aki okosan helyezte a pety- tyest a bal alsó sarokba, 1-0. 39. perc: Rózsavölgyi szabadrúgása a felső lécről vágódott a mezőnybe. 47. perc: Bíró a jobb ol­dalon elfutott, de nagy hely­zetben, elhamarkodottan a kapu fölé lőtt. 79. perc: Sülye közeli fe­jesét Faragó óriási bravúrral tolta szögletre. 83. perc: A villámgyors Kiss elviharzott, ám közel­ről, ordító helyzetben az ol­dalhálóba vágta a labdát. 89. perc: A KESE sze­rencsés találattal, Herbály révén egyenlített, 1-1. Nagy iramú, küzdelmes mérkőzésen a hazaiak, ha a kapu előtt jobban koncent­rálnak, akár több góllal is győzhettek volna a me­zőnyben kulturáltan játszó vendégekkel szemben. A já­tékvezetői hármas kitűnően látta el feladatát. Jók: Sagáth, Rózsavöl­gyi, Lengyel, ill. Faragó Horváth, Szabó Gy., Varga Nász Mihály: - Nagy­szerű mérkőzésen, igazsá­gos eredmény született. Szabó András: - Köszö­net a martfűieknek, hogy megtanultunk játszani a sa­lakpályán, és a végén már gólt is tudtunk rúgni. Ifi: Martfű-Kunhegyes 1-2 Juhász S. Kunszentmárton- Törökszentmiklós 1-0 (0-0) Kunszentmárton, 400 n., v.: Nagy I. KUTE: Ladányi - Kupeczki (Varga), Paul, Aszalai, Kiss, Demeter, Tatár, Valkai, China, Rostás, Imrei (Sipos). Edző: Sólyom Vilmos. Törökszentmiklós: Töke - Dékány, Deák, Kinyik, Orbán, Rajt, Lóié, Gergely, Szokolai, Ramos, Dobos D. Edző: Márton Ferenc. 8. perc: Rostás 18 méteres szabadrúgása a kapu fölött hagyta el a játékteret. 14. perc: Ismét Rostás rúghatott szabadrúgást, labdája a vé­dőkről pattant az alapvonalon túlra. 54. perc: Valkai tisztára játszotta magát a tizenhatoson belül, Deák szabálytalankodott, a megítélt büntetőt Rostás biztosan értékesítette, 1-0. Közepes iramú, küzdelmes mérkőzést láthatott a közönség. A hazai csapat végig mezőnyfölényben játszott, és megérde­melten nyert a jó képességű vendégekkel szemben. Jók: Paul, Demeter, Valkai, ill. Dobos D., Ramos Sólyom Vilmos: - Nagyon megküzdöttünk a helyenként jól játszó Törökszentmiklóssal. Lelkes közönségünk „befújta” azt az egyetlen gólt, amely elég volt a győzelemhez. Márton Ferenc: - Döntetlenszagú mérkőzésen büntető dön­tötte el az egyenlő erők küzdelmét. A vereség ellenére gratulá­lok csapatomnak, dicséretes volt küzdeni akarása. Ifi: KUTE-Törökszentmiklós 2-3 Dobos Mezőtúi>-Jánoshida 1-2 (1-2) Mezőtúr, 300 n., v.: Pintér Mezőtúr: Kegyes - Liszkai, Szabó, Erdösi (Klenyár Zs.), Juhász, Sörés L., Sörés Zs. (Szaszkó), Múzsái, Tanács, Német, Panyik (Forgács). Edző: Dávid Tibor. Jánoshida: Pesti - Tóth P., Marinka, Fejes, Eszes, Gólya, Kisnémeth, Szabó I. (Tran- gusz), Pálinkás, Bezzeg, Tóth J. Edző: Szabó Imre. 28. perc: Szabó I. lövése Kegyesről kipattant, Juhász ka­pusára várt, így a berobbanó Bezzeg könnyedén a hálóba he­lyezett, 0-1. 31. perc: Liszkai a jobb ol­dalon felfutott, lövése egy ven­dégvédő segítségével a kapuba vágódott, 1-1. 39. perc: A hazai védők is­mét hibáztak és a Kegyes mel­léről kipattanó labdát ismét Bezzeg továbbította a jobb sa­rokba, 1-2. A hazaiak egy félidőnyi előnyt adtak ellenfelüknek. Hi­ába volt fordulás után nyo­masztó fölényük, egyszerűen képtelenek voltak a hálóba ta­lálni. A vendégek két kontra­támadást követően, szerencsés körülmények között szerzett ta­lálataikkal jutottak a három bajnoki ponthoz. Jók: Liszkai, ill. Bezzeg, Pesti, Fejes Dávid Tibor: - A szomorú csak az, hogy az első félidőben úgy látszott, mintha nem is akarnánk nyerni, a második já­tékrészben pedig már hiába erőlködtünk. Szabó Imre: - Kiszenvedtük ezt a győzelmet. Ifi: Mezőtúr-Jánoshida 1-0 Bűzi Tószeg-Rákóczifalva 2-1 (0-0) Tószeg, 250 n„ v.: Szabó S. Tószeg: Szikora - Zsidai, Szilágyi, Erkán, Pető, Kiss V., Varga (Kohári), Orosz, Lődi (Ozsvárt), Peszeki (Tóth), Vágó. Edző: Szilágyi Béla. Rákóczifalva: Balogh - Erdei, Csabai, Mihályi (Szeberé- nyi), Kácser, Romvári, Szakali, Pintér, Majzik, Kis A., Mol­nár. Edző: Bagi József. 55. perc: Romvári jól helyezett szabadrúgásból a vetődő ka­pus alatt a jobb sarokba lőtt, 0-1. 60. perc: Kapu előtti kavarodásból Varga egyenlített, 1-1. 80. perc: Kácser szerencsétlenül nyúlt a labdához, mely róla pattant a hálóba, öngól, 2-1. 79. perc: Csabai gólhelyzetben lévő játékossal szabálytalan­kodott, ezért piros lapot kapott. Jók: Zsidai, Kiss, Varga, Vágó, ill. Kácser. A hazaiak lelkes csapatjátékkal harcolták ki a számukra fon­tos győzelmet. Szilágyi Béla: - Az egész mérkőzésen többet birtokoltuk a labdát, megpróbáltunk játszani a nagy szélben. így ha szeren­csével is, de igazságos eredmény született. Bagi József: - Saját magunkat vertük meg, ilyen akarat­gyenge emberekkel nem lehet mérkőzést nyerni. El kell a to­vábbiakról gondolkodni... Ifi: Tószeg-Rákóczifalva 0-0 Sulyok Cibakháza-Jászboldogháza 4-1 (4-0) Cibakháza, 400 n„ v.: Paróczai Cibakháza: Csécsei (Vincze) - Beregszászi, Tóvizi, Zatykó, Honos, Varga (Magyar), Kal­már, Boros, Keresztfalvi, Kál­mán, Lénárt (Szikora). Edző: Fazekas András. Jászboldogháza: Havasi - Rácz, Aczél, Berkó, Mihályi, Gömöri Gy. (Petróczi), Erdei, Dányi, Nagy, Zsidai, Kövér (Budai). Edző: Gömöri Béla. 7. perc: Varga szöglete előbb kijött a védőkről, ismé­telt, remek beadását Kalmár a rövid sarokba csúsztatta, 1-0. 13. perc: Keresztfalvi jó át­adását Varga mesteri mozdulat­tal a hosszú pipába emelte, 2-0. 16. perc: Tóvizi saját térfelé­ről indulva Keresztfalvival kényszerítőzött, a visszakapott labdával besétált a kapuba, 3-0. 25. perc: Parázs tűzijáték után Lénárt, majd Keresztfalvi is gólt szerezhetett volna, de előbb a kapufa, majd a vissza­érkező Havasi mentett. 33. perc: Kalmár sorra cse­lezte ki a védőket, végül a ka­pus hasa alatt okos góllal nö­velte az előnyt, 4-0. 55. perc: Nagy elhúzott a bal oldalon, és nehéz szögből a hosszú sarokba ívelt, 4-1. A sárga lapok és sérülések miatt felforgatott hazaiak re­mek első félidőt produkáltak. Fordulás után a vendégek felja­vultak, és agresszív játékuk ré­vén szépítettek. A mérkőzés végén növelhette volna előnyét Cibakháza, de elpuskázta a kí­nálkozó lehetőségeket. Győ­zelme nagyobb arányú is lehe­tett volna. Jók: Keresztfalvi, Varga Tóvizi, ill. Erdei, Nagy Fazekas András: - Hétfőn a cibakházi boltokban biztosan lesz friss kenyér. Gömöri Béla: - A rutino­sabb játékosokból álló hazai csapat megérdemelten nyerte a meccset. Ifi: Cibakháza-Jászboldog­háza 1-1 Bíró Fociturmix Gondok Angliában Bonyodalmak léptek fel az angliai labdarúgó-Európa- bajnokság szervezői és az egyik helyszín, a birmin­ghami Villa Park stadion tu­lajdonosai között. Doug El- lis, az Aston Villa vezetője ugyanis vonakodik aláírni a pálya használatáról szóló szerződést az európai szö­vetséggel. Ellis jelentős ösz- szeget, 60 ezer fontos kárté­rítést követel az UEFA-tól, mivel az Eb-mérkőzések alatt nem árusíthatják az As­ton Villa szurkolói „kegy­tárgyait”, zászlókat, meze­ket. Az angol szervezők az­zal fenyegetőznek, hogy a négy mérkőzést egy másik stadionban rendezik meg, ha továbbra sem tudnak meg­egyezni a birminghamiek­kel, habár az ide kisorsolt csapatok ragaszkodnak a Villa Parkhoz. íjabb sztrájkveszély Ismét sztrájkol az olasz lab­darúgó-társadalom? Ez a kérdés foglalkoztatja mos­tanában az itáliai futballba­rátokat, ugyanis ismét ösz- szeültek a liga és a játékos­szakszervezet képviselői. Az álláspontok azonban nem közeledtek, így to­vábbra is fennáll annak a veszélye, hogy az április 20- i fordulóban - március 17. után újfent - nem lépnek pá­lyára a csapatok. A hatórás megbeszélés után Sergio Campana, a játékosok ér­dekvédelmi szervezetének elnöke csak annyit mondott: „Nem vagyok sem opti­mista, sem pesszimista.” A liga elnöke, Luciano Niz- zola azonban ellentmondást nem tűrően közölte: „Hal­lani sem akarok sztrájkról!” Csatárszerződés Szombaton írta alá szerző­dését a portugál Jorge Ca- dete a skót Celtic labdarú­gócsapatához. A megálla­podás értelmében a 27 éves portugál válogatott csatár három és negyed évre köte­lezte el magát leendő gárdá­jához. A „szerződésszente­sítés” után immár elhárultak az akadályok, hogy az eddig a Sporting Lisszabonban játszó támadó pályára lépjen új csapatában hétfőn, az Aberdeen elleni összecsapá­son. Bebeto és Romario A Flamengo labdarúgócsa­patának szurkolói abban bíznak; ismét egy csapatban fog játszani a két világbaj­nok brazil labdarúgó, Be­beto és Romario. Ugyanis a brazil Flamengo csapata mellett álló brazil szponzor­csoport hajlandó lenne megvásárolni a jelenleg a spanyol Deportivo La Co- runában profiskodó Bebe- tót. A tervek szerint 3 évre 2,5 millió dollárt fizetnének a játékosért, és ezenkívül a labdarúgó is kapna 3 milliót, ugyanerre az időtartamra. Az O’Globo című brazil lap értesülése szerint a spanyol klub hajlandó „átadni” játé­kosát. Azonban könnyen le­het, hogy mégsem fog ki­futni együtt a gyepre a két brazil, úgy hírlik ugyanis, hogy a spanyol Valencia labdarúgócsapata éppen Romario után érdeklődik. Román első osztály Ceahlaul Piatra Neamt-In- ter Sibiu 2-0, Rapid Bucu- resti-Politehnica Timisoara 4-1, Otelul Galati-Politeh- nica Iasi 3-1, Dinamó Bucu- resti-A. S. Bacau 3-0, Uni- versitatea Craiova-National Bucuresti 1-0, Petrolul Ploi- esti-Universitatea Cluj 2-0, Brasov-Sportul Studentesc 4-3, Arges Dacia Pitesti-Fa- rul Constanta 2-1, Gloria Bistrit-Steaua Bucuresti 0- 2. Az állás: 1. Steaua Bucu­resti 62 pont, 2. Rapid Bu­curesti 57, 3. National Bu­curesti 49.