Új Néplap, 1996. április (7. évfolyam, 77-101. szám)

1996-04-29 / 100. szám

1996. április 29., hétfő Sport Extra 9. oldal Labdarúgás, megyei I. osztály, 26. forduló Öreg legény, nem vén legény: Rózsavölgyi és Csontos góljai döntöttek Jászalsószentgyörgy-Cibakháza 0-3 (0-0) Jászalsószentgyörgy, 150 n„ v.: Buda Jászalsószentgyörgy: Keme- csei - Filipcsei, Szita, Bankó, Módos, Káplár, Tákos, Kátai, Somogyi, Tóth Cs., Bajzáth. Edző: Major Antal. Cibakháza: Csécsei - Fa­ragó, Tóvizi, Barta, Zatkó (Magyar), Honos (Bereczki) , Kálmán, Boros, Szikora, Ke­resztfalvi, Lénárt. Edző: Faze­kas András. 50. perc: Kálmán futtából, 30 méterről óriási bombagólt lőtt, 0-3. 75. perc: Sakk-matt hely­zetbe került a hazai védelem, a ziccert Szikora 6' méterről, könnyedén használta ki, 0-2. 86. perc: Újra mattolták a szentgyörgyi védelmet, ezúttal Lénárt büntetett a felelőtlensé­gért, 0-3. 89. perc: A Tóth Csaba buk­tatásáért megítélt büntetőt Bankó csúnyán a kapu fölé bombázta. Az első félidőben még ki­egyensúlyozott játék folyt a pá­lyán, ám a második részre elké­szült erejével a vendéglátó, s Törökszentmiklós- Rákóczifalva 0-3 (0-2) Törökszentmiklós, 300 n., v.: Farkas Törökszentmiklós: Töke - Dé- kány (Lóié), Dobos, Hegedűs (Rajt), Kinyik, Orbán, Deák (Dr. Bodó), Babella, Gergely, Ramos, Szokolai. Edző: Márton Ferenc. Rákóczifalva: Balogh - Erdei (Komáromi), Csabai, Kácser, Szeberényi, Romvári (Mihályi), Pintér (Zsidei), Szakali, Majzik, Kis, Molnár. Edző: Bagi József. 8. perc: Jobb oldali szöglet után Kis 10 méterről a bal alsó sarokba bombázott, 0-1. 12. perc: Formás rákóczi támadás végén Majzik kilőtte a jobb sarkot, 0-2. 55. perc: Rajt szövegelésért sárgát kapott, de tovább du­mált, így piros lap lett a vége. 90. perc: Kapu előtti kava­rodás végén Zsidei talált a há­lóba, 0-3. Alacsony színvonalú mérkő­zésen a miklósiak legnagyobb helyzeteiket is kihagyták, s ez megbosszulta magát. A vendé­gek az adódó lehetőségeiket könyörtelenül kihasználták, így megérdemelten vitték haza a három bajnoki pontot. Jók: Tőke, Dobos, ill. Ba­logh, Szeberényi, Molnár Márton Ferenc: - Helyzete­ink kihagyása után csak ez le­hetett az eredmény. Bagi József: - A helyzetek alapján még ilyen arányban is megérdemelten nyertünk. Ifi: Törökszentmiklós-Rá­kóczifalva 1-1 Nagy Kunhegyes-Jászboldogháza 3-0 (1-0) Kunhegyes, 300 n„ v.: Kálé Kunhegyes: Faragó A. (Faragó Zs.) - Varga Zs. (Baráth), Szabó Gy., Kemecsi, Szabó L. (Balogh), Boros, Vona, Varga Gy., Szász, Horváth, Bese. Edző: Szabó György. Jászboldogháza: Havasi - Rácz, Vári, Mihályi, Erdei, Aczél, Budai, Gömöri Gy., Kövér, Zsidói, Gömöri B. (Báder). Edzi): Gömöri Béla. Egyperces gyászszünettel kezdődött a mérkőzés a volt edző, Szabó András édesapja halála alkalmából. 43. perc: Horváth a kapus fölött emelt a hálóba, 1-0. 53. perc: Bese kapáslövéssel növelte az előnyt, 2-0. 74. perc: Bese 6 méterről talált a kapuba, 3-0. Jók: Horváth, Vona, Varga Gy., Szabó Gy., ill. Havasi Szabó György: - Feledhető játékkal, gyatra helyzetkihasz­nálással is biztosan nyertünk. Gömöri Béla: - „Magad uram, ha szolgád nincs”. Ifi: Kunhegyes-Jászboldogháza 9-1 Varga ezt cibakiak megerőltetés nél­kül használták ki. Jók: senki, ill. Szikora, Bo­ros, Barta, Csécsei Major Antal: - Hetek óta nem folyik érdemleges munka a csapatnál, ezért eredményte­len a második félidőnk. El kell gondolkodnunk, hogy érdemes- e így tovább folytatni. Fazekas András: - A tarta­lékos hazaiak ellen fél gőzzel is sikerült megszereznünk a rend­kívül fontos pontokat. Ifi: Jászalsószentgyörgy-Ci- bakháza 0-1 Vadkerti KUTE-SZVSICFC 2-0 (1-0) Kunszentmárton, 300 n., v.: Jancsó KUTE: Ladányi - Sipos (Sütő), Paul (Tóth Cs.), Aszalói, Kiss, Demeter, Ta­tár, Varga, China (Ku- peczki), Rostás, Imrei K. (Valkai). Edző: Sólyom Vilmos. SZVSI: Újfalusi - Honti (Jeczó), Ábel, Herceg, Ko­vács, Retkes, Pintó, Szalai, Nász (Dorcsák), Sós, Se- rucza (Tóth Cs.). Edző: Ár­vái István. 22. perc: Rostás 20 mé­teres szabadrúgása a kapufát érintve vágódott a bal sa­rokba, 1-0. 56. perc, Herceget máso­dik sárgája után kiállították. 78. perc: Paul átadásából China védhetetlen gólt lőtt, 2-0. Közepes iramú, küzdel­mes mérkőzésen megérde­melt hazai siker született. Jók: Tatár, China, Deme­ter, Varga, Rostás, ill. Ábel, Kovács, Szalai Sólyom Vilmos: - Egy ponttal vettem át a csapatot, ezért szép játék nem vár­ható. Csak eredményességre törekedhetünk, de ehhez a közönség támogatása is szükséges. Árvái István: - Nincs vége a háborúnak, csak csa­tavesztés történt. Ifi: KUTE-SZVSI CFC 4-5 Dobos Kisújszállás-Tószeg 1-0 (0-0) Kisújszállás, 500 n., v.: Török Kisújszállás: Láng - Süveges, Kállai, Kása, Muresán, Kulics, Csíki (Mircea), Dán (Csontos), Iványi, S. Nagy K., Kincs. Edző: Kádár József. Tószeg: Szikora - Zsidai, Szi­lágyi, Erkán, Pethö, Kiss, Varga, Orosz, Lödi (Ozsváth), Peszeki, Vágó. Edző: Szilágyi Béla. 87. perc: Kincs elfutott a jobb oldalon, pontos beadását Mircea az örökifjú Csontos elé tolta, aki kilőtte a hosszú sarkot, 1-0. Az első félidő jobbára me­zőnyjátékkal telt el, igazi gól­helyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani. A második játék­részre feltámadt és nagy fölénybe került a hazai csapat, de gólhely­zetek sorát hagyta ki, illetve a ra­gyogóan védő Szikora reményte­len helyzetekben is hárítani tu­dott. A mérkőzés a hazaiak nagy fölényének köszönhetően - és a második félidőben mutatott játé­kuk alapján - megérdemelt kisúji győzelemmel ért véget. Jók: Süveges, Kása, Kállai, Muresán ill. Szikorával az élen az egész csapat Kádár József: - Csapatom nagyobb játékereje a második félidőre domborodott ki. Szilágyi Béla: - Szerencsés góllal győzött a hazai gárda. Ifi: Kisújszállás-Tószeg 4-0 Galambos Autósport, Forma-1 Parádés verseny a Nürburgringen A Williams-Renault siker- sorozata ugyan folytatódott, de Damon Hillé megsza­kadt az autós gyorsasági vi­lágbajnokság Európa Nagydíján. A győzelmet ugyanis élete negyedik Forma-1-es futamán a kanadai Jacques Villeneuve szerezte meg a világbajnok Michael Schumacher előtt. Ville­neuve csapattársa, az előző három nagydíjon első brit Hill a negyedik helyen zárta a versenyt. A 35 éves Hill rossz startja után az élről a negyedik helyre csúszott vissza. Végleg azonban ak­kor vesztette el minden reményét a győzelemre, amikor a 22. körben közel 50 másodpercet töltött a boxutcában, és csak a tizedik helyre tudott visz­szaállni. Ezt követően hiába érte el a leg­gyorsabb kört, már nem tudott dobogóra kerülni. A 67 körös verseny nagy részé­ben Villeneuve és Schumacher párharcát élvezhette a százezer néző. A német pi­lóta folyamatosan támadta kanadai ve- télytársát, az 52. körben 0.477 mp-re megközelítette, de megelőzni nem tudta. A harmadik helyen a brit David Coult­hard érkezett célba. A vb pontversenyében a két Williams- Renault pilóta áll az élen, Schumacher mostani második helyével - amely ebben az idényben különben a legjobb eredmé­nye - felzárkózott a harmadik helyre, holtversenyben a francia Jean Alesivel. A Benetton-Renault versenyzője a Nürburg- ringen kiesett, csakúgy, mint a német He­inz-Harald Frentzen és Schumacher csa­pattársa, Eddie Irvine. A konstruktőrök pontversenyében a Williams- Renault vezet a Ferrari és a Benetton-Renault előtt. Alesi mindössze egyetlen kört futott az Európa Nagydíjon Bálint és csapata egyaránt földre került a Mezőtúr ellen Vegyiművek-pálya, 200 n., v.: Veres Vegyiművek: Szabó S. - Kiss (Szarnák), Bontovics, Kun, Tóth, Rimóczi Z., Varga (Bálint), Vadkerti, Kolozsi (Felföldi), Csomós (Busi), Rimóczi Cs. Edző: Németh Ferenc. Mezőtúr: Darvasi - Múzsái, Szabó T., Juhász, Erdösi, Né­meth, Sörés L. (Kassai) Danyik, Békési, (Forgács), Szörés Zs., Tanács. Edző: Dávid Tibor. 16. perc: Juhász a tizenhatoson belül felvágta Rimóczi Z.-t., a megítélt büntetőt Szabó S. értékesítette, 1-0. 50. perc: Juhász 30 méterről a bal felső sarokba bombá­zott, 1-1. 80. perc: Vadkertit utánrúgásért a játékvezető kiállította. 83. perc: Tanács gyorsan kihasználta az emberelőnyt, 1-2. 86. perc: Forgács tűzitájék után lőtt a kapuba, 1-3. A második félidei jobb játékával Mezőtúr megérdemelten szerezte meg a győzelmet. Jók: Bontovics, ill. Német, Múzsái, Juhász, Szabó T. Németh Ferenc: - Küldetésem lejárt, remélem, a csapat to­vábbi szereplése több sikerben részesíti szurkolóinkat. Dávid Tibor: - A második félidőben erősen feljavultunk, úgy érzem, megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. Ifi: Vegyiművek SK-Mezőtúri AFC 1-2 Hajdú —itibÁivj ti-jrí IS ------i'iüir ■ ~i ’-----------------------­A lattyán-Kotelek 1-1 (0-1) Vegyiművek SK-Mezötúr 1-3 (1-0) Alattyán, 300. n., v.: Szabari Alattyán: Kupeczki R. - Szabó S., Kiss T., Juhász, Györgyei, Mosonyi L. (Moso- nyi Zs.), Csikós, Ferencsik (Tóth), Bujáki, Mosonyi Cs., Kiss Cs. (Nyeste). Edző: Ladá­nyi István. Kőtelek: Egyed - Szabó Á., Matúz, Ujj, Nagy, Kosik, Jó­nás, Balogh, Csörghe, Bozsó, Danku. Edző: Papp Lajos. 14. perc: Nagy bedobása után Danku a kifutó kapus fö­lött emelt a hálóba, 0-1. 19. perc: Szabó S. beadását Csikós a felső lécre fejelte. 52. perc: Bujáki szabadrú­gása a kapufáról pattant a me­zőnybe. 65. perc: Kosikot második sárga lapja után kiállította a já­tékvezető. 66. perc: Kiss T. ügyesen középre fejelte a labdát, Juhász pedig higgadtan a bal sarokba passzolt, 1-1. Hiába volt a mérkőzés előtti edzői intelem, a hazaiak köny- nyedén vették a mérkőzést. Számtalan helyzetet kidolgoz­tak, de el is szórakozták azokat. Jók: Juhász, ill. Matúz, Bo­zsó, Danku Ladányi István: - Kár, hogy a mérkőzéseket nem helyzetre játsszák, mert azok alapján leg­alább egy tízessel kellett volna nyernünk. Papp Lajos: - Ahhoz képest, hogy alig tudtunk kiállni, úgy ér­zem, megérdemeltük a döntet­lent, jó játékvezetés mellett. Ifi: Alattyán-Kőtelek 1­0 (PK) *** Alaposan meglepődtünk, mikor pénteken délelőtt értesültünk a fegyelmi bizottság döntéséről, miszerint Papp Lajost, a kőtel­kiek mesterét a játékvezetővel szembeni magatartása miatt május 31-ig eltiltották a kispad- tól. Különösen azért állunk ér­tetlenül az eset előtt, mert Papp Lajos egyben a megyei ifjúsági válogatott „főnöke” is, tehát nem éppen követendő cseleke­dettel járt tanítványai előtt. Kár, mert ahogy mondani szokták, a rossz példa ragadós. (géléi) Martfű-Jánoshida 5-1 (3-0) Martfű, 250 n., v.: Nagy I. Imre Martfű: Sagát - Sülye, Blaskó, Kontos, Enyedi (Fábián), Rózsavölgyi, Bíró (Nagy L.), Kesjár, Lengyel, Nagy J., Kiss A. Edző: Nász Mihály. Jánoshida: Pesti - Eszes B., Bagi, Berkó, Eszes K., Fejes, Kisnémet, Pálinkás, Marinka, Bezzeg, Tóth J. Edző: Szabó Imre. 3. perc: Kiss bal oldali beadását Nagy J. védhetetlenül lőtte a jobb sarokba, 1-0. 36. perc: Rózsavölgyi 28 méterről kipókhálózta a bal felső sarkot, 2-0. 44. perc: Rózsavölgyi 30 méteres szabadrúgása a lábak kö­zött talált utat a hosszú sarokba, 3-0. 54. perc: Rózsavölgyi mesterien ellőtt szabadrúgása a jobb alsó sarokban landolt, 4-0. Mesterhármas! 59. perc: Az előre húzódó Bagi fejelt a léc alá, 4-1. 87. perc: A rendkívül mozgékony Kiss a védőket maga mö­gött hagyva biztosan lőtt a bal alsó sarokba, 5-1. A nagy kedvvel és jól is játszó hazaiak már a mérkőzés első félidejében eldöntötték a három pont sorsát. Jobb helyzetki­használásukkal akár még nagyobb különbségű győzelmet is arathattak volna a sportszerűen küzdő vendégekkel szemben. Jók: Rózsavölgyivel az élen az egész csapat, ill. Bagi Nász Mihály: - Nagyon köszönöm, fiúk! Szabó Imre: - Jelen pillanatban így nézünk ki... Ifi: Martfű-Jánoshida 3-3 Juhász Női és férfi röplabda NB I. JRK-Vértes Volán 2:3 (15, -8, 9, -6, -13) Jászberény, 200 n., v.: Hóbor, Nagymarosi Jászberény RK: PESTI, Benke, Tóth, LÁSZLÓ, Gla- vacskih, Nazarenko. Csere: ILLÉSNÉ, Agócs, Hallgat. Edző: Litkei Gábor. A kereplőkkel, csörgőkkel és dudákkal felszerelkezett ven­dégszurkolók jóvoltából nagy­szerű hangulatban kezdődött a bajnokság 5. helyét eldöntő pá­ros mérkőzés első összecsa­pása. A JRK 0-4 után kezdett éledezni, de csak az egyenlí­tésre futotta, majd 4-8-nál ismét a vendégeknél volt az előny. Litkei mester először időkérés­sel, majd 8-12-nél cserékkel próbálkozott. Nagyszerű lab­damenetek után a jászberényiek nemcsak ledolgozták hátrányu­kat, hanem 24 perc alatt meg is nyerték a játszmát. A második szett csak az elején alakult úgy, ahogyan azt a hazaiak szerették volna. Bár 8-7-re még Naza- renkóék vetettek, ezt követően már csak vendégpontok követ­keztek. A harmadik és negye­dik szett koreográfiája hason­lóan, de ellentétes előjelekkel alakult. Először a jászberényiek végig vezetve szereztek ismét előnyt, majd a tatabányaiak nyertek biztosan. Másfél óra után 2-2-re állt a találkozó, kö­vetkezett a döntő ötödik szett. Ezt a volánosok kezdték fris­sebben - 1 -5 -, ám a térfélcse­rénél már Pestiék álltak jobban. Ekkor vezetett utoljára a jász­sági csapat, ugyanis a magas­sági fölényét kihasználva a vendégek elhúztak 12-14-re. A Volánosok legjobbja, Misenko nem kegyelmezett, sokadik pontos leütésével eldöntötte a találkozót. Színvonalas, látványos, nagy csatát vívott egymással a két gárda. A jászberényiek nagy lehetőséget szalasztottak el, mert ha egy kicsit jobban kon­centrálnak a végjátékban, akkor előnnyel várhatnák a mai (hét­fői) visszavágót. így viszont a Vértes Volán van helyzeti előnyben, hiszen h$ hazai pá­lyán is legyőzi a JRK-t, akkor a tatabányaiak szerzik meg az ötödik helyet. Szántai Közgazd. Egyetem- SZNRC 0:3 (-14, -7, -14) Budapest, 100 n„ v.: Mocsnik, Csíkos Szolnok: MÉZESNÉ, GÖBLYÖS, HÁRNÁSINÉ, Hajdúné, Papp, Gergelyfi. Csere: Szepesik, Nagy. Edző: Nagy Margit. Végre összeállt a szolnoki együttes, és végig irányítva a játékot, megérdemelten győzött az erősen tartalékos egyete­mista csapat ellen. Szolnoki Titász RK- MAFC 3:0 (13, 4, 8) Szolnok, 200 n., v.: Csizmarik, Kovács Titász RK: Juhász, TÓTH G., Pénzes, ILLÉS, Császi, Gulyás. Csere: Hajdú, FE­KETE, Csordás, Novák. Edző: Surányi Márton. A bajnokság utolsó hazai ta­lálkozóján nehezen lendült já­tékba a hazai együttes, a ven­dégek annál lelkesebben kezd­tek. Surányi edző 1-5-ig tűrte fiai elképzelés nélküli játékát, de időkérése nem hozott gyö­keres változást, a házigazdák továbbra is közelről nézték a mérkőzést. Csak a hajrában kezdtek magukhoz térni, 12­12-nél egyenlítettek, majd némi nehézségek árán, de nyerték a szettet. A folytatás már a Tisza-partiak tervei sze­rint alakult, helyükre kerültek a mozaikdarabok. A szolnoki sánc egyre biztosabban zárt, az ütések pontosabbá váltak, sőt mezőnyben is jobban figyeltek Juhászék, így hamarosan újra térfelet cseréltek a csapatok. A záró szettben azután mindent egy lapra téve rohamozott a fiatal fővárosi gárda, de csak megközelíteni tudta a jóval ru­tinosabb Titász csapatát, amely végül biztosan gyűjtötte be a két pontot, így győze­lemmel búcsúzott egyre nö­vekvő közönségétől.