Új Néplap, 1996. április (7. évfolyam, 77-101. szám)

1996-04-15 / 88. szám

1996. április 15., hétfő Sport Extra 9. oldal Labdarúgás, megyei I. osztály, 24. forduló Csak Kunhegyes és Szentgyörgy erejéből tellett több gólra Kunszentmártoni TE-Jánoshida 1-1 (0-0) Kunszentmárton, 300 n., v.: Major KUTE: Ladányi - Ku- peczki (Varga), Paul, Asza­lói, Kiss, Demeter, Tatár, Valkai, China, Rostás, Imrei K. Edző: Sólyom Vilmos. Jánoshida. Pesti - Tóth P. Marinka, Berkó, Eszes, Gó­lya, Kisnémeth, Bagi, Tóth Z., Bezzeg, Tóth J. Edzó: Szabó Imre. 16. perc: China lépett ki a védők közül, a rövid sarokra le­adott lövését Pesti bravúrral tolta az alapvonalon túlra. 64. perc: Előbb Tatár, majd China lövését mentette a ven­dégek kapusa. 70. perc: Rostás fejesénél már Pesti is tehetetlen volt, de a felső léc „hárított”. 83. perc: China cselezte be magát a büntetőterületre, a vé­dők csak szabálytalanul tudták szerelni, a jogosan megítélt ti­zenegyest Rostás értékesítette, 1-0. 88. perc: A hazai csapat egyetlen védelmi hibáját Eszes könyörtelenül kihasználta, védhetetlenül bombázott a jobb sarokba, 1-1. A hazai csapat mezőnyfö­lényét nem tükrözi a mérkő­zés végeredménye, hiszen a vendégek a második félidő­ben csak egyszer jutottak el a TSE-Alattyán 1-1 (0-1) Törökszentmiklós, 300 n„ v.: Balogh Törökszentmiklós: Töke - Dékány, Dobos, Hegedűs, Ki­nyik, Orbán, Gergely, dr. Bodó (Rajt), Lóié, Ramos, Szokolai. Edző: Márton Ferenc. Alattyán: Kupeczki - Ferencsik, Kiss T., Juhász, Györgyei, Szabó, Nyeste (Mosonyi Zs.), Csikós, Kiss Cs., Mosonyi Cs. (Mosonyi L.), Bujáki (Kiss L.). Edző: Ladányi István. 26. perc: Gyors vendégtámadás végén Bujáki kilőtte a jobb felső sarkot, 0-1. 40. perc: Dr. Bodó 18 méterről leadott lövése centiméterek­kel kerülte el a bal alsó sarkot. 56. perc: Bal oldali hazai szögletet követően a védők röviden szabadítottak fel, dr. Bodó a kapus fölött a hálóba fejelt, 1-1. 82. perc: Rajt 30 méteres lövése a felső kapufát súrolva hagyta el a játékteret. Alacsony színvonalú, de küzdelmes mérkőzésen az első félidőben a vendégek, fordulás után a miklósiak játszottak fölényben. A hazaiak akár a győzelmet is megszerezhették volna. ' Jók: Dobos, Orbán, dr. Bodó, Ramos, ill. Kiss T„ Juhász, Csikók, Bujáki Márton Ferenc: - Küzdelmes mérkőzésen nyerési lehetősé­get szalasztottunk el. Ladányi István: - Az első félidőben eldönthettük volna a meccset, de a második játékrész egyenlő erők küzdelme volt. Ifi: Törökszentmiklós-Alattyán 5-2 Nagy Kunhegyes-Rákóczifalva 3-0 (1-0) Kunhegyes, 350 n„ v.: Kolláth Kunhegyes: Faragó A. (Fa­ragó Zs.) - Varga Zs. (Her- bály), Szabó Gy., Kemecsi, Szabó L., Boros, Pócsi (Ba- ráth), Varga Gy., Vona (Szász), Horváth, Bese. Edző: Szabó György. Rákóczifalva: Kupeczki - Erdei, Csabai, Szeberényi, Ká- cser, Romvári, Mihályi (Zsi- dei), Pintér, Majzik, Szakali (Komáromi), Molnár. Edző: Bagi József. 26. perc: Bese emelte Vona fejére labdát, aki azonban 7 mé­terről, jó helyzetben a kapus kezébe bólintott. 38. perc: Bese ügyes egyéni játék után higgadtan gurított a kapuba, 1-0. 60. perc: Horváth szöglete a tétovázó védőkről kipattant, a labdát pedig Bese 14 méterről, kapásból a hosszú sarokba bombázta, 2-0. 86. perc: Az ellenfél védői­től Szász szerzett labdát, és ki­lőtte a bal felső sarkot, 3-0. A közepesnél jobb iramú és színvonalú mérkőzésen a hazai csapat „felszabadultan”, lelke­sen játszva, magabiztosan tar­totta otthon a három pontot. Jók: Bese, Kemecsi, Hor­váth, ill. Pintér Szabó György: - Dicséretes hozzáállással, helyzeteink fel értékesítve, simán nyertük a ne héznek ígérkező összecsapást. Bagi József: - A mezőnyben egyenlő ellenfelek voltunk, egyéni hibáink azonban eldön­tötték a mérkőzést. Ifi: Kunhegyes-Rákóczi­falva 6-1 Varga Kinek kapós a kikapós csapat? A téli szünetben lezajlott kunhegyesi edzőváltásra januárban sokan felkapták a fejüket, hiszen a Szabó György által dirigált gárda addigi eredményeivel egyáltalán nem szolgált rá a cse­rére. Az új mester, a kunhegyesi sportiskolával hírnévre szert tett Szabó András, azonnal a klubhoz hozta a megyei másodosz­tályú Kun FC-től az általa összeválogatott, legtehetségesebb­nek vélt fiatalokat, s nyomban megpróbált helyet szorítani ta­nítványainak. Az addigi csapategység természetesen azonnal megbomlott, a rutintalan gyerekek nem voltak képesek pótolni az „öregebb rókákat". Ennek is betudható, hogy öt forduló alatt egyetlen győzelmet arattak, háromszor döntetlenül végez­tek és vereséget szenvedtek az egy héttel korábban kilencet ka­pott Kőtelektől. Hogy végül mi vezetett az újabb edzőcseréhez? Csak sejtjük. Mivel azonban ötször kilencven perc eltelte után ismét a már bizonyított Szabó György kezébe adta a vezetőség a marsallbo- tot, az a véleményünk: a téli váltás meggondolatlan, elhamar­kodott, kierőszakoltnak tűnő lépés volt. Akkor fájó sebet ejtettek az érdemtelenül felállított mesteren, most pedig néhány játék­nap sikertelensége után visszadobták neki az elrabolt babaru­hát, amelynek a varrása igencsak felfeslett a hét végi fordulót megelőző hónapokban. Szabó Gyuri emberi értékeit ismerve azonban nincs kétségünk, hogy sértődés helyett gatyába rázza a patinás együttest. Hacsak megint el nem irigylik tőle! (geíei) kunszenti kapuig, ám ez is elegendő volt nekik a pont­szerzéshez. Jók: Paul, China, Kiss, ill. Pesti, Marinka, Bagi, Tóth J. Sólyom Vilmos: - Jelenlegi helyzetünkben nekünk minden mérkőzést hozni kellene, a pil­lanatnyi kihagyás azonban elég volt ellenfelünknek az egyenlí­téshez. Szabó Imre: - Egy jó ké­pességű csapatot sikerült fia­tal együttesemnek megizzasz- tania. Örülök a pontszerzés­nek, egyben gratulálok csapa­tomnak. Ifi: KUTE-Jánoshida 2-1 Dobos Jászapáti- Kőtelek 1-0 (0-0) Jászapáti, 200 n., v: Gyenge Jászapáti: Demeter - Németh, Borics, Fodor, Nagy, Tóth, Sisa, Szabari, Bécsi, Palásti, Krígel (Kiss). Edző: Karkusz Pál. Kötelek: Horváth Tóth, Matuz, Pálinkás, Nagy, Kosik, Jónás (Újj), Balogh, Danku (Bozsó L.), Bozsó J., Szabó. Edző: Papp Lajos. 60. perc: Tóth ragyogóan beívelt szögletét Palásti fe­jelte a jobb sarokba, 1-0. Alacsony színvonalú mérkőzésen a hazaiak helyzetet hagytak ki. Sze­rencséjükre azonban Kő­telek még a helyzetig sem jutott el, így a bajnoki pontokat gond nélkül könyvelhetik el az apá­tiak. Jók: Borics, Nagy, Tóth, Szabari, ill. Horváth, Kosik, Szabó Karkucz Pál: - A lé­nyeg, hogy nyertünk. Papp Lajos: - Csapatom ismét nem rúgott gólt, ezért a pontszerzés is reményte­len volt. Gratulálok Jászapá­tinak. Ifi: Jászapáti-Kőtelek 6-0 Illés Vegyiművek SK-SZVSICFC 0-1 (0-0) Szolnok, 300 n„ v.: Varga Vegyiművek: Szabó S. - Sós (Bálint), Bontovics, Kun, Kiss S., Rimóczi Z., Varga (Kolozsi), Vadkerti, Busi, Szarnák, Ri- móczi Cs. Edző: Németh Ferenc. SZVSI CFC: Újfalusi - Honti, Ábel, Antal (Tóth), Herczeg, Retkes (Szarvas), Pintó, Serucza, Nász (Jeczó), Soós, Dor- csák. Edző: Árvái István. 16. perc: Pintó utánrúgásért piros lapot kapott. 60. perc: Rimóczi Cs. rossz ütemű becsúszó szerelését a bíró piros lappal jutalmazta. 62. perc: Nász kézgyanús labdaátvétel után 16 méterről a há­lóba lőtt, 1-0. A hazai csapat szervezetlen és fegyelmezetlen játéka miatt szenvedett vereséget a lelkes vendégektől. Jók: Kiss S., ill. Ábel, Herczeg, Nász Németh Ferenc: - Mostani mélyrepülésünk fegyelmezetlen­ségünkből ered. Árvái István: - Sokáig nem egyforma feltételeket biztosítot­tak, de úgy érzem, megérdemelten nyertünk. Ifi: Vegyiművek SK-SZVSI CFC 5-1 Hajdú Kisúj szállás- Cibakháza 1-0 (0-0) Kisújszállás, 300 n., v.: Vígh Kisújszállás: Horváth Széli, Kállai, Kása, Muresán, Kolics (Süveges), Csíki (Cson­tos), Dán, Iványi, S. Nagy K., Kincs, Edző: Kádár József. Cibakháza: Csécsei - Fa­ragó, Tóvízi, Barta, Zatykó, Honos, Kalmár (Lénáit), Bo­ros, Szikora, Keresztfalvi, Kálmán (Beregszászi). Edző: Fazekas András. 53. perc: Csontos 25 méte­res szabadrúgásból, a sorfal fö­lött a hálóba csavarta a labdát, 1-0. Végig hazai mezőnyfölény jellemezte. ^talftlk^óJ-: A lesújt , csatárok azonban „naggyá” tet­ték a vendégek negyedik ikszen is túl járó kapusát. A kilencven perc egyébként kimondottan alacsony színvonalú összecsa­pást hozott, rendkívül sok pon­tatlan átadással. A vendégek feltűnően durva védekezését a kiosztott négy sárga lap híven tükrözi. Jók: Széli, Csontos, S. Nagy, Kállai, ill. Csécseivel az élen az egész csapat Kádár József: - A kímélet­lenül védekező vendégcsapat ellen nehezen boldogultunk. Fazekas András: - Remé­lem, Vígh sporttárs lesz a for­duló játékvezetője#-Hálál ellen nincs orvosság. Ifir*K5sűjsz3nas^Cibakháza 0-1 Galambos Tószeg-Mezőtúr 0-0 Tószeg, 150 n., v.: Markóth Tószeg: Szikora - Zsidai, Szilágyi, Erkán, Pető, Kiss, Varga, Orosz, Lődi (Tóth), Peszeki, Vágó. Edző: Szilágyi Béla. Mezőtúr: Darvasi - Múzsái, Szabó, Juhász, Erdösi, Né­meth, Sörés L., Sőrés Zs., Panyik, Békési (Pályi), Tanács. Edző: Dávid Tibor. A hazai csapat fölénye ellenére gólképtelennek bizonyult. Jók: Pető, Peszeki, Kiss, ill. Erdősi, Sőrés L„ Panyik Szilágyi Béla: - Végig támadtuk a mérkőzést, de gólt nem tudtunk szerezni. Azért az egy pont is pont. Dávid Tibor: - Csapatomnak gratulálok, akik nem jöttek el, szégyelljék magukat. Ifi: Tószeg-Mezőtúr 0-5 Kormos Jászalsószcntgyörgj-JásTlxJdogháza 2-0 (1-0) Jászalsószentgyörgy, 200 n„ v.: Molnár A. Jászalsószentgyörgy: Fényi- Filipcsei, Tákos, Módos, Szita, Káplár, Bankó (Somo­gyi), Tóth Cs., Kátai, Csirke, Tóth G. Edző: Major Antal. Jászboldogháza: Gömöri A.- Rácz, Petróczi, Mihályi, Aczél, Erdei, Gömöri Gy. (Váczi), Budai, Nagy M., Kö­vér, Zsidei. Edző: Gömöri Béla. 20. perc: Filipcsei jobb ol­dali beadása egy védő lábán irányt változtatva Tóth G. elé került, s a csatár közelről nem hibázott, 1-0. 86. perc: Filipcsei hosszú szöktetésével Tóth G. hagyta faképnél a boldogházi védel­met, s jól helyezett lövéssel biz­tosította be csapata győzelmét. Az első félidőben több hely­zetet dolgozott ki a hazai gárda, ám csak egyszer tudta bevenni a lelkesen és sportszerűen küzdő boldogházaik kapuját. Fordulás után sem változott a mérkőzés képe, így a kapura veszélytelen vendégek ellen megérdemelt szentgyörgyi győzelem született. Jók: Szita, Módos, Tákos, Tóth G„ illetve Aczél, Zsidei, Erdei Major Antal: - Gyengén játszottunk, de mostani helyze­tünkben a győzelem a lényeg. Gömöri Béla: - Két gyen­gén játszó csapat közül a sze­rencsésebb nyert. Ifi: Jászalsószentgyörgy­Jászboldogháza 9-1 Vadkerti Az idegenlégiósok viszik a prímet az Egyesült Államokban Megkezdődött az Egyesült Államok labdarúgó-bajnok­sága! A Los Angeles Ga- laxy-New York/New Jersey találkozón a hazaiak mexikói kapusa, Jorge Campos „szállí­totta” á győzelmet csapatá­nak. A hálóőr ugyanis három, már-már gólnak látszó lövést hárított. Persze a csatárokra is szükség volt a diadalhoz. Elöl főleg az Egyesült Államok nemzeti tizenegyében sze­replő támadó, Cobi Jones „villogott”, ő lőtte csapata egyik gólját.- A nézők kifütyültek min­ket. Egyből szidják a csapa­tot, ha éppen nem támadunk - panaszkodott Jones. Tény, az amerikaiaknál nem ez a legnépszerűbb sportág. Ezt jelzi, hogy a ta­lálkozók mindössze „negyed­ház” előtt zajlanak... A Tampa Bay Mutiny gár­dája a spanyol Martin Vas- quez és a kolumbiai Carlos Valderrama gólpasszainak köszönhette hazai pályán ki­harcolt győzelmét. A Colom- bus Crew Brian McBride ve­zérletével (két gól, egy gól­passz) magabiztosan győzött a Washington ellen. Eredmények: Colombus Crew-Washington DC United 4-0, Kansas City Wiz-Colo- rado kapids 3-0, Los Angeles Galaxy-New York/New Jersey 2-1, Tampa Bay Mutiny-New England Revolution 3-2. Gondban a Ferrari Idő előtt félbe kellett szakí­tani a Forma-l-es autós gyorsasági világbajnokság­ban szereplő Ferrari csapat monzai edzéseit. Az olasz versenyistálló szakemberei­nek a versenykocsik motor­jával gyűlt meg a bajuk. Mi­chael Schumacher, a Ferrari kétszeres világbajnok piló­tája negyvennégy kört tett meg az Olasz Nagydíj pá­lyáján. Legjobb körideje 1:27.814 perc volt, ami 236.490 km/órás átlagse­bességnek felel meg. Ez jócskán elmarad a rekordok­tól. A német versenyző au­tóját a tesztelésekre az új tízhengeres motorral és a tavaly használt sebességvál­tóval szerelték fel. - Szeret­tem volna, ha egy könnyeb­ben vezethető autót kapok. Mégis meg vagyok győ­ződve arról, hogy az idény közepén már képesek le­szünk futamokat nyerni - nyilatkozta Schumacher. A Forma-l-es sorozat követ­kező állomása a 28-i Európa Nagydíj lesz, amelyet a né­metországi Nürburgringen rendeznek. Nicu Ylad ismét román színekben Az idei atlantai olimpián ismét román színekben ver­senyez majd Nicu Vlad, az 1984-es olimpia aranyérmes súlyemelője. Vlad, akit a Los Angeles-i nyári ötkari­kás játékokon a 90 kg-os súlycsoportban avattak baj­nokká, öt éve vándorolt ki Ausztráliába. Lia Manoliu, a Román Olimpiai Bizottság elnöke elmondta: az ausztrál illetékesek is „áldásukat” adták Vlad hazatérésére. A 31 esztendős súlyemelő egyébként az 1988-as szöuli nyári játékokon, a 100 kg-os kaíégőfiábkri " rrtegszérzétt ezüstérmével 'is kiegészí­tette medalgyűjterhényét. - Ez az utolsó lehetőségem arra, hogy részt vegyek az olimpián - mondta Vlad, aki a hírek szerint nem tudta megszokni az idegenbeli életmódot, ezért is döntött a hazatérés mellett. Menesztették a belga szövetségi kapitányt Az elmúlt két évben koránt­sem tündökölt régi fényében a belga labdarúgó-váloga­tott, így a nemzeti szövetség levonta a következtetést, és a szakvezető, Paul Van Himst menesztése mellett döntött. Az 52 esztendős szakvezető utódját még ke­resik, addig is Himst segí­tője, az egy évvel fiatalabb, Wilfried Van Moer tölti be a posztot. A belga válogatott az 1994-es egyesült álla­mokbeli világbajnokságon remekül kezdett, akkor még mindenki bölcs döntésnek tartotta Van Himst szövet­ségi kapitányi teendőkre való felkérését. A marokkói és a holland együttes legyő­zése után azonban mélyre­pülés következett, hiszen Szaúd-Arábiától a csoport- mérkőzések során, a néme­tektől pedig a nyolcaddön- tőben vereséget szenvedtek a „vörös ördögök”. E két botlást újabb váratlan fias­kók követték, hiszen az Eb­selejtezőben nem sikerült továbbjutást jelentő pozíciót kiharcolniuk, hazai pályán maradtak például alul a nagy rivális Spanyolország és Dániával szemben. Két arany az öttusa­kontinensviadalon Egyéniben és csapatban is magyar aranyérem született a Portugáliában zajló junior öttusa Európa-bajnoksá- gon. Egyéniben Balogh Gábor 5532 pontot gyűjtve végzett az első helyen, Gárdonyi Gábor (5398) ötödik, míg Nagy Zoltán (5032) 26. lett. A tizenegy csapat közül a magyarok (Balogh, Gárdonyi, Nagy) 15 962 ponttal szerezték meg az elsőséget.