Új Néplap, 1995. október (6. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-30 / 254. szám

8. oldal Sport Extra 1995. október 30., hétfő Labdarúgó NB I. Pécsi MFC- Csepel SC 3-2 (2-1) Pécs, 2000 néző, v.: Vad gólszerzők: Seator, To­locsko, Tököli, ill. Nagy, Schneider (öngól) Pécs: Kovácsévics - Lajos, Szabados, Schneider - To- locsko, Jaki, Dienes, Ulveczki (Rózsahegyi), Fehér - Tököli (Ulrich), Seator (Pest R.) Csepel: Bíró - Ács (Szeke­res), Váczi, Tyukodi - Puskás (Bereczki), Medgyes, Jakab, Vancsa (Petrók), Zombori - Baranyi, Nagy Békéscsabai EFC- Haladás VSE 2-1 (2-0) Békéscsaba, 5000 néző, v.: Kurmai gólszerzők: Csató S., Szar­vas, illetve Negrau Békéscsaba: Udvarácz ­Mracskó, Csató S., Szenti, Balogh - Fodor, Major (Stancu), Kovács T., Kasik - Szarvas (Nagy L.), Kulcsár (Balázs) I Haladás VSE: Kurucsai - Zugor (Bognár), Tóth M., Dávid - Neudl, Kovács S., Szekér, Somfalvi, Majoros - Fehér, Negrau MTK-Győri ETO FC 8-2 (4-1) Hungária körút, 3000 néző, v.: Gergely gólszerzők: Csertői (2), Füle (2), Zsivótzky (2), Nyikiforov, Illés, illetve Ágic. Bordás MTK: Babócsy - Oprisan - Kuttor, Tamási, Nyikiforov - Farkasházy, Horváth, Illés, Zsivótzky - Csertői, Füle Győr: Jakab - Bordás - Radics, Lantai - Ördög (Fűzi), Agic, Jagodics (La­kos), Hajszán (Moke), Miri- uta - Hámori, Azoitei DVSC-Epona- Yác-Samsung 2-1 (0-1) Debrecen, 6000 néző, v.: Varga S. gólszerzők: Madar, Sándor T. , illetve Sándor DVSC: Horváth B. - Gojan- Vadicska, Sándor Cs., Pető - Dombi, Arany, Madar, Szathmári (Medvid) - Sándor T., Ilea Vác: Hámori - Lévai, Nagy, Kasza, Puglits - Vojtekovszki (Nyikos), Sándor, Szoboszlai (Víg), Schwarcz - Andrássy (Borgulya), Romanek Kispest-Honvéd FC- F. Parmalat FC 5-0 (1-0) Bozsik stadion, 4500 néző, v.: Juhos gólszerző: Ghinda (4L, 57., 67.), Faragó (65.), Tóth M. (81.) Kispest: Brockhauser ­Bánfi - Hahn (Pókai), Mátyus- Urbányi, Kovács B. (Fa­ragó), Bárányos, Warzycha, Duró - Tóth M., Ghinda (Jo- vanivic) Parmalat: Disztl P. ­Varga, László, Keresztúri - Rósa (Varsányi), Zimmer­mann, Dubecz (Pálfi), Tóth N. (Nagy L.), Bekő - Dvéri, Hor­váth F. Zalaegerszegi TE- Ferencváros 1-3 (0-1) Zalaegerszeg, 15 000 néző, v.: Vágner gólszerzők: Szabó Z„ illetve Albert, Nyilas, Lisztes ZTE: Tóth - Kocsárdi (Szabó Z.), Horváth J., Ko­vács Zs. - Sztipánovics (Szabó II.), Lendvai, Horváth A., Fújsz, Németh - Sebők, Preisinger FTC: Hajdú - Hrutka, Te­lek, Kuznyecov - Páling (Mi- lovanovic), Albert, Nyilas (Zavadszky), Lisztes, Kecskés- Kopunovic, Kuntic (Nagy Zs.) BVSC-Dreher- Stadler FC 2-2 (1-1) Budapest, Szőnyi u., 1000 n., v.: Arany BVSC: Koszta - Csábi - Bondarenko, Szalma, Mol­nár, Bognár, Komódi, Ara­nyos, Bükszegi, Orosz, Vincze. Stadler: Békési - Dragoner- Kertész, Makrickij, Nagy, Resko, Molnár, Jeremejev, Csehi L, Nicsenko, Csehi Z. Meghívásos lovasverseny - Zagyvarékas Minden jó, ha ló a vége Az idény utolsó díjugrató lo­vasversenyét láthatta az, aki a hét végén kilátogatott a zagyva- rékasi Kisszögbe. Lovasok és paripák szép számmal jelentek meg a hagyományos derbin; Besenyőtelek, Cegléd, Encs- puszta, Gyöngyös, Heves, Hor­tobágy, Jászberény, Kunhe­gyes, Nagykörű, Szolnok, Ti- szacsege, valamint a vendég­látó Zagyvarékas színeiben in­dultak a résztvevők. Elsőként a kezdő lovak, il­letve lovasok mérhették össze tudásukat, s egyáltalán nem okozott meglepetést, hogy a ru­tinos Fodor István Bandita nyergében nyerte a számot, maga mögé utasítva ezzel a mezőnyt. A délután folyamán két versenyszámot láthatott a nagyérdemű, előbb a stafétára került sor. A tizennégy páros közül nyolc hibátlan pálya szü­letett, így az idő döntött a Kor­mos János-Apró József kettős javára. Az eredetileg kétszeri összevetéssel kiírt nagydíjért tizennégyen indultak, de az idő előrehaladtával csak egyszer emelték az akadályokat. Az alappályán egyébként tízen lo­vagoltak hibátlanul, a 120 cm- es akadályokat pedig hatan vet­ték hiba nélkül. így köztük a döntést az óra hozta meg, mely végül a rékasi származású, de a Hortobágy színeiben lovagló Szabó Csabának kedvezett leg­inkább. Ő ugyanis szó szerint száguldott a pályán, 29 másod­perces idejével elhódította a Nagydíjat. Hírcsokor Essen: Négy és fél éves munkakapcsolat szakadt meg akkor, amikor a kiváló horvát teniszező, Gorán Ivanisevic - aki fiatalabb korában Taróczi Balázs szárnyai alatt nevelkedett - bejelentette, a jövőben már nem ausztrál edzőjével, Bob Brett-tel készül feladataira. New York: Az észak­amerikai profi kosárlabda­bajnokságban (NBA) sze­replő Miami Heat játékosát, Matt Geigert 10 ezer dol­lárra büntették, továbbá egy mérkőzésen nem léphet pá­lyára azért, mert a keddi, az Orlando Magic elleni bemu­tatómérkőzésen durván sza­bálytalankodott Shaquille O’Neal ellen. O’Neal sérü­lése következtében műtét elé néz, tudniillik eltörte jobb kézujját. (AP) Salgótarján: Gallov Re­zső államtitkár, az OTSH elnöke szombaton Salgótar­ján önkormányzata meghí­vásának eleget téve részt vett a Salgótarjáni Bányász Torna Club fennállásának 75. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen. Az eseményen több évtizedes sportvezetői tevékenységé­ért Básti Istvánnak Ester­házy Miksa-emlékérmet, Bagyinszky Jenőnének pe­dig a Magyar Sport Fejlesz­téséért emlékplakettet adott át Gallov Rezső. Asztalitenisz NB I/B Profikkal megerősített diákok Nagykállói Trió DSE- Szolnoki Tisza SE 10:4 A vendégek számára jól kezdő­dött a találkozó. A Fehér- Lesskó pár a Molnár-Tóth ket­tős ellen, míg a Csiszár-Lukács duó a Péter-Gulyás pár ellen sima két szettben győzni tudott. Meglepetésre ’2:0-ra "alakulr ft vendégek szempontjából a ne­héz mérkőzés. Az egyesek első fordulójának párosítása és eredménye: Lesskó-Molnár 0:2, Csiszár-Péter 0-2, Fe- hér-Tóth 0-2, Lukács-Gulyás 2-0. Csapateredmény 3:3. Eb­ben a fordulóban Csiszárnak volt esélye a meglepetésre, hi­szen a második játszmában vé­gig vezetett, azonban a nemzet­közi rutinnal is rendelkező Pé­ter győzni tudott. A második fordulóban sajnos a vendégek nem bírtak a kállói- akkal. Egyedül Lesskó hozta G« ly ássa!*' szemben -döntő szettet harcolt ki, de a fonák oldalról jól ope­ráló Gulyást nem tudta le­győzni, 3:6. A harmadik fordulóból két mérkőzés emelkedett ki. A nagy taktikai csatát eredményező Lu­kács-Péter és a nagy kontrajá­tékból álló Lesskó- Tóth össze­csapás. Lukács Tibor, aki vala­mikor együtt játszott Péter Ala­dárral, a CVSE NB I-es csapatá­ban, most egymás ellen vívtak színvonalas mérkőzést. Végül is Lukács döntő szettes mérkőzé­sen legyőzte volt riválisát. ■ feesskó erőszakos támadójáték-" (cql nem hagyta kibontakozni Tóthot. Döntő szettre került sor, azonban ebben Tóth jobbnak bi­zonyult, 4:8. A hazaiak még kétszer nyer­tek a tiszások ellen, és így ala­kult ki a végeredmény. Női és férfi kézilabda NB I/B Háromból kettő a zsákban JTKF DSE-Szegedi ESK 30-16 (15-6) Jászberény, 150 n., v.: Németh. Ólmán. JTKF DSE: Zsibók - Pesti 1, FEKETE 5, Krisztóf 3, Szenczy 2, DEBRE 5, VI- CZIÁN 8/4. Csere: Gyarmati (kapus), Yáradi 2, Szűcs 2, Csüllög 1/1, Lengyel 1. Edző: Ugrin György. Kiállítás: 4, ill. 6 perc. Hétméteres: 5/5, ill. 3/2. A jászberényi főiskolás lá­nyok a találkozó elején kissé megnehezítették saját dolgukat, nem koncentráltak megfelelően a befejezéseknél, ám a 20. perc­től kezdve szinte tetszés szerint lőtték góljaikat. Csak 6-4-ig tudtak lépést tartani a vendé­gek, egy ötperces szegedi gól­szünet után már 10-4 volt az eredmény. A félidő végére ki­lenc gólra nőtt a két csapat kö­zötti különbség, s kezdett edzőmérkőzés jelleget ölteni a találkozó. A második harminc percben is ott folytatták a csa­patok, ahol az elsőben abba­hagyták. A szegediek egyetlen pillanatra sem tudták kétsé­gessé tenni a győzelmet, csak a különbség volt a kérdéses. Ug­rin György még azt a luxust is megengedhette magának, hogy valamennyi cserejátékosát pá­lyára küldje. A különbség így sem csökkent. A közepes szín­vonalú találkozón osztálykü­lönbség volt a két csapat között. Ennek megfelelően a jászberé­nyi lányok különösebb meg­erőltetés nélkül, biztosan gyűj­tötték be sorozatban harmadik győzelmüket, s ezzel tovább erősítették helyzetüket a cso­port élmezőnyében. Szántai Váci Terra-TVSE 33-16 (15-7) Vác, 100 n., v.: Balogh, Ko­vács. Túrkeve: HODROGA - Kelemen 1 (1), Ratkai 1 (1), Laskainé 1, Edrdei 4, Hajdú 3 "(1)V Csere: Tűke (kapus), Sze- geő 2, Nagy J. 1, Kormos, Szécsi A. Edző: Kovács Béla. Kiállítás: 6, ill. 10 perc. Hétméteres: 9/5, ill 6/2. A jobbik váci együttes az erőviszonyoknak megfelelően nyitott, s bár Hodroga ziccere­ket és heteseket fogott, a ven­dégcsapat nem tudott partiban lenni. Technikai hibák, kima­radt büntetők, az összeszokott­ság hiánya jellemezte játékát, amely a szünet után sem válto­zott a sűrű cserék ellenére sem. Hosszú munka vár még a TVSE-re, hiszen keretében nyolcán csak most kezdik ízlel­getni az NB I/B „konyháját”. Gyömrő-Alföldi Gabona TSE 17-21 (10-9) Gyömrő, 400 n., v.: Antal, Da­rázsi. Törökszentmiklós: TÓTH - Szloska 4(1), Sipos 2, Danyi 3, Hódosi 1, Patocskai, RIGÓ 2 - Fejes (kapus), TAKÁCS 2, Medgyesi, Csiszár, GU­LYÁS 7. Edző: Fejes László. Kiállítás: 8, ill 8 perc. Hétméteres: 3/2, ill. 2/1. Rendesen bekezdett a hazai csapat. A 8. percben már 3-1-re vezetett, miközben Csiszár hétméterest hibázott, és csupán Danyi volt eredményes a ven­dégek, részéről. A 11. és 13. perc között fordítottak a gabo­nás fiúk. Szép találataik közül kiemelkedett Hódosi remek át- lövése. Nem késett a válasz sem. A Gyömrő nehéztüzérsége Rácz és Tarjányi révén rendre betalált, míg a miklósiak közül Szloska lőtte sorra okos góljait. Mindez kevésnek bizonyult, hi­szen az első félidő gyömrői ve­zetéssel zárult. A szünet után jó ideig egál­ban voltak a csapatok, majd jött egy Gulyás-korszak, a 8. és a 25. perc között hatszor talált be a gyömrői kapuba. Ezután őt „kifogták”, és Danyi vette át szerepét két szép találatával. Tóth kapus is döntő helyzetek­ben hárított, majd Fejes hetest védett. A mérkőzés Szloska ügyes ejtésével zárult. A négygólos Alföldi Gabo­nás győzelem egyidejűleg a gyömrői veretlenségi sorozat (amely hat forduló után is fenn­állt és'á 2.‘ helyet jeféiítette a hazaiak számára) megszakítá­sát és a TSE második helyezé­sét jelentette. A mindvégig nagy csatát vívott két csapat közül a TSE játszott jobban, el- szántabban, s eredményeseb­ben. Tóth Labdarúgó NB III., Mátra- és Tisza-csoport Ha így megy tovább, NB Il-es lesz a Füred és a MÁV MTE Ludasinál egy láb nem láb Szolnoki MÁV MTE- Recski SE 3-0 (2-0) Szolnok, 500 n., v.: Pintér T. Szolnok: Hatvani - Sze- csei, Major, Kohári, Lukácsi, Bontovics, Dorics (Balogh), Ludasi, Birinyi, Gaál (Tóth), Fedor (Méri). Edző: Szat­mári János. 13. perc: Gaál átadását Bi­rinyi futtából nagy erővel vágta a hálóba, 1-0. 25. perc: Gaál cselezte be magát a 16-oson belülre, de két védő is a talajba gyömöszölte, amiért a játékvezető a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Bontovics értékesítette, 2-0. 38. perc: Gaál hatalmas lö­vése a felső lécről vágódott ki. 72. perc: Birinyi jobb oldali szögletét Ludasi fejelte a há­lóba, 3-0. A Szolnoknak nem jelentett különös erőpróbát a szerény képességű vendégcsapat. Jók: Bontovics, Ludasi, Gaál, Dobrics, ill. Csontos R., Kolozsvári, Tóth. Szatmári János: - Az eredménynek örülök, de a sok kihagyott helyzetnek nem. Kolozsvári Imre: - Sokkal jobb csapattól kaptunk ki. Ifi: SZVSI-Recsk 3-1 Kovács Jászberény-Dunakeszi 3-2 (3-1) Jászberény, 300 n., v.: Péter. Jászberény: Bak (Fényi) - Balogh G., Balogh J., Török, Lencse, Mosonyi, Bató, Tasi (Majzik), Lilinger, Ládi, Hajnal (Szerdahelyi). Edző: Sárközi Gyula. 10. perc: Törlteli átfűzte magát Törökön, beadását Doma lőtte a rövid sarokra, de Bak szögletre mentett. 16. perc: Lilinger 22 méte­res szabadrúgásból mesterien csavart a léc alá, 1-0. 30. perc: Bató jobbról be­ívelt szabadrúgása után Ládi fejelt kapura, Telek beleért, de a labda a kapufáról a gólvona­lon túlra pattant, 2-0. 34. perc: Bató 25 méteres lövésébe Hajnal beleért, és a labda -Telek mellett a kapu jobb oldalába vágódott, 3-0. 45. perc: Balogh G. szabály­talanul szerelte Domát a 16- oson belül. A büntetőt Steidl Á. biztosan lőtte a jobb sa­rokba, 3-1. 61. perc: Doma 22 méterről a kapu bal sarkába emelt, 3-2. A nagy elszántsággal játszó hazaiak - úgy tűnt -, hamar el­döntik a mérkőzést, de a 11 -es után a feléledtek a vendégek. Jók: Lilinger, Mosonyi, ill. . Seltenreich, Steidl Á., Doma. Sárközi Gyula: - Remélem, ez a fontos győzelem hitet ad a folytatáshoz. Steidl Sándor: - Örültem volnál, ha egyenlő feltételek mellett tudunk játszani. Ifi: JSE-Dunakeszi 0-0 Szalóki Pásztó-Karcag-Épkar SE 0-0 Pásztó, 200 n., v.: Sütő. Karcag: Móga - Pataki, Lekvár, Czinege, Méhes, Kiss, Varga J., Albert, Bé­kési, Bernáth (Kovács), Varga Z. Edző: Ágh Gábor. 48. perc: A jobb oldalon el­futó Németh beadását Szabó egyedül kapta középen, lövése azonban a kapu mellé gurult. 70. perc: Varga J. jobbról remek labdát tálalt Kiss fejére, ám ő óriási helyzetben fölébó- lintott. 72. perc: A fiatal Kovács meccslabdát rontott, amikor 10 méterről, senkitől sem zavar­tatva erőtlenül a kapus kezébe gurított. 78. perc: Békési balról be­lőtt labdáját a kapufa segítsé­gével hárították a hazai védők. A mérkőzés túlnyomó ré­szében lagymatag támadójáté­kot produkált a vendégcsapat a harmatos hazaiak ellen. Á ta­lálkozó utolsó húsz percében hiába lőtte körbe a pásztói ka­put a KSE, meg kellett eléged­nie a jelen esetben semmit sem érő egy ponttal. Jók: Tamási, Balogh, ill. Czinege, Méhes, Varga J. Kardos József: - Alacsony színvonalú, küzdelmes mérkő­zésen reális eredmény szüle­tett. Ágh Gábor: - Aki Pásztóit nem nem képes 5-0-ra nyerni, az nem érdemli meg az NB Ill­at. Ifi: Pásztó-Karcag 0-6 Bihari Újszász-Multi Rocco 0-2 (0-1) Újszász, 400 n., v.: Komjáti. Újszász: Rézsó P. - Kere­kes, Varga, Katona (Kó- nyár), Pethö, Szilvási, Rézsó T., Nagy, F. Tóth, Vígh (Sző­nyi), Mérész. Edző: Mérész József. Multi Rocco: Nagy E. - Nagy P. (Géczi), Sinkó, Kilic, Kotczi, Balázs, Tamás, Amb­rus, Aigner (Holczer), Kosa, Szepesi. Mb. edző: Lengyel János. 24. perc: Hosszú indítás után Szilvási törhetett egyedül kapura, a kapust kicselezve is csak a kapufát tudta eltalálni. 25. perc: Szepesi beadását többen elhibázták, végül Ta­más talált a hálóba, 0-1. 65. perc: Az alapvonalról beadott labdát Tamás fejelte a felső sarokba, 0-2. 88. perc: Nagy J. lefutotta a védősort, de lövése a kivetődő Nagy E.-ben elakadt. Egy kulturáltan játszó Multi Rocco ellen a gyenge napot ki­fogó Újszász nem tudott a ha­zai pálya előnyével élni. Jók: senki. ill. Nagy E., Szepesi, Tamás. Mérész József: - Elképze­lés nélküli játék és elemi hibák miatt szenvedtünk vereséget. Lengyel János: - Egy jobb környezetben jó játékot produ­káltunk a sok kihagyott gól­helyzet ellenére., Ifi: Újszász-Multi Rocco 2-0 Nagy K Kisvárda-Tiszafüred Ivecospeed 0-2 (0-2) Kisvárda, 800 n., v.: Drucskó. Tiszafüred: Gál - Porko­láb, Székely, Földvári, Görbe, Nagy L. (Tóth Gy.), Dajka, Sipos (Kaszonyi), Tóth T., Lugosi (Bule), Csil­lag. Edző: Albert Csaba. 24. perc: Sipos az alapvonal tájékáról ívelt szabadrúgását Csillag a hosszú sarokba fe­jelte, 0-1. 35. perc: Sipos belőtt lab­dáját Nagy Csillag elé pöccin­tette, akinek nagy erejű bom­bája a jobb kapufa tövéről vá­gódott a bal felső sarokba, 0-2. 89. perc: Dajka 18 méterről, fél fordulásból a felső kapufát találta telibe. Nagyvonalú, korrekt játék- vezetés mellett küzdelmes, jó iramú, helyenként színvonalas mérkőzésen megérdemelt a vendéggyőzelem. Jók: Czap, Popovics, ill. Csillag, (a mezőny legjobbja), Görbe, Földvári.­Komáromi György: - Úgy érzem, hogy a helyzeteit job­ban kihasználó csapat megér­demelten nyert. Albert Csaba: - Kisvárdán nyerni nem kis dolog, csapa­tom ezzel az eredménnyel is igazolta jelenlegi pozícióját. Ifi: Kisvárda-Tiszafüred 1-0 Remek