Új Néplap, 1995. október (6. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-31 / 255. szám

10. oldal Sport 1995. október 31., kedd Labdarúgás, megyei II. osztály: Jászsági és Kunsági csoport Tömörül az élmezőny, (le)szakadozik a vége JSE II.'-Zagyvarékas 1-1 (0-0) Jászberény, 200 n., v.: Kapol- csi. JSE II: Bugyi - Zsigó, Lu­dast, Palotai (Urmös), Bacher, Móczó, Nagy, László, Badari, Kónya, Juhász. Edző: Pintér István. Zagyvarékas: Alapi - Ecseki (Polónyi A.), Varga, Agócs, Alföldi, Szecsödi (Nagy), Zsi- gárdi, Hajdú, Polónyi L, An­tal, Révész. Szakosztályvezető: Kovács Sándor. 50. perc: Badari iramodott meg a bal oldalon, Juhász elé tálalt, a herényi gólzsák pedig 10 méterről a hálóba bombá­zott, 1-0. 55. perc: Ludasi hibáját ki­használva Antal szerezte meg a labdát, Palotai pedig elgán­csolta a csatárt. A tizenegyest a sértett értékesítette, 1-1. Kiegyenlített játék, közepes iram jellemezte a mérkőzést. Mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, de a csatárok hibáz­tak, vagy a védők látták el jól feladataikat. Jók: Bugyi, László, Nagy, ill. Varga, Agócs, Antal. Pintér István: - Sok kiha­gyott helyzetünk után végül a döntetlennel kellett beérnünk. Kovács Sándor: - Az eddigi leggyengébb játékunk mellett elégedettek lehetünk a döntet­lennel. Ifi: JSE Il.-Zagyvarékas 3-0 Szalóki Jászárokszállás- Jásztelek 4-0 (3-0) Jászárokszállás, 350 n., v.: Csányi. jászárokszállás: Tóth ­Bordás, Kárpáti, Dósa, Ivony, Szécsényi (Kiss A.), Bobák, (Heringei), Kaszab, Kiss B., Dévay (Garics), Szabó Z. Edtö: Treiber Rudolf. Jásztelek: Fekete - Kisba­konyi, Nagy F., Ambrus, Nagy R. (Szűcs), Molnár, Varga, Sisa, Bartus, Halgat, Gerhát. Edző: Dobos Tibor. 10. perc: Szécsényi futott el a bal szélen, mintaszerű beadá­sát Szabó Z. mindenkit meg­előzve fejelte a jobb felső sa­rokba, 1-0. 39. perc: Bobák beadását Szabó Z. 12 méterről a jobb sa­rokba helyezte, 2-0. 44. perc: Kiss B. a félpályá­ról indulva sorra cselezte ki tá­madóit, majd a tehetetlen Fe­kete mellett a hálóba lőtt, 3-0. 70. perc: Remek hazai táma­dás végén Dévay állította be a végeredményt, 4-0. Jók: Kaszab, Kárpáti, Ivony, Szécsényi, Szabó Z., ill. Fekete. Treiber Rudolf: - Az első félidőben nyújtottunk jobb tel­jesítményt. Az eredmény jó, de a játék nem volt az igazi. Dobos Tibor: - ügy érzem, a csoport legeredményesebb csapatától szenvedtünk veresé­get. Kívánom, érjék el céljukat. Ifi: Jászárokszállás-Jászte­lek 6-0 Farkas Besenyszög-Szajol 2-3 (1-2) Besenyszög, 400 n., v.: Balogh. Besenyszög: Csajbók ­Gilszki T., Hajdú, Nagy, Boros L., Tóth I. (Vígh), Lukács, He­rényi J., Boros Gy., Kiss, Gilszki Cs. Edző: Kocsis An­dor. Szajol: Balogh - Tóth Zs., Ábel, Tóth L, Nagy, Tóth II. (Szöllösi), Szatmári, Kiss, Gu­lyás, Asztalos, Rideg. Edző: Szabó Zoltán. 9. perc: Asztalos 28 méteres szabadrúgásból óriási gólt lőtt a felső sarokba, 0-1. 15. perc: Jobb oldali szöglet után Nagy fejelt a kapuba, 1-1. 32. perc: A Csajbókról ki­pattanó labdát Gulyás passzolta a hálóba, 1-2: 44. perc: Hajdú sokadik sza­bálytalansága után a kiállítás sorsára jutott. 55. perc: Berényi J. remek labdájával Vígh kilépett a vé­dők közül, és a hosszú sarokba gurított, 2-2. 66. perc: Szabadrúgás után a sorfalról lepattanó labdát a leg­hamarabb eszmélő Tóth II. emelte a léc alá, 2-3. Izgalmakban bővelkedő, küzdelmes mérkőzésen a sze­rencsésebb csapat szerezte meg a győzelmet. A hazaiaknál mintha gond lenne a fejekben, idegileg nem bírják a mérkőzé­sek terhét, s ezt az utóbbi hetek sok kiállítása és sárga lapja is alátámasztja. Jók: Lukács, Boros L., Be­rényi J„ ill. az egész csapat. Kocsis Andor: - Sokadik meccsünket vagyunk kénytele­nek tíz emberrel befejezni. Szabó Zoltán: - Jó mérkő­zésen a helyzeteink alapján úgy érzem, megérdemelten nyer­tünk. Ifi: Besenyszög-Szajol 2-6 Emődiné Jászdózsa-Szászberek 2-3 (1-2) Jászdózsa, 250 n., v.: Nagy I. Jászdózsa: Surányi - Ko­vács, Simon /., Bognár, Bolya, Sánta, Kocza, Varga, Tözsér, Kiss B., Kabács (Simon II.), Edző: Sánta György. Szászberek: Szerencsés - Juhász, Vasas Zs., Meggyes, Göblyös, Újfalusi, Pomázi, Nagy, Rentier, Gara, Vasas L. Edző: Laki Imre. 16. perc: Nagy óriási lesről, az ötös vonaláról bólintott a kapuba, 0-1. 33. perc: Koczát letalpalták a tizenhatoson belül, a büntetőt Kiss B. értékesítette, 1-1. 38. perc: A hazai védők hi­báztak, Juhász 16 méterről a hosszú sarokba bombázott, 1-2. 65. perc:'Ismét Juhász volt eredményes, 1-3. 76. perc: Kiss B. jobbról be­lőtt labdáját Simon II. perdí- tette a kapuba. 2-3. Változatos, küzdelmes mér­kőzésen a helyzeteit jobban ki­használó vendégcsapat szeren­csés győzelmet aratott a tarta­lékos hazai gárda ellen. Jók: senki, ill. Juhász, Göb­lyös, Vasas L. Sánta György: - Gratulálok a vendégeknek. Laki Imre: - Több helyzetet dolgoztunk ki, igaz, többet ki is hagytunk, de úgy érzem, győ­zelmünk megérdemelt. Ifi: Jászdózsa-Szászberek 0-1 Kovács L. Jászfényszaru- Pusztamonostor 1-0 (1-0) Jászfényszaru, 250 n., v.: Lázár. Jászfény szaru: Bordás - Pa- lócz J., Vaszicsku, Pál, Nagy, Balogh (Drabos), Bajnóczi, Borbély, Jarábik, Palócz S., Török. Edző: Horváth Tibor. Pusztamonostor: Bibók - Szabó, Lakatos, Dobos, Varga, Rezes, Balázs, Németh, Van- csik. Jenes, Tóvizi. Edző: Ko­vács György. 42. perc: Török szögletét a menteni akaró Bibók a hálóba tenyerelte, 1-0. > A hazaiak jó néhány ziccert kihagytak, de győzelmük így is megérdemelt. Jók: Jarábikkal az élen az egész csapat, ill. Dobos, Szabó. Horváth Tibor: - Kiváló já­tékvezetés mellett nehezen tar­tottuk itthon a három pontot. Kovács György: - Az első félidő hazai mezőnyfölénye után a második kiegyenlített já­tékában sajnos nem tudtunk helyzetbe kerülni. Ifi: Jászfényszaru-Puszta­monosotr 9-0 Szabó L. Jászszentandrás- Jászladány 0-2 (0-0) Jászszentandrás, 250 n., v.: Tű­hegyi. Jászszentandrás: Mályi - Donkó, Szarka, Csató, Szabó (Kardos), Koczka, Busa, Hopka, Oláh (Perlaki), Antal, Kiss. Edző: Kertész Albin. Jászladány: Murzsa Varga (Dósa), Lázár, Tóth J., Nagy L, Tóth L, Győr (Nagy J.), Tálas, Suki, Csikós, Pu- zsomai. Edző: Gémesi Zoltán. 65. perc: Kapu előtti kava­rodás után Suki talált a hálóba, 0-1. 85. perc: A 17 éves Csikós egyéni akcióból okos gólt lőtt, 0-2. Az első harminc perc hazai fölénye után kiegyenlített játék folyt a pályán, majd a kinyíló szentandrási védelem mellett a győzelmet is bebiztosította Jászladány. A két középpályás sor közötti különbség döntött. Jók: Csatóval az élen a köz­vetlen védelem, ill, az egész csapat. Kertész Albin nem nyilatko­zott. Gémesi Zoltán: - Küzdel­mes mérkőzésen, úgy érzem, megérdemeltük a győzelmet. Ifi: Jászszentandrás-Jászla- dány 0-4 Banka J ászágó-Tiszaj enő 2-0 (1-0) Jászágó, 200 n., v.: Jancs. Jászágó: Dobos Zs. - Mó­czár, Miklós, Bordás (Vas), Csikós, juhász, Beszteri, Da- rie, Dobos F., Peredi A., Pe­redi B. Edző: Bobák József. Tiszajenö: Jándi - Szilágyi, Schirmer, Fehér, Nagy, Csala, Baktai J., Polgár, Baktai D., (Szabó), Katona, Kocsis. Edző: Szalai István. 4L perc: Jándi és Peredi B. egyszerre rajtolt egy labdára, a csatár volt a gyorsabb, és éles szögből a jobb sarokba bombá­zott, 1-0. 61. perc: Peredi A. visszagu­rított labdáját Beszteri 16 mé­terről ívelte a kapuba, 2-0. Az ágóiak megláthatták, hogy Szalai úr miért tart ki az eddig rossz eredmények ellenére is csa­pata mellett, győzelmüket a sze­rencsének köszönhetik. Jók: Dobos Zs., Csikós, ill. Jándi, Katona. Bobák József: - Ez után a mérkőzés után csak a megszer­zett három pontnak örülhetünk. Szalai István: - Sajnos mi elfelejtettük, ezt a játékot gólra játsszák. Ifi: Jászágó-Tiszajenő 4-2 Módé Jászkisér­Jászjákóhalma 3-1 (1-0) Jászkisér, 200 n., v.: Kelemen. Jászkisér: Agócs - Farkas, Jász Suba, Tajti, Kövesdi, Kiss (Otta), Utasi, Szentpéteri, Pálfi, Papp, Bíró. Edző: Gócza Zoltán. Jászjákóhalma: Horváth Z. - Urbán, Móczó, Koncsik, Szabó P., Szabó J., Hájas, Forgács, Rafael (Molnár), Horváth S., Zsidei. Edző: Bérezési József. 12. perc: Szentpéteri 7 mé­terről lőtt a sarokba, 1-0. 68. perc: Forgács bal oldal­ról belőtt szabadrúgását min­denki elengedte, és az a kapufá­ról a hálóba pattant, 1-1. 70. perc: Kövesdit a játék­vezető kiállította. 79. perc: Szentpéteri vissza­fejek labdáját az érkező Utasi bólintotta a kapuba, 2-1. 87. perc: Papp büntetőből talált a hálóba, 3-1. Jók: Farkas, Jász Suba, Szentpéteri, ill. Urbán, Rafael. Gócza Zoltán: - Tíz ember­rel sikerült a magunk javára fordítani a mérkőzést, ezért minden játékosom dicséretet érdemel. Bérezési József: - Becsület­tel küzdöttünk, de nem tudtunk élni a lehetőséggel. Ifi: Jászkésér-Jászjákóhalma 2-1 Gócza 'A Fegyvernek otthonában állította meg a listavezetőt Kenderes- Fegyvernek 0-0 Kenderes, 250 n., v.: Agócs. Kenderes: Galó - Andrási, Pádár M., Magyar, Agócs, Molnár, Pádár G., Fábián J. (Sass), Varga, Hídvégi, Feren- csik. Edző: Magyar József. Fegyvernek: Bata - Frid- rich, Farkas, Balogh S., Szabó, Bukta, Balogh T., Ra- bóczki L, Náhóczki, Kapás, Göblyös. Edző: Nagy Attila. Küzdelmes, de mérsékelt színvonalú mérkőzést játszott a két csapat. A vendég fegyver­nemek jól semlegesítették a gyengébb teljesítményt nyújtó kenderesi kulcsembereket. Jók: Pádár M., Ferencsik, ill. az egész csíipat Magyar József: - Az alat­tomosan és durván játszó Fegyvernek ellen nem találtuk az ellenszert. Nagy Attila: - Erőnléti hiá­nyosságok miatt hibáztunk a végjátékban. Dicséret illeti a csapat minden , tagját taktikai elképzelésünk végrehajtásáért. Ifi: Kenderes-Fegyvernek 2-0 Korpás Kun FC-Kengyel 2-1 (1-0) Kunhegyes, 150 n,, v.: Nagy. Kun FC: Berkes - Vona, Gácsi, Barna, Csillag, Boros Cs., Herbály, Kun, Újfalvi Cs. (Czapkó), Balogh, Boros T. Edző: Szabó András. Kengyel: Kozák - Pénzes, Szabados, Nagy R., Kovács (Mitykó), Szarvák, Rimóczi, Ladányi, Angyal, Székely, Borda. Edző: Rimóczi Zoltán. 43. perc: Újfalvi a jobb ol­dalról, éles szögből kilőtte a rö­vid sarkot, 1 -0. 66. perc: Boros Tibornak a tizenhatoson belül a kezére pat­tant a labda, a megítélt büntetőt Rimóczi nagy erővel a jobb sa­rokba vágta, 1-1. 81. perc: Herbály egyéni já­ték után közelről talált a hálóba, 2-1. A hazaiak végigtámadták a mérkőzést, de a vendégek kitű­nően védekeztek, és veszélye­sen kontráztak. Jók: Boros T., Kun, Her­bály, Csillag, Gácsi, ill. Kozák, Szabados, Székely. Szabó András: - A vendé­gek szervezetten és fegyelme­zetten védekeztek, s ez nagyon megnehezítette a dolgunkat. Rimóczi Zoltán: - A helyze­teit jobban kihasználó hazai együttes megérdemelten nyert. Ifi: Kun FC-Kengyel 3-1 Nagy K. Kunmadaras- Túrkeve 0-1 (0-1) Kunmadaras, 150 n., v.: Fodor. Kunmadaras: Sipos - Ba­logh B., Dániel, Varga S., Lé­vai, Hosszú, Kovács Z., Botos, Rózsa (Kovács Sz)., Varga Zs., Balogh G. (Budai). Edző: Ju­hász Imre. Túrke ve: Katona - Takács, Varjú, Fekete R., Barna, Fe­kete T., Rácz (Kovács), Deb- reczeni, Soós, Szilágyi (Te­leki), Fekete M. Edző: Varjú Vince. 31. perc: Takács jól eltalált távoli lövése éppen csak befért a léc alá, 0-1. Közepes színvonalú, küz­delmes mérkőzésen a második félidőben többet támadó haza­iak meddő csatárjátékuknak köszönhetik vereségüket. Jók: Sipos, Balogh B., Lé­vai, Botos, ill. az egész csapat. Juhász Imre: - A győze­lemhez nem Slég küzdeni, néha szerencse is kell. Varjú Vince: - Végre a jó játékhoz eredmény is párosult. Ifi: Kunmaradas-Túrkeve 3-0 Zimán Tiszagyenda­Tiszaföldvár 3-6 (0-3) Tiszagyenda, 100 n., v.: Kálé. Tiszagyenda: Tonigold ­Héder, Papp, Jenei, Rénes, Kérészi, Tóth, Tözsér, Boros, Péter, Sipos. Edző: Tóth Gá­bor. Tiszaföldvár: Líbor - Pa­taki, Mári, Tihi, Grácsin, Já- rai, Gál, Kálik, Dutkon, Bíró, Herkó. Edző: Seres Ferenc. 38. perc: Kulik bal szélről beadott labdáját Dutkon lőtte a hálóba, 0-1. 39. perc: A hátvéd hibáját kihasználva, ismét Dutkon volt eredményes, 0-2. 42. perc: Dutkon kisodró­dott helyzetből kotort a hálóba, 0-3. Mesterhármas! 55. perc: Herkó a kapus fö­lött emelt a léc alá, 0-4. 56. perc: Péter 18 méteres szabadrúgásból szépített, 1-4. 60. perc: A tizenhatoson be­lüli kezezésért Rénest a bíró ki­állította, a megítélt büntetőt Dutkon értékesítette, 1-5. 68. perc: Herkó egyéni szóló végén talált a hálóba, 1 -6. 72. perc: Kapu előtti kava­rodásból Tözsér volt eredmé­nyes, 2-6. 87. perc: Boros tizenegyes­ből állította be a végeredményt, 3-6. Jók: Boros, Tözsér, Péter, ill. Dutkon (a mezőny leg­jobbja), Mári, Herkó. Tóth Gábor: - Tartalékos csapatomtól ennyire futotta. Seres Ferenc: - Gólokban gazdag mérkőzésen megérde­melten nyertünk. Ifi: Tiszagyenda-Tiszaföld- vár 1-7 Fábián Nagyrév-Tiszaszentimre 1-0 (0-0) Nagyrév, 200 n., v.: Csipe. Nagyrév: Holló - Czinkus, Fercsi, Szűcs, Kecskés, Parázs, Deák, Ugi-Rácz, Dér, Pörge, Nagy. Edző: Szabó Tamás. Tiszaszentimre: Kovács - Hídvégi, Szokolai, Juhász, Tó­vizi, Bállá, Prázmári, Kontra, Szoboszlai, Poczók, Ladányi. Edző: Lakatos Pál. 70. perc: Ugi-Rácz szerezte a hazaiak egyetlen, ám három pontot érő gólját, 1 -0. Kiegyenlített küzdelemben nyert az újonc együttes. Ifi: Nagyrév-Tiszaszentimre 1- 5 Rákócziújfalu­Tiszapüspöki 2-0 (1-0) Rákócziújfalu, 300 n„ v.: Kiss. Rákócziújfalu: Bálint - Há- bensusz, Horváth, Durda, Hel- lenpach L, Hellenpach F., Ba­logh (Kelemen), Zakar, Banka (Frankó), Bujdosó, Tóth. Edző: Kardos Mihály. Tiszapiispöki: Buru - Pu- porka, Zelei, Barta, Suki L, Kállai, Szedlák (Suki B.), Boj­tok, Csörgő, Lukács, Lengyel. Edző: Lengyel Ágoston. 3. perc: Zakar jobb oldali beadása után Hábensusz lövé­sét Bum csak kiütni tudta, a ki­pattanó labdát Hellenpach F. a léc alá bombázta, 1 -0. 62. perc: Barta második sárga lapja után mehetett zuhanyozni. 79. perc: Egy lecsorgó lab­dát Bujdosó helyezett a hálóba, 2- 0. A nagyobb játékerőt képvi­selő hazaiak csak nehezen ke­rekedtek felül. Jók: Hellenpach F., Horváth, ill. Puporka, Kállai. Kardos Mihály: - Gratulá­lok a csapatnak a győzelemhez, de egy-két játékos teljesítmé­nyének fel kellene javulnia. Lengyel Ágoston: - ígérem megmaradt játékosaimnak, amíg én leszek Püspökiben edző, addig az otthon maradot­tak nem fognak játszani. Ifi: Rákócziújfalu-Tisza­püspöki 1-3 Beke Cserkeszőlő- Abádszalók 2-1 (0-1) Cserkeszőlő, 250 n., v.: Paró- czai. Cserkeszölő: Tálas - Nyit- rai, Benke, Varga G., Háben­susz G. (Hábensusz F.), Varga Z., Gulyás, (Gala), Korponai, Molnár (Dézsi), Hábensusz L, Tomasovszki (Tóth). Edző: Mannheim Mihály. Abádszalók: Szabó J. - Varga T., Szabó Z., Takács J., Lóié, Hamar, Oláh, Angyal, Kovács, Németh, Kovrig. Edző: Kovrig Zoltán. 18. perc: Kovrig beívelését Angyal fejelte a hálóba, 0-1. 65.perc: Balról átívelt labdát Varga Z. kapásból vágta a léc alá, 1-1. 77. perc: Bedobás után a pontosan lefejelt labdát Toma­sovszki rúgta a hálóba, 2-1. Igazi hajtós futballmérkőzé­sen az idegekkel és erővel job­ban bíró hazai csapat nyert. Jók: Tálassal az élen az egész csapat, ill. Takács. Mannheim Mihály: - Aka­ratból és küzdeni tudásból je­lesre vizsgáztunk, jó ellenfelet győztünk le, megérdemelten. Kovrig Zoltán: - Büntetés nélkül ennyi helyzetet nem le­het kihagyni, gratulálok a hazai együttesnek. Ifi: Cserkeszőlő-Abádszalók 0-3 Mannheim Jászsági csoport 1. J.ároksz. 12 7 2 3 38-19 23 2. J.fénysz. 12 7 2 3 27-16 23 3. Z.rékas 12 6 ,5 ' 1 15- 8 23 4. Szászberek 12 6 5 1 19-14 23 5. Jászkisér 12 7 1 4 25-18 22 6. Szajol 12 6 3 3 16- 9 21 7.Jászágó 12 6 2 4 20-17 20 8. Jászlad. 12 6 2 4 17-21 20 9. Besenysz. 12 5 3 4 27-12 18 10. Jásztelek 12 5 1 6 23-19 16 11. JSE II. 12 4 2 6 27-27 14 12.Jászdózsa 12 4 2 6 12-21 14 13. J.jákóhal. 12 4 1 7 13-22 13 14. P.monostor 12 2 4 6 13-16 10 15. J.szentan. 12 2 2 8 11-30 8 16. Tiszajenö 12­1 11 5-39 1 Ifjúságiak 1. Szászberek 12 10 2- 33- 5 32 ,2. Szajol 12 9 2 1 44-11 29 3. J.ároksz. 12 8 2 2 42-16 26 4. Jászkisér 12 8 1 3 29-16 25 5. J.fénysz. 12 7 3 2 37- 8 24 6. Jászlad. 12 7 2 3 47-21 23 7. JSE II. 12 6 3 3 23-11 21 8. Besenysz. 12 6 2 4 36-30 20 9.Jászágó 12 6­6 26-21 18 10. P.monostor 12 5 2 5 27-34 17 11. Z.rékas 12 5­7 19-29 15 12. J.jákóhal. 12 3 2 7 14-34 11 13. J.szentan. 12 1 1 10 20-39 4 14. Jászdózsa 12 1 1 10 14-37 4 15. Tiszajenö 12 1 1 10 10-49 4 16. Jásztelek 12 1­11 4-64 3 Kunsági csoport 1. Kenderes ii 9 2­27- 6 29 2. R.újfalu 12 6 5 1 21-13 23 3. T.földv. 11 6 1 4 31-21 19 4. Fegyver. 11 5 4 2 14- 8 19 5. A.szalók 12 5 3 4 24-13 18 6. Homok 11 5 3 3 27-26 18 7. Cserkesz. 11 5 2 4 18-16 17 8. T.sz.imre 11 3 5 3 11-12 14 9. Kun FC 11 4 1 6 19-19 13 10. T.püspöki 11 4 1 6 17-22 13 11. K.madaras 11 3 3 5 14-19 12 12. Tűrkeve 11 2 5 4 11-17 11 13. Nagyrév 11 3 2 6 9-19 11 14. Kengyel 11 3 2 6 12-23 11 15. Tiszagyen. 12­3 9 9-30 3 Ifjúságiak 1. T.sz.imre ii 10 1- 46-11 31 2. Kenderes n 10­1 39- 4 30 3. Kun FC ii 9 2- 37- 8 29 4. Tűrkeve ii 7 1 3 38-14 22 5. Fegyver, ii 7 1 3 34-17 22 6. T.püspöki ii 6 1 4 24-27 19 7. K.madaras ii 6­5 32-20 18 8. A.szalók 12 5 3 4 25-20 18 9. Homok 11 5 1 5 22-25 16 10. T.földv. 11 5­6 32-22 15 11. Kengyel 11 2 2 7 20-30 8 12. Nagyrév 11 2 1 8 18-64 7 13. Tiszagyen. 12 1 3 8 12-39 6 14. Cserkesz. 11 1­10 1048 3 15. R.újfalu 12­­12 7-47 0