Új Néplap, 1995. szeptember (6. évfolyam, 205-230. szám)

1995-09-18 / 219. szám

1995. szeptember 18., hétfő Sport Extra 9. oldal Labdarúgás: megyei I. osztály, 8. forduló Kunszentmárton-Cibakháza 0-1 (0-0) Kunszentmárton, 200 n„ v.: Markóth I. KUTE: Gácsi - Csornán (Imre K.j, Sípos, Tóth Cs. (Gödő), Kiss, Madarasi, Ku­­peczki, Valkai (Bállá), Aszalói (Kerekes), Demeter, Pallagi. Edző: Pálinkás László. Cibakháza: Csécsei - Papp (Horváth), Tóvizi, Faragó, Zatkó, Keresztfalvi, Kalmár (Lénái t), Kálmán (Barta), Szi­­kora, Kántor, Nicula (Burka). Edző: Fazekas András. 12. perc: Csornán jól ugrott ki, de kecsegtető helyzetben lövés helyett az ellenfélhez játszott. 27. perc: Pallagit nagy helyzetben keményen szerel­ték a kaputól 13 méterre. 68. perc: Valkai szöglet után, 8 méterről rosszul találta el a labdát. 71. perc: A kaputól ll mé­terre Kántor tiszta helyzetből mellé fejelt. 82. perc: A középen jól ér­kező Lénárt a tizenhatosról védhetetlenül helyezett a jobb sarokba, 0-1. 84. perc: Pallagi és Szikora piros lapot kapott Markóth já­tékvezetőtől. Küzdelmes mérkőzésen, a játék kepe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. Jók: Madarasi, Sipos, ill. Fa­ragó, Tóvizi, Kántor, Lénárt. Pálinkás László: - Gól nél­kül soha az életben nem szer­zünk pontot. Fazekas András: -Amennyiben megkaptuk volna a két jogos tizenegyest, könnyebb mérkőzést vívunk. Ifi: Kunszentmárton-Ci­bakháza 0-1 Lázi Kisújszállás-SZVSí CFC 3-2 (1-1) Kisújszállás, 400 n„ v.: Kálé. Kisújszállás: Horváth -Szél, Kállai, Lajtos, Molnár, Farkas (Süveges), Csíki, Dán, Tóth, S. Nagy, Kincs. Edző: Kádár József. SZVSI: Ujfalusi - Jeczó, Honti, Antal, Győré (Tóth), Kiss (Varga), Pintó, Szalai, Nász, Soós, Dorcsák (Köblös). Edző: Árvái István. 23. perc: A hazaiak röviden mentettek, a jól helyezkedő Pintó pedig tizenhat méterről remekül emelt a jobb felső sa­rokba, 0-1. 28. perc: Molnár a jobb összekötő helyéről ritkán lát­ható, zúgó kapufát lőtt. 29. perc: Kincs bal oldali beadását S. Nagy Károly le­kezelte, majd biztosan pasz­szolt a tehetetlen kapus mellett a hálóba, 1-1. 38. perc: S. Nagyot buktat­ták a tizenhatoson belül, a megítélt tizenegyest Tóth lőtte, Újfalusi azonban bravúr­ral hárított. 52. perc: Ezúttal Tóthot buktatták a tizenhatoson belül a vendég védők, a tizenegyest Molnár biztosan vágta a jobb sarokba, 2-1. 61. perc: Szabadrúgásból Soós lőtt a bal sarokba, 2-2. 87. perc: Molnár remek labdával szöktette Tóthot, aki­nek középre adását Kincs egyből kapura pörgette, Űjfa­­lusi még bravúrral hárított, de a kipattanót S. Nagy K. közel­ről a hálóba kotorta, 3-2, Nagy iramú, küzdelmes, já­tékvezetői szempontból is ne­héz találkozó volt. A játékot végig a hazai csapat irányí­totta, de támadásai rendre el­akadtak a jól záró szolnoki védelmen. Mezőnyfölénye végül is a hajrában góllá érett, Fortuna ezúttal a hazai csapa­tot segítette. Jók: S. Nagy K„ Kállai, Molnár, ill. Újfalusi, Szalai, Soós, Pintó. Kádár József: - A vártnál nehezebben, csak nagy küzde­lem árán tudtuk a győzelmet megszerezni. Árvái István: - Sajnos a pontszerzés nemcsak rajtunk múlott. Ifi: Kisújszállás-SZVSI CFC 2-3 Galambos Jászalsószentgyörgy- Jánoshida 1-2 (0-1) Jászalsószentgyörgy, 600 n„ v.: Nagypál. Jászalsószentgyörgy: Ladányi - Filipcsei (Bankó), Gál, Mó­dos, Szita, Tatár, Rostás, Tákos, Kátai Sz., Kátai Zs., Csirke. Edző: Sólyom Vilmos. Jánoshida: Pesti - Tóth P., Szalma, Nagy Gy., Fejes, Kisné­­meth, Eszes, Szabó I. (Molnár T.), Bezzeg, Tóth Cs. (Trangucz), Tóth G. Edző: Szabó Imre. 15. perc. Kisnémeth egy aláhulló labdát a jobb összekötő he­lyéről kapásból megtűzött, lövése nyomán a felső lécen csattant a bőrgolyó. 21. perc: A hazaiak térfelének közepén Eszes Tóth Cs. elé fejelt, a csatár kapásból, óriási gólt ragasztott a bal felső sa­rokba, 0-1. 54. perc. Röviden szabadítottak fel a hidai védők, Kátai Sza­bolcs az elékerült labdát a tizenhatos vonaláról kapura bom­bázta, lövését, mely a közbevetődő Nagy Györgyről még fel is pörgött, Pesti ujjheggyel, óriási robinzonáddal tornázta a léc fölé. 71. perc: Kisszöglet-variáció után Szabó I. az elalvó hazai védők mögül kibújva, 10 méterről látványosan emelt a kapu bal felső sarkába, 0-2. 89. perc: Rostás labdáját Kátai Zs. helyezte a jobb alsó sa­rokba, 1-2. A két félidő alapján nagy iramú, élvezetes mérkőzésen a baj­nokaspiráns Jánoshida, ha egy góllal is, de megérdemelten győ­zött a lelkesen játszó hazaiak ellen. Jók: Ladányi, Szita, Módos, Tákos, ill. Pesti, Nagy Gy., Tóth G., Tóth Cs. Sólyom Vilmos: - Sajnálom csapatomat, mert végig egyen­rangú ellenfelek voltunk a bajnokesélyessel szemben, azonban ma ez is kevésnek bizonyult. Szabó Imre: - Egy góllal jobbak voltunk. Ifi: Jászalsószentgyörgy-Jánoshida 3-0 Sólyom Törökszentmiklós-Kotelek 2-1 (1-1) Martfü-Jászboldogháza 3-0 (2-0) Martfű, 200 n„ v.: Sebestyén Martfű: Sagát - Bartus, Blaskó, Nagy A., Benedek (Fábián), Rózsavölgyi, Pintér (Enyedi), Kesjár, Lengyel, Nagy J„ Kiss A. (Takács I.). Edző: Nász Mihály. Jászboldogháza: Gál - Pető, Túróczi, Mihályi A., Aczél, Pet­­róczi, Varga, Orosz, Fekete, Győr, Farkas. Edző: Gömöri Béla. 31. perc: Kesjár mesteri átadásából Nagy J. kilőtte a bal alsó sarkot, 1-0. 40. perc: A nagy kedvvel játszó Lengyel három védőt kicse­lezve tisztára játszotta magát, majd higgadtan a kapus lábai kö­zött a hálóba gurított, 2-0. 60. perc: Mintaszerű jobb oldali akció után Nagy J. nagy­szerű beadását a jó ütemben érkező Rózsavölgyi védhetetlenül vágta a kapuba, 3-0. Kitűnő játékvezetés mellett a hazaiak a gólhelyzetek sokasá­gát puskázták el a lelkesen és sportszerűen játszó vendégekkel szemben. Jók: Kesjár, Nagy A., Lengyel, ill. Pethő, Petróczi, Orosz. Nász Mihály: - Végre nem kaptunk gólt, és nyertünk! Gömöri Béla: - Tartalékos csapatomtól csak ilyen ered­ményre tellett. Az újságon keresztül „üdvözlöm” azokat a játé­kosokat, akik igazolatlanul hiányoztak. Ifi: Martfű-Jászboldogháza 1-0 Juhász Kunhegyes-Tiszaörs 5-2 (2-1) Törökszentmiklós, 400 n., v.: Major Törökszentmiklós: Majer - Dékány, Deák, Kinyik, Orbán, Bodó (Lóié), Görög, Gergely (Czakó), Szokolai (Seres), Ro­mos, Dobos. Edző: Márton Fe­renc. Kőtelek: Horváth - Kosik, Matúz, Bordás, Nagy Cs., Pá­linkás, Balogh (Gazsovits), Bo­­zsó L. (Nagy Z.), Jónás, Bozsó /., Szabó. Edző: Papp Lajos. 2. perc: Szabó egy előrevá­gott labdát a tétovázó védők mellett a kapuba pofozott,0-1. 45. perc: Kinyik a bal oldal­ról átlőtte a labdát, az Szokolai elé került, 12 méterről nem hi­bázott, 1-1. 60. perc: Ramos jobbról be­lőtt labdáját Szokolai pofozta a kapuba, 2-1. 70. perc: Pálinkás második sárgája már pirosat ért, így ha­marabb mehetett zuhanyozni. A hamar bekapott gól szinte bénította a hazai gárdát. Szoko­lai egyenlítő találata után vi­szont egyre többet és veszélye­sebben támadott, melynek eredménye a győzelem lett. Végeredményben a miklósiak biztosan tartották otthon a há­rom bajnoki pontot. Jók: Majer, Szokolai, ill. senki. Márton Ferenc: - Egy fél­idő előnyt adtunk a vendégek­nek, és így nehezen nyertünk. Papp Lajos: - Két gyenge csapat közül a szerencsésebb győzött. Ifi: Törökszentmiklós-Kőte­­lek 3-1 Jászapáti- Rákóczifalva 1-1 (0-0) Jászapáti, 400 n., v.: Nagy I. Imre Jászapáti: Demeter - Mol­nár, Borics, Németh, Kiss J., Fodor, Előhegyi, Deme (Ká­posztás), Palásti, Kövesdi (Tóth I.), Szabari. Edző: Karkusz Pál. Rákóczifalva: Balogh - Er­dei, Bagi, Csabai, Kácser (Si­­lye), Göncző, Szénási, Szakali, Majzik, Kis A., Molnár. Edző: Bagi József. 26. perc: Szabari utánrúgá­­sért a kiállítás sorsára jutott. 48. perc: A nagy lendülettel érkező Kiss J.-t buktatták a ha­zai védők a tizenhatoson belül, a megítélt tizenegyest Deme biztosan értékesítette, 1-0. 77. perc: Silye 14 méterről mesterien csavart a rövid felső sarokba, 1-1. A hatvanöt percen keresztül emberhátrányban játszó Jász­apáti az utolsó tíz percben sze­rencséjének is köszönhette az egyik pont megtartását. Jók: Borics, Fodor, Demeter, ill. Balogh, Bagi, Göncző, Kis. Karkusz Pál: - Nagyszerű mérkőzés lehetett volna, ha egy órán át nem játszunk emberhát­rányban. Gratulálok csapatom­nak a lelkes játékért. Bagi József: - Sikerült itt hagyni két pontot a határtalan lelkesedéssel játszó Jászapáti­nak. Ifi: Jászapáti-Rákóczifalva 2-0 Illés Kunhegyes, 300 n., v.: Gyer­­tyás. Kunhegyes: Faragó - Varga Zs., Szabó Gy., Varga Gy., Szabó L., Csontos, Szász (Föl­des), Kolozsi (Török), Baráth, Horváth, Bese. Edző: Szabó György. Tiszaörs: Magi - Gál, Nyíri, Lengyel, Czinege, Kecskeméti, Hajnal, Kapás, Kardos, Faze­kas, Molnár (Fényes). Edző: Jeczó András. 28. perc: A kaputól 8 mé­terre lepattanó labdát Szász ka­pásból a hálóba vágta, 1-0. 30. perc: Szász lövését Magi még bravúrral kiütötte, de a jó­kor érkező Varga Zs. a hosszú sarokba helyezett, 2-0. 38. perc: A játékvezető Haj­nal mutatványát tizenegyessel értékelte, a büntetőt Czinege ér­tékesítette, 2-1. 48. perc: Bese 8 méteres lö­vését Magi brvúrral védte. 52. perc: Szép támadás vé­gén Horváth labdáját Bese 7 mé­terről bombázta a kapuba, 3-1. 61. perc: Egy szabadrúgást követően több hazai játékos feje fölött átszállt a labda, és a jókor érkező Czinege 11 méter­ről biztosan lőtt a léc alá, 3-2. 67. perc: Csontos remek át­adását Bese 10 méterről zúdí­totta a hálóba, 4-2. 83. perc: A védőkről lepat­tanó labdát futtából, 12 méter­ről Bese vágta a hálóba, ezzel beállította a végeredményt, 5-2. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen könnyedén, meg­érdemelten nyert ilyen arány­ban is a hazai csapat. Jók: Bese, Szász, Szabó Gy., ill. Lengyel, Czinege, Gál, Haj­nal, Magi. Szabó György: - Ötvenszá­zalékos helyzetkihasználással, közepes védekezéssel rangadót csináltunk egy simának indult meccsből. Jeczó András: - Kunhegyes berúgta a ziccereit, mi viszont nem. Ifi: Kunhegyes-Tiszaörs 6-1 Varga Kerékpár Hétfőtől vasárnapig a németor­szági Kirchzartenben rendezik meg a mountain bike-osok vi­lágbajnokságát. Az esemény egyben „selejtező” is a jövő évi atlantai nyári olimpiára. A né­met szervezők 2500 sportem­bert és 60 ezer nézőt várnak a kerekesfesztiválra. A magyarok is szerencsét próbálnak. Az úgynevezett „downhill” szám­ban (4000 méter hosszú, 625 méter szintkülönbségű hegyol­dalon) a magyar bajnok Krizsai Soma, az ezüstérmes Holczer Tamás és a honi bajnoknő, Boér Júlia pattan nyeregbe. A cross country számban a felnőt­tek között érdekelt Kirchzar­tenben Csömör Erika, Strau­­binger Györgyi, Dezső Sándor és Eisenkrammer Károly, to­vábbá a junior korú Takács Ár­pád. Ralikrossz Legeza Miklós, a MAMSZ ra­­likrossz-szakbizottságának ve­zetője a bajnoki pontvadászat néhány változásáról adott tájé­koztatót. Eszerint az ötödik fu­tamot október 1-jén Cserénfán, a hatodikat október 15-én Ta­polcán, a hetediket pedig októ­ber 29-én ugyancsak Tapolcán rendezik meg. Az eredeti me­netrend szerint a múlt hét vé­gén, vasárnap lett volna a cse­­rénfai erőpróba, míg az augusz­tus 20-án elmaradt ádándi via­dal helyett október 29-én lesz pontszerzési lehetőség. Válto­zás az is, hogy október 15-én nemcsak országos, hanem zó­nabajnoki futamot is tartanak Tapolcán. Futóverseny Szombaton Miskolcon, a bükki hegyi maraton keretében ren­dezték meg a Pharmavit olim­piai ötpróba újabb futóverse­nyét. A 14 kilométeres távot teljesítők egy, a 28 km-t és a hegyi maratont vállalók két ponttal kerültek közelebb At­lantához: a legtöbb pontot gyűj­tők közül sorsolják ki azt a 11 próbázót, akik személyesen szurkolhatnak a következő nyári ötkarikás játékokon. Az eseményre nyolcszázan nevez­tek. Az ötpróbások következő randevúját szeptember 30-án, Csillebércen tartják, ismét a fu­tás szerepel a műsoron. Vitorlázás Hét futam alapján eredményt hirdettek a Balatonfüreden megrendezett finn dingi vitor­­lás-Európa-bajnokságon. A kontinensbajnoki címet az olimpiai aranyérmes spanyol Jose Maria van der Ploeg sze­rezte meg, a magyarok közül Litkey Farkas szerepelt a leg­jobban, a 18. helyen végzett. Finn dingi, Európa-bajnok: Jose Maria van der Ploeg (Spa­nyolország) 24.75 pont, 2. Fredric Lööf (Svédország) 27.50, 3. Philippe Presti (Fran­ciaország) 39.75, 4. Spitzauer (Ausztria) 54.00, 5. Hjortneas (Dánia) 57.00, 6. Rohart (Fran­ciaország) 65.75, ...18. Litkey Farkas (Magyarország) 99.00. Labdarúgás A dán labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányi teendőit a jövő év második felétől, július 1-jétől a svéd Bo Johansson látja el - jelentette be az északi ország sportági vezetése.. A döntésre azért került sor, mert a jelenlegi kapitány, Richard Möller-Nielsen úgy határozott, hogy a jövő évi angliai Eb­döntő után nem vállalja tovább a megbízatást. Az Európa-baj­­noki címvédő együttes irányí­tása nem az első komoly kihí­vás lesz az 52 esztendős Jo­hansson számára Dániában, mivel 1994-ben a bajnokságot nyert IF Silkeborgnál látta el a szakvezetői teendőket. A svéd edző saját hazájában, 1980-ban és 1981-ben ugyancsak a baj­noki címig vezette az IF Ös­­terst, azután Norvégiában és Görögországban is tevékeny­kedett. Bátran nevezhető az északi labdarúgás szakértőjé­nek, mivel 1990-ben és 1991- ben az izlandi válogatott szö­vetségi kapitányi posztját töl­tötte be. A dánok július 1-jétől két évre szóló szerződést kínál­tak neki. Vegyiművek SK-Tószeg 1-0 (1-0) Szolnok, Vegyiművek-pálya, 150 n., v.: Buda Vegyiművek: Szabó S. - Szabó M., Bontovics, Kun, László, Rimóczi Z. (Bálint), Varga, Vadkerti, Sós (Rimóczi Cs.), Fel­földi, Csomós (Busi). Edző: Hajdú Gábor. Tószeg: Bottyán - Erkán, Szilágyi, Csutár, Kohári (Szentmár­­toni), Buknicz, Ács (Tóth), Vincze (Ozsváth), Pálinkás, Farkas, Lődi. Edző: Tari János. 20. perc: Felföldi kényszerítőzésével Csomós lépett ki a fél­pályáról, majd 8 méterróí Bottyánt érintve a kapuba lőtt, 1-0. 27. perc: Felföldi jobb oldali beadását Csomós három méter­ről a vetődő Bottyánba fejelte. 70. perc: Jobb oldali beadás után Buknicz lövését Szabó S. parádésan védte. 82. perc: Vadkerti jobb oldali beadását Rimóczi Cs. három méterről a vetődő Bottyánba lőtte. A szomszédvárak találkozóján felváltva forogtak veszélyben a kapuk, de mindkét portás jó napot fogott ki. A helyzeteikből egyet kihasználó hazai csapat soványka győzelmet aratott. Jók: Szabó S., Vadkerti, Bontovics, ill. Bottyán, Csutár, Far­kas. Hajdú Gábor: - A patak és a szikla összecsapásából mindig a patak kerül ki győztesen, nem az ereje, hanem a kitartása mi­att. Tari János: - Úgy érzem, pontszerzési lehetőséget szalasz­tottunk el, a döntetlen igazságosabb lett volna. Ifi: Vegyiművek-Tószeg 2-1 Hajdú Alattyán-Mezőtúr 2-2 (1-1) Alattyán, 250 n., v.: Nagy Sándor Alattyán: Kupeczki - Ka­tona, Ladányi, Juhász, Kiss T. II., Csikós, Györgyei, Kiss T. I. (Tóth), Mosonyi Zs., Moso­nyi L., Kiss Cs. (Burka). Edző: Ladányi István. Mezőtúr: Fási - Juhász S., Szabó, Panyik, Erdősi, Német, Sőrés, Juhász J. (Békési), Zol­­nai (Szaszkó), Forgács, Kar­sai. Edző: Dávid Tibor. 7. perc: Mosonyi Zsolt jobb oldali remek beadását a jó ütemben befutó Kiss T. I. ne­héz szögből a hálóba fejelte, 1-0. 8. perc: A mezőtúri For­gács nagy lendülettel kirob­bant a védők közül, jobb lábas lövése a kapu bal sarkában kö­tött ki, 1-1. 65. perc: Csikós középen kapott labdát, bátran lövésre vállalkozott, 18 méteres lapos bombája megpattant a kapus előtt, s a játékszer Fási lába alatt a hálóba gurult, 2-1. 78. perc: Nagy mezőtúri nyomás alatt volt az alattyáni védelem, Erdősi óriási lövést küldött kapura, amely az egyik védőn megpattanva a hálóban landolt, 2-2. Mindkét csapat nagy aka­rással, gólra törően játszott. Mezőtúr főleg a második fél­időben harcolt ki mezőnyfö­lényt, ennek ellenére a hazai pálya és a lelkesedés segítette az alattyániakat a döntetlen­hez. Jók: egész csapat, ill. Szabó, Erdősi, Békési. Ladányi István: - Gratulá­lok a csapatnak a lelkes és jó játékhoz. Sajnos van néhány nézőnk, aki eldönthetné végre, hogy velünk van vagy elle­nünk... Dávid Tibor: - A csapat katasztrofális játéka miatt a végén örülhettünk az egy pontnak. Ifi: Alattyán-Mezőtúr 3-1 Papp Károly Nagy K.