Új Néplap, 1995. szeptember (6. évfolyam, 205-230. szám)

1995-09-06 / 208. szám

1995. szeptember 6., szerda Sport 5. oldal Labdarúgás, megyei II. osztály, Jászsági csoport Besenyszög elvesztette veretlenségét Jászdózsán Pusztamonostor- Szajol 2-0 (1-0) Pusztamonostor, 200 n., v.: Tóth. Pusztamonostor: Bibók - Szabó, Varga (Lakatos), Do­bos, Lajkó, Szűcs, Hartman, Balázs, Rezes, Tóvizi (Jenes), Sinka (Németh). Edző: Kovács György. Szajol: Balogh - Tóvizi, Ábel, Vrbán, Szölösi, Tóth I., Tóth Zs., Kollár, Zentai (Szat­mári), Pozderka, Tóth Z., (Ri­deg). Edző: Szabó Zoltán. 20. perc: Kapu előtti kava­rodás után Balázs 18 méterről élesen a léc alá lőtt, 1 -0. 73. perc: Balázs tizenegyes­ből higgadtan gurított a kapu jobb oldalába, 2-0. Üde színfolt volt a hazaiak lelkes játéka. Jók: az egész csapat, ill. Ábel, Tóth I. Kovács György: - A kultu­ráltan játszó ellenféllel szem­ben lelkes játékunknak köszön­hetjük első győzelmünket. Szabó Zoltán: - Míg mi a mezőnyben játszottunk, addig az ellenfél rúgta a góljait. Ifi: Pusztamonostor-Szajol 2-2 Litkei Szászberek-Jásztelek 1-1 (1-0) Szászberek, 150 n., v.: Pécsi. Szászberek: Szerencsés - Vasas Zs., Göblyös, Pomázi, Burda, Medgyes, Újfalusi, Gara, Rentier, Juhász, Nagy (Lázár). Edző: Laki Imre. Jásztelek: Túróczi - Kisba­­konyi (Barta), Zrupkó, Szűcs, Ambrus, Molnár, Siska, Tóth (Varga), Halgat, Gerhát, Edző: Buda Sándor. 25. perc: Nagy bal oldali be­adását Újfalusi 5 méterről a ka­puba pofozta, 1-0. 65. perc: Sisa a tizenhatos sarkáról egy jól eltalált lövéssel egyenlített, 1-1. Jól kezdtek a hazaiak, de helyzeteik kimaradtak. A má­sodik félidőben feljött a ven­dégcsapat, és játékával rászol­gált a döntetlenre. Jók: senki, ill. a vendégek lelkes játéka dicsérhető. Laki Imre: - Amíg hozzáál­lásban és helyzetkihasználás­ban nem tudunk javulni, jobb eredményre nem számíthatunk. Buda Sándor: - A második félidő javuló játékával rászol­gáltunk az egy pontra. Ifi: Szászberek-Jásztelek 6-0 Laki Jászjákóhalma-Zagyvarékas 0-1 (0-0) Jászjákóhalma, 150 n. v.: Ba­logh K. Jászjákóhalma: Horváth - Vrbán G., Móczó J., Farkas, Vrbán F., Kovács, Koncsik, Forgács, Szabó (Káplár), Há­jas (Vaskó), Zsidei. Edző: Bérezés József. Zagyvarékas: Alapi -Ecseki, Varga, Jánosi, Alföldi, Zsigárdi, Hajdú, Mihályi, Po­­lónyi, Antal, Révész (Agócs). Szakosztályvezető: Kovács Sándor. 53. perc: Jobb oldali szöglet után Polónyi a hálóba csúszta­tott, 0-1. A hazaiaknak gólokkal kel­lett volna nyerniük. Jók: Farkas, Koncsik, ill. lelkesedéséért az egész csapat. Bérezés József: - Akarat­gyenge játékunk gólínséggel párosult. Kovács Sándor: - Küzdel­mes mérkőzésen nehéz győ­zelmet arattunk. Ifi: Jászjákóhalma-Zagyva­­rékas 1-0 Szöllősi Jászkisér-Jászárokszállás 7-4 (1-3) Jászkisér, 100 n., v.: Major. Jászkisér: Agócs - Bíró, Nagy, Vajkó (Vtasi), Pálfi, Otta (Kiss), Kövesdi Cs., Jászsuba, Tajti Z., Papp, Szentpéteri. Edző: Gócza Zoltán. Jászárokszállás: Tóth - Bor­dás, Kárpáti, Dóra, Szécsényi, Devár, Kaszab, Kiss B., Kiss A., Szabó. Edző: Treiber Rudolf. 9. perc: Szécsényi a kapus fölött emelt a hálóba, 0-1. 12. perc: Papp hosszú bedo­bását Otta fejelte a léc alá, 1-1. 19. perc: Jobb oldalai sza­badrúgás után Kiss B. fejelt a hosszú sarokba, 1-2. 29. perc: Ismét az üresen ha­gyott Kiss B. bólintott a ka­puba, 1-3. 47. perc: Bíró 14 méterről a bal sarokba lőtt, 2-3. 51. perc: Papp jobb oldali beadását Szentpéteri kapásból vágta a hálóba, 3-3. 56. perc: Utasi 20 méteres lövése egy védőn megcsúszva vágódott a sarokba, 4-3. 62. perc: Szentpéteri máso­dik kapásgólját szerezte, 5-3. 68. perc: Papp belőtt labdá­ját Utasi belsőzte a kapuba, 6-3. 75. perc: Tajti Zoltán egy igazítás után 10 méterről a léc alá bombázott, 7-3. 84. perc: Gyors akció végén Szabó talált a hálóba, 7-4. A második félidő első harminc percében a hazaiak állva hagy­ták Árokszállást, és fél óra alatt hatszor vették be kapuját. Jók: az egész csapat, ill. Kiss A, , Szécsényi, Kaszab. Gócza Zoltán: - Félidőben hátrányunk ellenére bíztam legalább a döntetlenben, de így sem rossz. Treiber Rudolf: - Jászkisér jobban akarta a győzelmet. Ifi: Jászkisér-Jászárokszál­­lás 1-2 Gócza Jászdózsa-Besenyszög 1-0 (0-0) Jászdózsa, 200 n., v.: Tóth. Jászdózsa: Surányi - Si­mon, Kovács, Kiss J., Bolya, Sánta, Kocza, Kiss B. (Bog­nár), Varga (Gyurkó), Csö­mör, Tözsér (Kabács). Edző: Sánta György. Besenyszög: Csajbók -Gilszki T., Nagy, Hanga, Tóth, Gilszki Cs., Lukács, Berényi I. (B erényi Z.), Boros, Vígh, Kiss B. Edző: Kocsis Andor. 78. perc: Varga szögletét Bognár bombázta a vendégek kapujába, 1-0. Nagy iramú, változatos mér­kőzésen a hazai csapat jóval több gólszerzési lehetőséget dolgozott ki, mint a vendégek. Jók: küzdeni tudásáért az egész csapat, ill. senki. Sánta György: - Gratulálok a csapatnak, megérdemelten nyertünk egy kulturáltan futbal­lozó vendégcsapat ellen. Kocsis Andor: - A hazaiak lelkesedésben felülmúltak ben­nünket. Ifi: Jászdózsa-Besenyszög 2-3 Kovács L. J ászfény szaru-Tiszaj enő 6-0 (1-0) Jászfényszaru, 250 n., v.: Deák F. Jászfényszaru: Csécsei (Szászi) - Vaszicsko (Kolom­pár), Pál, Nagy, Palócz J., Ko­vács (Balogh), Borbély, Baj­­nóczi, Jarábik, Drabos, (Pa­lócz S.), Török. Edző: Horváth Tibor. Tiszajenő: Czakó - Pápai (Szilágyi), Schirmer, Kocsis (Makai Tamás), Fehér, Nagy, Makai Tibor, Katona, Polgár, Baktai, Antall. Edző: Szalay István. 12. perc: Drabos begurítását Borbély vágta a léc alá, 1-0. 63. perc: Fordított szerep­­osztás után ezúttal Drabos ta­lált a hálóba, 2-0. 65. perc: Bajnóczi ívelése után Borbély zörgette meg a hálót, 3-0. 70. perc: Bajnóczi 16 méter­ről hidegvérrel bombázott a kapu jobb oldalába, 4-0. 75. perc: Jarábik szögletét- Palócz S. fejelt a hálóba, 5-0. 78. perc: Palócz S. átadását Borbély értékesítette, 6-0.. Kitűnő játékvezetés mellett végig mezőnyfölényben ját­szott a hazai csapat, és a máso­dik félidőben könyörtelenül ér­tékesítette adódó helyzeteit. Jók: az egész csapat, ill. senki. Horváth Tibor: - Kapkodó első félidő után parádés máso­dik játékrésszel leptük meg az ellenfelét. Szalay István: - Ennyi kü­lönbség van a két település és labdarúgása között. Ifi: Jászfényszaru-Tiszajenő 8-0 Szabó L. Jászladány-Jászágó 2-1 (1-1) Jászladány, 100 n., v.: Kelemen Jászladány: Kiss - Varga, Tóth Gy., Dósa, Tóth L, Nagy L, Suki (Nagy J.), Tálas, Győr, Csikós N., Puzsomai. Edző: Gémesi Zoltán. Jászágó: Dobos Zs. - Mó­czár, Miklós, Csikós J., Bor­dás, Beszteri, Juhász, Dobos F., Peredi A., Dárie, Peredi B. Edző: Bobák József. 33. perc: Bal oldali beadást Suki bombázott a hálóba, 1-0. 42. perc: Egy előrevágott labdát Peredi B. a tétovázó ha­zai védelem asszis'ztálása mel­lett a kapu közepébe emelt, 1 -1. 83. perc: Csikós N. lövését még bravúrral hárította a ven­dégek kapusa, de a kipattanó labdát Nagy J. egy csel után a léc alá vágta, 2-1. Küzdelmes mérkőzésen, lel­kesedésből mindkét csapat je­lesre vizsgázott. Jók: Suki, Csikós, Puzsomai, Nagy J., Győr, fii. Dobos F. 'Gémesi Zoltán: - Sportszerű mérkőzésen ha egy kicsivel is, de jobbak voltunk. Bobák József: - Két védelmi hiba megpecsételte a sorsunkat. Ifi: Jászladány-Jászágó 3-2 Gémesi Jászszentandrás-Jászberény II. 4-3 (1-3) Jászszentandrás, 100 n., v.: Munkácsi. Jászszentandrás: Mályi - Donkó (Kiss), Szarka, Szabó, Busa, Koczka (Antal), Kardos, Németh, Oláh (Faragó), Csató, Hopka. Edző: Kertész Albin. Jászberény: Vdvarias Zsigó, Badari, Móczó (Eszes), Marinka (Pozsonyi), Bódis, Tasi, Török, Szabó, Juhász, László. Edző: Major Antal. 10. perc: Juhász a kapus mellett gurított a hálóba, 0-1. 25. perc: A menteni akaró Donkó öngólt vétett, 0-2. 26. perc: Oláh a bal alsó sa­rokba helyezett, 1-2. 36. perc: Török a kapus fö­lött pörgetett a hálóba, 1-3. 54. perc: Oláh az egymásra váró védők és a kapus között a hálóba gurított, 2-3. 83. perc: Németh kapásból bombázott a léc alá, 3-3. 84. perc: Kiss nagy góllal tért vissza, 4-3. Az első félidei jászberényi focisuli után a nagy akarással játszó hazai fiatalok megérde­melten szerezték meg első győ­zelmüket. Jók: Mályi, Koczka, Csató, ill. senki Kertész Albin: - A második félidei játék alapján megérde­melten győztünk. Major Antal nem nyilatko­zott. Ifi: Jászszentandrás-Jászbe­­rény 1-3 Boxi Felnőttek 1. Besenysz. .4 3- 1 17- 3 9 2. JSE II. 4 3- 1 16- 6 9 3. J.fénysz. 4 3- 1 14- 4 9 4.Jászdózsa 4 3- 1 6- 3 9 5. Z.rékas 4 2 2 -3- 1 8 6. Jásztelek 4 2 1 1 10- 3 7 7.Jászágó 4 2- 2 8- 8 6 8. Szajol 4 2- 2 3- 3 6 9. Jászkisér 4 2 •- 2 9-10 6 10. Szászberek 4 1 2 1 5- 8' 5 11. J.ároksz. 4 1 1 2 15-11 4 12. P.monostor 4 1 1 2 5- 6 4 13. Jászlad. 4 1 1 2 5-16 4 14. J.jákóhal. 4 1- 3 5-11 3 15. J.szentan. 4 1- 3 5-16 3 16. Tiszajenő 4-- 4 0-17 0 Ifjúságiak 1. Szászberek 4 4--15- 0 12 2. Szajol 4 3 1-16- 4 10 3. J.ároksz. 4 3 4-13- 7 10 4. J.fénysz. 4 2 2-14- 4 8 5. Jászlad. 4 2 2-10- 8 8 6. Besenysz. 4 2 1 1 14- 9 7 7. P.monostor 4 2 1 1 8- 6 7 8. Jászkisér 4 2 1 1 6- 5 7 9.Jászágó 4 2-? 9- 7 6 10. JSE II. 4 2 ... 2 7- 5 6 11. J.jákóhal. 4 1-3 3-11 3 12. Jásztelek 4 1-3 3-14 3 13. Tiszajenő 4 1-3 4-16 3 14. J.szentan. 4.-1 3 8-16 1 15.Jászdózsa 4-­■4 6-11 0 16. Z.rékas 4--4 1-14 0 Kunsági csoport, 4. forduló Püspökiben véget ért az abádszalóki nyár? Időnként az újfalusi védők - felvételünkön éppen Hellen­­pach István - is kapkodhatták lábaikat a vehemens ken­derest csatárok belépői nyomán Tiszaföldvár-Homok 4-0 (1-0) Tiszaföldvár, 200 n., v.: Hagyó. Tiszaföldvár: Líbor - Pa­taki, Mári, Tihi, Grácsin, Járai ' (Kollár),, Gál, Kulik, Dutkon, Bíró, Herkó Z. Edző: Seres Ferenc. Homok: Benedek - Nagy Z., (Fehér), Herkó L, Kovács, Ja­­,kab, Szőke, Papp (Vrbán) Né­meth (Farkas), Tóth, Balogh, Tőgyi (Litka). Edző: Makó Mihály. 15. perc: Pataki jobb oldali beadását Gál a kapuba bólin­totta, 1-0. 67. perc: Mári beadását Dutkon megcsúsztatta, Herkó Z. a kapuba bombázott, 2-0. 75. perc: Herkó I. buktatta Kulikot a tizenhatoson belül, a büntetőt Gál értékesítette, 3-0. 87. perc: Gál beadását Dut­kon bólintotta a hálóba, 4-0. A minden csapatrészben jobb földváriaknak sikerült tör­leszteniük elmúlt évi adóssá­gukból. Jók: az egész csapat, ill. senki. Seres Ferenc: - Biztos győ­zelmet arattunk a szomszédok ellen. Makó Mihály: - Megérde­melten nyert a hazai csapat. Ifi: Tiszaföldvár-Homok 7-3 Szűcs Tiszagyenda-Cserkeszőlő 1-3 (0-1) Tiszagyenda, 150 n., v.: Varga Zsolt. Tiszagyenda: Csőke - Toni­­gold, Héder, Varga, Jenei, Farkas, Péter, Tóth, Kiss, Bo­ros, Papp. Edző: Tóth Gábor. Cserkeszölö: Tálas - Egedi, Benke, Varga L., Hábensusz G., Varga Z., Kiss, Korponai (Gulyás), Gála, Hábensusz L, Hábensusz F. Edző: Mann­heim Mihály. 30. perc: Egy kapufáról ki­pattanó labdát Hábensusz I. passzolt a hálóba, 0-1. 50. perc: Varga beadását Hábensusz I. fejelte be,0-2. 56. perc: Tóth G. kotorta a labdát a gólvonal mögé, 1-2. 58. perc: Szögletrúgás után Gulyás fejjel volt eredményes, 1-3. 72. perc: Vargát és Farkast Varga játékvezető kiállította. Az enervált játékot nyújtó hazai csapat újabb csalódást okozott közönsége számára. Jók: senki, ill. Egedi vezeté­sével az egész csapat. Tóth Gábor: - Saját ma­gunkat vertük meg rossz hely­zetkihasználásunk miatt. Mannheim Mihály: - A ne­gyedik fordulóban értek be azok a helyzetek, amiket az előző mérkőzéseken kihagy­tunk. Ifi: Tiszagyenda-Cserke­szőlő 3-0 Fábián Rákócziújfalu- Kenderes 0-0 Rákócziújfalu, 300 n., v.: Tű­hegyi. Rákócziújfalu: Bálint - Ba­logh (Kelemen), Szőke, Durda, Hellenpach /., Hellenpach F., Zakar (Banka), Hábensusz, Bujdosó, Tóth, Polgár. Edző: Kardos Mihály. Kenderes: Gáli - Agócs, Magyar, Varga L, Fábián, Molnár, Varga L., Baktai (Fá­bián), Hídvégi, Szerencsi, Pá­dár. Edző: Magyar József. A megyei II. osztályban rit­kán látható hatalmas taktikai csatát hozott a mérkőzés, me­lyet a játékvezetők nagyvona­lúan vezényeltek le. Jók: Bálint, Durda, Hellen­pach F., ill. Agócs, Fábián J., Szerencsi, Pádár. Kardos Mihály: - Igazságos eredmény született. Magyar József: - Az első félidőben kihagytuk helyzete­inket, így a végén meg kellett elégednünk a döntetlennel. Ifi: Rákócziújfalu-Kenderes 0-4 Beke Túrkeve-Kengyel 0-1 (0-0) Túrkeve, 150 n., v. Pemyész. Túrkeve: Katona - Fekete M., Varjú P., Fekete T., Teleki, Szilágyi, Jandó, Barna, Soós, Fadgyas, Takács. Edző: Varjú Vince. Kengyel: Kozák - Lévai, Angyal, Reskó (Nagy), Sipos, Szarvák, Gulyás (Rimóczi), Ladányi, Mitykó, Székely, Borda. Edző: Rimóczi Zoltán. 87. perc: Jobb oldali szöglet után, az elmélázó védők gyűrű­jében Ladányi fejelt a kapu kö­zepébe, 0-1. A tartalékos hazai csapat többet támadott, gólszerzési al­kalmai is voltak, de azokat rendre kihagyta. Jók: senki, ill. lelkesedéséért az egész csapat. Varjú Vince: - Kritikán aluli játékot nyújtottunk. Rimóczi Zoltán: - Köszö­nöm a játékosoknak a szép szü­letésnapi ajándékot. Ifi: Túrkeve-Kengyel 6-1 Márki Tiszapüspöki- Abádszalók 2-1 (0-0) Tiszapüspöki, 250 n., v.: Csató. Tiszapüspöki: Buru - Pó­lyák, Zelei, Kállai, Barta, Szed­­lák, Lukács T., Benedek, Ru­mos, Puporka (Suki L), Len­gyel (Suki J.). Edző: Lengyel Ágoston. Abádszalók: Szabó J. - Czicze, Varga T., Takács J. (Varga L.), Lóié, Hamar, Oláh F. (Bakó), Szabó Z. (Horog), Kovács, Németh, Oláh A., (Pu­­zsoma). Edző: Kovrig Zoltán. 65. perc: Puporka jobb ol­dali beadását Zentai négy mé­terről értékesítette, 1 -0. 67. perc: Szedlák átadásával Suki J. került helyzetbe, de Szabó bravúrral hárított. 70. perc: Lengyel R. meste­rien ugratta ki Zentait. aki má­sodszor sem hibázott, 2-0. 81. perc: Bal oldali beadás­ból Németh volt eredményes, 2-1. Nagy iramú mérkőzésen a nagyon tartalékosán, de jól ját­szó hazai gárda véget vetett a szalóki nyárnak. Jók: az egész csapat, ill. Szabó J., Czicze, Kovács J. Lengyel Ágoston: - Megha­tározó játékosok hiányoznak, de ha így küzdünk egymásért, talán nem szakadunk le az él­bolytól. Kovrig Zoltán: - A győzel­met jobban akaró hazai csapat megérdemelten győzött. Ifi: Tiszapüspöki-Abádsza­­lók 2-0 Lengyel Tiszaszentimre- Fegyvemek 0-1 (0-1) Tiszaszentimre, 200 n., v.: Tóth. Tiszaszentimre: Kovács - Kontra, Tóvizi (Poczók), Ju­hász, Simon, Szokolai, Postás, Bállá K., Szoboszlai, Bállá A. (Beleznai), Ladányi. Edző: Lakatos Pál. Fegyvernek: Bóta - Fridiik, Farkas, Balogh, Szabó, Bukta, Balogh, Megy es, Boicu (Göb­lyös), Kapás, Rabóczki. Edző: Nagy Attila. 8. perc: Egy lepattanó labdát Fridrik vágott a hálóba, 0-1. Küzdelmes és színvonalas mérkőzésen a hazai csapat rossz helyzetkihasználása miatt vesztette el a mérkőzést. Jók: Simon, Szoboszlai, Ju­hász, Bállá, ill. az egész csapat. Lakatos Pál: - Lelkesen, jól futballozott a csapat, de a gól­helyzetek kihasználása válto­zatlanul nem megy. Nagy Attila: - Ez a győze­lem kell, hogy hitet és erőt ad­jon a folytatáshoz. Ifi: Tíszaszentimre-Fegy­vemek 4-2 Papp Felnőttek 1. Kenderes 4 3 1-10- 2 10 2. R.újfalu 4 2 2-8- 4 8 3. Abádszalók 4 2 1 1 11- 4 7 4. Kunmadaras 3 2 1-oó 7 5. T.földv. 4 2-2 10- 6 6 6. Fegyvernek 3 1 2-4- 3 5 7. Cserkesz. 4 1 2 1 6- 6 5 8. Homok 4 I 1 2 10-11 4 9. Kun FC 3 1 1 1 2- 3 4 10. T.sz.imre 4 1 1 2 3- 6 4 11. Kengyel 3 1 1 1 2- 6 4 12. T.püspöki 4 1 1 2 4-10 4 13. Túrkeve 4-3 1 8- 9 3 14. Tiszagyen. 4 1 3 2-10 1 15. Nagyrév 2--2 3- 7 0 Ifjúságiak 1. Kenderes 4 4 --16- 1 12 2. T.sz.imre 4 3 1-17- 4 10 3. Kunmadaras 3 3 --19- 4 9 4. Túrkeve 4 3 -1 16- 4 9 5. Kun FC 3 3 --9- 2 9 6. T.földv. 4 2 -2 14- 8 6 7. Fegyvernek 3 2 _ 1 6- 6 6 8. T.püspöki 4 2 -2 10-16 6 9. Abádszalók 4 1 1 2 4-12 4 10. Homok 4 1 -3 11-14 3 11. Tiszagyen. 4 1 -3 5-10 3 12. Nagyrév 2 1 -1 3-12 3 13. Kengyel 3- -3 4-11 0 14. R.újfalu 4- -4 3-14 0 15. Cserkesz. 4- -4 3-22 0