Új Néplap, 1995. augusztus (6. évfolyam, 178-204. szám)

1995-08-28 / 201. szám

1995. augusztus 28., hétfő Sport Extra 9. oldal Labdarúgás, megyei I. osztály, 5. forduló Törökszentmiklós - Jászapáti 0-1 (0-0) Törökszentmiklós, 300 n„ v.: Vígh Törökszentmiklós: Németh M.-Varga (Kinyik), Lóié, Ka­tona, Dékány, Gergely, Gö­rög, Bodó, Dobos, Szokolai, Ramos. Edző: Márton Ferenc. Jászapáti: Demeter-Előhe- gyi, Molnár, Borics, Németh, Fodor, Tóth, Palásti, Kövesdi (Zsemberi), Deme, Szabari. Edző: Karkusz Pál. 13. perc: Bodó 16 méterről telibe találta a bal kapufát. 22. perc: Deme lövése a felső lécről a mezőnybe pat­tant. 80. perc: Fodor megkapta a második sárgáját, így idő előtt mehetett zuhanyozni. 90. perc: Az elmélázó hazai védők mellett Szabari a kapu közepébe fejelt, 0-1. A két nagy múltú csapat alacsony színvonalú találkozó­ját a szerencsésebb nyerte. Jók: senki sem dicsérhető, ill. Borics, Előhegyi, Molnár, Szabari Márton Ferenc: - Ener- vált, elképzelés nélküli játék­kal vesztettünk. Karkusz Pál: - A futball­hoz kell egy kis szerencse is. Ifi: Törökszentmiklós-Já- szapáti 0-0 Nagy Kálmán Alattyán - Kunhegyes 2-0 (2-0) Alattyán, 600 n., v.: Markóth István Alattyán: Kupeczki-Katona, Kiss Tibor II., Juhász, Kalmár, Csikós (Mosonyi L.), Györgyei, Kiss Tibor L, Bujáki (Tóth), Mosonyi Cs., Kiss Cs. Edző: Ladányi István. Kunhegyes: Faragó-Varga Zs., Szabó Gy., Varga Gy., Szabó L., Csontos, Szász, Kolo- zsi, Baráth (Földes), Horváth, Bese. Edző: Szabó György. 11. perc: Mosonyi Cs. bea­dását Bujáki az ötösről csukafe­jessel a jobb kapufa mellé csúsztatta. 17. perc: Kiss Tibor I. ügye­sen fordult le védőjéről, jól cen­terezett, Mosonyi Cs. pedig egyből a kapu közepébe pör­gette a labdát, 1 -0. 25. perc: Kiss Cs. remek ütemben gurított Csikós elé, aki a lehetőséget könyörtelenül ki­használta, 2-0. 52. perc: Csontos 40 méteres szabadrúgása az oldalhálóban landolt. 70. perc: Bese maga elé tette a labdát, majd 20 méterről cen­timéterekkel a kapu fölé bom­bázott. Mindkét félidőben a széltől támogatott csapat játszott me­zőnyfölényben. A végered­ményt a hazaiak határozottabb kapu előtti játéka alakította ki, amely a látottak alapján biztos­nak és megérdemeltnek. Jók: a közvetlen védelem és Mosonyi Cs., ill. Varga Gy., Csontos, Kolozsi Ladányi István: - Egy jó erőkből álló csapatot sikerült legyőznünk. Gratulálok a csa­patomnak, és sok sikert kívá­nok Kunhegyesnek. Szabó György: - Két ellenté­tes félidőt láttunk, a csapatok támadójátéka közötti különbség döntött. Ifi: Alattyán-Kunhegyes 5-0 Papp Károly Mezőtúr-SZVSICFC 3-1 (2-0) Mezőtúr, 400 n., v.: Mészáros Gy. Mezőtúr: Fási-Juhász S., Szabó, Erdősi, Panyik, Németh, Ju­hász J., Békési, Forgács, Tanács (Szaszkó), Múzsái. Edző: Dá­vid Tibor. Szolnok: Ujfalusi-Jeczó, Honti, Antal, Győré, Kiss. Pintó, Szalai (Szabadi), Tóth, Sós, Dorcsók (Szűrős). Edző: Árvái I. 22. perc: Forgács balról beívelt szögletére Erdősi jó ütemben robbant be, és a jobb sarokba fejelt, 1-0. 42. perc: Forgács lövésszerű szögletét Békési gyönyörű mozdulattal fejelte Ujfalusi mellett a hálóba, 2-0. 53. perc: Pintó jobb oldali beadását Szűrős a bal felső sa­rokba emelte, 2-1. 86. perc: Forgács bal oldali szabadrúgását Erdősi csukafe­jessel juttatta a bal alsó sarokba, 3-1. A vendégek birtokolták ugyan többet a labdát, de a szolno­kiak védelmi megingásait a hazaiak könyörtelenül kihasznál­ták, így a küzdelmes mérkőzésen győzelmük megérdemelt. Jók: Szabó, Erdősi, Németh, Múzsái, ill. Honti, Antal, Kiss. Dávid Tibor: - Csapatomon a mai mérkőzésen jött ki a so­rozat-összecsapások fáradalma, csak a győzelemnek örülhe­tünk. Árvái István: - Figyelmetlenség a köbön, remélem, tanu­lunk belőle. Ifi: Mezőtúr-Szolnok 4-2 Bűzi Kőtelek ■ Martfű 1-0 (1-0) Kőtelek, 200 n., v.: Sulyok Kötelek: Horváth-Bor­dás, Bozsó J., Kosik, Pálin­kás, Nagy, Matúz, Balogh, Jónás (Guzsi), Szabó (Gaz- sovics), Csörghe. Edző: Papp Lajos. Martfű: Sagáth-Bartusz, Blaskó, Nagy A., Benedek, Rózsavölgyi, Pintér, Kesjár, Mészáros (Enyedi), Nagy J., Kiss. Edző: Nász Mihály. 5. perc: Kosik szabadrú­gását Matúz a kapunak hát­tal állva ügyesen csúsztatta az elalvó Sagáth mellett a hálóba, 1-0. 47. perc: Kapu előtti ka­varodásból Kesjár centimé­terekkel lőtt mellé. Az első félidőben jobban játszó és jobban akaró haza­iak megérdemelten nyertek. Jók: Horváth, Kosik, ill. Blaskó, Nagy A., Rózsavöl­gyi Papp Lajos: - Köszönöm a csapatnak a névnapi aján­dékot. Nász Mihály: - A játék képe alapján az X reálisabb lett volna, de a futballt gólra játsszák. Ifi: Kőtelek-Martfű 2-1 Bozsó Tiszaörs - Kunszentmárton 1-0 (0-0) Tiszaörs, 150 n., v.: Sebes­tyén. Tiszaörs: Magi-Gál, Nyíri, Kosina, Czinege, Lengyel, (Poczók, Jecs), Fényes, Kovács (Koncz), Kardos, Fazekas, Molnár. Edző: Jeczó András. Kunszentmártoin: Gácsi­Gödő, Sipos, Tóth, Bállá (Ger- gulics), Madarasi, Kupeczki, Varga, Aszalai, Demeter, Pal- lagi. Edző: Pálinkás László. 57. perc: A Fényestől kapott labdát Fazekas a kapus fölött a hálóba emelte, 1-0. 70. perc: Fényes és Varga összerúgott, a játékvezető mindkettőjüket kiállította. Jó iramú mérkőzésen a ha­zai csapat sok helyzetet dol­gozott ki, melyből végül egyet értékesített. így megér­demelten nyert. Jók: Magi, Nyíri, Fazekas (a mezőny legjobbja), ill. az egész csapat. Jeczó András: - Mi rúgtuk a győztes gólt, és ez a lényeg. Pálinkás László: - Ezt a mérkőzést a kidolgozott helyze­tek alapján nekünk kellett volna nyernünk. Ifi: Tiszaörs-Kunszentmár- ton 6-5 Czinegéné Jánoshida - Vegyiművek SK 1-2 (1-0) Jánoshida, 400 n., v.: Hagyó Jánoshida: Pesti - Tóth P., Szalma, Bagi, Eszes, Bezzeg, Kisnémeth (Pálinkás), Szabó, Tóth G., Tóth Cs., Tóth J. (Fejes). Edző: Szabó Imre Vegyiművek: Ács - László, Bontovics, Kun, Sós, Rimóczi, Varga, Vadkerti, Szarnák, Felföldi, Csomós (Zsigmond). Edző: Hajdú Gábor,. 6. perc: Á vendégek kapuja előtt ide-oda pattogott a labda, Tóth G. eszmélt leghamarabb, hatméteres lövése a bal alsó sa­rokba vágódott, 1 -0. 21. perc: Tóth Cs. tiszta helyzetből, hét méterről a kapust ta­lálta el. 26. perc: Vendég szögletrúgás után Szarnák a felső lécre emelte a labdát. 41. perc: Szabadrúgás-variáció után Szabó beívelését Tóth Cs. öt méterről a kapus kezébe fejelte. 56. perc: Jobb oldali vendégtámadást követően Felföldi ki­lőtte a hosszú sarkot, 1-1. 57. perc: Vargát a játékvezető kiállította. 63. perc: Bezzeg buktatott a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt Ács kapus lőtte kollégája hálójába, 1-2. A hazai csapat, annak ellenére, hogy tompán, fáradtan futbal­lozott, a helyzetek sokaságát dolgozta ki, amit azonban rendre el is hibázott. A lelkesen és jól küzdő Vegyi két épkézláb táma­dását góllal fejezte be, így ha szerencsés körülmények között is, megérdemelten jutott a három pont birtokába. Jók: Pesti, Szalma, ill. az egész csapat. Szabó Imre: - Az első húsz percben eldönthettük volna a mérkőzést a javunkra, sajnos a második félidőben elkapott ben­nünket a tipikus magyar betegség. Bálint Endre: - Úgy érzem, megérdemelten nyertünk, küz­deni tudásból jelesre vizsgáztunk. Ifi: Jánoshida - Vegyiművek SK 1-0 Szöllösi Rákóczifalva - Jászalsószentgyörgy 1-0 (0-0) Rákóczifalva, 250 n., v.: Török. Rákóczifalva: Balogh-Er­dei, Jakoda (Romvári), Csa­bai, Kácser, Hanga (Komá­romi), Szénási (Kiss A.), Göncző, Majzik, Bagi, Molnár (Kollár). Edző: Bagi József. Jászalsószentgyörgy: La­dányi-Csirke, Szita, Kátai Sz., Módos, Gál, Bató, Tákos, Ros­tás, Tatár, Kátai Zs., Edző: Sólyom Vilmos. 35. perc: Bal oldali szöglet után Szénási óriási helyzetben a kapu mellé bólintott. 42. perc: Kátai Szabolcs ügyesen ugratta ki Csirkét, a csatár 10 méterről egyből ka­pura lőtt, labdáját a dermedten álló Balogh mellett az oldalsó léc „hárította”. 69. perc: Majzik a tétovázó védők között kilépett, kapura lőtt, a kivetődő Ladányiról a labda kipattant, s az ismétlést már nem vétette el a hazaiak üdvöskéje, 1-0. Ritkán látható, nagy iramú mérkőzésen a lelkesebb Rákó­czi megérdemelten győzött. Jók: Baloggal az élen az egész csapat, ill. senki. Bagi József: - Ez igazi csapatmunka volt. Sólyom Vilmos: - A sze­rencsésebb csapat nyert. Ifi: Rákóczifalva-Jászalsó- szentgyörgy 3-0 Bagi Jászboldogháza - Kisújszállás Jászboldogháza, 270 n., v.: Kolláth Jászboldogháza: Gál-Rácz (Petróczi), Erdei (Farkas), Mihályi A., Tóth, Mihályi T. (Káplár), Varga, Orosz, Fe­kete, Győr, Pető. Edző: Gö- möri Béla. Kisújszállás: Horváth-Széll, Kállai, Lajtos, Molnár (Kása), Farkas Cs., (Sotus), Csizma­dia, Dán, Tóth, S. Nagy K., Kincs. Edző: Kádár József. 1-3 (0-1) 3. perc: Tóth 18 méteres lövése egy védőt is érintve ke­rült a vetődő Gál mellett a jobb alsó sarokba, 0-1. 48. perc: Kincs öt méterről szerzett újabb gólt az elalvó védők között, 0-2. 57. perc: Kincs egy remek kiugrás után szépen gurított a hálóba, 0-3. 77. perc: Varga László egy hazai támadást követően 18 méterről lőtte csapata szépítő gólját, 1-3. Ä vendégcsapat minden te­kintetben felülmúlta a hazai gárdát. Gyors támadások, sok kialakított gólhelyzet és szép találatok jellemezték a jó iramú találkozót. Jók: senki, ill. Széli, Tóth, S. Nagy, Kincs. Gömöri Béla: - Az első percekben kapott gól megza­vart bennünket, ami kihatott az egész mérkőzésre. A vendégek győzelme így szerintem meg­érdemelt. Kádár József: - Meggyőző játékkal számunkra nagyon ér­tékes három pontot szereztünk. Ifi: Jászboldogháza-Kisúj- szállás 2-1 Fajka Labdarúgás: NB III., Mátra-csoport Küzdelemből volt bőven, gólból kevesebb Szolnoki MÁV MTE - Jászberény 1-0 (0-0) Szolnok, 400 n., v.: Kórődi MÁV MTE: Hatvani - Major - Draskóczi, Fehér, Szecsei, Kohári - Bontovics. Ludasi, Birinyi (Dobrics) - Fedor (Balogh P.), Gaál (Tóth). Edző: Szatmári Já­nos. Jászberény: Bak - Balogh G., Balogh J., Juhász, Moso­77. perc: A nagy területen és jól játszó Szecsei húszméte­res bombája a felső kapufáról vágódott vissza, a szemfüles Fedor az ötösről könnyedén passzolt a kapuba, 1 -0. Paprikás hangulatban kez­dődött a megyei rangadó. Szántai apró szabálytalansá­gára Bontovics páros lábas be­csúszással válaszolt, Kóródi- nak köszönheti, hogy tovább megmozdulás emlékeztetett arra, hogy megyénk pillanat­nyilag két legjobb együttese néz farkasszemet egymással. A pályaválasztó többet, a Jászberény veszélyesebben támadott, mégis a szünet előtt a fiatal szolnoki csatár, Fedor cselsorozata keltett riadalmat. Fordulás után Fehér és Tasi si­etett el kecsegtető lehetősége­ket, majd Fedor alapvonalról visszagurított labdáját Ludasi lőtte az égbe tíz méterről. Mindezzel már-már pontosz­tozkodás vetítette előre árnyé­kát, mígnem a szolnoki beállós és szemfüles csatártársa men­tette a bajnoki pontokat. Alig közepes színvonalú és iramú találkozón, inkább taktikai csata folyt, amelyből minimá­lis előnnyel a MÁV MTE ke­rült ki győztesen. Jók: Fehér, Szecsei, Fedor, ill. Balogh J., Szántai. Szatmári János: - Küz­delmes meccsen szereztük meg az igen fontos három baj­noki pontot. Sárközi Gyula: - Kemény, nagy iramú találkozón, érzé­sem szerint a döntetlen reáli­sabb lett volna. Ifi: MÁV MTE - JSE 0-2 Néder Recsk - Karcag Épkar 1-1 (0-0) Recsk, 200 n., v.: Strehó Karcag: Móga - Pataki (Szilágyi), Lekvár, Méhes, Varga J„ Albert, György Cs., Bernáth, Békési, Kiss L., Varga Z. Edző: Ágh Gábor 66. perc: Két vendégvédő között Veres fájdalmasan zu­hant a salakra, a játékvezető azonnal büntetőt ítélt, amit Bazsó értékesített, 1 -0. 83. perc: Albert 8 méterről fejelt kapura, Csontos a léc se­gítségével még hárított, de a kipattanó labdát a jókor érkező Varga J. a háló közepébe vágta, 1-1. A salakos pálya porfelhőjé­ben nem alakult ki folyamatos játék, a vendégek több nagy gólhelyzetet dolgoztak ki, így pontszerzésük mindenképpen dicséretes. Jók: Holtner, Kolozsvári, Bazsó, ill. Méhes, Varga J., Albert, Móga Kolozsvári István: - Meg­érdemelte Karcag a döntetlent. Ágh Gábor: - Sok alatto­mos dolog ellenére sikerült a pontszerzés. Ifi: Recsk - Karcag 2-1 Bihari játszhatott. Az adok-kapok so- nyi - Szántai, Tasi (Majzik), rozatot Hajnal zárta Kohári le- Hajnal (Szerdahelyi), Török terítésével. Továbbra is a küz- - Ládi, Lencse (Lilinger). delem dominált, egy-egy tá- Edző: Sárközi Gyula. voli lövés vagy helyzetgyanús Balogh J. a levegőben úszva ment Fedor elől FOTÓ: M J Cibakháza - Tószeg 3-1 (0-1) Cibakháza, 400 n., v.: Veres. Cibakháza: Csécsei - Papp, Tóvizi, Burka (Faragó), Zatkó, Kálmán, Barta (Kalmár), Beregszászi, Szikora, Kántor, Nicula (Horváth). Edző: Fazekas András. Tószeg: Bottyán - Erkán, Szilágyi, Tóth, Buchnicz, Szentmár- toni, Kiss, Vágó, Farkas (Zsidai), Lődi, Csutár. Edző: Tari Já­nos. 14. perc: A Szilágyi lába alatt elcsúszó labdát Barta teljesen egyedül vezethette Bottyánra, de kihagyta a kínálkozó lehető­séget. 16. perc: Nicula visszagurítását Szikora hat méterről a kapu mellé lőtte. 23. perc: Csútárt a játékvezető kiállította. 42. perc: Sorozatos védelmi hibák után Lődi testéről az üres kapuba vágódott a labda, 0-1. 67. perc: Nikula-Kántor-Lénárt összjáték után Lénárt 18 méterről nagy gólt lőtt, 1-1. 69. perc: Kalmár villámgyorsan lefutotta a védelmet, majd 8 méterről az üres kapuba helyezett, 2-1. 76. perc: Kalmár remek beadását Szikora közelről helyezte a hálóba, 3-1. Jók: második félidei játéka alapján az egész hazai csapat, ill. Bottyán, Szentmártonf, Buchnicz. Jó iramú, küzdelmes mérkőzésen a vendégek nehezen adták meg magukat. A sorozatos hazai támadások végén remekbe szabott gólokkal szórakoztatta közönségét Cibakháza, s végül teljesen megérdemelten tartotta otthon a számára rendkívül fon­tos három bajnoki pontot. Fazekas Ándrás: - Nagyon görcsösen akartuk ezt a győzel­met, köszönöm játékosaimnak a megyei első osztály első diada­lát. Tari János: - A korán jött kiállítás megzavarta a csapatjáté­kot, de szerintem tíz emberrel sem érdemeltünk igazán veresé­get. Ifi: Cibakháza - Tószeg 1-0 Bíró András