Új Néplap, 1995. augusztus (6. évfolyam, 178-204. szám)

1995-08-24 / 198. szám

1995. augusztus 24., csütörtök Sport 7. oldal Labdarúgás, megyei I. o., 4. forduló Jászapáti-Jászalsószentgyörgy 2-2 (0-1) Jászapáti, 300 n., vezette: Fe- renczi Jászapáti: Tajti G. - Kiss, Borics, Molnár, Németh, Tóth 1. (Rideg), Elöhegyi, Fodor (Deme), Szabari, Kövesdi, Pa­lásti. Edző: Karkusz Pál. Jászalsószentgyörgy: La­dányi - Tákos, Módos, Gál, Kátai Sz., Bathó, Rostás, Ta­tár, Csirke, Bárány (Somogyi), Kátai Zs. Edző: Sólyom Vil­mos. 16. perc: Rostás 18 méter­ről leadott szabadrúgását Tajti kapus csak beljebb tudta segí­teni, 0-1. 52. perc: Ismét Rostás vé­gezhetett el szabadrúgást, a kapusról kipattanó labdára Kátai Zs. érkezett a leghama­rabb, és nem hibázta el a zic­cert, 0-2. 62. perc: Palásti az alapvo­Módos Gábor az első két fordulóban csak a pálya széléről szoríthatott csa­patának, csatasorba állá­sával azonnal masszívabb lett a szentgyörgyi védelem nalról lőtt középre, és az ötös túlsó sarkán tébláboló Szabari a hosszú sarokba bombázott, 1-2. 78. perc: Deme tizenegyes­ből állította be a végered­ményt, 2-2. A hazai együttes a mérkő­zés nagy részében átengedte a kezdeményezést ellenfelének, s erre majdnem ráfizetett. A hajrában aztán Deme és Pa­lásti vezérletével feltámadtak, de csak az egyenlítésre futotta erejükből. Jók: Borics, Deme, ill. La­dányi, Tákos, Módos Karkusz Pál: - 0-2 után játszottuk azt, amit végig kel­lett volna. Sólyom Vilmos: - 2-0 után csak saját magunkat hibáztat­hatjuk az elvesztett pontokért. Ifi: Jászapáti-Jászalsó­szentgyörgy 6-0 Illés Rákóczifalva-Tószeg 3-0 (0-0) Jánoshida-Mezőtúr 2-1 (1-1) Rákóczifalva, 150 n., v.: Agócs Rákóczifalva: Balogh - Er­dei (Komáromi), Majzik, Csa­bai, Kátser, Jakoda, Szénási, Göncző, Hanga, Bagi, Molnár [{Kollár). Edző: Bagi József. Í£ Tószeg: Bottyán (Szobosz- lai) - Tóth, Szilágyi, Csútár, Buknicz, Varga, Kiss (Ozs- _váth), Farkas, Szentmártoni, Lődi, Vincze. Edző: Tari Já­nos. 47. perc: Bagi jobb oldali szögletét Szénási magasan Tiszaörs, 150 n., v.: Gyurko- vics , Tiszaörs: Magi - Lengyel (kecskeméti), Nyíri, Kosina, Ctinege, Fényes, Hajnal (Jecs), Kovács, Kardos, Fazekas, Mol­nár. Edző: Jeczó András. SZVSl: Újfalusi - Jeczó, Honfi (Szabadi), Antal, Győré, Kiss, Pintó, Szalai, Tóth, Sós, Dorcsák (Csató). Edző: Árvái litván. 8 25. perc: Tóth szerzett veze­tést vendégeknek, 0-1. 50. perc: Dorcsák éles szögből a rövid sarokba bom­bázott, 0-2. 52. perc: Kardos beadása Fjazekas elé pattant, aki 12 mé­terről a jobb felső sarokba bombázott, 1-2. 59. perc: Gyors akció végén Kunhegyes, 250 n., v.: Sulyok Kunhegyes: Faragó - Varga Zs., Szabó Gy., Varga Gy., l&abó L., Szász (Földes), Kolo- zsi, Barát (Csörgő), Csontos, Horváth, Bese. Edző: Szabó György. ^ Martfű: Nagy L. - Bartusz, Blaskó, Nagy A., Benedek, Ró­zsavölgyi, Pintér, Kesjár, Mé­száros, Nagy J., Kiss. Edző: Nász Mihály. 9. perc: Kolozsi átadását Bese 18 méterről a kapuba vágta, 1-0. 18. perc: Horváth lövése ki­pattant a kapusról, Szász a há­lóba helyezett, 2-0. 27. perc: Bese egyéni játék után növelte az előnyt, 3-0. 46. perc: Bese középkezdés után 18 méterről bombázott a léc alá, 4-0. felemelkedve a jobb sarokba fejelte, 1-0. 67. perc: A kifutó Bottyán hibázott, Kácser rácsapott és a kapuba helyezett, 2-0. 71. perc: Szénási a bal olda­lon elfutott, beadását Majzik három méterről a jobb sarokba passzolta, 3-0. Küzdelmes mérkőzésen a színvonal elmaradt a várako­zástól. A kontrára aspiráló Tó­szeg erejét a második félidő­ben felőrölte a hazai csapat, és jó játékvezetés mellett ilyen Tóth közelről a bal sarokba he­lyezett, 1-3. 75. perc: Közvetett szabad­rúgás után Czinege a rövid felső sarokba emelt, 2-3. Nagy iramú, változatos mér­kőzésen a játékvezető három (!) egyértelmű büntetőt nem adott meg a hazaiaknak, mellyel dön­tően befolyásolta a mérkőzés végeredményét. Jók: Fazekas, Czinege, Magi, ill. Újfalusi, Antal, Tóth Jeczó András: - Nagyon jó képességű csapatot ismertünk meg a szolnokiakban. Árvái István: - Úgy érzem, megérdemelten győztünk, fiatal csapatom rutintalansága miatt lett nehéz a vége. Ifi: Tiszaörs-SZVSI 2-8 Czinegéné 55. perc: Varga Gy. beadá­sát Horváth három méterről a sarokba passzolta, 5-0. 76. perc: Csontos védhetet- len gólt lőtt, 6-0. 80. perc: Csontos a kapusról lecsorgó labdából állította be a végeredményt, 7-0. Gyenge Martfű ellen Kunhe­gyes megérdemelten győzött, még ilyen arányban is. Jók: egész csapat, ill. senki Szabó György: - Javuló tel­jesítménnyel sikerült egy gyen­gélkedő Martfűt legyőznünk, köszönöm a játékosaim hozzá­állását. Nász Mihály: - Amíg egy 42 éves Csontos kétszer annyit fut, mint nálunk a középpályás sor, sok jóra számíthatunk. Ifi: Kunhegyes-Martfű 1-2 , Varga arányban is megérdemelten győzött. Jók: Jakoda, Balogh, Ká­cser, ill. Szilágyi, Farkas, Szentmártoni Bagi József: - Csak a győ­zelemnek és a kétévi hazai ve­retlenségi sorozatunk folytatá­sának örülök, a játék még kí­vánnivalót hagy maga után. Tari János: - Az első fél­időben mi, a második félidő­ben a Rákóczi volt jobb. Ifi: Rákóczifalva-Tószeg 4-1 Bagi Kőtelek­Vegyiművek Sk 0-0 Kőtelek, 200 n„ v.: Gyer- tyás Kőtelek: Horváth - Bor­dás, Bozsó J., Bozsó L. (Gazsovics), Pálinkás, Nagy, Matuz, Csörghe, Jó­nás, Szabó, Balogh. Edző: Papp Lajos. Vegyiművek: Szabó László, Bontovics, Kun, Sós, Rimóczi, Varga, Vadkerti, Szarnák, Felföldi, Csomós. Edző: Hajdú Gábor. 9. perc: Csörghe a tizen­hatoson belül szabálytalanul szerelte Rimóczit, Varga büntetőjét Horváth bravúro­san hárította. A nagy melegben fel­váltva kerültek veszélybe a kapuk, ám egyik csapat sem tudott élni lehetőségeivel. Jók: Horváth, Bozsó J., ill. Bontovics, László, Kun Papp Lajos: - Minden pontot meg kell becsülni, ezt a mait nagyon. Hajdú Gábor: - Hat százszázalékos helyzetet hagytunk ki, ám a góllövés­sel ismét hadilábon álltunk. Ifi: Kőtelek-Vegyiművek SK 2-2 Bozsó Jánoshida, 400 n., v.: Sebestyén Jánoshida: Pesti - Tóth P., Szalma, Fejes, Eszes, Bezzeg, Bagi, Szabó (Pálinkás), Tóth G., Tóth Cs. (Molnár), Tóth J. Edző: Szabó Imre. Mezőtúr: Fási - Juhász S., Szabó, Panyik, Erdősi, Német, Karsai, Juhász J. (Békési), Ta­nács, Forgács, Múzsái. Edző: Dávid Tibor. 6. perc: Tóth J. 19 méterről hatalmas lövést zúdított a jobb felső sarokba, 1-0. 25. perc: Tóth Cs. 18 méter­ről a keresztlécet találta el. 35. perc: Jobb oldali beadás után Juhász J. kapásból bom­bázott a hálóba, 1-1. 46. perc: Tóth J. 7 méterről az üres kapu mellé passzolta a labdát. 63. perc: Tóth Cs. óriási helyzetben az ötösről a kapus kezébe fejelt. Jászboldogháza, 150 n., v.: Ba­logh S. Jászboldogháza: Gál - Tóth, Erdei, Mihályi A., Mihályi T., Varga, Orosz, Fekete (Farkas), Győr, Káplár (Petróczi), Pető. Edző: Gömöri Béla. Cibakháza: Csécsei - Papp (Horváth), Tóvizi, Burka (Fa­ragó), Zatkó, Barta, Beregszá­szi, Lénárt (Kálmán), Szikora, Kántor, Nicula. Edző: Fazekas András. 41. perc: Győr jobb oldali szögletét Pető fejelte 6 méter­ről a léc alá, 1-0. 84. perc: Petróczi szabályta­lanságát követően Szikora ti­zenegyesből a kapu közepébe bombázott, 1-1. A hazaiak úgy gondolták, hogy az előkészületi mérkőzé­82. perc: Tóth Cs. erőszako­san letámadta Panyikot, majd a megszerzett labdát éles szögből elegánsan a bal alsó sarokba vágta, 2-1. Gigászi küzdelemben sike­rült a hazai legénységnek dia­dalmaskodni az igen taktikusan futballozó mezőtúriak ellen. A helyzetek alapján megérdemelt jánoshidai győzelem született. Jók: az egész csapat, ill. Szabó, Tanács Szabó Imre: - Tipikusan olyan mérkőzés volt, az nyeri a mérkőzést, aki 1-1 után gólt szerez. Szimpatikus társaságot sikerült legyőznünk, további sikereket kívánok nekik. Dávid Tibor: - Küzdelmes mérkőzésen egy durva egyéni hibából vesztettünk, s ez két pontunkba került. Ifi: Jánoshida-Mezőtúr 2-2 Szőllősi seken elszenvedett veresége­kért a mai találkozón talán sike­rül revansot venniük. Elképze­lésük nem jött be, hisz a hazai csatárok számtalan gólhelyzetet hagytak ki. Gömöri Béla: - A mérkőzés folyamán rengeteg gólhelyzetet dolgoztunk ki, amiből csak egyet sikerült értékesíteni, s ez természetesen megbosszulta magát. Fazekas András: - A csapa­tom küzdeni tudásának kö­szönheti az egy pontot. Ehhez a teljesítményhez hozzájárult ka­pusom kitűnő formája is. Jók: Mihályi A., Orosz, Pető, ill. Csécsei, Szikora, Kálmán, Nicula Ifi: Jászboldogháza- Cibak­háza 1-1 Fajka Táblázatok Az NB I. áUása 1. MTK 3 3- ­7- 1 9 2. Csepel 3 2 1 ­6- 4 7 DVSC 3 2 1 ­6- 4 7 4. Vác FC 3 2- 1 9- 6 6 5. FTC 3 2- 1 6- 3 6 6. Parmalat 3 2- 1 5- 4 6 7. ETO FC 3 1 2 ­3- 0 5 8. Stadler 2 1 1 ­4- 2 4 9. Vasas 3 1 1 1 4- 3 4 10. BVSC 3 1 1 1 3- 3 4 ll.UTE 3 1 1 1 4- 5 4 12. Kispest 2­1 1 1- 2 1 13. B.csaba 3­1 2 4- 8 1 14. ZTE 3­- 3 4- 9 0 15. PMFC 3­- 3 2- 7 0 16. SZHVSE 3­- 3 3-10 0 A következő forduló párosí­tása: MTK - Parmalat, PMFC - Debrecen, BVSC - UTE, ZTE - Békéscsaba, FTC - Kispest, Stadler - Haladás, Csepel - Va­sas, Győr - Vác. Megyei I. osztály 1. Jánoshida 4 4­­15- 5 12 2. Rákóczii. 4 3 1­7- 0 10 3. Alattyán 4 3 1­9- 3 10 4. Mezőtúr 4 2 1 1 12- 6 7 5. J.alsósz. 4 2 1 1 10- 6 7 6. Kunhegyes 4 2 1 1 9- 5 7 7. Jászapáti 4 2 1 1 11-10 7 8. Kisújsz. 4 2 1 1 3- 4 7 9. SZVSl CFC 4 2 1 1 4- 6 7 10. J.boldogh. 4 1 3­5- 2 6 11. Kőtelek 4 1 1 2 4- 3 4 12. Tiszaörs 4 1 1 2 5- 6 4 13. Sz.Vegyi 4­3 1 1- 2 3 14. Töröksz. 4 1­3 8-10 3 15. Martfű 4 1­3 4-15 3 16. Cibakháza 4­1 3 6- 9 1 17. Tószeg 4­1 3 1-11 1 18. K.szentm. 4­­4 2-13 0 A következő forduló párosí­tása - szombat (16.30.): János­hida - Vegyiművek SK, Kőte­lek - Martfű, Alattyán - Kunhe­gyes, Törökszentmiklós - Jász­apáti, Mezőtúr - SZVSl CFC. Vasárnap (16.30.): Cibakháza - Tószeg, Jászboldogháza - Kis­újszállás, Tiszaörs - Kunszent- márton, Rákóczifalva - Jász- alsószentgyörgy. Ifjúságiak 1. SZVSl CFC 4 4­­19- 4 12 2. Töröksz. 4 4­­17- 2 12 3. Mezőtúr 4 3 1­15- 4 10 4. Rákóczii. 4 3 1­11- 6 10 5. Jászapáti 4 3­1 14- 3 9 6. Alattyán 4 2 2­18-12 8 7. Kőtelek 4 2 2­10- 5 8 8. Jánoshida 4 2 1 1 11- 7 7 9. Tószeg 4 2 2 6- 8 6 10. Sz.Vegyi 4 1 2 1 10- 9 5 11. Kisújsz. 4 1 1 2 12-11 4 12. J.boldogh. 4 I 1 2 6- 9 4 13. Martfű 4 1 1 2 5- 9 4 14. Cibakháza 4­1 3 3-14 1 J.alsósz. 4­1 3 3-14 1 16. K.szentm. 4­­4 7-19 0 17. Kunhegyes 4­­4 1-16 0 18. Tiszaörs 4­­4 4-20 0 Megyei II. osztály Jászsági csoport, ifjúságiak l.Szajol 2 2 ­10-0 6 2. Szászberek 2 2 ­­3-0 6 3. Besenysz. 2 1 1­10-5 4 4. J.ároksz. 2 1 1 6-2 4 5. Jászkisér 2 1 1­3-2 4 6. JSEII. 2 1 ­1 3-2 3 7. P.monos. 2 1 ­1 4-4 3 8.Jászágó •2 1 ­1 3-3 3 9. Tiszajenő 2 1 ­1 2-4 3 10. Jásztelek 2 1 ­1 3-6 3 11. Jászlad. 2- 2­5-5 2 12. J.fénysz. 2- 2­2-2 2 13. J.szentan. 2- 1 1 3-8 1 14.Jászdózsa 2- ­2 2-4 0 15. J.jákóhal. 2- ­2 1-7 0 Z.rékas 2- ­2 1-7 0 Kunsági csoport, ifjúságiak 1. T.sz.imre 2 2- -12-1 6 2. Túrkeve 2 2- -10-2 6 3. Kenderes 2 2- - 8- 1 6 4. K.madar. 2 2- - 8- 4 6 5. Kun FC 2 2- - 5- 2 6 6. Nagyrév 1 1- - 3- 1 3 7. T.püspöki 2 1-18-9 3 8. A.szalók 9. Fegyvernek 2 1-13-9 3 Tiszaderzs­11. Kengyel 1 ­-11-2 0 12. R.újfalu 2 ­-23-6 0 13. T.földv. 2 ­•22-5 0 14. T.gyenda 2 ­-22-6 0 15. Homok 2 ­-21-7 0 16. Cserkesz. 2 ­- 2 3-14 0 Bajnokok Ligája, selejtező Ferencváros-Anderlecht 1-1 (0-0) Az FTC csapata a magyar lab­darúgás hosszú idő utáni leg­nagyobb sikerének küszöbére érkezett szerda este. A zöld­fehérek a BEK-selejtező visz- szavágóján egygólos előnnyel fogadhatták a nagy hírű belga RSC Anderlecht együttesét. Fél órával a találkozó kezdete előtt a melegítésre kivonuló zöld-fehéreket dübörgő taps, óriási hangorkán fogadta. Telt ház, 18 ezer néző előtt a skót Lesbe Mottram dirigálása mellett a következő összeállí­tásban kezdtek a csapatok: Ferencváros: Hajdú Attila - Telek András - Simon Ti­bor, Szergej Kuznyecov - Páling Zsolt, Nyilas Elek, Lisztes Krisztián, Vincze Ottó (Zavadszky), Kecskés Zoltán - Zoran Kuntic, Go­rán Kopunovic (Nagy Zs.) Anderlecht: Filip de Wilde - Georges Grün - Bertrand Crasson, Olivier Doll, Celestine Babayaro - Johan Walem, Emanuel Ka- ragiannis, Bruno Versavel, Danny Boffin - Yaw Preko, Gilles de Bilde Bátran, letámadással kez­dett az FTC. A belgák át sem lépték még a felezővonalat, amikor az 5. percben Ba­bayaro szabálytalankodott, sárga lapot is kapott érte. A 20 m-es szabadrúgásból Vincze jól célozta meg a bal alsó sar­kot, a kapus azonban biztosan védett. A 7. percben jutottak el a vendégek a ferencvárosiak 16-osáig, itt azonban Kuznye­cov könnyedén szerelte Pre- kót. Óriási lendülettel, hatal­mas lelkesedéssel játszottak a zöld-fehérek, az Anderlecht soraiban zavartság volt felfe­dezhető. Az első negyedóra végén villantottak meg vala­mit tudásukból: veszélyesen kevergettek a hazaiak 16-osá- nál, a védők végül is nehezen, de fel tudtak szabadítani. A 20. percben nagy lehetőséget „puskázott” el Versavel. De Bilde gurított a középpályás elé, akinek 10 m-es lövésébe Kuznyecov önfeláldozóan be­levetődött. Az Anderlecht át­vette a játék irányítását, véde­kezésre kényszerült az FTC. A 35. percben egy villámgyors kontra után Kopunovic lőhe­tett 8 m-ről. a belga kapus fan­tasztikus bravúrral tornázta ki a jobb felső sarokba tartó lab­dát. Fordulás után Kopunovics gyorsan előnyhöz juttatta a Ferencvárost, Nagy Zsolt to­vább növelhette volna az előnyt, ehelyett jött De Bilde egyenlítése. A hátralévő fél órában az FTC hősiesen védte Brüsszelben megszerzett elő­nyét, s végül óriási bravúrt el­érve, a magyar csapatok közül elsőként kiharcolta a Bajno­kok Ligájában való szereplés jogát. Tiszaörs-SZVSI CFC 2-3 (0-1) Alattyán-Kisújszállás 0-0 Alattyán, 150 n., v.: Nagy I. Imre Alattyán: Kupeczki - Kiss T. I. (Mosonyi L.), Kiss T. II., Juhász, Kalmár, Csikós, Györgyei, Mosonyi Zs., Bujáki, Mosonyi Cs., Kiss \Cs. Edző: Ladányi István. Kisújszállás: Horváth - Széli, Kállai, Lajtos, Csizmadia, Farkas, Csíki, Dán, Szombat, S. Nagy, Kincs (Tóth). Edző: Kádár József. 7. perc: Dán átadásával Kállai lefutotta a hazai védelmet, lö­vését azonban Kupeczki nagy bravúrral hárította. 39. perc: Kállai bombáját Kupeczki szépen mentette. Jók: senki, ill. az egész csapat Ladányi István: - Köszönöm a csapatnak, hogy sikerült a nézőkkel „megtaláltatni” engem. Kádár József: - Hősiesen küzdő csapatom ha első félidei helyzeteit kihasználja, ma még nagyobb lenne az örömünk. Ifi: Alattyán-Kisújszállás 5-5 Papp Kunhegyes-Martfíí 7-0 (3-0) TSE-KUTE 7-1 (5-0) Törökszentmiklós 300 n., v.: Gyenge Törökszentmiklós: Németh - Varga (Deák), Lóié, Katona (Hegedűs), Dékány, Dobos, Görög, Gergely, Bodó (Kinyik), Szokolai, Ramos. Edző: Márton Ferenc. Kunszentmárton: Gácsi (Rácz) - Demeter (Gödő P.), Sipos, Tóth, Kiss, Madarasi, Kupeczki, Varga, Gergulics (Bállá), Aszalai, Pallagi. Edző: Pálinkás László. 14. perc: Ramos 20 méteres szabadrúgásból mesterien csa­vart a bal felső sarokba, 1-0. 18. perc: Görög középre gurított labdáját Szokolai 10 méter­ről biztosan értékesítette, 2-0. 27. perc: Görög jobbról belőtt labdáját Szokolai jobbal a bal alsó sarokba vágta, 3-0. 30. perc: Bodó biztosan bombázott a kapu közepébe, 4-0. 42. perc: Ramost a tizenhatoson belül buktatták, a büntetőt Gergely értékesítette, 5-0. 58. perc: Dékány hibáját Varga használta ki, 5-1. 73. perc: Görög jobb oldali szögletét Ramos pofozta a kapu közepébe, 6-1. 77. perc: Ramossal ismét szabálytalankodtak, az újabb bün­tetőt Lóié a jobb alsó sarokba vágta, 7-1. A gyors, mozgékony miklósiakkal szemben a vendégeknek nem volt esélye. Osztálykülönbség volt a két csapat között. Jók: Ramos, Szokolai, Gergely, ill. senki Márton Ferenc: - Győzelmünk, remélem, erőt ad a további munkához. Pálinkás László: - Tudtam, hogy gyengék vagyunk, de hogy ennyire. .. Ifi: Törökszentmiklós-Kunszentmárton 6-0 Nagy Kálmán Jászboldogháza- Cibakháza 1-1 (1-0)