Új Néplap, 1995. május (6. évfolyam, 101-126. szám)

1995-05-18 / 115. szám

10. oldal Sport 1995. május 18., csütörtök ________Labdarúgás, megyei I. osztály _______ J ánoshida-Új szász 1-3 (1-0) Jánoshida, 500 n., v.: Mé­száros. Jánoshida: Túróczi - Tóth P., Bagi, Pikó, Eszes (Fejes), Molnár (Tóth Cs.), Kisnémet, Szabó, Tóth G., Szalma, Tóth J. Edző: Szabó Imre. Újszász: Rézsó P. - Kó- nyár, Varga L, Viola, Pető, Szilvási, Rézsó T. (Szabó Z.), Nagy (Vígh), F. Tóth, Konka, Mérész (Szabó Zs.). Edző: Mérész József. 21. perc: Tóth József szép cselsorozattal elment a bal ol­dalon, mintaszerű beadását Rézsó csak kiütni tudta, Tóth Cs. jókor érkezett, és közelről a háló közepébe lőtt, 1 -0. 52. perc: Szabó 22 méteres szabadrúgása a felső lécen csattant, Rézsó már verve volt. 55. perc: Rézsó P. büntető­jét Túróczi bravúrral védte. 63. perc: A jóindulatú já­tékvezető újabb tizenegyest ítélt Újszász javára, amit Szil­vási értékesített, 1-1. A hazaiak mezőnyben egyenrangú ellenfelei voltak a bajnokaspiránsnak 71. perc: Kisnémet közeli fejesét Rézsó bravúrral tolta a léc fölé. 83. perc: Szilvási három védőt kicselezett a bal oldalon, beadását Vígh közelről a jobb sarokba bombázta, 1-2. 85. perc: Szilvási egyéni szóló után a jobb sarokba gurí­tott, 1-3. Jó iramú mérkőzésen a vendégegyüttes jobb helyzet- kihasználásával kerekedett felül. Kár, hogy a játékvezető nem teremtett azonos feltéte­leket a két csapat számára, íté­leteivel rendre a hazaiakat súj­totta. A játék képe alapján a döntetlen reálisabb lett volna. Jók: senki, ill. Rézsó P. (a mezőny legjobbja), Pető, Vi­ola, Szilvási. Szabó Imre: - A második félidőben a vendégeknek volt egy Szilvásijuk, nekünk pedig nem, gratulálok Újszásznak! Mérész József: - A máso­dik félidő játéka alapján győ­zelmünk megérdemelt. Ifi: Jánoshida-Újszász 1-2 Szőllősi Martfü-Jászboldogháza 0-0 Martfű, 150 n., v.: Kormos. Martfű: Sagát - Hellenpach F., Bartus, Hellenpach L, Mitykó (Nagy A.), Kolozsi, Hábensusz (Lengyel), Blaskó, Kes- jár, Kiss, Rimóczi. Edző: Kardos Mihály. Jászboldogháza: Gál - Aczél, Pető, Mihályi, Herczeg, Varga, Orosz, Kiss B., Kerekes, Győr, Farkas (Rácz). Edző: Gömöri Béla. 67. perc: Rimóczi 10 méteres lövése centiméterekkel szállt el a léc fölött. 80. perc: Kesjár szögletét Lengyel óriási helyzetben a kapu mellé csúsztatta. Két gyenge napot kifogó csapat találkozóján igazságos eredmény született. Jók: Bartus, Hellenpach I., Hellenpach F., ill. Gál, Pető, Orosz, Varga. Kardos Mihály: - Gyengén játszottunk, de helyzeteink alap­ján így is győzhettünk volna. (íömöri Béla: - Küzdelmes mérkőzésen igazságos döntetlen született. Ifi: Martfű-Jászboldogháza 3-1 Juhász Kísújszállás-Jászapáti 2-0 (0-0) Kisújszállás, 400 n., v.: Farkas. Kisújszállás: Láng - Kása, Kállai, Süveges, Molnár, Csíki, Tóth, Kolics, Dan, S. Nagy, Hegedűs (Hídvégi). Edző: Kádár József. Jászapáti: Pesti - Kiss, Lencse, Borics, Nagy, Szán­tai-, Fodor (Fekete), Palásti, Zsemberi, Németh (Káposz­tás), Szabari. Edző: Birkás Nándor. 65. perc: Hídvégi minta­szerű beadását Kolics bom­bázta a hálóba, 1 -0. 75. perc: Dán egyedül tört ki a védők közül, és a kifutó Pesti fölött a kapuba lőtt, 2-0. Színvonalas mérkőzést lát­hattak a nézők a két jól felké­szült csapat összecsapásán. Jók: az egész csapat, ill. Nagy Gy. Kádár József: - Örülök a sikernek, csapatom nagysze­rűen játszott. Birkás Nándor: - A haza­iak nagyobb akarata győzel­mükben is kifejezésre jutott. Ifi: Kisújszállás-Jászapáti 2-5 Galambos Vegyiművek SK- Alattyán 0-2 (0-2) Szolnok, 100 n., v.: Nagy S. Vegyiművek SK: Gerhát - Busi, Kun, Tákos, Rimóczi Z., Vadkerti, Kiss S. (Bozsó), Zsigmond (Bontovics), Fel­földi, Csomós, Rimóczi Cs. Edző: Hajdú Gábor. Alattyán: Fényi - Katona, Vígh, Nyeste, Juhász Zs., Ba­logh (Mosonyi J., Berki), Kiss T., Kiss Cs. Bujáki (Mo­sonyi Zs.), Mosonyi Cs., Csi­kós (Mosonyi L.). Edző: La­dányi István. 19. perc: Egy hosszan előrevágott labdával Moso­nyi Cs. kilépett az elalvó védők között, és biztosan lőtt a hálóba, 0-1. 24. perc: Bujáki jobb ol­dali centerezését Mosonyi Cs. biztosan lőtte 5 méterről a kapu közepébe, 0-2. A szemerkélő esőben, csúszós pályán a kontrajáté­kot nagyszerűen játszó ven­dégek biztos győzelmet arattak fegyelmezetlenül játszó hazaiak ellen. Jók: Rimóczi Cs., Ri­móczi Z., ill. Mosonyi Cs., Fényi, Juhász, Kiss T. Hajdú Gábor: - Ma megérdemelt vendégsiker született. Ladányi István: - Sok helyzetünk közül kettőt ki­használtunk. Úgy érzem, megérdemelten győztünk. Ifi: Vegyiművek-Alaty- tyán 7-2 Hajdú Besenyszög-Tószeg 1-2 (1-2) Besenyszög, 100 n., v.: Gyertyás. Besenyszög: Árvai-Lukács, Nagy, Gilszki Cs., Boros L., Hanga (Gilszki T.), Horváth, Pintér, Boros Gy., Szabó, Fi­csór. Edző: Kocsis Andor. Tószeg: Bottyán-Erkán, Szilágyi, Csutár, Pataki, Buknicz, Kiss, Tóth, Lödi (Vágó), Farkas (Angyal), Vincze (Ozsvát). Edző: Szilágyi Béla. 3. perc: Jobb oldali szögletből Farkas fejelt a kapuba, 0-1. 18. perc: Ficsór fel vágásáért a játékvezető büntetőt ítélt, me­lyet Boros Gy. értékesítette, 1 -1. 20. perc: Vincze 20 méterről szabadrúgásból volt eredmé­nyes, 1-2. Két ellentétes félidőt láthatott a kisszámú publikum. A haza­iak a jobbnál jobb helyzeteket is kihagyták, míg az ellenfél zic­cer nélkül hozta a mérkőzést. Jók: Boros Gy., Nagy, ill. Bottyán, Kiss, Farkas, Vincze. Kocsis Andor: - Ha a helyzeteinket gólra tudnánk váltani, elkerült volna bennünket a kiesés szele. Szilágyi Béla: - Langyos esőben, langyos mérkőzésen, lan­gyos győzelem, de azért ennek is örülünk. Ifi: Besenyszög-Tószeg 2-3 Emödi RákóczifaJva-Borovi FC 2-1 (1-0) Rákóczifalva, 150 n., v.: Ferenci. Rákóczifalva: Balogh - Erdei, Pánti, Mihályi, Ká- cser, Göncző, Szeberényi, Hegedűs, Bárány, Kiss, Ja- kuda (Csabai). Edző: Bagi József. Borovi: Újfalusi - Pálin­kás, Dobos, Varga, Rózsa­völgyi, Kiss, Pintó, Sós, Zsi- dai, Peszeki (Horgosi), Kis- honti. Edző: Nász Mihály. 43. perc: Jobb oldali be­adás után Bárány öt méterről a bal sarokba fejelt, 1 -0. 56. perc: Bárány szép egyéni játék után a tizenhatos vonaláról lőtt a kapu jobb sarkába, 2-0. 59. perc: A védőkről kipat­tanó labdát Rózsavölgyi vágta a kapuba, 2-1. Küzdelmes mérkőzésen a sok helyzetet kidolgozó Rá­kóczifalva megérdemelten győzött. Jók: Kácser, Bárány, ill. Honti, Rózsavölgyi, Sós. Bagi József: - A lelkes Bo­rovi ellen kiszenvedtük a győzelmet. Nász Mihály: - Sportszerű mérkőzésen Rákóczifalva sok helyzetet kihagyott, de a vé­gén elvihettük volna az egy pontot. Ifi: Rákóczifalva-Borovi FC 2-2 Bagi TSE-Tiszaörs 3-1 (1-0) Törökszentmiklós, 300 n., v.: Hagyó. Törökszentmiklós: Németh-Orbán, Deák, Dobos, Rajt, Gö­rög (Barabás), Gergely (Bán), Bodó, Takács (Lóié), Babella (Csatári), Ramos. Edző: Márton Ferenc. Tiszaörs: Kovács J.-Gál, Nyíri, Kosina, Hajnal, Kardos (Jecz), Kovács P., Koncz, Poczák, Kapás (Farkas), Fényes. Edző: Jeczó András. 44. perc: Ramos 20 méterről végezhetett el szabadrúgást, és a sorfal mellett mesterien csavart a jobb alsó sarokba, 1-0. 51. perc: Egy előrevágott labdával Poczák megiramodott, majd kilőtte a bal felső sarkot, 1-1­69. perc: Kipattanó labdát Ramos a kapust megelőzve vágott a háló közepébe, 2-1. 85. perc: Lóié beadását Barabás bombázta a hálóba, 3-1. Gyenge első félidőt produkáltak a csapatok, mindössze egyetlen hazai gól született. A második játékrészben már hely­zetek sokaságát hagyták ki a miklósiak, s végeredményben az alacsony színvonalú mérkőzésen is biztosan szerezték meg a három pontot a lelkes vendégek ellen. Jók: Orbán, Ramos, ill. Gál, Nyíri, Poczák, Koncz. Márton Ferenc: - Lelkes csapat ellen megszenvedtünk a győzelemért. Jeczó András: - Úgy érzem, az első félidőben nem vallot­tunk szégyent. Ifi: Törökszentmiklós-Tiszaörs 5-1 Nagy K. KUTE-Mezőtúr 1-7 (0-4) Kunszentmárton, 150 n., v.: Markóth I. KUTE: Kardos E.-Hürkecz, Sipos, Tóth Cs., (Gödő), Kiss, Stráma, Csornán, Kardos L, Varga, Imrei L., Tóth J., Edző: B. Tóth András. Mezőtúr: Fási (Kegyes)-Tanács (Klenyár), Szabó, Oláh, Erdősi, Németh, Magda, (Záborszki), Závoda (Szaszkó), Kar­sai, Forgács, Múzsái. Edző: Dávid Tibor. Egyperces gyászszünetet tartottak a mérkőzés előtt Bállá Márton elhunyta alkalmából, aki több mint húsz éven át volt a KUTE-pálya pénztárosa, majd jegyellenőre. 3. perc: Szögletből Závoda fejelt a kapuba, 0-1. 10. perc: Balról belőtt éles labdát Forgács ugyancsak fejjel juttatott a léc alá, 0-2. 19. perc: A kapu elé ívelt szögletnél Német lemásolta előző két társát, ő is fejjel vette be Kardos kapuját, 0-3. 25. perc: Kardos I. is feliratkozott a góllövők közé, igaz ő öngólt vétett, 0-4. 30. perc: Hürkecz szerelését a tizenhatoson belül piros lappal jutalmazta a játékvezető, a büntetőt azonban Závoda fölé rúgta. 64. perc: Forgács 30 méterről küldött lövésével szemben te­hetetlen volt Kardos, 0-5. 75. perc: Egyéni játék után Szabó volt eredményes, 0-6. 78. perc: Sipos labdáját Imrei gurította a kapujába, 1-6. 87. perc: Német gyors támadás után állította be a végered­ményt, 1-7. Nem volt egy súlyban a két csapat, a hazaiak sok sérültjük nélkül ennyire voltak csak képesek. Jók: Imrei L., ill. az egész csapat. B. Tóth András: - Csapatom már elérte célját, hisz eddig erőn felülteljesített. A hat sérült játékos hiányát nem tudjuk el­viselni. Dávid Tibor: - Köszönöm ezt a felejthetetlen délutánt. Ifi: KUTE-Mezőtúr 7-0 Lázi Szászberek-Jászalsószentgyörgy 1-3 (0-0) A szentgyörgyi védőknek ritkán volt igazi dolguk, így a támadásokat is hatékonyan segíthették Szászberek, 100 n., v.: Török. Szászberek: Szeren­csés-Pomázi, Burda (Donkó), Göblyös, Lentler, Újfalusi, Juhász (Vasas Zs.), Medgyes, Gara, Vasas L., Nagy. Edző: Laki Imre. Jászalsószentgyörgy: Dósa-Filipcsei (Csirke), Kiss, Módos, Szita, Kalmár, Ros­tás, Kátai Zs., Kátai Sz. (So­mogyi), Majzik, Baíó. Edző: Sólyom Vilmos. 48. perc: Az elalvó védők közül kibújó Majzik öt méter­ről gurított a jobb sarokba, 0-1. 54. perc: Jobb oldali beadás után az üresen hagyott Rostás közelről fejelt a hosszú sa­rokba, 0-2. 56. perc: Pontos beadás után Nagy szép mozdulattal csúsztatott a hosszú sarokba, 1-2. 71. perc: Szögletbeadás után az egyedül hagyott Kátai Zs. a léc alá bólintott, 1-3. Küzdelmes mérkőzésen a jobb erőkből álló és helyzetei­ket jobban kihasználó vendé­gek megérdemelt győzelmet arattak. Jók: Pomázi, Nagy, ill. Módos, Kiss, Kalmár. Laki Imre: - Az a csapat, amelyik ilyen iskolásgólokat kap, eleve vereségre van ítélve. Sólyom Vilmos: - Nem szánalomból mondom, azzal, hogy Szászberek kiesik, a me­gyei első osztály szegényebb lesz egy Laki Imrével. Ifi: Szászberek-Jászalsó­szentgyörgy 1-3 Laki Hegyei I. osztály 1. Új szász 30 21 5 4 63-23 68 2. Jászapáti 30 21 4 5 58-27 67 3. Mezőtúr 30 17 6 7 53-29 57 4. Alattyán 30 18 2 10 44-32 56 5. Töröksz. 30 16 5 9 62-36 53 6. Jánoshida 30 15 7 8 71-39 52 7. Rákóczii. 30 13 13 4 58-27 52 8. Tószeg 30 14 4 12 44—43 46 9. K.szentm. 30 12 6 12 45-43 42 10. Sz. Vegyi 30 11 6 13 50-62 39 11. J.alsósz. 30 12 3 15 42-64 39 12. Kisújsz. 30 11 5 14 53-53 38 13. Martfű 30 8 9 13 37—47 33 14. Tiszaörs 30 6 10 14 31-57 28 15. J.boldogh. 30 5 11 14 24-50 26 16. Borovi FC 30 6 6 18 38-68 24 17. Besenyszög 30 4 6 20 28-61 18 18. Szászberek 30 2 8 20 23-63 14 Ifjúságiak 1. Újszász 30 24 4 2 107- 16 76 2. Mezőtúr 30 24 3 3 120- 23 75 3. Sz. Vegyi 30 20 3 7 123- 52 63 4. Jászapáti 30 18 6 6 82- 31 60 5. Kisújsz. 30 18 4 8 84- 41 58 6. Töröksz. 30 16 7 7 75- 36 55 7. Borovi FC 30 17 4 9 60- 26 55 8. K.szentm. 30 16 5 9 80- 51 53 9. Jánoshida 30 15 6 9 86- 48 51 10. Rákóczii. 30 10 9 11 42- 48 39 11. Martfű 30 10 7 13 54- 79 37 12. B.szög 30 7 4 19 63-109 25 13. J.alsósz. 30 7 4 19 34-106 25 14. J.boldogh. 30 6 6 18 37- 79 24 15. Tószeg 30 6 5 19 39- 90 23 16. Alattyán 30 5 7 18 39-113 22 17. Tiszaörs 30 3 4 23 29-114 13 18. Szászberek 30 2 4 24 16-108 10 Magyar Kupa, elődöntő Szerdán rendezték a labda­rúgó Magyar Kupa elődön­tőinek visszavágóit. Első­ként a bajnoki cím védője, a Vác FC-Samsung biztosí­totta helyét a fináléban, mi­után Pécsett megőrizte elő­nyét, majd a Ferencváros is követte. PMSC-Fordan- Vác FC-Samsung 0-9 Pécs, 2000 néző, v.: Bay. sárga lap: Virág (4L), il­letve Romanek (73.). jók: Warzycha, Lengyel, illetve Nagy T., Kasza. PMSC-Fordan: Géléi - Szabados, Márton, Schne­ider - Tolocskó, Dárdai, Warzycha, Lengyel, Virág - Fatusi (Ulrich 12., Varga 76.), Niederbacher. Vác FC-Samsung: Koszta - Schwarcz, Nagy T., Kasza - Sallai, Kriska, Aranyos (Romanek 64.), Farkas, Nyilas - Füle, Andrássy (Víg 75.). Irreális időben, egy igen gyenge mérkőzésen a Vác együttes biztosan őrizte meg az első találkozón szerzett kétgólos előnyét, és megér­demelten jutott a fináléba. Ferencváros- Kispest-Honvéd 3-1 (2-1) Üllői út, 8000 néző, v.: Tóth V. gólszerzők: Páling 2, Kopunovics ill. Orosz. Homok-Jászberény 1-8 (04) Homok, 250 n., v.: Kol- láth. Homok: Benedek-Ko­vács, Herkó, Farkas, Szőke, Jakab (Balogh), Szénási, Pallagi, Mikula (Bagi), Tóth. Edző: Makó Mihály. JSE: Bak-Balogh G., Mo­sonyi, Nagy Gy.G., (Török), Juhász G., Bató, Györgyei (Marinka), Tassi, Lilinger, Ládi, Hajnal (Juhász R.). Edző: Sárközi Gyula. Góllövők: Szikora, ill. Ládi 5, Tassi, Nagy Gy.G., Lilinger. Makó Mihály: - Megér­demelten nyert a Berény. Sárközi Gyula: - Sport­szerű ellenfél ellen maga­biztos győzelem. Kunhegy es-Sz. MÁV MTE 0-2 (0-0) Kunhegyes, 200 n., v.: Sulyok. gólszerzők: Major, Biri- nyi.