Új Néplap, 1995. május (6. évfolyam, 101-126. szám)

1995-05-03 / 102. szám

10. oldal Sport 1995. május 3., szerda Labdarúgás, megyei II. osztály, Jászsági csoport Kezdő játékvezető a csoportrangadón? Jászárokszállás- Jászfényszaru 3-1 (2-1) Jászárokszállás, 400 n., v.: Kolláth B. Jászárokszállás: Tóth L­Bordás, Ivony, Dósa, Kárpáti, Bobák, Dévay, Kovács Z. (Gre­gor), Szabó Z. (Pethes), Kiss B. Kiss A. Edző: Szívós István. Jászfény szaru: Török Róza, Vaszicsku, Borbély, Dra- bos (Kolompár B.), Pál, Nagy J., Vidák, Szabó L. (Kiss T.), Jarábik, Török 1. Edző: Szabó László. 3. perc: Még be sem mele­gedtek a játékosok, mikor egy legurított szabadrúgást Kiss B. a jobb sarokba zúdított, 1 -0. 15. perc: Kárpáti átadását Kis B. lőtte a hálóba 2-0. 40. perc: Vidák az egymásra váró védőket kicselezve, a ki­mozduló kapus mellett hálóba emelt, 2-1. 46. perc: Kiss A. beadását a jókor érkező Kiss B. tíz méter­ről fejelte a hálóba, 3-1. Ha a hazaiak jobban értékesí­tik a helyzeteiket, még több gólt is szerezhettek volna. Jók: Kiss B. (a mezőny leg­jobbja), Ivony, Dósa, Kiss A., ill. Török J„ Vidák. Szívós István: - Első hazai győzelmünk tavasszal. Szabó László: - Amíg a fe­jekben nem lesz rend, addig csak ilyen eredményeket tu­dunk elérni. Ifi: Jászárokszállás-Jász­fényszaru 0-3 Farkas Jászdózsa-Jászágó 3-0 (2-0) Jászdózsa, 400 n., v.: Tűhe­gyi­Jászdózsa: Surányi-Lágner L, Kovács, Kiss Bolya, Sánta, Kocza, Varga (Vágner R.), Kiss B. (Gyurkó Zs., Bog­nár), Simon, Csömör. Megbí­zott edző: Rédei Barnabás. Jászágó: Dobos Zs.-Guba (Kaszab), Dobos F., Bóvári, Kácsor (Juhász), Beszteri, Pe­redi B. (Antal), Hallgat, Darie, Raffael, Peredi A. Edző: Bobák József. 16. perc: Simon kilépett a vendég védők közül, majd ki­lőtte a hosszú sarkot, 1-0. 34. perc: A nagy kedvvel játszó Simon lefutotta a vendé­gek védelmét, és a kimozduló kapus mellett a hálóba bombá­zott, 2-0. 52. perc: A hazai csapat tűzi­játékot rendezett a vendégek kapujánál, végül Kocza bom­bázott a léc alá, 3-0. A nagyszerűen játszó hazai csapat magabiztos győzelmet aratott a kicsit nagy mellénnyel érkező vendégek ellen. Jók: az egész csapat, ill. Do­bos Zs., Peredi A. Rédei Barnabás: - Ezt a győzelmet ajánljuk edzőnk, Sánta György mielőbbi gyó­gyulásához. Bobák József: - Jót tesz a csapatnak a következő szabad hétvége. Ifi: Jászdózsa-Jászágó 1-3 Kovács Szajol-Kötelek 34 (0-1) Szajol, 300 n., v.: Munkácsi. Szajol: Májer (Juhász)-Tó- vizi, Bódi, Tóth, Kiss, Dudás (Zentai), Asztalos, Szokolai, Gulyás (Sándor), Bernáth, Ri­deg. Edző: Szabó Zoltán. Kötelek: Horváth-Ujj, Ma- túz, Bordás, Nagy, Tűri (Gu- zsi), Jónás, Boros, Csörge, Bó- zsó J., Bózsó L. Edző: Papp La­jos. 2. perc: Jónás jobbról, 14 méterről nagy gólt lőtt a hosszú sarokba, 0-1. 57. perc: Dudás bal oldali beadását Rideg kotorta a há­lóba, 1-1. 59. perc: Egy előreívelt lab­dát Nagy a védők és a kapus között emelte a hálóba, 1-2. 70. perc: Sándor fejesét a kapus még bravúrral védte, de Rideg már nem hibázott, 2-2. 75. perc: Sándor kivereke­dett magának egy labdát, majd a hálóba gurított, 3-2. 78. perc: Ártatlan helyzetben egy vendégjátékos elesett a ti­zenhatoson belül, a játékvezető meglepetésre büntetőt ítélt, me­lyet Matúz értékesített, 3-3. 81. perc: Nagy a tizenhatos jobb sarkáról a hosszú sarokba lőtt, 3-4. A tavasz két sikercsapata összecsapásán az első félidőben a vendégek jobban játszottak. Fordulás után a hazaiak erősí­tettek, de 3-2-es vezetésüknél a játékvezetőnek egy ajándék ti­zenegyessel sikerült megtörni lendületüket. Paprikás hangu­latban ért véget a mérkőzés, a rendezőknek minden tudá­sukra, erejükre szükségük volt, hogy a játékvezetők épségben beérjenek az öltözőjükbe. Jók: az egész csapat, ill. Bo- zsó J., Nagy, Jónás. Szabó Zoltán: - Szégyellje magát a játékvezető-küldő bi­zottság, hogy az ezüstérmet el­döntő mérkőzésre egy 16 éves játékvezetőt küld vezetni. 3-2-es vezetésünknél csak azért nem hívtam le a csapatot, hogy a botrányt elkerüljük. Papp Lajos: - Ezt a mérkő­zést mi magunknak tettük ne­hézzé, megérdemelten nyer­tünk. Nem értettem a szajoli közönség viselkedését. Ifi: Szajol-Kőtelek 2-0 Török Jásztelek-Jászladány 3-1 (1-1) Jásztelek, 300 n., v.: Kele­men. Jásztelek: Fékete-Kisbakonyi (Bartus), Varga P., Ambrus, Zrupkó, Molnár, Varga F. (Fo­dor), Sisa, Gerhát, Radnai, Trangusz. Edző: Varga György. Jászladány: Kiss-Tóth II., Dósa, Tóth Gy., Nagy, Tóth /., Bagi (Győr), Koczka (Tálas), Suki, Varga, Puzsomai. Edző: Bagi István. 27. perc: Sisa átadásából Radnai volt eredményes, 1-0. 31. perc: Suki 18 méterről, bombagóllal egyenlített, 1-1. 51. perc: Gerhát átadása után Sisa juttatta vezetéshez a hazai­akat 2-1. 79. perc: Tóth Gy. a tizenha­toson belül fellökte Varga F.-et, a büntetőből Radnai biztosí­totta be a győzelmet, 3-1. 84. perc: Sukit tiszteletlen magatartásáért a játékvezető kiállította. Mindkét csapat nyílt sisakkal vetette magát a küzdelembe, így igen változatos, jó színvo­nalú játék alakult ki. Ä második félidőben gólhelyzetei alapján megérdemelt győzelmet aratott a hazai csapat a kissé elfáradt, de lelkes vendégek ellen. Jók: az egész csapat, illetve Kiss (a mezőny legjobbja), Tóth I. Varga György: - Magunk­nak tettük nehézzé a mérkőzést, gratulálok az egész csapatnak, a második félidőben mutatott já­tékáért és hozzáállásáért. Bagi István: - Az első félidő kiegyensúlyozottsága után a fordulás után a hazai csapat jobb volt. Ifi: Jásztelek-Jászladány 3-2 Dobos T. Tlszajenő-Tiszapüspökl 1-3 (1-2) Tiszajenő, 150 n., v.: Deák. Tiszajenö: Jándi-Jónás, Pé­ter, Kocsis, Gulyás, Schirmer, Zatkó, Katona, Szarvák, Polgár, Baktai. Edző: Szalai István. Tiszapüspöki: Bene-Bojtok, Lengyel, Barta, Suki, Kállai, Szed Iák, Ramos, Lukács T., Lu­kács K., Lengyel P. Edző: Len­gyel Ágoston. 7. perc: Jobb oldali bedobás után Schirmer egy csel után a hálóba lőtt, 1 -0. 30. perc: A kapusról kipat­tanó labdát Lukács vágta a ka­puba, 1-1. 37. perc: Jobb oldali szöglet után Lengyel lőtt a hálóba, 1-2. 79. perc: Tizenegyesből Lu­kács szerezte a harmadik ven­dégtalálatot, 1-3. A jobb kondícióban lévő vendégcsapat biztosan győzött. Jók: Schirmás, Péter, ill. az egész csapat. Szalai István: - Gyengék voltunk, mint a sörecet. Lengyel Ágoston: - Ezt a nagyon fontos győzelmet elve­szített szakosztályvezetőnknek ajánjuk. Ifi: Tiszajenő-Jásztelek 1-1 Sepsi Zagyvarékas- Jászszentandrás 4-0 (1-0) Zagyvarékas, 300 n., v.: Nagypál. Zagyvarékas: Alapi-Jánosi /., Varga L., Jánosi Z. (Zsi- gárdi), Alföldi, Ecseki, Mihályi, Varga /., Jánosi L. (Hajdú M.), Antal, Hajdú Z. (Polónyi). Edző: Kovács Sándor. Jászszentandrás: Nagy-Dankó, Szarka, Szabó, Faragó, Kardos (Csőke), Elő­hegy i, Banka, Zsidei, Rideg, Bárány. Edző: Szabó L. 30. perc: János L. 20 méte­res szabadrúgása a bal felső sa­rokban kötött ki, 1-0. 47. perc: Ecseki szabadrúgá­sát követően Jánosi L. okosan gurított a hosszú sarokba, 2-0. 76. perc: Antal kilépett a vé­dők között, és higgadtan pasz- szolt a bal alsó sarokba, 3-0. 88. perc: Polónyi kiugratását Hajdú M. értékesítette, 4-0. Jók: az egész csapat, ill. Szarka, Rideg. Jó iramú mérkőzésen a hazai csapat jobb helyzetkihasználása eredményezte a nagy különb­ségű győzelmet. Kovács Sándor: - Remek já­tékunkkal ilyen arányban is megérdemelt győzelmet arat­tunk. Szabó L: - Gratulálok Zagyvarékasnak. Ifi: Zagyvarékas-Jászszent- andrás 4-0 Antal Jászkisér­Pusztamonostor 5-1 (2-0) Jászkisér, 300 n. v.: Mihályi. Jászkisér: Agócs-Barkos J., Nagy, Drávucz, Koszta, Pálfi, Barkós L., Utasi, Kövesdi, Papp, Dajka. Edző. Gócza Zol­tán. Pusztamonostor: Bibók­Szabó, Lakatos, Varga, Dobos, Rezes, Balázs (Peredi), Hart- mann, Vancsik (Kocsis), Szajka, Szűcs. Edző: Kocsis Ist­ván. 12. perc: Jobb oldali beadást Utasi fejelte öt méterről a sa­rokba, 1-0. 28. perc: Utasi a hosszú sa­rokba bombázott, 2-0. 53. perc: Kipattanó labdából Papp növelte az előnyt,3-0. 73. perc: Utasi visszagurítá- sát Papp passzolta be, 4-0. 84. perc: Kövesdi a kapus mellett a hálóba emelt, 5-0. 86. perc: Lakatos nyolc mé­terről szépített, 5-1. A mérkőzést végigtámadó hazai csapat ziccerek sokaságát hagyta ki. Jók: az egész csapat, ill. Re­zes, Hartmann, Lakatos. Gócza Zoltán: - Nálunk egy nappal hamarabb volt majális. Kocsis István: - Megérde­melten nyert a jobb erőt képvi­selő Jászkisér. Ifi: Jászkisér-Pusztamonos- tor 2-4 Gócza Holtverseny a Néplap-totóban Úgy látszik, túl sokan pá­lyáznak mostanában totójá­Kunsági csoport, 23. forduló Előrehozott meccsen bukott el a Kenderes Tiszagyenda-Kengyel 0-2 (0-2) Tiszagyenda, 150 n., v.: Per- nyész. Tiszagyenda: Csöke-Toni­gold, Héder, Papp, Jenei, Ba- ráth, Tóth, Kiss, Péter, Farkas, Sipos. Edző: Tóth Gábor. Kengyel: Kozák-Polgár, Szőke, Szabados, Szabó, Peres, Gulyás, Kenyeres, Földi, Szé­kely, Rimóczi. Edző: Mészely Imre. 10. perc: Gulyás elhúzott a jobb szélen, majd kilőtte a hosszú sarkot, 0-1. 20. perc: Földi a hátvéd bi­zonytalanságát kihasználva szemfüles gólt szerzett, 0-2. 85. perc: Farkas L.-t durva szabálytalanság miatt Pemyész kiállította. Idegesen és görcsösen játszó hazai csapat mezőnyfölénye el­lenére is képtelen volt betalálni ellenfele kapujába. Jók: senki, ill. az egész csa­pat. Tóth Gábor: - Helyzeteink kihasználatlansága ismét meg­bosszulta magát. Mészely Imre nem nyilatko­zott. Ifi: Tiszagyenda-Kengyel 1-3 Fábián Tiszaderzs­Tiszaszentimre 3-1 (1-1) Tiszaderzs, 100 n., v.: Veres. 15. perc: Bal oldali akcióból szereztek vezetést a vendégek, 0-1. 40. perc: Kezezés miatt bün­tetőhöz jutott a hazai gárda, me­lyet Pető értékesített, 1-1. 49. perc: Tóth beadásából Németh Gy. bombázott a há­lóba, 2-1. 85. perc: A leálló védők mel­lett Szűcs lőtt a felső sarokba, 3-1. Jók: Pető, Német, Szűcs, Szatmáry, ill. senki. Kiss László: - Ragyogó já­tékvezetés mellett kötelező győzelmet arattunk. Ifi: Tiszaderzs-Tiszaszent­imre 0-8 Richter Kunmadaras- Tiszaföldvár 2-1 (1-1) Kunmadaras, 250 n., v.: Molnár L. Kunmadaras: Sipos - Ba­logh, Dániel, Tüdős, Lévai L., Botos (Kovács), Hunyadi, Sa- lángi, Rózsa, Varga Zs. Máté (Budai). Edző: Juhász Imre. Tiszaföldvár: Hérnék - Pa­taki, Bíró (Kollár), Tichi, Grá- csin, Járai, Gál, Kulik, Dutkon, Mári, Herkó. Edző: Seres Fe­renc. 11. perc: Rózsa buktatásáért megítélt tizenegyest Varga Zs. a jobb sarokba helyezte, 1-0. 17. perc: Gál jobb szélről be­lőtt labdája a menteni akaró Lévai lábáról perdült a hálóba, öngól, 1-1. 90. perc: Kapu elé ívelt lab­dából Salángi közelről lőtte a hazaiak győztes gólját, 2-1. Jó iramú, időnként szikrá- zóan kemény, küzdelmes mér­kőzésen a játékvezető-hármas jól oldotta meg a feladatát. A játék összképe alapján a döntet­len reálisabb lett volna. Jók: Sipos kapus vezényle­tével a hátvédsor, ill. Gál, Ülik, Mári. Juhász Imre: - Küzdeni tu­dásból jelesre vizsgázott csapa­tunk, örülök a három pontnak. Seres Ferenc: - Mi nyertük meg a meccset a hazaiaknak. Ifi: Kunmadaras-Tiszaföld- vár 5-6 Zimán Homok-Abádszalók 4-1 (4-0) Homok, 300 n., v.: Inges. Homok: Nagy-Kovács, Herkó, Farkas (Lipka), Szőke, Pallagi, Szénási, Nicula (Né­meth), Szikora, Balogh, Tóth (Bagi). Edző: Makó Mihály. Abádszalók: Kovrig-Szabó, Czicze, Szekeres, Puzsoma, Oláh F., Varga, Oláh A., Ko­vács (Bakó), Lóié, Glück. Edző: Csonka András. 35. perc: Nicula bal oldali beadását Pallagi látványos ka­páslövéssel küldte a kapuba, 1-0. 37. perc: Szénási szabadrú­gását Tóth felhőfejessel juttatta a kapuba, 2-0. 38. perc: Szénási az egész vendégvédelmet kicselezte, az alapvonalról visszagurított lab­dáját Szőke passzolta a hálóba, 3-0. 42. perc: Pallagi szögletét Szikora fejelte a hálóba, 4-0. 85. perc: Lóié lövését Nagy a gólvonalon belülről tudta ki­ütni, 4-1. A játékvezetői hármas nagy­vonalúan vezette a mérkőzést. Makó Mihály: - Elnézést kérek a nézőktől a második fél­idei játékért. Szerencsére győ­zelmet arattunk az idény leg­gyengébb hazai játékával is. Csonka András: - Gratulá­lok a hazai csapatnak az első félidei játékához. Fordulás után becsületesen helytálltunk. Ifi: Homok-Abádszalók 5-3 Makó Cibakháza-Fegyvernek 2-0 (1-0) Cibakháza, 400 n., v.: Nagy II. Cibakháza: Csécsei-Earagó (Molnár), Tóvizi, Ábel, Zatkó, Varga (Barta), Kalmár (Ma­gyar), Kálmán, Kántor, Burka (Berekszászi), Lénárt. Edző: Fazekas András. Fegyvernek: Bata-Fridrich, Buicu (Szabó), Balogh (Ra- bócki), Szoboszlai, Bukta, Kiss, Szász (Farkas), Náhóczki, Ka­pás, Kocsis. Edző: Nagy Attila. 23. perc: Kántor 30 méteres, hajszálpontos indításával Lé­nárt kiugrott, két csel után bal­lal, laposan a kapu közepébe lőtt, 1-0. 32. perc: Burka mintaszerű beadását Kalmár az ötösről a kapus kezébe fejelte. 50. perc: Lénárt ragyogó cselekkel szétzilálta a vendégek jobb oldali védelmét, beadását Kántor kapásból a jobb alsó sa­rokba lőtte, 2-0. Jó iramú, mindvégig élveze­tes mérkőzésen értékes győ­zelmet aratott a hazai csapat. Olajozott csapatmunkával, jó egyéni teljesítményekkel, pompás gólokkal fektették két vállra a lelkesen és helyenként jól játszó fegyvemeki gárdát. Jók: Lénárttal az élén az egész csapat, ill. senki. Fakezakas András: - Na­gyon nehéz mérkőzésen egy sportszerű és lelkes csapatot vertünk meg a saját fegyverük­kel. Nagy Attila: - Véleményem szerint Cibakháza az osztály legjobb csapata. Korszerű já­téka láttán örülünk, hogy csak két góllal kaptunk ki. Ifi: Cibakháza-Fegyvemek 0-0 Bíró Kun FC-Kenderes 2-1 (0-0) Kunhegyes, 300 n., v.: Kö­kény. Kun FC: Berkes (Faragó) - Csillag, Boros T., Barna, Ka­tona, Rusz (Kalafut), Herbály, Czapkó, Vona, Kun, Boros Cs. Edző: Szabó András. Kenderes: Horváth F. - Agócs, Magyar, Andrási, Mol­nár, Baktai S., Fábián, Pádár M., Baktai B., Barabás, Pádár G. (Horváth E.) Edző: Magyar József. 69. perc: Vona 25 méterről nagy gólt lőtt, 1-0. 75. perc: Czapkó kicselezte az egész kenderesi védelmet, átemelte a labdát a kapuson, és mielőtt a labda földet ért volna, a hálóba vágta. Nagyszerű csa­tárteljesítmény volt, 2-0. 77. perc: Herbály kilőtte a jobb alsó sarkot, de a játékve­zető a másik oldalon szabályta­lanságot látott, ezért nem adta meg a gólt. 80. perc: A kapura egyedül törő kenderesi csatárt a hazai kapus elütötte, ezért Kökény já­tékvezető kiállította, és tizen­egyest ítélt. Molnár a tizen­egyest biztosan lőtte a hálóba, 2-1. 85. perc: Molnár az ötösről csúsztatott a kapu mellé. Nagy egyenlítési alkalom volt. A második félidőben mind­két csapat támadóbb szellem­ben játszott, játékukon látszott, minél hamarabb döntésre akar­ják vinni a dolgot. A hazaiak­nak volt egy fergeteges öt perce, amikor két gólt lőttek. Erre a vendégek az utolsó per­cekben próbáltak válaszolni, ami majdnem sikerült is. A ha­zai fiatalok megérdemelték a győzelmet, mert több volt a tervszerűség játékukban. Jók: Boros Cs., Czapkó, Vona, Csillag, Kun, Berkes, ill. Andrási, Pádár G., Agócs. Szabó András: - Ezen a hét végén az NB III-as KESE és mi is nyertünk, szurkolóink örö­mére. Remélem, hogy nem szakad meg c(. a folyamat a hát­ralévő hazai mérkőzéseinken sem. Magyar Sándor: - Jól játszó két csapat és egy „lecsúszott” lövés döntötte el a mérkőzést. Gratulálok a kunhegyesi fiata­loknak. Ifi: Kun FC-Kenderes 2-2 Nagy Kálmán Rákócziújfalu- Túrkeve 0-0 A mérkőzésről tudósítás nem érkezett. Holtverseny a Néplap-totóban Úgy látszik, túl sokan pá­lyáznak mostanában totójá­tékunk nyereményére, a fut­ball-labdára. Az érdeklődés akkora az elmúlt hetekben, hogy egyszerűen képtelenek voltunk hamarabb értékelni a szelvényeket. Amire még nem volt példa ősz óta tartó játékunkban, a negyedik kör után holtverseny alakult ki az élen. Lévai Gáspárné (Szolnok) és Turóczy Jó­zsef (Jászboldogháza) egy­aránt 31 pontot gyűjtött. Hi­ába hajrázott remekül az ör- ményesi Szunyogh Sándor, mivel csak háromheti szel­vényét küldte be, nem maradt esélye a végső győzelemre. Pedig az utolsó körben 10(!) találatot ért el, amire már na­gyon régóta vártunk, fme a helyesen kitöltött tippszelvény: 1. Jászberény-Monor 1 2. Karcag-BÉVSC 1 3. Szerencs-T.füred 2 4. J.hida-Alattyán 2 5. Újszász-J.apáti 1 6. R.falva-Jsz.györgy x 7. Kőtelek-J.kisér 1 8. T.püspöki-J.telek 1 9. J.ágó-J.szállás x 10. Kengyel-R.újfalu 1 11. Fegyvernek-Homok 2 12. Túrkeve-Cibakh. 2 Játékosverők Portugál tinédzserek egy cso­portja durva rohamot intézett a Benfica futballistája, Claudio Caniggia ellen, aki egy idényre kölcsönbe érkezett a Benficá- hoz. Vasárnap két sárga lapot kapott a Sporting elleni vesztes bajnokin. A mérkőzés után egy szűk utcában fiatalok egy cso­portja fölismerte a stadionból elhajtó játékost. Megállították, megdobálták az autót. A táma­dóalkalmatosságok betörték a kocsiüveget, és mély sebet ej­tettek a csatár fején.