Új Néplap, 1995. május (6. évfolyam, 101-126. szám)

1995-05-16 / 113. szám

10. oldal Sport 1995. május 16., kedd Labdarúgás, megyei II. osztály, Jászsági csoport Kötelek egyelőre életben tartotta reményeit, Jászkisér megizzadt a győzelemért Jászdózsa-Tiszapüspöki 3-1 (2-1) Jászdózsa, 200 n., v.: Varga. Jászdózsa: Surányi - Lágner L, Kovács, Kiss J’., Bója, Sánta, Kocza (Csömör), Kiss B., Si­mon, Lágner R., (Kabács). Edző: Rédei Barnabás. Tiszapüspöki: Buru - Bojtok, Suki /., Barta, Lengyel S. (Suki J.), Kállai, Szedlák, Gávli (Pu- porka), Lukács T., Lukács K., Lengyel R. Edző: Lengyel Ágos­ton. 12. perc: Kiss B. ugrott ki a védők közül, és 10 méterről a léc alá bombázott, 1-0. 24. perc: A vendégek a saját kapujuk előtt elvesztették a labdát, Sánta eszmélt a legha­marabb, és az üres kapuba gurí­tott, 2-0. 37. perc: Lukács K. elhúzott a bal oldalon, majd a kapus mellett a hálóba helyezett, 2-1. 78.perc: Csömör sorra fek­tette el a vendég védőket, és ki­csit kisodródva a hálóba gurí­tott, 3-1. Izgalmas, változatos mérkő­zésen a hazai csapat rászolgált a győzelemre az igen jó képes­ségű püspökiek ellen. Jók: az egész csapat, ill. Lu­kács T., Lengyel R. Rédei Barnabás: - Megér­demelt győzelmet arattunk egy igen kemény mérkőzésen. Lengyel Ágoston: - Helyze­teket hagytunk ki, így megér­demelten maradtunk alul. Most hiányzik igazán egy kesztyűs kéz a csapat körül. Ifi: Jászdózsa-Tiszapüspöki 2-0 Kovács L. Tiszagyenda, 200 n., v.: Fo­dor. Tiszagyenda: Csőké - Péter, Papp, Jenei, Nagy (Tonigold), Baráth, Tóth, Kiss, Boros, Far­kas L., Sipos. Edző: Tóth Gábor. Fegyvernek: Bóta - Fridiik, Boicu, Balogh, Kocsis, Bukta, Göblyös, Rahocskai, Náhóczki (Szász), Kapás, Tálas. Edző: Nagy Attila. 13. perc: Kapás középre gu- rítását Rabocskai 17 méterről, látványos mozdulattal bom­bázta a kapuba, 0-1. 15. perc: Fridrik elhúzott a bal szélen, beadását Kapás he­lyezte hálóba, 0-2. 33. perc: Farkas nagy gólt ragasztott a bal sarokba, 1 -2. 44. perc: Boros T. szabadrú­gását Nagv pofozta a hálóba, 2-2. 58. perc: Péter pontos labdá­ját Farkas L. okosan gurította a kapuba, 3-2. 75. perc: Kiss szabadrúgását Farkas L. csúsztatta a bal alsó sarokba, 4-2. Második félidei gólratörő já­tékával megérdemelten nyert a hazai csapat. Jók: Farkas vezetésével az egész csapat, ill. Náhóczki. Tóth Gábor: - Küzdeni tudni kell, korrekt játékvezetés mellett. Nagy Attila: - Tartalékos csapatom 2-0-s vezetés után azt hitte, hogy megnyerte a mérkő­zést. Gratulálok a lelkes hazai­aknak. Ifi: Tiszagyenda-Fegy ver­nek 0-1 Fábián Kunmadaras-Kengyel 7-1 (4-1) Kunmadaras, 150 n., v.: Markóth. Jászárokszállás- Jászladány 2*0 (2-0) Jászárokszállás, 250 n., v.: Paróczai. Jászárokszállás: Tóth L. Bordás, Ivony, Dósa, Kárpáti, Bobák (Gregor), Dévay (Pet- hes) Kovács (Banka), Kiss B., Szabó, Kiss A. Edző: Szívós Ist­ván. Jászladány: Kiss Cs. — Varga, Dósa F., Tóth, Nagy, Tóth, Bagi ./., Tálas, Győr (Czibok), Bagi R. (Bíró), Pu- zsomai. Edző: Bagi István. 20. perc: Ivony 18 méteres, jól eltalált szabadrúgása a bal felső sarokban kötött ki, 1-0. 40. perc: Kiss B. a félpályá­ról indulva sorra cselezte ki a védőket, majd könnyedén a há­lóba gurított, 2-0. A vendégek kapusának nagy szerepe van abban, hogy mind­össze két góllal tudtak csak di­adalmaskodni az árokszállá­siak. Jók: Bordás, Kovács, Kiss B., ill. Kiss Cs. (a mezőny leg­jobbja), Varga. Szívós István: - A második félidőben helyzetek sokaságát hagytuk ki, de ez azért jó jel, mert legalább a lehetőségekig eljutottunk. Bagi István: - A jobban ját­szó hazai együttes megérdemel­ten győzött. Ifi: Jászárokszállás-Jászla- dány 4-5 Farkas Jászágó-Jászfényszaru 0-1 (0-1) Jászágó, 100 n., v.: Kelemen. Kunmadaras: Sipos - Ba­logh, Dániel, Tüdős, Lévai, Bo­tos (Máté), Hunyadik, Salángi, Rózsa (Kovács Sz.), Varga Zs., Hosszú. Edző: Juhász Imre. Kengyel: Kozák - Kovács, Székely, V. Szabó, Angyal, Szarvak, Gulyás, Ladányi, Medvegy, Nagy, Rimóczi (Ke­nyeres). Edző: Mészelyi Imre. 6. perc: Egy előre ívelt lab­dát Salángi kapásból bombá­zott a hosszú sarokba, 1 -0. 17. perc: Angyal beadásából Ladányi kapáslövéssel egyen­lített, 1-1. 20. perc: Szabadrúgás nyo­mán a védőkről lepattanó lab­dát Salángi vágta a sarokba, 2-L 27. perc: Ügyes háromszö- gezés után a Vargától kapott labdát Hunyadi helyezte a há­lóba, 3-1. 31. perc: A tizenhatoson be­lül cselezgető Vargát Angyal ellökte, a megítélt tizenegyest a sértett a bal sarokba lőtte, 4-1. 54. perc: Hosszú második sárga lapja után mehetett zuha­nyozni. 80. perc: Formás bal oldali támadás során Hunyadi átadá­sából a csereként beállt Kovács Sz. növelte a hazai gólok szá­mát, 5-1. 83. perc: Varga Zs. kitűnő indításával Kovács Sz. jól lé­pett ki, és ezúttal sem hibázott, 6-1. 88. perc: Varga Zs. gyö­nyörű egyéni alakításból állí­totta be a végredményt, 7-1. Jó iramú, időnként színvona­las mérkőzésen a hazaiak ma­gabiztos, átgondolt támadójá­tékának a kengyeli védők nem találták ellenszerét. Jók: az egész csapat, ill. senki. Juhász Imre: - Csapatom megfogyatkozott létszámmal is, kitűnő teljesítményt nyújtott. A helyzeteink alapján akár még Jászágó: Dobos Zs. - Szé­nást, Dobos F., Juhász, Besz- teri, Meleg (Kácsor), Guba (Kaszab), Darie, Halgat, Pe­redi B.. Peredi A. Edző: Len­gyel Tibor. Jászfényszaru: Török J. - Palócz, Kolompár, Borbély, Drahos, Pál, Nagy, Vidák, Ra­dies, Jarábik (Farkas), Török I. Edző: Szabó László. 27. perc: Radics a félpályá­nál kiugrott a védők gyűrűjéből és a tehetetlenül kifutó Dobos Zsolt felett a kapu közepébe ívelt, 0-1. Szép csatárteljesít­mény volt! Küzdelmes mérkőzésen megérdemelten nyertek a job­ban akaró, fürgébb vendégek, a két állandó játékosukat nélkü­löző hazaiak ellen. Különösen az ágói középpályássor enervált játéka lepte meg a szurkolókat. Jók: Dobos Zs., Peredi B., ill. az egész csapat. Lengyel Tibor: - Tartalékos csapattal csak ennyire voltunk képesek. Szabó László: - Küzdelmes mérkőzésen megérdemelt győ­zelmet arattunk. Akaratban fe­lülmúltuk ellenfelünket. Ifi: Jászágó-Jászfényszaru 0-0 Szajol-Jászszentandrás 1-0 (1-0) Szajol, 200 n., v.: Gyertyás. Szajol: Juhász - Tóvizi, Bódi, Kiss, Sándor, Tóth Zs., Kollár, Kristály (Dudás), Nagy Z., Bernát, Rideg A. Edző: Szabó Zoltán. több góllal is nyerhettünk volna. Mészei Imre: - Erősen tarta­lékos csapatom ellen a hazaiak megérdemelten nyertek. Ifi: Kunmadaras-Kengyel 4-2 Zimán Tiszaszentimre- Tiszaföldvár 0-0 Tiszaszentimre, 150 n., v.: Varga. Tiszaszentimre: Szívók - Tó­vizi, Demjén, Juhász, Simon, Szokolai, Prázmári, Lendvai, Bállá (Beleznai), (Nagy Ta­más), Postás /., Postás Zs. (Fe­kete). Edző: Lakatos Pál. Tiszaföldvár: Hérnék - Pa­taki, Kollár, Tihi, Grácsik, Já­rói, Gál, Kulik, Dutkon, Móri, Herkó (Bokor). Edző: Seres Fe­renc. Kitűnő játékvezetés mellett, küzdelmes és közepes színvo­nalú mérkőzésen igazságos eredmény született. Jók: Szivák, Simon, Dem­jén, Tóvizi, ill. Tihi, Mári. Lakatos Pál: - Küzdelmes mérkőzésen, kis szerencsével győzhettünk volna. Seres Ferenc: - Gyengén és kapkodóan játszottunk. Ifi: Tiszaszentimre-Tisza­földvárO-1 Papp Cibakháza-Kun FC 4-1 (2-0) Cibakháza, 400 n., v.: Gyenge. Cibakháza: Csécsei - Mol­nár, Tóvizi, Ábel, Zatkó, Kál­mán, Kalmár, Varga (Barta), Kántor, Burka (Berekszászi), Lénái t (Magyar). Edző: Faze­kas András. Kun FC: Berkes - Molnár, Boros T., Barna, Csillag, Boros Cs., Kalafut, Kun, Vona (Ba­logh), Czapkó, Herbály. Edző: Szabó András. Jászszentandrás: Nagy Cs. - Dankó, Szarka, Szabó, Faragó, Busa, Rideg L, Kardos, Zsidei, Bárány, Hopka. Edző: Szabó Lajos. 16. perc: Bernát remek lab­dával indította a jobbösszekötő helyén kilépő Sándort, aki 10 méterről kilőtte a hosszú sarkot, 1-0. 73. perc: Bárány piros lapot kapott. Élénk iramú mérkőzésen az első félidőben megérdemelten szerzett vezetést a hazai csapat. A másodikban feljöttek a ven­dégek, és közel álltak az egyen­lítéshez. Jók: Juhász, Tóth Zs., Kiss, ill. Dankóval az élen az egész csapat. Szabó Zoltán: - Jó első fél­idei játék után szereztünk előnyt, melyet fordulás után si­került megtartanunk. Szabó Lajos: - A tavasz leg­jobb játékát nyújtottuk, de nem volt szerencsénk. Ifi: Szajol-Jászszentandrás 2-0 Török Jászkisér-Jászjákóhalma 3-2 (1-1) Jászkisér 200 n., v..: Per- nyész. Jászkisér: Agócs - Farkas Nagy, Drávucz, Pálfi, Tarkó, Farkas L., Utasi (Szentpéteri), Kövesdi, Papp, Tajti Z. Edző: Gócza Zoltán. Jászjákóhalma: Horváth ­Farkas, Vaskó (Hájas), Móczó, Balta. Koncsik (Gólya), Szabó, Kovács, Urbán, Káplár (Molnár), Zsidei. Edző: Bérezési József. 14. perc: Kálmán mintaszerű beadását Kántor 10 méterről lőtte a kapuba, 1-0. 18. perc: Lénártot buktatták a kaputól 19 méterre, a szabad­rúgást Kálmán a léc alá bom­bázta, 2-0. 20. perc: Vendégszöglet után nagy kavarodás támadt a hazai kapu előterében, a játék­vezető 8 méterről közvetett szabadrúgást ítélt, melyet azonban a cibaki védelem hárí­tott. 49. perc: Kalmár nagy szóló utáni lövését Berkes lábbal mentette. 65. perc: Formás hazai akció végén Molnár beadását Lénárt a kapus kezébe perdítette. 75. perc: Kálmán szöglete elsuhant Tóvizi feje mellett, de Kántor jó helyen állt, és a léc alá bólintott, 3-0. 79. perc: Egy távoli lövés fölpattant Csécsei előtt, fejéről Balogh elé került, aki az üres kapuba helyezett, 3-1. 84. perc: Tóvizi a saját tér­félről indulva sorra cselezett ki mindenkit, és beállította a vég­eredményt, 4-1. Élvezetes, nagy iramú mér­kőzést vívott a két jól felkészí­tett csapat. A vendég fiatalok mozgékonyságát taktikus, érett játékkal ellensúlyozta a hazai gárda, ami több nagy helyzet kidolgozása mellett remekbe­szabott gólokban is megnyilvá­nult. Jók: Tóvizi, Ábel, Kántor, Kalmár, ill. Csillag, Boros T., Boros Cs., Molnár, Czapkó. Fazekas András: - Minden elismerésem a vendégcsapaté, csupa szív és helyenkénti jó já­tékáért. Szabó András: - Hiába ját­szottunk mezőnyfölényben, a gólokat Cibakháza rúgta. Gratu­lálok a hazai csapatnak. Ifi: Cibakháza-Kun FC 1-2 Bíró 14. perc: Kövesdi középen kicselezte a védelmet, majd 8 méterről a sarokba lőtt, 1-0. 39. perc: Káplár 30 méterről nagy gólt lőtt, 1-1. 59. perc: Jobbról belőtt szög­letből Utasi fejelt a léc alá, 2-1. 68. perc: Kövesdi visszagu- rítását Papp a hosszú sarokba bombázta, 3-1. 84. perc: Szögletbeívelésből Szabó szépített, 3-2. A végig lelkesen és kontrák­kal operáló vendégek ellen, nagy mezőnyfölényben játszott a hazai csapat, de a fordulásig nem sikerült előnyt szereznie. A második félidőben nagyobb sebességre kapcsolt a Jászkisér, és ha nehezen is, de hozta a kö­telező győzelmet. Jók: Nagy, Farkas L., Kö­vesdi, ill. Horváth, Káplár, Móczó. Gócza Zoltán: - Túlságosan siettettük a támadásokat, ezért a játékunk kapkodóvá vált. Nem értem a játékvezetőket, tíz bün­tetőből jó, ha egyet megítélnek a javunkra. Bérezési József: - Nem ját­szottunk alárendelt szerepet, kis szerencsével meglepetést okozhattunk volna. Ifi: Jászkisér-Jászjákóhalma 2-1 Gócza Jásztelek-Pusztamonostor 1-1 (1-0) Jásztelek, 150 n., v.: Deák. Jásztelek: Fekete - Kisbako- nyi, Varga P., Szűcs ' B., Drubkó, Molnár, Varga F. (Kuli), Sisa, Trangusz, Radnai, Bartus. Edző: Varga György. Kenderes-Túrkeve 3-0 (2-0) Kenderes, 300 n., v.: Nagy S. Kenderes: Horváth - And­rási, Pádár M. (Lédi), Magyar, Agócs, Barabás, Molnár, Pá­dár G. (Fábián L,), Fábián J., Monoki, Baktai (Kugler). Edző: Magyar József. Túrkeve: Katona - Fekete T., Fekete M., Teleki, Barna, Deb- reczeni, Sárkány, Fekete R., Jandó, Szilágyi, Kalmár. Edző: Homoki Károly. 5. perc: Molnár két csellel tisztára játszotta magát, és 14 méterről a kapu bal alsó sar­kába helyezett, 1-0. 37. perc: Pádár G.-t felvág­ták a kaputól 18 méterre, a sza­badrúgást Molnár a bal alsó sa­rokba bombázta, 2-0. 74. perc: A védőkről kipat­tanó labdát Fábián J. 16 méter­ről a kapu jobb oldalába lőtte, 3-0. A mérsékelt iramú és szín­vonalú mérkőzésen könnyű győzelmet aratott a hazai csa­pat, mely a gólhelyzetek soka­ságát hagyta ki. Jók: Molnár, Monoki, Fá­bián J., Barabás, Pádár M., ill. Fekete T., Fekete R., Barna, Fekete M. Magyar József: - Helyzet- kihasználásunk kriminális volt, de így is biztosan győztünk. Homoki Károly: - Gratulá­lok a nagyvonalú játékvezetés­hez. Ifi: Kenderes-Túrkeve 0-1 Korpás Rákócziújfalu- Abádszalók 4-2 (1-0) Rákócziújfalu, 200 n., v.: Major. Á nagy szél rányomta bélye­gét a mérkőzésre. Ifi: Rákócziújfalu-Abádsza- lók 2-1 Pusztamonostor: Bibók ­Szabó, Lakatos, Dobos, Szajka, Rezes, Hartman, Balázs, Van- csik, Szűcs Z., Jenes (Peredi). Edző: Kovács György. 28. perc: Drubkó jobb oldali szögletét a hosszú oldalon be­robbanó Molnár 10 méterről az alsó sarokba fejelt, 1 -0. 54. perc: Monostori szöglet után Kisbakonyi kifejelte a lab­dát, ám az a két méterre, háttal álló Varga F. felső karját érin­tette. A játékvezető meglepe­tésre tizenegyest ítélt, melyet Balázs értékesített, 1-1. 89. perc: Hartmant a játék­vezető kiállította. Jók: Varga P., Szűcs P., ill. Bibók, Szajka, Lakatos. Sajnos a játékvezető vette át a két csapatnak szánt főszere­pet. Ennek ellenére is megsze­rezhette volna a hazai gárda a győzelmet, ha a három ziccer­ből legalább egyet értékesít. Varga György: - Megint ajándékoztunk egy pontot az el­lenfélnek. Kovács György: - Ideges, csapkodó játékunk ellenére rá­szolgáltunk a döntetlenre. Ifi: Jásztelek-Pusztamonos­tor 3-2 Dobos Tlszajenő-Kőtelek 2-3 (1-0) Tiszajenő, 150 n., v.: Tren- csényi. Az esélyesebbnek tartott kő­telki csapat ellen jól felkészült a hazai gárda, kétszer is vezetni tudott, ám a végén érvényesült a papírforma. Ifi: Tiszajenő-Kőtelek 0-1 Bajnok Blackbum Talán egy drámaíró sem tudta volna jobban kitalálni az idei angol labdarúgó-baj­nokság utolsó perceit, mint ahogy a valóságban történt. Az élen álló Blackbum Ro- versnek két pont előnye volt a Manchesterrel szemben, ám a siker kapujában álló csapat az utolsó percben ka­pott gólt a Liverpool ottho­nában, s vesztett 2-1-re.- Megállt a szívverésem - elevenítette fel a nem köny- nyű pillanatokat a Black­bum dúsgazdag tulajdo­nosa, Jack Walker. - Egy­szerűen alig hittem el, hogy ez megtörténhet velünk, hi­szen ekkor még nem tudtuk, mi történt a másik pályán, mit játszott a Manchester. Áztán néhány másod­perccel később jött az örömhír, hogy a Manchester 1-1-re végzett idegenben a West Ham ellen, s ettől egyből jobbra fordult a Ro- vers-játékosok hangulata. Sőt, ez nem kifejezés! Talán az lenne helytállóbb, hogy örömük nem ismert határo­kat. Elvégre csapatuk 81 éves történetében most for­dult elő először, hogy baj­noki aranyérmet ünnepel­hettek. A Liverpool stadion­jának közönsége pedig fül­siketítő füttykoncertbe kez­dett... A magyarázat, hogy éppen az a Kenny Dalglish vezette diadalra a kék meze­seket, aki annak idején 13 évet húzott le játékosként, majd edzőként Liverpool­ban, a Vörös Ördögöknél.- Ma ez a fütty volt a leg­kedvesebb hang, amit csak hallhattam - hangzott a ve­zető edző vallomása. A vesztes fél, a MU mes­tere elismerően szólt a blackbumiekről: -Jó csapa­tuknak kell lenni, ha el tud­ták venni tőlünk a bajnoki címet. Kunsági csoport, 26. forduló Cibakházán elérhető közelségbe került a bajnoki cím Tiszagyenda- Fegyvernek 4-2 (2-2)