Új Néplap, 1995. április (6. évfolyam, 77-100. szám)

1995-04-11 / 85. szám

1995. április 11., kedd Sport 11. oldal Labdarúgás Megyei II. osztály Jászsági csoport Kunsági csoport Tiszaderzs-Kenderes 1-3 (0-1) T.derzs, 70 n„ v.: Kőhegyi. Tiszaderzs: Gőz-Katona, Mán, Szűcs, Juhász, Tóth, Pető (Fazekas J.), Molnár Cs., Szatmári, Németh (Nagy I.), Fazekas 1. (Kolompár). Edző: Kiss László. Kenderes: Galó-Agócs, Ma­gyar, Andrási, Molnár JBak- tai S., Fábián. Pádár, Baktai B. (Laudi), Barabás, Horváth (Sas). Edző: Magyar József. 2. perc: Jobb oldali beadás után Pádár a bal sarokba he­lyezett, 0-1. 64. perc: Pető közelről egyenlített, 1-1. 65. perc: A kezdést követően Fábián azonnal betalált, 1-2. 88. perc: Molnár J. második próbálkozása sikerrel járt, 1-3. Kiss László: - Kapus nélkül ezt a játékot nem lehet játszani. Magyar József: - Remélem, megindultunk fölfelé. Ifi: Tiszaderzs-Kenderes 0-3 Richter Tiszaszentimre- Tiszagyenda 2-5 (1-3) Tsztimre, 250 n., v.: Tóth. a Tiszaszentimre: Szivák-Tó­vizi, Szanyi, Juhász, Bódi, Bé­ré znai (Nagy), Prázmári, Lend- vai, Postás Zs., Postás /., Sós­kúti. Edző: Lakatos Pál. Tiszagyenda: Csőke-Toni­gold G., Héder (Tonigold L), Papp, Jenei, Sipos, Baráth, Tóth, Farkas II. (Varga), Kiss, Farkas I. Edző: Tóth Gábor. 15. perc: Prázmári juttatta vezetéshez csapatát, 1-0. 22. perc: Szöglet után Sipos egyenlített, 1-1. 28. perc: A kipattanó labdát Farkas II. vágta a hálóba, 1-2. 40. perc: Héder majdnem a félpályáról talált a hálóba, 1-3. 46. perc: Postás Zs. egyéni akció végén szépített, 2-3. 70. perc: Sipos a kapus mel­lett lőtt a hálóba, 2-4. 82. perc: A kilépő Farkas I. a sarokba pofozta a labdát, 2-5. Lakatos Pál: - Nemcsak az ellenfél, a játékvezető is „meg­tolta” a csapatot. Tóth Gábor: - Lelkesedés­ből jelesre vizsgáztunk. Ifi: Tiszaszentimre-Tisza­gyenda 3-3 Papp Kengyel-Homok 3-1 (2-0) Kengyel, 400 n., v.: Török. Kengyel: Kozák-Szőke J., Szabados, Székely, Peres, Ri- móczi, Gulyás (Szabó), Ladá­nyi, Szarvák, Angyal, Nagy R. (Földes). Edző: Mészei Imre. Homok: Nagy-Szőke L, Herkó, Kovács, Jakab , Németh (Bagi), Szénást (Farkas), Osz­tás (Benedek), Szikora, Balogh, Tóth. Edző: Makó Mihály. 10. perc: Ladányi a hosszú sarokba gurított, 1-0. 40. perc: Angyal 30 méterről óriási gólt lőtt, 2-0. 66. perc: Szikora a kapu kö­zepébe fejelte, 2-1. 75. perc: Gulyás átadását Nagy R. a kapuba passzolta, 3-1. Mészei Imre: - Taktikai fe­gyelmezettségünknek köszön« hetjük ezt a szép győzelmet. Makó Mihály: - Kijózanító pofont kaptunk. Ifi: Kengyel-Homok 2-1 Rimóczi Tiszaföldvár- Rákócziujfalu 4-1 (2-1) Tiszaföldvár, 200 n., v.: Trencsényi. Tiszaföldvár: Hernek-Pa­taki, Kollár (Lovas), Tihi, Grá- csin, Járni, Gál, Simonyik (Já­rói Z.), Bíró, Kulik, Herkó. Edző: Seres Ferenc. Rákócziújfalu: Kőfalvi-Balogh, Mucsi, Durda, Barta, Hanga, Nagy, Kollár Víg, Vadas, Buj­dosó. Edző: Zakar Pál. 12. perc: Herkó labdája a hosszú sarokban kötött ki, 1-0. 17. perc: Hemek Bujdosó elé ütötte a labdát, aki 5 méter­ről a kapuba lőtt, 1-1. 21. perc: Szöglet Kulik az ötösről fejelte a kapuba, 2-1. 76. perc: Simonyik növelte az előnyt, 3-1. 78. perc: Kulik beadását Herkó értékesítette, 4-1. Seres Ferenc: - Megérde­melt győzelmet arattunk. Zakar Pál: - Négy potyagólt kaptunk. Ifi: Tiszaföldvár-Rákócziúj- falu 2-0 Szűcs Fegyvernek-Abádszalók 2-0 (1-0) Fegyvernek, 200 n., v.: Kálé. Fegyvernek: Bata-Fridrik, Farkas (Kapás), Balogh, Szabó Z., Bukta, Kiss, Kocsis, Ná- hoczki, Szoboszlai, Rahóczki (Szász). Edző: Nagy Attila. Abádszalók.Szabó - Czice, Szekeres, Horog, Hamar, Varga, Oláh, Glük, Lóié, Kovács, Nagy. Edző: Csonka András. 40. perc: Szabó Zoltán fejese nyomán a labda a kapuba ván- szorgott, 1-0. 75. perc: Fridrik közelről emelt a léc alá, 2-0. Nagy Attila: - A győzelmet nem kell magyarázni. Csonka András: - Erősen tartalékos csapatom meglepe­tést is okozhatott volna. Ifi: Fegyvernek-Abádszalók 0-0 Kelemen Jászdózsa-Tiszajenő 0-0 Jászdózsa, 200 n., v.: Varga. Jászdózsa: Rédei-Simon, Kovács, Lágner /., Kiss J., Sánta, Lágner R., Varga, Kiss B„ Gyurkó (Bolya), Csömör. Edző: Sánta György. Tiszajenő: Jándi-Jónás, Pé­ter, Gulyás, Kocsis, Schirmer, Nagy, Katona, Szarvák, Polgár (Bajzáth), Baktai. Edző: Szalai István. A mérkőzést végigtámadó hazai csapat sorra hagyta ki a jobbnál is jobb gólszerzési le­hetőségeit. Sánta György: - A kidolgo­zott (de kihagyott) gólhelyzetek sokaságával nem lehet mérkő­zést nyerni. Szalai István: - Örüljünk idei első pontunknak. Ifi: Jászdózsa-Tiszajenő 3-0 Kovács Kőtelek-Jászjákóhalma 4-1 (0-1) Kőtelek, 50 n„ v.: Balogh K. Kőtelek: Horváth-Újj, Bozsó J., Kosik, Bordás, Boros, Ma- túz, Jónás (Bozsó L.), Csörghe, Nagy, Szabó. Edző: Papp La­jos. Jászjákóhalma: Hor­váth-Balla, Móczó J., Farkas (Urbán F.), Vaskó (Móczó A.), Szabó, Káplár, Koncsik, Ko­vács (Hájas), Urbán G., Zsidei. Edző: Bérezési József. 10. perc: Bal oldali szabad­rúgást Bállá a hosszú sarokba csavarta, 0-1. 51. perc: Csörghe jól eltalált szabadrúgásból egyenlített, 1-1. 56. perc: Szögletrúgást kö­vetően Nagy jól előzte meg vé­dőjét, 2-1. 62. perc: Újabb szöglet, újabb gól, ezúttal Matúz volt eredményes, 3-1. 88. perc: Csörge sarokrúgá­sát a berobbanó Bordás fejelte a védők között a hálóba, 4-1. Jók: Horváth, Boros, Bor­dás, ill. Bállá. Papp Lajos: - A második fél­időben gond nélkül nyertünk. Bérezési József: - Játékunk­nál csak az időjárás volt rosz- szabb. Ifi: Kőtelek-Jászjákóhalma 5-1 Bozsó Jás zágó-Jásztelek 1-0 (1-0) Jászágó, 150 n., v.: Varga. Jászágó: Dobos Zs.-Szénási, Dobos F., Beszteri, Csikós, Guba, Raffael, Darie (Juhász), Peredi A., Hallgat, Peredi B. (Kácsor). Edző: Bobák József. Jásztelek: Fekete-Kisbako­nyi, Kuli, Ambrus, Zrupkó, Molnár, Varga (Bartus), Sisa, Gerhát, Radnai, Frangusz. Edző: Varga György. 31. perc: Peredi A. minta­szerű beadását Hallgat pofozta a kapuba, 1-0. Az egyforma képességű csa­patok találkozóját a nagyobb akarással játszó hazaiak nyer­ték. Jók: Csikós, Guba, Raffael (a mezőny legjobbja), ill. Amb­rus, Sisa. Bobák József: - Kihagyott helyzeteink ellenére is megér­demeltük a három pontot. Varga György: - Egy góllal jobb volt a hazai csapat. Ifi: Jászágó-Jásztelek 1-0 Módé János Jászfényszaru- Szajol 0-1 (0-0) Jászfényszaru, 150 n., v.: Sebestyén. Jászfényszaru: Török J.-Drabos, Pál, Nagy, Török L, Rácz (Paszicsku), Borbély, Ra­dies, Jarábik (Farkas), Vidák, Horváth. Edző: Szabó László. Szajol: Májer-Tóvizi (Zen- tai), Bódi, Tóth, Kiss J., Kollár (Dudás), Szokolai, Bernát, Asz­talos, Rideg, Gulyás. Edző: Szabó Zoltán. 82. perc: Bódi a szél segít­ségével szerezte meg a mérkő­zés egyetlen gólját, 0-1. Fortuna kegyeibe fogadta a két vendégcsapatot. Jók: Pál, Nagy, ill. Bódi, Májer. Szabó László: - Amíg ennyi helyzetet kihagyunk, addig nem tudunk jobb eredményt elérni. Szabó Zoltán: - Értékes győzelmet arattunk. Ifi: Jászfényszaru-Szajol 0-1 Szabó Tiszapüspöki- Jászkisér 4-3 (3-1) Tiszapüspöki, 200 n., v.: Tóth M. Tiszapüspöki: Buru-Kállai Z., Ramos, Barta, Gábli, Kállai G., Szedlák (Lengyel S.), Boj­tok, Lukács T., Lukács K., Len­gyel R. (Suki L). Edző: Lengyel Ágoston. Jászkisér: Tajti G.-Otta, Nagy, Drávucz, Tajti Z., Pálfi, Kiss (Szentpéteri), 'Utasi, Kö­ve sdi, Papp, Tarkó. Edző: Gócza Zoltán. 27. perc: Lukács T. átadását Lukács K. okosan helyezte a sarokba, 1-0. 35. perc: Szép hazai akció után Lengyel Rudolf talált a hálóba, 2-0. 36. perc: Papp szabadrúgás­ból lőtt a kapuba, 2-1. 37. perc: Lengyel R. 20 mé­terről bombázta a léc alá, 3-1. 75. perc: Lukács K. minta­szerű kiugratását Gábli pasz- szolta a jobb sarokba, 4-1. 79. perc: Papp szabadrúgása vágódott a ficakba, 4-2. 83. perc: Utasi 30 méteres lövését a szél segítette a hazai kapuba, 4-3. Lengyel Ágoston: - Remé­lem, a kitűnő játék közelebb hozza a közönséget. Gócza Zoltán: - Szégyellem magam első félidei játékunkért. Ifi: Tiszapüspöki-Jászkisér 0-1 Lengyel Jászladány-Zagyvarékas 0-0 Jászladány, 50 n., v.: Mihály. Jászladány: Kiss-Nagy, Tóth Gy., Tóth II., Tóth L, Lázár, Dankó, Suki (Bagi), Puzsomai, Koczka, Tálas (Varga). Edző: Bagi István. Zagyvarékas: Skultéti-Cseki, Varga L., Jánosi Z., Alföldi, Mihályi, Hajdú M., Hajdú Z., Jánosi L., Antal, Révész (Kiss). Edző: Kovács Sándor. A két csapat mindent megtett annak érdekében, hogy a nézők még jobban fázzanak. Jók: Tóth Gy., ill. Varga L. Bagi István: - Két azonos képességű csapat találkozóján igazságos eredmény született. Kovács Sándor: - A döntet­lent reálisnak tartom. Ifi: Jászladány-Zagyvarékas 5-1 Gémesi Pusztamonostor­Jászszentandrás 2-1 (0-1) Pusztamonostor, 150 n., v.: Nagy I. Imre. Pusztamonostor: Bi­bók-Szabó, Lakatos, Dobos, Varga, Rezes, Hartman, Ba­lázs, Vanczik, Peredi (Kovács), Jenes. Edző: Kovács György. Jászszentandrás: Má­lyi-Donkó, Szarka, Faragó, Zsidei, Busa, Dimény (Csőké), Banka, Rideg, Előhegyi, Bá­rány. Edző: Szabó Lajos. 35. perc: Bárány kicselezte a rátámadó védőket, és 12 mé­terről, jobbról, okosan helyezett a hosszú sarokba, 0-1. 47. perc: Rezes elgurított a kifutó Mályi mellett, és éles szögből higgadtan lőtt az üres kapuba, 1-1. 80. perc: Jenes tört be a ti­zenhatoson belülre, a vendégek védője rossz ütemben csúszott be, a megítélt tizenegyest Ba­lázs értékesítette, 2-1. Jók: az egész csapat, ill. Szarka, Donkó. Kovács György: - Csak azt tudom ismételni, amit a mérkő­zés előtt a fiúknak is mondtam, a jelenlegi Jászszentandrás nem jobb csapat nálunk. Szabó Lajos: - Második mérkőzésünkön adtuk meg el­lenfelünknek azt a lehetőséget, hogy vezetésünk után nyerjen. A hazaiak éltek is vele. Ifi: Pusztamonostor-Jász­szentandrás 1-1 Litkei i q □ o Az áremelés elhalasztva Az áremelkedést megakadályozni mi sem tudjuk. De az ebből származó terheket részben levesszük az Ön válláról. Ha most a Volkswagen csoport márkái közül választ, csak a régi árat kell befizetnie. A forintleértékelésből és a vámok növekedéséből adódó különbözetet pedig egy év alatt kell kiegyenlítenie. S ennek kamatait Ön helyett mi fizetjük a Porsche Bank valamint a Merkantil Bank speciális kamat­mentes akciója keretében. Tehát ha most vásárol autót, nemcsak a kamatokat takarítja meg, hanem elébe megy minden további adó- és áremelkedésnek. A kedvezmény a Volkswagen, Audi, Seat és Skoda összes típusára érvényes, felszereltségbeli korlátozás nélkül. S természe­tesen kiegészíthető valamennyi érvényes rész­letfizetési ajánlatunkkal. Érdeklődjön márkake­reskedőinknél az egész országban, vagy hívja fel központi információs szolgálatunkat: (061)2705502 Volkswagen Csoport a Juvenal Kft. 5000 Szolnok, Széchenyi krt. 26. Telefon/fax: 56/427-800, 425-100