Új Néplap, 1995. április (6. évfolyam, 77-100. szám)

1995-04-19 / 91. szám

1995. április 19., szerda Sport 11. oldal Labdarúgás, megyei II. osztály, Kunsági csoport Kunmadaras tizenkétszer, Varga Zsolt egymaga hétszer talált a hálóba Tiszagyenda- Tiszaföldvár 0-1 (0-0) Tiszagyenda, 200 n., v.: Csibe. Tiszagyenda: Csőké - Toni- gold, Héder, Papp, Jenei, Pé­ter, Tóth, Farkas /., Kiss (Ké­rész), Farkas II., Sípos. Edző: Tóth Gábor. Tiszaföldvár: Líbor - Pataki, Bíró, Tihi, Grácsin, Gál, Ülik, Dutkon, Somogyik, Herkó, Sinko. Edző: Seres Ferenc. 54. perc: Dutkon elhúzott a bal szélen, a lövése a kapufát érintve vágódott a hálóba, 0-1. Nem tudta megismételni múlt heti, idegenbeli gólra törő játékát a gyendai gárda. Jók: Tonigold, Jenei, ill. Bíró, Tihi, Grácsin, Dutkon. Tóth Gábor: - Első félidei helyzetkihagyásaink megbosszul­ták magukat. Seres Ferenc: - Jobban akar­tuk a győzelmet. Ifi: Tiszagyenda-Tiszaföldvár 1-1 Fábián Cibakháza- Kengyel 2-0 (0-0) Cibakháza, 500 n„ v.: Farkas Gy. Cibakháza: Csécsei - Fa­ragó (Molnár), Tóvizi, Ábel, Kálmán, Zatkó, Kalmár, Varga (Barta), Kántor (Magyar), Burka, Lénárt. Edző: Fazekas András. Kengyel: Bezsella - Polgár, Szőke, Peres, Angyal, Szabó, Ladányi, Székely, Szaiyák (Ke­nyeres), Gulyás, Földes. Edző: Mészei Imre. 29. perc: Kántor nagy lövését a gólvonalról mentették a védők. 43. perc: Szabó futtából le­adott bombáját Csécsei bravúrral hárította. 65. perc: Kálmán mesteri indí­tásával Lénárt kiugrott, és tizen­Jászárokszállás- Jászdózsa 2-2 (2-1) Jászárokszállás, 450 n., v.: Fekete I. Jászárokszállás: Tóth-Szabó B.. Ivony, Bordás, Pethes (Banka), Bobák, Oláh P. (Dósa), Kovács Z., Dévay, Szabó Z., Kiss A. Edző: Szívós István. Jászdózsa: Surányi-Varga J., Kovács L., Lágner, Kiss J., Bo­lya, Sánta, Kocza (Kapács), Kiss B., Simon, Csömör. Edző: Sánta György. 3. perc: Simon a félpályáról indulva kicselezte a védőket, és biztosan szerzett vezetést, 0-1. 7. perc: Kiss A. szögletét Kovács Z. fejelte a hálóba, 1-1. 32. perc: Formás támadás végén Kiss A. gurított a sa­rokba, 2-1. 48. perc: Kiss A. büntetőjét Surányi bravúrral hárította. 72. perc: Kapács lövése a hálóban kötött ki, 2-2. Küzdelmes mérkőzésen igazságos eredmény született. Szívós István: - Négy sérült játékos ellenére jól játszottunk. Nemcsak a hazai pálya sújtott bennünket... Sánta György: - Dicséretet érdemel az egész csapat, a helyzetek alapján akár győzhet­tünk is volna. Ifi: Jászárokszállás-Jászdó- zsa 3-0 Farkas Zagyvarékas- Kőtelek 1-0 (1-0) Zagyvarékas, 300 n., v.: Lá­zár. Zagyvarékas: Alapi-Ecseki, Varga L., Jánosi Z., Alföldi, Mihályi, Hajdú M., Hajdú Z., Varga /., Antal, Jánosi L. Edző: Kovács Sándor. Kőtelek: Horváth-Ujj, Ma- túz, Bordás, Nagy, Kosik, Jó­nás, Boros, Csörghe, Bozsó, Szabó. Edző: Papp Lajos. hat méterről a bal felső sarokba emelte a labdát, 1-0. 71. perc: Lénárt középre emelt, Kántor pedig kapásból nagy gólt lőtt, 2-0. Küzdelmes, jó iramú mérkőzé­sen a hazaiak két szépségdíjas góllal tartották otthon a három pontot. Jók: Kálmán, Tóvizi, Zatkó, ill. Bezsella, Angyal. Fazekas András: - Kellemes csapatot ismertünk meg a vendé­gekben, csak nagy nehézségek árán tudtuk feltömi jól záró vé­delmüket. Mészei Imre: - A második félidőre elfáradtunk, megérde­melten nyertek a hazaiak. Ifi: Cibakháza-Kengyel 5-0 Bíró A. Kenderes­Tiszaszentimre 3-1 (0-1) Kenderes, 250 n., v.: Tóth S. Kenderes: Galó (Horváth) - Agócs, Magyar, Andrási, Pádár M., Molnár, Fábián, Barabás, Baktai S., Baktai B. (Sass), Horváth E. (Lódi, Monoki). Edző: Magyar József. Tiszaszentimre: Szivák - Ju­hász, Szanyi, Nagy, Simon, Be- leznai (Kerepesi), Prázmári, Lendvai, Bállá, Postás, Kállai (Sóskúti). Edző: Lakatos Pál. 2. perc: Kállai lefutotta Ma­gyart, és a jobb sarokba lőtt, 0-1. 48. perc: Molnár tizenegyes­ből egyenlített, 1-1. 55. perc: Lódi fejese a kapu­fáról perdült a vonal mögé, 2-1. 85. perc: Monoki nagyszerű átadásából Molnár állította be a végeredményt, 3-1. A kényelmesen kezdő Kende­res ellen gyorsan vezetést szerez­tek a vendégek, a szünet után a cseréknek köszönhetően fordított a hazai együttes. Jók: Agócs, Molnár, Lódi, 4L perc: Antal három ven­dégvédőt és a kapust is kicse­lezve gurított a kapuba, 1-0. Közepes színvonalú mérkő­zésen egy nagyszerű egyéni megmozdulás döntött. Jók: Antal, Jánosi Z., ill. Bo­ros és a közvetlen védelem. Kovács Sándor: - Harmatos játékkal harmatgyenge csapatot győztünk le. Papp Lajos: - Ez a mérkő­zés más játékvezetőt érdemelt volna. Ifi: Zagyvarékas-Kőtelek 0-0 Antal Szajol-Tiszapüspökl 2-0 (0-0) Szajol, 400 n., v.: Agócs. Szajol: Mayer - Tóvizi, Bódi, Tóth, Asztalos (Sándor), Kol­lár, Szokolai, Gulyás, Bernáth, Rideg, Kristály. Edző: Szabó Zoltán. Tiszapüspöki: Buru - Kállai Z. (Suki), Ramos (Lengyel S.), Berta, Góbii, Kállai G., Szed- lák, Bojtok (Puporka), Lukács T., Lukács K., Lengyel R. Edző: Lengyel Ágoston. 67. perc: Jobb oldali hazai támadás után Rideg mintaszerű beadását Bernáth fejelte a léc alá, 1-0. 74. perc: Szokolai jobb ol­dali szabadrúgását Rideg csúsz­tatta a jobb sarokba, 2-Q. A két szomszédvár találko­zóján nehezen adta meg magát az újonc vendéggárda, de az összkép alapján a hazaiak győ­zelme mindenképpen megér­demelt. Jók: Bódi, Tóth, Szokolai, Gulyás, ill. az egész csapat. Szabó Zoltán: - Nagy me­zőnyfölényünket, ha nehezen is, de gólokra váltottuk. Lengyel Ágoston: - Mikor megláttuk a mérkőzésre kijelölt játékvezetőt, már tudtuk, itt nem nyerhetünk. Ezt ténykedé­sével be is bizonyította. Monoki, ill. Szivák, Szanyi, Si­mon, Prázmári, Postás, Kállai. Magyar József: - Játékosaim gondolatai már a húsvéti tojás kö­rül forogtak, így a vártnál nehe­zebben sikerült győznünk. Lakatos Pál: - Fordulás után nem sikerült megismételni az első félidei jó játékot. Korpás Kunmadaras- Tiszaderzs 12-2 (5-2) Kunmadaras, 200 n., v.: Pató. Kunmadaras: Sipos (Szeg­halmi) - Budai (Kovács), Dá­niel, Tüdős, Lévai, Botos, Hu­nyadi, Salángi (Boros), Balogh L., Varga Zs., Hosszú. Edző: Juhász Imre. Tiszaderzs: Fazekas - Ka­tona, Kolompár (Szatmári), Szűcs, Molnár, Tóth, Pető, Jár­dán, Fazekas, Németh, Mári (Fűtő). Edző: Kovács János. 2. perc: Varga Zs. a tizenha­tosról helyezett a hálóba 1-0. 4. perc: Hosszú átadását Tü­dős közelről pofozta a hálóba, 2-0. 7. perc: Varga Zs. a kapust is kicselezve gurított a kapuba, 3-0. 12. perc: Varga Zs. kapás­góllal bosszantotta Fazekast, 4-0. 21. perc: A tizenhatoson be­lüli lökésért megítélt büntetőt Pető értékesítette 4-1. 29. perc: Varga Zs. ügyes összjátékból növelte góljai szá­mát, 5-1. 34. perc: A hazai védők hibá­ját kihasználva Pető szépített, 5-2. 51. perc: Varga Zs. lövését a kapus csak szemmel követte, 6-2. 52. perc: Balogh beíveléséből Salángi fejelt a hálóba, 7-2. 59. perc: Salángi kilőtte a bal felső sarkot, 8-2. 64. perc: Hunyadi jó indítását Varga Zs. nem hibázta el, 9-2. 71. perc: Hosszú beadását Ifi: Szajol-Tiszapüspöki 5-0 Török Jásztelek-Jászfényszaru 5-1 (2-1) Jásztelek, 200 n., v.: Per- nyész. Jásztelek: Fekete - Kisbako- nyi (Blaskó), Varga P., Amb­rus, Zrupkó (Bartus), Varga F., Gerhát, Sisa, Trangusz (Kuli), Radnai, Molnár. Edző: Varga György. Jászfény szaru: Török J. - Drabos, Pál, Nagy, Palócz, Vi- dák, Borbély, Farkas Zs., Török /., Horváth (Farkas Gy., Szabó) Radics. Edző: Szabó László. 17. perc: Radnai jobb oldali beadását Sisa nyolc méterről bólintotta a kapuba, 1-0. 23. perc: Radics tíz méterről kilőtte a hosszú sarkot, 1-1. 24. perc: Molnár egy sza­badrúgás-kombináció után bombagólt lőtt a bal felső sa­rokba, 2-1. 77. perc: Sisa a Radnaitól kapott átadást pofozta a ka­puba, 3-1. 78. perc: A reklamáló Radi- csot a játékvezető kiállította. 81. perc: Radnai újabb gól- passzából Sisa harmadik gólját szerezte, 4-1. 83. perc: Sisa védhetetlen góllal tette fel teljesítményére a koronát, 5-1. A változatos, jó iramú mér­kőzésen a múlt heti kisiklást feledtetve, megérdemelt győ­zelmet aratott a szerdai, Kun­hegyes elleni kupamérkőzésre készülő jászteleki csapat. Jók: Sisa (a mezőny leg­jobbja), Varga P., Radnai, Molnár, Fekete, ill. senki. Varga György: - Minden jó, hajó a vége. Szabó László: - Gratulálok a jászteleki csapatnak, amely tel­jesen megérdemelten nyert. Ifi: Jásztelek-J ászfény szaru 1-1 Dobos Kovács közelről a bal sarokba gurította, 10-2. 78. perc: Balogh egyéni akci­óból szerezte a tizenegyediket, 11-2. 79. perc: Botos beívelését Varga Zs. az ötösről fejelte a há­lóba, 12-2. A játékvezető a 80. percben véget vetett a derzsi csapat ver­gődésének. Jók: Varga Zsolttal az élen az egész csapat, ill. Pető, Járdán. Juhász Imre: - A mai nap minden sikerült. Köszönöm csa­patomnak, hogy gólszürettel káp­ráztatta el a szurkolókat. Kovács János: - Alkalmi ka­pustól és egy enervált, fáradt csa­pattól csak ennyire tellett. Ifi: Kunmadaras-Tiszaderzs 10-0 Zimán Kun FC-Fegyvernek 1-2 (0-2) Kunhegyes, 300 n„ v.: Nagy II. Kun FC: Faragó (Ber­kesfCsillag, Boros T., Barna, Katona, Rusz (Molnár Cs.), Herbály (Ujfalvi), Czapkó, Vona, Kun, Balogh. Edző: Szabó András. Fegyvernek: Bata-F ridrik, Kocsis, Balogh, Szabó, Bukta, Kiss, Szász, Náhoczky, Kapás, Szoboszlai. Edző: Nagy Attila. 15. perc: Czapkó három védőt kicselezve szabadon tört kapura, de 10 méterről, nagy helyzetben mellé durrantok. 30. perc: Fridrik a szögletet érintés nélkül csavarta a léc alá, 0-1. 35. perc: Kapu előtti kavaro­dás után Kiss lőtt a hálóba 0-2. 48. perc: A tizenhatoson belül Kunt elkaszálták, a megítélt bün­tetőt Boros vágta a hálóba, 1-2. A rutinos vendégek megérde­melten jutottak előnyhöz. Fordu­Tiszajenő-Jászágó 1-6 (1-2) Tiszajenő, 150 n., v.: Csőke. Tiszajenö: Jándi - Szilágyi, Péter, Gulyás, Fehér (Bajzáth), Schirmer, Nagy, Zatkó, Makai, Polgár, Baktai. Edző: Szalai István. Jászágó: Dobos Zs. - Peredi B., Dobos /., Barócsi, Csikós, Darie, Peredi A., Hallgat, Besz- teri, Raffael, Meleg. Edző: Bo­bák József. 4. perc: Jobb oldali szöglet­ből Hallgat fejelt a hálóba, 0-1. 31. perc: Beszteri kilőtte a bal felső sarkot, 0-2. 35. perc: Baktai lövése vá­gódott a hálóba, 1-2. 41. perc: Polgár a második sárga után a pirosat is meg­kapta, így a hazai együttes tíz emberrel folytatta a játékot. 72. perc: Peredi B. 12 mé­terről, ollózva emelt a hálóba, 1-3. 73. perc: A kezdést követően Raffael volt eredményes, 1-4. 73. perc: Még fel sem ocsúd­tak a hazaiak, mikor Peredi A. ismét betalált, 1-5. 86. perc: Hallgat tette fel az i-re a pontot, 1-6. A tíz emberrel játszó hazaiak a harmadik gól után teljesen összeroppantak. Jók: senki, ill. az egész csa­pat. Szalai István: - Úgy jártunk, mint annak idején a nagyválo­gatott Marseille-ben. Bobák József: - A csapat nagyszerű játékkal ajándékozta meg a kis számú, de lelkes szurkolókat. Ifi: Tiszajenő-Jászágó 0-3 Sepsi Jászjákóhalma­Pusztamonostor 2-2 (1-1) Jászjákóhalma, v.: Deák. Jászjákóhalma: Tóth-Szabó, Vaskó, Móczó J., Bállá, Kon­lás után a hazaiak végigtámadták a második negyvenöt percet, de nem sikerült fordítaniuk. Jók: Katona, Berkes, Boros T., ill. az egész csapat. Szabó András: - Ezt a mér­kőzést rutintalanságunk miatt ve­szítettük el. Nagy Attila: - Küzdelmes mérkőzésen a szerencsésebb együttes nyert. Ifi: Kun FC-Fegyvernek 2-0 Nagy K. Homok-Túrkeve 3-0 (0-0) Homok, 300 n., v.: Hagyó. Homok: Benedek - Szőke, Herkó, Bagi (Farkas T.), Ko­vács, Jakab, Németh (Farkas R.), Nicula, Szikora, Balogh, Tóth. Edző: Makó Mihály. Túrkeve: Katona - Fekete, Kelemen, Teleki, Barna, Nagy (Fadgyas), Sárkány (Soós), Jandó, Pálfi, Szilágyi (Kalmár), Debreczeni. Homoki Károly. 23. perc: Szikora még tizen­egyesből is képtelen volt bevenni a túrkevei kaput. 47. perc: Bagi mintaszerű ke­resztlabdáját Balogh a hosszú sa­rokba vágta, 1-0. 76. perc: Tóth kilépett a vé­dők közül, és a kifutó kapus mel­lett a jobb sarokba gurított, 2-0. 78. perc: Tóth kitűnő ütemű indítását Balogh remek mozdu­lattal vágta a jobb sarokba, 3-0. A homoki csatárok naggyá tet­ték az ellenfél kapusát ezen a mérkőzésen. Jók: Jakab, Balogh, Szőke, Nicula, ill. Katona (a mezőny leg­jobbja) Pálfi, Barna, Debreczeni. Makó Mihály: - Helyzetki­használásunk katasztrofális volt. Homoki Károly: - A lelke­sedésünk kevésnek bizonyult. Ifi: Homok-Túrkeve 4-2 Makó esik, Urbán F. (Forgács), Ko­vács, Urbán G. (Hájas), Káplár (Zsidei), Móczó A. (Farkas). Edző: Bércesi József. Pusztamonostor: Bi­bók-Szabó, Lakatos, Dobos, Varga, Rezes, Hartman (Pe­redi), Balázs, Vancsik (Szajka), Sinka, Jenes (Márton). Edző: Kovács György. 28. perc: Urbán beadása egy védőről pattant a hálóba, 1-0. 36. perc: Rezes egy lecsurgó labdát vágott a kapuba, 1-1. 75. perc: Forgács szabadrú­gásból szerzett vezetést, 2-1. 92. perc: Jobb oldali szög­letből Peredi egyenlített, 2-2. Jók: Móczó J., Koncsik, Ko­vács, ill. Dobos, Hartman. Bércesi József: - Óriási le­hetőséget szalasztottunk el. Kovács György: - Ideges, kapkodó játékkal is rászolgál­tunk a döntetlenre. Ifi: Jászjákóhalma-Puszta­monostor 0-0 Szöllősi Jászkisér- Jászladány 2-0 (2-0) Jászkisér, 200 n., v.: Vígh T. Jászkisér: Tajti G.- Farkas J., Nagy, Drávucz (Otta), Pálfi, Tajti Z. (Tarkó), Farkas L., Utasi, Szentpéteri, Papp, Kö- vesdi. Edző: Gócza Zoltán. Jászladány: Kiss-Lázár, Dósa, Tóth Gy., Nagy, Tóth I. István, Tóth II. István, Tálas (Bagi), Suki. Edző: Bagi István. 13. perc: Kövesdi beadását Papp vágta a hálóba, 1-0. 18. perc: Kövesdi húsz mé­terről a léc alá bombázott, 2-0. Az első félidőben sok hely­zetet kihagyott a hazai gárda, fordulás után viszont kiegyenlí­tődött a játék. Gócza Zoltán: - A beton­keménységű pálya sokat kivett játékosainkból. Bagi István: - A hazaiak ki­használták helyzeteiket. Ifi: Jászkisér-Jászladány 1-3 Az állás Kunsági csoport 1. Homok 19 13 4 2 61-26 43 2. Cibakháza 19 12 5 2 46-11 41 3. Kenderes 19 11 7 1 27- 8 40 4. Fegyvernek 18 11 4 3 33-21 37 5. T.földv. 20 9 2 9 41-41 29 6. Kunmadaras 19 8 4 7 32-31 28 7. Kengyel 19 8 2 9 26-35 26 8. Kunhegyes 18 6 5 7 35-25 23 9. Tiszagyen. 19 6 4 9 23-29 22 10. R.újfalu 19 5 6 8 29-31 21 11. Túrkeve 17 5 4 8 25-31 19 12. Abádszalók 18 5 2 11 22-32 17 13. Tiszaderzs 20 2 6 12 22-61 12 14. T.szt.imre 20 3 1 16 14-54 10 15. Tiszaroff Ifjúságiak 1. Kunhegyes 18 16 2­84- 14 50 2. Kenderes 19 14 3 2 60- 12 45 3. Homok 19 12 3 4 57- 32 39 4. T.földv. 20 11 6 3 42- 24 39 5. Cibakháza 19 9 7 3 52- 15 34 6. Kunmadaras 19 9 5 5 48- 24 32 7. Fegyvernek 18 9 2 7 42- 26 29 8. T.szt.imre 20 6 3 11 38- 58 21 9. Kengyel 19 6 2 11 38- 57 20 10. Túrkeve 17 5 3 9 39- 47 18 11. Tiszagyen. 19 5 3 11 27- 49 18 12. Abádszalók 18 4 2 12 20- 70 14 13. R.újfalu 19 4 1 14 25- 63 13 14. Tiszaderzs 20 1­19 19-100 3 15. Tiszaroff- ­- ­­Jászsági csoport 1. Jászkisér 21 15 4 2 54-16 49 2. J.szentan. 20 13 2 5 52-17 41 3. Kőtelek 20 13 2 5 53-25 41 4. Szajol 21 12 2 7 37-25 38 5. Z.rékas 21 11 4 6 41-19 37 6. J.ároksz. 20 9 4 7 26-28 31 7. P.monostor 20 7 7 6 27-28 28 8. Jászágó 21 6 10 5 26-30 28 9.Jászdózsa 21 7 5 9 26-28 26 10. J.fénysz. 21 6 6 9 24-39 24 11. Jásztelek 20 5 5 10 22-39 20 12. Tiszapüsp. 21 4 6 11 24-45 18 13. Jászlad. 20 3 7 10 21-35 16 14. Tiszajenő 20 3 5 12 20-45 14 15. J.jákóhal. 21 2 7 12 13-47 13 Ifjúságiak 1. Szajol 21 17 2 2 75-19 53 2. Kőtelek 20 15 2 3 60-18 47 3. Jászkisér 21 13 4 4 55-18 43 4. Jászlad. 20 13 1 6 80-45 40 5. Z.rékas 21 11 3 7 49-31 36 6. P.monostor 20 9 6 5 59-37 33 7. J.ároksz. 20 10 3 7 52-43 33 8. J.szentan. 20 9 5 6 46-42 32 9. Jászágó 21 8 2 11 35-43 26 10. J.fénysz. 20 5 6 9 25-34 21 11. Tiszajenő 20 6 3 11 38-55 21 12. Jásztelek 20 5 4 11 19-47 19 13. Tiszapüsp. 21 4 3 14 34-69 15 14.Jászdózsa 21 4 2 15 19-69 14 15. J.jákóhal. 20­2 18 4-80 2 Gólvadászok A megyei első osztályú lab­darúgó-bajnokság 25. fordu­lójában nem panaszkodhat­tak a nézők, hiszen öt hely­színen is a vendégek dia­dalmaskodtak, s emellett mindössze egyetlen döntet­len született. A góllövőlista élmezőnyébe tartozó játéko­sok már hetek óta „betliz­nek”, s ezt igencsak megér­zik együtteseik. Bodó (Tö- rökszentmiklós) és Rostás (Jászalsószentgyörgy) ugyan nincs (még) a legjob­bak közt, de tavaszi telje­sítményük mindenképpen elismerésre méltó, majd minden mérkőzésen leporol­ták az ellenfelek hálóját. A hét végén három labdarúgó duplázott, Hídvégi (Kisúj­szállás) és Horváth (Be- senyszög) találatai a győ­zelmet, Rimóczié (Martfű) a döntetlent eredményezte csapatának. Ä góllövőlista állása - 19 gólos: Bárány László (Rákóczifalva), 16 gólos: Tóth T. (Tószeg), 15 gólos: Tóth G. (Jánoshida), Majzik (Jászalsószentgyörgy), Ba- bella (Törökszentmiklós), 14 gólos: Mosonyi Cs. (Alattyán), Forgács (Mező­túr), 13 gólos: Hídvégi (Kisújszállás), Mérész (Új­szász), Ramos (Török­szentmiklós), 11 gólos: Pa­lásti (Jászapáti), Erdei (Új­szász), 10 gólos: Szabó I. (Jánoshida), Határ (Kun- szentmárton), Felföldi (Ve­gyiművek SK), Peszeki (Sz. Borovi FC). Jászsági csoport, 22. forduló Kőtelek elbúcsúzhat merészebb álmaitól 4