Új Néplap, 1995. március (6. évfolyam, 51-76. szám)

1995-03-08 / 57. szám

1995. március 8., szerda Sport 11. oldal Jászsági csoport Kőtelek-Tiszapüspöki 7-2 (3-2) Kőtelek, 100 n., v.: Agócs. Kötelek: Horváth - Bordás, Kosik, Bozsó J. (Tűri), Ujj, Bo- zsó L., Matúz, Boros, Nagy, Jó­nás (Birkás), Szabó (Guzsi). Edző: Papp Lajos. Tiszapüspöki: Buru - Kállai Z. (Suki I.), Kállai G., Lengyel S„ Barta (Suki J.), Szedlák, Szebenyi (Gábli), Ramos, Lu­kács (Puporka), Lengyel R., Bojtok. Edző: Lengyel Ágoston. 4. perc: Bozsó L. jobb oldali beadása Buru fölött is átszállt, így Nagy nyugodtan bólintha­tott az üres kapuba, 1-0. 20. perc: Óriási védelmi hi­bát követően Bojtok egyenlí­tett, 1-1. 25. perc: Bal oldali partdo­bást követően a teljesen üresen álló Szabó zavartalanul gurítha­tott a jobb sarokba, 2-1. 38. perc: Nagyot kaszálták el a büntetőterületen belül, a ti­zenegyest Matúz értékesítette, 3-1. 40. perc: A Kosik kezezésé- ért megítélt büntetőt Bojtok nem hibázta el, 3-2. 53. perc: Jónás gyönyörű in­dításával Nagy lépett ki, és ele­gánsan helyezett a hosszú sa­rokba, 4-2. 56. perc: Nagy beadásába az egyik vendég védő rosszul ért bele, és róla pattant a kapuba, öngól, 5-2. 69. perc: Nagy viharzott el a bal szélen, beadását Szabó rit­kán látható gyönyörű mozdulat­tal vágta a hálóba, 6-2. 85. perc: Boros remekbe szabott cselsorozat végén kipú­pozta a bal sarkot, 7-2. A sokkal jobb focit játszó hazaiak ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek. Jók: az egész csapat, ill. Boj­tok. Papp Lajos: - Jó játékveze­tői hármas mellett, idény eleji játékkal nyertünk. Úgy néz ki, felkészülésünk jól sikerült. Lengyel Ágoston: - Egy jobb csapattól kaptunk ki, de a játék képe alapján az ered­ményt túlzottnak tartom. Sajná­lom, hogy Agócs játékvezető teljesítményét az egyik partjel­zője lerontotta. Ifi: Kőtelek-Tiszapüspöki 2-1 Bozsó Jászjákóhalma-Jászdózsa 0-0 Jászjákóhalma, 200 n., v.: Veres. Jászjákóhalma: Hor­váth-Kovács, Móczó J., Farkas, Vaskó, Szabó J., Koncsik, Ur- bán F., Zsidei L., Hájas (Káp­lár), Urbán G. Edző: Bércesi József. Jászdózsa: Surányi-Bólya, Kovács, Kiss J., Lágner, Sánta (Gyurkó), Lágner R., Varga, Bognár (Kocza), Kiss B„ Csö­mör. Edző: Sánta György. Gyászszünettel kezdődött a mérkőzés, a hazaiak fiatal játé­kosainak, Zsidei és Káplár édesapjának halála miatt. Küzdelmes, jó iramú mérkő­zésen a vendéglátók nem tudták gólra váltani fölényüket. Jász­dózsa szerencsével vitte el az egyik pontot. Bércesi József: - Akaratun­kat és lelkesedésünket nem tud­tuk gólra váltani. Sánta György: - A hazai mezőfölény ellenére mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek. A jó Jákóhalma ellen örülök a döntetlennek. Ifi: Jászjákóhalma-Jászdó­zsa 0-2 Szöllösi Mihály Zagyvarékas-Jászárokszállás 0-1 (0-1) Zagyvarékas, 150 n„ v.: Pál. Zagyvarékas: Alapi-Jánosi L, Varga, Alföldi, Jánosi Z., Hajdú M., Ecseki, Antal, Hajdú Z., Mihályi, Jánosi L. (Sze- csődi). Edző: Kovács Sándor. Jászárokszállás: Tóth-Dé­vay, Ivony, Kárpáti, Bordás, Kovács, Kaszab, Oláh, Kiss A., Kiss B., Szabó (Gregor). Edző: Szívós István. 27. perc: Kapu előti kavaro­dásból Kiss B. talált a hálóba, 0-1. Sáros, mély talajú pályán a hazai csapat több gólhelyzeté bői egyet sem tudott értékesí­teni, míg a többnyire védekező vendégek egyszer betaláltak. Jók: Jánosi I., Varga, Antal, ill. Tóth kapussal az élen a köz­vetlen védelem Kovács Sándor: - Helyzet­kihasználatlanságunk meg­bosszulta magát. Jó lenne, ha nemcsak néhány ember akarná községünkben a sport előbbre- vitelét. Szívós István: - A mély talaj ellenére játékosaim lelkesedés­ből jelesre vizsgáztak. Ifi: Zagyvarékas-Jászárok­szállás 3-3 Koxi Pusztamonostor- Jászfényszaru 1-0 (1-0) Pusztamonostor 200 n., v.: Csató. Pusztamonostor: Bibók - Dajka, Lakatos, Dobos, Szabó, Szűcs (Peredi), Balázs, Rezes, Vancsik, Petes, Jenes. Edző: Kovács György. Jászfény szaru: Török - Bor­bély, Drabos, Pál, Palóc, Va- szicsku (Jarábik, Kolompár), Nagy, Radics, Török L, Vidák, Horváth. Edző: Szabó László. 30. perc: Az elalvó védők között Jenes szemfülesen emelt a kapuba, 1-0. A második félidőt ugyan a vendégek helyzetei vezették be, de Jenes egy perc alatt kétszer is gólt lőhetett volna, az ered­mény azonban nem változott, így a hazaiak örülhettek a há­rom pontnak. Kovács György: - Úgy ér­zem, a helyzetek alapján meg­érdemelten szereztük meg a győzelmet. Szabó László: - Megérde­melt győzelmet aratott a hazai csapat, sajnos mi idegesen és kapkodóan játszottunk. Jók: Bibók vezérletével az egész csapat, ill. Borbély, Palóc. Ifi: Pusztamonostor-Jász­fényszaru 2-2 Litkei Jászszentandrás-Jászágó 0-0 Jászszentandrás, 400 n., v.: Szabari. Jászszentandrás: Mályi­Donkó (Csőke), Szarka, Fa­ragó, Maksó, Előhegyei, Zsidei, Banka, Kardos, Rideg, Bárány M. Edző: Szabó Lajos. Jászágó: Dobos Zs.-Szénási, Dobos F„ Boros (Bárány), Ju­hász, Beszteri, Peredi, Hallgat, Darie M., Raffael, Csikós. Edző: Bobák József. 44. perc: Banka hat méterről sem találta el a kaput. 72. perc: Bárány elől Dobos nagyszerű mozdulattal mentett. 88. perc: Zsidei beadását Banka a kapufára fejelte. Gól nélküli, de nem ese­ménytelen mérkőzésen a haza­iak pontokat veszítettek a vé­dekezésre berendezkedett ven­dégek ellen. Jók: Szarka, ill. Dobos Zs., Beszteri, Raffael, Peredi. Szabó Lajos: - Nagyon nagy pofont kaptunk, de remélem, ébresztőén hat. Bobák József: - Gratulálok a csapatnak. Küzdeni tudásból és fegyelmezett játékból jelesre vizsgáztak a fiúk. Ifi: Jászszentandrás-Jászágó 1-1 Boxi Jászkisér-Tiszajenő 3-0 (3-0) Jászkisér, 200 n., v.: Major. Jászkisér: Tajti G. - Já- zsuba, Nagy, Drávucz, Tajti Z„ Pálfi, Farkas L., Otta (Tajti K ), Kövesdi, Papp, Szentpéteri. Edző: Gócza Zoltán. Tiszajenő: Jándi - Jónás, Ka­tona R., Polgár, Gulyás, Bra- vik, Zatkó, Márai, Péter, Ka­tona K., Sebestyén. Edző: Szá­lai István. 14. perc: Bal oldali beadást Jándi csak felütni tudta, a le­hulló labdát Otta fejelte a ka­puba, 1-0. 15. perc: Ismét balról szállt be a labda, Otta ezúttal hét mé­terről a léc alá bombázott, 2-0. 30. perc: Jándi Szentpéterit buktatta a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt Papp értéke­sítette, 3-0. A lelkes hazaiak győzelmük ellenére nagyon sok hibával játszottak. Jók: Farkas L„ ill. Sebes­tyén. Gócza Zoltán: - Játékban többet vártam. Szalai István: - Megérde­melt hazai győzelem született. Ifi: Jászkisér-Tiszajenő 10-1 Gócza Szajol-Jásztelek 2-2 (1-0) Szajol, 250 n., v.: Sebestyén. Szajol: Májer-Kiss, Bódi, Zentai, Meggyes, Szokolai, Kol­lár (Zelei), Kristály (Sándor), Gulyás, Bernát (Tóvizi), Rideg. Edző: Szabó Zoltán. Jásztelek: Rostás- Rácz (Kisbakonyi), Vargd, Blaskó, Molnár (Nyeste), Ambrus, Varga II., Zsupkó, Gerhát, Radnai, Trangusz. Edző: Varga György. 38. perc: A lest reklamáló védők között Bernát lépett ki, és a kimozduló kapus mellett a hálóba emelt, 1-0. 48. perc: A Szokolai lerántá­sáért megítélt büntetőt Megy- gyes értékesítette, 2-0. 60. perc: Molnár 30 méteres beadásszerű lövését Májer be­védte, 2-1. 89. perc: Májer a tizenegyes pontnál elesett, a labda tovább­gurult, Gerhát pedig az üres kapuba gurított, 2-2. Közepes iramú, idény eleji színvonalú mérkőzésen, a ruti­nos Májer két hibáját kihasz­nálva, ponttal távoztak a lelkes jásztelekiek. Jók: Bódi, Zentai, Kiss, ill. Vargával az élen az egész csapat. Szabó Zoltán: - Két kapus- potyagól és a kényszerű cserék miatt odalett a biztos győzelem. Varga György: - Jó csapat­tal szemben sikerült egy pontot elvinni. Ifi: Szajol-Jásztelek 4-0 Török Kunsági csoport F egy vernek-Tiszaföld vár 2-0 (0-0) Fegyvernek, 250 n„ v.: Tóth. Fegyvernek: Bata-Szabó, Bukta, Szász, Farkas (Göblyös Cs.j, Szoboszlai, Kiss, Ná- hóczki, Fridrik, Göblyös J., Kapás. Edző: Nagy Attila. Tiszaföldvár: Hernek-Bíró, Gál, Tihi, Járai J., Grácsin, Lovas (Járai Z.), Nagy, Herkó (Pataki), Sinkó, Kollár. Edző: Seres Ferenc. 60. perc: Szépségdíjas táma­dás végén szerezte meg a veze­tést a hazai csapat. Szász-Szo- boszlai-Kapás kényszerítő után utóbbi tizennégy méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 1-0. 68. perc: Járai J. egy rossz ütemű becsúszás után meg­kapta a második sárga lapját, így idő előtt mehetett zuha­nyozni. 76. perc: Kiss remek labdá­jával kilépő Szoboszlait csak felrúgni tudták a tizenhatoson belül. A megítélt büntetőt a sér­tett biztosan értékesítette, 2-0. A kezdeti tapogatózás után a hazaiak végig irányították a mérkőzést. A második játék­részre elfáradó és megfogyat­kozó vendégek erejéből jobbára csak a védekezésre futotta. A játékvezetői hármas mindkét fél megelégedésére látta el fel­adatát. Jók: az egész csapat, ill. Hemek, Gál, Kollár. Nagy Attila: - Köszönöm játékosaim önfeláldozó felké­szülését, az ilyen munkának lesz eredménye. Seres Ferenc: - A jobb erő­ben lévő hazai csapat megér­demelten nyert. Ifi: Fegyvemek-Tiszaföld­vár 1-2 Kelemen Kun FC-Tiszaderzs 5-0 (1-0) Kunhegyes, 150 n., v.: Mar- kóth K. Kun FC: Berkes (Faragó) - Katona, Boros T., Kalafut, Csil­lag, Boros Cs., Herbály, Kun, Vona (Újfalvi), Balogh (Czapkó), Rusz (Barna). Edző: Szabó András. Tiszaderzs: Kiss - Tóth, Ko­lompár, Szűcs, Fazekas, Ka­tona, Pető, Járdán, Szatmári, Németh, Móri. Edző: Jeczó András. 30. perc: Boros Cs.-t sza­toson belül, a megítélt büntetőt Boros T. értékesítette, 1-0. Reklamálásért Némethet a já­tékvezető kiállította. 62. perc: Boros Cs. erősza­kosan tört a vendégek kapuja felé, maid ügyesen helyezett a hálóba, 2-0. 64. perc: Gyors bal oldali akció végén a jókor érkező Ka­lafut a hálóba pörgette a labdát, 3-0. 72. perc: Járdánt a második sárga lap után a játékvezető ki­állította. 80. perc: Ügyes kényszerítő­zés után Csillag lőtt a hálóba, 4- 0. 85. perc: A jogosan megítélt tizenegyest Újfalvi mellé lőtte. 88. perc: Czapkó a nehézkes vendégvédelmet lefutotta, és egyedül fejezte be az akciót, 5- 0. A minden csapatrészében jobb, frissebb hazaiak ilyen kü­lönbséggel is megérdemelten győztek a nagyon rossz napot kifogó vendégekkel szemben. Az eredmény két számjegyű is lehetett volna. Szabó András: - A nagyon fáradt Tiszaderzs ellen könnye­dén győztünk. Jeczó András: - Arra lennék kíváncsi, hogy Markóth játék­vezető hogyan vizsgázott le. Mi is gyengén játszottunk, de ő még nálunk is haloványabb produkciót mutatott be. Jók: Katona, Csillag, Kun, ill. Szatmári. Ifi: Kun FC-Tiszaderzs 16-0 Nagy Kálmán Rákócziújfalu-Tiszagyenda 3-1 (0-0) Rákócziújfalu, 150 n., v.: Hagyó. Rákócziújfalu: Kőfalvi Bana, Mucsi, Durda, Banka, Nagy (Balogh), Zakar, Kollár J., Vígh, Hanga, Bujdosó. Mb. edző: Kiss János. Tiszagyenda: Csőke - Toni- gold G., Héder, Nagy, Farkas L. /., Sipos, Oros, Kiss, Péter, Farkas L. II., Baráth. Edző: Tóth Gábor. 50. perc: Bujdosó minta­szerű beadását Hanga fejelte a hálóba, 1-0. 65. perc: Vígh bal oldalról beívelt szabadrúgását Kollár J. a hálóba csúsztatta, 2-0. 79. perc: Remek keresztbe­ívelés után Farkas L. I. nagy gólt lőtt, 2-1. 90. perc: A szöglet után ki­pattanó labdát Kollár J. 16 mé­terről a bal sarokba vágta, 3-1. Ezen a napon minden együtt volt, ami egy jó labda­rúgó-mérkőzéshez kell. Jók: Kőfalvi, Kollár, Hanga, Bujdosó, ill. Farkas, Tonigold. Kiss János: - Küzdelmes mérkőzésen megérdemelt győ­zelmet arattunk. Tóth Gábor: - A játék képe alapján az eredményt túlzottnak tartom. Ifi: Rákócziújfalu-Tisza­gyenda 2-1 Beke Homok-Kunmadaras 7-3 (4-2) Homok, 300 n., v.: Kolláth. Homok: Nagy-Szőke, Herkó, Kovács, Németh (Bagi), Szé- nási, Osztás (Farkas T.), Pal- lagi (Farkas R.), Szikora, Ba­logh, Tóth. Edző: Makó Mihály. Kunmadaras: Sípos-Balogh B., Hosszú, Dániel, Lévai (Varga), Budai, Hunyadi, Sa- lángi, Rózsa, Varga, Kovács. Edző: Juhász Imre. 15. perc: Szénási egyéni ak­ció után talált a kapuba, 1-0. 18. perc: Németh átadását Balogh gurította a sarokba, 2-0. 20. perc: Hunyadi a kapu közepébe gurított, 2-1, 25. perc: Rózsa a kifutó ka­pus mellett higgadtan passzolt a hálóba, 2-2. 35. perc: Németh beadását Tóth kapásból vágta a léc alá, 3-2. 41. perc: Balogh legurított szabadrúgását Tóth vágta a há­lóba, 4-2. 60. perc: Szikora egyéni ak­ció után volt eredményes, 5-2. 65. perc: Balogh 11 méter­ről, laposan bombázott a há­lóba, 6-2. 66. perc: Szénási az elalvó hátvédek mellett növelte az előnyt, 7-2. 88. perc: A sorfalról vissza­pattant szabadrúgást Varga lőtte a hosszú sarokba, 7-3. Jók: Kovács, Szőke, Tóth, Szénási, Balogh, ill. senki. Kitűnő játékvezetés mellett, gólokban gazdag mérkőzést láthattak a nézők. A csatárok ragyogóan használták ki a vé­dők figyelmetlenségét. Makó Mihály: - Formálódik a csapat, de a hibákat a védeke­zésben sürgősen ki kell javítani. Juhász Imre: - Saját ma­gunkat vertük meg. Ifi: Homok-Kunmadaras 2-0 Makó C i bak háza-Kenderes 1-1 (0-1) Cibakháza, 300 n„ v.: Mar­kóth. Cibakháza: Csécsei-Faragó, Tóvizi, Ábel, Ratkó, Kálmán, Kalmár, Varga (Barta), Kán­tor, Burka (Magyar), Lénárt. Edző: Fazekas András. Kenderes: Galó-Agócs, Pá­dár G., Andrási, Molnár, Bak- tai, Pádár M., Szerencsi, Kug- ler (Horváth E.), Barabás, Ma­gyar J. Edző: Magyar József 4. perc: Kugler erős fejesét Csécsei bravúrral tenyerelte szögletre. 26. perc: Andrási végzett el szabadrúgást az oldalvonal mellől. A magasan belőtt labda Tóvizi fején megcsúszott, és a berobbanó Baktai hat méterről a tehetetlen Csécsei mellett la­posan a kapu közepébe lőtt, 0-1. 44. perc: Varga húszméteres szabadrúgása a lécet súrolva szállt kapu fölé. 56. perc: Lénárt ragyogó cselekkel keverte meg a kende- resi védőket, mintaszerű beadá­sát Kántor öt méterről a ka­puba bombázta, 1-1. Jó iramú, de közepes színvo­nalú mérkőzésen két ellentétes félidőt láthatott a közönség. Az első félidőben a vendégek, a másodikban a hazaiak voltak a jobbak. Küzdelmes, sportszerű mérkőzésen az eredmény igaz­ságos. Jók: az egész csapat, illetve Baktai, Galó, Molnár, Szeren­csi. Fazekas András: - Köszö­nöm a csapatnak, hogy vert helyzetből is talpra tudott állni. Egy kis szerencsével a győzel­met is megszerezhettük volna. Magyar József: - Az első félidőben kihagytuk helyzete­inket, a másodikban viszont a feljavuló hazai csapat megér­demelten egyenlített. Gratulá­lok mindkét csapat játékosai­nak. Ifi: Cibakháza-Kenderes 1-1 Bíró Abádszalók-Tiszaszentimre 4-1 (1-1) Abádszalók, 150 n., v.: Per- nyész. Abádszalók: Szabó József (Szabó J.)-Szabó Z., Oláh, Cicze, Puzsoma, Horog, Varga T„ Angyal, Kovács, Lóié (Glüh), Kiss (Berkó). Edző: Csonka András. Tiszaszentimre: Ladányi-Tó- vizi, Szamosi, Kerepesi, Simon, Juhász, Szokolai, Bódi, Bállá, Postás /., (Fekete), Postás Zs. Szakosztályvezető: Papp Lajos. 13 perc: Formás támadás után Postás talált a hálóba, 0-1. 25. perc: Angyal lábát elhúz­ták a tizenhatoson belül, a ti­zenegyest Kovács értékesítette, 1-1. 84. perc: Bakó gurított a jobb sarokba, 2-1. 87. perc: Teljesen szétestek a vendégek, Bakó bebiztosí­totta a hazaiak győzelmét, 3-1. 89. perc: Puzsoma minden­kit kicselezve lőtt a hálóba, 4-1. Jók: Puzsama, Angyal, Varga T., Kovács, ill. Postás, Szokolai, Postás Zs. Csonka András: - Lelkes já­ték jutalma a megérdemelt győzelem. Papp Lajos: - Köszönjük a játékvezető közreműködését. Ifi: Abádszalók-Tiszaszent­imre 0-2 Bodor Az állás Jászsági csoport 1. Jászkisér 15 11 3 1 39-10 36 2. J.szentan. 15 11 2 2 44-11 35 3. Kőtelek 15 9 2 4 42-20 29 4. Z.rékas 15 7 3 5 30-16 24 5. J.ároksz. 15 7 3 5 20-21 24 6. Szajol 15 7 2 6 27-21 23 7.Jászdózsa 15 7 2 6 23-17 23 8. P.monostor 15 5 6 4 19-22 21 9. Jászágó 15 3 9 3 15-22 18 10. J.fénysz. 15 3 6 6 18-29 15 11. Jászlad. 14 3 5 6 19-25 14 12. Tiszajenő 15 3 4 8 17-32 13 13. Tiszapilsp. 15 2 5 8 18-33 11 14. Jásztelek 15 2 4 9 12-35 10 15. J.jákóhal. 15 2 4 9 8-37 10 Ifjúságuk 1. Kőtelek 15 12 1 2 46-14 37 2. Jászkisér 15 11 2 2 47-12 35 3. Szajol 15 11 2 2 49-18 35 4. P.monostor 15 9 3 3 54-24 30 5. Jászlad. 14 10­4 62-35 30 6. Z.rékas 15 9 2 4 44-21 29 7. J.ároksz. 15 7 3 5 44-29 24 8. J.szentan. 15 6 4 5 35-35 22 9. Tiszajenő 15 6 2 7 34-37 20 10.Jászágó 15 4 2 9 27-38 14 11. Jásztelek 15 4 2 9 14-42 14 12. J.fénysz. 15 3 4 8 17-29 13 13.Jászdózsa 15 3 1 11 15-59 10 14. Tiszapilsp. 15 1 3 11 27-58 6 15. J.jákóhal. 15­1 14 3-67 1 Kunsági csoport 1. Homok 15 10 4 1 52-19 34 2. Kenderes 15 9 6­21- 5 33 3. Cibakháza 15 9 4 2 37-12 31 4. Fegyvernek 15 8 4 3 28-20 28 5. Kunhegyes 15 6 4 5 32-21 22 6. R.újfalu 15 5 6 4 32-22 21 7. Kunmadaras 15 6 2 7 30-29 20 8. Abádszalók 15 6 2 7 22-23 20 9. Kengyel 14 6 2 6 23-27 20 10. Túrkeve 14 5 4 5 25-22 19 11. T.földv. 15 5 2 8 26-27 17 12. Tiszagyen. 15 3 4 8 14-26 13 13. T.szt.imre 15 4­11 13-35 12 14. Tiszaderzs 15 1 7 7 13-31 10 15. Tiszaroff 14 2 1 11 13-62 7 A Túrkeve-Tiszaroff mérkőzés elmaradt. Ifjúságiak 1. Kunhegyes 15 12 3­73-14 39 2. Kenderes 15 10 4 1 55- 8 34 3. T.földv. 15 10 4 1 44-16 34 4. Homok 15 9 3 3 46-27 30 5. Kunmadaras 15 8 4 3 41-21 28 6. Cibakháza 15 7 5 3 46-15 26 7. Fegyvernek 15 8 1 6 46-24 25 8. Túrkeve 14 6 2 6 32-31 20 9. T.szt.imre 15 6 2 7 38-39 20 10. Kengyel 14 6 1 7 40-36 19 11. Tiszagyen. 15 4 1 10 23-42 13 12. R.újfalu 15 3 1 11 21-50 10 13. Tiszaroff 14 3­11 15-80 9 14. Abádszalók 15 2 1 12 13-66 7 15. Tiszaderzs 15 1­14 19-83 3 Gólvadászok A megyei első osztályú lab­darúgó-bajnokság tavaszi rajtján nem igazán tettek ki magukért a csatárok, hiszen a kilenc találkozón mind­össze tizenhét gól született, ami nem éri el a kettes mér­kőzésenkénti átlagot. Ami még ennél is meglepőbb, egyetlen játékosnak sem si­került dupláznia, valameny- nyi találatot más-más sze­rezte. Az őszi gólkirály, Bá­rány László azért ismét megrázta magát, Jánoshidán késztette megadásra Herédi kapust. Az új szerzemények közül hárman - Rimóczi (Martfű), Angyal (Tószeg) és Rostás (Jászalsószent- györgy) - azonnal felirat­koztak a góllövőlistára, bi­zonyítva, érdemes volt ál­dozni rájuk. A góllövőlista állása - 18 gólos: Bárány László (Rákóczifalva), 14 gólos: Tóth T- (Tószeg), 13 gólos: Mosonyi Cs. (Alanyán), Tóth G. (Jánoshida), Ba- bella (Törökszentmiklós), 12 gólos: Majzik (Rákóczi- falva-Jászalsószentgyörgy), 10 gólos: Szabó I. (János­hida), Határ (KUTE), Erdei, Mérész (mindkettő Új- szász), 9 gólos: Forgács (Mezőtúr), 8 gólos: Med- nyánszki (Jászboldogháza), Hídvégi (Kisújszállás), Fel­földi, Vadkerti (mindkettő Vegyiművek), Ramos (TSE), 7 gólos: Palásti, Németh (mindkettő Jász­apáti), Peszeki (Borovi FC). Labdarúgás, megyei II. osztály, 16. forduló Óriási hazai fölény, csak Arokszállás diadalmaskodott idegenben