Új Néplap, 1995. március (6. évfolyam, 51-76. szám)

1995-03-20 / 66. szám

Férfi kosárlabda NB L, rájátszás a négy közé jutásért Egyenlített az Atomerőmű Atomerőmű SE - Szolnoki Olaj KK 83-74 (47-40) Női kosárlabda NB I./A - Rájátszás a 9-16. helyért Rezgett a léc, de fennmaradt Szolnoki MÁV MTE - KSC Szekszárd 87-78 (40-39) Hosszú Puska, mit akarsz? - szinte ez olvasható le Ivkovics arcáról és mozdulatáról, később aztán ... Paks, 700 n., v.: Váradi, Vár­halmi Atomerőmű SE: HOSSZÚ 13/9, MUNTEÁN 17, Mokos 11/9, Stan 10, GULYÁS 26. Csere: Sinevici 4, Doma 2, Gócs. Edző: Simon Károly. Olaj KK: Varga 3, Alexe 4/3, Tóth 8/3, MÉRÉSZ 20/12, Ivkovics 10. Csere: GÓBI 18, Knézy 5/3, Katona 4, Jusztin. Edző: Rezák László és Tóth Zoltán. Az eredmény alakulása: 5. p.: 10-12, 11. p.: 24-22, 16. p.: 39-34, 24. p.: 54-44, 27. p.: 58-46, 32. p.: 67-52. 36. p.:73-63. A válogatott center, Gulyás szerezte a mérkőzés első pont­ját büntetőből, a válasz két szolnoki tripla volt Mérész, va­lamint Tóth A. részéről. Stan fordult le szépen honfitársáról, majd Hosszú hatalmas ziccere következett, Mokos hármasával már egy pontra felzárkózott a vendéglátó. Alexe növelte a Ti- sza-partiak előnyét egy trojká­val, azonban a Gulyás-Mun- tean duó a 8. percre egyenlített. Mokos szórt újabb triplát, mire Mérész kettővel válaszolt, de Hosszú is hasonlóan eredmé- nyec volt, öt ponttal elhúzútak az atomvárosiak. Alexe rövid időn belül öt dobási kísérletet vétett, nemúgy a hazaiak be­dobó párosa, akiknek köszön­hetően már megduplázódott a különbség. Szerencsére Mérész vette a lapot, folytatva addigi jó sorozatát, hatot faragott a hát­rányból. A szolnokiak román légiósához hasonlóan Ivko- vicsnak sem ment igazán a já­ték, a 18. percben még csak ha­todik pontját szerezte a center. Nem is lehetett más a félidei eredmény, mint mérsékelt paksi vezetés. Szünet után sem sokat válto­zott a játék képe, Gulyás és Muntean szinte minden hely­zetből betalált, míg a piros-fe­keték húzóemberei továbbra sem tündököltek. A 29. percben Mokos hárompontosa már ti­zenöt pontos vezetést jelentett csapata számára, mert a hazaiak ászai továbbra is fegyelmezet­ten és hasznosan játszottak. Időközben Ivkovics könnyebb bokasérülést szenvedett, ezért a már korábban kivált Alexe mellé újabb veszteséget köny­velhettek a vendégek. Katona és Jusztin váltotta a két maró­dit, a fiatal sor igazán nem oko­zott csalódást, négy perccel a lefújás előtt újra tíz pontra ol­vadt a paksi előny. Az addig „ötemberes” Simon-gárda a fi­nisre szinte kicserélődött, amit a feljavult Góbi vezérletével alaposan kihasznált az Olaj KK. ellenben a vereséget már nem tudta elkerülni. Ezzel a győzelmével 1-1-re áll a páros mérkőzések sorozata, hétfőn ismét a Tiszaligetben lesz ösz- szecsapás, 17.45-kor, a két já­tékvezető Szamos József és Benczúr Lajos lesz. Reméljük, a múlt hétfői siker felidézése nem okoz nagy gondot a szol­noki fiúknak. A tudósítás Westel rádiótele­fonon érkezett. Szolnok, 250 n., v.: Pázsitka, Vígh. Szolnok: Szavercsenko 14, KRASZNAI 16, PAPP 25, Gailouma 8, SZABÓ 9. Csere: Tóth 4, Kurucz 11. Edző: Szalay Ferenc. Szekszárd: MADARAS 15/3, Berkó 5/3, GABIDUL- LINA 23/6, Badics 9, KRÁ- LIK 21/6. Csere: Nagy A. 5/3, Kranyecz. Edző: Murvai Ár­pád, Krisztián Anikó. Az eredmény alakulása: 3. perc: 4-4, 6. p.: 14-7, 13. p.: 29-19, 19. p.: 40-37, 24. p.: 47-47, 33. p.: 68-58, 38. p.: 75-74. Kipontozódott: Nagy a 33., Kurucz a 35., Berkó a 40. perc­ben. Meglepően élénk iramban kezdődött a mérkőzés, ám a nagy igyekezetbe bosszantó hi­bák is becsúsztak. Már az első percekben szembe- tűnt, a Szekszárd nem fogja olcsón adni a bőrét, ráadásul idegenlé­giósuk. Gabuidullina „anyatig­risként" harcolt minden labdá­ért. Ezen a napon azonban Papp Katalin személyében emberére akadt. A szolnokiak 196 centis centere mind védekezésben, mind pontgyártásban az élen járt. Olyannyira, hogy hat perc elteltével a hazaiak tizennégy pontjából tizet ő „termelt”. Ä játékrész derekán úgy festett: a Tisza-partiak dűlőre viszik a derbit, hiszen kétszámjegyűre növelték előnyük. A Szolnokot is megjárt Murvai Árpád vi­szont hamar ráncba szedte megszeppent lányait, ami után ismét nyílt lett a találkozó. A fordulást követően sem lanyhult az iram, de a feljavult Králik egyre többször tört bor­sot a piros-kékek orra alá, aki a 24. percben triplával egyenlí­tett. Ekkor Krasznai, majd Szabó percei következtek, ám a dunántúliak válasza sem késett, ugyanis az elnyűhetetlen Mada­ras remekül helyettesítette az elpilledt Gabidullinát. Pokoli izgalmak mellett telt az utolsó néhány perc, a Tolna megyeiek „piócaként” ragadtak a vendég­látókra. Száztíz másodperccel a lefújás előtt egy „fára” olvadt a MÁV MTE előnye, ekkor azonban taktikai hibák sokasá­gát vétette el az időközben le­támadásra áttért KSC. Ezzel önmagukat súlytották, hisz a megítélt büntetőket biztos kéz­zel értékesíteték Kuruczék. A folytatásra szerdán 17 órakor, Szekszárdon kerül sor. Az állás: 1-0 a Szolnoki MÁV MTE javára. Szalay Ferenc: - A nagy tét rányomta bélyegét a játé­kunkra. Rendkívül jól védeke­zett a Szekszárd, csupán határ­talan lelkesedésünknek kö­szönhetjük, hogy megnyertük az első összecsapást. Murvai Árpád: - Sok hibá­val, pontatlanul játszottunk. Döntően ennek tudható be, hogy alul maradtunk. Ellenben, még közel sincs vége... A szezon legjobb formáját nyújtó Papp Katalinnal nem bír­tak a vendégek FOTÓ: BARNA Férfi teke Szuper Liga, rájátszás az 5-8. helyért Hibázott az edző? A rájátszás má­sodik forduló­jában - amelyet Cegléden ren­deztek - a Szol­noki MÁV MTE csapatá­nak célkitűzése a második he­lyezés elérése volt. Ennek az elvárásnak a versenyzők si­keresen megfe­leltek, így nagy lépést tettek előre az összesí­tett magyar baj­nokság ötödik helyének meg­szerzésére. Az együttesből továbbra is hiányzik Mátyás Pál, akinek kényszerű kivá­lása erősen befolyásolja a csapat összteljesítményét. Sajnos, sérülése a vártnál ko­molyabbnak bizonyult, de ta­lán az április elején sorra ke­rülő soproni fordulóban már pályára léphet. Á Cegléden lebonyolított verseny fordulatokban igen gazdag összecsapásokat ho­zott. A Szolnoki MÁV MTE-nek az első helyezés megszerzésére is reális esélye volt, de - edzői hiba miatt ? - ez a bravúr nem sikerült. A versenyzők az elvárásoknak becsülettel eleget tettek, és végül az előzetes terveknek megfelelő he­lyen végez­tek. A talál­kozón össze­sen öt mér­kőzést ját­szottak, me­lyeken két-két ceg­lédi, illetve szolnoki, va­lamint egy szombathelyi győzelem született. A Tisza-partiak közül legin­kább Szlo- venszki és Vasile Tudor játékát érdemes kiemelni. Eredmények: I. Ceglédi TK-Vekamo 5204 fa (8 pont) Edző: Molnár Károly, II. Szolnoki MÁV MTE 5130 fa (6 pont) Edző: Kántor Sándor. (Kántor 850, Szlovenszki 890, Mészáros 819, Vasile Tudor 880, Rigó 867, Tihanyi 824.), III. Vaosz TK Szom­bathely 5120 fa (4 pont) Edző: Milisics Ferenc. IV. Soproni Sörgyár 4939 fa (2 pont) Edző: Kovács Sándor. A férfi teke Szuper Liga B döntőjének (5-8. hely) állása a második forduló után: 5. Sz. MÁV MTE 18 pont 6. Cegléd 14 pont 7. Szombathely 11 pont 8. Sopron 7 pont Mátyás kiválása vissza­vetette a csapatot Vízilabda, utánpótlás bajnokság Jet ski-sebességgel szelték a habokat Csupán a gyerkőcök bizonyultak méltó „edzőpartnernek” Gyermekek SZVSE - Tungsram 5-7 (1-1,1-1,1-3, 2-2) Tisztes helytállásban re­ménykedett Cseh Sándor, a szolnoki csapat trénere. Nem véletlenül, hiszen a Tungsram SC - melynek sorsa úgy tűnik végleg megpecsételődött - a bajnokság éllovasa. Az első két negyed ennek ellenére - kelle­mes meglepetésre - mást ho­zott. A szolnoki fiatalok csep­pet sem tisztelték nagynevű el­lenfelüket, sőt a válogatott for­mában játszó Mráz Viktor ré­vén egyenrangú ellenfélként vették fel a harcot. A harmadik negyedben vi­szont nagyobb fordulatszámra kapcsolt a jobb kondícióban lévő Tungsram és 3-1-re meg­nyerte a játékrészt. Mint utóbb kiderült, ez eldöntötte a talál­kozó végkimenetelét, mivel a finisben ismét megemberelte magát a VSE, ám a végeredmé­nyen már nem tudott „csinosí­tani”. Serdülők SZVSE-Tungsram 4-11 (1-3, 2-2,1-3, 0-3) Hatalmas szolnoki kapufával vette kezdetét a serdülők mér­kőzése. Rekita viszont másod­jára már nem kegyelmezett, és megszerezte a vezetést a Ti- sza-partiaknak. Nem sokáig örülhetett a honi kispad, ugyanis egy védhető lövés csú­szott be Nagy kapus hóna alatt, 1-1. Elügyetlenkedte első em­berelőnyös helyzetét a Szolnoki VSE.. Nem úgy a fővárosi együttes, mely zsinórban két­szer volt eredményes. A következő negyedben kissé csapkodóvá vált a játék, ám mindezt legkevésbé Varga József tanítványai bánták, mi­vel ledolgozták hátrányukat, 3-3. Ezt követően - érthetetlen módon - léket kapott a vidé­kiek hajója, csupán a gyermek korosztályú Mráz tudott beta­lálni az ellenfél kapujába. Vég­eredményben a nagyobb játéke­rőt képviselő budapestiek ilyen különbséggel is megérdemelt sikert arattak a negyedik ne­gyedre szétesett hazaiak felett. Ifjúságiak SZVSE - Tungsram 8-20 (0-3,1-8, 2-4,5-5) A vasárnapi vízilabda matiné utolsó felvonásában már egy-két „tagbaszakadt” legényt is megcsodálhatott a Damja­nich uszodába kilátogató publi­kum, akik többnyire a Tungs­ram SC gárdáját erősítették. Ecseki, a hazaiak hálóőre elsőre még bravúrral hárította a ven­dégek bombáit, azonban egy perc elteltével már a remek ref­lexek sem segítettek, 0-1. Jet ski sebességével szántották a habokat a fővárosiak, ami az eredményességükre is kihatott, hiszen már az első negyedben csírájában elfojtottak minden szolnoki próbálkozást. Center­ben szinte képtelenség volt megjátszani Vargát, mivel az egész pesti gárda talán legsú­lyosabb egyénét kapta őrzőül. Ennek ellenére 0-6 után a Szol­noki VSE első gólját éppen ő szerezte. Tetemes előnyének birtoká­ban sem „ült le” a Tungsram SC, mely lankadatlanul foly­tatta agresszív, kemény harc­modorát, ami a végső siker zá­loga volt. Mráz Viktor a serdülők közt is helytállt