Új Néplap, 1995. március (6. évfolyam, 51-76. szám)

1995-03-13 / 61. szám

1995. március 13., hétfő Sport Extra 13. oldal Labdarúgás, megyei I. osztály, 19. forduló Érintetlen hálók a rangadón Rákóczifalva-Mászapáti 0-0 Kácsernak (Rákóczifalva) alaposan meggyűlt a baja Palástival, de végül a vendégek csatárát kiállították Rákóczifalva, 600 n., v.: Dajka Rákóczifalva: Balogh - Er­dei (Göncző), Csabai (Silye), Mihályi, Romvári, Kácser, Szeberényi, Hegedűs, Bárány, Kis, Pánti. Edző: Bagi József. Jászapáti: Pesti - Kiss, Len­cse, Borics, Nagy, Tóth (Sza- bari), Fodor, Palásti, Fekete (Káposztás), Szántai, Zsem- beri. Edző: Birkás Nándor. 30. perc: A rákóczifalvi vé­dők között Fekete kilépett, de Baloghba vezette a labdát. 40. perc: Bárány először szabadult meg őrzőjétől, ám 16 méterről mellé lőtt. 50. perc: Hegedűs beadá­sába Borics belelépett, a fel­pörgő labda a felső lécről pat­tant a mezőnybe. 64. perc: Kis rossz ütemben próbálkozott Palásti lesre állí­tásával, a csatár egyedül in­dulhatott a kapu felé a félpá­lyáról, ám Dajka játékvezető megkegyelmezett a hazaiak­nak. Kis késéssel, de les címén lefújta az akciót. 75. perc: Szántai bal oldali szögletére Palásti emelkedett a legmagasabbra, de kézzel ütötte a labdát a hálóba. Mivel a játékvezető a második sárga lapot is felmutatta a csatárnak, idő előtt mehetett zuhanyozni. 85. perc: Szántai szabadrú­gását Balogh bravúrral védte. Két jól felkészült csapat mérkőzésén a színvonal talán elmaradt a várakozástól, ám a küzdelemre nem lehetett pa­naszuk a nézőknek. A hazaiak múlt heti hidai győzelme után mindenki azt várta Bárányék- tól, hogy a másik bajnokesé­lyest is legyűrik, de a remek taktikával pályára lépő vendé­gek keresztülhúzták számítá­saikat. A kapuk ritkán forog­tak veszélyben, érezni lehetett, egyetlen komolyabb hiba el­döntheti a mérkőzés sorsát. A látottak alapján a döntetlen igazságosnak mondható. Bagi József: - Tartalékos csapatunk jól küzdött, de csak ennyire futotta erejéből. Birkás Nándor: - Aki Rá- kóczifalváról pontot visz el, annak csak gratulálni lehet. Ifi: Rákóczifalva-Jászapáti 0-0 Bagi ősz hajszálak Besenyszög-KUTE 0-1 (0-0) Besenyszög, 400 n., v.: Ko­vács. Besenyszög: Árvái ­Gilszki T., Nagy (Hanga), Berényi, Lukács (Tóth), Gilszki'Gs.,' Honáth, Kissi (Szabó), Boros, Pintér, Fi-, csór. Edző: Kocsis Andor. Kunszentmárton: Gácsi - Hürkecz, Sipos, Demeter, Kiss, Stróma, Csornán (Aszalai), Kupeczki, Varga (Kovács), Imrei L., Imrei K. Edző: B. Tóth András. 80. perc: Egy kipattanó labdát Aszalai húsz méterről lőtt a kapuba, 0-1. Jók: Nagy, Árvái, Gilszki Cs., Gilszki T., ill. az egész csapat Kocsis Andor: - Sajnos csak az ősz hajszálaim sza­porodnak, a pontjaink nem. B. Tóth András: - 3-0-ra kellett volna győznünk. Ifi: Besenyszög-KUTE 1-3 Emődi Kettőből kettő Törökszentmiklós-Jánoshida 3-1 (1-0) Törökszentmiklós, 500 n., v.: Inges. Törökszentmiklós: Né­meth-Orbán (Gergely), Deák, Katona, Rajt, Görög, Babella, Bodó, Dobos, Ro­mos (Takács), Barabás (Bán), Edző: Márton,Ferenc. Jánoshida: Herédi-Tóth P., Bagi, Eszes, Pikó, Gólya (Deme), Kisnémeth, Bezzeg (Szalma), Tóth G., Molnár, Tóth J. Edző: Szabó Imre. 12. perc: Bodó labdájával Ramos elfutott, és a kapujá­ból kilépő Herédi fölött a kapu közepébe emelt, 1-0. 26. perc: Tóth J. lövése az oldalhálót érintve hagyta el a játékteret. 49. perc: Ramos labdáját Babella futtából, 18 méterről a bal alsó sarokba vágta, 2-0. 65. perc: A miklósi védők hibáját Molnár könyörtelenül kihasználta, 2-1. 85. perc: Bodó 35 méterről váratlanul kapura lőtt, labdája a jobb kapufáról pattant a há­lóba, 3-1. Közepes iramú és színvo­nalú mérkőzést vívott a két csapat. Az első félidőben akár többgólos vezetést is szerez­hetett volna a Törökszetmik- lós. A második játékrészben Ramos kiválását a vendégek kihasználták, gyorsan szépí­tettek. Miután több egyenlí­tési lehetőséget is elpuskáztak a hidaiak, a 85. percben be­biztosították győzelmüket a hazaiak. Ezzel a tavaszi két forduló után a TSE hat-, a Já­noshida nullapontos. Jók: Deák. Görög, Dobos, Bodó, ill. Tóth J., Molnár, Kisnémeth. Márton Ferenc: - Rang­adót nyertünk, gratulálok a csapatnak. Szabó Imre: - Ha meg­mondanám az igazat, még több „jóakaróm” lenne. Ifi: Törökszentmiklós-Já­noshida 0-0 Nagy Teli zsákot őrizhetnek Jászalsószentgyörgy-Tiszaörs 6-0 (3-0) Jászalsószentgyörgy, 400 n., v.: Tombor. Jászalsószentgyörgy: La­dányi (Dósa)-Filipcsei, Kán­tor, Kátai Sz., Módos, Kal­már, Bathó (Bankó), Kátai Zs. (Szita), Majzik, Kiss T., Rostás. Edző: Sólyom Vil­mos. Tiszaörs: Kovács J.-Gál, Nyíri, Kovács B., Czinege, Kecskeméti, Kovács P., Haj­nal, Koncz, Bállá, Fényes. Edző: Czinege Lajos. 17. perc: Majzik csúsztatá­sát Bathó vágta fordulásból a hálóba, 1-0. 39. perc: Rostás beadását Kalmár 7 méterről bombázta a léc alá, 2-0. 45. perc: Kátai Zsoltot buktatták a tizenhatoson be­lül, a megítélt büntetőt Rostás értékesítette, 3-0. 59. perc: Kiss T. pontos indítását Majzik gurította a jobb sarokba, 4-0. 75. perc: Kiss T. fejesét a kapus csak kiütni tudta, a jó­kor érkező Majzik azonnal a hálóba pofozta a labdát, 5-0. 86. perc: Kiss T. 13 méter­ről az elalvó kapus feje fölött a hálóba emelt, 6-0. Közepes iramú és színvo­nalú mérkőzésen a szervezet­tebb szentgyörgyi csapat megérdemelten győzött. Jók: Ladányi, Kántor, Kiss T., Rostás, Kalmár, ill. Ko­vács P., Hajnal, Czinege. Sólyom Vilmos: - Most vegyünk egy nagy levegőt, és dolgozzunk tovább. Czinege Lajos: - A szent­györgyi jobb csapat mint a miénk, így rászolgáltak a győzelemre. Ifi: Jászalsószentgyörgy­Tiszaörs 2-1 Sólyom Kiesési rangadó? Jászboldogháza-Sz. Borovi FC 1-2 (0-0) Jászboldogháza, 150 n., v.: Ferenczi Jászboldogháza: Gál ­Rácz (Kisbalázs), Tóth, Herczeg, Menyhárt (Fekete), Mihályi, Varga L., Győr, Farkas, Pető, Kerekes. Edző: Gömöri Béla. Borovi: Újfalusi - Pálin­kás, Dobos, Varga T„ Rózsa­völgyi, Kiss, Pintó (Balogh), Sós, Zsidai, Peszeki, Csató (Hanti). Edző: Nász Mihály. 66. perc: Peszeki 11 méte­res erős lövése Menyhártot érintve került a hálóba. 0-1. 68. perc: Farkas 5 méter­ről gurított a kapuba, 1 -1. 82. perc: Pintó szögletből fejelt a hálóba, 1 -2. Jók: Farkas, Pető, ill. Kiss, Sós, Peszeki. Gömöri Béla: - A mérkő­zés nagy részében mezőnyfö­lényben játszottunk, de hely­zeteinket kihagytuk. Nász Mihály: - Ez a győ­zelem nagyon kellett. Ifi: Jb.háza-Borovi FC 1-2 Fajka Tóth-gól kísérettel Alattyán-Tószeg 0-1 (0-0) Alattyán, 900 n., v.: Szabad. Alattyán: Fényi-Katona, Nyeste, Juhász, Kiss T., Vígh (Mosonyi Zs.), Csikós, Ba­logh, Bujáki, Mosonyi Cs., (Tóth Gy.), Kiss Cs. Edző Ladányi István. Tószeg: Bottyán-Angyal, Szilágyi, Csútár, Pataki, Buknicz, Kis V. (Rigó), Er- kán, Farkas (Volter), Tóth T., Vincze. Edző: Papp Ist­ván. 63. perc: Mosonyi Cs. lö­vését Bottyán kiütötte, Bujáki ismétlését Szilágyi a gólvona­lon tisztázta. 87. perc: Egy előrevágott labdával Tóth T. kiugrott, és a hazai védelem díszkísérete mellett a bal alsó sarokba lőtt, 0-1. A partjelző magához kérte a vezető bírót, aki ezt követően Rigót kiállította. Jók: senki, ill. az egész csapat. Ladányi István: - A játé­kosoknak végre tudomásul kellene venniük, hogy a mér­kőzésre nem a meccs előtt egy órával kell készülni. Papp István: - Küzdelmes mérkőzésen a fegyelmezet­tebb és helyzeteit jobban ki­használó csapat megérdemel­ten nyert. Ifi: Alattyán-Tószeg 0-5. Papp K. Táblázatok Az \ B í. állása 1. UTE 17 12, 3 2 48-18 39 2. FTC 16 11 2 3 38-20 35 3. Kispest 16 9 3 4 35-19 30 4. B.csaba 17 8 6 3 31-21 30 5. DVSC 17 9 2 6 26-23 29 6. BVSC 16 9 1 6 35-23 28 7. ZTE 17 8 2 7 25-37 26 8. PMSC 17 7 3 7 20-27 24 9. Vác FC 16 6 4 6 22-23 22 10. Csepel 17 5 5 7 16-17 20 11. N.kanizsa 17 5 3 9 17-38 18 12. Sopron 17 4 5 8 29-33 17 13. ETOFC 17 5 2 10 18-23 17 14. Stadler 17 4 4 9 13-23 16 15. Vasas 17 3 3 11 20-34 12 16. Parmalat 17 2 6 9 16-30 12 A BVSC Dreher - FTC mérkőzést már­cius 13-án hétfőn 19.00-től közvetíti a TV2. A tizenhatodik fordulóban elmaradt Vác FC Samsung - Kispest HFC mérkőzést március 15-én játsszák. A tizennyolcadik forduló párosítása március 18-án szombaton Stadler FC - ZTE, Parmalat - BVSC Dreher, Csepel Kordax - Nagykanizsa, Vác FC Samsung - DVSC, PMSC Fordán - Kispest HFC. Sop­ron - UTE Novabau, FTC - Békéscsaba, Vasas Casino Vigadó - Győri FC. Megyei I. osztály 1. Újszász 19 13 2 4 40-16 41 2. Jászapáti 19 12 4 3 35-17 3. Töröksz. 19 11 4 4 43-20 37 4. Mezőtúr 19 11 4 4 32-18 37 5. Jánoshida 19 10 5 4 49-24 35 6. Alattyán 19 11 2 6 31-20 35 7. Rákóczii. 19 8 9 2 41-18 33 8. Tószeg 19 10 2 7 33-24 32. 9. Sz. Vegyi 19 9 2 8 38-44 29 10. K.szentm. 19 7 4 8 27-28 25 11. Tiszaörs 19 5 7 7 21-31 22 12. Kisújsz. 19 6 2 11 29-40 20 13. Martfű 19 5 4 10 26-32 19 14. Borovi FC 19 5 4 10 23-43 19 15. J.alsósz. 19 5 1 13 25-53 16 16. J.boldogh. 19 3 6 10 17-39 15 17. Besenyszög 19 3 4 12 19-37 13 18. Szászberek 19 1 6 12 13-38 9 A tizenkilencedik forduló párosítása március 15-én 14.30-kor Tiszaörs - Alaty- tyán, Sz. Borovi FC - Jászalsószentgyörgy, Újszász - Jászboldogháza, Mezőtúr - Martfű, Kisújszállás - Szászberek, Kun­szentmárton - Sz. Vegyiművek SK. János­hida - Besenyszög, Rákóczifalva - Török­szentmiklósi Tószeg - Jászapáti. Ifjúságiak 1. Mezőtúr 19 17 2­77-11 53 2. Újszász 19 15 3 1 69- 9 48 3. Sz. Vegyi 19 13 1 5 77-32 40 4. Kisújsz. 19 12 3 4 50-18 39 5. Jászapáti 19 10 5 4 54-23 35 6. Borovi FC 19 10 2 7 35-18 32 7. K.szentm. 19 9 4 6 49-30 31 8. Jánoshida 19 9 4 6 47-30 31 9. Töröksz. 19 8 5 6 52-28 29 10. Martfű 19 8 5 6 37-48 29 11. Rákóczii. 19 6 5 8 29-34 23 12. Besenyszög 19 6 1 12 41-70 19 13. J.alsósz. 19 6 1 12 21-68 19 14. Alattyán 19 3 6 10 23-70 15 15. Tószeg 19 4 2 13 24-64 14 16. J.boldogh. 19 3 3 13 21-59 12 17. Tiszaörs 19 2 3 14 18-59 9 18. Szászberek 19 1 3 15 12-65 6 Bravúr után botlás Szászberek-Mezőtúr 0-4 (0-2) Szászberek, 180 n., v.: Kol- láth. Szászberek: Far­kas-Burda, Vasas L., Juhász, Pomázi, Vasas Zs., Göblyös, Ujfalusi, Gara, (Szabó), Nagy, Nemes. Edző: Laki Imre. Mezőtúr: F ási-Liszkai, Szabó, Erdösi, Juhász S., Juhász J., Sörés (Oláh), Zá- voda, Német, Múzsái (Ta­nács, Magda), Forgács. Edző: Dávid Tibor. 36. perc: Erdösi szögletből a léc alá fejelt, 0-1. 37. perc: A leálló védelem mellett Forgács könnyedén passzolt a jobb sarokba, 0-2. 77. perc: A jobb oldalról beívelt labda Burda fejéről hullott a hálóba, öngól, 0-3. 85. perc: Závoda beívelé­sét Forgács vágta a bal sa­rokba, 0-4. Jók: Juhász, ill. Szabó, Forgács, Erdösi. Laki Imre: - A 38. percig partiban voltunk, sőt nekünk voltak jobb lehetőségeink, az­tán összeestünk. Dávid Tibor: - Az első 25 percet kivéve már a mi akara­tunk érvényesült. Ifi: Szászberek-Mezőtúr 2-3 Laki Női OB I., a 9-16. helyért Szolnoki TE-Jászdózsa 3-1 (2-1) SZTE: Tóth - Szajkó, Csernai, Szentesi, Ács, Márki, Pál- szabó, Aknainé, Ábel, Vincze, Szikszai. Edző: Sebök György. A tavaszi idény első mérkőzésén azonnal szembekerült egy­mással a két megyei rivális. A hazaiak a 15. percben szereztek vezetést, miután Márki szögletét Vincze kotorta a kapuba. Nem sokáig örülhettek a hazaiak, gyors kontraakcióból egyenlítettek a jászok, de a félidő vége előtt Aknainé indítását Márki értéke­sítette. A győzelmet a 86. percben Márki révén biztosították be a szolnokiak. Merész Mérész Martfű-Új szász 0-1 (0-0) Martfű, 300 n., v.: Varga. Martfű: Sagát - Hellen- pach F., Kesjár, Hellenpach L, Blaskó, Erdélyi (Háben- susz), Szántai, Kolozsi, MÍlykó, Nagy ]., Rimóczi. Edző: Kardos Mihály. Újszász: Rézsó - Kónyár (Szabó), Varga, Pető, F. Tóth, Viola, Erdei (Vígh), Nagy L, Konka (Szönyi), Szilvási, Mé­rész. Edző: Mérész József. 80. perc: Viola pontos át­adását Mérész a bal alsó sa­rokba vágta, 0-1. Végig ideges hangulatú, kapkodó játék folyt a pályán, melynek hangulatához a já­tékvezető is hozzájárult. A ha­zaiak gólhelyzetek sokaságát puskázták el, mely a mérkőzés végére megbosszulta magát. Jók: Kesjár, Szántai, ill. Varga. Nagy I., Viola, F. Tóth, Mérész. Kardos Mihály: - Küzdeni tudásunk megfelelő, de jobban kell tudni koncentrálni. Mérész József: - Nagyon nehezen született meg első győzelmünk. Három helyze­tünkből egyet értékesítettünk. Ifi: Martfű-Újszász 0-3 Merész Zoltán (fehérben) kihasználta egyetlen lehető­juhász ségét, ezzel győzelemhez segítette csapatát fotó: barna Gyámoltalanul Vegyiművek SK- Kisújszállás 1-0 (0-0) Vegyiművek-pálya, 200 n., v.: Pathó. Vegyiművek SK: Szabó S.-Szabó M., Busi, Kun, Kiss, Rimóczi Z., Vadkerti, Tákos, Sós., Felföldi (Ri­móczi Cs.), Szarnák. Edző: Hajdú Gábor. Kisújszállás: Láng-Sü­veges, Molnár, Ari (Sotus), Farkas, Szombat, S. Nagy K., Dán, Tóth L., Tamás (Hídvégi), Kincs. Edző: Kádár József. 51. perc: Kiss középről leadott lövése egy védőről Szarnák elé pattant, aki 8 méterről a jobb alsó sarokba kotorta a labdát, 1-0. Küzdelmes mérkőzésen a helyzeteit sorra kihagyó ha­zaiak saját maguknak tették nehézzé a találkozót. Jók: Szarnák, Kiss, Vad­kerti, Kun, ill. Szombat. Hajdú Gábor: - Kiszen­vedtük a győzelmet, mert kimaradtak helyzeteink. Kádár József: - Gyámol­talanul és tehetetlenül fut­balloztunk. Ifi: Vegyiművek-Kisúj- szállás 1-0 Hajdú y