Új Néplap, 1995. március (6. évfolyam, 51-76. szám)

1995-03-06 / 55. szám

Férfi kosárlabda NB I., középrájátszás az 1-12. helyért Előzött a ZTE, jöhet az Albacomp Debreceni TEGÁZ DSI - Szolnoki Olaj KK 89-88 (40-41, 17-77) Debrecen, 2000 n., v.: Vasvári, Dn7C1Ík S TEGÁZ DSI: Walke 13/9, TOMICS 37/18, Horváth 13/3, Senánszky 9, Nedano- vics 15. Csere: Jankovics 1, Kmézics, Jakab. Edző: Rát- honyi Tamás. Olaj KK: ALEXE 20/12, Tóth 8/6, TAKÁCS 12/12, IVKOVICS 26, Góbi. Csere: Mérész 12/6, Varga 2, Knézy 1. Edző: Rezák László, Tóth Zoltán Kipontozódott: Senánszky, ill. Varga, Alexe és Ivkovics A mérkőzést Takács három­pontosa vezette be, amit Ivko­vics toldott meg egy tempóval, a hazaiak részéről Medanovics és Senánszky volt eredményes. A Takács-Ivkovics duó újabb öt pontot szórt a hajdúságiak kosarába, ám Horváth duplája, majd Tomics hármasa egy pontra felhozta a vendéglátó­kat. A másik oldalon Tomics gondoskodott arról, hogy a szolnokiak ne húzzanak el. Újabb szolnoki kosarak helyett hazaiak következtek főleg Hor­váth eredményessége révén. Alexe büntetői és második há­rompontos kosara ismét szol­noki előnyt eredményezett, de a 16. percben először vezettek a vendégek. Ivkovics, majd ismét Senánszky következett, Alexe harmadik triplájával ismét a pi­ros-feketék jutottak előnyhöz. Fordulás után Tomics hamar egyenlített, sőt Horváth bünte­tőjével a hazaiak vezettek. Iv­kovics szerzett újra vezetést, de Tomics öt pontjával újra a kék­sárgák örültek. Mérész dobott egy hárompontost másfél perc­cel a vége előtt, Horváth azon­ban kiharcolta a hosszabbítást. A szolnokiak négy büntetőből kettőt értékesítettek, jött a hi­degzuhany: a dudaszóval egy- időben Tomics hárompontos kísérlete a gyűrűben landolt, így a végén a debreceniek örül­hettek. A tudósítás Westel-telefonon érkezett. Miután a ZTE Goldsun győzött, megelőzte a harma­dik helyre csúszott Olaj KK-t, aki a hatodik Albacompot kapja párnak a play offban. Sztojan nem érti, ki énekelte ki a sajtot a szájából Férfi kézilabda NB I., XXV. forduló Húsz gólt dobott a két átlövő Tungsram Nagykanizsa - MÓL Szolnok KK Nagykanizsa 500 n., v.: Dzsi- poff, Szalai Nagykanizsa: Mészá­ros-Radovics 1, Brenner 1, Becskei, KRICHENBAUM 4, Hungler 1, BJELOV 3. Csere: Kálóczy (kapus) KUZMICSOV 6, Pánczél, Ójtó 5 (5), Radek 2. Edző: Jéki Zoltán Szolnok: Szemenov-Bendó 2, SZÉP KISS 9 (1), Golovin 2, Mohai, SZOTYORI 11, Dávid 2. Csere: Erdélyi (ka­pus) Köteles (kapus) Kende, Harta, Berkó. Edző: Hajdú János Kiállítás: 6, ill. 10 perc Hétméteres: 6/5, ill. 2/1 Szolnok indította a játékot, és Szép Kiss hamar igazolta jó hírét, nagy gólt lőtt, öt perc után két Szotyori találattal, 0-3. A Kanizsa rendezte sorait, mi­közben Mészáros kapus több­ször bravúrosan hárított, 3-5 lett az állás, de a két jó formá­ban lévő átlövő Szép Kiss és Szotyori 6-11-re növelte a MÓL előnyét a 20. percben. A félidő hajrájában kapkodott a vendégcsapat, amit a Kanizsa könyörtelenül gólokra váltott. A második játékrészt nagy iramban kezdte a Tungi, és már a 33. percben egyenlített, 14-14. A találkozó 50. percé­ben a MÓL vezetett, igaz, csak egy góllal, 20-21-re. Egyre fe­szültebb lett a légkör a pályán és a nézőtéren. A jól működő és következetesen ítélkező játék­vezetői páros osztotta a kiállítá­sokat. Az utolsó öt percben Kuzmi- csov 24-23-ra a Kanizsát jut­25-26 (12-14) Szotyori tizenegyszer mutatta meg a labdát Mészárosnak tatta előnyhöz, de Szotyori ega­lizált. Bendó és Kuzmicsov gólváltása után Szép Kiss az utolsó pillanatban bevágta a győzelmet jelentő labdát. Pénteken kettős mérkőzés lesz Szolnokon az Olaj-csar­nokban: 16.30-kor Alföldi Ga- bona-Nagykanizsa, 18.15-kor MÓL KK-Debrecen. V. szolnoki autó- és versenyautó-kiállítás Születésnapi meglepetés: „Machlaren Ford” Bódis Kálmán és Forma-l-eseket idéző autója hiány­zott a tavalyi versenyévad küzdelmeiből Női kézilabda NB I./B Kétarcú vendéggyőzelmek Füzesabony - JTKF DSE 16-27 (7-10) Péntek reggeltől három napon keresztül a száguldás szerelme­seinek ezrei látogattak ki Szol­nokon a tiszaligeti Olaj-csar­nokba, hogy megtekinthessék a már hagyományosnak nevez­hető, ebben az esztendőben ötödik születésnapját ünneplő Autó- és versenyautó kiállítást. Ugyan az időjárás nem igazán volt kegyes az érdeklődőkhöz, hiszen a szabadban elhelyezett négykerekűeket az esetenként eleredő esőben nem mindenki járta körül, de a sportcsarnokba begurított „autócsodák” kárpó­tolták a nézőket. A terem egyik felében az alaposan átalakított, feltunin- golt versenygépek, a másikban a szalonautók nyertek elhelye­zést. A sajtótájékoztatón beha­rangozott és már januárban „le­zongorázott” versenyzők közül Tóth „Gili” Ferenc és Adorján Zoltán végül nem érkezett meg, pedig az Audi S4-esre, illetve a Mercedesre sokan kíváncsiak lettek volna. Helyükre Antal Krisztián Opel Astrája - egyé­niben harmadik, csapatban első helyezést ért el az Ástra-kupán - és Bertalan Zsolt BMW M3-asa került. Egészen a meg­nyitóig tartogattak meglepetést a szervezők. Bódis Kálmán „Machlaren Ford Cosvort” au­tója - mely hasonmása egy Forma-1-esnek - Daytonában és Lecastelletben világbajnoki futamokon szerepelt, állítólag nem is akárhogyan. Móczár Pé­ter megnyerte az 1994. évi ma­gyar gyorsasági bajnokság „H” csoportjának küzdelmeit Mer- cesedes 190-esével. A 370 lóe­rős „paripa” jelenleg az egyik legütőképesebb négykerekű a hazai pályákon. A másik, Kö­vesdán András (1994. gyorsa­sági bajnoka az A csoportban) BMW-je, mely a német DTM-futamok állandó szerep­lője. A szolnoki ralibajnok, Fe- rencz Sándor Golf GTi-je új „ruhát” kapott a kiállításra, a kék-fehér színekben pompázó versenyautó az új évadban is előkelő helyre pályázik. Talán még soha nem látott felhozatal vol tapasztalható a szalonautók terén. Valamennyi kiállító kereskedő igyekezett legújabb modelljével standjá­hoz csalogatni a látogatókat. A tizenhat utcai autó színpompás kavalkádja nem véletlenül ara­tott nagy tetszést. Különösen sokan állták körül a fehér lepellel letakart Skoda Feliciát, mely jövő heti orszá­gos bemutatója előtt csak for­máját engedte sejtetni, belső el­rendezését még továbbra is ti­tok övezi. Az Opel Tigrát - rek­lámhadjáratának is köszönhe­tően - szinte mindvégig meg­különböztetett figyelemmel kí­sérték az érdeklődők, de az év autójának megválasztott, hat- sebességes Fiat Puntót is állan­dóan körülvették a látogatók. Már meglévő típúsának újabb változatát mutatta be a kiállítá­son a Mitsubishi (Galant), a Ford (Escort), a Mazda (323 F) és a Volswagen (Polo). A két dél-koreai autógyár, a Daewo és a Hyundai sem maradhatott ki a „buliból”, különösen a Lantra és a Nexia hívta fel ma­gára a figyelmet, de a Racer sem panaszkodhatott. Ez utób­bit egy rövid próbaúton ki is próbálhattuk, tapasztalatainkról „Tesztautó” sorozatunkban számolunk majd be. A parkolóban elsősorban a haszongépjárműveket állták körül az érdeklődők. Ki-ki szimpátiája - és pénz­tárcája - alapján válogathatott esetleges vásárlás esetén, hisz a Mercedes-licenc alapján ké­szült „Tata”-tól kezdve a Nis­san Terrano II-ig szinte vala­mennyi számottevő márka megtalálható volt a ligetben. Füzesabony, 200 n., v.: He- gyesi, Kisfalvi JTKF DSE: ZSIBÓK-Vi- czián 3, Debre 4, Fekete 2, KRISZTÓF 8, SZENCZY 4, Pesti 1. Csere: Gyarmati (ka­pus), Farkas 2, Szűcs 1, Sass 2, Csík. Edző: Ugrin György Kiállítás: 0, ill. 20 perc Hétméteresek: 5/2 a hazai­aknál Krisztóf révén a JTKF sze­rezte meg a vezetést, de erre a gólra még gyorsan válaszoltak a hazaiak. A 6. percben viszont már. 1-4-re elhúzott a jászsági­aknak, s ezt a különbséget biz­tosan őrizték is Debréék. Nem ízlett a füzesabonyiaknak a vendégcsapat kemény védeke­zése, melyet többször túlzott­nak ítélt a kitűnően működő bí­rópáros, azaz emberhátrányba került a JTKF. Ez sem zökken­tette azonban ki a játékból Ug­rin mester tanítványait. A félidő hajrájában már öt góllal vezet­tek Feketéék, de a rendkívül lelkes hazaiaknak az első 30 perc végére még sikerült há­romra csökkenteni hátrányukat. A második játékrészben aztán gyorsan döntésre vitte a dolgot a jászberényi csapat. Zsibók so­rozatos bravúrjai - büntetőt is védett -, Krisztóf remek átlövé- sei nyomán egyre nőtt a kü­lönbség a két együttes között. A jászságiak lendülete 11-18 után sem csökkent, bár Viczián és Szenczy a harmadik kisbünte- tést követően végleg kiszállt a játékból. Minden tekintetben fölülmúlta ellenfelét az esé­lyeshez méltó módon játszó JTKF, s a látottak alapján a ta­lálkozó végére kialakult 11 gó­los különbség sem túlzott. Ket­tős sikerrel zárta így az elmúlt hetet a főiskolás együttes, hi­szen a főiskolai bajnokság első körében, szerdán, a miskolci egyetem együttese ellen is nyertek a jászberényiek, még­pedig idegenben 29-19-re. Far­kas 7, Debre 6, Fekete 5 gólt szerzett ezen a találkozón. A visszavágó hétfő este 18 órakor lesz a Bercsényi Úti Általános Iskola tornacsarnokában. Túrkevel VSE- Bp. Postás 22-26 (9-12) Túrkeve, 150 n. V.: Barta, Sa- jóvölgyi TVSE: Vad - NAGY J 9 (2), Kelemen 3, Kovácsné 5 (2), Mlochné 4, Nagy T., La- katosné. Csere: Szabóné (ka­pus), Erdei 1 (1), Szegő, Szű­csi A. Edző: Lakatos Tibor. Kiállítások: 10, ill 10 perc Hétméteresek: 7/5, ill 8/8 Mindössze szűk tíz percig történt az a pályán, amit a ke- viek akartak. Minden figurát végigjátszottak, jól védekeztek és nem utolsósorban 3-1-re ve­zettek. A 9. perc után kevéssel Lakatosné sorozatos kétprcesek miatt kipontozódott, Kovácsné pedig kétszer két percig volt já­tékon kívül. A vendégek ekkora lehetőséget nem hagytak bün­tetlenül, a biztos kezű Kühstal- ler ebben a szakaszban kilenc­szer vette be a TVSE kapuját, jobbára hetesekből. Fordulás után volt remény a felzárkó­zásra, de miután Lakatosné ki­válása miatt meg kellett for­gatni a csapatot, a postások 15-24-re elhúztak. Innen aztán már csak a tisztesség hajtotta a kevi lányokat, akik becsületből jó sokat ledolgoztak tetemes hátrányukból a végére. Móczár Péter Mercedes« az egyik legütőképesebb gyorsa­sági versenyautó hazánkban FOTÓK: mészáros János